איך להיות אזרח רוסי?

ולאחר מכן למלא בקשה לתושבות קבע
מלא את הניירת הנדרשת ב- OVIR. יהיה עליך לאשר את תושבותך הזמנית ב- OVIR, ולאחר מכן למלא בקשה לתושבות קבע.

יש כמה צעדים כדי להפוך לאזרח רוסי. ראשית תצטרך לקבל תושבות זמנית, מה שמצריך הזמנה פרטית מאזרח רוסי ולהגיש הרבה ניירת. אם תקבל אזרחות זמנית, תצטרך להישאר ברוסיה עד שנתיים לפני שתוכל להגיש בקשה לתושבות קבע. ברגע שאתה תושב קבע, ייתכן שיהיה עליך להמתין עד 5 שנים כדי להגיש בקשה לאזרחות. יהיה עליך להגיש לא מעט ניירת, ותוכל לצפות להמתין עד שנה לכל שלב בתהליך.

חלק 1 מתוך 3: קבלת תושבות זמנית

 1. 1
  קבל הזמנה פרטית. כדי להפוך לתושב זמני ברוסיה, ראשית עליך להזמין אדם פרטי להגיע לפדרציה הרוסית. אם יש לך חבר, קרוב משפחה או מקורב שהוא תושב רוסיה קבע או אזרח, הם יכולים לשמש המזמין הרשמי שלך.
 2. 2
  בקש מהמזמין לבקר במשרד ההגירה המקומי. האדם שמזמין אתכם יצטרך למלא בקשה מיוחדת במשרד ההגירה המקומי (OVIR). הם יצטרכו גם העתק מהדרכון שלך, והעברה בנקאית בתשלום עבור סכום הכסף הנדרש עבור הניירת.
  • כמות הכסף שתהליך זה עולה משתנה באופן די קבוע, לכן פנו למשרד ההגירה המקומי מהו כשתהיו מוכנים להגיש מועמדות.
 3. 3
  המתן כחודש להזמנתך. OVIR יכול לקחת עד חודש לעיבוד הניירת שלך. לאחר שיהיה, היא תנפיק "הזמנה פרטית" עבורכם להיכנס לארץ. זוהי הניירת הראשונה שאתה צריך בכדי להיכנס לרוסיה בוויזה פרטית.
  • לפני ש- OVIR מאשר את בקשתך, ייתכן שתתבקש לקבל מידע נוסף או לראיון בקונסוליה הרוסית הקרובה אליך.
  • בקשתך עשויה להידחות, אם כי היא אינה נפוצה במיוחד. אם תידחה, תצטרך להגיש מועמדות מחדש.
 4. 4
  אסוף את שאר הניירת שלך. לאחר שתקבל את ההזמנה הפרטית שלך, תזדקק גם לניירת אחרת כדי להגיש לשגרירות רוסיה. זה כולל עותק נוסף של הדרכון ותמונות שלך. שגרירות רוסיה יכולה לספר לכם בדיוק איזה ניירת אחרת הם זקוקים.
  • משך הזמן שנדרש לך להגיש ניירת זו יופיע בהזמנתך הפרטית.
  • נותנת החסות שלך יכולה לומר לך היכן שגרירות רוסיה הקרובה ביותר נמצאת.
  ה- OVIR אמור לחזור אליך עם החלטה על תושבותך הזמנית בעוד חודש עד שלושה חודשים
  ה- OVIR אמור לחזור אליך עם החלטה על תושבותך הזמנית בעוד חודש עד שלושה חודשים.
 5. 5
  הירשם ל- OVIR לאחר הגעתך לרוסיה. לאחר שהגעת לרוסיה עם הויזה הפרטית שלך, תצטרך להירשם ל- OVIR. יהיה עליך לרשום שאתה גר במעונו של האדם שהזמין אותך. הם יצטרכו להגיש הוכחת מגורים - שניתן להשיג בדרך כלל ממשרד הדיור המקומי - ומכתב נוטריוני לפיו אתם מוזמנים להתארח אצלם לכל אורך הויזה.
  • אתה חייב להתגורר אצל נותן החסות / המזמין בזמן שאתה מגיש בקשה לתושבות זמנית.
  • רוב הנוטריונים ברוסיה מכירים את הטפסים הדרושים, והם די קלים למילוי.
 6. 6
  הגש את הניירת הדרושה לשהייה זמנית. הניירת הנדרשת לתושבות זמנית רשמית משתנה לעתים קרובות, אך אתה אמור להיות מסוגל לקבל רשימה מעודכנת מ- OVIR המקומי. זה ככל הנראה יכלול עותק של הויזה והדרכון שלך, מידע הנוגע למקום עבודתך או לימודך, מקום מגוריך, הכנסתך וביטוח רפואי.
  • האדם שהזמין אותך יצטרך להגיש את אותה הניירת.
  • יכול להיות מועיל לבקש מסוכנות להגירה מיוחדת שתגיש עבורך את הניירת שלך. הם יידעו בדיוק כיצד להגיש את ערימת הניירת שלך כדי שה- OVIR יקבל אותם. תוכל למצוא רשימה של סוכנויות כאלה דרך OVIR.
 7. 7
  המתן חודש עד שלושה חודשים להחלטה הסופית שלך. ה- OVIR אמור לחזור אליך עם החלטה על תושבותך הזמנית בעוד חודש עד שלושה חודשים. לאחר שהם יאשרו את בקשתכם, הם יידעו אתכם לכמה זמן התושבות טובה. אורך התושבות שלך הוא בדרך כלל 3 שנים, אך הוא יכול להשתנות בהתאם להחלטות ה- OVIR.
  • זכור שאם תוענק לך תושבות זמנית, תזדקק לאשרת יציאה מיוחדת בכדי לצאת מהארץ, וזה טוב רק לכיוון אחד. זה לוקח גם שבועיים עד ארבעה שבועות כדי לקבל את הויזה מ- OVIR, כך שזה לא משהו שאתה יכול לקבל במהירות.
  • אם ברצונך להיכנס מחדש למדינה ולהקים מחדש את תושבותך הזמנית, יהיה עליך להפעיל מחדש את כל תהליך הגשת הבקשה.

חלק 2 מתוך 3: קבלת תושבות קבע

 1. 1
  גר ברוסיה כתושב זמני במשך שנתיים. לפני שתוכל להגיש בקשה לתושבות קבע, עליך להתגורר ברוסיה כתושב זמני למשך שנתיים. מסגרת הזמן מתחילה לאחר שקיבלתם רשמית תושבות זמנית, לא כשהגעתם לארץ.
 2. 2
  הגש בקשה לתושבות קבע בהקדם האפשרי. ברגע שיש לך תושבות זמנית מספיק זמן - כרגע זה שנתיים - אתה יכול להגיש בקשה לתושבות קבע. עליך להגיש בקשה בהקדם האפשרי, כי המחירים לתושבות קבע יכולים לארוך 6 חודשים. אם נדחית, תצטרך את ששת החודשים האחרים לפני שתושבתך הארעית תסתיים כדי להגיש מועמדות מחדש.
 3. 3
  מלא את הניירת הנדרשת ב- OVIR. יהיה עליך לאשר את תושבותך הזמנית ב- OVIR, ולאחר מכן למלא בקשה לתושבות קבע. הניירת הנדרשת תהיה דומה לזו שהייתם צריכים להגיש לשהייה זמנית: הדרכון והוויזה שלכם ומידע לגבי מקום העבודה או הלימודים, ההכנסה והביטוח הרפואי שלכם.
  תצטרך להישאר ברוסיה עד שנתיים לפני שתוכל להגיש בקשה לתושבות קבע
  אם תקבל אזרחות זמנית, תצטרך להישאר ברוסיה עד שנתיים לפני שתוכל להגיש בקשה לתושבות קבע.
 4. 4
  המתן 6 חודשים לתגובה. לאחר שה- OVIR קיבל את הניירת שלך, ייקח להם עד 6 חודשים לתת לך תשובה. אם תישלל ממך, תצטרך להגיש בקשה מחדש לתושבות זמנית. אז תצטרך להיות תושב זמני למשך שנתיים לפני שתוכל להגיש מועמדות מחדש למגורי קבע.

חלק 3 מתוך 3: להיות אזרח טבעי

 1. 1
  גר ברוסיה כתושב קבע במשך 5 שנים. ברגע שיש לך שהושג תושב קבע סטטוס, תצטרך לחיות ברוסיה עבור 5 שנים. אתה יכול לחיות מחוץ למדינה באותה תקופה, אך לא יותר משלושה חודשים בכל שנה.
  • אם נכנסת לרוסיה בוויזה של אדם מוסמך מאוד או כפליט, ניתן להפחית את דרישת התושבות הקבועה לשנה במקום ל -5.
  • אם כבר יש לך קשרים לאזרחים רוסים, תוכל גם להגיש בקשה לאזרחות רוסית מיד לאחר היותך תושב קבע - מה שמכונה התהליך הפשוט. משרד OVIR המקומי יכול לתת לך רשימה של מערכות היחסים המזכות המאפשרות לך להגיש בקשה בתהליך הפשוט מבלי לחכות 5 שנים.
 2. 2
  מסכים לציית לחוקה הרוסית. כחלק מתהליך האזרחות, תצטרך להסכים לציית לחוקה הרוסית. זה בדרך כלל פירושו מילוי ניירת משפטית דרך ה- OVIR, שם אתה מסכים לעשות זאת.
 3. 3
  ספק הוכחה לאמצעים משפטיים לקיום. אם אינך נשוי וללא תלויים, תצטרך לספק לעצמך רק הוכחה לאמצעים משפטיים לקיום. אם אתה נשוי או שיש לך תלות, תצטרך להוכיח שאתה יכול לתמוך גם בהם.
  • ההוכחה המקובלת לקיום משפטי משתנה - אתה יכול לגלות מה נחשב מה- OVIR המקומי שלך. יתכן ותידרש תלושי שכר ודוחות בנק.
 4. 4
  ויתרו על אזרחות קודמת. אלא אם כן יש לרוסיה חוזה אזרחות כפול עם מדינת מולדתך, יהיה עליך לוותר על האזרחות הקודמת שלך. זה כולל מילוי ניירת מ- OVIR באומרו שאתה מוותר על אזרחותך ומחלט את הדרכון הישן שלך.
  • אם היית אזרח אמריקאי, ייתכן שתוכל לשמור על אזרחות כפולה. יהיה עליך לתבוע את הדרכון האמריקני שלך כדי שפקידים רוסים יידעו שיש לך כזה, אך לא תידרש לוותר עליו.
 5. 5
  להפגין שליטה בסיסית ברוסית. האופן שבו תדגים זאת ישתנה - זה עשוי להיות מבחן בכתב או בעל פה. ייתכן שתוכל להשיג ניירת ממישהו שמסוגל לדעת על שליטתך בשפה הרוסית - כמו מורה לשפה. יהיה עליכם להפגין פיקוד בסיסי לקבלת אזרחות.
  מה שמצריך הזמנה פרטית מאזרח רוסי ולהגיש הרבה ניירת
  ראשית תצטרך להשיג תושבות זמנית, מה שמצריך הזמנה פרטית מאזרח רוסי ולהגיש הרבה ניירת.
 6. 6
  הגש את בקשתך ללשכת נשיא הפדרציה הרוסית. לשכת נשיא הפדרציה הרוסית (GUVM) תטפל בבקשתך. עליך להגיש את בקשתך המלאה - זמינה ב- GUVM המקומי שלך - בתוספת הוכחת הכנסה, הוכחת יכולת בשפה הרוסית ובקשה לביטול אזרחות (במידת הצורך) ל- GUVM המקומי שלך.
  טיפ מומחה

  יש כמה צעדים להתאזרח. כדי להתאזרח, אתה נדרש לאשר את מקור ההכנסה שלך ואת סכומם וכן לעבור מבחן בשפה הרוסית. לקראת הסוף, עליך להגיש בקשה לוויתור על אזרחותך הקודמת.

 7. 7
  המתן עד שנה להחלטה. לאחר שתגיש את בקשתך, תצטרך להמתין עד שנה להחלטה. אתה יכול לערער על דחייה דרך בתי המשפט. למשרד ה- GUVM המקומי שלך יהיה מידע כיצד לעשות זאת.
  • אם הגשת בקשה לאזרחות בתהליך ההתאזרחות המפושט, ייקח להחלטה עד 6 חודשים.

טיפים

 • הקווים בבית OVIR לפעמים יכולים להיות יום שלם ארוך. זכור זאת אם אתה צריך ללכת ל- OVIR כדי להגיש או לקבל ניירת.
 • יישומי אזרחות עולים לעיבוד של 3500 רובל.

אזהרות

 • יתכן שתצטרך להגיש בקשה מספר פעמים לקבלת תושבות זמנית. ישנה מכסה קטנה של פתחי תושבות זמניים הזמינים מדי שנה, ואי אפשר לדעת אם תקבלו אחת.

שאלות ותשובות

 • אני רוצה לחיות ברוסיה לנצח אבל אין לי הזמנה, איך זה יכול להיות? אני גם רוצה ללמוד שפה רוסית אבל אני חסר אונים, אתה יכול להגיד לי בבירור, איך אפשר להשיג?
  ובכן, דבר אחד שהמאמר לא הזכיר הוא שיש סוג אחר של ויזה. זו שאמרו לך כיצד להגיע למאמר זה היא ויזה אישית, שעבורה אתה זקוק להזמנה. אבל אתה יכול גם לקבל אשרת עבודה, שאינה מצריכה הזמנה, ומשם פשוט להמשיך בצעדים אבל לדלג על חלק הויזה ולהתחיל לנסות להשיג את התושבות הזמנית שלך. ישנם גם משאבים טובים מאוד ללימוד רוסית, כמו אתרים, אפליקציות, הרחבות דפדפן וכו '. אתה יכול פשוט לנסות להתחיל באוצר מילים ואז להתחיל לצרוך מדיה וללמוד דקדוק ברגע שיש לך אחיזה טובה בשפה.
 • הדגל במאמר זה אינו רוסי, האם זה בכוונה?
  לא, זה לא סביר. זהו דגל צרפתי הפוך.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מצדיע כמו חייל?
 2. כיצד להשיג את מספר תיק המס שלך?
 3. איך משיגים תעודת לידה באירופה?
 4. איך להיות אזרח אמריקאי?
 5. איך להגר לקנדה מאירופה?
 6. כיצד לדווח על הונאת הגירה בקנדה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail