איך מזהים התעללות והזנחה של בעלי חיים?

זכור שהתעללות בבעלי חיים והזנחה יכולים לעתים קרובות להצביע על בעיות משמעותיות יותר
אם חברך או בן המשפחה שלך מתעלם מהדאגה שלך, זכור שהתעללות בבעלי חיים והזנחה יכולים לעתים קרובות להצביע על בעיות משמעותיות יותר, כולל הזנחת ילדים ואלימות במשפחה.

צער בעלי חיים יכול ללבוש צורות של הזנחה והתעללות פיזית. עליך לדווח במהירות על אלימות ישירה, כמו בעל מכות של בעל החיים שלהם, לשירותי החירום המקומיים; עם זאת, יכול להיות קשה יותר לזהות סימנים אחרים של הזנחה והתעללות. התנהגות יכולה להיות דגל אדום, אך אינה יכולה לבד לאשר הזנחה או התעללות. חפש סימנים לאגירת בעלי חיים, חוסר טיפול וטרינרי, מראה מלוכלך באופן עקבי, תת תזונה וקשירה במזג אוויר קיצוני במשך תקופות זמן ארוכות. שימו לב לפצעים שעשויים להצביע על לחימה בבעלי חיים או התעללות פיזית. עקוב אחר מה שאתה עד באמצעות תיעוד כתוב ובמידת האפשר, צילום. דווח על חשדותיך וראיותיך לרשויות המקומיות בכדי לבלום את האכזריות שהיית עד.

שיטה 1 מתוך 3: זיהוי סימני ההזנחה

 1. 1
  היו מודעים לרמזים התנהגותיים. אמנם התנהגות לבדה אינה יכולה לאשר התעללות או הזנחה בבעלי חיים, אך היא יכולה להוות אינדיקטור חזק. בעל חיים שהתעלל בו או מוזנח עשוי להיות תוקפני, ביישן או מפחד. זה עלול להתפרץ על בני אדם ובעלי חיים אחרים, או עלול להתרחק מבעליו ומעוברי האורח שלו.
  • מכיוון שהתנהגויות אלו אינן יכולות להוכיח כי בעל חיים הוזנח או התעלל בו, חשוב לחפש סימני פיזיות של אכזריות או, אם אפשר, להקפיד על תנאי מחייתו.
 2. 2
  שימו לב להתנהגות אגירה. היזהר אחר סימנים לכך ששכן או מישהו שאתה מכיר מחזיקים ביותר מדי בעלי חיים. שקול את גודל מרחב המחיה שלהם, וכמה שטח זה מתאים למספר בעלי החיים שראית. שימו לב אם בעלי חיים משוטטים מתאספים בחצר או בסמוך למגורים.
  • אם אתה רואה מישהו מבעלי החיים במגורים, נסה להבחין כמה מתגוררים במקום החשוד. נסו לזהות את מצבם הגופני, וחפשו סימנים של תת תזונה או חוסר טיפול וטרינרי.
 3. 3
  זיהוי סימני רעב. חפש אחר סימני תת תזונה ספציפיים לגזעים ומינים. השווה את החיה המדוברת למה שנחשב לנורמלי למין, לגזע או לתערובת הגזעים שלו.
  • לדוגמא, לכלב גרייהאונד ולרוטוויילר יש סוגי גוף מסוימים ומבנים מסוימים. ראיית עצמות צלעות עשויה לא להיות מראה מדאיג כל כך בכלב גרייהאונד.
  • חפש רמזים להתנהגות כמו סחרחורת, בלבול, קשיי עמידה או הליכה, וניקוי יתר.
  אמנם התנהגות לבדה אינה יכולה לאשר התעללות או הזנחה בבעלי חיים
  אמנם התנהגות לבדה אינה יכולה לאשר התעללות או הזנחה בבעלי חיים, אך היא יכולה להוות אינדיקטור חזק.
 4. 4
  עקוב אחר כלבים קשורים או קשורים. שרשור כלבים בחוץ לפרקי זמן ארוכים עלול להיות מסכן חיים, במיוחד בתקופות של מזג אוויר קיצוני. אם אתה רואה כלב כבול בחצר השכן, נסה לעקוב אחר כמה זמן זה ללא השגחה ותנאי מזג האוויר באותו יום.
  • אם אתה מודאג מכלב כבול, אתה יכול להתקשר לחברה האנושית המקומית שלך או למקלט לבעלי חיים באופן אנונימי כדי לבקש ממנהל פיקוח על בעלי חיים לבקר את בעל המחמד ולדון בנושאי בטיחות.
 5. 5
  חפש פרווה מרופדת, נגיעות בטפילים או מחלות שיניים. טיפול מונע הוא חובה לכל חיית מחמד לרווחתו ולבקרת מחלות. סימנים ברורים לכך שחיה חסרה טיפול וטרינרי הם אינדיקטורים מרכזיים להזנחה.
  • שימו לב למצב הפרווה שלה, כמו מחצלות או לכלוך עקבי. חפש כתמי פרווה חסרים, פתיתי עור או כתמי אדמומיות או גירוי. עקוב אחר משך הזמן שאתה מצפה בתנאים אלה ללא כל אינדיקציה לטיפול וטרינרי.
  • חפש סימני פרעושים, קרציות ונגיעות טפילים אחרים, כמו גירוד מוגזם ונשיכה עצמית. בחן את הפרווה לגבי טפילים אם אתה יכול לעשות זאת בבטחה, כגון אם החיה שייכת לחבר או לבן משפחה. הימנע ממגע פיזי עם בעלי חיים שאינם מוכרים לך.

שיטה 2 מתוך 3: זיהוי התעללות פיזית

 1. 1
  זהה פצעים הקשורים ללחימה בבעלי חיים. סימני נשיכה וטופר בשלבי ריפוי שונים מעידים על לחימה בבעלי חיים. שימו לב אם צלקות או פצעים אינם תואמים לשיניים ולציפורניים של החיה שאתם חושדים שספגה אכזריות.
  • לדוגמא, אם אתה חושד שכלב עבר לחימה בכלבים, חפש סימני נשיכה שעשויים להיות עקביים עם גודל הלסת של כלב אחר, במיוחד בחלקים בפנים, בצוואר ובחזית הקדמית. בעוד שאיתור פצעים פעם אחת לא עלול להיות חשוד, שים לב אם בעל החיים מראה באופן עקבי סימני פציעות לחימה.
 2. 2
  חפש פצעים בשלבי ריפוי שונים. בנוסף לפצעים שנגרמים כמובן על ידי בעל חיים אחר, שימו לב לכל סדרת פצעים שמעידה על אלימות ממושכת. היה חשדן אם שחיקה של העור, שריטות או כוויות מראה סימני ריפוי בעור אחר טרי.
  • לדוגמה, שפשופים סביב הצוואר מצווארון הדוק עשויים להיראות מחלימים יום אחד ואז נראים רעננים בפעם הבאה שתראו את החיה. דוגמאות נוספות לפציעות חשודות כוללות כוויות סיגריות אפשריות או דימום פתאומי מפתחים.
  זה יכול להיות קשה לפנות לחבר או בן משפחה על התעללות בבעלי חיים או הזנחה
  זה יכול להיות קשה לפנות לחבר או בן משפחה על התעללות בבעלי חיים או הזנחה, בין אם מדובר בילד או קרוב משפחתך הקשיש.
 3. 3
  היו מודעים להתנהגות אלימה רחבה יותר. שים לב אם בעל חיית המחמד שאתה חושד באכזריות בעלי חיים הפגין אי פעם התנהגות אלימה. אם אתה מתקשר עם אותו אדם בעקביות, היה מודע לכל צעקה או צעקה, שיכרון תכוף או זריקה או הרס של חפצים.
  • מחקרים הראו כי התנהגויות כמו התעללות בבעלי חיים, נזק לרכוש, ועל אלימות במשפחה כולם קשורים זה בזה. מסיבה זו ובטחונך, הימנע מלהתמודד לבד עם האדם שאתה חושד בו.

שיטה 3 מתוך 3: דיווח על צער בעלי חיים

 1. 1
  הימנע מלהעמיד את עצמך בסכנה. בנוסף לסיכון עצמך לפגיעה פיזית, עליך להימנע מלהתמודד עם האדם שאתה חושד באכזריות בעלי חיים מסיבות משפטיות. ברוב השיפוט, אין אפשרות להיכנס לרכוש של מישהו אחר ללא רשותם, גם אם ביטחונו של בעל חיים נמצא בסיכון.
  • באזורים מסוימים, ניתן לפרוץ לרכב נעול אם בעל חיים מוחזק בפנים בחום קיצוני. פנה למקלט לבעלי חיים מקומי, לווטרינר או חפש באינטרנט למידע נוסף על התקנות המקומיות שלך.
  • זכור שכל בעלי חיים שאתה חושד שהם סובלים מהתעללות או הזנחה אינם צפויים ויכולים לתקוף אותך אם אתה מתקרב אליהם, לטריטוריה שלהם או לבעלים.
 2. 2
  הכן הצהרה בכתב. כאשר אתה רואה ראיות להתעללות או הזנחה, כתוב את כל הפרטים הרלוונטיים. שים לב לתאריך, שעה, מיקום ותיאור יסודי של ההתנהגות החשודה או סימני האכזריות הפיזיים. ערוך תיעוד כתוב ואם אתה סבור שתיעדת מספיק ראיות, הכין דוח בכתב שיוצג בפני הרשויות.
  • העיתוי הוא יחסית לסוג ההתנהגות שאתה עד אליו. לדוגמא, אם אתה רואה אדם מכים בעל חיים, תרצה לציין את התאריך, השעה והמיקום והתקשר לסוכנות לבקרת בעלי חיים מקומית או לשירותי החירום. אם תבחין בחוסר ניקיון או בהיעדר טיפול מונע ברור, אתה עשוי להחליט שעדיף לערוך רשומה כתובה לאורך ימים או שבועות.
  • זכור שחשוב לדווח במהירות על אלימות ישירה לפיקוח על בעלי חיים או על שירותי החירום. אם אתה רואה שחיה עוברת התעללות, לא זו בלבד שרווחתה בסיכון, אלא שמעשה אלים זה יכול להצביע על כך שהמבצע מבצע התעללות גם בבעלי חיים או אנשים אחרים.
 3. 3
  צלם סימני אכזריות במידת האפשר. אם זה בטוח וניתן לביצוע, עדויות צילום יכולות להועיל בדיווח על צער בעלי חיים, במיוחד אם אין מעט ראיות פיזיות לאלימות. צילומי טלפון סלולרי הפכו לדרך יעילה להוכיח צער בעלי חיים, לכן הקלטו אלימות ישירה אם אתם רואים זאת.
  • רשמו תנאי מחייה לא אנושיים רק אם תוכלו לעשות זאת מבלי להפר רכוש אישי של מישהו.
  יכול להיות קשה יותר לזהות סימנים אחרים של הזנחה והתעללות
  עליך לדווח במהירות על אלימות ישירה, כמו בעל מכות של בעל החיים שלהם, לשירותי החירום המקומיים; עם זאת, יכול להיות קשה יותר לזהות סימנים אחרים של הזנחה והתעללות.
 4. 4
  צרו קשר עם הרשויות המקומיות או הגישו תלונה מקוונת. יש הרבה דרכים לדווח באופן אנונימי על כל סימני אכזריות בעלי חיים שזיהית. הקלה ביותר היא להתקשר לשירותי חירום או לפיקוח על בעלי חיים, אך עליך להיות מודע לכך שאולי תתבקש להעיד נגד העבריין.
  • אמנם אתה יכול לדווח על אכזריות בעלי חיים לאכיפת החוק או לפיקוח על בעלי חיים באופן אנונימי, אך מסירת המידע שלך והנכונות להעיד יעזרו להבטיח שהתיק יימשך.
  • אם אתה גר באירופה ורואה עדויות להתעללות בחיות משק או בבעלי חיים שלא פורסמו, תוכל ליצור קשר ישירות עם משרד החקלאות האמריקני בטלפון (301) 851-3751 או בהגשת תלונה באמצעות הטופס המקוון שלהם: https: // aphis. usda.gov/aphis/ourfocus/animalwelfare/complaint-form.
 5. 5
  דווח על טחנת גור או על מגדל לא אנושי. אם אתם חוששים מטחנת גור, חנות חיות מחמד או מגדל לא אנושי, תוכלו ליצור קשר עם USDA באמצעות מספר הטלפון שלהם או טופס התלונה. אתה יכול גם לפנות אליהם לקבלת עזרה במציאת המחלקה האזורית המתאימה לדיווח על שיטות גידול לא אנושיות. אתה צריך להיות מוכן להצהיר בכתב באותו אופן שהיית עושה אם היית עדה לצורות אחרות של התעללות והזנחה.
 6. 6
  שוחח עם חבר או בן משפחה על הטיפול בבעלי חיים שלהם. זה יכול להיות קשה לפנות לחבר או בן משפחה על התעללות בבעלי חיים או הזנחה, בין אם מדובר בילד או קרוב משפחתך הקשיש. נסה לנקוט בגישה עדינה וטקטטית: קבל תמיכה מבני משפחה אחרים, שוחח איתם על המצב ושקול לפנות באופן אנונימי לפיקוח על בעלי חיים.
  • אם קרוב משפחתך הקשיש הוא בעלים של יותר בעלי חיים ממה שהם יכולים לטפל כראוי, נסה להתערב בעזרת בני משפחה אחרים. היו עדינים ומבינים כשאתם ניגשים אליהם. אמור, "אנחנו יודעים שאתה באמת אוהב את חיות המחמד שלך, ושהם נותנים לך נוחות רבה. אבל אנחנו חוששים שיכולה להיות קושי להציע להם את הטיפול הטוב ביותר. עלינו למצוא בתים חדשים לחלקם כדי שהם יכול להיות מאושר יותר. "
  • אם ילדכם התעלל בחיה, ערכו איתם דיון רציני בנושא. שיידעו שהם לעולם לא צריכים לפגוע בכוונה בחיה. צער בעלי חיים אינו מוכר כשלב טבעי בהתפתחות הילד. הודיעו למוריהם ולמדריכי ההדרכה שלהם כך שיוכלו לחפש גם סימנים של עוינות עקורה בבית הספר. שקול לקחת את ילדך למטפל או לאיש מקצוע אחר בתחום בריאות הנפש.
  • אם חברך או בן המשפחה שלך מתעלם מהדאגה שלך, זכור שהתעללות בבעלי חיים והזנחה יכולים לעתים קרובות להצביע על בעיות משמעותיות יותר, כולל הזנחת ילדים ואלימות במשפחה. זו אולי לא מחשבה נוחה, אך אם אינך מאמין שאתה או קרוב משפחה אחר יכול לבצע התערבות משמעותית, שקול להודיע על שליטה בבעלי חיים או על רשויות אחרות. זכרו שתוכלו לעשות זאת בעילום שם.

שאלות ותשובות

 • האם זה התעללות בבעלי חיים לארגז כלב במשך 24 שעות ביממה?
  כן, זו הזנחה. האם תרצה להיות מרותק לתא כלא זעיר 24 שעות ביממה? כלבים זקוקים להתעמלות יומיומית ולהיות מסוגלים להסתובב חופשי, כמו שאנשים עושים, כמו גם הפסקות שירותים תכופות. כלבים הם יצורים חברתיים, ולשמור אחד בארגז במשרה מלאה ללא תשומת לב וגירוי נפשי מספיק הוא אכזרי. יש להשתמש בארגז רק בלילה או כשאף אחד לא יהיה בבית.
 • האם ניתן להתעלל נפשית גם בכלבים? אמא שלי צועקת על הכלב שלי וזה גורם לכלב שלי (היא ביגל) להיבהל. זה בכלל לא עוזר לכלב. מה עליי לעשות?
  אתה יכול לדבר איתה על זה ולהגיד לה שאתה לא אוהב שהיא צועקת על הכלב שלך. אתה יכול גם להציע לה דרכי אימון אחרות וכו '. אמור לה שמה שהיא עושה לא עוזר.
 • אבא שלי מתעלל בכלב שלי. אמא שלי יודעת והיא יודעת שזה מרגיז אותי. אני אומר לו להפסיק והוא לא. אמא שלי אמרה שאני צריכה להיות שמחה שזה לא אני, אבל הלוואי שזו אני. מה אני עושה?
  ספר למבוגר אחר. אדם שמתעלל בבעלי חיים סביר מאוד שיתחיל להתעלל גם באנשים. ההערות של אמא שלך הן פוגעניות גבוליות. ספר למישהו בבית הספר, כמו יועץ הדרכה או מורה, או אם ההתעללות באמת גרועה, אמור למשטרה. המשך לדבר עד שמישהו יעזור לך. אתה לא צריך לחיות ככה וגם הכלב שלך לא.
 • אם לשכן שלי יש כלבים מרובים עם שרפה, זה יכול להיות התעללות?
  בהחלט כן, זאת התעללות אבל, וחשוב מכך, זה נושא לבריאות הציבור. ידוע כי מנגה מחסל חבילות כלבים שלמות, ואף הרג סוסים ועדרי בקר שלמים. אנא דווח על השכן שלך במשטרה המקומית, או אם אתה ילד, שוחח עם הוריך על כך.
 • האם אוכל לקחת את החתול שלי לווטרינר כילד אם הוריי מזניחים אותו?
  כן, בהחלט, אבל אני ממליץ לבקש עזרה ממבוגר אחר שאתה סומך עליו, כמו הורה של חבר, או מבוגר אוהד בבית הספר, כמו מורה או יועץ.
 • האם זה התעללות בבעלי חיים להשאיר חיית מחמד בחוץ בגשם?
  כן, אם לחיית המחמד אין מקלט יבש כמו בית כלבים כדי להימלט מהגשם.
שאלות ללא מענה
 • איך אני מדווח על השכן שלי שמתעלל בכלב?
 • לחתול שלי יש כתם עגול של צהוב מתחת לסנטרה, העור שמתחתו שחור, והפרווה שלה לבנה. האם מדובר בחבורה?

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail