כיצד להשיג את מספר תיק המס שלך?

אם אתה משתמש בסוכן מיסוי להגשת המסים שלך
טיפ: אם אתה משתמש בסוכן מיסוי להגשת המסים שלך, אתה יכול גם לפנות אליו כדי לקבל את ה- TFN שלך..

אם אתה אזרח אוסטרלי, יש לך מספר קובץ מס (TFN) המשמש כמספר הייחוס האישי שלך במערכות המס והסופר האוסטרליות. המספר הזה הוא שלך לכל החיים, לא משנה אם אתה עובר, מחליף עבודה או משנה את שמך. כדי להשיג את ה- TFN שלך, הגש בקשה למשרד המיסוי האוסטרלי (ATO). אמנם אתה עדיין יכול לשלם מיסים ללא TFN, אך בסופו של דבר תשלם יותר מיסים ולא תהיה זכאי לקבל הטבות ממשלתיות כלשהן.

שיטה 1 מתוך 3: הגשת בקשה ל- tfn

 1. 1
  אסוף את המסמכים הנדרשים להוכחת זהותך. לא משנה באופן הגשת הבקשה, יהיה עליכם להגיש מסמכים מקוריים המוכיחים את זהותכם. אם אתה מעל גיל 16, עליך לספק 3 מסמכים. לפחות אחד ממסמכים אלה חייב להיות מסמך ראשוני, כגון תעודת לידה מלאה באוסטרליה, דרכון אוסטרלי או תעודת אזרחות אוסטרלית. המסמכים המשניים שתוכלו להביא כוללים:
  • כרטיס המדיקר שלך
  • הצהרת חשבון של בנק אוסטרלי, איגוד אשראי או חברת בנייה אוסטרלית
  • רישיון כלי נשק אוסטרלי
  • תעודת זהות לסטודנטים
  • רישיון נהיגה אוסטרלי או רישיון לומד
  • הוכחת גיל או כרטיס צילום שהונפקה על ידי מדינה או טריטוריה
 2. 2
  מלא את הבקשה המקוונת אם אתה אזרח תושב אוסטרליה. אם אתה אזרח אוסטרלי ומתגורר באוסטרליה, הדרך הקלה ביותר להגיש בקשה ל- TFN היא באמצעות אוסטרליה פוסט. כדי להתחיל בתהליך, עבור אל https://identityservice.auspost.com.au/ato/landing ומלא את הבקשה שלך.
  • אתה יכול להשתמש בטופס אוסטרליה פוסט רק אם נולדת באוסטרליה או שהיית אזרח בעל טבע. אתה גם חייב להיות זמין להשתתף בריאיון באחד ממוצרי השיווק של אוסטרליה פוסט.
  • הטופס דורש פרטי זיהוי בסיסיים, כוללים שם המשפטי מלא, תאריך לידה וכתובת. כשתסיים את הטופס, הדפס את דף הסיכום שייקח איתך לראיון שלך.
 3. 3
  השתתף בריאיון בסניף הדואר הקרוב באוסטרליה. תוך 30 יום מיום מילוי הטופס המקוון, קח את דף הסיכום שלך יחד עם מסמכים מקוריים כדי להוכיח את זהותך לסניף הדואר האוסטרלי הקרוב ביותר שמקבל בקשות TFN. צרו קשר עם המשרד לקביעת הראיון שלכם.
  • לא כל סניפי הדואר באוסטרליה מטפלים בבקשות TFN. כדי למצוא את המיקום הקרוב ביותר אליך, עבור אל https://auspost.com.au/locate/?services=66 והזן את המיקוד שלך או את שם העיר או הפרבר שלך.
  כדי להשיג את ה- TFN שלך
  כדי להשיג את ה- TFN שלך, הגש בקשה למשרד המיסוי האוסטרלי (ATO).
 4. 4
  מלא טופס נייר במחלקה לשירותי אנוש (מרכז קישור). אם אתה לקוח Centrelink, אתה יכול להגיש בקשה ל TFN באופן אישי במשרד Centrelink שבו אתה בדרך כלל מקבל שירותים או הטבות ממשלתיות. קח איתך את מסמכי הזיהוי שלך כשאתה הולך להגיש בקשה.
  • הטופס שתזדקק לו הוא NAT 1432, שכותרתו "מספר קובץ מס - בקשה או בירור ליחידים." אתה יכול לבקש את הטופס במשרד Centrelink ולמלא אותו שם, או שאתה יכול להזמין מראש באמצעות https://iorder.com.au/publication/main.aspx או להתקשר למספר 1300 720 092. קווי הטלפון פתוחים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
 5. 5
  הזמינו טופס נייר באופן מקוון או בטלפון להגשת מועמדות בדואר. אם אינך לקוח Centrelink ואינך יכול להשתמש בשירות אוסטרליה דואר, תצטרך למלא יישום נייר ולשלוח אותו בדואר. תוכל לקבל טופס שנשלח אליך על ידי הזמנתו בכתובת https: // iorder com.au/publication/main.aspx או להתקשר למספר 1300 720 092.
  • מלא את הטופס ושלח אותו לכתובת המופיעה בטופס. כלול עותקים מאושרים של מסמכי הזיהוי שלך כדי להוכיח את זהותך.

  טיפ: אם אתה מגיש בקשה ל- TFN שלך בדואר, אל תשלח מסמכים מקוריים עם היישום שלך כדי לאמת את זהותך. הם לא יוחזרו אליך.

 6. 6
  הגש בקשה מקוונת אם אתה בעל אשרת ולא אזרח. אם אינך אזרח אוסטרלי אך יש לך אשרת עבודה, עדיין ייתכן שתצטרך TFN. עם זאת, אינך יכול להשתמש באותם טפסים או תהליכי הגשה כמו אזרחים. במקום זאת, עבור אל https://iar.ato.gov.au/ כדי להשלים את הבקשה המקוונת שלך.
  • השתמש בשירות זה אם יש לך אשרת מהגרים קבועה, אשרה עם זכויות עבודה, אשרת סטודנטים לחו"ל או אשרה המאפשרת לך להישאר באוסטרליה ללא הגבלת זמן.
 7. 7
  המתן לקבלת ה- TFN שלך בדואר. אתה אמור לקבל את ה- TFN שלך בדואר תוך 28 יום מיום קבלת בקשתך ומסמכי התמיכה. אם התראיינת בסניף דואר באוסטרליה, ה- TFN שלך אמור להגיע תוך 28 יום מיום הראיון שלך.
  • אם אינך מקבל את ה- TFN שלך בתוך 28 יום, התקשר ל- ATO בטלפון 13 28 61. קווי הטלפון פתוחים בין השעות 8: 00-18: 00 AEST בימי שני עד שישי.

שיטה 2 מתוך 3: מעקב אחר tfn שאבד

 1. 1
  בדוק את שומת מס ההכנסה שלך או מכתבים אחרים מה- ATO. בדרך כלל כל התכתבות שתקבל מה- ATO תכלול את ה- TFN שלך. אם איבדת את ה- TFN שלך ולא שיננת את המספר, זוהי הדרך הקלה ביותר למצוא אותו, בתנאי ששמרת מסמכים אלה באופן שגרתי ברשומות האישיות שלך.
  • מכיוון שה- TFN שלך הוא שלך לכל החיים ואף פעם לא משתנה, זה לא משנה בן כמה מסמך ה- ATO.

  טיפ: אם אתה משתמש בסוכן מיסוי להגשת המסים שלך, אתה יכול גם לפנות אליו כדי לקבל את ה- TFN שלך.

  שכותרתו "מספר קובץ מס - בקשה או בירור ליחידים."
  הטופס שתזדקק לו הוא NAT 1432, שכותרתו "מספר קובץ מס - בקשה או בירור ליחידים."
 2. 2
  בקש מהמעסיק שלך סיכום תשלום מס. המעסיק שלך משתמש גם ב- TFN שלך להקצאת משיכות שכר של מס הכנסה שלך. אם המעסיק שלך מדפיס עבורך סיכום תשלומי מס, לרוב יופיע TFN שלך.
  • אתה יכול פשוט לבקש מהמעסיק שלך לחפש את ה- TFN שלך ברשומות השכר ולמסור לך אותו.

  טיפ: אם אתה לקוח Centrelink, ייתכן שתוכל להשיג את ה- TFN שלך על ידי פנייה למשרד Centrelink הקרוב שלך.

 3. 3
  גש ל- TFN שלך באופן מקוון דרך חשבון "mygov" שלך המקושר ל- ATO. אם יש לך חשבון מקוון חינם בכתובת https://my.gov.au/ בו אתה משתמש כדי לגשת לשירותים ממשלתיים, תוכל להיכנס לחשבון זה כדי להציג את ה- TFN שלך.
  • אם עדיין אין לך חשבון myGov, ייתכן שתוכל להציג את ה- TFN שלך לאחר יצירת חשבון.
 4. 4
  התקשר ל- ATO ובקש את ה- TFN שלך. אם מיצית את כל האפשרויות האחרות ואתה עדיין לא מכיר את ה- TFN שלך, אתה יכול להתקשר ל- ATO ולהודיע להם שאיבדת את ה- TFN שלך. יהיה עליך לענות על כמה שאלות כדי לאמת את זהותך לפני שיספקו לך את ה- TFN שלך.
  • מספר שירות הלקוחות של ATO הוא 13 28 61. קווי הטלפון פתוחים בין השעות 8: 00-18: 00 AEST בימי שני עד שישי. בין התאריכים 1 ביולי ועד 31 באוקטובר, קווי הטלפון פתוחים גם בין השעות 10: 00-16: 00
  • אתה יכול גם למלא את טופס הבקשה שוב ולציין בטופס שאתה רק מברר לגבי המספר הקיים שלך במקום להגיש בקשה למספר חדש. עם זאת, אם תמשיך בדרך זו סביר להניח שלא תקבל את ה- TFN שלך למשך חודש נוסף.

שיטה 3 מתוך 3: דיווח על tfn גנוב

 1. 1
  התקשר ל ATO בהקדם האפשרי לאחר שתגלה את הגניבה. ה- ATO יכול ליישם אמצעי אבטחה כדי להגן עליך במקרה שתגלה ש- TFN שלך היה נגיש על ידי מישהו ללא רשותך. התקשר למרכז התמיכה בזהות הלקוחות בטלפון 1800 467 033.
  • קווי הטלפון פתוחים בין השעות 8: 00-18: 00 AEST בימי שני עד שישי.
  • ספר לסוכן שאתה חושד ש- TFN שלך ניגש למישהו שאינו מורשה ללא הסכמתך. הם יספקו לך מידע כיצד להגן על זהותך.

  טיפ: אם אתה מכיר את האדם שניגש ל- TFN שלך, תן ל- ATO לדעת מי הם. ה- ATO יוכל לנקוט בפעולות נוספות נגד אותו אדם, כולל פוטנציאל להאשים אותו בעבירה, אם הם משתמשים לרעה ב- TFN שלך.

 2. 2
  ספק תיעוד בכדי לבסס מחדש את זהותך. כאשר אתה מתקשר ל- ATO כדי לדווח על גניבה או שימוש לרעה ב- TFN שלך, הסוכן ידבר איתך על המסמכים שתצטרך לאסוף כדי לבסס מחדש את זהותך. בדרך כלל יש לך אפשרות להביא מסמכים מקוריים באופן אישי או לשלוח עותקים מאושרים בדואר.
  • המסמכים שייתכן שתזדקק להם דומים למסמכים שהיית צריך להגיש כאשר הגשת בקשה ראשונית ל- TFN שלך. זה עשוי לכלול את תעודת הלידה האוסטרלית שלך, דרכון אוסטרלי או כרטיס Medicare.
  יש לך מספר קובץ מס (TFN) המשמש כמספר הייחוס האישי שלך במערכות המס והסופר האוסטרליות
  אם אתה אזרח אוסטרלי, יש לך מספר קובץ מס (TFN) המשמש כמספר הייחוס האישי שלך במערכות המס והסופר האוסטרליות.
 3. 3
  בקרו במשרד ATO הקרוב לראיון אישי. אם יש משרד ATO בקרבתך שאליו אתה יכול ללכת לראיון, הסוכן רשאי לתזמן את הראיון במהלך השיחה הראשונית שלך כדי לדווח על גניבה או שימוש לרעה ב- TFN שלך. במהלך ראיון זה תדון עם סוכן ATO אשר יבדוק את המסמכים המקוריים שלך כדי לבסס מחדש את זהותך.
  • אם אינך יכול להשתתף בריאיון אישי, למשל משום שאתה גר באזור מרוחק או שיש לך מוגבלות בניידות עקב מוגבלות או מחלה, ה- ATO ידון איתך בהסדרים אחרים. בדרך כלל, יהיה עליך לשלוח עותקים מאושרים של מסמכי הזהות שלך.
 4. 4
  אשר איזו פעילות בחשבונך היא שלך. ייתכן שיידרשו מספר שבועות עד שה- ATO יאמת את התיעוד שלך ויקבע מחדש את זהותך. לאחר סיום התהליך, ה- ATO ייצור איתך קשר כדי לעבור על פעילות בחשבונך.
  • פעילויות החשבון עשויות לכלול הצהרות TFN, החזרי מס, מידע על ABN ותשלומי ערבות סופר שבוצעו על ידי המעסיק שלך. ה- ATO עשוי להתקשר או לכתוב לך המבקש אישור לגבי הפעילויות שלך ואילו לא.
  • משך הזמן שנדרש לחקירה זו תלוי אם האדם האחר אכן השתמש ב- TFN שלך, בכמות המידע בחשבונך, ובכמה קשה לאשר את העסקאות השונות בחשבונך.
 5. 5
  דן על פעולות נוספות עם ה- ATO. לאחר סיום החקירה הראשונית, ה- ATO ימשיך לעקוב אחר חשבונך. אם מופיעים עסקאות חשודות אחרות, ה- ATO יצור איתך קשר. ה- ATO ייצור איתך קשר גם אם ישנן פעולות נוספות ש- ATO רוצה לבצע כדי לאבטח את חשבונך.
  • החזרי המס שלך לא יעובדו באופן אוטומטי במהלך תקופה זו. ה- ATO ייצור איתך קשר כדי לאשר את הפרטים לפני שעיבד עסקאות כלשהן בחשבונך.

  טיפ: למרות שניתן יהיה לפקח על חשבונכם באופן רציף וייתכן שיוגשו אישומים פליליים נגד האדם שגנב את ה- TFN שלכם, ה- ATO לא ינפיק לכם TFN חדש או אחר. ה- TFN שלך נשאר איתך לכל החיים, לא משנה אם הוא נפגע.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail