איך להיות חוקר משפטי?

חוקר משפטי אינו יכול לתת ייעוץ משפטי
חוקר משפטי אינו יכול לתת ייעוץ משפטי, לקבוע שכר טרחה משפטי או להציג תיק כעורך דין בבית המשפט.

חוקרים משפטיים מסייעים לעורכי דין במהלך התהליך שקדם למשפט על ידי בחינה, פרשנות וזיהוי החוק הרלוונטי ותקדי המקרה הרלוונטיים בכדי לעזור במענה על שאלה ספציפית או כדי לסייע בפתרון נושא שנמצא במחלוקת. בנוסף למשימות מחקר, חוקרים משפטיים גם מנסחים התכתבויות ומסמכים משפטיים מסוימים, מתקשרים עם לקוחות ועדים ושומרים על רשומות מסוימות. ההכשרה לחוקר משפטי דומה לזו הנדרשת למשפט משפטי.

חלק 1 מתוך 3: רכישת האישורים הנדרשים

 1. 1
  להרוויח תואר עמית. הדרך הנפוצה ביותר לעבודה כחוקר משפטי היא השגת תואר עמית. תוכניות דו-שנתיות אלה זמינות דרך מכללות קהילתיות, אוניברסיטאות ומקוונות. חפש תוכנית שמוסמכת על ידי לשכת עורכי הדין האירופית.
  • תוכלו ללמוד קורסים שמכינים אתכם לקריירה מחקרית משפטית, כגון הכשרה עם יישומי תוכנה משפטיים, מתודולוגיית מחקר משפטית, כתיבה משפטית ומינוחים והליך ניסיון.
  • בזמן שאתה מרוויח את התואר שלך, נסה להשתתף בתוכנית התמחות, בה תוכל לצבור ניסיון מעשי ומעשי על ידי עבודה במסגרת משפטית (כגון משרד) למשך זמן קצר כדי להשלים את הלימודים האקדמיים שלך. זה לא רק יעזור לך לשפר את הכישורים הטכניים שלך, אלא גם יהפוך אותך למועמד אטרקטיבי יותר עבור מעסיקים פוטנציאליים.
 2. 2
  צברו תואר ראשון. מעסיקים רבים - במיוחד משרדי עורכי דין גדולים יותר או מחלקות משפטיות ממשלתיות - ירצו שיהיה לך תואר ראשון לפחות בן ארבע שנים כדי לתפקד כחוקר משפטי במשרדם. יש בתי ספר שמציעים תואר בלימודי משפט שיכין אותך לעבודה מסוג זה.
  • אינך צריך להתמקד באיזושהי דיסציפלינה לפני החוק כדי להמשיך בקריירה מסוג זה. התמחות בפילוסופיה, כלכלה, עיתונות, היסטוריה, מדע המדינה או אנגלית הם כמה סוגים אחרים של מגמות שיהפכו אותך למועמד טוב.
  • נסו ללמוד קורסים המכסים משפט אירופי, משפט חוקתי, משפט אזרחי / פלילי, כתיבה משפטית ושיטות מחקר.
 3. 3
  קבל הסמכה למשפט משפטי. לאחר שתקבל תואר עמית או תואר ראשון (במיוחד אם התואר הראשון שלך בתחום שאינו לימודי משפטים), יעזור לך לקבל הסמכה מארגון מקצועי מוכר, כמו האיגוד הלאומי לעוזרים משפטיים או הברית האירופית. של משפטי עורכי דין. אמנם זה לא נדרש עבור סוג זה של תעסוקה, אבל זה בהחלט יכול לעזור להבחין בינך לבין מועמדים אחרים.
  • יהיה עליכם ללמוד לבחון, לעבור ולעבור בחינה המורכבת משאלות רב ברירה, התאמה ושאלות אמיתיות / שקריות המודדות את הידע שלכם בתקשורת, שיפוט ויכולת ניתוח, אתיקה, מחקר משפטי ומשפט מהותי.
  • אתה צריך לחפש אישורים מוסמכים ("CP") או מוסמך עוזר משפטי מוסמך ("CLA").
  • חלק מהמעסיקים עשויים לדרוש מפורש מהסמכה זו. לא משנה אם המעסיק מבקש הסמכה מקצועית זו, עליכם להפנות את תשומת הלב אליה בקורות החיים.
  ואינו מיותר אם אתה רוצה לעבוד אך ורק כחוקר משפטי
  תואר זה יכול להיות יקר למדי, עם זאת, ואינו מיותר אם אתה רוצה לעבוד אך ורק כחוקר משפטי.
 4. 4
  להרוויח תואר שלישי תואר זה בן שלוש שנים נדרש להיות עורך דין, ויש מעסיקים (כגון בתי משפט ממלכתיים או פדרליים) שדורשים תואר זה כדי להיות מועסק כחוקר משפטי. תואר זה יכיר אתכם במיומנויות משפטיות מעמיקות יותר, כגון ניתוח מקרים, פרשנות סטטוטורית והמושגים הרחבים יותר העומדים בבסיס המשפט האירופי ומערכת המשפט האירופית.
  • תואר זה יכול להיות יקר למדי, עם זאת, ואינו מיותר אם אתה רוצה לעבוד אך ורק כחוקר משפטי. עם זאת, זה מספק אפשרות מצוינת לקידום הקריירה בהמשך הדרך.
 5. 5
  להרוויח תואר שני. תואר נוסף ברמה גבוהה יותר שתוכל להרוויח כדי להפוך את עצמך למועמד אטרקטיבי יותר למחקר משפטי הוא תואר שני בלימודי משפטים. סוג זה של תארים יאפשר לך לצבור ניסיון מיוחד בתחום אחד או יותר של החוק, כגון קניין רוחני או דיני חברות, אשר יכולים להבדיל אותך ממועמדים אחרים בעלי השכלה כללית יותר.
  • זה רעיון טוב אם אתה יודע איזה סוג חוק אתה רוצה לעסוק, או שאתה נלהב לעבוד בתחום מסוים בתחום המשפטי.
  • עם תואר זה, תוכלו גם ללמד אחרים כיצד להפוך לעורכי דין או עוזרים משפטיים.

חלק 2 מתוך 3: פיתוח המיומנויות הנדרשות

 1. 1
  לפתח את כישורי המחקר שלך. כפי שכותרת התפקיד מרמזת, המיומנות החשובה ביותר שעליך לפתח בכדי להיות חוקרת משפטית מצליחה היא היכולת שלך לבצע מחקר בצורה יעילה ויעילה. תידרש להבין ולנתח מקורות משפט מגוונים (חוקים ממלכתיים ופדרליים, פקודות מקומיות, חוות דעת של בתי משפט וכו ') ולדעת את האופן שבו הם מתקשרים זה עם זה (למשל, שהחוק הפדרלי הוא עליון בדיני המדינה) על מנת לענות על שאלות מחקר שהוקצו לך.
  • ככל הנראה תהיה אחראי על ביצוע ראיונות וחקירות כחלק ממשימות המחקר שלך.
  • מחקר משפטי שונה מאשר רק להקליד כמה מונחים או ביטוי בגוגל. מכיוון שמאגרי המידע למחקר משפטי הנפוצים ביותר על ידי חברות ומחלקות משפטיות (Westlaw ו- LexisNexis) מחויבים בכל חיפוש, תרצה לדעת כיצד לחפש ביעילות על ידי כך שתקדיש זמן לחשוב על מה שאתה צריך לחפש, תוך זיהוי מונחים מועילים, ומיקוד החיפוש שלך כמה שיותר צר כדי למצוא את המידע שאתה צריך.
 2. 2
  לפתח את כישורי הכתיבה שלך. לאחר ביצוע המחקר עליכם להיות מסוגלים להציגו באופן ברור, מאורגן ותמציתי בפני מי שהטיל עליכם את משימת המחקר. פיתוח היכולת שלך לכתוב בצורה מדויקת ויעילה להעברת מידע הוא השני בחשיבותו רק ליכולת שלך מלכתחילה לבצע מחקר.
 3. 3
  פתח את תשומת לבך לפרטים. זוהי מיומנות חשובה נוספת עבור כל אחד בתחום המשפטי. יהיה עליכם לשים לב לעובדות ספציפיות אודות תקדים של מקרה, כגון תאריך, סמכות שיפוט וסדר הדין האולטימטיבי. יהיה עליך להשתמש בצורות ציטוט מורכבות לעיתים קרובות כדי לציין היכן מצאת חוק מסוים או מידע אחר. יהיה עליך לדייק במוצרים הכתובים שלך, ולוודא שהעובדות של מקרה מסוים מוצגות בצורה מדויקת בהצעה או בקצרה.
  מעסיקים רבים - במיוחד משרדי עורכי דין גדולים יותר או מחלקות משפטיות ממשלתיות - ירצו שיהיה לך תואר ראשון
  מעסיקים רבים - במיוחד משרדי עורכי דין גדולים יותר או מחלקות משפטיות ממשלתיות - ירצו שיהיה לך תואר ראשון לפחות בן ארבע שנים כדי לתפקד כחוקר משפטי במשרדם.
 4. 4
  לפתח את הכישורים הבין אישיים שלך. סביר להניח שתעבוד עם אנשים רבים ושונים במהלך עבודתך, כגון עורכי דין, לקוחות, עדים ואנשי בית משפט. יהיה עליך להיות מסוגל לשמור על קשרים טובים עם אנשים במקום העבודה שלך, לקוחות חוזרים ואנשי בית המשפט. יהיה עליך להיות מסוגל לגרום ללקוחות לחלוק איתך מידע אישי, לעתים קרובות רגיש, כדי שתוכל לבצע את עבודתך בצורה יעילה.
  • עליכם להיות מסוגלים לעבוד בצורה יעילה גם כחלק מצוות, במיוחד אם אתם מתכננים לעבוד במשרד או במשרד גדול יותר, שם משימות שונות הנוגעות לאותו מקרה מוקצות לאנשים שונים, כולם חייבים לעבוד במשותף במהלך ההתדיינות המשפטית. תהליך.
 5. 5
  פיתחו את כישוריכם הרב-מטלתיים והארגוניים. ככל הנראה יהיו לך מקרים רבים ומשימות מחקר שהוקצו לך בכל זמן נתון, לעתים קרובות עם מועדים מהירים ולעתים קרובות משתנים. יהיה עליך להיות מסוגל לתעדף משימות מסוימות, לקבוע את הסדר הטוב ביותר להשלמת עבודתך ולשמור על כל עבודתך (בעבר, מתמשך ובעתיד) באופן שתוכל להציג את תוצר עבודתך כאשר זה מתבקש.
 6. 6
  לפתח את כישורי המחשב שלך. בעידן הדיגיטלי הזה, הרבה (אם לא כל) העבודה שלך תעשה במחשב. יהיה עליך להכיר כיצד להשתמש בתוכנות מחקר משפטיות (כגון Westlaw או LexisNexis), כיצד לגשת לחוקים ולאפשרויות בית משפט באינטרנט, לנווט במערכות הפעלה נפוצות, כיצד להשתמש בתוכנות עיבוד תמלילים ודואר אלקטרוני וכיצד להשתמש בארגון ותחזוקה של מסמכים משפטיים באמצעות מאגרי מידע דיגיטליים. לכן, תרצה לוודא שאתה בקיא במשימות אלה כדי להפוך את עצמך למועמד אטרקטיבי למעסיקים.
  • מרבית המעסיקים יראו לכם כיצד להשתמש בתוכנה הספציפית בה הם משתמשים כאשר אתם מתחילים לעבוד. עם זאת, ככל שיש לך יותר ידע וניסיון מראש, כך המעסיק יצטרך להקדיש פחות משאבים כדי להכשיר אותך, מה שהופך אותך לשכר אטרקטיבי יותר.

חלק 3 מתוך 3: מציאת עבודה כחוקר משפטי

 1. 1
  ניסחו קורות חיים איכותיים. לאחר שתקבל את ההשכלה / אישורים הדרושים, אתה מוכן להתחיל לחפש עבודה כחוקר משפטי. הצעד הראשון שלך צריך להיות לוודא שקורות החיים שלך נכתבים בצורה כזו כדי למקסם את סיכויי ההעסקה שלך. הדגיש את כל התארים וההסמכות הרלוונטיות שאתה מחזיק, הפנה תשומת לב לכל התמחות או עבודה קשורה שיש לך, וציין מיומנויות שיעניינו את המעסיק החוקי (כלומר מיומנות מוכחת במחקר, כתיבה ויחסים בין אישיים).
 2. 2
  גלה מי מעסיק חוקרים משפטיים. יש צורך בחוקרים משפטיים בכל השוק המשפטי וניתן לשכור אותם כל מי שעוסק בעבודה משפטית. לדוגמא, סוכנויות ממשלתיות רבות, משרדי עורכי דין, משרדי קונגרס או חקיקה, תאגידים ואפילו פרילנסרים זקוקים לשירותיו של חוקר משפטי מוסמך. לרוב תשמשו אותך לעורכי דין בתיקים שיש להם. לרוב זה יכלול מחקר משפטי בנוגע לחוקים סטטוטוריים, רגולטוריים ויצירתיים משפטית, כך שעורך הדין יכול לטעון טיעונים משפטיים על סמך מה שאתה מוצא.
  • אם אתה מתקשה למצוא עבודה כחוקר משפטי, נסה להרחיב את החיפוש שלך. השירותים שלך נדרשים בהרבה תחומים ואם אתה מוכן לעבוד בכל מקום תמצא עבודה לעתים קרובות.
  תוכלו ללמוד קורסים שמכינים אתכם לקריירה מחקרית משפטית
  תוכלו ללמוד קורסים שמכינים אתכם לקריירה מחקרית משפטית, כגון הכשרה עם יישומי תוכנה משפטיים, מתודולוגיית מחקר משפטית, כתיבה משפטית ומינוחים והליך ניסיון.
 3. 3
  השתמש בשירות השמה בקריירה של בית הספר שלך. ברגע שיש לך קורות חיים מעודכנים, מקום מצוין להתחיל לחפש עבודה כחוקר משפטי הוא להיעזר בבית הספר שלך במציאת עבודה. בקר במרכז הקריירה של בית הספר שלך ונפגש עם יועץ קריירה. ספר לו או לה איזה סוג עבודה אתה מחפש, והם אמורים להיות מסוגלים לכוון אותך לכיוון הנכון.
  • הם עשויים אפילו ליצור קשרים שיכולים לגרום לך לראיון או ראיון מידע שיכול להוביל לעבודה.
 4. 4
  הגיש מועמדות למגוון רחב של תפקידים. כאשר אתה מגיש מועמדות כחוקר משפטי, עליך לעשות כמיטב יכולתך לפנות למגוון תפקידים ומעסיקים שונים. מרבית העוזרים המשפטיים עובדים במשרדי עורכי דין, מחלקות משפטיות של חברות או סוכנויות ממשלתיות. על ידי יציקת רשת רחבה, סביר יותר שתמצאו מעסיק שמעריך ויכול להשתמש בכישורים, ההשכלה והניסיון הספציפיים שלכם.
 5. 5
  ערכו ראיונות הסברה. ראיונות הסברה הם שיחות לא פורמליות עם אנשים בתחום העבודה שלך. אמנם הם אינם ראיונות עבודה, אך עליך להתייחס אליהם כאילו הם עלולים להוביל לעבודה. כחוקר משפטי, אתה יכול לחפש עורכי דין, מומחי מחקר ועורכי דין שעמם ניתן לדבר כדי לקדם את חיפוש הקריירה שלך. לניהול ראיון הסברה מוצלח:
  • מצא אנשים לראיין. חפש אנשים שהיו מוכנים ומסוגלים לדבר איתך על הקריירה של חוקר משפטי, כולל איך להגיע לעבודה, עם מי לדבר, ודרכי קריירה משותפות שאנשים עוברים. חפש משפטנים, מומחי מחקר ואפילו עורכי דין. שוחח עם החברים והמשפחה ובדוק אם הם מכירים אולי אנשים שאיתם תוכל ליצור קשר. אתה יכול גם לפנות ישירות לארגונים ולשאול אם יש להם חוקר משפטי בצוות. קרא את העיתון ובדוק אם מאמרים מזכירים מחקר משפטי, ואם כן, פנה לנושא המאמר. לבסוף, פנו לאיגוד הבוגרים שלכם ושאלו על אנשים העובדים בתחום המחקר המשפטי.
  • הכן. לפני שתפנה לאנשים שמצאת, עליך להכין הקדמה קצרה המסבירה מי אתה ולמה אתה מתקשר. בנוסף, אתה צריך להיות מוכן לערוך את הראיון ההסברתי למקרה שהאדם מתעקש.
  • ליצור קשר. כשאתה מוכן, עליך ליצור קשר על ידי התקשרות או שליחת דוא"ל רשמי לאדם. ציין כיצד קיבלת את שמם ולמה אתה מתקשר. ודא שאתה אומר להם שאתה לא מחפש עבודה אלא אתה פשוט רוצה הזדמנות לדון בתחום. בקש זמן נוח לפגישה אישית ולקבוע פגישה.
  • ערכו את הראיון. כאשר הגיע הזמן לראיון שלך, התלבש כאילו היה ראיון עבודה והיה מוכן לנהל את השיחה. שאלו שאלות פתוחות לגבי התפקיד שיש לאדם, איך קיבלו אותו ואיזו דרך עברו להגיע לשם. אם אתה משוחח עם עורך דין, שאל על קריטריוני ההעסקה שלהם ומה הם מחפשים בחוקר משפטי. הקפד להקשיב היטב ולרשום הערות אם אתה צריך. חשוב לציין, שאל תמיד אם יש להם קשרים אחרים שהם היו מוכנים להכיר לך.
  • מעקב. יום-יומיים לאחר הראיון, יש לעקוב אחר האדם ולהודות להם על זמנם. שיידעו כמה אתה מעריך את נכונותם לדבר. שמור על קשר עם האדם ויידע אותו כיצד אתה מנצל את המידע שהם נתנו לך.

טיפים

 • אם כבר יש לך ניסיון / השכלה בתחום כגון סיעוד, מינהל בריאות, משפט פלילי או הכנה למס, מעסיקים מסוימים עשויים להעסיק אותך כחוקר משפטי ללא הכשרה או הסמכה נוספת.
 • חוקר משפטי יכול לעבוד כפרילנסר, בחברה או על בסיס חוזה.

אזהרות

 • חוקר משפטי אינו יכול לתת ייעוץ משפטי, לקבוע שכר טרחה משפטי או להציג תיק כעורך דין בבית המשפט.

תגובות (1)

 • kleinesperanza
  זה באמת מועיל לבעיות שלי.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail