איך לעזור בזמן אסון טבע?

אתה יכול לעזור בבנייה מחדש באמצעות ארגונים כמו בית גידול לאנושות
בין אם אתה גר באזור האסון ובין אם תצטרך לנסוע לאזור האסון, אתה יכול לעזור בבנייה מחדש באמצעות ארגונים כמו בית גידול לאנושות.

כאשר אסון מתרחש, אנשים רבים חשים מוכרחים לעזור בדרך כלשהי, אך הידיעה כיצד או היכן לעזור יכולה להיות קשה. תמיד יש צורך בסיוע, מרגע פגיעת האסון ולפעמים במשך שנים לאחר מכן. ישנן דרכים רבות בהן אתה יכול להיות מעורב על ידי תרומת הזמן, הכסף והאנרגיה שלך כדי לעזור לאנשים ולאזורים שנפגעו מאסון טבע.

שיטה 1 מתוך 2: תרומת כסף ומשאבים

 1. 1
  שלח כסף לארגון לאומי מכובד לצורך סיוע באסון. זו הדרך הטובה ביותר לעזור. שליחת כסף מאפשרת לארגונים להקצות כספים לפי הצורך. כמה ארגונים אמינים ששוקלים לתרום כדי לכלול את UNICEF, הקלה ישירה או בית גידול לאנושות. בדוק באינטרנט את הלשכה לעסקים טובים יותר או שעון צדקה כדי לברר אם הצדקה שאתה שוקל לתרום לה מכובדת.
  • אתה יכול גם לשקול לתרום כסף לארגונים כמו ASPCA והחברה ההומנית כדי לעזור לבעלי חיים שנפגעו.
  • בדוק אם הארגון מציע קו תרומות לסמס. ייתכן שתוכל לתרום על ידי פשוט שליחת טקסט מהיר למספר העמותה. החיוב יופיע בדרך כלל בחשבון האלחוטי הבא שלכם.

  טיפ: לפני שתתרום, בדוק את הארגון בנווט הצדקה. אתה יכול לוודא שהם מכובדים ולראות כיצד הם מנהלים את התרומות שלהם.

 2. 2
  מצא תוכניות מקומיות באזור שלך לתרומה. בקר באתר האינטרנט של ארגוני ההתנדבות הלאומיים הפעילים באסון (NVOAD) בכתובת https://nvoad.org/voad-members/national-members/. זה יעזור לך למצוא תוכניות מקומיות מכובדות באזורים שנפגעו מאסון. NVOAD מתמחה גם בתיאום מאמצי הסיוע כך שהמאמצים לא יוכפלו על ידי מספר סוכנויות. זה עובד כדי להבטיח שכל הצרכים מכוסים ביעילות.
  זה יעזור לך למצוא תוכניות מקומיות מכובדות באזורים שנפגעו מאסון
  זה יעזור לך למצוא תוכניות מקומיות מכובדות באזורים שנפגעו מאסון.
 3. 3
  ארגן גיוס תרומות לגיוס כסף. אספו תרומות על ידי הגדרת צנצנת איסוף בבית הספר, בעבודה או במסעדה מקומית, או פשוט שאלו את החברים והשכנים. אם יש לך זמן, תכנן סוג אחר של גיוס כספים. Fast ורעיונות קלים כוללים מכירות לאפות, דוכני לימונדה, מכירות חצר, או שטיפת מכוניות.
  • לאחר שאספתם את הכסף, תרמו אותם לארגון ארצי או לתוכנית מקומית.
 4. 4
  תן דם במרכז תרומות מקומי. תרומת הדם שלך יכולה ממש לסייע בהצלת חיים, במיוחד בעת אסונות כגון רעידות אדמה. בדוק באתר הצלב האדום האירופי את דרישות התרומה הספציפיות באזורך ולקביעת פגישה.
  • אתה יכול לתרום דם בכל עת, אפילו לפני שאסון יתקיים. הדם שלך יישמר במילואים ויהיה זמין לשימוש בעת הצורך.
 5. 5
  תרם בגדים וחפצי בית אם אתה גר ליד אזור מושפע. חפש באינטרנט ב- NVOAD כדי למצוא בנקים, מקלטים וארגונים מבוססי אמונה מקומיים המספקים מאמצי סיוע וכדי לגלות אילו פריטים מתקבלים.
  • לפעמים אפילו מצרכים בסיסיים, כמו בקבוקי מים, לא יכולים להתקבל בגלל לוגיסטיקה כמו שטח אחסון ועלויות משלוח, לכן עדיף להתקשר מראש או לבדוק באינטרנט כדי לברר מה צריך.
  • האספקה הדרושה תלויה לרוב בסוג האסון. לדוגמא, ייתכן שיהיה צורך במגבים, דליים ומסירי לחות במהלך שיטפון.
  • אמנם זה עשוי להיות טבעי לרצות לשלוח צעצועים שיעזרו לנחם ילדים שנפגעו, אך בדרך כלל לא מעודדים צעצועים מכיוון שהם אינם נחשבים לצורך מיידי, וגם בשל חששות אחרים כגון אחסון והפצה.
אתה יכול גם לעזור לבד על ידי פנייה לגורמים המקומיים שלך כדי לראות היכן נדרשת עזרה
אתה יכול גם לעזור לבד על ידי פנייה לגורמים המקומיים שלך כדי לראות היכן נדרשת עזרה.

שיטה 2 מתוך 2: מתן יד עוזרת

 1. 1
  התנדב במרכז מקומי אם אתה גר ליד אזור מושפע. עזור לבשל או להגיש אוכל במטבח סיוע, לארגן פריטים שנתרמו בכנסייה או בארגון צדקה, לענות לטלפונים לארגון או לספק אוכל ומים.
  • אם אינך בטוח כיצד או היכן לעזור, התקשר לקו 2-1-1 המקומי שלך. הם יוכלו לספק לך מידע קהילתי וכן דרכים להסתבך.
 2. 2
  מקלט עקור משפחות ובעלי חיים. לעיתים קרובות יש צורך מיידי במקלט, כך שאם יש לכם נכסי שכירות או בתי נופש לא מיושבים, זו תהיה דרך נהדרת לעזור. או אם אתה גר ליד אזור מושפע ויש לך מקום פנוי, שקול לפתוח את הבית למשפחה נזקקת.
  • אתה יכול לרשום את הבית או החדר שלך ב- Airbnb בחינם לאירוח משפחה עקורה.
  • צרו קשר עם ארגון כמו ASPCA או האגודה ההומנית כדי לראות כיצד תוכלו לעזור בתמיכה לבעלי חיים שנפגעו.
 3. 3
  השתמש בכישורים שלך או בעסק שלך כדי לבנות מחדש אזורים שנפגעו. תמיד קיים צורך גדול בתיקון בתים ומבנים שניזוקו או נהרסו במהלך אסון. התנדבות מזמנך ומרצך היא דרך נהדרת להסתבך.
  • לדוגמה, אם אתה יודע לעשות חפירה, אתה יכול לעזור בפינוי והכנת קרקעות. אם אתה מבצע עבודות בנייה כלשהן, אתה יכול להשתמש בכישורים שלך כדי לתקן או לשחזר בתים ומבנים.
  • בין אם אתה גר באזור האסון ובין אם תצטרך לנסוע לאזור האסון, אתה יכול לעזור בבנייה מחדש באמצעות ארגונים כמו בית גידול לאנושות. אתה יכול גם לעזור לבד על ידי פנייה לגורמים המקומיים שלך כדי לראות היכן נדרשת עזרה.
  • גם אם אינך מיומן בתחום מסוים, אתה יכול לעזור במשימות אחרות כמו הסרת פסולת וניקוי אתרים, חפירה או אספקת אספקה.
אנשים רבים חשים מוכרחים לעזור בדרך כלשהי
כאשר אסון מתרחש, אנשים רבים חשים מוכרחים לעזור בדרך כלשהי, אך הידיעה כיצד או היכן לעזור יכולה להיות קשה.

טיפים

 • צרו קשר עם ארגונים מבוססים כדי לברר בדיוק מהם הצרכים וכיצד תוכלו לעזור בצורה הטובה ביותר. לפעמים בגלל דברים כמו לוגיסטיקה, מקומות אינם מסוגלים לקבל פריטים פיזיים. כסף או כוח אדם עשויים להועיל יותר ולכן ניתן להקצותם לפי הצורך.
 • זכרו תמיד, גם אם אין לכם הרבה כסף לתת, כל מעט עוזר.

אזהרות

 • היו זהירים כשאתם תורמים לארגון או לאדם שאינו מוכר. בדוק תמיד מקוון את הלשכה לעסקים טובים יותר או שעון צדקה באינטרנט.

שאלות ותשובות

 • מה עלי לעשות אם אני במצב של אסון טבע ואף אחד לא עוזר לי?
  ראשית, זהה את הסוכנויות המקומיות באזורך המגיבות בקשות להפצת סיוע. שנית, פנה לסוכנות הראשית המסייעת לנסיבותיך. לדוגמא, אם סוכנות עוזרת לבעלי בתים בלבד, הם לא יעזרו לכם אם אתם שוכרים, לכן עליכם לזהות את מי שיכול לסייע בצרכים הספציפיים שלכם.
 • אם היו לי כספים לתרום לאסון טבע למתמודדים עם מחלות כרוניות, היכן או מי תהיה הדרך הטובה ביותר לנקוט?
  התמודד עם ארגון / סוכנות ידועים ומכובדים שיש להם רקורד טוב כיצד הם מוציאים תרומות כספיות. כמעט כל סנט צריך ללכת לקורבנות. כיום, הצלב האדום או וריאציה שלו במדינות שונות הוא לעתים קרובות הארגון המכובד העיקרי. לחלופין, תוכלו לבקש מכנסייה מקומית את המלצתם.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail