איך להשיג מקלט בארה"ב כאישה נרדפת?

נשים המאמינות כי הן נתונות לרדיפה או שטוענות כי הן נרדפו יצטרכו להוכיח שהן זכאיות למקלט
נשים המאמינות כי הן נתונות לרדיפה או שטוענות כי הן נרדפו יצטרכו להוכיח שהן זכאיות למקלט.

מקלט הוא הגנה משפטית שתעניק אירופה לפליטים שנרדפו או שחוששים כי הם יתמודדו עם רדיפות במדינתם. רמת הרדיפה של נשים במדינות רבות גבוהה בהרבה מזו של גברים. נשים המאמינות כי הן נתונות לרדיפה או שטוענות כי הן נרדפו יצטרכו להוכיח שהן זכאיות למקלט. כדי להגיש בקשה למקלט, מועמד יצטרך להגיש בקשה לשירותי האזרחות וההגירה של ארה"ב (USCIS) ולקחת חלק בתהליך ראיונות. כל מי שמבקש מקלט באירופה, זכר או נקבה, צריך להתייעץ עם עורך דין הגירה חזק לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

חלק 1 מתוך 5: קביעת זכאות כללית למקלט

 1. 1
  להבין את מטרת המקלט. מקלט הוא הגנה על אנשים המנסים להימנע מרדיפה ממדינת מולדתם. מישהו שיכול להוכיח זכאות למקלט יורשה להישאר באירופה, ובסופו של דבר עשוי להגיש בקשה למעמד של תושב קבע.
 2. 2
  דע את שתי צורות המקלט. בקשות מקלט יכולות להיות חיוביות או מגנות. מקלט מקנה הוא התווית המשמשת כאשר אדם שנמצא בארה"ב מכין ומגיש בקשה. מקלט הגנתי הוא התווית המשמשת כאשר מישהו בארה"ב נמצא בעיצומו של הליך ההסרה, ומקלט משמש כניסיון להישאר במדינה.
  • מישהו בארה"ב יכול להיות נושא להליכי הסרה משום שהוא נכנס לארץ ללא תיעוד מתאים או עבר על חוק הגירה כלשהו בזמן שהותו במדינה.
 3. 3
  קבע את הצורך שלך במקלט. כדי לקבל זכאות למקלט באירופה, על המועמד להוכיח היסטוריה של רדיפה או חשש סביר מרדיפה. רדיפה זו חייבת להיות כתוצאה מחברותו של המבקש באחת מחמש הקטגוריות הבאות:
  • גזע
  • דת
  • לאום
  • דעה פוליטית
  • חברות בקבוצה חברתית מסוימת
מקלט מקנה הוא התווית המשמשת כאשר אדם שנמצא בארה"ב מכין ומגיש בקשה
מקלט מקנה הוא התווית המשמשת כאשר אדם שנמצא בארה"ב מכין ומגיש בקשה.

חלק 2 מתוך 5: הדגמת צרכיה המוגברים של האישה למקלט

 1. 1
  הראה שאתה סובל מהתעללות כלשהי בבית. בנוסף לארבע הסיווגים הבסיסיים הראשונים למקלט (גזע, דת, לאום או דעה פוליטית), נשים, בפרט, יוכלו להעפיל למקלט כחברות בקבוצה חברתית מוגדרת. בפרט, ייתכן שתוכל לזכות במקלט על ידי הוכחה שאתה סובל מהתעללות בבית על סמך מגדרך. במדינות מסוימות, התעללות נגד נשים עשויה להיות חלק כמעט מסורתי בתרבות. זו עשויה להיות ההתחלה להזדהות כחבר בקבוצה חברתית, המספיקה למקלט. סוגים מסוימים של נזק המופנים ברחבי העולם לנשים כוללים את הדברים הבאים:
  • לאנוס
  • השחתה באברי המין (FGM) - FGM נפוץ ביותר ברחבי אפריקה ובחלקים של המזרח התיכון ואסיה.
  • הפלה כפויה
  • נישואי כפייה - נישואי כפייה מתרחשים בתרבויות רבות ברחבי העולם, הנובעות מעוני, אפליה מגדרית וחוסר ביטחון.
  • אלימות במשפחה - בחברות רבות, החוקים, בתי המשפט והמשטרה המקומית עשויים להתעלם מהפרקטיקה של אלימות במשפחה או לפחות לא לנקוט בצעדים כדי למנוע זאת
  • כלה בוערת
  • הריגת כבוד
  • סחר
  • עבדות
 2. 2
  הוכיח שממשלתך אינה מגנה עליך. ברוב המקרים ענייני התעללות בסיסית, למרות שהם טרגיים באופן אינדיבידואלי, אינם עולים לרמה המזכה במקלט. עם זאת, ככל שזוהים יותר ויותר מקרים של התעללות, הצורך במקלט מתגלה. אם אתה יכול להוכיח שחלק מהתרבות הלאומית שלך כולל את סוג ההתעללות שאתה סובל, וכי השלטון המקומי או המשטרה שלך אינם מגנים עליך, אתה עשוי להעפיל כקבוצה חברתית מיוחדת למקלט.
  • לדוגמא, בערב הסעודית אסור לאישה, על פי החוק, להכניס את עצמה לבית חולים ללא הסכמת קרוב משפחה.
  • במדינות אחרות, אישה שמודה שהיא אנסה יכולה להיות מואשמת בקיום יחסי מין בלתי חוקיים. במקום להיות קורבן, היא יכולה להפוך לנאשמת.
 3. 3
  הוכיח שאין לך שום דרך אחרת לברוח מההתעללות בבית. במדינות מסוימות, מגבלות על נסיעות, חינוך ותעסוקה יכולות למנוע מנשים לעבור לגור בהן כדי למנוע את ההתעללות בה הן סובלות. במדינות מסוימות, נשים זקוקות לאישור או ליווי של קרוב משפחה כדי לקחת תחבורה ציבורית. מגבלות אלה על תנועה וחופש יכולות לתמוך עוד יותר בתביעת האישה למקלט.
  • כדוגמה אחת, אישה מגואטמלה קיבלה לאחרונה מקלט בארה"ב בכך ששכנעה ועדת ערר בארה"ב כי היא חלק מקבוצה חברתית המוגדרת כנשים נשואות בגואטמלה שאינן יכולות לברוח מבנות זוגן הפוגעניות.
אם בקשת המקלט כוללת בן / בת זוג או ילד לא נשוי
אם בקשת המקלט כוללת בן / בת זוג או ילד לא נשוי, תצטרך לספק ראיות למערכת היחסים שלך.

חלק 3 מתוך 5: הכנת ראיות לבקשתך

 1. 1
  מצא עורך דין הגירה טוב. עבודה עם עורך דין אינה דרישה לקבל מקלט, אך היא בהחלט תשפר את סיכויי ההצלחה שלך. עורך דין להגירה טוב יבין את הנהלים, את מועדי היעד ואת הציפיות הכלליות של בית המשפט. עורך דין טוב הוא מישהו שיסביר לך את התהליך, יעזור לך להבין מה אתה צריך לעשות לאורך כל הדרך, ויגרום לך להרגיש יותר בנוח בבקשת המקלט שלך.
  • לקבלת רעיונות נוספים לגבי מציאת עורך דין מוסמך שיעזור לך, עיין במציאת עורך דין להגירה.
  • תוכל לקבל רשימה של עורכי דין מוסמכים להגירה המציעים את שירותיהם בחינם או בתעריף מופחת על ידי פנייה לשירותי האזרחות וההגירה האמריקאיים (USCIS). אתה יכול להתקשר אליהם בטלפון 1-800-870-3676, או לראות את האתר שלהם בכתובת 222.uscis.gov.
  • הנציב העליון של האו"ם לענייני פליטים עלול גם להיות מסוגל לספק תמיכה עבור אנשים שמבקשים מקלט. אתה יכול להגיע למשרד זה בטלפון 202-296-5191.
 2. 2
  הגש בתוך שנה מיום הכניסה לארה"ב, אלא אם כן אתה נכלל בחריג מזכה (ראה להלן), עליך להגיש את בקשתך למקלט בתוך שנה מיום כניסתך לאירופה. אם לא תגיש את בקשתך תוך שנה מהכניסה האחרונה למדינה, אתה עלול לאבד את הזכות. כדי להיכנס לחריג המקביל, עליך להיות מסוגל להראות את הדברים הבאים:
  • הנסיבות שלך השתנו מהותית; ו
  • אתה מגיש את בקשתך תוך פרק זמן סביר מאז התרחש שינוי הנסיבות.
  • למשל, אם אתה גר בארה"ב יותר משנה, ופתאום פעולה פוליטית כלשהי במדינתך תהפוך את זה לבלתי בטוח עבורך לחזור, ייתכן שתזכה להגיש בקשה למקלט מעבר למועד האחרון לשנה. עדיין תידרש לפעול תוך זמן "סביר" לקבלת החדשות הללו.
 3. 3
  אסוף ראיות לתמיכה בבקשתך. יהיה עליך לספק ראיות נוספות המראות כי אתה נתקל ברדיפה או התעללות במדינתך. תתבקש לספק הסבר משלך על מצבך, אך המקרה שלך יתמוך טוב יותר אם יש לך ראיות בלתי תלויות.
  • כל אחד מהדברים הבאים יכול לספק את הראיות הדרושות לך: מאמרים בעיתון, תצהירים של עדים או מומחים, תצלומים או כתבי עת המראים כי רדיפה נגד הקבוצה שלך מתרחשת במדינתך.
  • בנוסף, אתה רשאי לספק הצהרות מרופא, יומן בכתב שאותו שמרת, מסמכים רשמיים, עדויות מכל עדים שיכולים להופיע מטעמך. עדים חיים יצטרכו להכיר ממקור ראשון את הרדיפה שספגתם.
 4. 4
  ספק תרגומים, במידת הצורך. אם כל אחד מהמסמכים התומכים בבקשתך הוא בשפה זרה, עליך לספק תרגום מלא לאנגלית. על המתרגם לאשר כי התרגום מלא ומדויק.
 5. 5
  הכן עותקים של תמונות פספורט. יחד עם הבקשה שלך, עליך לספק תמונה בגודל דרכון של עצמך ושל כל בן משפחה שתכלול בבקשתך. אלה חייבים להיות תצלומים אחרונים. בגב כל אחד מהם, עליך להדפיס את שמו המלא של כל אדם ואת מספר הרישום החייזרי שלו (מספר A), אם יש לו שם.
  • אתה צריך גם ליצור שלושה עותקים של כל הדרכונים ומסמכי נסיעה אחרים.

חלק 4 מתוך 5: הגשת בקשתכם למקלט מקוון

 1. 1
  הכן טופס i-589. טופס זה, שכותרתו "בקשה למקלט ובניכוי הרחקה" הוא המסמך העיקרי שאתה מגיש לבקשת מקלט בארה"ב. תוכל להוריד את טופס I-589 באתר הרשמי www.uscis.gov, בטופס "טפסי הגירה" קישור. ניתן גם לבקש טופס בדואר בטלפון 1-800-870-3676.
  • הקלד או הדפס את כל התשובות שלך בדיו שחור.
  • יש למלא את הטופס באנגלית, אחרת לא יתקבל.
 2. 2
  הידור את המסמכים התומכים בקפידה. לאחר שתסיים את הבקשה שלך ואת כל החומרים התומכים, עליך להרכיב אותם בסדר הנכון, אחרת הם לא יתקבלו. חבילת התיוק המתאימה צריכה להכיל את החומרים הבאים:
  • בקשת הטופס I-589 שלך
  • תצלום של עצמך. הידוק את התצלום שלך לטופס I-589 בחלק ד '
  • טופס G-28. עליך לחתום על כך ולכלול את חתימת עורך הדין שלך, אם יש לך.
  • מסמכי המקור והעתק אחד של כל הניירת הנוספת שאולי תצטרך לתמוך בבקשתך
  • אם בקשת המקלט כוללת בן / בת זוג או ילד לא נשוי, תצטרך לספק ראיות למערכת היחסים שלך. הראיות עשויות לכלול תעודת לידה, רישיון נישואין או מסמך רשמי אחר.
 3. 3
  ספק שלושה עותקים או יותר מחבילת היישום המלאה שלך. עליך לשלוח שלושה עותקים של בקשתך ל- USCIS. אם אתה כולל בני משפחה בבקשה שלך, עליך לכלול עותק אחד נוסף לכל בן משפחה. לדוגמא, אם אתם מגישים בקשה לעצמכם, לבן / בת הזוג ושלושה ילדים, תצטרכו לספק שבע חבילות יישום מלאות (שלוש לעצמכם וארבעה עותקים נוספים).
  • הקפד לשמור עותק לקבצים שלך.
 4. 4
  הגש את בקשתך. הגשת בקשת המקלט שלך תהיה שונה, תלוי במעמדך לפני שירות ההגירה. יהיה עליך להגיש את בקשתך ואת החומרים התומכים כדלקמן:
  • הגישו לבית המשפט להגירה שסמכותו עליכם, אם תיק כבר נפתח. קרוב לוודאי שזה יהיה המצב אם אתה מגיש בקשת מקלט הגנתית, או אם כבר פנית לבית משפט להגירה מסיבה אחרת.
  • אם כבר לא התחיל שום תיק שמעורב בך בבית המשפט להגירה, עליך לפנות למוקד שירות הגירה בסמוך למגוריך הנוכחיים. אתר USCIS מפרט את מרכזי השירות הרלוונטיים בכתובת http://uscis.gov/i-589. עקוב אחר הקישור ל"לאן לתייק ".
אינך יכול להגיש בקשה למקלט ממדינת מולדתך ואפילו לא בשגרירות או בקונסוליה של ארה"ב
אינך יכול להגיש בקשה למקלט ממדינת מולדתך ואפילו לא בשגרירות או בקונסוליה של ארה"ב.

חלק 5 מתוך 5: בקשת מקלט הגנתי

 1. 1
  הבן את הצורך שלך במקלט הגנתי. אם אתם כבר באירופה נעצרתם או נעצרתם ואתם מתמודדים עם גירוש, תוכלו לבחור להגיש "מקלט הגנתי". אם אתה מנסה להיכנס לארה"ב ללא ניירת מתאימה, אתה עלול להיעצר בגבול ולפנות, או להחזיק לחקירה ולגירוש. יתכן שתצטרך להגיש בקשה למקלט הגנתי אם הורשעת בפשע בארה"ב ועומדת להיות מוסרת.
 2. 2
  הגש בקשה למקלט הגנתי. תתחיל את בקשתך למקלט הגנתי בשיחה עם פקידי משמר הגבול (CBP) או אכיפת ההגירה והמכס (ICE). כאשר נעצרים בגבול או נעצרים בגין פשע כלשהו, עליכם לומר לפקידי המעצרים כי אתם חוששים מרדיפה במדינת מולדתכם ומבקשים מקלט בארה"ב. לאחר מכן עליכם לקבל מידע על התהליך להשלמת בקשת המקלט להגנה.. אתה יכול גם לבקש רשימה של עורכי דין שייצגו אותך בבקשתך.
  • אם בקשתך להגנה היא תוצאה של עצירתך בגבול כשניסית להיכנס לארה"ב, פקידים ישאלו אותך כדי לקבוע אם יש לך חשש "אמין" לחזור לארץ מולדתך. הפחד שלך ייחשב "אמין" אם תוכל להפגין "אפשרות משמעותית" שתעמוד ברדיפה עם שובך הביתה. ראיון מיון זה אמור להתרחש תוך 48 שעות מרגע שבקשתך המקלט הראשונית.
  • אם אתה עומד בפני גירוש מכיוון שהפרת חוקי הגירה כלשהו, בית המשפט ישאל אותך תוך עשרה ימים כדי לקבוע אם החשש שלך מרדיפה הוא "סביר". פחד סביר מוגדר כ"אפשרות סבירה "שתעמוד לרדיפה אם ארה"ב תגרש אותך ותשלח אותך חזרה לארץ מולדתך.
 3. 3
  השתתף בשימוע בלוח השנה הראשי. לאחר שתתחיל בתהליך בבקשת מקלט, תקבל הודעה על התייצבות לשימוע. השימוע הראשון הזה הוא MCH, או שמיעת לוח השנה הראשי. עליכם להשתתף בזה ובכל הדיונים. גם אם אתה מיוצג על ידי עורך דין, עליך להשתתף בדיון יחד עם עורך הדין שלך.
  • ב- MCH לא תישאלו לגבי בקשתכם. מטרת הדיון היא לקבוע מועדים להגשת חלקי בקשתך ולקבוע מועדי שימוע עתידיים.
 4. 4
  עמוד בתאריכי המועד להגשת חומרי הבקשה שלך. השופט ב- MCH יקבע מועדים להגשת ניירות הבקשה שלך. יהיה עליך למלא את הטופס I-589 ולהרכיב תיעוד תומך. יהיה עליכם להגיש את המקור ואת העותק האחד לבית המשפט ולספק עותק אחד לעורך הדין למשפט של המשרד לביטחון פנים.

טיפים

 • כדי להגיש בקשה למקלט, עליך להיות נוכח פיזית בתוך אירופה. אינך יכול להגיש בקשה למקלט ממדינת מולדתך ואפילו לא בשגרירות או בקונסוליה של ארה"ב. אנשי שגרירות ארה"ב יוכלו אולי להציע הגנה זמנית או מקלט, אך לצורך מקלט עליכם לנסוע פיזית לארה"ב

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לשנות את שמך?
 2. איך להצביע נפקדים?
 3. איך להצביע מוקדם?
 4. איך נרשמים להצבעה באופן מקוון?
 5. איך להצביע בדואר?
 6. כיצד להפוך לדמוקרט רשום?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail