כיצד להסיר הפרה של זכויות יוצרים?

או שמפרסמים תוכן מפר ומיידעים כי פעולה זו הינה הפרה של זכויות יוצרים
מארחים רבים אוסרים על משתמשים המפרים שוב ושוב זכויות יוצרים, או שמפרסמים תוכן מפר ומיידעים כי פעולה זו הינה הפרה של זכויות יוצרים.

כאשר יש לך הגנה על זכויות יוצרים על משהו שיצרת, יש לך את הזכויות הבלעדיות להשתמש בו או להפיץ אותו לציבור. עם זאת, אם אתה מגלה שמישהו הפר את זכויות היוצרים שלך על ידי שימוש ביצירה שלך או בהפצתה ללא הסכמתך, עליכם לגרום לו להסיר או להשמיד את התוכן המפר. בחלק מהמקרים, שליחת מכתב רשמי היא כל מה שצריך. אם תימצא ההפרה באופן מקוון, ייתכן שתוכל להשתמש בהוראות החוק Digital Millennium Copyright Act (DMCA) כדי להסיר אותה. במצבים קיצוניים, ייתכן שתצטרך להגיש תביעה כנגד המפרים.

שיטה 1 מתוך 3: ניסוח מכתב הפסקה

 1. 1
  קבל פרטי קשר עבור המפר. לפני שתוכל לשלוח מכתב הפסקת ביטול ומפר זכויות יוצרים, עליך לברר את שם האחראי להפרה וכתובת בה ניתן להגיע אליהם.
  • אם ההפרה מקוונת, אתה יכול לחפש את שמו וכתובת האדם שרשם את הדומיין. פשוט העתק והדבק את כתובת האתר באתר https://whois.icann.org/en כדי לבצע חיפוש ב- WHOIS אחר הבעלים הרשום של האתר.
  • בגין הפרה של עסק, היכנס לאתר מזכיר המדינה במדינה בה נמצא העסק. חפש במדריך העסקים כדי למצוא כתובת רשמית ובעלים של העסק.
 2. 2
  חפש באינטרנט טפסים או תבניות. אם אתה מבצע חיפוש מקוון כללי, יתכן שתוכל למצוא תבנית למכתב מפסיק ותמנע שתוכל להתאים לשימושך. אולי תרצה למצוא כמה כדי שתוכל למשוך את החלקים הטובים ביותר ולשלב אותם.
  • לדוגמא, יתכן שתוכל למצוא טפסים שייצרו עבורך מכתב הפסקת וסיום לאחר שתענה על כמה שאלות קצרות.
  • באופן אידיאלי, כדאי לנסות למצוא מכתב שנוסח, או לפחות נבדק, על ידי עורך דין מורשה.
 3. 3
  תאר את החומר המוגן בזכויות יוצרים. פתח את מכתב ההפסקה שלך על ידי ציון מי שאתה, וכי אתה היוצר המקורי של החומר המוגן בזכויות יוצרים בו הם משתמשים או מפיץ.
  • היצמד לעובדות, ספק פרטים רבים ככל האפשר כדי שהמפר יוכל לזהות במדויק את החומר עליו אתה מדבר. אם יש לך תמונות או דוגמאות לשימושים המפרים, עליך לצרף אותם למכתב שלך.
  • כלול את התאריכים שמצאת את החומר המפר, ואיך ואיפה מצאת אותו.
 4. 4
  ציין בבירור שאתה לא מסכים לשימוש בהם. כבעלים של זכויות יוצרים, יש לך את הזכות למנוע מאחרים להשתמש או להפיץ את החומר שלך ללא הסכמתך. אם אינך מסכים לשימוש בהם, עליהם להפסיק מיד.
  בעוד שמארח התוכן חייב להסיר תוכן מפר
  בעוד שמארח התוכן חייב להסיר תוכן מפר, זה לא מונע מהפר פשוט לפרסם אותו שוב.
 5. 5
  הצע רישיון אם אתה פתוח אליו. במקרים מסוימים, זה יכול להיות יתרון יותר עבורך להציע להם רישיון. הם ישלמו לך תשלום אחיד, או אחוז מהמכירות שלהם, עבור הזכות להשתמש בעבודה שלך.
  • לדוגמה, חברה עשויה להשתמש ביצירות האמנות שלך על בגדים ללא הסכמתך. רישוי האמנות לחברה יכול לאפשר לך גם להרוויח כסף.
  • אם המפר מסכים להתקשר בהסכם רישיון, כדאי לדון בנושא עם עורך דין מנוסה בנושא זכויות יוצרים. הם יכולים לערוך עבורך הסכם שיגן על זכויות היוצרים שלך ויתן לגיטימציה לשימוש במפר.
 6. 6
  ספק הוכחה לזכויות היוצרים שלך. יש לך הגנה על זכויות יוצרים בכל יצירה שיצרת מהרגע שיצרת אותה. אינך צריך לרשום את זכויות היוצרים שלך במשרד זכויות היוצרים כדי לקבל הגנה זו.
  • אם רשמת את זכויות היוצרים שלך, כלול עותק של אישור זכויות היוצרים שלך.
  • אם לא רשמת את זכויות היוצרים שלך, ספק הוכחה לתאריך שבו יצרת את היצירה. זה יכול לכלול צילום מסך של תאריך "הקובץ שנוצר" במחשב שלך, או תאריך ההודעה אם פרסמת את התוכן בבלוג או באתר אחר.
 7. 7
  כלול מועד אחרון לתגובה. אתה רוצה לתת למפר קצת זמן להעריך את מכתבך ולהגיב כראוי. בדרך כלל שבוע או שבועיים מספיק, נמדד מיום הקבלה. אתה יכול להודיע להם ליצור איתך קשר מראש אם הם זקוקים ליותר זמן.
  • שיידעו בדיוק מה אתם רוצים שיעשו. לדוגמא, אם חברה יוצרת בגדים באמצעות הגרפיקה המוגנת בזכויות יוצרים, ייתכן שתרצה שהם יהרסו את כל פריטי הלבוש הקיימים במקום בו מופיעה עבודתך.
  • שלח את מכתבך באמצעות דואר מוסמך עם קבלת החזר מבוקשת. כשתחזור הכרטיס הירוק שתיידע אותך שהמפר קיבל את מכתבך, בדוק את התאריך וסמן את המועד האחרון בלוח השנה שלך.
 8. 8
  הימנע מאיומי סרק. אתה רוצה ליידע את המפר מה תעשה אם הם לא יגיבו כמו שאתה רוצה. עם זאת, אינך רוצה לומר להם שאתה עומד לתבוע אותם אם לא הערכת אפשרות זו ואין בכוונתך לבצע אותה.
  • לעתים קרובות המפרים יודעים שתביעות בגין הפרת זכויות יוצרים הן מורכבות ויקרות. אם אתה מאיים בהליכים משפטיים, הם עשויים לסרב לציית למכתבך רק כדי לראות אם תתבע אותם או לא.
 9. 9
  התייעץ עם עורך דין זכויות יוצרים במקרים של הפרה חמורה. במקרים מסוימים, עדיף לך להתייעץ עם עורך דין באופן מיידי במקום לנסות להתמודד עם המצב בעצמך. כדאי לדבר תחילה עם עורך דין אם המפר הוא חברה גדולה, או אם נראה שהם מרוויחים כסף משמעותי מהעבודה שלך.
  • במקרים אלה, יש פחות סיכוי שתקבל את התגובה הרצויה ממכתב הפסקת-הפסק. לחברה גדולה יהיה צוות משפטי משלה, והם ימשיכו להפר את עבודתך כל עוד הם חישבו שהסיכויים הם קלושים, אתה באמת יתבע אותם.

שיטה 2 מתוך 3: שימוש בהודעת הסרה של DMCA

 1. 1
  עיין במדיניות של מארח התוכן המפר. מארחי בלוגים, רשתות מדיה חברתית וספקי תוכן מקוונים אחרים מחויבים על פי החוק למדיניות המתארת כיצד הם מטפלים בהפרת זכויות יוצרים באתר שלהם. אתה יכול להשתמש בהורדת ההסרה בחוק Digital Millennium Copyright Act (DMCA) כדי לגרום למארח להסיר עבורך תוכן מפר.
  • היכנס לדף הבית של האתר וחפש קישור שאומר "חוקי" או "זכויות יוצרים". זה אמור לקחת אותך למדיניות החברה.
  • כל המארחים חייבים להעביר בבירור את הציבור כיצד הם מטפלים בתכנים מפרים, ולמסור פרטי קשר לסוכן החברה אשר יעריך תלונות על הפרה ויסיר תוכן מפר.
  • במקרים מסוימים, מארחים עשויים לדרוש שתיצור קשר עם המפר בעצמך ותנסה לפתור את המצב לפני שתפנה לסוכן שלהם על פי הוראות DMCA.
  אם המפר נלחם בתביעת ההפרה שלך ומסרב להסיר את התוכן המפר
  אם המפר נלחם בתביעת ההפרה שלך ומסרב להסיר את התוכן המפר, אתה יכול לבקש מבית המשפט להוציא צו נגדם.
 2. 2
  מצא את טופס בקשת ההסרה של המארח. Larger שירותי בלוגים ו- רשתות מדיה חברתית יש צורה שאתה יכול למלא להודיע לסוכן שלהם בפני שהמשתמשים שלהם מפר את זכויות היוצרים שלך. לשירות קטן יותר יכולה להיות כתובת שתוכל לשלוח הודעה בדואר.
  • בעוד שמארחים נדרשים כחוק להחזיק סוכן למטרות DMCA, הם אינם נדרשים לספק טופס ספציפי. אם אינך רואה טופס, העתק את השם והכתובת יחד עם המידע שאתה נדרש לספק, ונסח מכתב לדואר.
 3. 3
  ספק מידע אודות עבודתך וההפרה. כדי לגרום למארח להסיר תוכן המפר זכויות יוצרים, עליך להוכיח לו שאתה היוצר המקורי של היצירה. עליך גם להפנות אותם למקום בו מתפרסמת ההפרה באתר שלהם.
  • בדרך כלל עליך לספק את הקישור הקבוע לתוכן. חפש קישור שיאפשר לך למצוא את אותו קישור קבוע לפוסט.
  • גם אם אין לך זכויות יוצרים רשומות, אתה עדיין יכול להראות שאתה היוצר המקורי של התוכן אם פרסמת את התוכן באופן מקוון והתאריך בו פרסמת את התוכן שלך הוא מוקדם יותר ממועד התוכן המפר.
  • עליכם לספק את שמכם החוקי המלא ופרטי יצירת הקשר בהודעתכם. ההודעה אמנם איננה נחשבת למידע ציבורי, אך ניתן לשתף את שמך ופרטי הקשר שלך עם המפר.
 4. 4
  המתן לתגובה מהסוכן של המארח. לאחר קבלת ההודעה שלך, נדרש הסוכן של המארח להעריך את הודעתך ולהסיר כל תוכן מפר תוך 24 שעות מרגע הקבלה. הם עשויים ליצור איתך קשר לקבלת מידע נוסף אודות התוכן.
  • גם אם התוכן יוסר, יתכן שהוא יוחזר אם המשתמש שלטענתך הפר את זכויות היוצרים שלך מערער על תביעתך.
 5. 5
  עקוב אחר האתר להמשך הפרה. בעוד שמארח התוכן חייב להסיר תוכן מפר, זה לא מונע מהפר פשוט לפרסם אותו שוב. אם אותו משתמש ימשיך להפר את זכויות היוצרים שלך, יהיה עליך לשלוח הודעת DMCA נוספת למארח.
  • מארחים רבים אוסרים על משתמשים המפרים שוב ושוב זכויות יוצרים, או שמפרסמים תוכן מפר ומיידעים כי פעולה זו הינה הפרה של זכויות יוצרים. עם זאת, עליך להישאר ערני ולהודיע למארח אם תראה את התוכן שלך פורסם שוב.

שיטה 3 מתוך 3: הגשת תביעת הפרה

 1. 1
  ודא שזכויות היוצרים שלך רשומות. אינך צריך לרשום את זכויות היוצרים שלך כדי לקבל הגנה על זכויות יוצרים. עם זאת, עליכם לרשום את זכויות היוצרים שלכם אם ברצונכם לתבוע מישהו בגין הפרה בבית המשפט הפדרלי.
  • היכנס לאתר משרד זכויות היוצרים ב- copyright.gov כדי לרשום את זכויות היוצרים שלך. אם תירשם באופן מקוון, הרישום שלך יעובד מהר יותר ותשלם עמלות נמוכות יותר. ההרשמה נכנסת לתוקף מיום יצירת היצירה.
 2. 2
  שכר עורך דין לקניין רוחני. הגשת תביעה לבית משפט פדרלי היא תהליך מורכב ביותר. אם אתה חושב שאתה רוצה לתבוע מפר כדי להסיר את החומר המפר, יהיה זה לטובתך שיהיה לצדך עורך דין מנוסה בזכויות יוצרים.
  • חפש עורך דין שיש לו ניסיון להתדיין במיוחד במקרים של הפרת זכויות יוצרים. קניין רוחני הוא תחום רחב, ולעורכי דין רבים בתחום ה- IP לא יהיה את הניסיון הדרוש לך בכדי לעזור לך.
  • עורכי דין לזכויות יוצרים בדרך כלל לא נוקטים תיקים בנושא מגירה, ולכן שכר טרחת עו"ד עשוי להיות השקעה לא קטנה. עם זאת, אם בסופו של דבר תזכה בתיק שלך, בדרך כלל תהיה זכאי לשכ"ט עו"ד.
  • חפש פרק מקומי של עורכי דין לאמנויות. מדובר בעורכי דין המייצגים אמנים בחינם, או בתעריפים מוזלים.
  יהיה זה לטובתך שיהיה לצדך עורך דין מנוסה בזכויות יוצרים
  אם אתה חושב שאתה רוצה לתבוע מפר כדי להסיר את החומר המפר, יהיה זה לטובתך שיהיה לצדך עורך דין מנוסה בזכויות יוצרים.
 3. 3
  בקש מעורך הדין שלך לשלוח מכתב הפסקת-ויתור נוסף. התביעות הפדרליות הן יקרות, גוזלות זמן ומורכבות. לעתים קרובות עורך הדין שלך ירצה לשלוח מכתב נוסף למפר כדי לנסות להימנע מזמן והוצאות תביעה.
  • מכתב הפסקה מעורך דין עשוי להתייחס ברצינות רבה יותר ממכתב שנשלח ישירות ממך. כאשר המכתב מגיע מעורך דין, הוא מסמן למפר כי אתה מכיר את זכויותיך ושוקל ברצינות לתבוע אותן.
 4. 4
  הגש תלונה לבית המשפט הפדרלי. המפר עשוי לסרב לסגת גם לאחר שקיבל מכתב מעורך הדין שלך. אם זה המקרה, תיפגש עם עורך הדין שלך כדי לדון בצעדים הבאים, שמתחילים בדרך כלל בהגשת תביעה לבית המשפט הפדרלי.
  • עורך הדין שלך יעבוד איתך לניסוח התלונה, ועשוי לערוך מחקר כדי למצוא מקרים נוספים של הפרת עבודתך.
 5. 5
  הערך את תגובת המפר. כאשר תלונתך מוגשת לבית המשפט הפדרלי, יועבר עותק למפר. בשלב זה, הם עשויים להיות מוכנים יותר להסיר את ההפרה או לשלם לך כסף עבור כל הפסד שנגרם לך כתוצאה מההפרה.
  • המפר יתקשר עם עורך הדין שלך בנוגע לכל הצעת פשרה או תגובה אחרת לתלונתך.
  • במקרים מסוימים, המפר עלול לחפור בעקבם ולסרב להסיר את התוכן המפר למרות התביעה. הם גם עשויים להגיש בקשה לסילוק ולנסות להדיח את התביעה שלך מבית המשפט. אם יש לך זכויות יוצרים רשומות, בדרך כלל תוכל להביס את בקשת הדחייה.
 6. 6
  בקש צו מניעה. אם המפר נלחם בתביעת ההפרה שלך ומסרב להסיר את התוכן המפר, אתה יכול לבקש מבית המשפט להוציא צו נגדם. הצו אוסר על המפר להמשיך להשתמש בתוכן המוגן בזכויות יוצרים שלך עד לפתרון התביעה.
  • אם השופט ייתן את צוך, הוא יוגש למפר. לאחר כניסתו לתוקף, הצו יופעל, במידת הצורך, באמצעות ביזוי הליכי משפט. אם המפר ממשיך להשתמש בתוכן שלך לאחר כניסת הצו, הם יכולים להיעצר, לכלא ולקנס.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail