כיצד זכויות יוצרים על יצירות האמנות שלך?

כדי להעניק זכויות יוצרים על יצירות האמנות שלך, תוכל להשתמש במערכת הרישום האלקטרונית של משרד זכויות היוצרים האמריקני, הנקראת eCO. ראשית, בקר בפורטל eCO באופן מקוון וצור חשבון. לאחר מכן לחץ על "רשום תביעה חדשה" ומלא את הבקשה לזכויות יוצרים על הגרפיקה שלך. לאחר שתסיים, שלם את העמלה על ידי הזנת חשבון הבנק או פרטי כרטיס האשראי שלך. לסיום, הגש עותק של הגרפיקה שלך דרך פורטל ה- eCO או באמצעות הדואר. כדי ללמוד כיצד להגן על יצירות האמנות שלך מפני הפרת זכויות יוצרים, גלול מטה!

כדי להעניק זכויות יוצרים על יצירות האמנות שלך
כדי להעניק זכויות יוצרים על יצירות האמנות שלך, תוכל להשתמש במערכת הרישום האלקטרונית של משרד זכויות היוצרים האמריקני, הנקראת eCO. ראשית, בקר בפורטל eCO באופן מקוון וצור חשבון.

יצירת אמנות מוגנת אוטומטית על ידי חוק זכויות היוצרים ברגע שהיא נוצרת, ואינך נדרש לרשום את העבודה במשרד זכויות היוצרים האמריקני כדי להגן על עבודתך. עם זאת, רישום העבודה במשרד זכויות היוצרים של ארה"ב אכן מספק תועלת עיקרית אחת - במקרה שתצטרך להגן על זכויות היוצרים שלך, הרישום מספק תאריך רשמי ברשומה הציבורית שאתה יכול להצביע עליה כדי להצדיק את התביעה שלך בנושא הפרת זכויות יוצרים. יתר על כן, אינך יכול להגיש תביעת הפרה עד לרשום זכויות היוצרים שלך.

שיטה 1 מתוך 3: רישום זכויות היוצרים שלך

 1. 1
  הכן את המחשב שלך לשימוש בסביבה. ניתן לרשום את מרבית זכויות היוצרים באמצעות מערכת הרישום האלקטרונית של משרד זכויות היוצרים האמריקני, המכונה eCO. לפני השימוש ב- eCO, יהיה עליכם לוודא שהמחשב שלכם מותאם להפעלת eCO על מנת למנוע בעיות טכניות בתהליך הרישום. התאם את ההגדרות שלך באופן הבא:
  • השבת את חוסם החלונות הקופצים של הדפדפן.
  • השבת סרגלי כלים של צד שלישי.
  • הגדר את הגדרות האבטחה והפרטיות שלך לבינוניות.
  • משרד זכויות היוצרים האמריקאי בדקה את המערכת האקולוגית באמצעות דפדפן פיירפוקס על מערכת הפעלה Microsoft Windows 7, ומייעץ כי תצורות אחרות עלול לגרום פחות מ-אופטימלית ביצועים ECO.
 2. 2
  הכירו את התהליך האקולוגי. אם תרצה סקירה כללית של אופן השימוש במערכת eCO לרישום זכויות היוצרים שלך, הקדש זמן וקרא את מצגת ההדרכה שמציע משרד זכויות היוצרים האמריקני. ההדרכה תנחה אותך באמצעות מערכת ה- eCO כדי להגיש את רישום זכויות היוצרים שלך.
  • מספר אתרים אחרים מספקים הוראות מפורטות לשימוש במערכת ה- eCO אם אינך אוהב את מצגת הממשלה.
 3. 3
  השלם את יישום הסביבה. לאחר שהכרתם את התהליך, פתחו את פורטל ה- eCO וצרו חשבון. לאחר שתעשה זאת, לחץ על "רשום תביעה חדשה" בצד שמאל של דף הפתיחה ופעל לפי ההנחיות כדי לספק את המידע הדרוש לרישום זכויות היוצרים שלך.
  • לאחר שתשלים את היישום, הצעדים בצד שמאל ייבדקו. כאשר כל הסעיפים מסומנים, היישום שלך מוכן למשלוח.
  • לאחר שהזנת ובדק את כל המידע לדיוק, לחץ על "הוסף לעגלה", סכום דמי ההגשה שלך יופיע בחלון זה. עיין במידע ולאחר מכן לחץ על "קופה" כדי להמשיך לשלב התשלום.
 4. 4
  שלם את האגרה. יש לך מספר אפשרויות תשלום. ראשית, תוכל להזין את פרטי חשבון הבנק שלך ולהעביר את הכספים הנדרשים באופן אלקטרוני. לחלופין, ניתן לשלם בכרטיס חיוב / אשראי. לשם כך יופנה אל Pay.gov, אתר המופעל על ידי משרד האוצר האמריקני המטפל בתשלום לגורמים ממשלתיים.
 5. 5
  להפקיד עותק של עבודתך. השלב האחרון בתהליך זה הוא שליחת עותק של היצירה הרשומה למשרד זכויות היוצרים האמריקני. באופן כללי, אתה רשאי להפקיד עותק רק באמצעות eCO עבור יצירות ש- (1) לא פורסמו או (2) שפורסמו באופן אלקטרוני בלבד. לאחר תשלום האגרה לחץ על "המשך". ניתן להעלות עותק אלקטרוני על המסך הבא.
  • אם אתה צריך לשלוח עותק פיזי של העבודה שלך, לחץ על "צור תלוש משלוח" בתחתית מסך זה, הדפס את התלוש, צרף אותו לחבילה ושלח אותו לכתובת המופיעה בתלוש.
  • אם אינך בטוח בדרישות ההפקדה עבור עבודתך הספציפית שלך, פנה למשרד זכויות היוצרים האמריקני.
 6. 6
  בדוק מיד את כל ההתכתבויות שאתה מקבל ממשרד זכויות היוצרים. משרד זכויות היוצרים עשוי ליצור איתך קשר בטלפון או בדואר אלקטרוני בנוגע ליישום שלך. אם נדרש תיעוד או מידע נוסף, תקבל הודעה ועליך לעדכן את בקשת ההרשמה שלך בהקדם האפשרי.
  • בדוק בתיקיית דואר הזבל שלך כדי לוודא שלא תפספס שום דבר.
 7. 7
  עקוב אחר הרישום שלך. כדי לבדוק את מצב היישום שלך, היכנס ל- eCO ולחץ על מספר התיק הכחול המשויך לתביעתך בטבלה "פתיחת תיקים" בתחתית המסך.
כמה עולה זכויות היוצרים על יצירות האמנות שלי
כמה עולה זכויות היוצרים על יצירות האמנות שלי?

שיטה 2 מתוך 3: הבנת רישום זכויות יוצרים

 1. 1
  הבן את השלבים הבסיסיים לרישום זכויות יוצרים. רישום זכויות יוצרים במשרד זכויות היוצרים האמריקני כולל שלושה שלבים בסיסיים: (1) להשלים יישום על הנייר או באמצעות מערכת הרישום של eCO של משרד זכויות היוצרים האמריקני; (2) תשלום אגרה; (3) הפקדת עותק של היצירה הרשומה במשרד זכויות היוצרים האמריקני. לאחר שתשלים את השלבים האלה, זכויות היוצרים שלך יירשמו רשמית.
 2. 2
  דע אילו סוגי עבודה ניתן לרשום באמצעות אקולוגי. אם אתה יכול, תרצה להשתמש ב- eCO כדי לרשום את זכויות היוצרים שלך מכיוון ששימוש במערכת אלקטרונית זו מביא את דמי ההגשה הנמוכים ביותר, זמן העיבוד המהיר ביותר, היכולת לעקוב אחר הגשתך באופן מקוון ואפשרות להפקיד יצירות מסוימות ישירות באופן מקוון מבלי שיהיה לך צורך לשלוח אותם בדואר בנפרד (ולסכן שהם ילכו לאיבוד, ייפגעו וכו '). אתה יכול להשתמש ב- eCO כדי לרשום את העבודות הבאות:
  • יצירות ספרותיות
  • עבודות אומנות חזותית
  • עבודות אומנויות הבמה
  • הקלטות סאונד
  • סרטים / עבודות אורקוליות
  • גליונות חד-סדרתיים (למשל גיליון יחיד של מגזין או עיתון)
  • להסברים מפורטים על התנאים לעיל, עיין במדריך של משרד זכויות היוצרים האמריקני המסביר את הסוגים השונים של יצירות יצירה.
 3. 3
  קבע אם היצירה שלך פורסמה או לא פורסמה. תוכל להשתמש ב- eCO רק כדי לרשום (1) כל יצירה אחת, (2) אוסף של יצירות שלא פורסמו על ידי אותו מחבר, או (3) יצירות מרובות שפורסמו באותה יחידת פרסום (כמו ספר תמונות). סטטוס הפרסום קובע גם אם תוכל להפקיד עותק של עבודתך באופן אלקטרוני או לא, או אם תצטרך לשלוח העתק בדואר למשרד זכויות היוצרים האמריקני.
  • על פי חוק זכויות היוצרים, יצירה מתפרסמת אם מכרת, שכרת, חכרת או הלווית את היצירה לציבור. זה נחשב גם לפרסום אם הצעתם עותקים לגורם אחר לצורך הפצה נוספת, הופעה ציבורית או תצוגה ציבורית.
 4. 4
  דע את זכויותיך. כבעלים של זכויות יוצרים, יש לך את הזכות הבלעדית לעשות, או לאשר למישהו אחר לעשות את הדברים הבאים, בכפוף למגבלות ספציפיות:
  • לשחזר את העבודה.
  • צור יצירות חדשות המבוססות על היצירה המקורית על ידי שינויה, שינויה לצורה אחרת או בנייה עליה בדרך כלשהי. (אלה ידועים כעבודות "נגזרות").
  • הפץ עותקים של היצירה.
  • להציג או לבצע את העבודה בפומבי.
 5. 5
  למד על זכויות נוספות באמנות חזותית. בכפוף ל"שימוש הוגן ", למחבר יצירת אמנות חזותית זכויות ייחוס ויושר נוספות, לכל ימי חייו, כולל:
  • הזכות לתבוע מחבר ולמנוע ייחוס כוזב של מחבר ביצירות אחרות.
  • הזכות למנוע ייחוס מחבר ליצירותיו שהושחתו או עוותו בדרכים הפוגעות במוניטין של המחבר.
  • זכויות מוגבלות מסוימות למניעת הרס או השחתה מכוונת של היצירה.
אם תרצה סקירה כללית של אופן השימוש במערכת eCO לרישום זכויות היוצרים שלך
אם תרצה סקירה כללית של אופן השימוש במערכת eCO לרישום זכויות היוצרים שלך, הקדש זמן וקרא את מצגת ההדרכה שמציע משרד זכויות היוצרים האמריקני.

שיטה 3 מתוך 3: הגנה על עבודתך באופן מקוון

 1. 1
  העלה תמונות ברזולוציה נמוכה. בעידן האינטרנט, אמנים רבים משתמשים באינטרנט כדי להציג או לקדם תמונות של עבודותיהם. אם אתה מתכנן לעשות זאת, אחת הדרכים להגן מפני שימוש לא מורשה היא להעלות רק תמונות ברזולוציה נמוכה של האמנות שלך. זה מאפשר לך לקדם את עבודתך באופן מקוון על ידי הצגת אנשים מה הכנת, ובמקביל למנוע מאנשים פחות מכובדים להשיג עותקים ברורים בגודל מלא.
 2. 2
  סימן מים לתמונות שלך. בעזרת עורך תמונות, הצב סימן שקוף המזהה את היצירה שלך באופן בולט על פני התמונה. בדרך זו, כל מי שישיג עותק לא יוכל להפיץ אותו או להשתמש בו באופן חופשי מבלי שכל מי שרואה אותו יידע מאיפה הוא בא.
  • אתה יכול גם לשקול להוסיף את שמך לשם הקובץ בעת העלאת תמונה.
  • ישנם אמצעים טכניים אחרים לסימון הקבצים הדיגיטליים שלך באמצעות סמנים הניתנים לחיפוש, ואף למניעת העתקה או הפצה בלתי מורשים, אם אתה מוכן להוסיף את המגבלות הדרושות לגישת הלקוח.
 3. 3
  הוסף הודעת זכויות יוצרים. תוכל גם להשיג הגנה פסיכולוגית על יצירותיך על ידי הצבת הודעת זכויות יוצרים עליהן בפינה או במרחב נפרד אחר, אך גלוי לעין. השתמש בסמל זכויות היוצרים (©), ואחריו שמך ושנת יצירת היצירה. זה אמור לשמש לפחות כאות לכך שהיצירה היא שלך וכי אתה מתכוון להגן עליה בזכויות היוצרים שהופעלו אוטומטית בעת יצירת היצירה.
 4. 4
  לרדוף אחר הסרת עותקים לא מורשים. על פי חוק Digital Millennium Copyright Copyright (DMCA), הבעלים של זכויות יוצרים רשאי להגיש הודעה רשמית בגין "הסרה" של עותקים לא מורשים המופצים בשרת באירופה. ההודעה נשלחת ל"סוכן זכויות היוצרים הרשום "לספק השירות המקוון של האתר ועליהם לדאוג להסרת העבודות בזמן כדי להימנע מתביעה.
  • ספק השירות המקוון אינו חסין מפני תביעה בגין הפרה אם הם בצעו את הצעדים הנדרשים של DMCA.
  • ניתן לשחזר את העבודות באופן מקוון אם נותן השירות יקבל הודעה נגדית נאותה מהמשתמש שפרסם את החומרים המפרים לכאורה. יהיה עליכם לתבוע את המשתמש בגין צו איסור פרסום פדרלי.
 5. 5
  רשום את זכויות היוצרים שלך ותבע מפרים. לאחר שגילית הפרה, לא הצלחת לגרום להם להפסיק עם אזהרות ותלונות, אתה רשאי לרשום את זכויות היוצרים שלך (תוך חודש) ולתבוע בגין נזקים (כולל נזקים סטטוטוריים), שכר טרחת עורכי דין וצו קבוע.

טיפים

 • אם יש לך שאלות או בעיות הקשורות רישום זכויות היוצרים, קשר משרד זכויות היוצרים האמריקאי ב-מספר חיוג חינם שלה (877) 476-0778-בין 8:00 ו 8: 12:00 לפי שעון החוף המזרחי.
 • זמן העיבוד הנוכחי עבור רישומי זכויות יוצרים שהוגשו באמצעות אקו הוא עד 8 חודשים, ואת זמן העיבוד הנוכחי עבור רישומי נייר תלוי 13 חודשים.
 • באופן כללי, זכויות יוצרים על יצירה אמריקאית שנוצרה ופורסמה לאחר 1977 תימשך לכל ימי המחבר, בתוספת 70 שנה נוספות. קביעת משך היצירות שנוצרו או פורסמו לפני כן יכולה להיות מסובכת, למעט יצירות שפורסמו באירופה לפני 1923.
 • אם אתה מעדיף להגיש על הנייר, השתמש בטפסים הבאים המסופקים על ידי משרד זכויות היוצרים האמריקני: טופס TX ליצירות ספרותיות, טופס VA ליצירות אמנות חזותית, טופס PA ליצירות אמנות הבמה, טופס SR להקלטות קול וטופס SE לסדרות בודדות. הקפד לקרוא את ההוראות המצורפות לפני מילוי הטופס.
לאחר מכן לחץ על "רשום תביעה חדשה" ומלא את הבקשה לזכויות יוצרים על יצירות האמנות שלך
לאחר מכן לחץ על "רשום תביעה חדשה" ומלא את הבקשה לזכויות יוצרים על יצירות האמנות שלך.

אזהרות

 • רישום יצירת אמנות אינו מספק "הגנה על שמיכה" ליצירות דומות שלך. לדוגמא, אם אתה מחזיק בזכויות יוצרים על יצירת אמנות אחת בסדרה (למשל, ציור אחד של נוף עירוני באוסף של נופי עיר שציירת), רק היצירה שהפקדת במשרד זכויות היוצרים של ארה"ב מוגנת. יהיה עליכם לרשום את האחרים בנפרד. עם זאת, תוכל (בתיאוריה) לנסות לטעון כי הפרת נאשמים היא "יצירה נגזרת" של גרסתך הרשומה.
 • אין דבר כזה " זכויות יוצרים של איש עני ", שכולל הכנסת היצירה שלך למעטפה ושליחתה בדואר לעצמך, שמירה על המעטפה האטומה כ"הוכחה "למחבר. שיטה זו מספקת הגנה משפטית מועטה או ללא הגנה מעבר להעתק המתוארך שהיה לך לפני ששלחת אותו לעצמך, והוכיח רק שקיבלת ייעוץ רע.

שאלות ותשובות

 • כמה עולה זכויות יוצרים על משהו?
  זכויות היוצרים חופשיות ואוטומטיות. בדרך כלל אין צורך ברישום עד שתרצה לתבוע מישהו בבתי המשפט בארה"ב. ההרשמה עולה 26 € -41 € אם אתה עושה את זה בעצמך, ו- 190 € -370 € אם אתה שוכר מישהו שיעשה את זה.
 • כיצד אוכל ליצור זכויות יוצרים על מספר יצירות אמנות? האם עלי להירשם ולשלם את האגרה עבור כל חלק?
  כל יצירה יוצרת של מחבר מקורי מוגנת בזכויות יוצרים ברגע שאתה יוצר אותה בצורה מוחשית. אם אתם מתייחסים לרישום זכויות היוצרים האופציונלי, תוכלו לרשום "תיק עבודות" שלם של יצירות משלכם כ"כותרת "יחידה בתשלום יחיד, בתנאי שהם עומדים בקריטריונים מסוימים. עיין בשאלות הנפוצות המקוונות ב- eCO בכתובת copyright.gov לפרטים נוספים.
 • האם אוכל זכויות יוצרים על לוגו?
  גרפיקה מסוימת של לוגו עשויה להכיל את "עבודת היוצר היצירתית" הדרושה כדי לזכות בהגנה על זכויות יוצרים. זה יהיה במקביל לכל הגנה על סימני מסחר הטמונים בשימוש או ברישום שלה בקשר עם מוצרים או שירותים מסוימים במסחר.
 • האם זכויות היוצרים הדיגיטליות נרכשות באותו אופן כמו פיזיות בתהליך זה?
  חוקי זכויות יוצרים בדרך כלל אינם מבחינים ביצירות על פי היותן "פיזיות" או דיגיטליות. על פי החוק האמריקני, למשל, יצירה מקורית של מחבר יצירתי רוכשת זכויות יוצרים ברגע שהיא מוקלטת בצורה מוחשית, בין אם היא עפרון על נייר ובין אם מדובר בסיביות דיגיטליות המאוחסנות בזיכרון, וממנה ניתן להעתיק או להפיץ.
 • מהו גודל הרזולוציה האידיאלי להעלאת תמונה או קבוצת תמונות של האמנות שלי?
  בדרך כלל 72 dpi, אם כי מכיוון שלצגי המחשבים יש רזולוציות גבוהות בהרבה בימינו, אנשים רבים מעלים 96 dpi לתמונה בפורמט jpg.
 • כמה עולה זכויות היוצרים על יצירות האמנות שלי?
  זכויות היוצרים חופשיות ואוטומטיות. הרישום האופציונלי עשוי לגבות עמלות בהתאם למה שאתה מנסה לרשום ובאיזו מדינה. באירופה דמי המינימום עבור רישום מקוון של יצירה אחת הם כרגע 26 אירו
 • האם משרד זכויות יוצרים ישקול תערוכה של עבודותיי כפי שפורסמו?
  על פי החוק האמריקני, תצוגה פומבית של יצירה אינה מהווה כשלעצמה "פרסום", כפי שמתואר במעגל 40 של משרד זכויות היוצרים האמריקני: רישום זכויות יוצרים ליצירות ציוריות, גרפיות ופיסוליות.
 • היצירה המוגנת בזכויות יוצרים הינה צורת אמנות מקורית / עיצוב על שמיכה. זה יחיד במינו. האם צריך להעתיק כדי להגיש? האם ניתן להגיש תמונה של השמיכה?
  ניתן להגיש תצלום כ"עותק פיקדון "בין היתר ליצירות פיסול או אמנות חזותית.
 • האם יצירת אמנות יכולה להיחשב מקורית אם היא הועתקה חלקית מתמונה אחרת?
  זה תלוי מה וכמה ממנו הועתק, ובאיזה הקשר. במקרים מסוימים ניתן לפצל זכויות יוצרים בינך לבין היוצר של היצירה המקורית.
 • אני פסל ואני משלם לצלם כדי לצלם את עבודותיי שהעלתי באתר שלי. בלוגר / מבקר השתמש בתצלומים אלה ללא אישור. איפה אני עומד?
  צרו קשר עם הבלוגר ושאלו על כך, אם הם מסרבים להוריד אותה והם לא עוקבים אחר שימוש הוגן, שקול לנקוט בהליכים משפטיים.
שאלות ללא מענה
 • האם אוכל לרשום את הגרפיקה שלי אם היא כוללת OC עם גרסה מעט שונה של חומר המוגן בזכויות יוצרים?
 • האם אתה צריך לרשום כל יצירת אמנות או לעשות זאת רק פעם אחת?

תגובות (8)

 • alphonso36
  אני ילד בן שלוש עשרה שצייר לאחרונה משהו שרציתי בזכויות יוצרים אז הלכתי לכאן והעצות היו נהדרות! מדריך תודה!
 • oauer
  זה היה קל לעשות זאת על ידי ביצוע ההוראות הפשוטות שלך. תודה.
 • elliottclark
  מידע נהדר עם הוראות קלות למעקב. תודה.
 • alanwalker
  כאמן אני מוצא כל הזמן אנשים שמצלמים את האמנות שלי ומשתמשים בה לדף הפרופיל שלהם בפייסבוק ולקידומי אירועים. אנו חיים בעולם בו אנשים לא יודעים או פשוט גסים. המאמר שלך עזר לי להבין מה אני צריך לעשות.
 • hermann56
  המאמר כולו היה מועיל מאז שהייתי חסר מושג, אבל ידעתי שאני צריך להתחיל איפשהו.
 • laurengray
  מאוד ברור ועוזר, תודה!
 • jackross
  הבנה למעשה מה זכויות יוצרים עושה ליחידים ויצירותיהם.
 • dkautzer
  היו לי שאלות רבות בהתייחס לזכויות יוצרים. על השאלות הללו נענו.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail