כיצד לנקוט בצעדים משפטיים נגד קביעת מחירים?

פעולת קביעת המחירים אינה חוקית
על פי חוקי ההגבלים העסקיים הפדרליים והממלכתיים, פעולת קביעת המחירים אינה חוקית.

באירופה, קביעת מחירים מתרחשת כאשר המתחרים מתקשרים בהסכם לשמירה, העלאה או הורדת מחיר הסחורה או תנאים תחרותיים. על פי חוקי ההגבלים העסקיים הפדרליים והממלכתיים, פעולת קביעת המחירים אינה חוקית. ברגע שאתה מזהה תוכנית קביעת מחירים, יש לך אפשרות לנקוט בצעדים משפטיים נגד קביעת המחירים. אם אתה סבור שמתחרים עוברים על חוק המדינה, תוכל לפנות למשרד היועץ המשפטי לממשלה. אם המתחרים עשויים להפר את חוקי ההגבלים העסקיים, תוכל לפנות לוועדת הסחר הפדרלית (FTC) או למשרד המשפטים (DOJ). בנוסף, רוב חוקי ההגבלים העסקיים הממלכתיים והפדרליים מאפשרים לך להגיש תביעה פרטית נגד המתחרים בגין נזקים כספיים וצווים.

שיטה 1 מתוך 6: זיהוי תוכניות קביעת מחירים אפשריות

 1. 1
  חפש שיטות נפוצות. קביעת מחירים מתרחשת כאשר שני מתחרים או יותר מתקשרים בהסכם להתעסק במחירים או בתנאי המכירה. קביעת מחירים יכולה להתרחש בכל רמה בה מוצעים סחורות או שירותים. לדוגמא, זה ייחשב לקביעת מחירים אם מנהלים מחברות A, B ו- C (כולם טלוויזיות מוכרות) יתכנסו והסכימו שאף חברה לא צריכה למכור את הטלוויזיות שלה בפחות מ- 750 €, ואילו אחת הצורות הנפוצות ביותר לקביעת מחירים. הוא הסכם להעלאת מחיר טובין או שירות, צורות נפוצות אחרות של קביעת מחירים כוללות:
  • הסכמים לקביעת הנחות אחידות במחירים
  • הסכמים להיפטר מהנחות למוצרים מסוימים או לצרכנים מסוימים
  • יצירת נוסחה בה מספר מתחרים ישתמשו כדי לקבוע את מחיר הסחורה או השירות
  • הסכמים לגבי תנאי המכירה (למשל, דמי הובלה והנחות בתפזורת)
  • הסכמים לא לפרסם מחיר של מוצר או שירות
 2. 2
  קבע אם קיים הסכם כתוב. כאשר המתחרים מתקשרים על הסכם בכתב לקביעת מחירים, זה כמעט תמיד לא חוקי. הסכם בכתב היה בדרך כלל לובש צורה של חוזה שיפרט בדיוק כיצד החברות המעורבות ישנו את פעולותיהם בכדי לחולל שינוי במחיר.
  • עם זאת, לעתים רחוקות קיימים הסכמים כתובים לקביעת מחירים. עסקים יודעים שתיקון מחירים אינו חוקי ולכן ינסו להסתיר זאת. אם הם יוצרים הסכם כתוב, לא רק שהוא לא ניתן לאכיפה, אלא שהוא גם יוצר מסלול נייר שעסקים לא רוצים להתקיים.
 3. 3
  אסוף ראיות נסיבתיות. במציאות, קביעת מחירים מתבצעת בדלתיים סגורות, בסתר, באמצעות הסכמים מילוליים ועל ידי התנהגות. זה מקשה מאוד על חשיפת עסקים שמתמחרים. עם זאת, החוק מכיר בכך ומאפשר לך להשתמש בראיות נסיבתיות לבניית תיק נגד קביעת מחירים. דוגמאות לראיות נסיבתיות שימושיות כוללות:
  • הזמנות לתיאום מחירים (למשל, מתחרה אחד מבקש מתחרה אחר לסיים מלחמת מחירים על ידי ציון מחיר סביר למוצרים שלהם). מידע זה, למרות שהוא קשה להשגה, מתקבל לרוב מעובדים העובדים באחת משתי החברות או יותר המעורבות בתיאום המחירים. עדויות אלה בדרך כלל צצות במקרים של whistleblower.
  • דפוסים של תנאי חוזה זהים בלתי מוסברים או התנהגויות תמחור בין מתחרים (למשל, מחיר הדלק בשתי תחנות שכנות תמיד זהה).
  • רישומים של שינויים במחירים.
  • תזכירי החברה הדנים בניתוח מחירים.
  • הקלטות של פגישות מתחרות או שיחות טלפון.
 4. 4
  שוחח עם עובדי החברה. ברוב המקרים של קביעת מחירים, חקירות ממלכתיות ופדרליות, כמו גם התביעה הפרטית שלך, לא יגיעו רחוק מאוד אם אין לך עזרה של עובד העובד באחת החברות. עובד זה יצטרך להיות מסוגל להעיד על מה שראה בזמן העבודה ואיך זה קשור לתיקון מחירים.
  • אם אתה חושב שחברה לוקחת חלק בתכנית קביעת מחירים, נסה לפנות לעובד מהימן שעשוי לדעת על כך. עם זאת, להגיע לעובד יכול גם להיות מסוכן. אם העובד מדליק אותך, הוא עלול להדיח את החברה בה הוא עובד. אם זה יקרה, החברה עשויה לכסות את עקבותיהם ולהקשות עליך עוד יותר לחשוף פעולה לא חוקית.
  • אם אתה שכיר או גורם כלשהו אחר, אירופה תגן עליך אם תגיע קדימה, כמשרקן, עם טענה של קביעת מחירים. על פי חוק תביעות שוא, תוכל להישאר אנונימי בזמן שהממשלה תבדוק את תביעתך. אם אתה חושב שיש להעניק לך הגנה על משרוקית, פנה לעורך דין לפני שתגיש תלונות.
 5. 5
  להכיר בקיומם של תנאי שוק רגילים. לא כל קווי הדמיון בתמחור קיימים בגלל קביעת מחירים. הרבה פעמים, המתחרים יגבו מחירים דומים עבור הסחורה שלהם כי זה הגיוני מבחינה עסקית. לדוגמא, מחיר הסחורות (למשל חיטה) לרוב זהה מכיוון שהמוצרים כמעט זהים. מחיר אותם סחורות עולה ויורד יחד על בסיס כוחות השוק ולא בגלל הסכמים בין המתחרים.
איך לדעתך הישות מפרה את חוקי ההגבלים העסקיים הפדרליים (כלומר האם הם קביעת מחירים)
איך לדעתך הישות מפרה את חוקי ההגבלים העסקיים הפדרליים (כלומר האם הם קביעת מחירים)?

שיטה 2 מתוך 6: אספקת מידע ליועץ המשפטי לממשלה שלך

 1. 1
  להבין כיצד חוקי ההגבלים העסקיים נאכפים. חוקי הגבלים עסקיים ממלכתיים ופדרליים, הכוללים חוקים לקביעת מחירים, מסייעים להבטיח כי עסקים מתחרים בשוק פתוח וחופשי וכי הצרכנים משלמים מחיר עבור סחורה המשקפת היצע וביקוש. חוקי ההגבלים העסקיים מכירים בכך שכאשר התחרות מופחתת, מחיר הסחורה בדרך כלל עולה. ברמת המדינה, חוקי ההגבלים העסקיים בדרך כלל משקפים את החוקים הפדרליים. חוקי ההגבלים העסקיים של כל מדינה בהחלט פורעים את קביעת המחירים.
  • חוקי ההגבלים העסקיים במדינה נאכפים על ידי כל משרד המדינה של היועץ המשפטי לממשלה. משרד היועץ המשפטי לממשלה חוקר והעמיד לדין הפרות כאשר הן מתרחשות. היועץ המשפטי לממשלה של כל מדינה מייצג את אזרחי אותה מדינה כמו גם את המדינה כולה.
  • אחת הדרכים הנפוצות ביותר בהכרת משרד היועץ המשפטי לממשלה לתוכניות קביעת מחירים היא באמצעות דוחות אזרח.
  • כדי לברר כיצד לדווח על תכנית חשודה לקביעת מחירים, בקר באתר היועץ המשפטי לממשלה.
 2. 2
  קבע כיצד מוגשות תלונות נגד מונופולים. התחל בביקור באתר התובע הכללי של המדינה שלך. ברגע שאתה שם, מצא את דרכך לדף התלונה, שכל אתר ממלכתי צריך להיות בו. קרא על תהליך התלונה של המדינה שלך, אשר צריך לכלול מה צריך להיות בתלונה, היכן יש להגיש תלונה וכיצד היא תטופל.
  • באופן כללי, תלונות נגד מונופולים במדינה מתקבלות באופן מקוון, בדואר ובמייל. במדינות מסוימות יהיו דפי תלונות אינטראקטיביים (למשל, וושינגטון) בעוד שאחרים (למשל, ניו יורק) יספקו לך טפסים שתוכל למלא לבד.
 3. 3
  נסח תלונה. כל מדינה תבקש מידע שונה במקצת בטפסי התלונה ובאתרי האינטרנט שלהם. באופן כללי, התלונה תחל בכך שתמסור את המידע האישי שלך. זה יכלול את שמך, כתובתך ופרטי יצירת הקשר שלך. בשלב הבא תוכלו לספק פרטי קשר לחברה עליה אתם מתלוננים.
  • גוף תלונתך יזהה את תוכנית קביעת המחירים לכאורה ופרטים על הראיות שיש לך. טופסי תלונה מסוימים ישאלו גם אם יצרת קשר עם עורך הדין שלך, הגשת תביעה משלך או שמא יש לך מסמכים המעידים על קביעת המחיר.
 4. 4
  הגש את תלונתך. לאחר מילוי התלונה לחלוטין, תוכלו לשלוח אותה בדוא"ל או לשלוח אותה לכתובת שמסר משרד היועץ המשפטי לממשלה. אם אתה רשאי להגיש אותו דרך אתר היועץ המשפטי לממשלה, תוכל פשוט ללחוץ על כפתור "הגש" לאחר שתסיים.
  • שים לב שהתלונה שלך ככל הנראה תהפוך לתיעוד ציבורי לאחר שתגיש אותה. המשמעות היא שהמידע שתספק יהיה נגיש לציבור והם יוכלו לראות אותו אם הוא יחפש אותו.
 5. 5
  עקוב אחר התלונה שלך. לאחר הגשת התלונה שלך, היא תיבחן לפי הסדר שהתקבל. גם במדינה קטנה יותר כמו ניו המפשייר, משרד היועץ המשפטי לממשלה יכול לקבל מעל 3000 תלונות מדי שנה. לאחר הטיפול בתיק שלך (בדרך כלל תוך כארבעה שבועות), תקבל הודעת אישור ותקבל מספר אסמכתה. תשתמש במספר זה בכל פעם שתיצור קשר עם היועץ המשפטי לממשלה כדי לדבר על תלונתך.
  • כאשר תלונתך תיבחן, תבדוק עורכי הדין והעורכי הדין שיקבעו אם יש לה זכות. אם כן, יתכן שיגידו לך להעסיק עורך דין פרטי, התלונה שלך תועבר לסוכנות אחרת, או שהתלונה עשויה להוביל לפעולת אכיפה של משרד היועץ המשפטי לממשלה.
  • ברוב המקרים של עורכי הדין הכללית, תלונתך, אם היא תקפה, תהפוך לחקירה ואולי לתביעה. עם זאת, בדרך כלל לא תהיה מעורב לאחר שלב התלונה אלא אם כן תתבקש להעיד במשפט.
יש לך אפשרות לנקוט צעדים משפטיים נגד קביעת המחירים
ברגע שאתה מזהה תוכנית לקביעת מחירים, יש לך אפשרות לנקוט צעדים משפטיים נגד קביעת המחירים.

שיטה 3 מתוך 6: דיווח על הפרה של ההגבלים העסקיים לוועדת הסחר הפדרלית

 1. 1
  היכנס לאתר לשכת התחרות של ftc. כאשר מדובר בחוקים פדרליים בתחום ההגבלים העסקיים, יהיה עליך לדווח לסוכנות פדרלית. אחת מסוכנויות האכיפה הפדרליות העיקריות היא לשכת התחרות של ה- FTC. לשכת התחרות בסמכותה לחקור תלונות ולהגיש תביעות פדרליות נגד פורעי חוק לכאורה. ה- FTC יטפל ברוב התלונות המינהליות והתלונות המובילות להתדיינות אזרחית. הם יתייעצו עם אגף ההגבלים העסקיים של DOJ לפני שיפתחו כל חקירה.
  • כדי להתחיל בתהליך התלונה של FTC, בקר באתר הדיווחים של הלשכה התחרותית.
 2. 2
  כתוב תלונה. ללשכת התחרות של FTC אין טופס לדיווח על הפרות לכאורה של מונופולים. לכן תצטרך ליצור תלונה משלך. תלונת ה- FTC שלך חייבת לתאר את דאגתך בפירוט. אל תשכח לספק את המידע האישי שלך, שיכלול את מספר הטלפון שלך. בנוסף, עליו לענות על השאלות הבאות:
  • איזו ישות עוסקת בהתנהלות שלדעתך מפרה את חוק הפיקוח על מונופולים?
  • איך לדעתך הישות מפרה את חוקי ההגבלים העסקיים הפדרליים (כלומר, האם הם קביעת מחירים)?
  • איך אתה משתלב (כלומר, האם אתה צרכן, שכיר, מתחרה)?
 3. 3
  שלח את התלונה שלך. לאחר שניסחת את הדוח שלך, יש לשלוח אותו בדואר אלקטרוני או לשלוח אותו בדואר אלקטרוני ל- FTC. אם אתה שולח את הדו"ח שלך בדואר, שלח אותו למשרד המדיניות והתיאום, חדר CC-5422, לשכת התחרות, ועדת הסחר הפדרלית, פנסילבניה אווניו 600, NW, וושינגטון הבירה 20580. אם אתה שולח דוח בדוא"ל, שלח אותו לכתובת antitrust@ftc.gov.
  • שים לב ששליחת דוא"ל אינה מאובטחת. לכן, אם יש לך מידע סודי כלשהו שילווה את הדיווח שלך, עליך לשלוח אותו בדואר הרגיל ולסמן אותו כ"חסוי ".
  • לאחר שתדווח על קביעת מחירים לכאורה ברמה הפדרלית, עבודתך תעשה בדרך כלל. ברוב המקרים ה- FTC יבדוק את הדוח שלך ויחליט כיצד להמשיך לבד. אם הדו"ח שלך תקף, ה- FTC או סוכנות אחרת יבצעו חקירה משלהם ויאספו ראיות משלהם לשימוש בפעולת אכיפה.
הכוללים חוקים לקביעת מחירים
חוקי הגבלים עסקיים ממלכתיים ופדרליים, הכוללים חוקים לקביעת מחירים, מסייעים להבטיח כי עסקים מתחרים בשוק פתוח וחופשי וכי הצרכנים משלמים מחיר עבור סחורות המשקפות היצע וביקוש.

שיטה 4 מתוך 6: שליחת תלונה למשרד המשפטים (DOJ)

 1. 1
  נווט לאתר חטיבת ההגבלים העסקיים של doj. אגף ההגבלים העסקיים של ה- DOJ חוקר הפרות אפשריות בתחום ההגבלים העסקיים באותו אופן כמו ה- FTC. עם זאת, בעוד שה- FTC יטפל ברוב התביעות האזרחיות, ה- DOJ יטפל בכל החקירות הפליליות. אם אתה חושב שגילית מקרה חשוב של קביעת מחירים, היכנס לאתר אגף ההגבלים העסקיים של DOJ כדי להתחיל בתהליך התלונה.
 2. 2
  לחץ על "דווח על הפרות". לאחר שתלחץ על הקישור "דווח על הפרות" בצד שמאל של דף הבית של אגף ההגבלים העסקיים, תועבר לדף המתאר את תהליך התלונה. קרא את ההוראות בזהירות.
 3. 3
  תאר את החששות שלך. ל- DOJ אין טופס למלא בעת הגשת תלונה בנושא מונופולים. לכן, יהיה עליך ליצור תלונה משלך באמצעות יישום עיבוד תמלילים כלשהו במחשב שלך. אתה יכול גם לכתוב את התלונה שלך בצורה קריאה בעט. תלונתך, כדי להיחשב כמלאה, צריכה לענות על השאלות הבאות:
  • מה שמות כל הגופים המעורבים?
  • כיצד לדעתך הופרו חוקי ההגבלים העסקיים?
  • האם תוכל לספק דוגמאות להתנהלות שלדעתך הפרה את חוקי ההגבלים העסקיים?
  • איזה מוצר או שירות מושפע מהטענה שלך לתיקון מחירים?
  • מיהם המתחרים הגדולים בזירה העסקית בה אתה חושב שקיבוע מחיר מתרחש?
  • מה התפקיד שלך בכל דבר?
  • למי נפגעו ואיך נפגעו מקביעת המחירים?
 4. 4
  הגש את מכתבך למרכז תלונות אזרחים (CCC). לאחר שתענה על השאלות, תוכל להגיש את תלונתך בדואר, בדוא"ל או בטלפון. אם אתה שולח את התלונה שלך, פנה אליה למרכז תלונות אזרחים, אגף ההגבלים העסקיים, שדרות פנסילבניה 950, NW, חדר 3322, וושינגטון הבירה 20530. אם אתה שולח את תלונתך בדוא"ל, תוכל לשלוח אותה לכתובת antitrust.complaints@usdoj. גוב. אם ברצונך להתקשר לתלונה שלך, תוכל להתקשר למספר 1-888-647-3258 או 202-307-2040.
 5. 5
  עקוב אחר הצורך. לאחר הגשת התלונה שלך, CCC תיצור תיעוד של המידע שמסרת והיא תבדוק אותו על הפרות אפשריות בתחום ההגבלים העסקיים. אם התלונה שלך תקפה, ה- CCC יעביר אותה לסוכנות המתאימה בה תתקיים חקירה. אם ה- CCC זקוק למידע נוסף, הם יצור איתך קשר.
  • מכיוון שחקירות אגף ההגבלים העסקיים חסויות, לא יידע אותך אם ומתי נפתחת חקירה.
  • כמו באפשרויות הדיווח האחרות, עבודתך תתבצע לרוב לאחר הגשת התלונה שלך. באופן כללי, סוכנויות פדרליות וממלכתיות ישתמשו במידע שלך כבסיס לפתיחת חקירה. עם זאת, תלונתך לרוב לא תספק ראיות מספיקות בכדי להגיש תביעה כבר בהתחלה.

שיטה 5 מתוך 6: הבאת תביעה פרטית

 1. 1
  אסוף ראיות לקביעת המחירים. הממשלה תמדה אכיפת מונופולים פרטית בכך שהיא מאפשרת לאזרחים להביא תביעות פרטיות נגד חברות שהפרו לכאורה את חוקי ההגבלים העסקיים. אם תבחר להגיש תביעה פרטית נגד ישות שלדעתך אחראית לקביעת מחירים, יתכן שתוכל לקבל צו ו לגבות נזקים כספיים, שכר טרחת עורכי דין ונזקי טרבל. עם זאת, תביעות על קביעת מחירים יכולות להיות קשות להפליא ולרוב, לגופים שאתה תובע יהיו מיליוני דולרים להוציא על הגנות משפטיות.. לכן, לפני שאתה מביא תביעה פרטית להגבלים עסקיים, עליך להיות ברווזים ברצף.
  • ברגע שאתה מזהה את קביעת המחיר, אסוף הצהרות עד, הערות עובדים, תזכירים פנימיים, הסכמים בכתב והערות משיחות פנימיות.
  • תביעות פרטיות מוגשות לרוב על ידי מתחרים של חברות העוסקות בקביעת מחירים וחברות ואנשים פרטיים המשתמשים בשירותי חברות המואשמות בקביעת מחירים. לדוגמא, תחנת דלק (כלומר מתחרה) עשויה לתבוע תיקון מחירים אם הם מבחינים בשתי תחנות דלק או יותר באזורן עשויות להיות קביעת מחירים. בדוגמה אחרת, חברת רכבת (קרי, צרכן) עשויה לתבוע שניים או יותר מספקי דלק בטענה לקביעת מחירים בשל עלות הדלק המוגברת שעל חברת הרכבות לשלם.
 2. 2
  שכר עורך דין. ברגע שאתה חושב שיש לך מספיק ראיות להתקדם, פנה לעורך דין עסקי מוסמך המתמחה בהתדיינות בתביעות הגבלים עסקיים. אם בכוונתך לתבוע בבית משפט פדרלי, תזדקק לעורך דין המתמחה בליטיגציה פדרלית. מצד שני, אם אתם מתכננים להגיש לבית משפט ממלכתי, אתם זקוקים לעורך דין המתמחה בהתדיינות משפטית בנושא מונופולים. התחל בחיפוש עורך הדין שלך על ידי בקש המלצות לחברים ובני משפחה.
  • אם אינך יכול לקבל המלצות מוצקות, פנה לשירות ההפניות של עורכי הדין של עורכי הדין שלך. לאחר מענה על מספר שאלות, תיווצר קשר עם עורכי דין מוסמכים שונים באזור מגוריך.
 3. 3
  עיין בתקנון ההגבלים העסקיים. על פי החוק הפדרלי (חוק קלייטון משנת 1914), אתה יכול להחזיר נזק אם אתה אדם שנפגע בעסק או ברכוש שלך עקב הפרה של מישהו אחר את חוק ההגבלים העסקיים. אם תצליח, תוכל לגבות נזקים משולשים וכן דמי עורכי דין. בנוסף, אם מאיימים עלייך אובדן או נזק עקב הפרה של חוק ההגבלים העסקיים, אתה יכול לבקש מבית המשפט צו מניעה, שיאלץ את הגורם שאתה תובע להפסיק את מה שהם עושים.
  • מרבית חוקי המדינה משקפים את חוקי ההגבלים העסקיים הפדרליים. עם זאת, מדינות מסוימות מגבילות את סכום הכסף שתוכלו להחזיר ומגבילות את התביעות רק למקרים חמורים במיוחד.
  • בגלל אופן כתיבת החוק, רוב, אם לא כולם, תביעות פרטיות מובאות על ידי מתחרים או צרכנים. לאזרח מודאג בדרך כלל יהיה קשה להוכיח את סוג הפגיעה הדרוש להצלחה בבית המשפט.
 4. 4
  העריך את עמדתך לתביעה. כדי להיכנס לבית משפט פדרלי, אתה חייב לעמוד לתביעה. במקרים פדרליים בתחום ההגבלים העסקיים, עליך להיות מסוגל להראות פגיעה ממשית ברכושך או בעסק שלך שדיני ההגבלים העסקיים נועדו למנוע. בנוסף, עליך להיות מסוגל להראות שהפגיעה שלך אינה רחוקה מדי מההפרה (למשל, לרוב, רוכשים עקיפים נחשבים מרוחקים מכדי לתבוע נזק). עם זאת, אם אתה מבקש רק צו מניעה, הפגיעה שאתה טוען יכולה לכלול אובדן או נזק מאוים, וגם דרישת הריחוק נינוחה.
  • כפי שאתה יכול לראות, דרישת הקבע תשאיר הרבה תובעים מחוץ לבית המשפט. על מנת לעבור את המחסום הראשוני הזה, עליכם כתובעת להראות שנפגעתם ישירות מקביעת המחירים. זה בדרך כלל אומר שאתה תהיה מתחרה שנדחק מהשוק או צרכן שנאלץ לשלם מחירים שערורייתיים.
  • עורך הדין שלך יפרט יותר על עמידה וישאל אותך שאלות שיעזרו להם לקבוע אם תעמוד במבחן.
 5. 5
  קבע אם תקופת ההתיישנות חלפה. על פי החוק הפדרלי, אם ברצונך להגיש תביעה פרטית נגד ישות בגין קביעת מחירים, עליך להביא את התביעה שלך בתוך ארבע שנים מיום שספגת את פגיעתך. אם הפציעות שלך הן ספקולטיביות מכדי להוכיח, מגבלת הסיד שלך לארבע שנים לא תחל עד שהפציעות שלך יוכיחו. בנוסף, אם הישות שאתה מתכנן לתבוע ממשיכה להפר את חוקי ההגבלים העסקיים, כל מקרה של קביעת מחירים יתחיל שעון חדש.
 6. 6
  להגיש תלונה. אם עורך הדין שלך סבור שיש לך תביעה חזקה נגד ישות שלדעתך היא קביעת מחירים, עורך הדין שלך יגיש תלונה לבית המשפט. תלונה היא מסמך משפטי רשמי שמתחיל תביעה. התלונה שלך תפרט מדוע בית המשפט יכול לדון בעניינך, מה אתה מאשים את הנאשם בביצוע, ואיזה סעד אתה מבקש.
  • פעולות פרטיות מוצלחות דורשות הרבה משאבים וראיות. אם אתה נמצא בנקודה בה אתה מאמין שאתה ועורך הדין שלך יכולים להגיש תלונה, המשמעות היא שאספת ראיות לקביעת המחירים ואתה מאמין שתוכל להוכיח את פגיעתך.
 7. 7
  לשרת את הנאשם. לאחר שהגשת תלונה, פקיד בתי המשפט יחתום ויחתים טופס זימון. תהיה לך האחריות להודיע לנאשם על המקרה שלך נגדם על ידי מסירת העתק מתלונתך וזימונך. תהליך זה נקרא שירות. ברוב המקרים לא תוכל לשרת את הנאשם בכוחות עצמך. במקום זאת, תצטרך להעסיק מישהו מעל גיל 18 שאינו קשור למקרה. אתה יכול גם לשכור את משרד השריף (אם אתה בבית משפט ממלכתי) או את שירות המרשל (אם אתה בבית משפט פדרלי).
 8. 8
  בחן את תגובת הנאשם. לאחר שהנאשם יקרא את תלונתך, הם יגיבו לכך באמצעות הגשת תשובה לבית המשפט. תשובת הנאשם תוגש לך גם. התשובה תגיב לכל טענותיך ותכיל גם הגנות מסוימות. מסמך זה מהווה מקור מידע נהדר ויודיע לך על האופן בו הנאשם מתכנן לנצח את עניינך.
  • קרא בעיון את התשובה בכדי שתוכל לקבוע את הדרך הטובה ביותר להמשיך בהתדיינות משפטית.
חוקי ההגבלים העסקיים של כל מדינה בהחלט פורעים את קביעת המחירים
חוקי ההגבלים העסקיים של כל מדינה בהחלט פורעים את קביעת המחירים.

שיטה 6 מתוך 6: התדיינות בתיק שלך

 1. 1
  קח חלק בגילוי. בתחילת התהליך המקדים למשפט תשתתף בגילוי, מה שנותן לשני הצדדים את האפשרות לאסוף מידע על המקרה על מנת להתכונן למשפט. במהלך הגילוי תאסוף עובדות, תראיין עדים, תקבע את עוצמת המקרה שלך ותראה מה הצד השני יגיד במשפט. על מנת להשיג דברים אלה, תשתמש בכלים הבאים:
  • תצהירים, שהם ראיונות אישיים רשמיים עם עדים ומסיבות. הראיונות נערכים בשבועה וניתן להשתמש בתשובות שניתנו בבית המשפט.
  • חקירות, שהן שאלות בכתב המוצגות בפני עדים ומסיבות. התגובות חייבות להיכתב בשבועה וניתן להשתמש בהן בבית המשפט.
  • בקשות למסמכים, שהן בקשות רשמיות לפריטים פיזיים הקשורים למקרה. כלי זה עוזר לך לשים יד על מסמכים שאולי לא תוכל למצוא אחרת. לדוגמה, ייתכן שתבקש חילופי הודעות טקסט, רשומות טלפון, שרשורי דוא"ל, תזכירים פנימיים וחוזים בכתב.
  • בקשות לקבלה, שהן הצהרות בכתב שהנאשם יצטרך להודות בהן או להכחישן. הודאות אלה עוזרות לצמצם את מוקד ההתדיינות המשפטית.
 2. 2
  התנגד לכל בקשה לפסק דין מקוצר. לאחר סיום הגילוי, הנאשם בדרך כלל ינסה להפסיק את ההתדיינות באופן מיידי ולפסוק את השופט לטובתם. הנאשם יעשה זאת באמצעות הגשת בקשה לפסק דין מקוצר. כדי להצליח, יהיה על הנאשם להוכיח כי אין נושאים אמיתיים של עובדה מהותית וכי הם זכאים לפסק דין כחוק. במילים אחרות, הנאשם יצטרך לשכנע את השופט, כי גם אם כל הנחה עובדתית הועלתה לטובתך, עדיין תאבד.
  • כדי להתגונן מפני הצעה זו תגיש תגובה. תגובתך תכלול ראיות ותצהירים המוכיחים שיש מחלוקות עובדתיות שיש לפתור במהלך משפט. אתה תצליח, והתדיינות תימשך, אם תוכל לשכנע את השופט שיש סיכוי (לא משנה כמה קטן) שתזכה במשפט.
 3. 3
  ניסיון להתיישב. ניסויים יכולים להיות יקרים להפליא ולוקחים זמן רב. לפני שתמשיך בדרך זו, נסה להסדיר את המחלוקת שלך עם הנאשם. זהו זמן אידיאלי לנסות מכיוון שאספתם עדויות במהלך הגילוי שיעזרו לכם לנהל משא ומתן. בנוסף, יהיה לך מושג טוב על מה השופט חושב על סמך האופן שבו הגיבו במהלך ההליכים בסדר הדין. התחל דיוני פשרה באופן לא פורמלי על ידי ישיבה ושיחה עם הנאשם. אם המשא ומתן אינו מצליח, נסה שיטות חלופיות ליישוב סכסוכים.
  • לדוגמא, שאלו את הנאשם האם הם ייקחו חלק בגישור. במהלך הגישור, אתה והנאשם תשב, יחד, עם מגשר. המגשר ינסה למצוא יסודות משותפים ולעבוד על פתרונות ייחודיים לסכסוכים שלך. המגשר לא יזריק דעות משלהם והם לא ינקטו צד.
  • אם גישור אינו מוביל לפתרון, נסה בוררות לא מחייבת. במהלך הבוררות, בורר דמוי שופט יקשיב לכל אחד מהצדדים המציג את דינם. לאחר סיום המצגות יערוך הבורר חוות דעת בכתב שתפרט למי יש את המקרה החזק יותר ואילו תרופות עשויות להיות זמינות לצד הזוכה. אם שני הצדדים מסכימים עם הבורר, הם יכולים לקשור את עצמם לחוות הדעת.
 4. 4
  שכרו עדים מומחים. בשל האופי המורכב של תביעות קביעת מחירים, סביר להניח שתצטרך לשכור עדים מומחים שיעזרו לדון בעניינך בבית המשפט. עדי מומחים מציגים דעות לגבי עובדות המקרה שלך. עדים אלה יעזרו לשופט ו / או חבר המושבעים להבין את המקרה ולפסוק לטובתך. עדים מומחים שונים מעדי הדיוטות בגלל כישוריהם על סמך ניסיון, ידע, מיומנות, השכלה והכשרה.
 5. 5
  לך למשפט. אם בסופו של דבר אתה והנאשם הולכים למשפט, תצטרך להציג את עניינך בפני שופט ואולי מושבעים. כתובעת תינתן לך האפשרות להציג ראיות תחילה. עורך הדין שלך יעשה זאת על ידי בחינת עדים והצגת ראיות פיזיות. לאחר שעורך הדין שלך נח, הנאשם יזכה להציג את עניינם. בסיום המשפט השופט, והמושבעים אם יש לך כזה, ידונו ויבואו להחלטה בעניינך. ההחלטה תקרא בבית המשפט. אם תזכה, תקבל תרופה שעשויה לכלול סעד מניעה ו / או נזקים כספיים.
  • אם תפסיד, ייתכן שתוכל לערער על החלטת השופט לבית משפט עליון. ערעורים זמינים רק אם השופט עשה טעות משפטית שהשפיעה על תוצאות התיק. אם אתה חושב שזו אפשרות, שוחח עם עורך הדין שלך בהקדם האפשרי. ברוב המקרים, לרשותך רק כ- 30 יום להגיש את הודעת הערעור שלך.

אזהרות

 • בעוד שמאמר זה מתמקד בחוקי אירופה, חוקים במדינות אחרות נוטים להיות דומים. התייעץ עם עורך דין או גורם ממשלתי רלוונטי אם יש לך שאלות לגבי קביעת מחירים במדינתך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail