איך לתת חסות לבן / בת הזוג שלך בקנדה?

כדי לתת חסות לבן / בת הזוג שלך
כדי לתת חסות לבן / בת הזוג שלך, גם אתה וגם בן / בת הזוג שלך חייבים להשלים חבילת בקשה ולשלם דמי טיפול.

אם אתה אזרח קנדי או תושב קבע מעל גיל 18, אתה יכול לתת חסות לבן הזוג הזר שלך לבוא לגור איתך בקנדה כתושב קבע. באופן כללי, עליכם להיות מסוגלים להוכיח כי הנישואין שלכם היו אמיתיים ולא נכנסו למטרה היחידה להשיג תושבות קבע קנדית. עליכם גם להבטיח לספק תמיכה כספית בכדי לענות על הצרכים הבסיסיים של בן / בת הזוג. כדי לתת חסות לבן / בת הזוג שלך, גם אתה וגם בן / בת הזוג שלך חייבים להשלים חבילת בקשה ולשלם דמי עיבוד.

חלק 1 מתוך 3: השלמת הבקשה שלך

 1. 1
  קרא את המדריך. ממשלת קנדה ממליצה לך לקרוא את המדריך חסות לפני תתחיל למלא את הבקשה שלך. מידע חסר או שגוי יכול לעכב את הטיפול בבקשתך או לגרום לדחייתו.
 2. 2
  הורד את חבילת היישומים שלך. עבור אל http://cic.gc.ca/english/information/applications/spouse.asp. בחר "בן הזוג שלי" מהתפריט הנפתח, ואז בחר במדינה בה בן / בת הזוג שלך גר כיום. לאחר מכן לחץ על הלחצן כדי ליצור את הטפסים שלך.
  • אם בן / בת הזוג שלך גרו ביותר ממדינה אחת, ותצטרך לקבל מסמכים ביותר ממדינה אחת, ציין את המדינות האלה לפני שתלחץ על הכפתור כדי ליצור את הטפסים שלך.
  • מסמכי חבילת יישום שנוצרו הם ספציפיים אותך ואת בן זוגך. רשימת הבדיקה של המסמכים המסופקים תלויה במדינה בה מתגורר בן / בת הזוג שלך, או שהתגוררה במשך רוב חייהם הבוגרים.
 3. 3
  מלא את טפסי הבקשה שלך. העמוד האחרון ברשימת הבדיקה שלך כולל רשימה של כל המסמכים שיש למלא ולחתום על ידך ובן הזוג שלך. בתור נותן חסות, לכל הפחות תצטרך למלא את בקשת החסות, הסכם חסות והתחייבות, שאלון הערכת חסות וקשר והערכה פיננסית.
  • על בן / בת הזוג שלך למלא טפסים דומים, יחד עם טופסי רקע והצהרה נוספים.
  • עליך לענות לכל שאלה בטופסי הבקשה. אם שאלה או קטע אינם חלים עליך, כתוב "לא מתאים" או "לא ישים" - אל תשאיר אותו ריק.
  • אם אתה זקוק למרחב נוסף כדי לענות על שאלה, תוכל לצרף דפים נפרדים. שים את שמך בראש העמוד וזיהוי השאלה לפני כתיבת תשובתך.
 4. 4
  אמת את טפסי הבקשה שלך. אם לטופס יש כפתור "אמת", מלא אותו במחשב וקבל את הטופס מאומת אלקטרונית. אם מסיבה כלשהי אינך מצליח למלא את הטופס במחשב, עליך לספק סיבה בכתב מדוע.
  • תהליך האימות בודק רק את שלמות התשובות שלך. הודעת שגיאה תופיע אם תשובה חסרה או לא שלמה.
  • לאחר השלמת האימות, הטפסים יפיקו דפי ברקוד שתוכלו להגיש יחד עם בקשתכם.
  מסמכי חבילת היישום שנוצרו ספציפיים לך ולבן הזוג שלך
  מסמכי חבילת היישום שנוצרו ספציפיים לך ולבן הזוג שלך.
 5. 5
  אסוף את המסמכים המופיעים ברשימת הבדיקה שלך. באופן כללי, עליך להגיש את כל המסמכים המופיעים ברשימה. אם אינך מצליח לספק מסמך, ספק הסבר מפורט בכתב מדוע המסמך אינו זמין.
  • כל מסמכים שאינם באנגלית או בצרפתית חייבים להיות מתורגמים לאחת מאותן שפות ובליווי תצהיר מהמתרגם. כלול עותק מאושר של המסמך המקורי יחד עם התרגום והתצהיר. פנה לרשויות המקומיות כדי לגלות מי מוסמך לאשר מסמכים במדינת בן / בת הזוג שלך. לא ניתן לאשר מסמכים על ידי מבקש או בן משפחה.
  • עבור מדינות מסוימות, אתה נדרש להגיש מסמכים מקוריים ולא עותקים. רשימת הבדיקה שלך תנחה אותך אם נדרשים מסמכים מקוריים.
 6. 6
  קבל תעודות משטרה. על בן / בת הזוג שלך להגיש אישורי משטרה מהמדינה בה הם מתגוררים כיום והמדינה בה הם חיו רוב חייהם הבוגרים. במדינות מסוימות, עליך להיות בעל טופס הסכמה לפני הוצאת אישור משטרה.
 7. 7
  צילמו את בן / בת הזוג שלכם. תמונות של בן / בת הזוג שלך חייבות להצטלם על ידי צלם מסחרי והן חייבות לעמוד בדרישות לתמונות של תושבי קבע. אם בקשתך תאושר, התמונות שתשלח ישמשו לכרטיס תושב הקבע של בן / בת הזוג.

חלק 2 מתוך 3: הגשת בקשתך

 1. 1
  בדוק היטב את הניירת שלך לגבי שגיאות או מחדלים. בנוסף להגהה על טעויות, עיין בתשובותיך כדי לוודא שהן עונות נכון על השאלה. עיין בשאלה ב"מדריך השלם "אם אינך בטוח אם תשובתך מתאימה.
  • חפש חסימת חתימה בכל עמוד. ודא שלכל דף שיש לחתום יש את החתימה והתאריך הנכונים במידת הצורך.
  • צלם צילום של חבילת היישום המלאה שלך לצורך הרשומות שלך.
 2. 2
  שלם את העמלות שלך באופן מקוון. עליך לשלם את שכר טרחתך לפני שתגיש את הבקשה. כדי לתת חסות לבני הזוג שלך, שלם את דמי החסות (56 €) ואת דמי הטיפול העיקריים של המבקש (350 €). אתה יכול גם לשלם את הזכות לדמי מגורים קבועים (370 €), או לחכות עד לאישור הבקשה. הזכות לדמי מגורים קבועים יוחזרו אם הבקשה לא אושרה.
  • עבור אל http://cic.gc.ca/english/information/fees/index.asp כדי לשלם את העמלות שלך. אמצעי התשלום משתנים בהתאם לסוג העמלה שאתה משלם ומאיפה אתה משלם את האגרה.
  • הדפיס את הקבלה שלך והוסף אותה עם חבילת היישום שלך.
 3. 3
  ארגן את חבילת היישומים שלך. אם תזמין את הטפסים והמסמכים שלך בצורה נכונה, זה יקטין את זמן העיבוד. השתמש בעותק של רשימת הביקורת שלך כגיליון הכריכה, והזמן את המסמכים שלך כפי שהם מופיעים ברשימה.
  • אם בן / בת הזוג שלך מגיש בקשה להיתר עבודה פתוח, הבקשה והתיעוד התומך הזה צריכים להיות ישירות מאחורי רשימת הבדיקה כדי שתוכל להיות מטופלת תחילה.
  • אל תשתמש בסיכות מהדק או נייר על אף אחד מהמסמכים. ייתכן שיהיה צורך להפריד אותם לעיבוד.
  כדי לתת חסות לבני הזוג שלך
  כדי לתת חסות לבני הזוג שלך, שלם את דמי החסות (56 €) ואת דמי הטיפול העיקריים של המבקש (350 €).
 4. 4
  שלח את חבילת היישום שלך בדואר. אם בן / בת הזוג שלך גר מחוץ לקנדה, שלח את כל חבילת היישומים לכתובת CPC Mississauga, PO Box 3000, Station A, Mississauga, ON, L5A 4N6. אם בן / ת הזוג שלך גר בקנדה, שלח את החבילה שלך ל- CPC-Mississauga, PO Box 5040, Station B, Mississauga, ON, L5A 3A4.
  • ניתן גם לשלוח את היישום באמצעות שירות שליחויות, במקום בדואר. אם אתה משתמש בשירות שליחויות, שלח את החבילה למרכז עיבוד תיקים - מיסיסוגה, רוברט ספק פארקווי 2, סוויטה 300, מיסיסוגה, ON, L4Z 1H8.

חלק 3 מתוך 3: השלמת חסותך

 1. 1
  קבל הודעה כי בקשתך עוברת. כאשר החבילה שלך תתקבל, היא תבדק את שלמותה. אם החבילה לא שלמה, היא תישלח אליך בחזרה. בתנאי שכללת את כל הטפסים והמסמכים המבוקשים, גם אתה וגם בן / בת הזוג שלך תקבלו הודעה כי הבקשה הועברה למשרד העיבוד.
  • אם החסות שלך נדחתה, תקבל מכתב שמסביר מדוע. אתה יכול לבחור להמשיך את החסות בכל מקרה, והתיק ייבדק עוד על ידי משרד העיבוד.
  • הודעות אלה יישלחו באמצעות דוא"ל אם ציינת כתובת דוא"ל תקפה. אחרת, תקבל הודעות נייר בדואר.
 2. 2
  צור חשבון מקוון. לאחר שהתקבלה בקשת הנייר שלך, תוכל לפתוח חשבון מקוון ולקשר את בקשת הנייר שלך לחשבון המקוון שלך. החשבון המקוון מספק לך מידע מפורט על מצב היישום שלך.
  • השתמש בחשבון המקוון שלך כדי לספק מסמכים ומידע נוספים, במידת הצורך. עליכם גם לעדכן את כתובתכם ופרטי הקשר שלכם.
  • עבור אל http://cic.gc.ca/english/information/times/index.asp כדי לגלות את זמן העיבוד הנוכחי עבור יישומים כמו שלך. זמן העיבוד עשוי להשתנות בהתאם לתקופת השנה ולמדינה שממנה בן / בת הזוג שלך.
 3. 3
  קבל את הבדיקה הרפואית הנדרשת. בן הזוג שלך וכל בני המשפחה חייבים לעבור בדיקה רפואית - כולל בני משפחה שלא מתכננים לעבור לקנדה. בן / בת הזוג שלך יקבל הוראות כיצד לסיים את הבדיקה הרפואית.
  • לאחר שבן הזוג שלך מקבל את הוראות הבדיקה הרפואית, הבדיקה חייבת להסתיים בתוך 30 יום.
  • ההוראות כוללות טופס אותו יש למלא על ידי הרופא הבודק ולהגישו למשרד העיבוד.
  • אם בן / בת הזוג שלך כבר גר בקנדה, הם עשויים להיות זכאים לקבל ביטוח רפואי בזמן שהם מחכים לעיבוד בקשת החסות.
 4. 4
  ספק מסמכים ומידע נוספים כנדרש. עקוב אחר חשבונך המקוון באופן קבוע. אם משרד העיבוד זקוק ממך למסמכים או מידע נוסף, הודעה תופיע בחשבונך המקוון. הגש מסמכים אלה בהקדם האפשרי. אם לא תגיש אותם עד למועד האחרון, ייתכן שבקשתך תידחה.
  • פנה למשרד העיבוד אם אתה מתקשה להשיג מסמך, או אם הם ביקשו מסמך שאינו קיים. תוכל להגיש שאלות למשרד העיבוד דרך חשבונך המקוון.
  ואז בחר במדינה בה בן / בת הזוג שלך גר כיום
  בחר "בן הזוג שלי" מהתפריט הנפתח, ואז בחר במדינה בה בן / בת הזוג שלך גר כיום.
 5. 5
  השתתף בריאיון במידת הצורך. משרד העיבוד לא תמיד צריך לראיין אתכם או את בן / בת הזוג. עם זאת, הם עשויים להזמין את אחד או שניכם לראיון אם יש להם שאלות לגבי מערכת היחסים שלך, הרקע המשפחתי, הבריאות, המצב הכלכלי או קשיי העבר שלך עם החוק.
  • אם נדרש ראיון, אתה ובן זוגך יקבלו הודעה בכתב. ההודעה תכלול את התאריך, השעה ומיקום הראיון, יחד עם רשימת מסמכים שתביא איתך.

טיפים

 • קנדה מכירה בנישואין אזרחיים חד מיניים ומין זהה, בתנאי שנישואיך היו חוקיים במדינה שהנפיקה את תעודת הנישואין שלך.

אזהרות

 • על בן / בת הזוג שלך לכלול את כל בני המשפחה בבקשתם לתושבות קבע, כולל כל הילדים או הנכדים, גם אם הם לא יעברו לקנדה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail