איך מוכרים מטילי כסף?

אתה יכול למכור את מטילי הכסף שלך לקונה פרטי באינטרנט
אתה יכול למכור את מטילי הכסף שלך לקונה פרטי באינטרנט, או לקחת אותם לחנות מטבעות נדירה ולמכור אותם שם.

מטילי כסף הם נכס פופולרי מכיוון שניתן למכור אותם די מהר ותמיד ישמרו על ערך סביר. למכור את מטילי הכסף שלך כאשר מחיר השוק לכסף עולה מעל למחיר ששילמת עבורו במקור בכדי להרוויח כסף על ההשקעה שלך. כדי לשמור על הכסף שלך יקר, שמור אותו במארז מגן או בשרוול ולעולם לא ינקה אותו. אתה יכול למכור את מטילי הכסף שלך לקונה פרטי באינטרנט, או לקחת אותם לחנות מטבעות נדירה ולמכור אותם שם.

שיטה 1 מתוך 3: קבלת המחיר הטוב ביותר

 1. 1
  המתן שמחיר השוק יעלה לפני שתמכור את הכסף שלך. כסף הוא השקעה נדיפה ביותר, במיוחד בהשוואה לזהב ולמתכות יקרות אחרות. אם אתה באמת רוצה להשיג הכי הרבה כסף עבור הכסף שלך, המתן עד שהשוק יגיע לשיאו ותמכור את הכסף שלך לפני שהוא מתחיל ליפול כשכולם מתלהבים ממכירת הכסף שלהם. כהשקעה, כסף זז למעלה ולמטה בתדירות גבוהה למדי, אז החזיקו אותו אם המחיר לא נכון בזמן שאתם מוכרים.
  • ההפך נכון באותה מידה. הזמן הטוב ביותר לקנות כסף נוסף ולהוסיף לעמדתך הוא כאשר השוק מסתיים כשכולם מוכרים מתוך פאניקה.
  • לבדיקת שווי השוק של הכסף, בקר בכתובת https://silverprice.org/silver-price-chart.html.

  טיפ: זה יכול להיות קשה לחזות אם השוק מגיע לשיאו או לא, ולעתים קרובות זה יכול לקחת כמה ימים למכור את הכסף שלך. מכירה לאחר מחיר השוק עולה על המחיר ששילמתם היא דרך טובה להבטיח שלא תאבדו. אל תהיה עצבני אם זה לוקח קצת זמן. יש אנשים שאוחזים במוטות כסף במשך עשרות שנים לפני שהם מוכרים אותם.

 2. 2
  הימנע מניקוי הכסף שלך כדי לשמור על ערכו. כמו זהב, כסף שומר על ערכו כל עוד הוא לא נוקה עם חומרים שוחקים, חומץ, מיץ לימון, או כלי שוחקים אחר או חומר כימי אחר. גם אם הבר שלך נראה קצת מאובק, עדיף פשוט להשאיר את הכסף שלך כפי שהוא אם אתה רוצה להשיג את המחיר הטוב ביותר.
  • אם אתה רוצה לנקות מטילי כסף מוכתמים, קח אותם לאוסף מטבעות ולא לחנות תכשיטים. חנויות תכשיטים נוטות יותר להשתמש בכימיקלים רעים לכסף. עלות ניקוי נכון בדרך כלל גוברת על הערך המוסף לכסף שלך.
  קח את הכסף שלך לחנות ומכור את אוסף מטילי הכסף שלך שלא יסולא בפז
  קח את הכסף שלך לחנות ומכור את אוסף מטילי הכסף שלך שלא יסולא בפז.
 3. 3
  שמור את מארז המגן או העטיפה על הבר. אם מוט הכסף שלך הגיע באריזה מפלסטיק או מארז קשה, אל תוציא אותו. אמנם לא תפחית ישירות מערכו של מוט הכסף על ידי נגיעה בו, אך אין שום סיבה אמיתית להוציא אותו. אם תשאיר עליו טביעות אצבעות או שאריות, יהיה לך קשה יותר למכור אותו.
  • מוטות כסף מגיעים בדרך כלל באריזה דקה מפלסטיק. המקרים הקשים נוטים להיות טובים יותר בהגנה על מטילי כסף. אתה יכול לרכוש מארזים אלה מסוחרי מטבעות או באינטרנט.
  • אם אתה כן מטפל בסורגי הכסף שלך, לבש בד זוג או כפפות גומי כדי להימנע מהשארת סימנים על הכסף.
 4. 4
  תעריך את האוסף שלך כדי לזהות נכסים נדירים. אם ברשותך מגוון מטילי כסף שצברת במהלך השנים, קח אותם לשירות הערכת כסף או זהב ובדוק אותם. השמאי יוכל לקבוע אם יש לך משהו נדיר במיוחד, כמו בר מוטבע של יצרן מפורסם שכבר לא בעסק. למכור סורגים נדירים במיוחד באופן פרטי ונפרד משאר הכסף שלך כדי לקבל את הערך הגבוה ביותר האפשרי.
  • מטבעות כסף נוטים להיות מגוונים יותר מבחינת התמחור מאשר לסורגים.
  • כסף יצוק מתייחס לסורגים המיוצרים באמצעות תבנית. בר שהוטבע נעשה באותו אופן שבו מטבע הוא-ישנם מספר שלבים שבם צריך בולט הבר. מאחר וסורגים נטבעים דורשים עבודה רבה יותר, יש מגוון רב יותר של אופן המחירים שלהם.

שיטה 2 מתוך 3: מציאת קונה פרטי

 1. 1
  פרסם מודעה ב- eBay כדי לקבל את המחיר הטוב ביותר. ללא ספק eBay היא הבחירה הפופולארית ביותר למכירת כסף לקונה פרטי. צרו חשבון eBay, צלמו את מוט הכסף שלכם ורשמו אותו בפרופיל שלכם. קבע את המחיר שלך על ידי בדיקת שווי השוק של הכסף באותה עת תוך התחשבות בכמות הסורגים הדומים בשוק. המתן שמישהו ירכוש את הכסף שלך במחיר הרכישה או ימכר במכירה פומבית כדי להתקרב לשווי השוק ככל האפשר.
  • אם מחיר השוק עבור הבר שלך הוא 78 €, אך ישנם 20 מוכרים אחרים המתחרים איתך, ייתכן שיהיה עליך להוזיל את המחיר ל -63 € -95 כדי לעודד אנשים לקנות את הבר הספציפי שלך.

  טיפ: לעתים רחוקות אתה עומד לקבל 100% משווי השוק עבור הכסף שלך. הסיבה לכך היא שאספנים ומשקיעים נוטים לקנות כסף רק כאשר הוא נמוך במחיר. בהשקעות זהב וכסף, שווי השוק בכל זמן נתון מכונה לעתים קרובות "מחיר הנקודה".

  לבש בד זוג או כפפות גומי כדי להימנע מהשארת סימנים על הכסף
  אם אתה כן מטפל בסורגי הכסף שלך, לבש בד זוג או כפפות גומי כדי להימנע מהשארת סימנים על הכסף.
 2. 2
  מצא בית מכירות פומביות כדי למכור אוספים גדולים לקהל הרחב. אם יש לכם אוסף גדול של מטילי כסף ישנים יותר שאתם מנסים למכור במהירות, פנו לבית מכירות פומביות באזורכם. בית המכירות ייקח אחוז מהרכישה, אך אתה עשוי להרוויח את הכסף במכרז תחרותי ביותר. זו אפשרות נהדרת אם ברצונך לחסל את ההשקעה שלך במהירות ויש לך אוסף גדול של סורגים ייחודיים.
  • בתי מכירות פומביות לוקחים בדרך כלל 25-30% מהרכישה בתשלום.
  • אם הקהל במכירה הפומבית לא כל כך מתעניין בכסף שלך, אתה עלול למכור את המטבעות שלך בפחות משווי שוק.
  • ישנן מכירות פומביות מקוונות גם למתכות יקרות. עם זאת, הם נוטים להיות לא פופולריים בקרב רוב חובבי המטבעות והברים מכיוון שקשה להתקרב לשווי השוק באתרים אלה.
 3. 3
  פרסם מודעה ברשתות החברתיות כדי למכור ברים ייחודיים או נדירים. דרך נוספת לפנות לרוכשים פרטיים היא למצוא קבוצת מדיה חברתית המוקדשת לרכישה ומכירה של זהב וכסף. קבוצות אלו נמצאים בדרך כלל בפייסבוק. מצא קבוצה על ידי חיפוש מקוון וצלם את הכסף שלך. פרסם מודעה בקבוצה עם המחיר המבוקש שלך ותיאור הסורגים שיש לך. לאחר שהקונה מסכים למחיר שלך, פנה אליו באופן פרטי בכדי להבין את אמצעי המשלוח והתשלום.
  • כשאתה שולח את מטילי הכסף שלך, שלם תוספת קטנה כדי להוסיף את המעקב. אם מישהו ינסה לטעון שמעולם לא שלחת להם את הכסף שלך, תהיה לך הוכחה מוחלטת שהם מנסים להונות אותך.

שיטה 3 מתוך 3: מכירת הכסף שלך לחנות

 1. 1
  צור קשר עם מתווך באינטרנט כדי למכור את הכסף שלך במהירות. יש הרבה מתווכים מקוונים העוסקים במוטות כסף. חפש באינטרנט כדי למצוא סוחר כסף מכובד ולחץ על הקישור "למכור לנו" בדף הבית שלהם. לאחר מכן, פעל לפי הוראות המתווך כיצד למכור את הכסף שלך. בדרך כלל, תצלם והמתווך ישלח לך הצעה בחזרה. אם אתה מקבל את הצעתם, שלח להם את הסורגים. הם ישלמו לך אלקטרונית או ישלחו לך צ'ק כדי לקנות את הסורגים שלך.
  • אתה הולך להרוויח פחות כסף למכור לחנות או למתווך מאשר שאתה מוכר לקונה פרטי. עם זאת, חנות הולכת להיות קלה יותר לעבודה ולא תצטרך לדאוג לקונים הפכפכים או להונאות.
  • מתווכים מקוונים פופולריים כוללים את JM Bullion (https://jmbullion.com/) ו- SD Bullion (https://sdbullion.com/).
  למכור את מטילי הכסף שלך כאשר מחיר השוק לכסף עולה מעל למחיר ששילמת עבורו במקור בכדי להרוויח כסף על ההשקעה שלך
  למכור את מטילי הכסף שלך כאשר מחיר השוק לכסף עולה מעל למחיר ששילמת עבורו במקור בכדי להרוויח כסף על ההשקעה שלך.
 2. 2
  בקר בחנות באזור שלך כדי לקבל הצעת מחיר אישית. כל חנות שקונה ומוכרת מטבעות תרכוש את מטילי הכסף שלך. חפשו באינטרנט כדי למצוא חנות מטבעות או מתכות יקרות באזורכם והתקשרו אליהם כדי לאשר שהם קונים מטילי כסף. קח את הסורגים שלך לחנות ואפשר לפקיד בחנות לבדוק את האוסף שלך להציע הצעה.
  • אם אתה עובר מסלול זה וברצונך לוודא שאתה לא נקרע, קבל הצעות מחיר ב- 3-4 חנויות לפני שתבחר באחת למכור.

  טיפ: אל תהסס לנהל משא ומתן על המחיר אם תרצה. למרות שלעולם לא תשיג 100% משווי השוק, ייתכן שתוכל לשנות את המחיר מ 75% ל 85% ממחיר הנקודה.

 3. 3
  מצא סוחר גרוטאות שקונה סורגים פגומים או זבל. כסף זבל מתייחס למטבעות שהוטבעו לאחר 1965, סורגים טהורים פחות מ- 99,9% וכסף שניזוק או נוקה. רוב החנויות לא ירכשו כסף זבל, אז חפשו באינטרנט כדי למצוא סוחר גרוטאות בקרבתכם. קח את הכסף שלך לחנות ומכור את אוסף מטילי הכסף שלך שלא יסולא בפז.
  • אל תתפלא אם כסף הזבל שלך יביא רק 25-50% משווי השוק של הכסף.
  • כסף זבל אינו נוטה לעלות ולרדת בערכו באופן דרמטי כמו שאר שוק הכסף, ולכן לא ממש שווה להחזיק אלא אם כן אתה משקיע לטווח ארוך.
  • בתי זיקוק לעיתים קרובות ירכשו כסף זבל.

טיפים

 • מטילי כסף הם השקעה נהדרת אם תרצו קרן חירום שתוכלו לחסל במהירות ללא סיוע של בנק. קשה להרוויח כסף בקנייה ומכירה קבועה.
 • מטילים מתייחסים לכל כסף שמתפקד בהחלט כהשקעה. מטילים כוללים סורגים, מטבעות ומטילים.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לשלם חשבונות בהיעדרות ממושכת?
 2. איך משווים בין מחירי בתי מרקחת?
 3. כיצד להשתמש בקופונים בצורה יעילה?
 4. איך לארגן קופונים?
 5. איך משיגים קופונים?
 6. איך להתחיל קופונים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail