איך לברר אם משהו לא חוקי לפני שאתה עושה את זה?

אחת הדרכים הפשוטות ביותר לברר אם משהו לא חוקי היא הקלדתו במנוע חיפוש באינטרנט
אחת הדרכים הפשוטות ביותר לברר אם משהו לא חוקי היא הקלדתו במנוע חיפוש באינטרנט.

ישנם המון חוקים באירופה ברחבי מדינות ויישובים רבים, כלומר אי אפשר לדעת כל חוק מעל ראשך. כתוצאה מכך, אנשים רבים נקלעים למצב בו הם אינם בטוחים אם פעילות מסוימת אינה חוקית. לרוע המזל, בורות בחוק אינה תירוץ אם נתפסים כשעושים משהו לא חוקי. אם אינך בטוח, עליך לחקור לפני שתחליט לבצע פעילות מסוימת.

שיטה 1 מתוך 2: חקר הנושא

 1. 1
  קרא את השלטים באזור בו אתה נמצא. בנסיבות פשוטות, מענה לשאלתך יכול להיות עניין פשוט של תשומת לב לסביבתך. לעתים קרובות מאוד, שלטים אומרים אם פעילויות מסוימות אסורות. לדוגמא, אם אתה תוהה האם מותר לגלוש בסקייטבורד בפארק, בדוק אם ישנם סימנים המסבירים זאת.
 2. 2
  בצע חיפוש באינטרנט. אחת הדרכים הפשוטות ביותר לברר אם משהו לא חוקי היא הקלדתו במנוע חיפוש באינטרנט. בעת ההקלדה, הזן את הפעילות שאתה מתכנן לבצע ומילות מפתח כמו "לא חוקי", "חוקיות" או "חוקית". הקפד גם להיכנס לאזור בו תפעל, מכיוון שליישובים יש חוקים שונים על הספרים. יתכן שתיתקל באחת או יותר מלהיטים המציינים אם המעשה שאתה שוקל או לא חוקי.
  • זכור כי יתכן שתיתקל בשורה זו בהרבה מקורות לא אמינים. אם תקבל תשובה מאתר שאינו רשמי, עליך עדיין לאמת את המידע באתר ממשלתי או מומחה משפטי לפני שתמשיך.
 3. 3
  בדוק אם היישוב שלך עשה דיגיטציה של ספרי החוקים שלו. בממשלות מקומיות רבות מודפסים ספרים משפטיים וזמינים באינטרנט. נסה לבצע חיפוש באינטרנט באמצעות מילות מפתח כמו "חוקים ב..." ואז את האזור הספציפי. אם יתמזל מזלך, ניתן יהיה לחפש במסמך, כך שתוכל להקליד במהירות כמה מילות מפתח ולמצוא את המידע שאתה מחפש.
  • אם החוקים המקומיים שלך אינם זמינים באינטרנט, הם עדיין יהיו זמינים על הנייר. נסה לפנות לעירייה או לבית העירייה שלך ולברר לגבי חיפוש חוק מסוים. מישהו יכול לחפש את זה בשבילך, או שתצטרך לרדת בעצמך ולחפש אותו.
  בורות בחוק אינה תירוץ אם תפסו אותך עושה משהו לא חוקי
  למרבה הצער, בורות בחוק אינה תירוץ אם תפסו אותך עושה משהו לא חוקי.
 4. 4
  חקור את חוקי המדינה שלך. לפעמים, הפעילות המדוברת היא עניין של חוקי המדינה. במקרה זה יהיה עליכם להעלות את החקירה לשלב הבא ולחקור את חוקי מדינתכם. לחץ כאן לקישורים לכל 50 המדינות ולחוקים והתקנות שלהן.
 5. 5
  חפש בחוקים הלאומיים של אירופה. אם אין לך מזל לאתר את הפעילות בחוקים הממלכתיים או המקומיים, תצטרך לעבור דרגה נוספת ולבחון את החוק הפדרלי. יש כמה שכבות של החוק הפדראלי.
  • לחץ כאן לחוקה האמריקאית, הנחשבת לחוק העליון של המדינה.
  • כמובן שיש הרבה יותר חוקים במדינה מאשר אלה שמופיעים בחוקה. לחץ כאן לקבלת רישום חוקים שניתן לחפש בארה"ב.

שיטה 2 מתוך 2: לשאול אנשי מקצוע

 1. 1
  התייעץ עם עורך דין. עורכי דין מקבלים הכשרה משפטית מקיפה והם יידעו אם משהו לא חוקי, או שיש להם את המשאבים לחקור ולברר. אם אתה מתקשה לברר אם משהו חוקי או לא, נסה לשאול עורך דין.
  • וודא כי כל עורך הדין שאליו אתה מתייעץ פועל באזור שאתה מתכנן לנקוט בפעולה זו, שכן החוקים משתנים על פי היישוב המסוים.
  • אם אתה מכיר עורך דין באופן אישי או שיש לך משפחה במשפחה שלך, השתמש במשאב זה.
  • אם אינך מכיר באופן אישי עורך דין, בדוק אם חברות באזור שלך מציעות התייעצויות בחינם. עורכי דין יעניקו לעיתים ייעוץ היכרות בחינם בתקווה לרכוש לקוחות חדשים.
 2. 2
  שאלו שוטר. אמנם המשטרה לא זוכה לאותה הכשרה משפטית שעושים עורכי דין, אך הם מכירים היטב את החוקים המקומיים וכנראה יכולים לענות על כל שאלה שיש לכם.
  • כמעט בכל מחלקות המשטרה יש אתר "צור קשר" באתר שלהם, שיפנה אותך למספר הטלפון של המתחם. השתמש בזה כדי לשאול את המחלקה המקומית אם משהו לא חוקי.
  הזן את הפעילות שאתה מתכנן לעשות ומילות מפתח כמו "לא חוקי"
  בעת ההקלדה, הזן את הפעילות שאתה מתכנן לעשות ומילות מפתח כמו "לא חוקי", "חוקיות" או "חוקית".
 3. 3
  שאל עם הצוות בבניין השלטון המקומי שלך. גם אם החוקים המקומיים אינם מודפסים באופן מקוון, הם יהיו זמינים בעירייה / בעירייה או בבית המשפט. אתה יכול להתקשר למיקום זה ולברר עם הצוות במשרד אם הם מודעים אם משהו לא חוקי. הם עשויים לדעת מהמחבט או יוכלו לספק לך את המשאבים שאתה צריך כדי לברר.

טיפים

 • וודא שגם מקורות האינטרנט שלך מצטטים את החוק הספציפי שאליו הם מפנים, או שמקורם מכובד.
 • זכור כי החוק במקרים רבים פתוח לפרשנות, וייתכן שלא תהיה תשובה פשוטה לשאלתך.

שאלות ותשובות

 • האם האצה מהירה מתחת למגבלת המהירות אינה חוקית?
  ישנן חוקי "תערוכת מהירות או תאוצה" במדינות מסוימות, המשתנות ממקום למקום, אך בדרך כלל מוגדרים במעורפל מעט, וזה באמת קריאת שיפוט לקצין אם מישהו עובר על החוק הזה. אנשים נעצרו וכרטיסים להאצה מהירה מדי. חוץ מזה, זה לא יעיל ודלק עבור המכונית שלך אם אתה עושה את זה באופן קבוע.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail