כיצד זכויות יוצרים על ספר?

כדי לזכות בזכויות יוצרים על ספר, פרסם אותו באופן מקוון או בצורת ספר עם שמך המלא ותאריך הפרסום. בנוסף, השתמש בסמל זכויות היוצרים כאשר אתה מפרסם את ספרך. עם זאת, צעדים אלה מעניקים לך רק הגנה על זכויות יוצרים מן הכלל. כדי להגן על ספרך בבית משפט באירופה, עליך לקבל הרשמה רשמית על ידי כניסה מקוונת למשרד זכויות היוצרים של ארה"ב והגשת בקשה לזכויות יוצרים עבור ספרך. למידע מהבוחן המשפטי שלנו בנושא זכויות יוצרים על ספר בקנדה, בריטניה, אוסטרליה או ניו זילנד, המשך לקרוא!

האם אוכל להשתמש בתוכן ממנו בספר שלי ואז לעשות עליו זכויות יוצרים
אם ספר ישן מאוד, האם אוכל להשתמש בתוכן ממנו בספר שלי ואז לעשות עליו זכויות יוצרים?

כשיצרת משהו מקורי, כמו ספר, אתה רוצה להבטיח שהעבודה שלך - בין אם פורסמה ובין שלא פורסמה - מוגנת. בניגוד לאמונה הרווחת, שליחת עצמך עותק מהעבודה שלך באמצעות דואר מוסמך אינה אמצעי הולם להשגת זכויות יוצרים. זכויות יוצרים על עבודתך באמצעות החוק המקובל היא דרך להוכיח כי היצירה היא שלך, אך יש צורך ברישום רשמי לפני שיש לך שום כוח לנקוט בפעולה נגד מישהו שגונב או מרוויח מעבודתך.

שיטה 1 מתוך 2: אבטחת זכויות יוצרים במשפט המקובל

 1. 1
  דע את החוק לגבי המיקום שלך. אם מדינתך חתומה על אמנת ברן להגנה על יצירות ספרותיות ואמנותיות - והיא מכסה את מרבית מדינות העולם - עבודתך מוגנת מרגע היצירה במתכונת "ניכרת באופן ישיר או עם סיוע של מכונה או מכשיר. "
  • המשמעות היא שבבעלותך באופן אוטומטי זכויות היוצרים לכל יצירה מקורית שאתה יוצר, כל עוד אתה מתחייב לצורה קריאה.
  • לרשימה הנוכחית של מדינות החותמות על אמנת ברן, בקרו בארגון הקניין הרוחני העולמי (WIPO) בכתובת http://wipo.int/members/en/
  • WIPO אינה מציעה שירות רישום לזכויות יוצרים, אך היא מכירה בכך שבמדינות רבות קיימות מערכות רישום לאומיות וכי עבור מדינות מסוימות הדבר משמש ראיה לכאורה בבית המשפט באשר לבעלות זכויות יוצרים.
 2. 2
  תקן את תאריך זכויות היוצרים שלך. זה יגן עליך אם תהיה סכסוך בעלות משפטית בעתיד. ישנן מספר דרכים בלתי פורמליות לבסס את תביעתך מבלי להמשיך ברישום רשמי, אם כי אין הוראות בדיני זכויות היוצרים לגבי שיטות אלה:
  • פרסם את עבודתך כדי לקבל הגנה על זכויות יוצרים במשפט המקובל. בין אם אתה מפרסם בבלוג, בעיתון, במגזין או בצורת ספר, זוהי שיטה נוספת לבסס אותך כסופר המקורי.
  • וודאו כי בעבודה מכילים את שמכם המלא ותאריך הפרסום.
  • שים לב שאם אתה אזרח ארה"ב, תצטרך להירשם רשמית במשרד זכויות היוצרים האמריקני לפני שתוכל לתבוע תביעה בבית משפט בארה"ב (גם אם כבר בבעלותך זכות על עבודתך). רישום עשוי גם לזכות אותך בנזקים סטטוטוריים במערכת משפט אמריקאית.
 3. 3
  השתמש בסמל זכויות היוצרים. על פי החוק החל ברוב המדינות, אתה הבעלים של זכויות היוצרים על היצירה ברגע שהיא קבועה בפורמט קריא. על ידי הצבת סמל זכויות היוצרים (©) על היצירה שלך, אתה אומר לאחרים שאתה מכיר את זכויותיך ומעניק תאריך רלוונטי מבחינה חוקית לפרסום המקורי.
  • אתה יכול גם לשקול להוסיף התייחסות לחקיקה המגבה את תביעת זכויות היוצרים שלך, כגון: "© 2013, [שמך]. למעט כפי שנקבע בחוק זכויות היוצרים [תאריך וכו '] אין לשכפל חלק מפרסום זה, מאוחסנים במערכת אחזור או מועברים בכל צורה שהיא או בכל דרך שהיא ללא אישור בכתב מראש של המו"ל. " הנוסח המתאים אינו מוגדר באבן ולעתים קרובות הוא מוגדר על ידי העדפת המו"ל שלך, או על פי מסורת שיפוט, לכן בקש ייעוץ מהמו"ל או מעורך הדין שלך.
  • אם אתה שוקל לפרסם במדינות שונות, מומלץ לשאול את הצוות המשפטי של בעל האתר שלך או את עורך הדין שלך לגבי ערך הרישום בכל המדינות בהן יצירותיך יפורסמו.
כיצד אוכל לזכות בזכויות יוצרים על ספר במדינה שאינה שלי ולפרסם אותו באופן מקוון
כיצד אוכל לזכות בזכויות יוצרים על ספר במדינה שאינה שלי ולפרסם אותו באופן מקוון?

שיטה 2 מתוך 2: קבלת הרשמה רשמית

 1. 1
  דע את חקיקת זכויות היוצרים של מדינתך. רישום זכויות היוצרים במדינתך הוא בדרך כלל תהליך פשוט, ובדרך כלל ניתן לעשות זאת באופן מקוון. במדינות מסוימות (כגון אירופה) נדרשת זכויות יוצרים רשומות לפני שתוכל להמשיך בתיק בית משפט נגד מישהו שהפר את החומר המוגן בזכויות יוצרים שלך.
 2. 2
  הירשם באירופה של אירופה בלשכת זכויות היוצרים האמריקאית. האחריות להיבטים המינהליים של דיני זכויות היוצרים מוטלת על משרד זכויות היוצרים של אירופה, שאתרו ניתן למצוא כאן. תוכל גם לרשום את עבודתך באופן מקוון (תמורת תשלום מופחת) על ידי יצירת חשבון והתחברות למשרד זכויות היוצרים האלקטרוני (eCO) כאן.
 3. 3
  הירשם בקנדה במשרד הקניין הרוחני. חוק זכויות יוצרים קנדי ניתן למצוא בחוק זכויות היוצרים של קנדה ובהחלטות רלוונטיות של בתי משפט. תוכל לרשום את זכויות היוצרים שלך במשרד הקניין הרוחני הקנדי, שנמצא כאן.
 4. 4
  התייעץ עם משרד הקניין הרוחני בבריטניה. חוק זכויות היוצרים הבריטי נמצא בחוק זכויות היוצרים משנת 1956, חוק זכויות היוצרים, עיצובים ופטנטים משנת 1988, תקנות זכויות יוצרים וזכויות קשורות 2003, ובפרשנויות פסיקה רלוונטיות. מידע נוסף על זכויות יוצרים בבריטניה ניתן למצוא במשרד הקניין הרוחני. אין מערכת רישום רשמית עבור יצירות המוגנות בזכויות יוצרים. זה נחשב ל"זכות אוטומטית ".
  • אתה יכול לשלוח עותק של כל יצירה שפורסמה לספרייה הבריטית בתוך חודש מיום הפרסום, כדי שיוכלו לכלול אותה כחלק מתיעודיהם של כל היצירות שפורסמו. למידע נוסף על הספרייה הבריטית וזכויות יוצרים כאן.
 5. 5
  התייעץ עם מועצת זכויות היוצרים באוסטרליה. חוק זכויות היוצרים האוסטרלי נמצא בחוק זכויות היוצרים משנת 1968, לצד החלטות בית משפט שונות שפירשו את זכויות היוצרים לאורך השנים. מועצת זכויות היוצרים האוסטרלית היא משאב טוב.
  • כמו בבריטניה, זכויות היוצרים באוסטרליה הן אוטומטיות. אין מערכת לרישום "רשמי". אתה יכול, עם זאת, לשלוח עותק של ספרך לספרייה הלאומית של אוסטרליה. בדוק גם את חקיקת המדינה, שכן ייתכן שיהיה עליך להפקיד פיקדון בספרייה ממלכתית רלוונטית.
 6. 6
  בדוק עם מועצת זכויות היוצרים לגבי זכויות יוצרים בניו זילנד. חוק זכויות היוצרים של ניו זילנד נמצא בחוק זכויות היוצרים משנת 1994, ומידע זכויות יוצרים טוב ניתן למצוא מהמועצה לזכויות יוצרים מניו זילנד. על פי מועצת זכויות היוצרים, אין צורך ברישום, ואף אינו אפשרי, ואין צורך בפורמליות אחרת להבטחת הגנת זכויות היוצרים.
  • אתה יכול לשלוח עותק של כל יצירה חדשה שפורסמה לספרייה הלאומית של ניו זילנד. כדי לתפקד כ"פיקדון חוקי ", תזדקק להוכחה רשמית של תאריך זכויות היוצרים שלך.
האם הייתי מפר את חוקי זכויות היוצרים של ארה"ב אם אכתוב ספר שהמשיך בו ספר שש
האם הייתי מפר את חוקי זכויות היוצרים של ארה"ב אם אכתוב ספר שהמשיך בו ספר שש?

טיפים

 • תמיד יש גיבוי! צור עותק של הטפסים לשמירה, בין אם אתה מגיש אותם פיזית ובין אם באופן אלקטרוני.
 • בדוק מחדש את טופס ההרשמה שלך לפני הדיוור, כדי לוודא שחתמת ותיארך עליו וכלל את כל העמלות החלות.
 • ניתן להשתמש במשרדי רישום בינלאומיים בכדי לספק הגנה על זכויות יוצרים. שירותים בינלאומיים, המספקים רישום במאגרי המידע שלהם, אישורים ממוספרים, הצהרות משפטיות ומעטפות מאובטחות למשלוח עותקים לעצמך.
 • אם אתה משתמש בשם עט או שם בדוי, זה חכם לכלול פרטי קשר רלוונטיים כדי שניתן יהיה לברר את ה"אמיתי ".
 • משרדי זכויות יוצרים אינם בודקים בדרך כלל שכותרת העבודה שלך היא ייחודית. בתנאי שהגעת לכותרת באופן עצמאי, סביר להניח שזה יהיה בסדר גם אם זה שם זהה ליצירה אחרת, ועבודות רבות מופיעות עם אותו כותרת.
 • אם מומחה משפטי יבדוק עבורך את הטפסים שלך, תוכל להבטיח כי הם ימולאו כראוי בפעם הראשונה. מכיוון שזמן ההמתנה הוא עד 6 חודשים לשמיעה ממשרד זכויות היוצרים האמריקני, אינך רוצה שתצטרך לשלוח מחדש את הטפסים בגלל שגיאה!
 • ישנן מספר חברות או ארגונים שיגנו על זכויות היוצרים שלך בתשלום (גדול או קטן). חפש את הארגון הרלוונטי במדינתך וקרא את האותיות הקטנות כדי לראות מה מכוסה, אילו הגנות הם מציעים מעבר למה שמוענק לך באופן אוטומטי.
 • כפי שמקודד על ידי אמנת ברן, זכויות היוצרים תקפות ברגע שנוצר ספרכם. עם כל החותמים על אמנת ברן, אין צורך להגיש דבר, אם כי חברות שמגישות זכויות יוצרים היו רוצות שתאמין אחרת. רישום זכויות יוצרים ישמש רק לתמיכה בתביעתך אם מישהו ינסה לגנוב את עבודתך או להוכיח כי היצירה שלך מקורית.
כדי לזכות בזכויות יוצרים על ספר
כדי לזכות בזכויות יוצרים על ספר, פרסם אותו באופן מקוון או בצורת ספר עם שמך המלא ותאריך הפרסום.

אזהרות

 • מאמר זה נועד לספק הבנה בסיסית בחוק זכויות יוצרים. אם יש לך אינטרסים רציניים להגן, מומלץ לפנות לעורך דין קניין רוחני שיגיד לך מה לעשות במצבך הספציפי.
 • פיקדונות רישום בדרך כלל אינם ניתנים להחזרה.
 • לא ניתן להגן על כותרות על כותרות.
 • זכויות יוצרים אינן מגנות על רעיונות. זה רק מגן על יצירות, אז אתה צריך לכתוב את הרעיונות שלך בצורה מוחשית!

שאלות ותשובות

 • האם צריך לרשום את מחבר הקדמה כמחבר הספר?
  באופן כללי, לא. מחזית הקדמה משוערת כי הסכימה לפרסום כחלק מהיצירה הקולקטיבית, אם כי ייתכן שיש זכויות יוצרים נפרדות על הקדמה.
 • שבט דוב המערות, מאת ז'אן אואל, היא סדרת שישה ספרים. הבנתי היא שספר שביעי לא נכתב. האם הייתי מפר את חוקי זכויות היוצרים של ארה"ב אם אכתוב ספר שהמשיך בו ספר שש? אם המו"ל המקורי היה מקבל את הספר שלי, האם תהיה בעיה עם הסופר ז'אן אואל? האם ניתן לכתוב את הספר ולזכות אותו בז'אן?
  אינך יכול לכתוב על דמויות המוגנות בזכויות יוצרים ללא רשות האדם שבבעלותן. זו הנקודה של זכויות יוצרים - להגן על חומר מקורי מפני גניבת אחרים. עבודותיו של אואל מוגנות בזכויות יוצרים, כך שאינך יכול להשתמש בה.
 • כיצד אוכל לזכות בזכויות יוצרים על ספר במדינה שאינה שלי ולפרסם אותו באופן מקוון?
  אם אותה מדינה אחרת היא חברה באמנת ברן, ואתה תושב או אזרח במדינה אחרת כזו, עבודותיך כבר מוגנות בזכויות יוצרים שם במסגרת האמנה הרב-צדדית.
 • הרומן שלי הוגן בזכויות יוצרים בשנת 1994. האם זכויותיי עדיין מוגנות?
  זכויות היוצרים נמשכות זמן רב. זה יימשך לכל חיי המחבר, ועוד 70 שנה אחרי.
 • האם אוכל לרשום זכויות יוצרים על ספר באמצעות שם עט?
  יש לרשום את זכויות היוצרים בכל שם שהוא בספר, כך שאם כתבת את הספר בשם העט הזה, כן, תוכל להשתמש בו לזכויות יוצרים.
 • אם ספר ישן מאוד, האם אוכל להשתמש בתוכן ממנו בספר שלי ואז לעשות עליו זכויות יוצרים?
  אתה יכול להגן על זכויות היוצרים על היצירה כולה אם תוסיף תוכן מקורי, אך הקטעים של נחלת הכלל יישארו נחלת הכלל.
 • האם מו"ל ידאג לנושאי זכויות היוצרים אם הוא מעוניין בספרי?
  כן, ברוב חברות ההוצאה לאור יש עורכי דין למשימה זו או שיעבדו עם אחד מחוץ לחברה.
 • האם עלי לערוך זכויות יוצרים על ספר אם ביצעתי עריכות בספר שכבר זכיתי לזכויות יוצרים?
  לא. אם עבודתך עברה שינויים עריכתיים קלים, אינך נדרש להגשת זכויות יוצרים חדשה.
 • האם אוכל לזכות בזכויות יוצרים על ספר שנכתב בכינוי / שם בדוי?
  כן, רק זכויות יוצרים עליו תחת שם בדוי. אם הספר אומר שהוא נכתב על ידי צ'אק פינלי, אז זכויות יוצרים עליו תחת צ'אק פינלי.
 • יצרתי חוברת צביעה. האם אני רושם אותו כספר או כיצירת אמנות?
  אם התמונות "נפוצות" [למשל פינגווינים, פרחים וכו '], רשמו אותה רק כספר. עם זאת, אם מדובר ביצירות אמנות מקוריות משלך, רשום כל יצירה ייחודית בנפרד.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל להוסיף דף זכויות יוצרים ברומן שלי?
 • האם אני צריך לשלם כדי לזכות בזכויות יוצרים על הספר שלי? כמה זה יעלה?
 • האם עלי לזכות בזכויות יוצרים על ספרי לפני עריכתו?
 • האם אוכל להשתמש בחלק קטן ממפה שמצאתי בספר בספרי? האם עלי לבקש אישור?
 • האם עלי להגיש את הטקסט כמו גם את הכותרת לזכויות יוצרים על ספר?

תגובות (10)

 • zachbrown
  ההסבר שלך בקבלת הרשמה רשמית היה מאוד פשוט ונתן לי את הביטחון שאני צריך כדי להמשיך בהרשמה. תודה.
 • yvandervort
  זה היה נהדר ומועיל.
 • mertzdoris
  הבהיר את הדברים מאוד ושמר אותי משואבי הדם שרצו סכום כסף עצום לעשות את אותו הדבר.
 • morganneil
  תודה רבה על המידע. הייתי ברחבי האינטרנט ונחתתי על הדף הזה כדי להבהיר את כל הספקות שלי. כבוד!
 • kassandra26
  כיוון אותי לכיוון הנכון. תודה.
 • rweimann
  איך להתכונן להכנת ספר עזר, תודה.
 • chrismason
  מידע בסיסי טוב כדי להביא אותי לכיוון הנכון.
 • hirthelevi
  תאריך זכויות היוצרים, סמל זכויות היוצרים והרישום כולם היו אינפורמטיביים מאוד מכיוון שלא ידעתי דבר על כל זה. אז ככותב מתחיל, כל המידע בעמוד זה היה מאוד מועיל.:-)
 • henri05
  פשוט, תמציתי ואינפורמטיבי.
 • cmurray
  במאמר זה יש את המידע הדרוש לי לגבי קבלת זכויות יוצרים. מצאתי שזה מאוד מועיל.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail