כיצד להגיש בקשה לכניסה מפורשת בקנדה?

אם אתה מתכנן להגר לקנדה, הכלי Express Entry יכול לעזור לך להשיג תושבות קבע תוך מספר חודשים בלבד. כדי לעמוד בקריטריונים לכניסה אקספרס, תצטרך לעבור מבחן כישורי אנגלית וצרפתית ולקלוע מעל רף מסוים. אמנם לא נדרשת הצעת עבודה בקנדה, אך היא יכולה להגדיל את הסיכויים לעבור את תהליך המיון. סיום השכלה על-תיכונית יכול גם להגדיל את הסיכויים לקבל תושבות קבע. יהיה עליך לאסוף גם את כל המסמכים הדרושים, כמו הוכחת תושבות וניסיון בעבודה מעשר השנים האחרונות או מגיל 18. כאשר אתה מוכן להגיש בקשה לתושבות, בקר באתר ממשלת קנדה כדי להתחבר או ליצור פרופיל. לאחר מכן בחר "כניסה מהירה"ופעל לפי ההנחיות שיעזרו לך ליצור ולהגיש את הפרופיל המקוון שלך. לאחר שתסיים את הפרופיל שלך, המתן לראות אם תקבל הזמנה להגיש בקשה לתושבות קבע, ובנקודה זו תהיה לך 60 יום להעלות את כל התיעוד שלך. כדי ללמוד כיצד לשפר את ציון מערכת הדירוג המקיף שלך, המשך לקרוא!

תוזמן להגיש בקשה לתושבות קבע בקנדה
אם פרופיל הכניסה האקספרס שלך יקבל ציון גבוה מספיק ממערכת הדירוג המקיף (CRS), תוזמן להגיש בקשה לתושבות קבע בקנדה.

הגשת בקשה להגר למדינה חדשה יכולה להיות תהליך מאתגר וארוך. למרבה המזל, הכלי Express Entry יכול לעזור לך להרוויח תושבות קבע בקנדה תוך מספר חודשים ספורים מרגע הגשת הבקשה. כניסה אקספרס הוא הכלי המקוון שמנהל בקשות להגירה כלכלית לקנדה עבור תוכנית העובדים המיומנים הפדרליים, התוכנית הפדרלית המיומנת של הכישורים ומחלקת הניסיון הקנדית. אם פרופיל הכניסה האקספרס שלך יקבל ציון גבוה מספיק ממערכת הדירוג המקיף (CRS), תוזמן להגיש בקשה למגורי קבע בקנדה.

חלק 1 מתוך 4: עמידה בקריטריונים לכניסה אקספרס

 1. 1
  היכנס למבחן שפה של CELPIP, IELTS או TEF תוך שנתיים מרגע פנייתך. מבחן ה- CELPIP-General או מבחני ה- IELTS יקבעו את כישורי השפה האנגלית שלך, ואילו ה- TEF בודק את בקיאותך בשפה הצרפתית. הקפידו להתכונן למבחנים מראש על ידי ביצוע מבחני תרגול חינם ברשת.
  • עליך לקלוע מעל רף מסוים בכל קטגוריה של המבחן כדי לקבל נקודות על כישורי השפה שלך. לפירוט מלא של דרישות הציון ראה: https://canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/express-entry/documents/language-requirements/language-testing.html
  • בדוק שתוצאות בדיקת השפה שלך תקפות למשך 12 חודשים לפחות לאחר הגשת הבקשה לכניסה אקספרס. התוצאות תקפות עד שנתיים, ובשלב זה תצטרכו לבצע את הבדיקות מחדש.
  • אם יש לך מוגבלות פיזית או נפשית, תוכל להשתמש בכלי המחשבון של שפת הדירוג המקיף כדי למצוא את הציון הממוצע שלך על סמך הסעיפים שהצלחת להשלים.
 2. 2
  הגש מועמדות למשרה בקנדה. למרות שלא נדרשת הצעת עבודה בקנדה, הכניסה לתהליך הגשת הבקשה עם הצעת עבודה בכתב ממעסיק קנדי תגדיל מאוד את הסיכויים שלך לעבור אותה בתהליך המיון ותסייע בהעלאת ציון ה- CRS שלך בהמשך.
  • התחל בתהליך הגשת הבקשה לעבודה בקנדה כמה חודשים לפני שאתה מגיש בקשה לקבלת אקספרס בכדי לוודא שיש לך מספיק זמן להשלים את תהליך הראיון.
 3. 3
  השתמש במערכת סיווג המשרות של קנדה כדי למצוא את סוג המיומנות שלך. הן ההקרנה והן השאלות הרשמיות בפרופיל הכניסה המהירה ישאלו על חווית העבודה שלך ועל כל עבודה עתידית שאתה מתכוון לקחת בקנדה. חפש דרך מערכת סיווג המשרות הרשמית של קנדה באתר ממשלת קנדה כדי לקבוע את הקודים לחוויית העבודה שלך.
  • ההקרנה עשויה לשאול על קטגוריות תפקידים מסוימות שהממשלה מבקשת למלא. עיין בטבלת המידע על NOC כדי למצוא את שם התפקיד, הקוד וסוג המיומנות שלך.
 4. 4
  נווט לכלי המקוון come to canada כדי לבדוק את זכאותך. פתח את הדף 'הגירה מהירה לכניסה' באתר ממשלת קנדה ולחץ על הלחצן "בדוק את זכאותך" כדי להתחיל במבחן המיון. ענה על כל שאלה ככל האפשר. כל הבדיקה אמורה להימשך כ- 10-15 דקות בלבד.
  • הקפד לבצע את כל בדיקת הזכאות. אם אתה עומד בכל הקריטריונים הבסיסיים, עליך להגיע לדף בסוף המסביר לך שאתה זכאי להגיש בקשה באמצעות Express Entry. דף זה אמור גם להציג קוד ייחוס אישי ייחודי בו תשתמש כדי להחיל.
  • אם אינך זכאי, בדוק שוב שסיימת את אחד ממבחני השפה הנדרשים בשנתיים האחרונות, והשגת ציונים גבוהים מספיק במבחנים אלה.
הכלי Express Express entry יכול לעזור לכם להשיג תושבות קבע תוך מספר חודשים בלבד
אם אתם מתכננים להגר לקנדה, הכלי Express Express entry יכול לעזור לכם להשיג תושבות קבע תוך מספר חודשים בלבד.

חלק 2 מתוך 4: איסוף התיעוד הדרוש

 1. 1
  רשום את קוד ההתייחסות האישי שלך מראש עמוד הזכאות. אם תעבור את ההקרנה תגיע לדף המאשר את זכאותך להגיש בקשה להגר לקנדה באמצעות כניסה אקספרס, ומספק לך קוד התייחסות אישי ושלבים נוספים. רשמו את קוד ההתייחסות שלכם על גבי נייר, והעתיקו או הדפיסו את דף האישור בכדי להבטיח שיש לכם תיעוד של השלמת שלב ראשון זה בתהליך.
  • תשתמש בקוד ההתייחסות שלך כדי ליצור פרופיל כניסה מהירה בהמשך.
 2. 2
  אסוף הוכחת תושבות מעשר השנים האחרונות או מגיל 18. למרות שלא תצטרך להעלות מסמכים אלה אלא אם כן אתה מוזמן להגיש בקשה לתושבות קבועה, יהיה עליך לרשום את המידע ממסמכים אלה בכניסה המהירה שלך. פרופיל.
  • ככל שהמידע מפורט יותר, כך ייטב. זכרו כי יהיה עליכם להתאים מידע זה למה שהזנתם בבקשתכם לתושבות קבע אם אתם מוזמנים להגיש מועמדות.
 3. 3
  אסוף הוכחת ניסיון בעבודה מעשר השנים האחרונות או מגיל 18. אתה תשתמש במידע מהמסמכים האלה כדי למלא את הפרופיל המקוון שלך. נסה למצוא מסמך, כמו מכתב הצעה או חוזה, המציין את התאריך בו התחלת לעבוד בכל עבודה.
  • כמו גם שיש לך תיעוד של ניסיון העבודה הרשמי שלך, חשוב על המיומנויות שאתה משתמש בעבודה שלך כל יום. לפעמים כותרת התפקיד שלך לא מתארת את כל מה שאתה עושה, אז נסה לחשוב על כישורים רלוונטיים כדי לרשום בפרופיל שלך.
 4. 4
  רשום את פרטי הדרכון שלך. השג את הדרכון שלך או עותק מהדרכון או מתיעוד נסיעות אחר שלך למילוי הפרופיל המקוון שלך. תזדקק לכך גם מאוחר יותר אם בקשתך לתושבות קבע תתקבל ותוכל להגר לקנדה.
  • שמור תמיד את הדרכון במקום בטוח. אם הוא הולך לאיבוד או נגנב, הקפד להגיש בקשה לדרכון חלופי באופן מיידי.
 5. 5
  בקש עותק של הצעת העבודה שלך בכתב ממנהל הגיוס שלך. הצעת עבודה בשורה בקנדה לפני הגשת הבקשה תשפיע מאוד על ציון ה- CRS שלך. תרצה לכלול את המידע מההצעה בפרופיל שלך, ותצטרך להעלות את מכתב ההצעה אם לאחר מכן תוזמן להגיש בקשה לתושבות קבע.
  • רוב הצעות העבודה נשלחות ונחתמות כעת באופן אלקטרוני, לכן שמור קובץ PDF של מכתב ההצעה.
 6. 6
  קבל הערכת תעודה חינוכית לחינוך העל-תיכוני שלך מחוץ לקנדה. אימות ההשכלה שלך יכול לשפר את הציון שהוקצה לפרופיל הכניסה האקספרס שלך, הקובע אם אתה מוזמן להגיש בקשה לתושבות קבע או לא. הקפידו לערוך הרשמה מאושרת על ידי כל חינוך על-תיכוני שסיימתם באופן רשמי, כך שהוא יחשב לציון ה- CRS שלכם.
  • לקבלת רשימה של ארגונים מאושרים להערכת השכלתך, עיין בדף 'מסמכים לכניסה אקספרס' באתר ממשלת קנדה.
  • שים לב שארגונים שונים יגבו תעריפים שונים. שים לב הן לעלות והן לזמן העיבוד הצפוי עבור כל ארגון כדי להבטיח שתקבל את המסמכים המתאימים בזמן ליצירת פרופיל הכניסה המהירה שלך.
הקובע אם אתה מוזמן להגיש בקשה לתושבות קבע או לא
אימות ההשכלה שלך יכול לשפר את הציון שהוקצה לפרופיל הכניסה האקספרס שלך, הקובע אם אתה מוזמן להגיש בקשה לתושבות קבע או לא.

חלק 3 מתוך 4: שיפור ציון ה- CRS שלך

 1. 1
  כלול את ציוני מבחן השפה של בן / בת הזוג שלך אם אתה נשוי. למרות שזה עשוי להיות מועיל להגיש מועמדות כפרט, אם אתה כולל את בן / בת הזוג בבקשה שלך, הקפד לרשום את ציוני מבחן השפה ואת תעודות הלימוד שלהם אם יש להם כאלה. זה יכול לעזור בשיפור ציון CRS משלך.
  • שקול לבקש מבן / בת הזוג שלך להגיש מועמדות ראשית במקום אתה. הערך את שני האישורים שלך ונסה לאמוד איזה שותף יקבל את ציון ה- CRS הגבוה יותר.
 2. 2
  הגש מועמדות למחוז. לכל פרובינציה או טריטוריה יהיו הדרישות שלה למועמדים למועמדים למחוז. צור קשר עם השלטון המקומי במחוז שאליו ברצונך להיות מועמד כדי להתחיל בתהליך הבקשה. קבלת חסות תרוויח לכם 600 נקודות נוספות, כאשר ציון ה- CRS המקסימלי יגיע ל- 1200 נקודות.
  • אתה יכול להגיש מועמדות פרובינציאלית רק במחוז או בשטח שבו אתה מתכוון להתגורר.
  • לצד עמידה בדרישות למועמדות המחוזית הספציפית בה אתם מגישים בקשה, תצטרכו להעפיל לאחת מתוכניות ההגירה הפדרליות בהן תומכת אקספרס כניסה.
 3. 3
  להרוויח תואר ראשון, תואר שני או דוקטורט. למרות שזה יכול להיות יקר וגוזל זמן, ככל שתקבל יותר חינוך, כך תרוויח יותר נקודות באמצעות ה- CRS. שקול ללכת לבית הספר בקנדה כדי להכיר את המדינה ולהימנע מהצורך לקבל הערכת תעודת חינוך.
  • למרות שיש שימוש ברמת השכלה כלשהי, תארים מתקדמים יותר יקנו לך יותר נקודות.
  • חלק מהמכללות מאפשרות לסטודנטים להתחיל לקבל תואר שני במקביל ללימודי התואר הראשון. תכנן מראש על ידי הגשת מועמדות לתוכנית זו מוקדם אם בית הספר שלך מציע אותה.
 4. 4
  הגדל את חוויית העבודה שלך. ככל שאתה מבלה יותר זמן בעבודה אחת, כך תרוויח יותר נקודות. התמקדו בהעלאתכם למשרה מתקדמת בעבודה הנוכחית שלכם כדי לשפר עוד יותר את ציון ה- CRS שלכם. שקול לקבל עבודה בקנדה כדי להגדיל את הציון שלך בעוד נקודות רבות יותר.
  • זכור לרשום שינויים בעבודה או בקריירה בפרופיל הכניסה המהירה שלך.
 5. 5
  הפוך לשלוט בשפה הצרפתית והאנגלית. אם אתה יכול ללמוד גם צרפתית וגם אנגלית, עליך לעבור מבחן בשפה שנייה כדי לזכות בציון CRS גבוה יותר. זכור שעליך להגיע לסף מסוים לציוני המבחנים שלך כדי לספור את ציון הפרופיל הכללי שלך.
  • אם אתה יכול, תכנן מראש על ידי לימודי צרפתית או אנגלית בבית הספר כדי להיות שוטף עד שתקווה להגיש בקשה לכניסה אקספרס.
למרות שלא תצטרך להעלות מסמכים אלה אלא אם כן אתה מוזמן להגיש בקשה לתושבות קבע
למרות שלא תצטרך להעלות מסמכים אלה אלא אם כן אתה מוזמן להגיש בקשה לתושבות קבע, יהיה עליך לרשום את המידע ממסמכים אלה בפרופיל הכניסה המהירה שלך.

חלק 4 מתוך 4: הגשת בקשה לתושבות קבע

 1. 1
  צור את פרופיל הכניסה המהירה שלך באמצעות קוד ההתייחסות האישי שלך. בקר בדף 'צור חשבון' בקטע ההגירה של אתר ממשלת קנדה כדי להתחבר או ליצור פרופיל. התחל ביצירת מפתח אלקטרוני שבו תוכל להשתמש בכניסה לחשבונך.
  • בחר באפשרות "כניסה אקספרס" לאחר שנכנסת לחשבונך, ובשלב זה תתבקש להזין את קוד ההתייחסות האישי שלך מההקרנה.
  • בצע את השלבים המודרכים כדי לעזור לך ליצור ולהגיש את הפרופיל המקוון שלך.
 2. 2
  קבל הזמנה לבקש תושבות קבע. אם ציון ה- CRS שלך גבוה מספיק, תקבל הודעה שקיבלת הזמנה להגיש בקשה להיות תושב קבע בקנדה. שים לב כי קיצוץ הניקוד תלוי בחלוקת הציונים במאגר המבקשים שלך, אך בדרך כלל הוא באמצע שנות ה -400.
  • אם אכן תקבל הזמנה להגיש מועמדות אך בחרת שלא לקבל אותה, אתה עדיין ייחשב בסבבים עתידיים של מועמדים לכניסה אקספרס אלא אם כן תבטל את הפרופיל שלך.
  • ההזמנה שלך תגיד לך איזו תוכנית ספציפית הוזמנת להגיש בקשה, ומה הקריטריונים הספציפיים עבור אותה תוכנית.
  • אם לא תקבל הזמנה להגיש מועמדות תוך 12 חודשים, פרופיל הכניסה המהירה שלך יפוג אוטומטית, בשלב זה תוכל ליצור ולהגיש פרופיל חדש.
 3. 3
  העלה תיעוד תוך 60 יום מרגע הזמנתך להגיש בקשה. בדוק בדוא"ל שלך אם יש הודעה המסבירה את השלבים הבאים בתהליך הגשת בקשה לתושב הקבע. יהיה עליך להעלות את המסמכים שבהם השתמשת כדי למלא את פרופיל הכניסה המהירה שלך כדי לוודא שכל המידע שלך נכון. אם בקשתך תתקבל תצטרך לעבור לקנדה, להשלים ראיון אישי, למסור מספר טפסים נוספים ולהסתדר!
  • קרא את כל ההוראות שנשלחות אליך בדוא"ל כדי למצוא את הטפסים הספציפיים שתצטרך להביא איתך. בדרך כלל, תזדקק לדרכון שלך, לאישור מגורי קבע ולויזת תושב אם יש לך, והוכחת כספים כדי להבטיח שתוכל לפרנס את עצמך ברגע שאתה עולה.
  • יהיה עליך לשוחח עם קצין מסוכנות שירותי הגבול בקנדה כדי לאשר שכל המסמכים שלך נכונים ומעודכנים. הקצין יערוך גמר אישי גם לפני שתהיה מוכן לעלות.

תגובות (2)

 • gwright
  אני מואר לחלוטין בתהליך הכניסה לקנדה.
 • dylanlee
  עבודה טובה. הסביר בקצרה כמעט הכל.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail