איך להגן על ילדך מפני התעללות?

כיצד אוכל להגן על ילדיי מפני התעללות הורים אם בית המשפט מאפשר לילד להיות לבד עם אותו הורה
כיצד אוכל להגן על ילדיי מפני התעללות הורים אם בית המשפט מאפשר לילד להיות לבד עם אותו הורה?

כהורה, קשה אפילו לחשוב על האפשרות שמישהו עלול להתעלל בילדך. למרבה הצער, עם זאת, התעללות בילדים שכיחה מדי - בערך 10% מהילדים עוברים התעללות לפני גיל 18. מומחים מסכימים כי השכיחות בפועל של התעללות בילדים היא כנראה גבוהה בהרבה, מכיוון שמקרים רבים אינם מדווחים. אתה יכול לעזור בהגנה על ילדך על ידי חינוך על גופו ואילו סוגים של התנהגויות אינם הולמים מאחרים. אתה יכול גם לשמור על בטיחותם על ידי פיקוח על האינטראקציה שלהם עם מבוגרים ובני נוער אחרים ככל האפשר, הן באופן אישי והן באינטרנט, ועל ידי ידיעת הסימנים של התנהגות אפשרית.

שיטה 1 מתוך 2: חינוך ילדך

 1. 1
  למדו את ילדכם אילו חלקי גוף הם פרטיים. לפני שילדכם מגיע לגיל 3, התחילו לספר להם אילו חלקים בגופם אסור לראות, לגעת או לצלם על ידי אנשים אחרים. חשוב גם להודיע להם שאף אחד לא צריך לבקש מילדך לגעת או להסתכל בחלקים הפרטיים של מישהו אחר. העלו זאת שוב ושוב עד שילדכם מבין. זה יעזור לילדכם ללמוד במהירות לזהות התנהגות בלתי הולמת מצד מבוגר או ילד אחר.
  • ברגע שילדך כבר לא זקוק להחלפת החיתולים שלהם, אף אחד אחר לא צריך לבוא במגע עם איברי המין שלהם, מלבד רופא או רופא אחר.
  • מטפלים בוגרים עשויים לראות את איברי המין של ילדיך בזמן אמבטיה אם ילדך עדיין זקוק לעזרה ברחצה. עם זאת, תן לילד שלך לדעת שאף אחד לא צריך לגעת בחלקים הפרטיים שלהם ברגע שהם גדולים מספיק כדי לשטוף את עצמם או לראות אותם ברגע שהם יכולים להתרחץ באופן עצמאי לחלוטין.
  • לדוגמא, אתה יכול לומר משהו כמו: "הפות שלך היא חלק פרטי בגופך. זה לא בסדר שאף אחד אחר ייגע בזה, למעט רופא או אחות אם הם יצטרכו לתת לך בדיקה, ואני אהיה חדר איתך כשזה קורה. "

  טיפ: יוצא מן הכלל הבולט לכללים אלה לגבי נגיעה הוא כאשר רופא בודק את ילדכם מסיבות רפואיות. גם על זה צריך להיות פיקוח הורה עד שהילד יהיה מספיק גדול כדי להגן על עצמו. למדו את ילדכם על חריג זה.

 2. 2
  ספר לילדך את המונחים האנטומיים הנכונים עבור בני משפחתו. שימוש במונחים אנטומיים מתאימים במקום מונחים מורכבים כאשר מלמדים את ילדכם על החלקים הפרטיים שלהם יכול לעזור להם להימנע מלחשוב שמדובר בדברים מבישים או מביכים שאסור להם לדבר עליהם. זה יכול גם לעזור להם לתקשר בצורה ברורה יותר אליך או למבוגר מהימן אחר אם קורה משהו לא הולם.
  • לדוגמא, למדו את ילדכם את המילים "פין" ו"פות "או" נרתיק ".
  • וודאו שילדכם מבין את ההבדל בין איברי המין שלהם לבין ה"תחתית "שלהם. אתה יכול גם ללמד אותם מונחים אנטומיים, כמו "ישבן" ו"פי הטבעת ", ולהסביר את הפונקציות של כל חלק בגוף בצורה המתאימה לגיל כדי לעזור להם לבצע הבחנה.
 3. 3
  הסבירו את חשיבות הפרטיות לילדכם. תגיד להם שחפצים מסוימים, כמו המיטה והשידה שלהם, הם אזורים פרטיים שאחרים אינם רשאים להסתובב בהם או להיות בסביבה מבלי שתהיה שם. באופן דומה, למדו אותם כי לאיש אין זכות לראות אותם משתמשים בשירותים או מתרחצים.
  • אם יש לך ילד, יוצא מן הכלל אחד מהכלל הנ"ל הוא שימוש במשתנה בחדר האמבטיה של הבנים בבית הספר או בחדר שירותים לגברים עם אביו. זה טבעי.
  • כשאתם מלמדים את ילדכם על זכותם לפרטיות, וודאו שהם מבינים שעליהם תמיד לומר לכם אם לדעתם הפרטיות שלהם נפגעה.
  • וודאו שילדכם מבין שאפילו אנשי סמכות, כמו שוטרים ומורים, חייבים לכבד את פרטיותם באותה צורה כמו כולם.
 4. 4
  למדו את ילדכם על אוטונומיה גופנית ועל הזכות לומר לא. הבהיר שאם מישהו אומר שהוא לא רוצה שיחבקו אותו, יתקעו אותו, יקנטו אותו, ינשקו אותו, יתקתקו או יגעו בו בצורה אחרת, צריך לכבד את זה. לימדו כבוד לגבולות במסגרות בסיסיות, כמו חברים שמשחקים ואחים מתעסקים, והם יהיו בעלי הכישורים לומר לא ולהכיר בכך שזה לא בסדר אם אחרים מתעלמים מכך שלא.
  • תנו לילדכם את הזכות לדחות חיבוקים ונשיקות בכל עת. אם הם לא במצב רוח לחבק את סבתא, הם לא חייבים.
  • אם ילד מתעלם מגבולות האחר, למשל, אח שמושך את שערות אחותו לאחר שביקשה ממנו לעצור, היכנס פנימה. אמור, "היא אמרה שהיא לא אוהבת את זה, אז אתה צריך להפסיק." זה מחזק את החשיבות של כיבוד לא.
  איך אני מגן על עצמי, כילד, מפני התעללות
  איך אני מגן על עצמי, כילד, מפני התעללות?
 5. 5
  תן לילד שלך לדעת ש"סודות הגוף "אינם בסדר. מתעללים רבים מעודדים את קורבנותיהם לשמור על ההתעללות בסוד. הסבירו לילדכם כי סודות מסוג זה הם רעים, והם תמיד צריכים לומר לכם אם מישהו מנסה לגרום להם לשמור בסוד על גופו או על מגע.
  • סוגים אלה של סודות עשויים להיות מאיימים, או שהם נשמעים תמימים יותר. לדוגמא, המתעלל עלול לאיים לפגוע בילד, ליטול מהם משהו או להכניס אותו לצרות אם יגיד. הם עשויים גם לומר משהו כמו "אם תספר למישהו מה קרה, הם לא יתנו לי לשחק איתך יותר!"
  • הסבירו לילדכם את ההבדל בין סודות מזיקים לסודות בטוחים (כמו למשל לא לספר לאחיהם על מתנת יום הולדת).
 6. 6
  הזהיר את ילדך מ"סכנה זרה. "אמור לילדך שהם לעולם לא צריכים להיכנס לבית או לרכב של אדם זר, לקבל מתנות או אוכל מאדם זר, או אפילו לדבר עם אדם זר אלא אם כן אתה נמצא איתם ואומר שזה בסדר. עם זאת, יידעו שהם יכולים לפנות ל"זרים זרים ", כמו שוטרים, כבאים, מורים או ספרנים, לקבלת עזרה במידת הצורך.
  • אמור לילד שלך לעולם לא לפתוח את הדלת למישהו שהוא לא מכיר. אתה יכול לעשות חריגים ספציפיים לכלל זה כראות עיניך (כגון מצבי חירום בהם יש צורך במשטרה או בפרמדיקים).
  • אמור לילד שלך לעולם לא לגלות לאיש שהוא בבית לבד (האם זה אמור להיות המקרה), ושכלל זה חל על מצבים אישיים, כמו גם דרך הטלפון והאינטרנט.
  • הודיע לילדך שאתה לא יכול לדעת אם מישהו מסוכן על ידי המראה שלו, וכי אנשים רעים עשויים להיראות נורמליים או להתנהג יפה.

  למדו את ילדכם "לא, לכו, צעקו, ספרו": אמרו לילדכם שאם זר מנסה להתקרב אליהם, להציע להם משהו, או לקחת אותם לאנשהו, עליהם לומר "לא" ולברוח תוך כדי צועק בקול רם ככל שהם יכולים. לאחר מכן עליהם לספר למבוגר מהימן מה קרה בהקדם האפשרי.

 7. 7
  אמור לילדך שהכללים חלים גם על אנשים שהם מכירים. אמנם יש חשיבות ללמד ילדים על סכנה זרה, אך יש לזכור כי רוב מבצעי ההתעללות המינית בילדים הם אנשים שהילד מכיר. וודא שילדך יודע שזה לא בסדר שבני משפחה, חברים, מורים או כל אדם אחר שהם מכירים יגעו בהם בצורה לא הולמת או יפרו את גבולותיהם.
  • אמור משהו כמו, "אבא שלי או אני או הרופא שלך אולי נצטרך לגעת בחלקים הפרטיים שלך לפעמים אם אנחנו צריכים לעזור לך לנקות אותם או לשים עליהם תרופות, אבל אף אחד אחר לא צריך לגעת בהם - לא המורים שלך, החברים שלך או אפילו הדודות והדודים שלך. גם לא אם אתה אוהב אותם או שהם אומרים שזה בסדר. "
 8. 8
  שוחח עם ילדך על סיפורי תקשורת. פשעי מין לצערנו אינם נדירים בתקשורת החדשות. כאשר נושאים כאלה עולים, נצלו את ההזדמנות לדון בהם עם ילדכם כדי שיידעו כי הם מהווים סכנה ריאלית. ככל שילדכם ידע על הנושא (עד לנקודה המתאימה לגילם), כך הם יוכלו להגן על עצמם ו / או לפנות אליכם לעזרה במידה והם מוצאים עצמם בסיכון.
  • שאל את ילדך שאלות כגון: "מה היית עושה במצב זה?" או "האם שמעת על דברים מסוג זה בעבר?" זה ייתן לילדך את האפשרות לדבר איתך ולחשוב על פעולותיהם הפוטנציאליות במצב מסוכן.
 9. 9
  עודד את ילדך לתקשר איתך. זה יעזור להם ללמוד שאין מצבים שבהם יש לשמור על סודיות מהתנהגותם או של מישהו אחר. הילד שלך צריך להבין שהם יכולים ללכת אליך בכל מה שגורם להם להיות לא נוח, ושאפשר לסמוך עליך שיהיה בצד שלהם.
  • אמור דברים כמו, "אתה יכול לדבר איתי על כל דבר בעולם", או "אני תמיד אקשיב אם יש משהו שמטריד אותך." ביטחון תכוף הוא המפתח ליצירת תקשורת פתוחה בינך לבין ילדך.
  • תן לילד שלך לדעת שלעולם לא תכעס עליהם שהם אומרים לך את האמת על משהו, במיוחד משהו כל כך משמעותי כמו שהתעלל בו.
 10. 10
  למדו את ילדכם על הסכנות הטורפות באינטרנט. טורפים מיניים רבים פועלים ברשת וינסו לפתות ילדים לאינטראקציות מקוונות בלתי הולמות. עליכם להזהיר את ילדכם שלא לענות למיילים או להודעות מקוונות של זרים ולדווח על מישהו אם הוא אומר דברים לא הולמים בחדר הצ'אט, במיוחד כל דבר שכרוך בדיונים על חלקי גוף פרטיים. עליך גם לומר לילדך לא לשתף מידע פרטי עם אנשים שאינם מכירים באינטרנט ולדבר איתך מיד אם הם מרגישים לא בנוח עם האופן שבו מישהו מתקשר איתם באופן מקוון.
  • עודד את ילדיך רק לקיים אינטראקציה ברשתות החברתיות עם אנשים שהם מכירים בחיים האמיתיים.
  התעללות בילדים נפוצה מדי - בערך 10% מהילדים עוברים התעללות לפני גיל 18
  למרבה הצער, עם זאת, התעללות בילדים נפוצה מדי - בערך 10% מהילדים עוברים התעללות לפני גיל 18.
 11. 11
  תן לילדך אסטרטגיות לטיפול במצבים מסוכנים. ילדכם ירגיש מוסמך יותר להתמודד עם מצבים שעלולים לפגוע אם אתם מדברים איתם מבעוד מועד על אופן הטיפול בזה. שוחח על דברים שילדך יכול לעשות אם התנהגותו של מישהו גורמת להם להיות לא נוחים, כמו למשל לתרץ את עצמם ללכת לשירותים אם מישהו מנסה לראות או לגעת בחלקים הפרטיים שלו.
  • לילדים גדולים יותר, דון בשימוש במילת קוד מיוחדת אם הם מרגישים לא בטוחים או רוצים שתבוא לאסוף אותם. לדוגמא, אם הם נמצאים בבית של חבר, הם יכולים להתקשר אליך ולהשתמש במילה או בביטוי שלא ישמעו חשודים למתעלל (כמו "הלכת היום בקסטר?").

שיטה 2 מתוך 2: נקיטת אמצעי זהירות של ההורים

 1. 1
  מסך אנשים שילדך יהיה בסביבה. אל תניח שילדך בטוח בגלל שהוא נמצא בסביבה מקצועית כמו בית ספר, מעון יום או מחנה. עליך להעריך באופן אישי כל אחד (במיוחד מבוגרים) שאיתו ילדך יבלה ללא פיקוחך. אם אתה מרגיש בכלל לא בנוח עם אדם או סיטואציה, אל תסכן זאת.
  • לדוגמא, לפני ששוכרים שמרטפית או מטפל אישי אחר לילדכם, בקשו התייחסויות אישיות ומקצועיות. אתה יכול גם לבדוק את שמם ברשומות עברייני מין מקומיים או ארציים (כגון https://nsopw.gov/ אם אתה גר בארה"ב).
  • לפני שמכניסים את ילדכם לבית ספר, למחנה או למעון, בררו אם המתקן מורשה. ראיין את הממשל בכדי לגלות כיצד אנשי הצוות שלהם נבדקים ומאומנים.
  • במקרים שבהם אתה לא בהכרח מסוגל לבחור או להקרין מראש אנשים שיהיו סביב ילדך, עשה כמיטב יכולתך להכיר את האנשים האלה על ידי פגישה איתם באופן אישי ושאלתם שאלות.
  • אל תסכים לישון לילד שלך עד שאתה לא מכיר ונוח לחלוטין עם משפחתו של חברך וביתו.
 2. 2
  עקוב אחר הפעילויות המקוונות של ילדך. עיין בהיסטוריית האינטרנט של ילדך מדי שבוע כדי לוודא שאין פעילות חשודה. חפש קישורים בלתי הולמים שהם עשויים לפתוח או תמונות פורנוגרפיות שמופיעות בדוא"ל או בהודעות שלהם. טורפים רבים ישלחו תמונות או הודעות כדרך לפתות ילדים.
  • ייתכן שתרצה גם לשמור על המחשב במרחב משותף, כמו בסלון או בחדר האוכל, כך שילדך לא יכול לעלות על המחשב ללא פיקוח. זה יקשה עליהם יותר ליפול לאינטראקציות לא הולמות ברשת.
  • ניתן להתקין תוכנה במחשב או אפליקציות לבקרת הורים במכשירים הניידים של ילדכם שיחסמו אתרים שנחשבים לא הולמים לילדים. כמה אפשרויות פופולריות כוללות את Net Nanny, Norton Premier Premier ו- Kaspersky Safe Kids.
 3. 3
  צמצם למינימום את הזמן לבד של ילדכם עם מבוגרים אחרים. ככל שהילד שלך מקדיש פחות זמן לבדו עם מבוגר או נער, כך הפוטנציאל להתרחשות נמוכה יותר. בכל פעם שילדכם חייב להיות עם מבוגר אחר, עדיף שזמנם יושקע בציבור או עם מבוגרים רבים. רוב ההתעללות מתרחשת כאשר ילדים נמצאים לבד עם התוקף שלהם.
  • לטיולי לילה, אפילו אלה בחסות בית הספר או הכנסייה של ילדכם, צריך להיות תמיד יותר מלווה מבוגר אחד. אל תאפשר לילדך להשתתף בטיול בו רק מבוגר אחד יהיה נוכח.

  טיפ: בריא לילדים לבלות זמן אחד על אחד עם מבוגרים מהימנים מלבד הוריהם. כדי להגן על ילדך תוך כדי עידוד יחסים בריאים, נקט באמצעי זהירות כגון צניחה בלתי צפויה בזמן לבדך של ילדך עם מבוגר אחר, וודא כי הם מבלים יחד בציבור, ושוחח עם ילדך לאחר מכן על אודות זמנם.

 4. 4
  היו ערניים להתעניינות בלתי הולמת בילדכם ממבוגרים או מבני נוער. עליכם להיות סקפטיים כלפי כל מבוגר שנראה כי הוא מעוניין במיוחד בילדכם או שרוצה לבלות איתו לבד. אנשים שאינם קרובי משפחה נדיבים מאוד כלפי ילדכם צריכים להניף דגל אדום, במיוחד אם אין סיבה ברורה להתנהגות זו.
  • הימנע מטיולים אישיים בין ילדך למבוגר שאינו המטפל או קרוב משפחתך, במיוחד כאשר בעצמך לא סידרת זאת.
  • היזהר מאנשים שנראים בתחילה מעוניינים להתיידד איתך אך לאחר מכן מגלים עניין רב יותר להכיר את ילדך במקום זאת.
  • זכור שילדים אחרים או ילדים שהם קצת יותר גדולים מהם יכולים להיסחף בילדים. עליכם להיות מודעים לאפשרות זו ולשים לב לכל סימני אזהרה אצל ילדים אחרים. לדוגמא, צפו בהתנהגויות כמו התעלמות מהגבולות הפיזיים של אחרים, דיבור על נושאים מיניים באופן שאינו מתאים לגיל, או העדיפו חברת ילדים צעירים יותר מאשר בני גילם.
 5. 5
  התעניין בחיי ילדך. התערב כמתנדב, כצופה או כנהג לפעילויות הלימודים והסופי שבוע המועדפות על ילדך. ככל שאתה יותר נוכח בחיי ילדך, כך הסיכוי שילדך יוקרב קטן יותר. אפילו לשאול את ילדך שאלות פשוטות לגבי היום שלהם ועל האנשים איתם התקשרו יכול לעזור לך לקבוע אם משהו לא בסדר.
  • ילדכם ילמד לזהות מצבים שאינם מקובלים אם בדרך כלל אתם מספקים משוב על הפעילות היומיומית שלהם ועל האינטראקציות שלהם.
  • שאל שאלות פתוחות על חוויות ילדך ועל האנשים איתם הם מתקשרים בדרך כלל (כגון מורים, מאמנים או כמרים). זה שומר על הדלת פתוחה לילד שלך כדי לומר לך אם הם חווים סיטואציה לא הולמת.
  זה יעזור לילדכם ללמוד במהירות לזהות התנהגות בלתי הולמת מצד מבוגר או ילד אחר
  זה יעזור לילדכם ללמוד במהירות לזהות התנהגות בלתי הולמת מצד מבוגר או ילד אחר.
 6. 6
  בדוק במרשם עברייני המין אם יש עבריינים באזור מגוריך. היו ערניים לגבי כל עברייני מין המתגוררים באזורכם ונסו להרתיע את ילדכם מלהסתובב בביתם או ברחובם. על פי החוק, עברייני מין רבים נדרשים להזדהות כעברייני מין לאנשים החיים ברדיוס מסוים.
  • אם אתה גר בארה"ב, תוכל לבדוק את עברייני המין הרשומים במדינתך דרך אתר ה- FBI.
 7. 7
  הכירו את סימני האזהרה להתעללות מינית בילדים. ישנם מספר אינדיקטורים נפוצים לכך שילדך היה או נמצא בסיכון להפוך לקורבן של התעללות או תקיפה מינית אחרת. הידיעה כיצד לזהות סימנים אלו תסייע להבטיח שלא תחמיץ הזדמנות לעזור לילדך אם הם בסופו של דבר נזק וחשים שאינם מסוגלים לדבר. סימנים נפוצים כוללים:
  • סימני דיכאון
  • מחשבות או פעולות אובדניות
  • שימוש לרעה בחומרים בגיל צעיר
  • התנהגות פגיעה עצמית
  • ירידה פתאומית ומשמעותית בכיתות או בבית הספר
  • שינויים דרמטיים בהיגיינה
  • חרדה או עצבנות קיצוניים בגלל רווחתם של אחים
  • התנהגות מינית, עניין או ידע לא הולם
 8. 8
  צפו להתנהגות חשודה אצל מבוגרים או בני נוער. למרות שזה יכול להיות קשה מאוד לדעת מי עשוי להיות מוכן לבצע התעללות בילדים, ישנם כמה מאפיינים נפוצים של אנשים שאתה צריך להרחיק את ילדך מהם. התנהגויות אלה אינן בלעדיות לזרים ויש לחפש אותן גם אצל חברים משפחתיים או אנשי סמכות. דוגמאות מכילות:
  • העדפה לחברת ילדים על פני מבוגרים אחרים
  • התייחסות לילדים כאילו הם מבוגרים במטרה ליצור קשר הדוק יותר ולעזור לילד להרגיש כמו שווה
  • לעתים קרובות מצלם ילדים, לבושים או עירומים
  • אובססיה לכאורה לפעילות מינית של בני נוער ו / או ילדים
  • צפייה בפורנוגרפיה של ילדים
  • מציעים אלכוהול או סמים לילדים או לבני נוער
  • הצגת ילדים דימויים מיניים או דיבורים על נושאים מיניים בנוכחותם
  • לאפשר לילדים להתחמק מהתנהגויות שהוריהם או מטפלים אחרים בדרך כלל לא מאפשרים להם
  • התנדבות לעבודה עם ילדים בתפקיד כלשהו, בשילוב עם סימנים מטרידים אחרים
 9. 9
  תאמין לילד שלך אם הם יגידו לך משהו מטריד. למרות שזה עשוי להיות קשה לשמוע את ילדך מדבר על החוויה המינית הבלתי הולמת שלהם, חשוב שתקשיב להם ותגיד להם שאתה מאמין במה שהוא אומר. זה יכול להיות מזעזע לגלות מהילד שלך שבן משפחה, חבר קרוב או אדם שאתה מכיר היטב נגע בהם בצורה לא הולמת. אך חיוני שתעודד אותם לספר לך מה קרה ולהבטיח שתעזור להם להתמודד עם הטראומה.
  • נסה לומר להם בבירור, "אני מאמין לך. תודה שאמרת לי."

טיפים

 • כשאתה מסביר לילדך על נגיעה לא הולמת, אמור להם שנגיעה מסוג זה עשויה לדגדג או אפילו להרגיש טוב. יש ילדים שיכולים להניח ש"מגע רע "יפגע או ירגיש רע, אז וודא שהם מבינים שזה לא בהכרח המקרה.
 • דווח על מקרי התעללות שאתה חושד או מכיר למשטרתך המקומית.
 • מוקדים טלפוניים פתוחים בכל עת, ביום ובלילה, לתמיכה (אנונימית או אחרת) בבעיות התעללות בילדים. אלה כוללים את המוקד הלאומי להתעללות בילדים (1-800-422-4453) והמוקד הלאומי לתקיפה מינית (1-800-656-4673).
  מומחים מסכימים כי ככל הנראה השכיחות של התעללות בילדים גבוהה בהרבה
  מומחים מסכימים כי ככל הנראה השכיחות של התעללות בילדים גבוהה בהרבה, מכיוון שמקרים רבים אינם מדווחים.
 • הרוב המכריע של המבוגרים לעולם לא יתנכל לילד. עם זאת, עדיף לנקוט בפעולות מנע כדי להגן על ילדך.
 • הדגש בפני ילדך שהם לא יהיו בשום סוג של "צרה" כדי לומר לך ולמבוגרים אחרים אם הטורף יגע בהם. טורפים ינסו לומר לקורבן שלא לספר או שהם יסתבכו. הילד צריך לצפות את השקר הזה ולא להאמין לו אם נוצר המצב.

אזהרות

 • בעוד בדיקות רקע פליליות ועל מין עבריין מרשמי הם כלים שימושיים, צריכים אלה לא להניח להיות משאבים מושלמים.
 • מבצעי התעללות בילדים יכולים להיות גברים או נשים, צעירים או זקנים, ומכל גזע, לאום, מעמד חברתי או דת.
 • מבצעים רבים בוחרים את קורבנותיהם על סמך פגיעותם וסבירותם הנמוכה לדווח על הפשע. זו הסיבה שערנות ואמצעי זהירות יכולים לעזור מאוד.
 • הימנע מלהפחיד את ילדך יתר על המידה על ידי הערכת יתר של הסיכון להתעללות. נסו למצוא דרך אמצע בין התעלמות לפרנויה.
 • אם אתה אם חד הורית, היזהר במיוחד בנוגע ל"מודלים לחיקוי "הגבריים של ילדך, מכיוון שרבים מהפגעי ילדים הם גברים המכוונים לילדים ללא אב בבית.
 • עד 93% מקרבנות ההתעללות בילדים מכירים את האדם שהתעלל בהם.

שאלות ותשובות

 • אילו סימנים עלי לחפש כשיש לי חשד שמישהו מתעלל בילדים?
  1. הם תמיד מחפשים דרך למשוך ילדים. (אם ילד אוהב כדורגל, לממשיך יש כרטיסים בשורה הראשונה למשחק.) 2. הם תמיד מחפשים לבלות לבד עם הילד. 3. נראה שהם צצים משום מקום, או נמצאים במקום הנכון בזמן הנכון, הם עוברים כלאחר יד. הם מכירים את לוח הזמנים של ילדכם ועוקבים אחריהם. 4. הם נחמדים מדי (תמיד מציעים לעשות משהו, אבל רק אם הם מקבלים טובה בתמורה, או אם הילד עוזר להם בחסד). 5. הם תמיד מזמינים את הילד לאנשהו (בעיקר לביתו או מדי פעם לאירוע בלבד).
 • כיצד אוכל להגן על ילדיי מפני התעללות הורים אם בית המשפט מאפשר לילד להיות לבד עם אותו הורה?
  עליכם להוכיח שההורה השני התעלל בילד או שהתעלל בילדים בעבר.
 • איזה טווח גילאים הוא הפגיע ביותר להתעללות בילדים?
  אין טווח גילאים שגורם לילד להיות פחות או יותר בסיכון של התעללות. עבריינים מכוונים לילדים בכל הגילאים.
 • האם זה בסדר שהורה יתעסק? זו מערכת יחסים קרובה יותר, אז זה אמור להיות בסדר, נכון?
  ברור שלא. כל מי שנוגע בילד בצורה לא הולמת, הורה או לא, צריך לדווח למשטרה מיד. אם מתחשק לך להתנכל לילדך, עליך ללכת למשטרה או לפנות למטפל.
 • האם זו התעללות אם הקורבן הוא בן 4 והעבריין בן 14?
  כן, זו עדיין התעללות, העבריין יועמד לדין על ידי קטינים ויוחזק בבית מעצר. קטינים מסוימים במדינה זכאים להירשם כעבריין מיני. מומלץ מאוד לראות עו"ד או שוטר בעבירות מין.
 • אני נקבה בת 9 וגם בת דודה שלי היא נקבה בת 9. היא רצתה שאקיים איתה יחסי מין תוך כדי משחק במשפחה. אני יודע שפדופיל יכול להיות בכל גיל; האם זו התעללות מינית?
  פדופיל לא יכול להיות "בכל גיל". פדופיל מתייחס בדרך כלל לאדם בוגר מינית שנמשך מינית לילדים טרם הוולד. בת דודה שלך, כמוך, הם טרום-ערניים, ולכן היא לא יכולה להיות פדופילית. עם זאת, זו התנהגות מדאיגה ועשויה להצביע על כך שבן דודך עובר התעללות מינית בבית.
 • מה עלי לעשות אם הם גרים בסמוך?
  דווח למשטרה. המבצע עשוי למקד יותר ילדים אם לא ידווח עליו.
 • איך אני מגן על עצמי, כילד, מפני התעללות?
  אל תסתובב עם אנשים חשודים שגורמים לך להרגיש מוזר או עצבני. גם אם אינך בטוח, עדיף להיות בטוח מאשר להצטער. אם מישהו מנסה לגעת בך בצורה בלתי הולמת, התרחק מהם ותגיד למישהו שאתה סומך עליו.
 • מה עלי לעשות אם נתקל במילד ילדים?
  אם אתה יודע בוודאות שמישהו מתעלל בילדים (ו / או שיש לו חשד עז והוכחה כלשהי), התקשר למשטרה ואמר להם מה אתה יודע. ואז הימנע מהאדם.
 • האם מטרידים יכולים להיות אנשים שאנחנו סומכים עליהם כמו שוטרים או כיבוי אש?
  זה נדיר, אבל זה אפשרי. היזהר תמיד אם משהו נראה חשוד בנוגע לאופן שבו מבוגר מתייחס לילדך או לאופן בו ילדך מתנהג לאחר שהיה עם אותו אדם. אל תהיה פרנואידי. הסיכוי שאותם אנשים יפגעו בילדכם נמוך מאוד, ובדרך כלל עליכם לסמוך עליהם אלא אם כן הם נותנים לכם סיבה שלא.

תגובות (1)

 • vbraun
  הפרטים הספציפיים, סימני האזהרה, מה לחפש, אמצעי הזהירות של ההורים וכן הלאה היו מועילים. כל מעט מידע יכול לעזור לשמור על כולנו צעד אחד לפני הבטחון והילדים. ידע הוא המפתח!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail