איך משיגים רישיון נישואין (אירופה)?

כדי לקבל רישיון נישואין, הקפד לבדוק את חוקי מדינתך כמה זמן ייקח לקבל את הרישיון שלך לאחר הגשת הבקשה אליו. בנוסף, בדוק אם יש תקופת המתנה לאחר קבלת הרישיון ולפני שתוכל להתחתן. לאחר מכן, התכנסו מסמכים המוכיחים את זהותכם, כמו רישיון הנהיגה, תעודת הלידה ותעודת הביטוח הלאומי, והגישו בקשה לרישיון באופן אישי במשרדי המחוז המקומי. למידע נוסף מבודק החוק שלנו, כולל כיצד למצוא מישהו שיוכל לערוך את טקס החתונה שלך, המשך לקרוא!

בדוק את דרישות רישיון הנישואין במדינתך לפני שתגיש בקשה לקבלת רישיון נישואין מכיוון שהדרישות לכל מדינה משתנות
בדוק את דרישות רישיון הנישואין במדינתך לפני שתגיש בקשה לקבלת רישיון נישואין מכיוון שהדרישות לכל מדינה משתנות וכפופות לשינויים.

באירופה, לפני שאתם יוצאים לטיול במעבר, עליכם לבצע תחנת בירה בבית המשפט או במשרד התקליטים החיוני (באזור בו אתם מתחתנים) בכדי לקבל רישיון נישואין. רישיון זה יאפשר לך להינשא בטקס דתי או אזרחי. עם זאת, אינך נשוי כחוק עד אשר רישיון הנישואין שהושלם (בדרך כלל חתום על ידי הממונה ועד או שניים בטקסך) יוחזר לבית המשפט או למשרד הרשומות החיוניות (והוקלט כדין).

אל תבלבלו בין רישיון נישואין לבין תעודת נישואין
אל תבלבלו בין רישיון נישואין לבין תעודת נישואין.

דרישות רישיון הנישואין משתנות בהתאם למקום מגוריכם ולמקום בו אתם מתכננים להינשא. לכל מדינה יש חוקים ותקנות משלה, ועליכם לפעול על פי החוק לגבי המדינה בה אתם מתכננים להינשא. השתמש במידע במאמר זה כדי לחקור את דרישות רישיון הנישואין וודא שאתה פועל לפי ההליך הנכון בכדי להשיג זאת בהצלחה.

חלק 1 מתוך 3: הכנה לבקשה לרישיון נישואין

 1. 1
  דעו מי יכול להתחתן באירופה. בארה"ב, למדינות יש מגבלות ספציפיות לגבי מי יכול ולא יכול להינשא. לדוגמא, אנשים שאינם יכולים לתת הסכמה מדעת, כמו אנשים עם מוגבלות התפתחותית קשה, לא יוכלו להתחתן. המגבלות משתנות בהתאם למדינה, לכן עליך לחקור את דרישות המדינה שלך. באופן כללי, יחולו המגבלות הבאות:
  • גיל. ברוב המדינות הגיל החוקי להתחתן הוא 18. בחלק מהמדינות יתכן שתוכלו להתחתן אם אתם מתחת לגיל 18 על ידי מתן הסכמת הורים (ובמקרים מסוימים הסכמת שופט).
   • במיסיסיפי, יש צורך בהסכמת הורים למועמדים מתחת לגיל 21. בנברסקה הגיל החוקי להתחתן הוא 19. אנשים מתחת לגיל 19 חייבים לספק הסכמת הורים.
  • מערכת יחסים משפחתית. כל המדינות בארה"ב אוסרות על נישואין בין אבות וצאצאים, כגון סבים ונכדים, דודות / דודים ואחיינים / אחיינים או הורים וילדים. 20 מדינות מאפשרות כיום לבני דודים ראשונים להתחתן. 6 מדינות נוספות יאפשרו לבני דודים ראשונים להינשא בנסיבות מסוימות (למשל, מעל גיל מסוים או שאינם מסוגלים להתרבות).
  • החל משנת 2015, נישואים חד מיניים הם חוקיים בכל 50 המדינות ובמחוז קולומביה.
 2. 2
  עמדו בדרישת הגיל של המדינה בה אתם מתחתנים. הגיל שבו אתה יכול להתחתן באופן חוקי ישתנה בהתאם למצב שבו אתה מבקש את רישיון הנישואין.
  • בחלק מהמחוזות תצטרך להביא את תעודת הלידה המקורית שלך (או עותק מאושר) כראיה לגילך. לדוגמא, כמה מחוזות וירג'יניה דורשים תעודת לידה מקורית כדי להגיש בקשה לרישיון נישואין. עם זאת, מחוזות אחרים באותה מדינה לא יקבלו תעודת לידה כהוכחת זהות, ואינם דורשים מהמועמדים להציג זאת.
  • בדוק עם שלך המחוז או במשרד של בית המשפט העירוני לוודא כי אתה עומד בדרישות הגיל המינימלי של המדינה ויש להם את התיעוד המתאים לגיל שלך.
  • מדינות רבות יאפשרו למועמדים להינשא אם אחד המועמדים או שניהם מתחת לגיל המינימלי בהסכמת ההורים. במקרים מסוימים, כמו בניו יורק, ייתכן שגם שופט בבית המשפט לענייני משפחה יצטרך לספק הסכמה. קטינים משוחררים עשויים להתחתן גם ללא הסכמת הורים.
 3. 3
  ספק הוכחת זהות בעת הגשת בקשה לרישיון נישואין. על כל מבקש להיות בעל הוכחת זהות אחת לפחות בעת בקשת רישיון הנישואין. ברוב המקרים תידרש לספק גם את מספר הביטוח הלאומי שלך אם יש לך. סוגי ההוכחות הנדרשים ומקובלים משתנים לפי מדינה ולפי תחום שיפוט.
  • תעודות זהות שהונפקו על ידי הממשלה, כגון דרכונים או רישיונות נהיגה, מתקבלות בדרך כלל כהוכחת זהות.
  • מדינות רבות דורשות את תעודת הלידה המקורית שלך (או עותק מאושר) ואת כרטיס הביטוח הלאומי שלך כהוכחה לזהותך.
  • עליך ובן זוגך להביא איתך עותקים פיזיים של הוכחות אלה בעת הגשת בקשה לרישיון הנישואין.
  • אם המסמכים המקוריים שלך הם בשפה זרה, עליך בדרך כלל לספק תרגום מאושר לאנגלית, יחד עם העותק המקורי. תרגום מוסמך צריך להיות חתום, מתוארך, ולהכיל הצהרה המעידה על נכונות התרגום.
 4. 4
  לסיים כל נישואין קודמים. אינך יכול להתחתן אם אתה כבר נשוי לאדם אחר. מדינות מסוימות דורשות הוכחה כי הנישואין הקודמים שלך הסתיימו על ידי מוות, גירושין או ביטול.
  • עם זאת, במדינות מסוימות אתה יכול לאשר שאתה רשאי להתחתן על ידי חתימה על מסמך או על ידי מתן הצהרה נוטריונית.
  • אם אתה או בן הזוג שלך הייתם נשואים בעבר, סביר להניח שתצטרכו למסור מידע על הנישואין הללו בבקשתכם. לדוגמא, במדינת ניו יורק, עליכם להיות מסוגלים לספק מידע בנוגע לשאלה האם בן / בת הזוג לשעבר עדיין חי, והאם הנישואין הסתיימו בגירושין, בביטולם או במותם.
  • תביא איתך עותקים של צו הגירושין שלך (המכונה לפעמים צו גירושין סופי) או מסמכי פירוק אחרים בעת הגשת הבקשה. במדינות מסוימות, כמו פנסילבניה, על מועמדים אלמנות להביא עותק של תעודת פטירת בן הזוג שנפטר.
 5. 5
  החליטו על שם המשפחה שלכם. אם ברצונך לשנות את שם המשפחה החוקי שלך לאחר שנשאת, זה הכי קל לעשות זאת בעת הגשת בקשה לרישיון הנישואין. לאחר סיום הנישואין שלך (המכונה גם "חגיגית" או "חגג"), השם שתספק בבקשת הרישיון יהפוך לשם המשפחה החוקי שלך.
  • אף אחד מבני הזוג אינו חייב לשנות את שם המשפחה שלו, ושמות המשפחה אינם משתנים אוטומטית עם הנישואין.
  • המוסד לביטוח הלאומי יקבל תעודות נישואים כדי לשנות את השם שלך באופן חוקי על רשום הביטוח הלאומי. אם תחליט לשנות את שם המשפחה שלך באופן חוקי עם הנישואין, עליך להודיע על כך לביטוח הלאומי. ביטוח לאומי לא יכול "באופן אוטומטי" לשנות את שם המשפחה שלך.
  • יש מדינות שיש הגבלות ספציפיות לגבי אילו שמות המשפחה עשויים להיות מאומצים, ולחלק מהמדינות אין מגבלות בכלל. פנה למשרד פקיד המחוז שלך כדי לקבוע אילו מגבלות חלות (אם בכלל) במדינתך.
 6. 6
  קבע אם יש תקופת המתנה. למדינות רבות יש תקופות המתנה לפני שתוכל להשיג את הרישיון שלך, או לפני שתוכל להשתמש ברישיון זה כדי להתחתן.
  • במדינות רבות, אתה יכול לקבל את רישיון הנישואין שלך באופן מיידי. עם זאת, במדינות מסוימות יש תקופת המתנה בין יום לשישה ימים בין הגשת בקשת הרישיון למועד קבלתו. לדוגמה, בפנסילבניה יש תקופת המתנה של 72 שעות לפני שתקבל את הרישיון שלך.
  • במדינות מסוימות יש גם תקופת המתנה בין הזמן שקיבלתם את רישיון הנישואין שלכם לבין מתי תוכלו להשתמש בו כדי להתחתן באופן חוקי. לדוגמא, בניו יורק יש תקופת המתנה של 24 שעות.
  • אם אינך מקיים תקופות המתנה אלה, יתכן ונישואיך אינם תקפים מבחינה משפטית.
  • ויתור יכול להיות זמין בנסיבות מסוימות. לדוגמה, בניו יורק, אתה רשאי להגיש בקשה לביטול שיפוטי של תקופת ההמתנה אם הנסיבות שלך מחייבות אותך להתחתן באופן מיידי (למשל, הייעוד שלך נפרס בצבא)
  • אם אתם ממהרים מאוד, תוכלו לבדוק להתחתן במצב בו אין תקופת המתנה, או להתחתן בלאס וגאס. מחוז קלארק, נבאדה מוכר באופן נרחב ככנראה המקום הכי קל להתחתן באופן חוקי בארה"ב.
עליך להגיש בקשה מחדש לרישיון אחר (ולשלם תשלום נוסף)
אם אינך משתמש ברישיון הנישואין שלך לפני שהוא פג, עליך להגיש בקשה מחדש לרישיון אחר (ולשלם תשלום נוסף).

חלק 2 מתוך 3: הגשת בקשה לרישיון הנישואין שלך

 1. 1
  מצא את המיקום והכתובת שבהם אתה מקבל את רישיון הנישואין. מיקומי רישיון הנישואין משתנים לפי מחוז, אך בדרך כלל מחולקים על ידי פקיד המחוז. פקיד המחוז ממוקם כמעט תמיד בבניין ממשלתי במושב המחוז.
 2. 2
  מלא תחילה את הבקשה המקוונת (היכן שרלוונטי). אתה יכול להגיש בקשה מקוונת במספר גדל והולך של מחוזות. לדוגמה, העיר ניו יורק מאפשרת למלא תחילה את הבקשה באופן מקוון. עם זאת, עדיין עליך להביא את התיעוד שלך באופן אישי למשרד המתאים להשלמת בקשתך.
 3. 3
  ליישם באופן אישי. באופן כללי, על שני המועמדים להופיע באופן אישי כדי להגיש בקשה לרישיון נישואין. עליכם להביא את כל התיעוד הנדרש למשרד.
  • נישואי "פרוקסי", שבהם רק אדם אחד חייב להופיע, כמעט אף פעם אינם מורשים. בקולורדו אתה רשאי להסמיך אדם שלישי לשמש כמיופה כוח אם אינך יכול להיות נוכח בחגיגת החתונה. בא כוחך לספק תעודה מזהה עם תמונה והעתק נוטריוני של טופס ייפוי הכוח של טקס הנישואין.
  • בקליפורניה, מועמד שהוא חבר בכוחות המזוינים, משרת מעבר לים בסכסוך, ואינו יכול לחזור הביתה כדי להגיש בקשה לרישיון באופן אישי, רשאי להתחתן באמצעות "עורך דין למעשה". על המועמדים למלא טופס ייפוי כוח, ועל עורך הדין להופיע במשרד פקיד המחוז עם רשות האישורים הנוטריונית.
  • טקסס עושה חריגים מסוימים עבור מועמדים נעדרים בנסיבות מסוימות. על המבקש הנעדר להשלים תצהיר ולהעביר אותו לאישור נוטריוני. על הצד השלישי להציג את תעודת הזהות של המבקש הנעדר ואת התצהיר הנוטריוני.
  • למחוזות רבים יש דרישות ייחודיות / שונות. קרא בעיון באתר המחוז כדי לוודא שיש לך את הדרישות והניירת הנכונים.
 4. 4
  ספק את המידע האישי שלך. בנוסף למסירת התיעוד שלך, יהיה עליכם ושותףכם לספק מידע אישי על בקשת הרישיון. מידע זה כולל בדרך כלל:
  • שם חוקי מלא וכל שמות אחרים המשמשים
  • תאריך
  • מקום לידה
  • שמות מלאים של הורים ומקומות לידה
  • בין שאף אחד מהצדדים התגרש, ומועד הגירושין במידת הצורך
  • מי יערוך את טקס הנישואין
  • מספרי ביטוח לאומי
 5. 5
  שלם את האגרה. התשלום לבקשה לרישיון נישואין משתנה לפי מדינה, ובמקרים מסוימים, לפי מחוז או מחוז עירוני. אתה יכול לצפות לשלם בין 19 € ל 67 € בדוק עם המיקום שלך כדי לקבוע מה העמלה. בתי משפט רבים יפרסמו גם את אגרת הבקשה באתר האינטרנט שלהם.
  • מדינות מסוימות, כמו אוקלהומה וג'ורג'יה, יקטינו את התשלום עבור רישיון נישואין אם תוכל לספק הוכחה שהשלמת ייעוץ לפני הנישואין.
  • התקשר מראש לפקיד הרשומות כדי לבדוק אם הם יקבלו את אמצעי התשלום המועדף עליך. בתי משפט רבים מקבלים רק כרטיסי אשראי או הזמנות כסף, בעוד שחלקם מקבלים רק מזומן.
  • במקומות מסוימים, כגון DC, תוותר על אגרת בקשת רישיון הנישואין אם כבר יש לך תעודת שותפות מקומית.
 6. 6
  קבל את רישיון הנישואין שלך. אם ביצעת את המחקר כמומלץ במאמר זה, תדע אם תוכל לצפות לקבל את רישיון הנישואין שלך באופן מיידי, או שתהיה לך תקופת המתנה.
אין לראות בנישואין תקפים מבחינה משפטית אלא אם כן הוצא רישיון חדש והוגש
אם רישיון הנישואין לא הוגש בתוך אותה תקופה, אין לראות בנישואין תקפים מבחינה משפטית אלא אם כן הוצא רישיון חדש והוגש.

חלק 3 מתוך 3: שימוש ברישיון הנישואין שלך

 1. 1
  להתחתן במסגרת הזמן המוכתבת על ידי רישיון הנישואין שלך. רישיונות הנישואין יכולים לפוג. באוקלהומה תוקף רישיונות הנישואין יפוג בעוד עשרה ימים. עם זאת, מרבית רישיונות הנישואין תקפים בין 30 ל -90 יום.
  • דע את משך תקופת רישיון הנישואין שלך והתחתן לפני שהוא מסתיים. אם אינך משתמש ברישיון הנישואין שלך לפני שהוא פג, עליך להגיש בקשה מחדש לרישיון אחר (ולשלם תשלום נוסף).
  • בחלק מרישיונות הנישואין של מדינות מסוימות אין תאריך תפוגה. לג'ורג'יה, איידהו, מיסיסיפי, ניו מקסיקו ודרום קרוליינה, יחד עם מחוז קולומביה, אין תקופת תפוגה לרישיונות נישואין.
 2. 2
  בקשו מזכה לבצע את טקס הנישואין. במדינות רבות יש דרישות לגבי מי זכאי לערוך חתונות. וודא כי הממונה שלך זכאי לערוך חתונות באופן חוקי במחוז ובמדינה שלך.
  • לדוגמא, בווירג'יניה, בית המשפט לענייני מעגלים בווירג'יניה חייב להיות מורשה על ידי הממונה שלך (או "החוגג") לפני ביצוע טקס החתונה שלך. בתי משפט מקוונים אינם מוכרים על ידי בתי משפט בווירג'יניה.
  • דרישות אלה עשויות להשתנות גם לפי מחוז או תחום שיפוט. לדוגמא, אם ברצונך להתחתן באחד מחמשת הרובעים של ניו יורק, על הממונה שלך להירשם במשרד פקיד העירייה במנהטן. דרישה זו אינה חלה בשום מקום אחר במדינת ניו יורק.
  • מרבית המדינות אכן מאפשרות להפקיד מוסמכים באופן מקוון באמצעות ארגונים כמו כנסיית החיים האוניברסלית או משרדי נישואין אירופיים. פנה למשרד ההנפקה שלך כדי לוודא שזה חוקי במדינתך.
  • כמה מדינות, כמו קולורדו, מאפשרות לך "לחגוג את הנישואים שלך. אתה יכול לציין את "עצמם" בשורה המתאימה בטופס תעודת הנישואין. בדוק עם בית המשפט שלך לגבי דרישות חגיגה!
 3. 3
  ודא כי החתימות הנדרשות הן ברישיון הנישואין לאחר טקס החתונה. מדינות רבות דורשות מבני הזוג, לפחות עד אחד, והממונה הזכאי לחתום על רישיון הנישואין כדי שיהיה תקף. התייעץ עם משרד ההנפקה שלך כדי לקבוע אילו חתימות יש לתת.
  • מדינות מסוימות, כמו וירג'יניה, אינן דורשות עדים.
  • יש מדינות הדורשות שעדים יהיו בגיל מסוים. מדינות אחרות רק דורשות שהעד יוכל להעיד על כך שהוא / ה היה עד לנישואין.
 4. 4
  לדאוג להגשת הרישיון. ברוב המקרים, מי שמנחה את הטקס שלך - המכונה "מפקד", "חוגג" או "חגיג" - חייב לחתום ולהחזיר את רישיון הנישואין למשרד המנפיק. אם המשרת שלך מונה על ידי כנסייה מקוונת, השתמש במונח "שר" או "אנשי דת".
  • המשרד ישלח לך תעודת נישואין, שהיא ההוכחה שלך שהנישואין התקיימו. הנישואין שלך נחשבים חוקיים לאחר קבלת הרישיון והגשתו.
  • מדינות רבות דורשות הגשת רישיון הנישואין תוך מספר מסוים של ימים (לרוב 14-15 יום). אם רישיון הנישואין לא הוגש בתוך אותה תקופה, אין לראות בנישואין תקפים מבחינה משפטית אלא אם כן הוצא רישיון חדש והוגש.

טיפים

 • בדוק את דרישות רישיון הנישואין במדינתך לפני שתגיש בקשה לקבלת רישיון נישואין מכיוון שהדרישות לכל מדינה משתנות וכפופות לשינויים.
 • במונטנה, על המועמדות לחתום על טופס "הסכמה מדעת / ויתור על דרישת בדיקת דם", המציין כי עברו בדיקת דם לאדמת או בחרו שלא לעבור בדיקת דם זו.
 • מרבית המדינות אינן מאפשרות עוד נישואין של "משפט מקובל", קרי נישואין של אנשים שלא קיבלו רישיון נישואין או שנישואיהם נעשו על ידי איש משרה. רק 8 מדינות מכירות או לא מצליחות לאסור במפורש על נישואין משותפים. חשוב לקבל את רישיון הנישואין שלך, מכיוון שהדבר יספק רשומות משפטיות רשמיות של הנישואין שלך.
 • מלבד מתן מספרי ביטוח לאומי, הדרישות לאזרחים זרים להתחתן בארה"ב בדרך כלל זהות לאזרחי ארה"ב. להתחתן באירופה לא משנה את מעמד ההגירה שלך.
כמה מחוזות וירג'יניה דורשים תעודת לידה מקורית כדי להגיש בקשה לרישיון נישואין
לדוגמא, כמה מחוזות וירג'יניה דורשים תעודת לידה מקורית כדי להגיש בקשה לרישיון נישואין.

אזהרות

 • אל תבלבלו בין רישיון נישואין לבין תעודת נישואין. תעודת נישואין מיועדת לשימוש טקסי ואינה מאמתת נישואין חוקיים.
 • אל תתכנן שקפטן ספינת התענוג שלך יתחתן איתך. זהו מיתוס כי לקברניט ים, רק על ידי היותו קברניט ים, סמכות על פי החוק האמריקני לערוך טקס נישואין בעודו בים שיהיה תקף בכל מדינה. גם אם הקברניט הוא גם דמות מוסמכת, יש במדינות רבות חוקים ספציפיים האוסרים על קברניטי ים לערוך נישואין.

שאלות ותשובות

 • אני מתכנן להתחתן עם בחורה בספרד. האם היא יכולה להגיע לאירופה ללא ויזה?
  לא. עליך לפנות למשרד ההגירה בכדי לברר כיצד ניתן לקבל אשרת כניסה לאירופה.
 • האם חובת בדיקת דם להתחתן במסצ'וסטס?
  בדיקת דם אינה חובה, אך היא מומלצת.
 • אני מבריטניה. מה אצטרך להתחתן באירופה?
  יהיה עליך להיחשב כשיר לנישואין (אזרח, בעל גרין קארד או מישהו שנמצא בוויזה שאינה הגירה) או להתחתן עם מישהו הזכאי לנישואין (אותן דרישות).
 • בן הזוג שלי כלוא אבל יש לי כוח או עורך דין. האם אוכל להשתמש בזה בכדי להשיג רישיון נישואין?
  אתה אמור להיות מסוגל, מכיוון שיש לך את הזכות לחתום לבן / בת הזוג שלך, אם כי אני מאמין שיש גם צעדים שתוכל לנקוט כדי להתחתן בזמן שבן / בת הזוג שלך בכלא מבלי להשתמש בכוח הזה (תלוי ברמת המתקן).
 • האם תעודת נישואין אמריקאית תקפה בבריטניה?
  כן, אלא אם כן קיים מידע תקף ומוכיח כי הוא אינו חוקי.
 • אם אני נשוי בהוואי, האם זה יהיה חוקי בניו יורק?
  כן. זה יוכר באופן אוניברסלי.
 • האם ניתן לקבל רישיון נישואין ולא להתפרסם בעיתון המקומי?
  רוב העיתונים מפרסמים הודעות נישואין רק על פי בקשה, כך שזה אפילו לא אמור להיות עניין. אתה יכול לשאול את הפקיד מתי אתה הולך לקבל את רישיון הנישואין שלך אם אתה רוצה לוודא לחלוטין.
 • כפיליפינית גרושה, איך אוכל לקבל רישיון נישואין בהוואי?
  באותו אופן שמישהו אחר היה עושה, כל עוד אתה אזרח (או זכאי אחרת, כלומר האדם שאתה מתחתן הוא אזרח, יש לך כרטיס ירוק וכו '). תזדקק להוכחת גירושין.
 • האם יורשה לי להתחתן בקליפורניה אם אני תייר שאינו עולה?
  כן. עליך לפנות לסוכנות הממונה על הנישואין כדי לקבל את המידע הספציפי שאתה זקוק לו.
 • כיצד אוכל לרשום את נישואי בפקיסטן באירופה?
  אם לא אתה או בן / בת הזוג שלך זכאים לנישואין באירופה (אזרח, בעל גרין קארד או אשרת אשרת אי הגירה), לא תוכל לרכוש רישיון נישואין אמריקאי. למרות שאתה צריך הגנות נישואין מסוימות עם תעודת נישואין זרה, עיין באתר USCIS לקבלת פרטים.
שאלות ללא מענה
 • האם ימייה מגאורגיה יכולה להתחתן באירופה אם הם בני ארבע וארבע?
 • האם אוכל להתחתן עם מישהו ממדינה אחרת באירופה?

תגובות (2)

 • drunte
  זהו מקור מועיל מכיוון שהוא עוזר לך לתכנן את היום הגדול שלך.
 • maybell04
  זה מרגיש נהדר, תודה רבה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail