איך להעסיק חוקר פרטי?

כדי לשכור חוקר פרטי, תחילה חפש באינטרנט חוקר פרטי באזורך המספק את סוג השירות שאתה מחפש. לפני שתעסיק מישהו, הקפד לבדוק את ההפניות שלהם ולוודא שיש להם רישיון אם המדינה שלך דורשת כזה. כשאתה מוצא חוקר שאתה אוהב, קבע פגישה איתם כדי שתוכל לעבור על התיק שאתה רוצה שיעבוד עליו ולדון בתעריף השעה שלהם. כדי ללמוד כיצד לעבוד עם חוקר פרטי לאחר שכירתם, גלול מטה!

תחילה חפש באינטרנט חוקר פרטי באזורך המספק את סוג השירות שאתה מחפש
כדי לשכור חוקר פרטי, תחילה חפש באינטרנט חוקר פרטי באזורך המספק את סוג השירות שאתה מחפש.

אם אתה צריך לאתר אדם, לפקוח עין על פעילויותיו של מישהו או ללמוד מידע אחר, ייתכן שאתה חושב להעסיק חוקר פרטי (PI). עם כל כך הרבה אפשרויות שם בחוץ, העסקת חוקר פרטי נכון יכולה להיראות כמשימה מרתיעה. הקפד לבצע את המחקר לפני שאתה מדבר עם מישהו, והיה מוכן עם השאלות הנכונות. אתה רוצה מישהו שנוח לך לדבר איתו שיוכל לקבל את המידע שאתה רוצה.

חלק 1 מתוך 3: מחפש פי

 1. 1
  החליט מה אתה רוצה שה- PI יעשה. חוקרים פרטיים יכולים לאתר כל מיני אנשים ומידע, אך כישוריהם ישתנו. חלקם טובים בללכת אחרי אנשים או לחפור מידע, בעוד שאחרים יכולים לאתר מישהו או משהו אחר. לפני שתתחיל לחפש, עליך להיות ברור לגבי איזה סוג עבודה אתה רוצה שה- PI יבצע כדי שתוכל למצוא מישהו עם הכישורים והציוד הנכון.
  • מכשירי PI יכולים לספק מגוון שירותים, כולל בדיקות רקע, מעקב אחר מזונות ילדים או משמורת עליהם, מתן מעקב אלקטרוני ווידיאו או מעקב אחר אנשים. אתה יכול לשכור חוקר פרטי שיעזור בהליכים משפטיים, כולל איסוף מידע נוסף לשימוש במשפט, או כדי לספק לך מידע שעשוי להוביל לפעולות משפטיות.
 2. 2
  חפש מישהו. ברגע שאתה יודע מה אתה מחפש, התחל לחפש שמות. התחל עם הפניות, אנשים שהשתמשו ב- PI בעבר. אם אינך מכיר מישהו ששכר PI בעבר, התחל לדפדף בספר טלפונים או לחפש חוקרים באזורך באמצעות מנוע חיפוש באינטרנט או שירות כמו PI Now.
  • ברגע שיש לך כמה שמות, הסתכל ובדוק אם יש להם אתרים, שיאפשרו לך ללמוד יותר מסתם לראות שורה בספר הטלפונים. ברוב האתרים יופיעו הכישורים והשירותים של העסק, מה שיעזור לכם לצמצם את רשימת האנשים שיש לקחת בחשבון.
  • אנשי מקצוע אשר מיטיבים לחפש מידע יעשו חלק ניכר מעבודתם במשרד, באמצעות האינטרנט והטלפון כדי לאתר אנשים. זה יכול להיות שירות שימושי, אם כי פחות מכך אם אתה רוצה ש- PI יעקוב אחר מישהו לצורך מעקב.
  • ודא שאתה מתחשב גם במיקום שלך. אם אתה רוצה לאתר מישהו שאתה חושב שהוא בקליפורניה, שכירת מכשיר אישי קרוב אליך בניו יורק תהיה פחות מועילה מאשר ליצור קשר עם אחד שכבר נמצא בקליפורניה.
 3. 3
  בדוק הפניות. לאחר שמצאת PI, דאג לבקש ממנו הפניות. אלה אנשים שאתה יכול לסמוך עליהם שיעידו על כישוריו ויכולתו של החוקר. ברגע שיש לך כמה הפניות, עקוב ובדוק. שכירת חוקר אינה דבר שעליך לעשות בקלילות, לכן וודא שאתה מכיר את האדם שאתה מדבר איתו.
  • אזכור טוב לדבר כולל סוכן חובת משרד FBI המקומי, פקיד במחלקת המשטרה של המחוז שלך, את המפקד המשמר של משרד השריף, חוקרי עובדים המחוזיים עוה"ד במשרד של, ואת סנגורים פליליים.
 4. 4
  בקש רישיון. מרבית המדינות דורשות כי רישיון ה- PI מורשה על ידי המדינה. לכל מדינה חוקים ודרישות שונות לרישיון, כך שהתקנים ישתנו. ובכל זאת, אם המדינה שלך דורשת רישיון, ה- PI שאתה מסתכל צריך שיהיה להם.
  • מידע על רישיונות זמין דרך לוח הרישוי של מדינתך, ולכן לא אמור להיות קשה לאתר. בנוסף, כשאתה מתקשר ל- PI, הם אמורים להיות מסוגלים לתת לך את מספר הרישוי. גוף רישוי זה אמור גם להיות מסוגל לספק לך מידע על כל תלונה נגד החוקר.
  • אלבמה, אלסקה, איידהו, מיסיסיפי ודרום דקוטה אינן דורשות רישיון לחוקרים פרטיים. לקולורדו יש רישיון ממלכתי, אך הוא וולונטרי, כך שאולי ל- PI שלך אין.
 5. 5
  בדוק אם יש ביטוח. עליכם לבדוק לוודא כי החוקר הפרטי שלכם נושא ביטוח כדי להגן עליכם ובמקרה שיקרה משהו במהלך החקירה. יש מדינות שדורשות זאת כחלק מרישוי, או עבור היבטים אחרים של העסק כגון נשיאת נשק. הביטוח קיים להגנתך, כדי לוודא שאינך אחראי אם יקרה משהו במהלך עבודתו של ה- PI בעניינך.
 6. 6
  צפו בתמרורי אזהרה. כשתתחיל לדבר עם PI, יהיה עליך לוודא שהחוקרים איתם אתה מדבר הם אנשים שיהיה לך נוח לעבוד איתם. יהיה עליך לספק לאדם זה מידע רגיש, ולסמוך שהוא יתייחס אליו בסודיות. אם אינך מרגיש בנוח לחלוק מידע מסוג זה עם אדם זה, אינך מתכוון לעבוד טוב עם ה- PI.
  • בנוסף, עליך לשים לב היכן וכיצד החוקר מתקשר איתך. לאנשים שאתה מראיין צריך להיות משרד מקצועי שאליו אתה יכול לבקר, וייתכן בבירור את העמלות עבור שירותיהם. אם חוקר פוטנציאלי לא מוסר לך את המידע הזה, אל תעסיק אותו.
העסקת חוקר פרטי נכון יכולה להיראות כמשימה מרתיעה
עם כל כך הרבה אפשרויות שם בחוץ, העסקת חוקר פרטי נכון יכולה להיראות כמשימה מרתיעה.

חלק 2 מתוך 3: פגישה עם פי

 1. 1
  תביא כמה שיותר מידע רלוונטי. כאשר אתה נכנס לפגישה עם החוקר, הקפד להביא כל מידע רלוונטי למקרה שאתה רוצה שהוא יעבוד. אלה ישתנו בהתאם למה שאתה רוצה שה- PI יעשה, אך יכולים לכלול מגוון מסמכים, צילומים או מידע כללי.
  • לדוגמה, אם אתה רוצה שה- PI ינהל מעקב על מישהו, ודא שאתה מוכן לתת תמונה של האדם, רשימה של כתובתו ומקומות משמעותיים אחרים שהוא הולך אליו, לוח הזמנים האופייני לו ותמונה או תיאור שלו אוטו.
  • כשאתה מדבר עם ה- PI על המקרה שלך, ייתכן ששכחת משהו. זה בסדר, מכיוון שזו רק פגישה ראשונה כדי להבין את המקרה ומה שנדרש כדי לפתור אותו. החוקר אמור להיות מסוגל לומר לך מה עוד הוא יצטרך ממך כדי לבצע את עבודתו כראוי.
 2. 2
  שאל על ניסיון. כשאתה מדבר עם ה- PI, ודא שאתה שואל כמה זמן הם מבצעים את סוג העבודה הספציפי שאתה מבקש מהם לבצע. שוחח על התמחויותיהם, משך זמן עבודתם, ואם הודחו או העידו בבית המשפט. מדינות מסוימות אף ידרשו כי PI יהיו בעלי ניסיון של כמה שנים באכיפת החוק במסגרת הרישוי שלהן.
  • דבר נוסף שצריך לחפש הוא חינוך פורמלי. זה לא הכרחי, אך תואר בתחום כמו משפט פלילי, קרימינולוגיה, סוציולוגיה או פסיכולוגיה הוא יתרון גדול. מספר אישורים מקצועיים אחרים כמו בוחן הונאה מוסמך (CFE) ומקצוע הגנה מוסמך (CPP) מוצעים על ידי ארגוני סחר מכובדים ודורשים עבודה טובה לקבל.
 3. 3
  היו מוכנים לענות על שאלות. הייעוץ הראשון שלך יכלול את ה- PI לשאול אותך כמה שאלות. הוא ירצה להבהיר מה אתה מבקש ממנו וללמוד פרטים נוספים על המידע שמסרת כדי לוודא שהוא יכול לספק את השירות הכי טוב שאפשר. הוא גם יצטרך לכסות את עצמו ולוודא שאתה לא מבקש ממנו לעשות משהו לא חוקי.
  • אם אינך יודע את התשובה לשאלה, אמור זאת. שקר או להמציא משהו לא יעזור לך או ל- PI, ועלול להחמיר את מצבך. זכרו, אתם שוכרים אותו כדי למצוא מידע שאינכם מכירים, אז אל תפחדו שלא לדעת משהו.
 4. 4
  לדון בתשלום. לא תצטרך לשלם כסף מיד, אך חקירה יכולה לעלות זמן וכסף, וכדאי שתבין ברור מה יעלה החקירה שלך. ברוב המקרים ה- PI יגבה מחיר לשעה, אשר ישתנה בהתאם לשירות אותו אתם מבקשים ומשך הזמן שיידרש. ייתכן שתחויב גם בגין הוצאות נוספות הקשורות לעבודה כמו כרטיסי טיסה ושיחות למרחקים ארוכים.
  • זכור כי אתה משלם עבור השירות ולא על התוצאות. אם אתה שוכר PI כדי לעקוב אחר החברה שלך, ומתברר שהיא לא מנהלת רומן, אתה עדיין על הקרס.
 5. 5
  קבעו פגישת המשך. אם אתה מרגיש בנוח עם החוקר, ומוכן להמשיך קדימה, התקשר שוב לקביעת פגישת המשך והתחלת תיקך. פגישה זו תצטרך להיות יסודית יותר, מכיוון שלא מדובר עוד בהתייעצות, אלא במקרה ממשי. היה מוכן לספק כל מידע נוסף שה- PI ביקש בפגישה המקורית שלך.
ייתכן שאתה חושב להעסיק חוקר פרטי (PI)
אם אתה צריך לאתר אדם, לפקוח עין על פעילויותיו של מישהו או ללמוד מידע אחר, ייתכן שאתה חושב להעסיק חוקר פרטי (PI).

חלק 3 מתוך 3: עבודה עם ה- pi שלך

 1. 1
  להיות סבלני. לאחר ששכרת את ה- PI שלך, תן לו כמה ימים להתחיל בחקירה. אם המידע היה קל כל כך למצוא, כנראה שלא היית צריך להזמין אותו מלכתחילה. PI טוב ייצור עמכם קשר מדי כמה ימים כדי לעדכן אתכם על מה שקורה.
 2. 2
  היו כנים. חשוב ביותר שתהיה כנה עם ה- PI שלך כאשר הוא שואל אותך שאלות. חלק מהמידע שאתה נותן עשוי להתפשר או להביך. אם אינך מוכן לשתף אותו, יתכן שה- PI שלך לא יוכל למצוא את כל המידע שאתה מחפש.
  • אתה אמור להיות מסוגל לסמוך על ה- PI שלך במידע פרטי. אם אתה מתחיל להרגיש לא נעים לשתף את המידע הזה, תוכל לשקול להעסיק חוקר אחר, כזה שאתה מרגיש יותר בנוח לשתף איתו.
 3. 3
  אל תבקש פעולות בלתי חוקיות. יש כמה מגבלות למה PI יכול לעשות בעת חקירה. חוקר פרטי לא יכול ברז תיל, להשיג רשומות האגרה הטלפון הסלולרי, להשיג רשומות פיננסיות ללא צו בית משפט, דוחות אשראי משיכה ללא אישור חתום, או להתחבר לדוא"ל או של מישהו חשבונות המדיה החברתית. אלה אינם חוקיים, ואם ה- PI שלך מציע אותם כחלק מהחקירה שלך, אתה עלול להסתבך בצרות רבות.
אתה יכול לשכור חוקר פרטי שיעזור בהליכים משפטיים
אתה יכול לשכור חוקר פרטי שיעזור בהליכים משפטיים, כולל איסוף מידע נוסף לשימוש במשפט, או כדי לספק לך מידע שעשוי להוביל לפעולות משפטיות.

טיפים

 • ברוב המקרים, כל מידע ש- PI שלך חושף הוא חסוי בינו לבינך. אלא אם כן אתה מסכים, או ששופט נותן צו בית משפט, החוקר שלך לא יכול למסור מידע לאף אחד אחר מלבד הלקוח שלו (זה אתה).

אזהרות

 • חפשו חוקרים שאתרי האינטרנט שלהם מבטיחים הבטחות כמו "אנחנו חופרים לכלוך על מישהו" או "כל דבר על מישהו". החוקרים הללו מנסים לשחק על הרגשות שלך, ואם המקרה שלך יסתיים בבית המשפט, שיטות החוק ושלמותם יעלו בסימן שאלה.
 • זכור כי ה- PI נועדו לאתר מידע ולתת לך אותו, כל מה שהוא אומר. האמת עשויה להכיל מידע שלילי, או דברים שפחדתם ללמוד, אז היו מוכנים לחדשות רעות.

שאלות ותשובות

 • כיצד עלי לשכור מכון אישי מחוץ למדינה?
  חפש באינטרנט חוקרים במדינה ופעל לפי אותם כללים - הקשב תמיד היטב ושאל שאלות שיעזרו לך ללמוד משהו על החוקר שאיתו אתה מדבר ושוקלת להעסיק.
 • היכן בדרך כלל מתקיימת פגישה ראשונה עם חוקר פרטי?
  הפגישה הראשונה שלך תתקיים ככל הנראה בביתך או במשרדך. המטרה של הפגישה הראשונה היא שניכם ייפגשו, וה- PI יבין מה הצורך במקרה שלך. זה לא צריך להיות במשרד שלו.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל לשכור מכשיר אישי כדי לבדוק אם מרגלים אחרי?

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail