כיצד להשיג אזרחות כפולה?

כדי לקבל אזרחות כפולה, בדקו אם נולדתם במדינה אחרת, מה שעשוי לאפשר לכם להגיש בקשה לאזרחות שנייה בנוסף לזו שכבר יש לכם. אם זה לא חל עליך, גלה את אזרחות ההורים שלך, מכיוון שרוב המדינות מעניקות אזרחות לילדי אזרחיהם. דרך נוספת להשיג אזרחות כפולה היא לבדוק האם מדינת האזרחות של בן / בת הזוג תאפשר לך להתאזרח באמצעות נישואין. עם זאת, זכור כי ייתכן שמדינת האזרחות שלך אינה מאפשרת אזרחות כפולה, לכן הקפד לבדוק תחילה את חוקי המדינה שלך. לקבלת טיפים כיצד להבטיח אזרחות כפולה על ידי השקעת כסף במדינה אחרת, המשך לקרוא!

גלה את החוקים הנוגעים לאזרחות כפולה הן למדינת האזרחות הנוכחית שלך והן למדינה שאת אזרחותה השנייה אתה מנסה
גלה את החוקים הנוגעים לאזרחות כפולה הן למדינת האזרחות הנוכחית שלך והן למדינה שאת אזרחותה השנייה אתה מנסה להשיג.

למעט 'חסרי מדינה' (אותם אנשים ללא אזרחות הקשורים למדינה כלשהי), כל אדם הוא אזרח של מדינה אחת לפחות. יתכן שהיית אזרח בלידה אם מדינתך מעניקה אזרחות לאנשים שנולדו בשטחה. אתה יכול להיות גם אזרח אם מדינתך תעניק לילדי אזרחיה אזרחות בלידה ללא קשר למקום בו נולדו הילדים. אתה יכול להתאזרח גם באמצעות התאזרחות, הכוללת תהליך הגשת בקשה וקריטריונים אחרים, כגון מספר מסוים של שנות מגורים, נישואין לאזרח או השקעה כספית. אם אתה מעוניין לקבל אזרחות כפולה, ישנן מספר אפשרויות שתוכל לבדוק.

שיטה 1 מתוך 5: קבלת אזרחות כפולה דרך מקום הלידה

 1. 1
  שקול אם מדינת הלידה שלך מעניקה לך אזרחות שנייה. נולדת במדינה שלא מימשת את זכותה לאזרחות מעולם? אם כן, יתכן שתהיה זכאי לאזרחות באמצעות זכות בלתי מוגבלת של אדמה, המכונה גם ג'וס סולי ללא תנאי. פירוש הדבר שיש לך זכות לידה אוטומטית להיות אזרח במדינה ההיא מכיוון שנולדת שם. לדוגמא, אם אתה כרגע אזרח בריטי שנולד באירופה, אתה זכאי לאזרחות אירופית באמצעות ג'וס סולי בלתי מוגבל.
  • חקר את חוקי ההגירה של מדינת הולדתך. מרבית המדינות אינן מעניקות אזרחות באמצעות זכות קרקע, לכן חשוב לחקור את חוקי המדינה בה נולדת.
  • 30 מתוך 194 מדינות העולם עוסקות ב- jus soli ללא תנאי. מבין 30 המדינות הללו, קנדה ואירופה (נכון לשנת 2010) הן המדינות היחידות מבין הכלכלות המתקדמות בעולם שעוסקות בג'וסי סוללי ללא תנאי ומעניקות אזרחות לרוב הילדים שנולדו על אדמתה, כולל ילדים שנולדו לאנשים שנמצאים במדינה באופן בלתי חוקי.
  • עם זאת, ילדים שנולדו באירופה לדיפלומטים זרים וראשי מדינות זרים אינם רוכשים אזרחות באמצעות זכות קרקע.
 2. 2
  גלה כיצד לממש אזרחות באמצעות זכות בלתי מוגבלת לקרקע. יתכן שתגלה שמדינת הולדתך, שאינה המדינה שאת זכויות האזרחות שלה אתה מממש, מעניקה לך זכות לאזרחות באמצעות זכות אדמה. אם כן, גלה כיצד תוכל לממש זכות זו.
  • אחת הדרכים למימוש זכות לאזרחות היא הגשת בקשה לדרכון. אתה יכול להגיש בקשה לדרכון דרך שגרירות המדינה או הקונסוליה במדינתך הנוכחית של אזרחות ו / או מגורים. יתכן שתתבקש להציג עותק מקורי או מאושר של תעודת הלידה שלך לקונסוליה או לשגרירות כראיה.
  • לדוגמא, אם אתם מגישים בקשה לדרכון קנדי, תוכלו להציג תעודת לידה שהונפקה על ידי המחוז או השטח הקנדי בו נולדתם. זה משמש כראיה לאזרחותך הקנדית מכיוון שקנדה נוהגת ללא הגבלה.
 3. 3
  חקר את החוקים של שתי המדינות בנוגע לאזרחות כפולה. גלה את החוקים הנוגעים לאזרחות כפולה הן למדינת האזרחות הנוכחית שלך והן למדינה שאת אזרחותה השנייה אתה מנסה להשיג. שקול אם אכיפת זכותך באזרחות אדמה עשויה לחייב ויתור על האזרחות הנוכחית שלך. זה חשוב מכיוון שלא כל המדינות העוסקות ב- jus soli ללא תנאי מאפשרות לאזרחיהן להחזיק באזרחות כפולה.
  • לדוגמא, פקיסטן נוהגת בג'וס סולי ללא תנאי (למעט כמה חריגים קלים) אך מתירה אזרחות כפולה רק עם מספר מדינות נבחרות.
  • דוגמאות למדינות שעוסקות ב- Jus Soli ללא תנאי והן במתן אזרחות כפולה הן אירופה וקנדה.

שיטה 2 מתוך 5: קבלת אזרחות כפולה באמצעות הורות

 1. 1
  שקול את אזרחות הוריך. מרבית המדינות בעולם מעניקות אזרחות על בסיס זכות דם או ג'וס סנגווינים. על פי עיקרון ה- jus sanguinis, אתה רוכש אזרחות אחת או שתיהן עם הלידה. משמעות הדבר היא שהילד רוכש את אזרחות ההורים ללא קשר למקום היוולדו, והאזרחות היחידה שלה היא זו שנרכשת באמצעות זכות דם אם היא נולדת במדינה שאינה נוהגת.
  • לדוגמא, אם נולדת באירופה, אך ההורים שלך שניהם אזרחים בריטים, אז אתה גם אזרח בריטי.
 2. 2
  חקר את החוקים הנוגעים לאזרחות כפולה של שתי המדינות. גלה אם קבלת אזרחות שנייה באמצעות עקרון jus sanguinis של מדינה תדרוש ממך לוותר על האזרחות הקודמת שלך. אם זה המקרה, אינך יכול להיות אזרח כפול.
  • גם אירופה וגם בריטניה מאפשרות אזרחות כפולה. עם זאת, ישנן מדינות אחרות שמעניקות אזרחות על פי עיקרון ה- jus sanguinis ואינן מאפשרות אזרחות כפולה.
  • סינגפור, למשל, נוהגת ב- jus sanguinis אך אינה מאפשרת אזרחות כפולה.
 3. 3
  גלה כיצד לממש את האזרחות שלך באמצעות זכות הדם. התהליך שתצטרך לבצע כדי לקבל אזרחות באמצעות הורות ישתנה בהתאם למדינה. פנה לקונסוליה של המדינה כדי לקבוע מה תצטרך לעשות.
  • לדוגמא, אם אתה כיום אזרח אירופי שנולד להורים בריטים ואתה מתחת לגיל 18, ההורים שלך הם שחייבים להגיש בקשה מטעמך כדי לרשום אותך כאזרח בריטי. טופס הבקשה וההנחיות כיצד להירשם כאזרח בריטי בתרחיש זה זמינים כאן.
דרך נוספת להשיג אזרחות כפולה היא לבדוק האם מדינת האזרחות של בן / בת הזוג תאפשר לך להתאזרח באמצעות נישואין
דרך נוספת להשיג אזרחות כפולה היא לבדוק האם מדינת האזרחות של בן / בת הזוג תאפשר לך להתאזרח באמצעות נישואין.

שיטה 3 מתוך 5: רכישת אזרחות כפולה באמצעות השקעה

 1. 1
  שקול לרכוש אזרחות שנייה על ידי השקעה. מדינות רבות מנפיקות אשרות תושבים או אישורים ליחידים שמוכנים להשקיע בכלכלת המדינה, ויזות תושב אלה יכולות לגרום לכם להיות זכאים לאזרחות לאחר מספר שנים. זה יכול להיות מסלול יקר שכן סכומי ההשקעה המינימליים נעים בין כמה מאות אלפי דולרים למספר מיליוני דולרים.
  • לדוגמא, אירופה מחייבת השקעה של 0,70 מיליון יורו (או 373000 אירו אם אתה משקיע באבטלה גבוהה או באזור כפרי), ובתמורה תקבל היתר לתושב קבע מותנה.
 2. 2
  גלה כמה זמן ייקח אזרח על ידי השקעה. דרך זו לאזרחות יכולה להימשך זמן רב, לכן בדקו את משך הזמן שייקח לכם להתאזרח לפני שתחליטו להשקיע.
  • לדוגמא, אירופה ובלגיה מעניקות אזרחות לאחר חמש שנים של החזקת היתר תושב מסוג זה. עם זאת, מלטה (שדרישת ההשקעה המינימלית שלה היא מיליון אירו) מעניקה אזרחות לאחר שנה אחת בלבד.
 3. 3
  בדוק אם יש דרישת תושבות. יש מדינות שמעניקות אשרות משקיעים גם דורשות שתישאר תושב באותה מדינה לפני שתוכל להתאזרח. עם זאת, לא בכל המדינות יש דרישות תושבות.
  • לדוגמא, לקפריסין אין דרישת תושבות אך לאירופה.
 4. 4
  בדוק את חוקי האזרחות במדינה בה אתה משקיע. לא כל המדינות מתירות אזרחות כפולה. יתכן שתידרש לוותר על האזרחות הקודמת שלך על מנת לרכוש אזרחות בהשקעה. אם זה המקרה, אינך יכול להיות אזרח כפול בדרך זו.

שיטה 4 מתוך 5: רכישת אזרחות כפולה על ידי נישואין

 1. 1
  שקול את האזרחות של בן / בת הזוג שלך. אם אתה נשוי למי שמחזיק באזרחות שאינך, אז אתה יכול לשקול אם מדינת האזרחות של בן / בת הזוג מעניקה לך אזרחות על ידי נישואין. תהליך זה כולל הגשת בקשה להיתר תושב שתזכה בו על סמך הנישואין שלך. יהיה עליך לעמוד בכל דרישות התושבות.
  • אם אתה מאמין שתוכל לרכוש אזרחות שנייה באמצעות נישואין, בדוק את חוקי מדינת האזרחות של בן / בת הזוג שלך בנוגע לאזרחות בדרך זו. החוקים לגבי תהליך הגשת הבקשה ומשך הזמן הכרוך בהשגת אזרחות ישתנו בהתאם למדינה.
  • לדוגמא, אם אתם נשואים לאזרח בריטי, עליכם לעמוד בדרישות מסוימות לפני שתוכלו להגיש בקשה להיות אזרח בריטי על ידי נישואין. אתה חייב להיות בן 18 ומעלה, בעל שכל בריא, בעל אופי טוב (למשל, אין לך עבר פלילי רציני), עליך לעמוד בדרישות השפה האנגלית ולהראות ידע על החיים בבריטניה, אתה חייב להיות מוענק אישור בלתי מוגבל לשהות בבריטניה, ועליך לעמוד בתנאי תושבות.
 2. 2
  היזהר מההשלכות של נישואי דמה. שים לב כי כניסה לנישואין מזויפים או מזויפים במטרה לרכוש תושבות ו (אזרחות שלאחר מכן) של מדינת בן / בת הזוג שלך נחשבת להונאה והיא עבירה פלילית חמורה ברוב המדינות. אל תנסה להיכנס לנישואין מדומים במטרה להפוך לאזרח כפול, מכיוון שההשלכות המשפטיות של כך יכולות להיות חמורות.
 3. 3
  אשר את החוקים הנוגעים לאזרחות כפולה של שתי המדינות. לא כל המדינות מתירות אזרחות כפולה, ומדינת האזרחות של בן / בת הזוג שלך עשויה להיות זו המחייבת אותך לוותר על האזרחות הקודמת שלך. אם זה המקרה, אינך יכול להיות אזרח כפול באמצעות נישואין.
לא כל המדינות מתירות אזרחות כפולה
לא כל המדינות מתירות אזרחות כפולה, ומדינת האזרחות של בן / בת הזוג שלך עשויה להיות זו המחייבת אותך לוותר על האזרחות הקודמת שלך.

שיטה 5 מתוך 5: רכישת אזרחות כפולה באמצעים אחרים

 1. 1
  הגש בקשה לויזת עבודה. אתה יכול גם לקבל אזרחות על ידי בקשה לעבודה במדינה אחרת. מדינות מסוימות מאפשרות אנשים באופן חוקי נכנסו הארץ על אשרת עבודה להמיר שלהם מעמד אשרה ל תושבות קבע ולאחר מכן לאזרחות.
  • לדוגמא, באוסטרליה תוכלו להגיש בקשה למספר קטגוריות של אשרות עבודה שיש להן דרישות משלהן. סוג אחד נקרא ויזה מיומנת-עצמאית והוא מאפשר לך להיכנס לאוסטרליה מתוך כוונה לעבוד באוסטרליה כל עוד אתה עומד בקריטריונים. אם אתה מבלה ארבע שנים רצופות באוסטרליה תחת הויזה, אתה זכאי לקבל אזרחות אוסטרלית.
 2. 2
  הגש בקשה לתושבות באמצעות תוכניות הגירה מיוחדות. במדינות רבות, הצעד הראשון להתאזרחות הוא הגשת בקשה לתושבות. ברגע שאתה הופך לתושב, תוכל לבקש אזרחות באמצעות התאזרחות. דרישות הזכאות משתנות ממדינה למדינה.
  • לדוגמא, באירופה תוכלו להעפיל לתושבות קבע באמצעות תכנית אשרת העולים לגיוון. תוכנית זו שואבת באקראי ממאגר של אנשים שמגיעים ממדינות עם שיעורי הגירה נמוכים לאירופה.
  • בדוק אם במדינה בה אתה מעוניין לרכוש אזרחות שנייה יש דרך דומה לרכישת תושבות.
  • לאחר שתרכוש תושבות ותעמוד בכל קריטריונים אחרים, תוכל להגיש בקשה לאזרחות.
 3. 3
  אשר את החוקים הנוגעים לאזרחות כפולה של שתי המדינות. יש לזכור שלא כל המדינות מתירות אזרחות כפולה. אם אתה רוכש אזרחות של מדינה באמצעות אשרת עבודה, הגרלת ויזה או תוכנית אחרת, ייתכן שתידרש לוותר על האזרחות הקודמת שלך. אם זה המקרה, אינך יכול להיות אזרח כפול על ידי ביצוע מסלול זה.
ישנם מספר רב של מדינות המאפשרות אזרחות כפולה עם ארה"ב
ישנם מספר רב של מדינות המאפשרות אזרחות כפולה עם ארה"ב. לארה"ב אין מגבלות על לאום כפול, ולכן זה תלוי יותר במדינה שאיתה אתה רוצה אזרחות כפולה.

טיפים

 • זכור כי מדינת האזרחות שלך עשויה לאפשר אזרחות כפולה אך לא לעודד אותה כעניין של מדיניות. אירופה מאפשרת אזרחות כפולה כחוק אך מרתיעה אותה כמדיניות בגלל הבעיות שהיא עלולה לגרום. בעיות אלה כוללות קושי במתן הגנה קונסולרית במקרים בהם החוק האמריקאי מתנגש עם חוק המדינה האחרת בה אתה מחזיק באזרחות. במדינה בה אתה נמצא תהיה בדרך כלל תביעה רבה יותר לנאמנותך, וזה עלול לגרום לבעיות אם למדינה זו אין קשר פוליטי יציב עם אירופה.
 • עבור כל שיטה לרכישת אזרחות, יהיה עליך למלא קבוצה של טפסים הרלוונטיים לסוג האזרחות או התושבות שאתה מבקש. צורות ותהליכים אלה ישתנו בהתאם למדינה. הנחיות ומידע אחר על אילו טפסים למלא ואילו תהליכים יש להשיג באתרים הקונסולריים הרשמיים של המדינה הנדונה.
 • זכור כי אזרחים כפולים נדרשים לפעול על פי חוקי שתי המדינות בהן הם אזרחיים. לכל אחת מהמדינות תהיה זכות לאכוף את החוקים שלה עליכם, במיוחד אם אתם נוסעים לאותה מדינה.

שאלות ותשובות

 • אם סבי וסבתי היו מהגרים אירים, האם אני זכאי לאזרחות כפולה?
  לאירלנד תוכנית של אזרחות, אך יהיה עליכם לפנות לשירות המתמחה ברכישת אזרחות או לקונסוליה האירית המקומית כדי לברר לגבי הדרישות לכך. מבחינת התוכניות, זה פשוט יותר מרובם, אך אין כל ערבויות כאשר מתמודדים עם ביורוקרטיה. יהיה עליכם לחקור את הדרישות ולקבוע אם אתם עומדים בהן וזכאותם. אם זה המקרה, ייתכן שיהיה דרכון תמורת כמה דמי עיבוד.
 • האם אוכל להיות אזרח כפול בארה"ב ובקנדה?
  מותרת אזרחות כפולה עם ארה"ב וקנדה. בדוק כיצד לקבל אזרחות כפולה בארה"ב ובקנדה לקבלת הפרטים.
 • נולדתי והתגוררתי בקנדה 40 שנה, הפכתי לאזרח אמריקאי בשנת 2010, האם עדיין יש לי אזרחות כפולה?
  אולי אם לא ויתרת על אזרחותך הקנדית. יש אנשים שמוותרים על אזרחותם למדינות מולדתם, ואילו אחרים לא.
 • האם אוכל לקבל דרכון קנדי אם אני נשוי לאזרח קנדי ואני אירופאי?
  כן אתה יכול. עם זאת, עליך לתעד את מספר השנים הנדרש בו שהית בקנדה בזמן שאתה נשוי (אם אתה גר שם).
 • כיצד אוכל לקבל אזרחות במדינה אחרת?
  דרך המוצא, אם המדינה מציעה זאת, ואתה יכול להוכיח שאתה עומד בדרישות, בהשקעה או בהתאזרחות. בדרך כלל, הדרך המהירה והיקרה ביותר שפתוחה לכולם היא באמצעות השקעה, אם כי לא כל המדינות מציעות תוכנית כזו. ההתאזרחות איטית יותר, אך ניתן לקבל אותה בהרבה פחות כסף. היותך עובד מיומן עוזר, מכיוון שתצטרך תחילה לקבל תושבות, ואז להמתין למשך הנדרש לאזרחות. תוכלו לבצע חיפוש מקוון לקבלת פרטים על ארצות מסוימות שמציעים: אל תפחדו להסתובב!
 • אני אזרח אירופי באמצעות התאזרחות. כיצד אוכל להשיג אזרחות שנייה (כפולה) מקנדה ומה הדרישות?
  תצטרך לעבור לשם ולהתאזרח, ואז להגיש מועמדות ולהיבחן. אתה יכול לעקוב אחר שירות מהיר בצבא קנדה. אתה חייב להיות נוכח פיזית בקנדה כתושב קבע לפחות 1460 יום במהלך שש השנים מיד לפני מועד בקשתך. עליך להיות נוכח פיזית לפחות 183 יום במהלך כל אחת מארבע השנים הקלנדריות שהן באופן מלא או חלקי בתוך שש השנים מיד לפני מועד הגשת הבקשה.
 • מה עלי לעשות על מנת לקבל אזרחות בארה"ב?
  עליך להתגורר באופן קבוע בארה"ב למשך 5 שנים. אם אתה נשוי לאזרח אמריקאי, עליך להתגורר רק 3 שנים.
 • אילו מדינות מאפשרות אזרחות כפולה עם ארה"ב?
  ישנם מספר רב של מדינות המאפשרות אזרחות כפולה עם ארה"ב. לארה"ב אין מגבלות על לאום כפול, ולכן זה תלוי יותר במדינה שאיתה אתה רוצה אזרחות כפולה. חפש את המדינה שאתה מעוניין בה, לחלקם גם לא יהיו מגבלות כמו ארה"ב, אחרים לא מאפשרים זאת לחלוטין, כמו סין, ולחלקם יש מגבלות על מי שיכול לקבל אזרחות כפולה, כמו ספרד.
 • אני אירופאי המחפש אזרחות כפולה בכל מדינה באיחוד. אתה יכול להגיד לי איזו מדינה באיחוד האירופי מחייבת את דרישות האזרחות הכי פחות מחמירות ומה הדרישות יכולות להיות?
  זה תלוי בכמה כסף יש לך. למשל במלטה נדרשת השקעה של כמיליון יורו, אך ציר הזמן הוא שנה בלבד. לעומת זאת, בלגיה עשויה להעניק לך אישור שהייה להקמת עסק מזכה (עם כ- 60-70 אלף אירו הון), ואם אתה מתגורר שם למשך 5 שנים, תוכל להגיש בקשה להתאזרחות. לאחרים, כמו אירלנד ובולגריה, יש תוכנית דומה לתושבות. אזרחות שוויצרית היא ככל הנראה ציר הזמן הארוך ביותר לאזרחות (בגיל 12 שנות תושבות), ובכמה כמו גרמניה והולנד, אזרחות כפולה מוגבלת למקרים ספציפיים. אתה יכול לבצע חיפוש מקוון אחר הדרישות הנוספות עבור כל תוכנית.
 • האם אוכל להפוך לאזרח כפול של אירופה וקנדה אם נולדתי באירופה כשאמי הייתה אזרחית קנדית?
  כן, לכל ילד של אזרח קנדי שנולד בכל מקום בעולם יש את הזכות לאזרחות.
שאלות ללא מענה
 • האם אוכל להגיש בקשה לאזרחות כפולה עבור אירופה וטרינידד? נולדתי בטרינידד ויש לי אזרחות באירופה.

תגובות (8)

 • jennie13
  הברקזיט בקרוב יעזוב אותנו בריטים מבודדים על האי שלנו. זה יעזור לקבל גם אזרחות ודרכון של האיחוד האירופי כדי לשמור על האפשרויות שלי פתוחות.
 • msaunders
  קבלת מידע בנוגע לאזרחות כפולה.
 • olivermarshall
  זה הועיל להפוך לאזרח כפול.
 • jerrod42
  המאמר שבר את השלבים בדרכים שונות לקבלת אזרחות. משאבים ויכולת לשאול שאלה הם מקור מידע טוב. תודה על עזרתך. סוזן
 • griffithskeeley
  מצאתי שהאפליקציה הזו מאוד מועילה.
 • wreichert
  חיפשתי את הדבר המתאים לנו, ואני מקווה שמצאתי אותו. אני כל כך רוצה להיות עם האהבה שלי. זה מספיק כדי להסיע את שנינו בקיר. אני מקווה שזה יכול להשפיע. אנחנו רוצים לחיות באותו מקום ביחד. זה לא קל.
 • wilhelm80
  אני עדיין בשלבי למידה של משהו שהודעתי לו כל חיי. תודה על העצה והעזרה שלך.
 • neomalehner
  זה היה מידע חשוב מאוד, לא משנה אם המקור הוא מאתר מהימן או לא.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מצדיע כמו חייל?
 2. כיצד להשיג את מספר תיק המס שלך?
 3. איך משיגים תעודת לידה באירופה?
 4. איך להיות אזרח אמריקאי?
 5. איך להגר לקנדה מאירופה?
 6. כיצד לדווח על הונאת הגירה בקנדה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail