איך לדבר פוליטיקה במפגשי חג?

"אני שמח לדבר פוליטיקה
דבר נוסף שיש לנסות הוא, "אני שמח לדבר פוליטיקה, אך האם אנו יכולים להסכים שלא להפריע זה לזה?".

החגים הם בדרך כלל זמן למשפחה, חברים וחגיגות! למרבה הצער, זמנים מהנים יכולים להיות מתוחים אם השיחה הופכת לפוליטית. אם אינכם יכולים או לא רוצים להימנע מהנושא, יש כמה הנחיות שתוכלו לעקוב אחריהן כדי לשמור על רוח החג. זכור להיות מכובד ומנומס, וחפש דרכים להפיץ מתח. אם כל השאר נכשל, אתה יכול לצאת ביציאה מוקדמת או אפילו להישאר בבית כדי למנוע קטטה. אל דאגה, אתה עדיין יכול לחג תקופת חג טובה למרות פטפוט פוליטי!

שיטה 1 מתוך 3: ניהול שיחות בונות

 1. 1
  היו פתוחים בראש. נסו להגיע לארוחת ערב משפחתית ללא ציפיות או תפישות שקדמו לכם מראש. אולי אתה יודע איך הדודה שלך סאלי הצביעה בבחירות האחרונות, אבל זה לא אומר שאתה יודע איך היא תנהג. אם אתה נכנס למצב שמצפה למתיחות ושליליות, זה כנראה מה שתקבל.
  • היכנס עם חיוך על הפנים ושלום ידידותי לכולם.
  • אם הדודה סאלי מעלה פוליטיקה, אל תניח שהיא מנסה לריב איתך. חכה לראות איך השיחה עוברת.
 2. 2
  קבעו את הגבולות שלכם. לפני שאתה משתתף בהתכנסות, חשוב על רמת הנוחות שלך. האם אתה בסדר מדבר פוליטיקה? האם אתה צריך להימנע מנושאים מסוימים? הציבו לעצמכם גבולות, והעבירו גבולות אלה לחברים ולמשפחתכם.
  • אתה יכול לומר, " לחץ הדם שלי מתחיל לעלות אחרי כ -10 דקות של שיחות בחירות, אז אני אלך לראות כדורגל אם השיחה תארך הרבה יותר מזה."
  • דבר נוסף שיש לנסות הוא, "אני שמח לדבר פוליטיקה, אך האם אנו יכולים להסכים שלא להפריע זה לזה?"
  • אתה יכול גם להגביל נושאים מסוימים. שקול לומר, "אתה יודע, לדבר על הגירה זה באמת אישי בשבילי. האם נוכל לשמור את הדיון הזה כשיש פחות אנשים בסביבה?"
 3. 3
  מסרבים להתווכח. אתה יכול לדבר פוליטיקה מבלי להילחם. תן לעצמך כלל שלא תרשה לעצמך להיגרר לוויכוח. אם נראה שמתחים גוברים, נסה לומר, "ובכן, אני חושב שנצטרך להסכים לחלוק על זה. רוצה לקחת הפסקה לרגע ולקבל פאי?"
  • אל תחקור מישהו. דרך טובה להימנע מוויכוח היא למנוע מעצמך להעלות עליהם שאלות אגרסיביות לגבי עמדתם. בתורו, סרב לתת למישהו אחר לחקור אותך.
  • אם אתה חושש שיווכח יתעורר, אתה תמיד יכול לשמור את מחשבותיך ודעותיך לעצמך, במיוחד כאלה העלולות לגרום למתח.
 4. 4
  הקשיבו לאדם האחר. כשאתה מדבר פוליטיקה, דאג לתת לאדם האחר הזדמנות לדבר. זה יכול להיות קל לעלות על קופסת הסבון שלך על נושא שחשוב לך. נסו לא להיסחף. הכן מעורבים אחרים באומרו, "אני מניח שהבהרתי את דעתי. מה דעתך בנושא, ביל?"
  • הראה שאתה מקשיב על ידי שמירה על קשר עין ומדי פעם מהנהן בראשך.
  • אתה יכול לשאול שאלות להבהרה. נסה לומר, "מעולם לא שמעתי את התיאוריה הזו בנושא שינויי אקלים. אכפת לך לשאול איפה שמעת את המידע הזה?"
 5. 5
  היה מכבד. חשוב להישאר מנומס ואדיב במהלך שיחות פוליטיות. אל תחזור לקרוא בשם או לומר דברים פוגעים על אופיו של האדם האחר. עליך גם לשמור על טון הקול שלך ולהימנע מלעשות מחוות עוינות כגון הפניית אצבע לפנים של מישהו.
  • אם מישהו מעליב אותך, נסה לומר, "אני שמח להמשיך לדבר איתך, אבל אם היינו יכולים לשמור על דברים אזרחיים יותר, אודה לך מאוד."
 6. 6
  הגבילו את האלכוהול. ידוע כי אלכוהול מזניק ויכוחים רבים על פוליטיקה. אם אתה יודע שהנושא עומד לעלות, נסה להגביל את עצמך רק לכוס יין או שתיים. אתה רוצה להיות רגוע ונאסף כשאתה מדבר על נושאים רגישים.
  • אם אתה מבחין שבן הדוד קוני באמת הכה בחוזקה בביצה, זה יכול להיות רעיון טוב לא ללכת ולהתחיל לדבר על תוצאות הבחירות.
 7. 7
  שמור על זה ידידותי לילדים. במפגשים רבים, הילדים יהיו נוכחים. זה בסדר לדבר על פוליטיקה בשולחן האוכל, אבל זכרו שהם שם ומקשיבים. צפה בשפה שלך והימנע מלדבר על נושאים בצורה גרפית. לדוגמה, אינך צריך לפרט על התמונות שראית מירי המוני לאחרונה.
  • עודד אחרים לשמור על דברים ידידותיים לילדים. נסה, "היי, ביל, אני יודע מה אתה מנסה לומר, אבל האם תוכל להימנע משימוש בשפה כזו מול ילדי? תודה."
זה בסדר לדבר על פוליטיקה בשולחן האוכל
זה בסדר לדבר על פוליטיקה בשולחן האוכל, אבל זכרו שהם שם ומקשיבים.

שיטה 2 מתוך 3: מצבי מתח מתפזרים

 1. 1
  חפש משהו חיובי להגיד. אם נראה שוויכוח על פוליטיקה מתחמם, נסה להזכיר לעצמך ולאחרים לומר משהו מעודד. לדוגמא, אם אתה מוצא את עצמך צועק על שינויים בטיפול בבריאות האישה, קח נשימה עמוקה ותאר את המצב מחדש. אתה יכול לומר, "אני מניח שכולנו נסערים מהנושא הזה. לפחות אנחנו חיים במדינה שבה מותר לנו למחות בשלום. מי עומד לקראת הצעדה בסוף השבוע הזה?"
  • אם דודך חושש שרפורמת ההגירה תפגע בעובדיו, נסה לומר "זו בעיה קשה. אני מכיר עורך דין נהדר להגירה. בוא נתקשר אליה מחר ונראה איך היא יכולה לעזור."
 2. 2
  תעשה בדיחה. צחוק הוא דרך נהדרת להפיץ מתח. אם אתה יכול לראות שמישהו כועס, נסה להכניס קצת הומור למצב. אתה יכול לומר, "אני רואה ששניכם מתרגזים למדי. אני לא יכול לחכות לראות מה קורה כשאתה זוכר שתורך לשטוף את הכלים השנה!"
  • אם בן דודך נסער מתוצאות הבחירות, אתה יכול לומר, "לפחות אתה נמצא בחברה טובה. אני בספק אם גם הילארי נהנית מאוד כרגע."
 3. 3
  לשנות את הנושא. אם אינך רואה דרך להבהיר את הטון, כנראה שהגיע הזמן להחליף נושא. אתה יכול לשאול אחרים את שיתוף הפעולה שלהם באומרו, "היי כולם, בואו נירגע קצת. מישהו צפה בפרק החדש של זה אנחנו אתמול בערב?"
  • במידת הצורך, אתה יכול אפילו לעשות מעבר מביך ופשוט להכניס את עצמך לויכוח על ידי אמירת דבר כמו, "מה עם אותם קוביז!"
 4. 4
  ללכת משם. אם שום דבר שניסית לא עובד, זה בסדר לצאת מהחדר - והשיחה. יהיו הרבה פעמים אחרות לדיון בנושא בריאות. אל תתנו לפוליטיקה להרוס את הפעם היחידה בה אתם זוכים לראות את החברים שלכם שחיים במדינה אחרת. הצטרפו לקבוצת אנשים אחרת והתחילו שיחה חדשה ומהנה.
  • כמה דרכים קלות להתרחק ממצב מתוח כוללות התנצלות לשירותים או יציאה לשיחת טלפון.
אני חושב שנצטרך להסכים לחלוק על זה
אם נראה שמתחים גוברים, נסה לומר, "טוב, אני חושב שנצטרך להסכים לחלוק על זה.

שיטה 3 מתוך 3: הימנעות לחלוטין מדיונים פוליטיים

 1. 1
  בקש את רשימת האורחים. אם אתה מודאג מסכסוכים פוטנציאליים, אתה יכול לנסות לברר מי עוד ישתתף בהתכנסות. אתה לא צריך לעשות עניין גדול לשאול את המארח מי עוד מגיע; אתה יכול לשמור על זה מזדמן. נסה לומר, "זה נשמע שמסיבת החג שלך תהיה מהנה! למי אתה מצפה?"
  • אתה יכול גם להפוך אותו לספציפי יותר, במידת הצורך. אולי אתה יודע שאתה וחברך בריאן עשויים להיכנס לוויכוח. אתה יכול פשוט לשאול את המארח, "אתה יודע אם בריאן מגיע?"
  • אם אתה מודאג מכך שלא תצליח לבלות, אתה יכול לתת מנומס, "אני מצטער, לא אוכל לעשות את זה השנה."
  • בחרו ללכת למפגשים בהם תרגישו בנוח ושם תוכלו לצפות ליהנות.
 2. 2
  דבר לפני כן עם המארח. אם ידוע שהמעגל הפנימי שלך נכנס לוויכוחים סוערים, אתה עלול להרגיש זהיר לקראת עונת מסיבות החגים. אם אתם פשוט לא מרגישים דיונים מתוחים, נסו לשאול אם כולם מוכנים לשמור על השיחות קלילות ומהנות השנה. המארח הוא אדם נהדר להתגייס שיעזור לך להגיש בקשה זו.
  • לדוגמא, אולי קייט חבר שלך מארגנת השנה את Friendsgiving. שאל אותה אם אכפת לה לומר, "בוא נאמץ את רוח החג ונשאיר את הפוליטיקה בפתח רק פעם אחת. בוא לארוחת ערב בסביבות השעה 17:00!"
 3. 3
  הרחיקו את הפוליטיקה ממפלגת החג במשרד. בדרך כלל עדיף להימנע מלדבר על פוליטיקה בעבודה. אתה עלול להתאמץ בשוגג את מערכת היחסים שלך עם עמית לעבודה או אפילו הבוס שלך. פוליטיקה יכולה להיות מאוד רגשית ולגרוע מהאווירה המקצועית במקום העבודה. זה כנראה רעיון טוב להרחיב את הכלל הזה למסיבת החג במשרד. זה אולי נראה שכולכם חברים שרק נהנים, אבל אתם לא רוצים שיהיה מתח ביום שני בבוקר.
  • אם אתה נאסף סביב קערת האגרוף ומישהו אומר, "וואו, אתה יכול להאמין לציוצים של טראמפ הבוקר?" להסיט ולהגיד, "אלה בטוחים זמנים מעניינים! האם יצא לך לנסות את קוקטייל השרימפס? זה טעים!"
 4. 4
  הגבל את האינטראקציה שלך עם אנשים קשים. אתה עלול להרגיש בלהט רב לגבי פוליטיקה ותרצה לנהל דיונים בונים. לפעמים, עם זאת, זה פשוט לא אפשרי. לדוגמה, אם אתה באמת ליברלי, אתה אולי פשוט לא מוכן להקשיב לדעות של חברך השמרני. אמנם נהדר לעסוק, אבל בסדר לתת לעצמך הפסקה בתקופת החגים. דחה הזמנות אם אתה יודע שתגיע בסופו של דבר לויכוח. אם אתה משתתף, קיים שיחה קלה עם אדם ניטרלי.
  • אני מקווה שאמא שלך תבין אם תצטרך לומר, "אמא, בבקשה תסלחי לי ממסיבת החג שלך השנה. אני פשוט ממש לא יכולה להתמודד עם בת דודתי בת 'כרגע. אני עדיין שמחה לעזור לך על ידי איסוף את הפשטידות מהמאפייה. "
"בוא נאמץ את רוח החג ונשאיר את הפוליטיקה בפתח רק פעם אחת
שאל אותה אם אכפת לה לומר, "בוא נאמץ את רוח החג ונשאיר את הפוליטיקה בפתח רק פעם אחת.

טיפים

 • תודו שהדיון הפוליטי הוא בריא. דמוקרטיה סומכת על כך שאנשים יוכלו לשתף ולהביע רעיונות, טיעונים ודעות.
 • זכור לשמור על דיונים אזרחיים.
 • אל תאפשר לאחרים להתייחס אליך בחוסר כבוד.
 • זה בסדר לדחות הזמנה.

שאלות ותשובות

 • מה אם הפוליטיקה בה הם מדברים ותומכים מקבילה למה שהנאצים האמינו?
  הסבירו את דעותיכם בצורה רגועה, שלווה ואוהבת, והראו להם עד כמה אהבה תמיד טובה יותר משנאה, במיוחד במהלך החג.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail