איך לדווח על נהג שיכור בארה"ב?

אם אתה רואה מישהו שלדעתך נוהג שיכור, התקשר לטלפון 911. היה מוכן לספר למפעיל מוקד החירום באיזה רחוב המכונית נמצאת, באיזה כיוון היא נוסעת ולגבי המהירות שהיא עוברת. כמיטב יכולתך, זכור פרטים על איך נראה הרכב, ואם אפשר, מספר לוחית הרישוי שלו. הקפד לספר למפעיל אילו דברים לא חוקיים ולא בטוחים שראית שהנהג עושה. לקבלת טיפים לאיתור נהגים שיכורים, המשך לקרוא!

לומר למוקד החירום שאתה רוצה לדווח על נהג שיכור פוטנציאלי ולמסור להם פרטים על מה שהנהג עושה
כך שלמשטרה יש סיבה למצוא ולעצור את המכונית, לומר למוקד החירום שאתה רוצה לדווח על נהג שיכור פוטנציאלי ולמסור להם פרטים על מה שהנהג עושה.

מדי שנה, למעלה מ- 10000 איש באירופה מתים מתאונות נהיגה בשכרות. הידיעה כיצד לזהות נהגים שיכורים פוטנציאליים ודיווח עליהם בהצלחה יכולה לסייע בשמירה על בטיחות הדרכים לכל הנוסעים, ובמקרים מסוימים אף עשויה להציל את חייו של מישהו.

שיטה 1 מתוך 3: קריאת משטרה

 1. 1
  התקשר לטלפון 911. אם אתה נוהג לבד, משוך את המכונית כדי שתוכל להשתמש בטלפון שלך בלי להעמיד את עצמך ואחרים בסכנה. אם לטלפון שלך יש אפשרות דיבורית, אל תהסס להשתמש בה כדי שתוכל להמשיך לנהוג. אם אתה נוסע עם מספר אנשים, בקש מאחד הנוסעים שלך לבצע את השיחה במקום זאת.
 2. 2
  ספר למשטרה אילו פעולות לא בטוחות ובלתי חוקיות ראית שהנהג מבצע. כך שלמשטרה יש סיבה למצוא ולעצור את המכונית, לומר למוקד החירום שאתה רוצה לדווח על נהג שיכור פוטנציאלי ולמסור להם פרטים על מה שהנהג עושה. התמקדו בפעולות בלתי חוקיות ומסוכנות בעליל כמו מהירות, סיבוב בין נתיבים והפעלת נורות אדומות, מה שעשוי לתת לשוטרים מספיק סיבות לעצור את הנהג.
 3. 3
  ספר למשטרה את מיקום הרכב ואת הכיוון אליו הוא הולך. כך שהמשטרה תוכל לקבל שוטר במקום במהירות, אמור למפעיל מוקד החירום את המידע הבא על מיקום המכונית:
  • הרחוב בו ראית אותו לאחרונה.
  • צמתים סמוכים, סמני מיילים וציוני דרך בולטים.
  • כיוון הנסיעה במכונית.
  • כמה מהר המכונית נוסעת.
 4. 4
  תאר את הרכב בפירוט רב ככל האפשר. כדי לעזור למשטרה למצוא את המכונית בהצלחה, תן למפעיל מוקד החירום מידע רב ככל האפשר. נסה לכלול דברים כמו:
הדרך הטובה ביותר לעצור נהג שיכור היא להתקשר למשטרה
הדרך הטובה ביותר לעצור נהג שיכור היא להתקשר למשטרה.

שיטה 2 מתוך 3: איתור נהגים שיכורים

 1. 1
  חפשו מכוניות שמתנודדות ונוסעות בצורה לא יציבה. במקרים רבים, הסימן הראשון של נהג שיכור או מוסח מגיע ממיקומם על הכביש. פקחו עיניים לאנשים שהם:
  • נוהג בקו המרכזי
  • סטייה בין מספר שורות.
  • נסחף לכיוון צדי הדרך.
  • מתקרב באופן מסוכן לתמרורים, מחסומים ומכוניות אחרות.
 2. 2
  היו מודעים למכוניות שנוסעות משמעותית מעל או מתחת למגבלת המהירות. כאשר הם שיכורים, נהגים לרוב חסרים את התפיסה הדרושה כדי להבין כמה מהר הם נוסעים. בגלל זה, הם נוטים לנסוע במהירות אינטנסיבית, הרבה מעבר למהירות המהירה המותרת, או לאט להפליא, ולעתים קרובות נעים בזחילה. חפשו נהגים שעוברים 16 ק"מ לשעה מעל או מתחת למגבלת המהירות, במיוחד אם המהירות שלהם משתנה בצורה קיצונית וחסרת רשלנות.
 3. 3
  שימו לב לנהגים שמתקשים לעצור. בנהיגה בהשפעה, אנשים רבים מתקשים לשפוט את המרחק בינם לבין סביבתם. ככאלה, נהגים שיכורים לעיתים קרובות עוצרים הרבה לפני או אחרי שלטי עצירה, אורות עצירה וקווי הגבלה. במקרים רבים נהגים עוצרים או חונים בזוויות מוזרות. בשילוב עם פגיעה במהירות, עצירות אלו נעשות מקרטעות ואקראיות.
 4. 4
  צפו בפעולות נהיגה לא בטוחות ולא חוקיות. לעתים קרובות, אדם שאינו מתייחס לחוקי התעבורה הוא האינדיקציה הברורה ביותר שהוא נוהג בהשפעה. שים לב במיוחד לפעולות מסוכנות ובלתי חוקיות אלה, מכיוון שזה נותן למשטרה סיבה גדולה יותר לעצור ולעצור את הנהג:
  • זנב.
  • שימוש בסימן איתות שגוי
  • מסתובב באופן לא חוקי.
  • נוהג עם פנסים קדמיים כבויים.
  • נוהג בדרך הלא נכונה.
  • מפעיל אורות אדומים.
אם אתה נתקל בנהג שיכור או לא בטוח בדרך אחרת
אם אתה נתקל בנהג שיכור או לא בטוח בדרך אחרת, הקפיד לפקוח על רכבו כל העת.

שיטה 3 מתוך 3: שמירה על בטיחות

 1. 1
  היו ערניים סביב נהגים שיכורים. אם אתה נתקל בנהג שיכור או לא בטוח בדרך אחרת, הקפיד לפקוח על רכבו כל העת. בין אם אתה מקדימה או מאחוריה, ודא שאתה יכול לראות בבירור את המכונית ואת האזור שמסביב. במידת הצורך, כבה מוזיקה או הסחות דעת אחרות כדי שתוכל להתמקד בשמירה על בטיחות.
 2. 2
  הישאר רחוק ככל האפשר מהרכב. אלא אם כן הכרחי בהחלט, אל תנסה לעבור את המכונית במקרה שהנהג פתאום מסתובב או מאבד שליטה. אם אתה צריך לעבור, עבור לנתיב הרחוק ביותר מהרכב, המתן עד שהנהג נראה קצת יציב ואז עובר. במידת האפשר, משוך את המכונית כדי שהמכונית תתרחק ממך מרחק בטוח.
 3. 3
  סע הגנתי. כאשר מתמודדים עם נהג שיכור, ההתקפה הטובה ביותר היא הגנה טובה. מכיוון שהנהג עשוי להאיץ, להאט, לעצור או לסטות בכל עת, להיות מוכן לקבל החלטות מהירות ושבריר שניות לגבי אופן הטיפול במצב. דאגו להשאיר את שתי הידיים על ההגה כדי שתוכלו לתמרן את מכוניתכם בכל דרך הדרושה.
  • סע במקומות בהם האזורים סביב המכונית שלך אינם תפוסים, כך תוכל להחליף נתיב בכל עת.
 4. 4
  אין לעקוב אחרי הרכב או לנסות לעצור אותו. הדרך הטובה ביותר לעצור נהג שיכור היא להתקשר למשטרה. ניסיון לעקוב אחר הרכב עלול להעמיד אותך בסכנה, וניסיון לעצור את הנהג הוא מסוכן, ובהתאם לשיטותיך, גם לא חוקי.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail