כיצד למכור ציוד מצלמה משומש?

אם אתה מתכנן למכור את המצלמה שלך באופן מקוון
אם אתה מתכנן למכור את המצלמה שלך באופן מקוון, זכור כי אתרים מסוימים כמו eBay לוקחים אחוזים ממה שאתה מוכר.

אם אתה צלם, ייתכן שאתה מוכן לשדרג סוף סוף את ציוד המצלמה שלך. או אם צילום הוא לא המקצוע שלך או תחביב רציני, ייתכן שתרצה למכור ציוד שאתה ממעט להשתמש בו. תרצה לקבוע מחיר ולצלם את הציוד שלך, למצוא אפשרויות של מקומות למכור אותו ולסיים עם משא ומתן ומשלוח למכירה מוצלחת.

שיטה 1 מתוך 5: תמחור הציוד שלך

 1. 1
  חפש מחירים באינטרנט עבור המצלמה שלך. יתכן שתתפתה לנסות למכור את המצלמה שלך בסכום שקנית עבורו. עם זאת, ציוד שנקנה בעשר השנים האחרונות ירד בערכו, גם אם קניתם אותו חדש. ערוך חיפוש בגוגל במותג ובדגם שלך כדי לקבל מושג כמה שווה המצלמה שלך עכשיו.
  • באופן כללי גופי המצלמה ואביזריהם יורדים בערך 20% בכל שנה, אך עדשות רק יורדות בכ -10% בכל שנה אם הן נשמרות במצב טוב.
  • עיין ב- KEH.com, ב- B&H Photo Video או באתר Adorama לקבלת מחירים עדכניים על ציוד מצלמה משומש.
 2. 2
  הגדר את המחיר הגבוה עבור ציוד נדיר. אם אתה מתקשה למצוא מחירים עדכניים לציוד שלך, זה עשוי להיות נדיר או נדיר. במקרה זה, הניחו את הניחוש הטוב ביותר שתוכלו. מישהו אולי מחפש ציוד נדיר ומוכן לשלם את המחיר שלך.
  • אם המחיר בסופו של דבר גבוה מכדי שמישהו יתעניין, תמיד תוכלו להוריד אותו.
 3. 3
  גורם לדמי מכירה של אתרים ועלות משלוח. אם אתה מתכנן למכור את המצלמה שלך באופן מקוון, זכור כי אתרים מסוימים כמו eBay לוקחים אחוזים ממה שאתה מוכר. יהיה עליכם לכסות גם את עלויות המשלוח. הקפיצו את המחיר בכדי לכסות את העלויות הללו ועדיין קבלו את המחיר הרצוי עבור הציוד שלכם.
 4. 4
  החלט אם לכלול את העדשה שלך. אם אתה מוכר גוף מצלמה ברמה מקצועית, רוב הסיכויים שהקונה שלך יהיה גם בעל מקצוע ויהיה לו עדשה משלו. במקרה זה, תוכל לשמור על העדשה שלך לשימוש או למכור אותה בנפרד מאוחר יותר. עדשות יקרות מאוד נוטות להישאר יקרות לנצח אם הן מטופחות.
  • אם אתה מוכר DSLR קצה נמוך יותר כמו Nikon D40 או Canon Rebel, הקונים הפוטנציאליים שלך כנראה חדשים יותר בצילום ואולי מחפשים ערכה שלמה. במקרה זה, שקול לכלול את העדשה שלך ותמחר את החבילה בהתאם.
יתכן שתתפתה לנסות למכור את המצלמה שלך בסכום שקנית עבורו
יתכן שתתפתה לנסות למכור את המצלמה שלך בסכום שקנית עבורו.

שיטה 2 מתוך 5: צילום הציוד שלך

 1. 1
  נקה את הציוד שלך עם מפוח טילים ומקלות צמר גפן. בעל ציוד מצלמה נקי וללא אבק עושה את ההבדל בתמונות שתצלמו ובמשיכת קונים פוטנציאליים. השתמש בכלי להסרת אבק של מפוח טילים כגון Giottos וכמה צמר גפן כדי להוציא את כל האבק מהאזורים הקטנים והקשה להגיע.
 2. 2
  השתמש בתיבת תאורה. קופסת תאורה תעזור לכם להשיג תמונות ללא ציוד צל של ציוד שלכם. ניתן לרכוש קופסת תאורה ראויה במחיר נמוך מ- 30 €, או שתוכלו להכין אחת בעצמכם באמצעות קופסת קרטון שגדולה בכדי להתאים את הציוד שלכם פנימה לכל סוג של בד לבן, לוח בריסטול לבן, סרט ומנורת שולחן עם נורת אור.
  • גזור ריבועים מכל 4 צדי הקופסה והשאיר גבול של 5 ס"מ (5,1 ס"מ) סביב כל ריבוע. הסר את החלק העליון כולו והשאיר את החלק התחתון שלם. גזור את לוח הבריסטול שלך כך שיהיה באותו רוחב כמו בחלקו הפנימי של הקופסה, אך ארוך בהרבה מגובהו.
  • הנח את פיסת לוח הבריסטול בתיבה שלך כך שהיא תתעקם בתחתית הקופסה שלך ותחתוך את כל האורך שנותר בחלקה העליון. ואז מכסים את כל החורים שלך בבד, כולל החלק העליון. מקם את האור הבוהק שלך בחלק העליון ויש לך את תיבת התאורה שלך.
 3. 3
  תירה מכל זווית. הדרך הטובה ביותר למכור ציוד צילום עם תמונות נהדרות, מכיוון שאתה מוכר לצלמים אחרים. צלם הרבה תמונות מזוויות שונות וצמצם את הבחירות שלך ל-6-8 התמונות הטובות ביותר להצבת המודעה שלך.
 4. 4
  צלמו את הקופסאות המקוריות של הציוד אם יש לכם אותן. אם קניתם את ציוד המצלמה חדש ועדיין יש לכם את הקופסאות, כללו תמונה או שתיים מהקופסאות במודעה שלכם. אנשים רבים אוהבים את הרעיון לקבל ציוד משומש בתיבה המקורית שלו.
ייתכן שאתה מוכן לשדרג סוף סוף את ציוד המצלמה שלך
אם אתה צלם, ייתכן שאתה מוכן לשדרג סוף סוף את ציוד המצלמה שלך.

שיטה 3 מתוך 5: שימוש באתרי מצלמות או בחנויות כדי למכור את הציוד שלך

 1. 1
  קח את הציוד שלך לחנות מצלמות למכירה מהירה. אפשרות קלה ולחץ נמוך היא למכור את הציוד שלך לחנות מצלמות. אתה לא צריך לדאוג לצלם את הציוד שלך או ליצור מודעה. הצוות ייתן לך מחיר, ואם אתה מקבל את זה אתה יכול לחזור הביתה עם צ'ק או אשראי כלשהו בחנות באותו יום.
  • ייתכן שתקבל את הסכום הנמוך ביותר עבור כסף זה, אך זו בהחלט הבחירה המהירה ביותר אם יש לך חנות מצלמות באזור שלך.
 2. 2
  השתמש ב- KEH.com לקבלת הצעת מחיר הוגנת. KEH היא חנות מצלמות משומשות ברשת וצלמים רבים סומכים עליהם שייתן הצעת מחיר הוגנת. אתה שולח אליהם את הציוד שלך, הם בודקים אותו, ומקבלים הצעת מחיר תוך 7-10 ימי עסקים. אם אתה מקבל את הצעת המחיר, תקבל בדואר צ'ק או הזמנת כסף; אם אתה לא מקבל את זה, הם מחזירים לך את הציוד שלך בחינם.
 3. 3
  נסה צימרים או אדורמה כדי לקבל משלוח חינם. חברות אלה משלמות עבור המשלוח כדי לשלוח את ציוד המצלמה שלך אליהן, והן נותנות לך הצעת מחיר בטלפון. ייתכן שתקבל הצעת מחיר נמוכה יותר משיטות מכירה אחרות, אך שתי החברות מכובדות, אתה יכול לדבר עם אדם ממשי ויכול לנצל את המשלוח בחינם.

שיטה 4 מתוך 5: מכירת הציוד שלך באופן עצמאי

 1. 1
  נסה אתר מוכר כמו ebay או craigslist כדי לקבל מחיר טוב יותר. אם אתה מעוניין למכור את הציוד שלך באופן עצמאי ורוצה לקבוע מחיר משלך, תוכל להשתמש באחת מפלטפורמות המכירה השונות באופן מקוון. אתה רוצה לספק הרבה תמונות של הציוד שלך ולכתוב תיאור טוב כדי למשוך קונים פוטנציאליים.
  • עבור eBay, קח בחשבון את עלויות המשלוח בעת קביעת המחיר המבוקש שלך.
  • עבור קרייגסליסט, תצטרך לפגוש את הקונה שלך באופן אישי כדי לסיים את המכירה. נפגש במיקום ציבורי כמו מסעדה או בית קפה בשעות העבודה, ומסר את הציוד שלך רק לאחר שיש לך את הכסף מהקונה.
 2. 2
  השתמש ברשתות החברתיות לאופציה מקוונת בלחץ נמוך. פרסם תמונות ותיאור הציוד שלך בחשבונות המדיה החברתית שלך כדי לראות אם מישהו מעוניין בכך. יכול להיות שיש לך מכר שעוסק בצילום, או חברים של חברים שיכולים להציע למישהו שמעוניין בציוד שלך.
 3. 3
  צור קשרים באמצעות קבוצות צילום לאופציה אישית יותר. ישנן קבוצות ספציפיות למותג, מועדוני צילום, מחלקות צילום במכללות קהילתיות ועוד. כל אחד מאלה עשוי להיות מעוניין לקנות את הציוד המשומש שלך. בצע חיפוש בגוגל של "ציוד צילום משומש" והעיר שלך כדי לראות מה צץ.
בעל ציוד מצלמה נקי וללא אבק עושה את ההבדל עבור התמונות שתצלמו ולמשיכת קונים פוטנציאליים
בעל ציוד מצלמה נקי וללא אבק עושה את ההבדל עבור התמונות שתצלמו ולמשיכת קונים פוטנציאליים.

שיטה 5 מתוך 5: משא ומתן על מכירתך ומשלוח ציוד

 1. 1
  היה סבלני לקבל את המכירה שאתה רוצה. ציוד מסוים יימכר תוך מספר שעות לאחר פרסום המודעה, ואחרים יכולים להימשך חודש ויותר. אם אתה נחוש להשיג מחיר מסוים, היה סבלני. אם אתה רוצה למכור מהר יותר, שקול להוריד את המחיר שלך או לנסות שיטות מכירה חדשות.
  • פנה לאוכלוסיות שונות אם אתה מתקשה למכור. למשל, אם כבר פרסמת מודעה ב- Craigslist או eBay, נסה להתחבר לקבוצת צילום דרך מדיה חברתית או מכללה לקהילה.
 2. 2
  הישאר כנה לגבי הציוד שלך. אם משהו לא בסדר בציוד שלך, הקפד על כך במודעה שלך או כשאתה מדבר עם קונה פוטנציאלי. זה עלול לגרום לך לחץ מאוחר יותר אם הם יגלו משהו שאתה מטעה לגביו והם דורשים החזר כספי.
 3. 3
  הסר את כל החלקים האישיים שאינם חלק ממכירתך. לפני האריזה, הקפד להסיר את כרטיסי הזיכרון ואת רצועות היד המותאמות אישית או אביזרים אחרים שאינך מוכר. ודא שהיה ברור לך במודעה שלך או כשאתה מדבר עם הקונה שלך על מה כלול במכירה ומה לא.
 4. 4
  ארז את הציוד שלך בזהירות. אם עדיין יש לך את הקופסאות המקוריות של הציוד שלך עם אריזות מגן קלקר, אלה אידיאליים לשימוש בעת משלוח הציוד שלך. אם עדיין אין לך את אלה, פרש מה שאתה יכול ועטוף את הציוד הרגיש בנפרד בשקיות נייר בועות ובקצף, ואז הניח אותם בקופסה עם אריזת בוטנים.
 5. 5
  קבל ביטוח משלוח. חבילות יכולות ללכת לאיבוד, להיפגע או להיגנב מדלת הדלת. חשוב מאוד להגן על עצמך בביטוח בעת מכירת ציוד יקר. בין אם אתה משתמש ב- UPS, FedEx או USPS, קנה ביטוח במחיר המכירה של הציוד שלך, קבל מספר מעקב שישמור ושתף אותו עם הקונה שלך ודרוש חתימה עם המסירה.
  • כאשר הקונה אישר שקיבל את החבילה, בקש את משובו לגבי הציוד שלך כדי לוודא שהכל נשלח היטב.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לשלם חשבונות חודשיים בזמן?
 2. כיצד להשתמש בקופונים בצורה יעילה?
 3. איך לארגן קופונים?
 4. איך משיגים קופונים?
 5. איך להתחיל קופונים?
 6. כיצד להשיג קופונים של JCPenney?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail