כיצד לוותר על זכויות ההורים (אירופה)?

ויתור על זכויות ההורים הוא קשה, אבל לפעמים זה הדבר הכי טוב לילד. כדי לוותר על זכויות ההורים, עליכם להיפגש עם עורך דין שיעזור לכם להבין ולסייע לכם בתהליך המסובך. אם אתה מנסה להעמיד ילד לאימוץ, תוכל למלא טפסים עם סוכנות אימוץ שתאפשר לך לוותר על זכויותיך. אם ההורה החורג של ילדך רוצה לאמץ אותם, תצטרך לכתוב הצהרה שאתה מסכים להסכם. כדי למסור את זכויותיך לאחר הסרת ילדך, עליך להשתתף בשימוע כדי לוותר עליהם. יש לזכור שברגע שתוותרו על זכויות ההורים, כבר לא תוכלו ליצור קשר עם ילדכם או לקבל הרשאות ביקור. לקבלת טיפים ממחברנו המשפטי כיצד להגיע לתוכנית מקרה, המשך לקרוא!

איך מישהו יכול לוותר על זכויות ההורים אם מעולם לא היה בחיים של הילד וחי במצב אחר
איך מישהו יכול לוותר על זכויות ההורים אם מעולם לא היה בחיים של הילד וחי במצב אחר?

זה מנסה רגשית לוותר על זכויות ההורים; עם זאת, ישנן נסיבות בהן אנשים רוצים להיפטר מחובותיהם כלפי ילדיהם. דוגמה נפוצה אחת היא אם מישהו אחר יאמץ את הילד. כשנולד ילד, שני ההורים חולקים את המשמורת הטבעית על הילד. כל אחד מההורים רשאי לוותר מרצונו על זכויותיו.

חלק 1 מתוך 5: הבנת זכויות ההורים

 1. 1
  למד על זכויות ההורים שלך. כאשר אתה מוותר על זכויות ההורים שלך, אתה מוותר על הזכות לכוון את גידול הילד, כולל כל החלטות הקשורות לטיפול רפואי, חינוך וגידול דתי. אתה מוותר גם על האחריות לפקח על התנהגות ילדך או לספק לילדך מזון, ביגוד או מחסה.
  • ברגע שאתה מוותר על זכויות ההורים, אתה מוותר גם על זכותך לקיים כל קשר עם ילדך, לרבות זכויות ביקור או קשר טלפוני.
  • לפעמים, אתה יכול לנהל משא ומתן על הסדר שבו אתה רשאי ליצור קשר עם הילד, אך הסדרים אלה הם יוצאי דופן וקשים לאכיפה. לעתים קרובות הם מתרחשים רק כאשר המדינה עברה להפסיק את זכויות ההורים, ולא במקום בו הורה ביקש להפסיק מרצונו.
  • שים לב שבתהליך הסיום אתה עדיין תהיה אחראי על הילד. זה כולל תשלומי מזונות ילדים המגיעים.
 2. 2
  הבן את המגבלות על סיום. במדינות רבות אינך יכול לוותר על זכויותיך ההורים אלא אם כן מישהו אחר זמין לקבלן. זה יבטיח שהילד לא יהפוך למחלקה של המדינה.
  • בדרך כלל, אם אחד ההורים רוצה לוותר על זכויות ההורים אז על שני ההורים להסכים. יתר על כן, צריך שיהיה אדם אחר שיחכה בכנפיים לאמץ את הילד, אחרת בית המשפט לא סביר שיאשר את הפסקת העבודה גם במקום שההורה השני מסכים.
  • אינך יכול לוותר על זכויות ההורים שלך פשוט כדי לצאת מתשלומי המזונות. בית משפט אינו מסיים את זכויות ההורים אלא אם כן זה טובת הילד.
 3. 3
  נפגש עם עורך דין. דיני המשפחה מסובכים. גורמים רבים ושונים ישפיעו על המקרה שלך ואיך השופט יראה אותו. בהתאם לכך, עליך לנסות לאבטח את שירותיו של עורך דין מקומי מנוסה שיסייע לך בתהליך הוויתור.
  • תוכל למצוא עורך דין מנוסה לדיני משפחה על ידי ביקור באתר לשכת עורכי הדין של מדינתך, המפעיל תוכנית הפניות.
  • אם עלויות הן דאגה, שים לב כי עורכי דין רבים מציעים כעת שירותים משפטיים "בלתי מאוגדים". בשירותים "בלתי מאוגדים", עורך הדין מסכים לבצע משימות דיסקרטיות רק תמורת תשלום. אתה שולט באיזו עבודה עורך הדין מבצע. לדוגמה, אתה יכול לבקש מעורך דין לבחון חוזה אימוץ או לייצג אותך בבית המשפט בזמן שאתה מבצע את כל המשימות המשפטיות האחרות בעצמך.

חלק 2 מתוך 5: העמדת הילד לאימוץ

 1. 1
  צרו קשר עם סוכנות אימוץ. אם הינך בהריון ואינך רוצה לגדל את הילד, תוכל לפנות לסוכנות אימוץ. הסוכנות תמצא בית לילד. באופן כללי, עליכם לפנות לסוכנויות האימוץ לפני לידת התינוק, שכן הורים מאמצים רבים רוצים רק לאמץ תינוקות.
  • האימוץ מוסדר מקרוב על ידי המדינה. מדינות רבות מאפשרות להורים מאמצים לשלם עבור טיפול רפואי או הוצאות מחיה עבור האם. אבל שום מדינה לא מאפשרת להורים המאמצים לשלם עבור הילד עצמו. קנייה ומכירה ילדים הוא נחשב סחר בבני אדם.
  • כדי למצוא סוכנות אימוץ, אתה יכול לחפש באינטרנט או ליצור קשר עם סוכנות הרישוי של המדינה שלך. שאל על תלונות שהוגשו נגד הסוכנות.
 2. 2
  החלט על סוג אימוץ. אימוצים יכולים להיות פתוחים, חצי פתוחים או סגורים. מונחים אלה מתייחסים לכמות הקשר שתהיה לאם היולדת עם הילד, וכמות המידע שתחולק בין ההורים המאמצים לאם היולדת.
  • באימוץ ה"סגור "לאם הלידה לא יהיה קשר עם ההורים המאמצים ולא תקבל עדכונים על חיי הילד. יש אימהות יולדות שבוחרות באימוץ סגור משום שהן קלות יותר לעזור להן להמשיך בחייהן.
  • באימוץ ה"פתוח ", האם המולדת וההורים המאמצים חולקים מידע באופן חופשי. האם היולדת עשויה אפילו לראות את הילד מדי פעם ותקבל צילומים וכרטיסים מההורים המאמצים. אימוץ גלוי עשוי להיות קשה לאם היולדת מכיוון שלמרות שהיא תהיה בקשר עם הילד, לא תהיה לה שום אמירה לגבי אופן גידול הילד.
  • האימוץ "חצי פתוח" הוא הפופולרי ביותר. במצב זה האם היולדת מקבלת עדכונים מהמשפחה המאמצת אך מקבלת אותם באמצעות סוכנות האימוץ. כיום, כ -90% מהאימוץ הם אימוץ פתוח למחצה.
 3. 3
  בחר משפחה. ללא קשר לסוג האימוץ שתבחר, אתה עדיין יכול להיות מעורב בבחירת ההורים המאמצים. אינך צריך לבחור משפחה, אך מרבית סוכנויות האימוץ ישלבו אותך בתהליך וישלחו לך מידע על הורים פוטנציאליים.
  • יתכן שתקיים פגישה אישית או טלפונית עם ההורים לעתיד. תוכלו לשאול אותם כל שאלה שתבחרו, כמו כיצד הם מתכוונים לגדל את הילד, האם יש להם ילדים אחרים ואיזה סוג בית הם מייצרים עבור ילדיהם.
 4. 4
  טפסים מלאים. לסוכנות ככל הנראה יהיו טפסים וחוזים משלה העומדים בחוק המדינה. לאחר שתעבור ללידה, עליך לפנות למומחה האימוץ שלך. כנראה שתצטרך לחתום על טופס ויתור לפני שתעזוב את בית החולים.
במדינות רבות אינך יכול לוותר על זכויותיך ההורים אלא אם כן מישהו אחר זמין לקבלן
במדינות רבות אינך יכול לוותר על זכויותיך ההורים אלא אם כן מישהו אחר זמין לקבלן.

חלק 3 מתוך 5: מסירת הילד במנחת מקלט בטוח

 1. 1
  הבן את נשירת המקלט הבטוח. מדינות רבות העבירו חקיקה המאפשרת להורים להוריד את ילדיהם במקומות מסוימים, כמו בתי חולים ותחנות כיבוי אש. במקומות הנשירה הללו, הורים יכולים לעתים קרובות להישאר אנונימיים. גם אם ההורים חייבים להזדהות, הם אינם נתונים לדין בגין הזנחת ילדים אם כל ההליכים נעשים.
  • עם זאת, אם הילד מראה ראיות להתעללות, ניתן להעמיד לדין את ההורים.
 2. 2
  ודא שהילד מספיק צעיר. נפילות של Safe Haven מיועדות לאמהות טריות שאינן רוצות לגדל ילד ושלא דאגו לאימוץ לפני הלידה. מכיוון שכך, בחוקים נוטים להיות מגבלות גיל על הילדים הזכאים. יש מדינות שמגבילות את ההורדות לילדים מתחת לגיל 3 ימים.
  • יש חוקים שונים. אתה כנראה צריך לדבר עם עורך דין, אם כי לעתים קרובות הזמן לא יאפשר התייעצות עם עורך דין. לפיכך, עליך לבקר בברית הלאומית הבטוחה (כאן) ולחץ על מדינתך. לאחר מכן תועבר לאתר ממלכתי או להעתק מחוקת המדינה המפרט את הדרישות החוק.
  • הברית הלאומית למקלט בטוח גם מפעילה מוקד חינם, 1-888-510-BABY, אליו תוכלו להתקשר עם שאלות.
 3. 3
  אתר מיקום נשירה. כל מדינה מגדירה מקומות שונים כמקלט בטוח. כדי למצוא מיקום, בקר בברית הלאומית הבטוחה ולחץ על המדינה שלך. המקומות הנפוצים כוללים:
  • תחנות משטרה וכיבוי אש. מרבית המדינות הגדירו תחנות משטרה וכיבוי אש כמקומות מקלט בטוח. במדינות בהן משטרה ותחנות כיבוי נקבעו כמקלט בטוח, יש להשאיר את התינוק עם עובד תורן.
  • בתי חולים. ברוב המדינות הוגדרו בתי חולים כמקומות מקלט בטוח. יש כאלה שדורשים לוותר על התינוק במקום מסוים בתוך בית החולים, בעוד שאחרים מאפשרים להשאיר את התינוק עם כל מבוגר העובד בבית החולים. במדינות מסוימות אתה יכול גם להשאיר ילוד בבית החולים בו ילדת וליידע את העובד שאתה לא חוזר.
  • כנסיות. במדינות בהן כנסיות נחשבות למקלט בטוח, החוק בדרך כלל מחייב להשאיר את התינוק בפנים וכי אנשים נוכחים בכנסייה באותה עת. יש מדינות שדורשות למסור את התינוק לעובד עם הכשרה רפואית דחופה.
  • מרכזים רפואיים. במדינות בהן מוקדים מרכזים רפואיים מקלטים בטוחים החוקים ברורים מאוד; ניתן להשאיר תינוקות במרכזים רפואיים בשעות העבודה ורק אצל עובד תורן במרכז הרפואי.
  • סוכנויות אימוץ. מעט מאוד מדינות רואות בסוכנויות אימוץ כמקלט בטוח. באותן מדינות המאפשרות הורדת תינוק בסוכנות אימוץ, יש למסור את התינוק לעובד סוכנות האימוץ בשעות העבודה הרגילות.
  • סוכנויות רווחה. כמה מדינות מאפשרות לגופי רווחה מורשים לפעול כמקלט בטוח. במדינות אלה יש למסור את התינוק למתנדב או לעובד החברה בשעות העבודה הרגילות.
  • אחר. קומץ מדינות מאפשרות להורה להתקשר לשירותי החירום ולוותר על תינוק לטכנאי רפואת חירום ("EMT") או למענה לשעת חירום, או להשאיר את התינוק עם עובד במרכז לידה, בבית חולים מוסדי או במתקן רפואי אחר..
 4. 4
  מלאו שאלון. יתכן שתתבקש למלא שאלון רפואי לתינוק. שאלון זה שואל שאלות פשוטות על ההיסטוריה הרפואית של התינוק ועל כל מצבים רפואיים חמורים שיש לאם או לאב. ייתכן שתרצה לשקול להכין מסמך פשוט עם תאריך הלידה של התינוק וכל מצב רפואי חמור שמתנהל מצד האם או האב במשפחה. תוכלו להשאיר זאת עם התינוק על מנת להבטיח שהוא או היא יקבלו טיפול רפואי הולם.
 5. 5
  זרוק את התינוק. המדינות שונות ביניהן מי עשוי להוריד את הילד בפועל. במדינות מסוימות, הורה חייב לעשות זאת. במדינות אחרות, כל מבוגר רשאי להוריד את הילד בתנאי שיש לו הסכמת ההורה. עליכם לבדוק את חוקי המדינה שלכם למידע נוסף על מי שעלול להוריד את התינוק.
  • לאחר הורדת התינוק, הוא או היא יוכנסו לאומנה או לבית טרם האימוץ.
  • אם תשנה את דעתך, עליך להתקשר מיד לחטיבה המקומית לשירותי ילדים במחוז בו הושמט הילד.

חלק 4 מתוך 5: הסכמה לאימוץ של הורה חורג

 1. 1
  שוחח עם ההורה השני. לפעמים, כאשר ההורה השני נשוי למישהו חדש, ההורה החורג מוכן לקבל אחריות הורית. במצב זה, ככל הנראה תוכלו לוותר על זכויותיכם ואחריותכם בשילוב אימוץ הורה חורג. ברוב המקרים הדבר נעשה בהסכמה, והתיק מוגש על ידי ההורה החורג המבקש לאמץ.
  • בהתאם לחוק המדינה, יתכן שהילד יצטרך להסכים לאימוץ. סף הגילאים משתנה בהתאם למצב, אך 10-14 הוא הנפוץ ביותר.
 2. 2
  השיב לעתירת האימוץ. ברוב המדינות, ההורה החורג מגיש את העתירה לאימוץ. כהורה שאינו משמורן, יהיה עליכם להגיב. מכיוון שאתה מסכים לאימוץ, יהיה עליך להודיע לבית המשפט על עובדה זו. לחוקי המדינה דרכים שונות בהן אתה יכול להסכים:
  • במדינות מסוימות, ייתכן שיהיה עליך לכתוב הצהרה המסבירה שאתה מסכים לאימוץ.
  • מדינות אחרות דורשות כי ההסכמה תינתן בפני שופט.
  • במצבים אחרים יתכן והסכמת מראש כשחתמת על עצומה משותפת לאימוץ הורה חורג.
 3. 3
  קבל כל ייעוץ חובה. מדינות מסוימות עשויות לדרוש שתיפגש עם מישהו שיעץ לך באשר לזכויות ההורים שלך. הייעוץ עשוי לכלול כל חלופה לוותר על המשמורת.
 4. 4
  השתתף בשימוע. יתכן שתידרש להשתתף בשימוע. בשימוע תאשר כי אתה מבין את זכויות הוריך ותוותר עליהם מרצונך. יתכן שתתבקש לחתום על מסמכים.
לעתים קרובות הם מתרחשים רק כאשר המדינה עברה להפסיק את זכויות ההורים
לעתים קרובות הם מתרחשים רק כאשר המדינה עברה להפסיק את זכויות ההורים, ולא במקום בו הורה ביקש להפסיק מרצונו.

חלק 5 מתוך 5: מסירת זכויות ההורים שלך לאחר ההסרה

 1. 1
  קבל עתירת CHIPS. עצומה של CHIPS מייצגת "ילד הזקוק להגנה או שירותים". היא מוגשת על ידי המדינה, בדרך כלל מכיוון שהמדינה סבורה כי ביטחון הילד מסכן.
 2. 2
  עבוד על תוכנית מקרה. המדינה תעבוד איתך לפיתוח תוכנית שתוכל לשמור על ילדיך. התוכנית תנסה לטפל בכל המחסור בהורות שלך שהמדינה ראתה.
  • אם אינך מעוניין לשמור על זכויות ההורים שלך, עליך ליידע את מצב העובדה הזו בשלב זה. המדינה יכולה לעבור לבטל את הזכויות שלך.
 3. 3
  השתתף בדיון בבית המשפט. אם המדינה תחליט להמשיך בסיום, היא תגיש את סיום זכויותיך. תשתתף בשימוע ותסכים לסיום זכויות ההורים שלך.
  • ייתכן שבית המשפט יצטרך להרגיע את עצמו שיש לך יכולת מספקת לתת הסכמה. זה עשוי לשאול אותך וגם יכול להורות לך להיפגש עם מישהו לייעוץ.
ברגע שאתה מוותר על זכויות ההורים
ברגע שאתה מוותר על זכויות ההורים, אתה מוותר גם על זכותך לקיים כל קשר עם ילדך, לרבות זכויות ביקור או קשר טלפוני.

טיפים

 • חוקים הנוגעים לוותר על זכויות ההורים יכולים להיות שונים במקצת במדינות שונות. עדיף להיעזר בעורך דין.
 • יש מדינות שמנהלות רישום משוער. זה חל רק על גברים המקיימים יחסי מין עם נשים מחוץ לנישואין. האיש יכול לרשום את הרישום המשוער. זה יודיע לו על כל הליכי אימוץ לילד.
 • אינך יכול לוותר על זכויות ההורים שלך אך ורק כדי לנסות לצאת מתשלומי המזונות. זה לא יקרה. הורה נשאר על הקרס לתשלומי מזונות ילדים ללא קשר אם הוא רואה את הילד או שיש לו ביקור. אם אתה רוצה לראות את ילדך, עליך לבקש זכויות ביקור או, אם הם כבר הוענקו, ואז לבקש לאכוף אותם.

שאלות ותשובות

 • היכן אוכל להשיג את הטפסים להחתמת הורה כאשר הם מוכנים למסור את זכויותיהם?
  מבית המשפט. התקשר למספר המקומי שלך ובקש את המספר. הם יפנו אותך למחלקה שתטפל בזה.
 • אם האב רוצה לוותר על זכויותיו, מכיוון שהוא נסער ממני ולא רוצה לשלם מזונות ילדים, האם הוא יכול לעשות זאת?
  כן, אך אם גבתם כבר מזונות לילד, האב יישא באחריות למזונות שנגבו עד להגשת זכויות ההורים או ויתור על זכויות ההורים.
 • הילד שלי בן 17 ורוצה לעזוב. אין לי שום רצון לקבל אותה יותר בבית שלי. כיצד אוכל לוותר על זכויותיי?
  אתה יכול לחתום על זכויותיך להורה השני אם הוא מקבל זאת, או לבקש מבית המשפט לסיים את זכויותיך כהורה. במדינות / מדינות מסוימות, בית המשפט יאפשר להפסיק את זכויותיך ולצעיר לחיות בכוחות עצמו כמו מבוגר. אם בית המשפט אכן מאפשר להפסיק את זכויותיך, ישנם דברים מסוימים שצריכים להיות במקום, כגון שהאדם הצעיר חייב להיות מסוגל לפרנס את עצמו בבית, אוכל, עבודה או לימודים ומספר גורמים אחרים.
 • מה על הילד שלי לעשות כדי לחתום על זכויות הנכדים שלי?
  עליו לעבור אימוץ בבית המשפט, הכרוך בהסכמה לוותר על זכויות ההורים. אם אתה מתכוון לקחת משמורת זמנית, אז זה מצב אחר.
 • מה אני יכול לעשות אם בן הזוג שלי רוצה לסיים את זכויותיהם?
  מלא את עבודת הנייר "ויתור על זכויות ההורים", ואז בקש מבן הזוג שלך לקרוא אותם ולהחתים אותם. קח את המסמכים והגיש אותם לבית המשפט.
 • אם לאם יולדת יש משפחה שהיא רוצה שילדה ילך אליה, האם עלינו לעבור את בית המשפט ולקבל עו"ד?
  לא, אתה יכול לעשות את זה בלי עורך דין. אם תפנה לבית המשפט, הם יגידו לך (וחלקם עשויים לעזור לך) להגיש את כל הניירת הדרושה.
 • במקרה של ילד מבוגר, 10-14, כיצד יכול הורה מאמץ יחיד לסיים את האימוץ או לוותר על זכויות ההורים אם הילד הופך לבלתי ניתן לניהול בגלל בעיות התנהגות?
  צור קשר עם סוכנות האימוץ בה השתמשת כשקיבלת לראשונה את זכויות ההורים. הם יעזרו או ימצאו בית אחר לילד. אנא זכור כי הדבר צריך להיעשות רק אם מימשת את כל האפשרויות האחרות (ייעוץ, משמעת וכו ') מכיוון שזה יהיה קשה מאוד לילד, גם אם נראה שלא אכפת להם, כן.
 • האם הם יכולים לקחת את ילדיך האחרים משם אם תמסור את זכויותיך לאחת בלבד?
  לא בהכרח, אלא בקש מעו"ד או בדוק את חוקי המדינה שלך לגבי פרטים. אם נמסרים זכויות להורה, על הילדים האחרים להיות בסדר אם אינם ילדי ההורה. אם נמסרים הזכויות מכיוון שילד נפגע או נמצא בסכנה, זה אפשרי.
 • האם יש הבדל בין ויתור על משמורת לסבא לבין ויתור על זכויות הורים?
  זה משתנה ממדינה למדינה. באופן כללי, ברגע שזכויות ההורים עוקלות, אינך יכול לקבל אותן בחזרה. עם זאת, אם תינתן משמורת לסבים וההורה ההורים יביאו את עצמם לטובת עצמם והילדים, ההורה עשוי להחזיר את המשמורת. נסה לזכור את 'טובת הילד' כאשר אתה מחליט מה תעשה.
 • מה אני יכול לעשות אם הילד שלי לא ראה אותי כבר 5 שנים ולא יודע מי אני?
  הסבר בשלווה מי אתה וודא שיש לך ראיות חזקות שתומכות בכך. תן להם מקום לאחר שסיפר להם והשאיר להם דרך ליצור איתך קשר אם הם רוצים לתאם פגישה. הם אולי קצת זהירים בהתחלה, אבל היו אדיבים ומבינים ובסופו של דבר הם יסמכו עליכם.
שאלות ללא מענה
 • הארוס שלי בגד והכניס ילדה להריון, והיא רוצה לתת לו את התינוק. האם זה אותו דבר כמו לחתום על זכויותיה? או שזה רק לתת לו משמורת?
 • האם אוכל למסור את זכויות ההורים שלי לילד הטרנסג'נדר שלי?
 • אני גר בניו יורק ויש לי ילד בן 13 שאינו ניתן לניהול. ברצוני לוותר על זכויותיי. אף בן משפחה לא ייקח אותה. מה הצעד הבא שלי והאם בתי המשפט יעזרו לי?
 • האם אוכל לוותר על זכויותיי אם הם מסרבים לענות לשיחותיי?
 • איך מישהו יכול לוותר על זכויות ההורים אם מעולם לא היה בחיים של הילד וחי במצב אחר?

תגובות (2)

 • reynoldscarmen
  זה נתן הבנה לכל סוג של סיטואציה, למונחי המלים ולמשמעותם. זה נתן הרבה אפשרויות. תודה רבה! כולכם הטובים ביותר!
 • tiffany39
  זה היה מאוד אינפורמטיבי. קל להבנה ועניתי על רוב השאלות שלי.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail