כיצד למצוא ספרים אלקטרוניים בחינם?

הוא זמין בחינם בפרויקט גוטנברג
רוב הסיכויים שאם שמעת על ספר שפורסם לפני 1920, הוא זמין בחינם בפרויקט גוטנברג.

ספרים אלקטרוניים הם דרך נהדרת לקרוא ספרים בדרכים, מבלי שתצטרך למצוא מקום עבורם. בין אם אתה הבעלים של קורא אלקטרוני ובין אם אתה סתם סקרן להורדת ספרים באינטרנט, קרא את השלבים הבאים כדי ללמוד כיצד למצוא ספרים אלקטרוניים בחינם.

שיטה 1 מתוך 3: אתרים ציבוריים

 1. 1
  קבל ספרי נחלת הכלל מפרויקט גוטנברג. פרויקט גוטנברג הוא ארגון ללא מטרות רווח המספק הורדות בחינם של ספרים שתוקף זכויות היוצרים שלהם פג. זהו המאגר הראשון והעתיק ביותר של ספרים אלקטרוניים באינטרנט, ומכיל אלפי ספרים קלאסיים כמעט בכל ז'אנר. כל שעליך לעשות הוא לבקר באתר ולהשתמש בסרגל החיפוש בפינה השמאלית העליונה כדי לדפדף לפי כותרת או מחבר.
  • פרויקט גוטנברג מספק ספרים אלקטרוניים בפורמטים רבים ושונים, החל מ- HTML וטקסט רגיל ועד פורמטים של EPUB ו- Kindle. כל הגרסאות הזמינות של הספר שתבחר מוצגות בבירור בדף שלו.
  • ניתן גם לגלוש בספריית האתר או לדפדף בספרים לפי קטגוריות. הקישורים לאפשרויות אלה נמצאים מתחת לסרגל החיפוש.
  • רוב הסיכויים שאם שמעת על ספר שפורסם לפני 1920, הוא זמין בחינם בפרויקט גוטנברג. מארק טוויין, ג'יין אוסטין ופרנץ קפקא הם מהסופרים המיוצגים שם באופן עשיר.
 2. 2
  בדוק בארכיון הטקסט באינטרנט. ארכיון הטקסט הוא חלק מארכיון האינטרנט הגדול, פרויקט לאסוף ולשמר לתוכן שפורסם באינטרנט. יש בו למעלה מ- 4,5 מיליון טקסטים שניתן לחפש, כולל ספרים רבים, דוחות מפקד ישנים ומסמכים אחרים שפורסמו.
  • קל לחיפוש בארכיון, אך נוטה לכיוון טקסטים לא ברורים על פני פופולריים. עם זאת, זהו מקור מרתק של חומר מחקרי וספרים סופגים באופן מפתיע שמעולם לא ידעתם שקיימים.
 3. 3
  בדוק ספרים מהספרייה שלך. יותר ויותר ספריות מציעות ספרים אלקטרוניים לבדיקה, ממש כמו עותקים פיזיים. יש לכך כמה חסרונות - ובעיקר העובדה שרישיון הספרייה מאפשר רק לכמה אנשים לבצע "בדיקה" של הספר בכל זמן נתון - אך זו הדרך הטובה ביותר (החוקית) לקרוא ספרים אלקטרוניים חדשים בחינם. בדרך כלל תוכל להירשם לשירות באתר הספרייה שלך, בהנחה שיש לך חשבון בספרייה. ברגע שאתה נמצא, אתה יכול לגלוש במבחר הספרייה ולהוריד או להזמין ספרים ישירות מהאינטרנט.
  • מכיוון שהשאלת ספר אלקטרוני נועדה להתאים את ההלוואות הפיזיות כמה שיותר מקרוב, אתה יכול להחזיק את הספר רק כמה שבועות לפני שתצטרך לחדש או להחזיר אותו. הספר לא יהיה שמיש לאחר תאריך היעד, אחרת.
  • רשימת ההמתנה לספר פופולרי מאוד (כמו הכותר האחרון של משחקי הכס) יכולה להיות ארוכה באופן מגוחך. למרבה המזל, רוב הספריות יציגו בבירור כמה אנשים לפניכם ברשימה.
פרויקט גוטנברג הוא ארגון ללא מטרות רווח המספק הורדות בחינם של ספרים שתוקף זכויות היוצרים שלהם פג
פרויקט גוטנברג הוא ארגון ללא מטרות רווח המספק הורדות בחינם של ספרים שתוקף זכויות היוצרים שלהם פג.

שיטה 2 מתוך 3: אוספים אוצרים

 1. 1
  בדוק קמעונאים ספרים אלקטרוניים. אמזון מציעה ספרייה ספציפית ל- Kindle הכוללת יותר מ- 20000 ספרים אלקטרוניים ברשות הציבור. ITunes App Store, כוללת אפליקציה בשם (באופן הולם למדי) חינם ספרים, אשר כולל אוסף אצר-יד סביב באותו הגודל. בארנס ונובל מציעים מגוון רחב של סיפורים קצרים בחינם בפורמט Nook, קטעים ותצוגות מקדימות (ומדי פעם ספר שלם) של מחברים עכשוויים כמו ניל גיימן ומרי היגינס קלארק, כמו גם כותרים רבים בתחום הציבורי.
 2. 2
  קבלו ספרי ילדים בחינם. ספרי ילדים ברשת הם מאגר של ספרי ילדים ברשות הציבור, רובם עם איורים. הספרים מאורגנים לפי רמת קריאה (יש אפילו מדור לקוראים מבוגרים!), ובחלקם יש אפילו קבצי שמע של הספר שקוראים בקול. שים לב שאיכות התמונה של חלק מהספרים גרגרית.
 3. 3
  קבל ספרי מדע בדיוני ופנטזיה בחינם. טור ובאן, שני מו"לים פופולריים של ספרי מדע בדיוני, מציעים כל אחד ספרייה קטנה של סיפורים בחינם לציבור. המחברים המיוצגים בבאן, המציעים כמה רומנים מלאים בנוסף לספרי עיון וסיפורים קצרים, כוללים את פול אנדרסון וק.ד. וונטוורת '. האתר של טור מספק סיפורת מקורית קצרה, המתעדכנת באופן קבוע, אך אין ספרים מלאים לדבר עליהם.
 4. 4
  קבל ספרי רומנטיקה בחינם. ספרים הארלקין, אחד המו"לים הפוריים ביותר של רומנים רומנטיים, מציע קומץ קטן של ספרים אלקטרוניים מלאים בחינם. קטגוריית הרומנטיקה של ספרים אלקטרוניים בחינם מציעה גם כמה רומנים רומנטיים, אם כי הם מעורבבים בצורה מבלבלת בספרים על איסוף בנות.
  מציעים כל אחד ספרייה קטנה של סיפורים בחינם לציבור
  טור ובאן, שני מו"לים פופולריים של ספרי מדע בדיוני, מציעים כל אחד ספרייה קטנה של סיפורים בחינם לציבור.
 5. 5
  קבל ספרים בהוצאה עצמית בחינם. Smashwords הוא אתר פרסום עצמי של סופרים חובבים. למרות שיש הרבה מוץ באתר, יש גם כמה סיפורים מאוד מוצקים, שרבים מהם זמינים בחינם. אתה יכול לדפדף לפי קטגוריות ואז להתאים תוצאות לפי מחיר כדי להציג במהירות את כל ההיצע החינמי בכל ז'אנר.

שיטה 3 מתוך 3: ספרים פיראטיים

 1. 1
  דע למה אתה נכנס. בעידן זה, המחבר הממוצע מרוויח פחות כסף מאי פעם ממכירות ספרים. עבור כל ג'יי קיי רולינג או כריסטופר פאוליני שם שמכה אותה בעשיר, יש מאה, אולי אלף מחברים שמגרדים הכנסה שנייה על שאריות מהספרים שלהם תוך שהם משלמים את החשבונות בעבודה לא קשורה. כשאתה מבצע פיראטים על ספר, יותר מאשר במקרה של סרטים או מוזיקה פיראטיים, אתה לוקח כסף מהמחברים (אחרי הכל, הם לא יכולים לצאת לסיבוב הופעות ולגבות 7,50 € ראש כדי לפצות על ההבדל.). אם אתה אוהב ספר פיראטי, הקפד ללכת לקנות עותק חדש ברגע שאתה מסוגל.
 2. 2
  השתמש ברשת עמית לעמית. מכיוון שקבצי ספר אלקטרוני נוטים להיות קטנים למדי, אחת הדרכים היעילות ביותר להוריד אותם היא ברשת עמית לעמית כמו Soulseek או Ares Galaxy. כל שעליך לעשות הוא להוריד ולהתקין אחת מהתוכניות הללו (או תוכנית דומה) ולבצע חיפוש אחר הכותרת או המחבר הרצוי.
  • הקפד להבין היכן התוכנית שומרת את הקבצים שהושלמו, כך שלא תאבד את מה שהורדת.
  מציע קומץ קטן של ספרים אלקטרוניים מלאים בחינם
  ספרים הארלקין, אחד המו"לים הפוריים ביותר של רומנים רומנטיים, מציע קומץ קטן של ספרים אלקטרוניים מלאים בחינם.
 3. 3
  מבול. יהיה עליך להוריד תחילה לקוח BitTorrent כגון µTorrent ואז לחפש טורנט באופן מקוון. קבצי Torrent עצמם אינם חוקיים, ולכן בדרך כלל לא קשה מאוד למצוא אותם. טורנטים הם דרך נהדרת להוריד חבילות ספרים גדולות בבת אחת, אך אם אתם מחפשים כותרת ספציפית, אולי יהיה לכם פחות מזל. לאחר שתמצא קובץ סיקור שאתה אוהב, הורד אותו והוא אמור להיפתח בתוכנית הלקוח שלך באופן אוטומטי. סיקור טורנטים הוא בדרך כלל מהיר יותר משימוש ברשת עמיתים לעמית.
  • לאחר שתסיים להוריד סיקור, אתה יכול לבחור אם להמשיך לשתף אותו או לא. שיתוף זה מאפשר לאנשים אחרים להוריד אותו ביתר קלות (ומבלי שאחרים ישתפו את העותקים שלהם, מעולם לא הייתם משיגים את זה), אך הוא גם מעמיד אתכם בסיכון גבוה יותר להיכנס לצרות בגין שיתוף קבצים שלא כדין. ביטול הסיקור לאחר שתסיים נחשב לנימוסים גרועים בקהילת הזורמים, אך זו ההשלכה היחידה שתעמוד בפניך אם תעשה זאת.

אזהרות

 • רשתות שיתוף קבצים של עמית לעמית יכולות להיות מסוכנות. בדוק תמיד שהקובץ שאתה מוריד לא רק מכיל את שם הקובץ הרצוי, אלא הוא גם סוג הסיומת הנכון (לעולם אל תוריד תוכנית a.EXE מרשת שיתוף קבצים), וגודל סביר לסוג הקובץ אותו הוא. שמור על תוכנית האנטי-וירוס שלך פועלת כל הזמן בעת הורדת קבצים בדרך זו.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לכרות ביטקוין?
 2. כיצד להשתמש בביטקוין?
 3. כיצד להמיר ביטקוין לדולרים?
 4. איך לשלוח ביטקוין?
 5. איך לקנות ביטקוין בבריטניה?
 6. איך לתת דברים על קרייגסליסט?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail