איך להילחם בפיראטיות של ספרים?

אתה יכול להילחם בפיראטיות של ספרים פשוט על ידי השקעת מאמץ רב בשיווק וקידום הספר שלך
אתה יכול להילחם בפיראטיות של ספרים פשוט על ידי השקעת מאמץ רב בשיווק וקידום הספר שלך.

מדי שנה, הוצאות לאור בארה"ב מאבדות מכירות שאבדו בין 60 € ל -75 מיליון יורו בגלל פירטיות לספרים. אם הוצאת ספר עצמאי לאור, אתה עלול להיות מודאג ממה שיקרה אם מישהו יעשה פיראטיות על עבודתך. נקוט צעדים מראש כדי להגן על הספר האלקטרוני שלך ולהפוך אותו ללא מושך עבור פיראטים. עקוב אחר האינטרנט לעבודה שלך ודיווח מייד על עותקים פיראטיים שאתה רואה. פיראטיות של ספרים באינטרנט מהווה בעיה יותר בספרים אלקטרוניים, אך פיראטים יסרקו גם ספרי דפוס כדי ליצור עותקים דיגיטליים. כך שגם אם הספר שלך מודפס רק, אתה עדיין צריך להיזהר.

שיטה 1 מתוך 3: הגנה על קבצי ספר אלקטרוני

 1. 1
  הצפן את הספרים האלקטרוניים שלך. ישנן תוכניות הצפנה זמינות לספרים אלקטרוניים אשר יאפשרו רק לקרוא את הקובץ על ידי משתמשים מורשים. זה יכול לעזור במניעת העברת הקובץ המקורי, מכיוון שהקובץ לא יהיה קריא לאף אחד חוץ מהקונה המקורי.
  • שיטה זו לא תגן על הספר שלך אם מישהו היה רוצה פשוט לבצע צילום מסך של כל עמוד ולמכור את זה כעותק פיראטי.
  • יתכן שיש כמה קמעונאים אלקטרוניים שאינם תומכים בהצפנה, דבר שעלול להגביל את זמינות הספר שלך.
 2. 2
  השתמש בקבצים דיגיטליים מאובטחים. בין אם אתה מפרסם ספר דפוס או ספר דיגיטלי, ודא שכל הקבצים הדיגיטליים מוצפנים ומאוחסנים בצורה מאובטחת כדי שלא יהיו פגיעים בפני האקרים. אתה יכול גם לנעול את הקבצים ולדרוש סיסמה כדי לגשת אליהם.
  • תן לקבצים שלך שם קוד שרק אתה תבין. גם אם הקבצים שלך נפרצו, הפיראטים בעתיד יתקשו להבין אילו קבצים הם הספרים שלך. לדוגמה, אם כתבת ספר אלקטרוני שכותרתו "Berry Blue", אתה יכול לתת שם לקבצים במחשב שלך "2B41895e."
 3. 3
  הוסף סימני מים למעקב אחר עותקים שנרכשו. מפרסמים מרכזיים מגנים על ספרים אלקטרוניים שלהם באמצעות סימני מים, וייתכן שיש לך אבטחה דומה כפרסום עצמי, אם אתה יכול להרשות לעצמך את העמלות עבור זה.
  • טכנולוגיית סימני המים אמנם אינה מונעת מאף אחד לבצע פיראטיות על ספרך, אך היא מאפשרת לך לעקוב אחר העותק ולזהות את הפיראט. סימן המים אינו גלוי, והוא דומה יותר לקוד מעקב המוטמע בקוד הספר. שירותי אנטי-פיראטיות סורקים באינטרנט את הקוד ומדווחים כאשר נמצא עותק פיראטי של ספרך.
 4. 4
  אסור על שיתוף קבצים. אם אתה מוכר ספר אלקטרוני באמצעות קמעונאים אלקטרוניים, כגון אמזון, יש לך אפשרות לאנשים שרוכשים את הספר שלך לשתף אותו עם חבר. אם תבטל אפשרות זו, אנשים לא יוכלו לשתף את הספר שלך.
  • איסור על שיתוף קבצים הוא חרב פיפיות מכיוון שאתה מאבד את ההזדמנות להשיג קורא חדש. מישהו שלווה ספר מחבר עשוי בסופו של דבר לקנות את אחד הספרים האחרים שלך בהמשך, כך שאם יש לך כותרות רבות שתוכננו, אפשר שיתוף קבצים בספרים המוקדמים שלך.
  הוצאות לאור בארה"ב מאבדות מכירות שאבדו בין 60 ל -75 מיליון יורו בגלל פירטיות לספרים
  מדי שנה, הוצאות לאור בארה"ב מאבדות מכירות שאבדו בין 60 ל -75 מיליון יורו בגלל פירטיות לספרים.
 5. 5
  עקוב אחר האינטרנט. גם אם יש לך זכויות יוצרים רשומות בעבודתך, אתה עדיין אחראי לחשיפת פיראטים ולאכיפת זכויות היוצרים על ידי הגשת תביעה. הגדר התראות חיפוש עבור שמך וכותרת הספר שלך כדי להתעדכן.
  • גם אם הוגדרו לך התראות, עדיין מומלץ לחפש בעצמך אחת לכמה שבועות. חפש לא רק את הכותרת שלך אלא גם כותרות קצרות או שגיאות כתיב נפוצות.
  • אם אתה מוצא עותקים פיראטיים אפשריים של ספרך, אל תלחץ על קישורים כלשהם ואל תנסה להוריד את הקובץ - ייתכן שהקובץ פגום או שיש בו וירוס. במקום זאת, הסר מידע רב ככל האפשר על האתר, הכין כמוסות מסך וסמן את הדף בסימניות.
 6. 6
  לשווק ולקדם את הספרים שלך. אתה יכול להילחם בפיראטיות של ספרים פשוט על ידי השקעת מאמץ רב בשיווק וקידום הספר שלך. ערכו קריאות והחתמות ספרים, והשתתפו בקבוצות קריאה ובמועדונים.
  • הנגשת עצמך זמין ועבודה לפיתוח קשר אישי יותר עם הקוראים שלך יכולה לסייע לבניית המשך נאמנות. בלוגים וחשבונות מדיה חברתית טובים לכך.
  • קוראים נאמנים שמרגישים שיש להם קשר אישי איתך נוטים יותר לקנות את הספרים שלך ולעודד אחרים לעשות את אותו הדבר. הם גם עשויים להתריע בפניך כאשר הם רואים עותקים פיראטיים של ספרך.
 7. 7
  הצע תמריצים לקוראים. כמפרסם עצמי, יש בכוחכם להציע הנחות מיוחדות לקוראים הרוכשים באופן חוקי את ספרכם. אתה יכול גם לספק תמריצים באמצעות עלון בדוא"ל.
  • פרסום תמריצים אלה בכל עותק של ספרך יכול להפוך אנשים שצורכים עותקים פיראטיים לקוראים לגיטימיים של עבודתך.
  • לדוגמה, ייתכן שתציע סיפור בונוס בחינם אם הקוראים נרשמים לרשימת הדוא"ל שלך. גם אם מישהו קרא עותק פיראטי של הספר שלך, אולי היה מוצא חן בעיניו כדי להירשם לרשימת הדוא"ל שלך.

שיטה 2 מתוך 3: דיווח על עותקים פיראטיים

 1. 1
  אסוף עדויות לפיראטיות. אם אתה מוצא עותק פיראטי של העבודה שלך, תרצה לקבל כמה שיותר מידע. מכיוון שניתן להעביר או למחוק דפים אלה בקלות, השתמש בשיטות מרובות לאיסוף עדויות לגביהם.
  • קח כמוסות מסך, כתוב כתובות אינטרנט ישירות וקבל עותקים של ארכיוני אינטרנט במידת האפשר.
  • הימנע מלחיצה על קישורים מכיוון שאתה עלול להדביק את המחשב שלך בוירוס. העובדה שיש קישור למה שהם טוענים שהוא הספר שלך היא עדות מספקת.
 2. 2
  חקר את נראות האתר. חפרו באתר בו מצאתם עותקים פיראטיים אפשריים של ספרכם וראו מה תוכלו לגלות על כמות התנועה שהוא מקבל. אם מדובר באתר או בלוג אישי קטן, כדאי לך לגשת אליו אחרת ממה שהיית עושה אם האתר היה מנוהל על ידי תאגיד גדול יותר.
  • אם באתר יש דף "אודות", יתכן שתוכל למצוא שם מידע על מספר המבקרים שמקבלים האתר בכל יום או בכל חודש.
  • הפעל חיפוש אחר כתובת האתר הראשית של האתר בכתובת https://prchecker.info/check_page_rank.php עבור Google PageRank, ובכתובת http://alexa.com/siteinfo עבור Alexa Rank. אלה יספקו לך מידע על התנועה באתר וכמה גבוה הדף יופיע בתוצאות החיפוש. זה יכול לתת לך מושג טוב כמה אנשים יכולים לגשת לעותק הפיראטי של העבודה שלך.
 3. 3
  מצא את הבעלים של הדומיין. חפש את האתר ברישום הדומיין של WHOIS בכתובת https://whois.icann.org/en. זה יגיד לך מי רשם את התחום הזה. בתנאי שהבעלים לא הפעיל חסימת זהות, זה ייתן לך את כתובתם, מספר הטלפון, כתובת הדוא"ל וכתובת ה- IP שלהם.
  • אם לבעל הדומיין מופעל שירות חסימת אבטחה או חסימת זהויות, המידע שתקבל יהיה הכתובת ופרטי הקשר של רשם הדומיינים, ולא הבעלים הפרטי. עם זאת, עדיין תוכל להשתמש במידע זה כדי ליצור קשר עם הרשם בנוגע לעותקים הפיראטיים.
  פיראטיות של ספרים באינטרנט מהווה בעיה יותר בספרים אלקטרוניים
  פיראטיות של ספרים באינטרנט מהווה בעיה יותר בספרים אלקטרוניים, אך פיראטים יסרקו גם ספרי דפוס כדי ליצור עותקים דיגיטליים.
 4. 4
  שלח מכתב להפסקת התפטרות. אם הצלחת למצוא את הבעלים של הדומיין, כתוב מכתב מנומס בו יידע אותם על העותקים הפיראטיים של ספרך הזמינים באתר האינטרנט שלהם. קח את הגישה בהנחה שהם לא היו מודעים לפיראטיות ויהיו מוכנים לעבוד איתך.
  • בתקשורת הראשונה שלך עם בעל האתר, הימנע מהאשמתם בגניבת עבודתך ואל תאיים בתביעה. פשוט ספק מידע על הפיראטיות שמצאת ובקש מהם לעבוד איתך כדי לתקן את המצב.
  • תן לבעלים מועד אחרון להגיב, אך הישאר בלתי פורמלי. לדוגמה, אתה יכול לומר "אני מצפה להניח את העניין הזה. אנא חזור אלי בשבועיים הקרובים והודיע לי על תוכניותיך."
  • יתכן שתקבל תשובה פחות מועילה. הם עשויים לסרב באופן בוטה או שהם יתעלמו ממכתבך. במקרה כזה, ייתכן שתרצה לדבר עם עורך דין ולשלוח מכתב רשמי יותר.
 5. 5
  הודיעו לסוכן ה- DMCA של האתר. החוק האמריקני מחייב שמארחי אתרים, כמו WordPress ו- Tumblr, יהיו בעלי סוכן DMCA שניתן לקבל הודעה בנוגע לתוכן פיראטי. אם האתר מתארח על ידי אחד משירותים אלה, חפש קישור לדף זכויות יוצרים.
  • בדרך כלל תמצא טופס שתוכל למלא כדי להודיע לסוכן DMCA של האתר. עליך לספק את שמך, כתובת ומספר הטלפון שלך, יחד עם מידע על התוכן הפיראטי.
  • סוכן DMCA יבדוק את הודעתך ואם הוא מסכים איתך, הוא יסיר את התוכן בעצמם. בדרך כלל תשמע מהם תוך יום-יומיים.
 6. 6
  צרו קשר עם רשם הדומיינים וחברת האירוח. אם אתה יכול למצוא את שם החברה שרשמה את הדומיין או מספקת שירותי אירוח לאתר, הם עשויים גם להיות מחויבים להוריד תוכן פיראטי.
  • חברות הממוקמות באירופה נדרשות להסיר תוכן פיראטי אם קיבלו הודעה על כך. לא משנה אם הצלחתם לשלוח הודעת DMCA לסוכן ה- DMCA של האתר, תוכלו לשלוח הודעה עם אותו מידע לרשם הדומיינים ולחברת האירוח.
  • לחלק מהחברות הללו עשוי להיות טופס באתר האינטרנט שתוכל למלא ולהגיש. בדוק באתר האינטרנט שלהם את שם סוכן ה- DMCA שלהם או את השיטה לדיווח עליהם פירטיות.
 7. 7
  הגש דוח לחברת עיבוד התשלומים. חברות מסוימות לעיבוד תשלומים, כגון PayPal, יאסרו או ישעו משתמשים שמקבלים כסף עבור תוכן פיראטי. אם האתר שמצאת לוקח כסף עבור עותקים פיראטיים של עבודתך, אתה יכול לפטור את יכולתם להרוויח כסף מכך בזמן שאתה מעריך את האפשרויות האחרות שלך.
  • חפשו באתר האינטרנט לוגו של חברות עיבוד תשלומים בהן הם משתמשים. היכנס לאתר של אותה חברה וחפש קישור משפטי או זכויות יוצרים שייתן לך את המידע הדרוש לך להגשת הדוח שלך.
 8. 8
  עקוב אחר הדוחות שלך. בשלב זה יתכן והודעת על כמה אנשים או חברות שונות על פירטיות של ספרך. זה אמור להספיק כדי להסיר את התוכן הפיראטי, אבל אתה צריך לשמור על ערנות.
  • רק בגלל שאתר או מארח מסירים קישור או עמוד מסוים, אין שום ערובה שהפיראטים לא פשוט יפרסמו מחדש את התוכן שלך. זה גם לא ימנע מהם ללכת לאתר אחר ולהעלות שם את אותו התוכן.
  • עקוב בדרך כלל אחר הניטור שלך באינטרנט ובקר באתרים שדיווחת עליהם כדי לוודא שהתוכן הפיראטי אינו חוזר.

שיטה 3 מתוך 3: רישום זכויות היוצרים שלך

 1. 1
  מלא את בקשת ההרשמה. אם אתה עדיין לא מצליח להיפטר מעותקים פיראטיים של הספר שלך באינטרנט, אתה יכול לתבוע את הפיראטים בגין הפרת זכויות יוצרים. אולם לפני שתוכל להגיש תביעה, עליך לרשום את זכויות היוצרים שלך במשרד זכויות היוצרים האמריקני.
  • יש לך זכויות יוצרים ביצירה שלך מהרגע שאתה כותב אותה - אין צורך ברישום. אך אם ברצונך לאכוף את זכויות היוצרים הללו כדי להילחם בפיראטיות של ספרים, עליך לעבור את תהליך הרישום הרשמי.
  • תוכל למצוא יישומי רישום והוראות באתר משרד זכויות היוצרים בכתובת copyright.gov. אינך זקוק לעורך דין כדי לרשום זכויות יוצרים. היישום פשוט ותוכלו להשלים אותו באופן מקוון תוך מספר דקות.
  אך אם ברצונך לאכוף את זכויות היוצרים האלה כדי להילחם בפיראטיות של ספרים
  אך אם ברצונך לאכוף את זכויות היוצרים האלה כדי להילחם בפיראטיות של ספרים, אתה צריך לעבור את תהליך הרישום הרשמי.
 2. 2
  שלם את דמי ההגשה הרלוונטיים. אם אתה המחבר היחיד של הספר שלך, אתה יכול לשלם דמי הגשה בסך 26 € בתנאי שתשלים את הבקשה באופן מקוון. התשלום הוא 41 € אם כתבת את הספר עם מישהו אחר.
  • בעת הגשה מקוונת, אתה יכול לשלם באמצעות המחאה אלקטרונית או כרטיס אשראי או חיוב.
  • יש לך גם אפשרות של דיוור ביישום נייר. זמן העיבוד יהיה ארוך יותר, ותצטרך לשלם דמי הגשה גבוהים יותר בסך 63 €
 3. 3
  צרף עותקי פיקדון. לבקשתך יש לצרף עותקים אלקטרוניים של עבודתך, אשר יוגשו לספריית הקונגרס. באתר יש רשימה של סוגי קבצים מקובלים שתוכלו להגיש.
  • אם אתה שולח בקשה לנייר, עליך גם לשלוח עותקים קשיחים של עבודתך.
 4. 4
  בקש עיבוד מזורז. אם כבר ידעת שמישהו פיראט את ספרך וטרם רשמת את זכויות היוצרים שלך, ייתכן שתרצה שהזמנתך תאיץ. אחרת זה יכול לקחת עד שמונה חודשים לעיבוד.
  • עיבוד מזורז זמין רק בנסיבות מוגבלות, ותצטרך להסביר את הסיבות שאתה סבור שמצבך דורש עיבוד מזורז. אם משרד זכויות היוצרים מסכים לזרז את הרשמתך, עליך לשלם תשלום נוסף בסך 600 €.
 5. 5
  דבר עם עורך דין לדיני זכויות יוצרים. אם מיציתם את כל האפשרויות האחרות, כדאי לכם לשקול לתבוע את הפיראטים בבית המשפט. מצא עורך דין המתמחה בהגשת תביעות בגין הפרת זכויות יוצרים וקבל את חוות דעתו בעניינך.
  • ישנם עורכי דין המציעים התייעצויות ראשוניות בחינם, אך עורך דין טוב לדיני זכויות יוצרים עשוי לגבות מחיר אחיד קטן גם עבור הייעוץ הראשוני. בנוסף, לעתים קרובות עורכי דין נוקטים במקרים של הפרת זכויות יוצרים במסגרת הסדר דמי מגירה, מה שאומר שאתה יכול להוציא אלפי דולרים על שכר טרחה משפטי לפני שאתה בכלל הולך למשפט.
  • הליכים בבית המשפט הפדרלי הם זמן רב, יקר ולחץ. עליכם לשקול רק לתבוע פיראטים בגין הפרת זכויות יוצרים כמוצא אחרון, או אם הם מכרו עותקים פיראטיים של עבודתכם והרוויחו הרבה כסף.

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל להתחקות אחר הוצאת הספרים שלי?
  אם אינך יכול להתחקות אחר המו"ל, דאג לעיין בדף שתאריך זכויות היוצרים מופיע במידע.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail