כיצד לצלם זכויות יוצרים?

לצילומי זכויות יוצרים, התחל ברישום אותם במשרד זכויות היוצרים האמריקני, שעולה 26 € -37 € לתמונה. לאחר הגשת הניירת, היכן להיות מוכן להמתין 8-13 חודשים, ולאחר מכן תקבל אישור זכויות יוצרים רשמי. ואז, כשאתה מפרסם את התמונה שלך, אתה יכול להציב הודעה רשמית בנושא זכויות יוצרים לצדה. לדוגמה, היית מסמן את התצלום © 2016 ג'ו סמית '. בנוסף, כדי להרתיע אנשים נוספים מהורדת התמונות שלך בחינם, תוכל להשתמש בתוכנת עריכת תמונות כדי להוסיף סימן מים. כדי ללמוד כיצד להקשות על דפדפני האינטרנט להעתיק ולשמור את התמונות שלך, המשך לקרוא!

לרבים מ"תצלומים ישנים "באירופה מעולם לא היו זכויות יוצרים משום שהם" פורסמו "ללא הודעת זכויות יוצרים מתאימה
לרבים מ"תצלומים ישנים "באירופה מעולם לא היו זכויות יוצרים משום שהם" פורסמו "ללא הודעת זכויות יוצרים מתאימה לפני שנת 1989.

על פי אמנת ברן, אתה מחזיק אוטומטית בזכויות היוצרים על כל תמונה מקורית שתצלם. הבעיה מתעוררת כשמישהו אחר מנסה לקרוע אותך ואתה צריך להוכיח שאתה הבעלים של זכויות היוצרים על התמונות שלך. על ידי רישום התצלומים שלך במשרד זכויות היוצרים האמריקני, תקבל הוכחה עצמאית ומותרת כחוק כי אתה הבעלים של זכויות היוצרים על עבודתך. זה יכול להקל על הניווט בתביעות קניין רוחני.

שיטה 1 מתוך 2: רישום זכויות יוצרים

 1. 1
  רשום תמונות במשרד זכויות היוצרים של ארה"ב. מבחינה טכנית, כל צילום שתצלם באופן אוטומטי שייך לך למשך לפחות 25 שנה. אולם בפועל תצטרך לרשום רשמית את התמונות שלך אם ברצונך להגיש תביעה בגין הפרה של זכויות היוצרים שלך בארה"ב. רישום יספק ראיות משפטיות מוצקות לבעלותך, אשר יכולות להקל הרבה יותר להחזיר נגד הפרות קניין רוחני. אתה יכול לרשום את זכויות היוצרים של התצלומים שלך באופן מקוון או דרך הדואר.
  • אם אתה רושם את זכויות היוצרים שלך בתוך מגבלות זמן סטטוטוריות, ייתכן שאתה זכאי לגבות נזקים סטטוטוריים של עד 112000 € עבור כל יצירה שהופרה בכוונה. אתה יכול לתבוע בגין נזקים בפועל או צו מניעה, גם אם אתה ממתין להירשם עד היום בו תחליט לתבוע.
  • הימנע מ"שירותי רישום זכויות יוצרים "של צד שלישי ולא ממשלתי. הם עשויים לספק ראיות מתועדות לתאריכים בעבודות שלך, אם אינך יכול לחשוב על דרך אחרת לשמור עותק מוטבע בתאריך בצורה מאובטחת. עם זאת, אתה לא יכול לתבוע בגין הפרת זכויות יוצרים בבתי משפט בארה"ב, אלא אם כן אתה יכול גם להראות את הרשמתך שהוציא משרד זכויות היוצרים האמריקאי.
  • זכויות יוצרים אמריקאיות נמשכות בדרך כלל 70 שנה לאחר מותו של הכותב, אלא אם כן מדובר ביצירה המיועדת להשכרה (כלומר בבעלות המעסיק), ובמקרה זה זכויות היוצרים בדרך כלל פוגות 95 שנה לאחר הפרסום או 120 שנה לאחר היצירה, לפי המאוחר מביניהם.. כללים מורכבים עשויים לחול על יצירות שנוצרו לפני 1978. הרשמה עשויה לסייע לקבוע אילו כללים חלים לחישוב משך זכויות היוצרים שלך.
 2. 2
  הגש באופן מקוון, אם אפשר. במשרד זכויות היוצרים של ארה"ב, בדרך כלל זול יותר, מהיר ופשוט יותר לרשום את הצילומים שלך באופן אלקטרוני במקום לשלוח את העבודה שלך בדואר. אתה יכול לרשום רק תצלום אחד, או גוף שלם של יצירות שפורסמו. בקר באתר משרד משרד זכויות היוצרים של ארה"ב כדי להתחיל.
  • זה יעלה לך 26 € לרשום עבודה אחת באופן מקוון, ו 37 € להירשם באמצעות הדואר. העלות עשויה להשתנות בהתאם למספר התמונות שאתה מגיש בבת אחת.
  • זמן העיבוד להגשת זכויות יוצרים אלקטרוניים הוא בדרך כלל עד 8 חודשים. תקופת העיבוד להגשת נייר עשויה לארוך עד 13 חודשים. אם אתה מגיש הרשמה באמצעות הדואר, ייתכן שיהיה עליך לשמור את התמונות שלך בדיסק ולשלוח אותן פנימה.
  אתה יכול לרשום את זכויות היוצרים של התצלומים שלך באופן מקוון או דרך הדואר
  אתה יכול לרשום את זכויות היוצרים של התצלומים שלך באופן מקוון או דרך הדואר.
 3. 3
  שמור את ההוכחה שלך לבעלות על זכויות יוצרים. מספר חודשים לאחר שתרשם את זכויות היוצרים על התצלום, משרד זכויות היוצרים בארה"ב ישלח אליך אישור זכויות יוצרים רשמי. שמור את הוכחת הנייר במקום מאובטח למקרה שתזדקק לה. אתה יכול להשיג עותק כפול אם אי פעם יהיה צורך בכך.
  • מבחינה טכנית, אישור רישום הוא רק הוכחה שטענת כי אתה הבעלים. למשרד זכויות היוצרים האמריקני אין דרך אובייקטיבית לדעת מיהו הכותב או הבעלים בפועל. הם מסתמכים על העובדה שהגשת מסמך כוזב במכוון היא עבירה פדרלית.
  • היותו הבעלים הרשום של זכויות יוצרים על יצירה אינו הוכחה בלתי הפיכה לכך שהיצירה הרשומה מקורית. זו עדיין יכולה להיות הפרת זכויות יוצרים המבוססת על עבודות קודמות של מישהו אחר. עם זאת, על המחבר ההוא יהיה להוכיח את הוותק שבבעלותם, כלומר, מחובר לפני שלך. אם לא הצליחו לרשום את זכויות היוצרים שלהם, הם יצטרכו להביא ראיות "ברורות ומשכנעות" אחרות למקרה.
  • אם רשמת את זכויות היוצרים שלך, ייתכן שתרצה להגיש עותק של כל שינוי בעלות מאוחר יותר, כלומר מסמך שמעביר את הבעלות שלך למישהו אחר במהלך חייך. רשומות אלה מקוטלגות וניתנות לחיפוש באינטרנט.

שיטה 2 מתוך 2: פרסום עם זכויות יוצרים וסימני מים

 1. 1
  פרסום העבודות שלך מקוון מעניק זכויות מרומזות לכולם. כשאתה מפרסם באינטרנט באתר "ציבורי" (לא מוגבל לחברים שמסכימים לתנאי השירות) אתה אמור לדעת שמישהו בעולם יכול לגשת לקובץ, להוריד עותק ולהציג אותו, אם לא גם לשמור עותק משלהם, ולהדפיס עותק לשימושם הפרטי.
  • עם זאת, זכויות היוצרים שלך כוללים את הזכות הבלעדית לשכפול והפצה של עותקים או יצירות נגזרות על ידי פרסום באתרים אחרים או על ידי פרסום והפצה של עותקים מודפסים, בין היתר.
  • אם אתה מוצא עותקים לא מורשים בשרתים אחרים, אתה יכול לאכוף את זכויות היוצרים שלך באמצעות "הודעת הסרה", אך אתה עדיין צריך למצוא אותם לפני שתוכל לנקוט בפעולה. לפעמים פשוט קל יותר להרתיע מהפרה מלכתחילה.
 2. 2
  פרסם הודעה רשמית בנושא זכויות יוצרים יחד עם התמונות שלך. ראשית, כתוב את © (האות "ג", מוגבלת), את המילה "זכויות יוצרים", או את הקיצור שלה, "קופר". לאחר מכן, כלול את השנה בה פורסם התצלום לראשונה. לסיום, הוסף את שמך - הבעלים של זכויות היוצרים: למשל © 2016 ג'וזף בוסטמנטה.
  • שקול לפרסם את פרטי זכויות היוצרים הרלוונטיים יחד עם התצלום שלך. כלול את הכותרת, את שם הצלם ואת שם בעל זכויות היוצרים.
  • פרסום מידע על זכויות יוצרים לצד תצלום יכול להרתיע את משתמשי האינטרנט מלגנוב את עבודתך. זו אזהרה: למעשה, "זכיתי בזכויות יוצרים על יצירה זו, ואני לא חושש להגן על זכויות היוצרים באמצעות תביעה!"
  • זו גם הפרה של זכויות יוצרים לכל אחד להסיר או לשנות את "פרטי זכויות היוצרים" שלך, לאחר שהפצת אותו כחלק מהיצירה. באופן דומה, זו עשויה להיות הפרה של זכויות יוצרים עבור כל אדם לנסות לעקוף את "אמצעי הנגד הטכניים" שבהם השתמשת כדי למנוע העתקה או הפצה בלתי מורשים.
  לצילומי זכויות יוצרים
  לצילומי זכויות יוצרים, התחל ברישום אותם במשרד זכויות היוצרים האמריקני, שעולה 26 € -37 € לתמונה.
 3. 3
  הוסף סימן מים עם תוכנת עריכת תמונות. השתמש ב- Photoshop, Paint Shop Pro או בכל התוכנית שאתה רגיל להשתמש בה. סימן המים יכול להיות פשוט כמו שמך, שם חברת הצילום שלך או לוגו אישי. זו יכולה להיות דרך נהדרת להציג ולשווק צילומי דוגמה באינטרנט מבלי לפתוח את הסיכון שאנשים יגנבו אותם.
  • אתה יכול גם להשתמש במשאבים מקוונים. השתמש בשירותי סימן מים מקוונים בחינם כמו Picmarkr ו- Watermark-images.
  • קטלוגים מקוונים רבים משתמשים בסימן מים "רוח רפאים" המכסה את מרכזי תצלומי הסחורה המפורסמים. התמונות עם שם החברה שלהן באמצע מקשות על אחרים להשתמש בהם מחדש למטרות שלהם.
 4. 4
  היה חכם לגבי אופן פרסום התצלומים שלך. האינטרנט יכול להיות דרך נפלאה לשתף את עבודתך עם העולם, אך הוא מלא גם באנשים ששמחים להוריד ולהעתיק את התמונות שלך מבלי לתת לך אשראי ראוי, שלא לדבר על לשלם עבור רישיון. כשאתה מפרסם את הצילומים שלך, שים לב להשלכות של המדיום שבו אתה משתמש. נקוט בצעדים זהירים כדי להרתיע אנשים מהפרת זכויותיך, בהנחה שאתה רוצה לעצור אותם.
  • קרא בעיון את התנאים וההגבלות של אתרי חברות. אם אתה מפרסם את התצלומים שלך באופן מקוון או נכנס לעבודה שלך לתחרות, קרא תמיד את האותיות הקטנות כדי לוודא שאתה לא מוותר על זכויות כלשהן. בפרט, צפה בכל מילים של "העברה", כולל "הקצאת" זכויותיך, מעבר למתן "רישיון" פשוט לשימושם ביצירות למטרות מוגבלות. מרבית האתרים אינם רוצים להחזיק בזכויות היוצרים. הם רוצים שתהיה בבעלותך (ואולי תאכוף) את זכויות היוצרים, אך תתן להם רישיון תמידי ובלתי הפיך.
  • השבת "קליק ימני" כשאתה מפרסם תמונה. בדרך זו, יהיה קל יותר לדפדפני האינטרנט להעתיק ולשמור את התמונות שלך.
 5. 5
  השתמש באמצעי נגד טכניים כדי למנוע העתקה לא מורשית. אם היצירות שלך בעלות ערך רב (למשל, יצירות אמנות חזותית), ייתכן שתרצה לחקור שכבות אבטחה נוספות המגבילות את הגישה לעותקים ברזולוציה גבוהה ללא סימני מים. לדוגמא, ישנם מוצרים המשתמשים במפתחות הצפנה להתאמה אישית של כל עותק וניתן לראות אותו רק על ידי מישהו שיש לו את המפתח התואם. ניתן ליישם אמצעים דומים בכדי להבטיח שזמינים רק עותקים אותנטיים.
תקבל הוכחה עצמאית ומותרת כחוק כי אתה הבעלים של זכויות היוצרים על עבודתך
על ידי רישום התצלומים שלך במשרד זכויות היוצרים של ארה"ב, תקבל הוכחה עצמאית ומותרת כחוק כי אתה הבעלים של זכויות היוצרים על עבודתך.

טיפים

 • אם נקבע כי התמונות יהיו מתחת לסף המקוריות, משרד זכויות היוצרים האמריקני ידחה אותן וישחרר אותן לרשות הציבור.

אזהרות

 • אל תסמוך על " זכויות היוצרים של האיש המסכן." זהו הפעולה של שלח לעצמך עותק מסומן של התצלום (או כל יצירה יצירתית אחרת) כדי להוכיח שיצרת אותו בתאריך מסוים או לפניו. שיטה זו הייתה יעילה הרבה יותר בבתי משפט לפני הופעתן של מדפסות צבע פוטו-ריאליסטיות. רשום זכויות יוצרים כדי להבטיח ראיות צד שלישי עצמאיות לטענתך בקניין הרוחני שלך.
 • משרד זכויות היוצרים האמריקני מקבל בקשות לרישום זכויות יוצרים של יצירות כשירות מחברים זכאים. אזרחותו ומעונו של הכותב במדינת "אמנה" הם גורם אחד, וכך גם "מדינת הפרסום הראשון". אם אתה גר, עובד ומפרסם מחוץ לארה"ב ורוצה לאכוף זכויות יוצרים במדינה אחרת כזו, הפעל חיפוש באינטרנט אחר הליכי זכויות יוצרים ספציפיים במדינת מגוריך.

שאלות ותשובות

 • מתי הגנה על זכויות יוצרים ניתנת לאכיפה? האם עלי להמתין לאישור זכויות יוצרים בפועל (8 חודשים) לפני פרסום תמונות?
  בעלות על זכויות יוצרים היא חופשית ואוטומטית. אתה יכול להגיש הודעת "הסרה" עבור תמונות לא מורשות שתמצא באינטרנט. באפשרותך לשלוח מכתבי "הפסקת ביטול" לאנשים המפרים את זכויותיך הבלעדיות בזכויות היוצרים. אם אתה אזרח ארה"ב, אינך יכול לאכוף את זכויות היוצרים שלך בארה"ב בבית משפט פדרלי בארה"ב (כלומר, לתבוע אנשים שאינם משתפים פעולה) עד שתרשום את זכויות היוצרים שלך באירופה. מחברים זרים פטורים מהצורך ברישום בארה"ב, על פי אמנה.
 • האם עלי להירשם לפני פרסום הודעת זכויות יוצרים?
  לא. לעולם אינך צריך להירשם אלא אם כן אתה תובע בארה"ב, וזה לא קשור להודעת זכויות יוצרים, שהייתה אופציונלית לחלוטין באירופה מאז 1989.
 • כיצד אוכל לרשום מספר תצלומים?
  אתה יכול לרשום אותם כיצירות בודדות או תחת כותרת אחת כיצירה קולקטיבית.
 • האם אוכל לעשות זכויות יוצרים על כל תוכן האתר שלי (תמונות וטקסט), וכיצד אוכל לעשות זאת?
  רישום אתרים מסובך עקב אלמנטים של מולטימדיה, עדכונים שגרתיים או אוטומטיים לתוכן, ובעלות מגוונת או משותפת אפשרית, שלא לדבר על בעלות על הזכויות הקולקטיביות באתר המתקבל יחד. יתכן שתצטרך לשבת עם עורך דין לזכויות יוצרים כדי לפרוש את תוכניותיך.
 • יש לי שקף ממשלתי ישן מאמצע שנות התשעים. אני רוצה להוציא את זה לתמונות וכרזות. מה המגבלות בצד שלי?
  אם מדובר ביצירה של ממשלת ארה"ב, אין לה זכויות יוצרים אמריקאיות. 17 USC § 105 קובע כי כל אחד רשאי לשכפל ולהפיץ אותו, או יצירות נגזרות שנעשו ממנו. זהירות: לא כל העבודות הממשלתיות של ארה"ב נוצרו במקור על ידי ממשלת ארה"ב, וייתכן שיש בהן מגבלות שונות בנושא זכויות יוצרים.
 • אם נרשום תמונות, האם פירוש הדבר שמונח זכויות היוצרים אינו מוגבל? יש לנו מאות תמונות שצולמו בשנות השישים שאנו רוצים לקבל זכויות יוצרים.
  לא. לזכויות יוצרים יש תמיד משך זמן מוגדר, בין אם מספר מוגדר של שנים מיום היצירה או הפרסום, או מספר שנים אחר מותו של הכותב המקורי, או תאריך אחר שנקבע על פי חוק או אירועים אחרים. זכויות יוצרים על יצירות אמריקאיות שלא פורסמו בשנות ה -60 הוענקו בדיעבד בשנת 1978: 70 שנה לאחר מותו של הסופר, או 120 שנה מיום היצירה עבור יצירות שיוצרו להשכרה או כאשר תאריך מותו של המחבר אינו ידוע.
 • האם זה בחינם עבורי לתמונות זכויות יוצרים?
  זכויות היוצרים מוענקות באופן אוטומטי בעת הצילום, אך רישום זכויות היוצרים בממשלת ארה"ב עולה 41 אירו. ניתן לרשום חבורה של תמונות בו זמנית תמורת תשלום אחד.
 • כיצד אוכל לצרף תמונות לרישום מקוון?
  ההוראות באתר eCO מפרטות את כל הפורמטים הדיגיטליים המקובלים להגשת העותק של עבודתך.
 • האם ניתן להגן על זכויות יוצרים על תמונות שצולמו באמצעות טלפון סלולרי או מצלמת שולחן, והאם יש חשש שהממשלה תשתמש בתמונות אלה כדי לרגל אנשים?
  כן, ניתן להגן על זכויות היוצרים על התמונות, ולא, אין חשש שהממשלה תשתמש בתמונות כדי לרגל אחר אנשים.
 • האם אוכל לפרסם תמונות ישנות שקניתי בשוקי הפשפשים?
  לרבים מ"תצלומים ישנים "באירופה מעולם לא היו זכויות יוצרים מכיוון שהם" פורסמו "ללא הודעה מתאימה לגבי זכויות יוצרים לפני שנת 1989. עם זאת, תמיד עדיף לפנות לעורך דין בנושא זכויות יוצרים. אם היו זכויות יוצרים על התמונות המדוברות, תרצה לוודא שתוקפן פג.

תגובות (2)

 • cruickshankjenn
  למדתי שאני יכול לצרף את כל התמונות שלי תמורת 41 €. אני סימן אותן; לפעמים אני נגנב את האמנות שלי ומשתמש ביוטיוב מהפייסבוק שלי או מאתרים אחרים שפרסמתי עליהם ורוצה לקבל פיצוי.
 • katelynbeahan
  לבסוף הותווה תהליך ברור שלב אחר שלב שבו אפילו פיראט זקן יוכל להבין זאת. תודה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail