כיצד להגיש תביעה בגין נזקי גוף?

האם אוכל להגיש תביעה בגין נזקי גוף אם צעקו לי שאני איטי מדי כשעבדתי עם חבלה
האם אוכל להגיש תביעה בגין נזקי גוף אם צעקו לי שאני איטי מדי כשעבדתי עם חבלה?

אם אתה נפגע בתאונה, ייתכן שתוכל לקבל פיצוי בגין פגיעותיך והפסדים אחרים שאתה סובל אם תוכל להוכיח שהתאונה שלך הייתה באשמת מישהו אחר. למרות שבין 95 ל -96% מכל המקרים של נזקי גוף מוסדרים לפני המשפט, בדרך כלל על הנפגע להגיש תביעה תחילה בכדי להפעיל את כדור ההסדר.

חלק 1 מתוך 3: הכנת המקרה שלך

 1. 1
  כתוב את כל מה שקרה. ברגע שהדבר אפשרי לאחר התאונה, כתוב חשבון על כך בזמן שזכרונך עדיין טרי.
  • שמור יומן ריצה של מה שקורה לך בעקבות התאונה או כל פעולה שאתה מבצע, כולל שיחות טלפון, פגישות עם רופא, אובדן עבודה או שכר עבודה, תיקוני רכוש וכל דבר אחר שהחמצת בגלל הפציעה.
 2. 2
  גלה אם הפגיעה שלך מכוסה בפוליסת ביטוח. ביטוח רכב עשוי לשלם עבור פגיעות מתאונות דרכים, ואילו ביטוח אחריות לרכוש עשוי לשלם עבור פגיעות שהתרחשו ברכוש של מישהו אחר.
  • מציאת פוליסת ביטוח יכולה לעזור לך להבין אם אכן יש לך סיכוי לגבות נזקים כספיים מהתביעה שלך. אמנם אתה יכול לפנות לבית משפט ושופט או מושבעים עשויים למצוא את הנאשם אחראי לפציעותיך, אך אם האדם נשבר אתה לעולם לא יכול לראות שקל.
 3. 3
  אסוף ראיות. ברגע שאתה יכול, צלם את הפציעות שלך ואת המקום בו נפגעת ותעד כל נזק או מידע חשוב אחר.
  • לדוגמא, אם מעדת ונפלת על מדרכה, דאג לצלם את המקום בו מעדת. צלם תמונות מסביב ולכל הזוויות כדי שעורך הדין שלך יוכל להשתמש בהן מאוחר יותר אם הנאשם מנסה לשנות את הסצנה, כגון על ידי הצבת שלט לאחר התאונה שלך המזהיר את הולכי הרגל מהטבילה במדרכה.
  • עליכם גם לצלם את כל הפגיעות ונזקי הרכוש בהקדם האפשרי לאחר התאונה. אם יש לך פציעות גופניות, שקול לצלם כל כמה ימים כשהם נרפאים.
  • נסה לשמור על כל ראיות פיזיות, אך אם אינך יכול לשמור על כך כפי שהוא, צלם תמונה. לדוגמא, אם מכוניתך נפגעה, צלם את הנזק לפני שתתוקן.
  • הביאו עדה כדי להעיד על התאריך והשעה שבהם נעשו הצילומים, או השתמשו במצלמה החותמת בזמן את כל התמונות.
  כיצד אוכל להגיש תביעה לבית המשפט וכמה זמן זה לוקח
  כיצד אוכל להגיש תביעה לבית המשפט וכמה זמן זה לוקח?
 4. 4
  קבל שמות ופרטי קשר של כל העדים. אם מישהו ראה במקרה את התאונה, ודא שיש לך את שמם ומספר הטלפון שלהם או דרך כלשהי ליצור עימם קשר אם אתה זקוק להם שיעידו מאוחר יותר.
  • כשאתה מדבר עם מישהו על התאונה, רשום את השיחה או הקליט אותה אם אתה יכול, ורשום את התאריך והשעה שדיברת איתם.
 5. 5
  שוחח עם עורך דין. מכיוון שעורכי דין לנזקי גוף עובדים בדרך כלל על מצב של מגירה, אין שום סיבה אמיתית שלא תזמין עורך דין שיעזור להנחות את התביעה שלך במערכת.
  • אתה יכול לגרום לעורך דין לבחון את התביעה שלך ללא עלות. שוחח עם חברים ובני משפחה או בקר באתר של לשכת עורכי הדין המקומית שלך כדי למצוא עורך דין שיש לו מומחיות בסוג התביעה שיש לך.
  • לדוגמא, אם נפצעתם בתאונת דרכים, אינכם רוצים בהכרח להעסיק עורך דין המתמחה בתיקים של החלקה ונפילה.
  • כשאתה מדבר לראשונה עם עורך הדין, גלה כמה זמן היא עוסקת, איזה ניסיון יש לה עם סוג התביעה שלך ואת התוצאות שקיבלה עם טענות כמו שלך בעבר.
  • אם אתם מחפשים לתבוע עסק או חברת ביטוח, אין ספק שיש להם עורכי דין משלהם, ולמרות שתוכלו לנסות להסדיר תביעה בעצמכם, אתם עשויים לגלות שתקבלו עסקה טובה יותר בכך שעורך דין עומד לצדכם.
  • לפני שתעסיק עורך דין, וודא שנוח לך לדבר איתה ולעבוד איתה, ושאתה מבין איך משרדה פועל. לדוגמא, אם אתה מעדיף עורך דין מעשי שזמין לך באופן אישי, וודא כי עורך הדין שבחרת לא יעבוד הרבה מהעבודה בעניינך בפני עורך דין או איש צוות אחר.

חלק 2 מתוך 3: הגשת תלונתך

 1. 1
  הודיעו לכל הנאשמים האפשריים. ברגע שאתה מבין מי עשוי להיות אחראי, יידע אותם שאתה מתכנן להגיש תביעה בגין פגיעות או נזק לרכוש.
  • מכיוון שיש לך מועד חוקי, לרוב כשנה, להגשת תביעה כנגד האדם או החברה שאתה סבור שאחראים לפגיעותיך, עליך להודיע להם על כוונותיך בהקדם האפשרי לאחר התרחשות התאונה.
  • תלוי בסוג התאונה, ייתכן שתצטרך להודיע על סוגים שונים של אנשים או חברות.
  • אם אין לך עורך דין, שלח מכתב הודעה רשמי לכל אדם או חברה שאתה חושב שאחראים לפציעותיך בהקדם האפשרי. שמור על זה קצר ופשוט, וקבע רק שתאונה אירעה במועד ובשעה מסוימים, שנפגעת וכי אתה מאמין שהם אחראים. תן להם מועד אחרון להשיב לך בכתב.
 2. 2
  נסה להסדיר את תביעתך. עורך הדין שלך עשוי לשלוח מכתב דרישה לנאשמים פוטנציאליים או לחברות הביטוח שלהם, וליידע אותם כמה כסף תקבל כדי לפתור את התביעה.
  • אם יש חברת ביטוח, אתה או עורך הדין שלך עשויים לקבל הצעת פשרה. אם אתה מקבל הצעת פשרה מחברת ביטוח ואין לך עדיין עו"ד, שקול שעורך דין יסתכל על הצעת הפשרה לפני שתחתום עליה כדי לוודא שזכויותיך מוגנות לחלוטין.
  האם יש לי זכות לא להשתמש בעורך דין למקרה של נזקי גוף
  האם יש לי זכות לא להשתמש בעורך דין למקרה של נזקי גוף?
 3. 3
  הגיש תלונה לבית המשפט המתאים. אם אינך והנאשם לא יכולים להגיע להסכמה להסדר תביעותיך, רשאי עורך הדין להגיש תלונה לבית המשפט המתאים.
  • התלונה מזהה אותך ואת הנאשם או הנאשמים תחילה. לאחר מכן הוא אומר לבית המשפט כי בתאריך ובשעה מסוימת סבלת מחבלות כתוצאה מתאונה שהתרחשה על רכושו של הנאשם או בגלל מעשי הרשלנות או הכוונה של הנאשם, ומבקש מבית המשפט להעניק לך סעד בצורה. של נזקים כספיים בגין פציעותיך.
  • לאחר הגשת התלונה והנאשם הוגש, התביעה יוצאת לדרך.

חלק 3 מתוך 3: השתתפות בתגלית

 1. 1
  ספק את כל המסמכים והרשומות הקשורים לתביעה לעורך הדין שלך. אם עדיין לא עשית זאת, וודא כי לעורך הדין שלך יש את כל המידע שברשותך, מכיוון שזה יסייע לה בהכנת התיק שלך.
  • לאחר הגשת התלונה, התיק נכנס לשלב קדם משפט המכונה "תגלית", במהלכו שני הצדדים חולקים ראיות ומידע עד.
  • במהלך הגילוי יתכן שתצטרך להופיע מדי פעם בבית המשפט כדי ליידע את השופט על מצב המקרה.
  • תלוי בסכום הכסף העומד על כף המאזניים ובמורכבות המקרה שלך, תהליך הגילוי עשוי להימשך בין שישה חודשים לשנה ומעלה.
 2. 2
  לענות על שאלות או להפיק מסמכים שביקש הנאשם. לנאשם תהיה אפשרות להגיש חקירות ובקשות להפקה. מסמכים אלה מורכבים מרשימות שאלות שאתה עונה עליהן באמצעות עדות משלך או על ידי מסירת מסמכים לנאשם.
 3. 3
  השתתף בתצהירים. גם עורך דינך וגם עורך דינו של הנאשם עשויים לבצע תצהירים, שהם ראיונות חיים עם עדים או צדדים לתיק.
  • הפקדות נעשות בשבועה עם כתב בית משפט שנמצא כדי לתמלל את כל הראיון מילה במילה.
  • במהלך התצהיר, לשני הצדדים תהיה הזדמנות לשאול שאלות של האדם המופקד.
  בדרך כלל על הנפגע להגיש תחילה תביעה כדי לגרום לכדור ההסדר להתגלגל
  למרות שבין 95 ל -96 אחוזים מכל המקרים של נזקי גוף מוסדרים לפני המשפט, בדרך כלל על הנפגע להגיש תחילה תביעה כדי לגרום לכדור ההסדר להתגלגל.
 4. 4
  השתתף בגישור או בדיוני הסדר אחרים. אם אתה והנאשם הגעת למבוי סתום בדיונים, צד שלישי ניטרלי יוכל לעזור לך למצוא בסיס משותף להסדר באמצעות גישור.
  • גישור הוא פחות יקר ופחות רשמי ממשפט. במקום להחליט מי צודק ומי לא בסדר, המתווכים מתמקדים להגיע לפשרה שאיתה נוח לכל הצדדים.
  • אף על פי שחלק מהתיקים עשויים להסתדר לפני הגשת תלונה, סביר יותר להניח כי הנאשם תגיע להסדר לאחר שתהליך הגילוי נמשך זמן מה ולשניכם מושג טוב יותר לגבי המקרה של האחר.
 5. 5
  התכונן למשפט. אם אינך מצליח להסדיר את עניינך, אתה ועורך דינך תתכונן למשפט רשמי בבית המשפט לפתרון תביעתך.

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל להגיש תביעה לבית המשפט וכמה זמן זה לוקח?
  זה תלוי עד כמה המקרה שלך חמור. היית מגיש לבית משפט לתביעות קטנות אם זה לא חמור במיוחד. היית מגיש לבית משפט אזרחי אם זה משמעותי. תיק תביעות קטנות עלול לארוך שבועות, ואילו תיק אזרחי עשוי להימשך שנים.
 • האם אוכל להגיש תביעה בגין נזקי גוף אם צעקו לי שאני איטי מדי כשעבדתי עם חבלה?
  כנראה שלא. צעקות על זה לא תהיה סיבה טובה לתביעה נגד מישהו. עם זאת, שיחה עם עורך דין על הסיפור כולו יכולה להראות עילת תביעה גבוהה בהרבה מזו (אפליה במקום העבודה וכו '). זה תלוי בנסיבות הספציפיות.
 • האם יש לי זכות לא להשתמש בעורך דין למקרה של נזקי גוף?
  אתה יכול, אבל בעל עורך דין עשוי לעזור לך לזכות בתיק שלך אלא אם כן אתה מנוסה במשפטים.

תגובות (1)

 • kingstacey
  זה עזר לגרום לי להבין שאני מרומה על ידי עורך דין.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail