איך להילחם בפשע?

עקוב אחר מצבים מוזרים או חריגים שיכולים להצביע על פשע או פשע פוטנציאלי הכרוך בטרור
עקוב אחר מצבים מוזרים או חריגים שיכולים להצביע על פשע או פשע פוטנציאלי הכרוך בטרור.

אתה לא צריך להצטרף למשטרה כדי להילחם בפשע. הפשע מופיע בכל מיני דרכים בעולם המודרני, ויש לך תפקיד לעזור לעצור אותו. פשע יכול לפגוע בבית שלך, בשכונה שלך ואפילו דרך המחשב שלך, ויש הרבה צעדים שאתה יכול לנקוט כדי להגן על עצמך.

שיטה 1 מתוך 3: להגן על עצמך

 1. 1
  הישאר במצבים בטוחים. הימנע מהליכה בעצמך בלילה, במיוחד באזורים המוארים בצורה גרועה. הישאר ערני לסביבתיך, והיזהר באנשים שעשויים לצפות או עוקב אחריך.
 2. 2
  צפו בפעילות סמים חשודה. בתי סמים, בהם קונים ונמכרים סמים לא חוקיים, יכולים להופיע בכל סוג של שכונה, במיוחד כאלה שבהם אנשים בדרך כלל מבודדים. אם אתה מבחין בסימני פעילות הסמים סביב בית בשכונתך, שים לב ופנה למשטרה. אלה יכולים לכלול:
  • תנועה רגלית מוגזמת או חריגה סביב בית. זה יכול לכלול אנשים רבים שמגיעים והולכים, אנשים מסתובבים סביבם, או מבקרים תכופים נכנסים ויוצאים במהירות.
  • עצירות תנועה תכופות, במיוחד אם מישהו מהבית יוצא לדבר עם המכוניות האלה.
  • פעילות מאיימת, כולל הפחדות ברורות ואלימות, או עלייה פתאומית בפעילות עבריינית ברחבי הבית.
  • החלפה ישירה של סמים וכסף.
 3. 3
  צפו בפעילות טרור חשודה. עקוב אחר מצבים מוזרים או חריגים שיכולים להצביע על פשע או פשע פוטנציאלי הכרוך בטרור. אלה יכולים לכלול:
  • מזוודות, מזוודות, תיקי גב או חבילות אחרות ללא השגחה.
  • ריחות או אדים חריגים.
  • זרים ששואלים שאלות בנוגע לנהלי אבטחה, או לצלם תמונות או קטעי וידאו של מאפייני האבטחה של בניין.
 4. 4
  קבל פרטים על כל פשע שאתה עד אליו. על מנת לעזור, המשטרה תצטרך כמה שיותר פרטים. קבל מידע רב ככל שתוכל לשתף עם רשויות החוק. אם אפשר, הקפידו לכלול:
  • הפשע שבוצע.
  • מיקום הפשע. כתובת פיזית טובה, אך ניתן גם לציין ציוני דרך חשובים בקרבת מקום. אם אתם באזור עירוני, כדאי לדעת את הרחובות הצולבים הקרובים ביותר.
  • תיאור החשוד. חפש כל סוג של מאפיין פיזי מובהק, כולל גובה, משקל, מבנה, צבע עור ושיער וסימנים פיזיים (כמו צלקות או קעקועים). אינך זקוק לכל הדברים האלה, אך ככל שתוכל לקבל פרטים רבים יותר כך הוא יהיה טוב יותר.
  • כל פריט בשימוש. האם הפושעים חמושים? האם יש להם כלים לבצע את הפשע הספציפי שהם מבצעים?
  • תיאור הקורבן. זה יכול להיות האדם שנפגע, או הבניין, במקרה של ונדליזם, פריצה וכניסה וסוגים אחרים של פשע רכוש.
  אתה לא צריך להצטרף למשטרה כדי להילחם בפשע
  אתה לא צריך להצטרף למשטרה כדי להילחם בפשע.
 5. 5
  צרו קשר עם רשויות החוק המקומיות. אם מצב חירום קרוב, חייג 9-1-1. אם לא, פנה למחלקת המשטרה המקומית שלך. כשאתה מדווח על פשע, דאג שיהיה כל הפרטים מוכנים.
  • אם יש לך מידע הנוגע לפשע פדרלי, כגון פשע אלים, פורנוגרפיה בילדים, סחר בבני אדם, טרור, סחר בסמים והונאה, פנה ל- FBI או משרד המשפטים.

שיטה 2 מתוך 3: אבטחת הבית והשכונה

 1. 1
  נעל את הדלתות והחלונות שלך. אין צורך להקל על פורצים ואחרים לפרוץ פנימה. הרגל לנעול כשאתה עוזב או נכנס לביתך, ולפני שאתה הולך לישון. וודאו כי ניתן לאבטח את כל הכניסות הפוטנציאליות לביתכם.
  • אם יש לך מפתח רזרבי, אל תשאיר אותו מוסתר איפשהו מחוץ לבית שלך. עדיף להשאיר את זה אצל חבר או שכן מהימן.
 2. 2
  הגן על חפצי הערך שלך. הרחיקו מחלונות חפצים יקרי ערך, כמו אלקטרוניקה, יצירות אמנות ותכשיטים. אל תאפשר לגנבים פוטנציאליים "לחנות לחלונות" על ידי כך שהם רואים מה יש לך. תוכלו לשקול השקעה בכספת לאחסון חפצי ערך בביתכם. לכל הפחות, שים את מפתחות הבית והרכב איפשהו מחוץ לטווח הראייה, כמו במגירה.
 3. 3
  היפטר ממקומות מסתור. הרחיקו עצים ושיחים מדלתות וחלונות, והתקינו אורות סביב ביתכם. אינך רוצה לתת לגנבים פוטנציאליים אפשרות להסתתר תוך כדי פריצה לביתך.
 4. 4
  קבל מערכת אזעקה ביתית. ישנן מגוון מערכות התראה ביתיות שם, המיועדות לבתים ומצבי מגורים רבים ושונים. וודאו שבחרתם אחד המתאים ביותר לצרכים שלכם. הדברים שיש לקחת בחשבון כוללים כיצד האזעקה תתחבר למערכת ניטור, כיצד תרצה להתקין אותה וכל תכונות אוטומציה ביתיות נוספות שתרצה.
 5. 5
  הגן על הבית שלך כשאתה לא נמצא בסביבה. אם אתה הולך להסתלק לזמן מה, נקט בצעדים כדי להיראות כאילו אתה עדיין בבית. דאגו לאיסוף הדואר או העיתונים. שקול לרכוש טיימר עבור אורות או מכשירים אלקטרוניים כדי שלא תמיד יהיו כבויים.
  לדבר על בעיות הפשע המקומי וכיצד תוכל לעצור זאת
  דאג לאישים מקומיים, כגון משטרה, פוליטיקאים, נפגעי עבירות או אנשי דת, לדבר על בעיות הפשע המקומי וכיצד תוכל לעצור זאת.
 6. 6
  הכירו את שכניכם. הציג את עצמך בפני האנשים שחיים סביבך, ולמד מעט עליהם.
  • למד אם למישהו מהשכנים שלך יש מצלמות מעקב או אבטחה. מידע מסוג זה יכול להועיל למשטרה הזקוקה לראיות וידאו לפיו בוצע פשע באזור מגוריך.
 7. 7
  ערכו פגישות קהילתיות. אם אתה מודאג מגידול בפשע, קבל אנשים בשכונה שלך לדון בבעיות שלהם ובדרכים שבהן אתה יכול לעבוד כדי לפתור אותן. עדיף יהיה לזהות תחילה כמה בעיות שתוכלו להתמודד איתן, אולם תוך כדי דיבור, ייתכן שתגלה שלשכנים רבים יהיו דאגות דומות לפשיעה.
  • קבוצות קיימות מראש כמו ארגוני כנסיות או מועדונים חברתיים (רוטרי או אריות, למשל) יכולים להוות בסיס לארגון נגד פשע.
  • הזמינו את המשטרה גם לפגישות שלכם. הם יכולים לעזור במתן מידע נוסף הדרוש לך בכדי להילחם בפשע בשכונתך, ולהגדיר דרכים ספציפיות לאנשים לדווח על פשעים בעילום שם.
 8. 8
  ערכו משמרת נגד פשע או צעדו. אם יש לכם קבוצה קהילתית ביחד, תוכלו לנקוט בצעדים ציבוריים למחות על פשע. בחר מיקום שבו מספר רב של אנשים יכולים להתכנס ונמצא במקום ציבורי גלוי. מכיוון שאתה מוחה בשם ביטחונך של הקהילה שלך, ציון דרך אזרחי ראוי לציון יכול להיות מיקום טוב. דאג לאישים מקומיים, כגון משטרה, פוליטיקאים, נפגעי עבירות או אנשי דת, לדבר על בעיות הפשע המקומי וכיצד תוכל לעצור זאת.
 9. 9
  גיבשו משמר שכונה. אתה ושכניך יכולים לעבוד יחד בכדי לעזור למשטרה לשמור על בטיחות השכונה שלך. גייס אנשים אחרים באזור שלך לדון בחששות הקהילה ולצפות בפשעים. צור תוכניות לצפייה בשכונה שלך ולתקשורת בנושאים. הקפידו לערב את אכיפת החוק המקומית, מכיוון שקבוצת הצפייה שלכם תעבוד איתם בצמוד.

שיטה 3 מתוך 3: לחימה בפשיעת סייבר

 1. 1
  התקן תוכנת אבטחה. ישנם מספר מוצרים טובים שם שישמרו על אבטחת המחשב. וודא כי במחשב שלך יש תמיד מערכת אבטחה עדכנית. אם זה נותן לך אפשרות לעדכן אוטומטית, קח את זה.
  • אל תקנו תוכנה חדשה בגלל פופ-אפ או פרסומת אחרת הטוענת שמצאו וירוסים או תוכנות זדוניות במחשב שלכם. זו רק תרמית נוספת המאפשרת להאקרים גישה למחשב שלך.
 2. 2
  צור סיסמאות חזקות. העצה המסורתית היא להפוך את הסיסמה שלך לשילוב של אותיות קטנות וקטנות, מספרים וסמלים. שמור את הסיסמאות שלך במקום מאובטח והזן אותן רק באתרים מאובטחים.
  • דרך נוספת בה תוכלו ליצור סיסמה חזקה היא לקחת את האות הראשונה של כל מילה, בתוספת מספרים וסמלים, בשני משפטים פשוטים. לדוגמה, המשפט "חיית המחמד הראשונה שלי היה כלב בשם פידו. קיבל אותו בשנת 1993." יהפוך לסיסמה "MfpwadnF.Ghi1993." הוא ארוך, ויש בו תערובת של אותיות קטנות וקטנות, מספרים וסמלים. מכיוון שהיא לא קוראת כמילה כלשהי שתופיע במילון, קשה יותר למישהו אחר להבין. בנוסף, מכיוון שהוא יכול להתייחס למשפט שרק אתה יודע, יהיה לך קל יותר לזכור אותו.
  הם יכולים לעזור במתן מידע נוסף הדרוש לך בכדי להילחם בפשע בשכונתך
  הם יכולים לעזור במתן מידע נוסף הדרוש לך בכדי להילחם בפשע בשכונתך, ולהגדיר דרכים ספציפיות לאנשים לדווח על פשעים בעילום שם.
 3. 3
  אל תגיב להודעות דיוג או דואר זבל. לעולם אל תספק מידע אישי או פיננסי באמצעות דוא"ל או אתרים לא מאובטחים. עסקים לגיטימיים לא יבקשו את המידע האישי שלך באמצעות דוא"ל או טקסט.
  • רבים מהודעות אימייל אלה ייראו לגיטימיות, או יאיימו לנקוט בפעולה נגדך אם לא תגיב. אל תיבהל, ואל תגיב להודעות אלה.
 4. 4
  צרו קשר עם הרשויות המתאימות. אתר תלונות העזר של נציבות הסחר הפדרלית (FTC), https://ftccomplaintassistant.gov/#crnt&panel1-1, מאפשר לך לדווח על דיוג או תוכניות זבל אחרות. באפשרותך גם להעביר הודעות דוא"ל התחזות לחברה המתחזה, ולקבוצת העבודה נגד דיוג בכתובת reportphishing@antiphishing.org.
 5. 5
  בדוק את דוחות הבנק שלך. רוב עבירות הסייבר נועדה לגנוב את זהותך בכדי לגנוב כסף. עקוב אחר כל רכישות יוצאות דופן. אם אתה מבחין במשהו יוצא דופן, פנה לבנק או לאיגוד האשראי שלך בהקדם האפשרי.

אזהרות

 • העדיפות הראשונה שלך להילחם בפשע צריכה להיות שמירה על עצמך. עליך להתערב רק אם קיים איום רציני לפגיעה פיזית בך או במישהו אחר. גם אם הפשע נראה לא אלים, עדיף להתקשר למשטרה ולתת לה להתמודד עם זה.

שאלות ותשובות

 • האם אני באמת יכול להילחם בפשע כפי שעושים גיבורי על בדיוניים?
  כן, אתה יכול, אבל זה לא יהיה הדבר הכי בטוח או הכי טוב לעשות. גיבורי על בדיוניים אינם צריכים לדאוג להיפצע, להיעצר או להיהרג.
 • אם קורה פשע שאינו חירום (למשל שתיית קטינים), האם עלי עדיין להתקשר למספר 911, או שמא אני מתקשר למספר משטרתי אחר?
  אתה יכול להתקשר למספר הלא-חירום של משטרתך. בדוק באתרי משטרתך או שריף כדי למצוא את המספר שאינו חירום.
 • כיצד אוכל לדווח על מישהו אך להישאר אנונימי?
  כתוב פתק וחתום עליו "אנונימי" או בצע שיחת טלפון מבלי לציין את שמך.
 • האם אפשר להחזיר מישהו חמוש?
  רוץ אם הם חמושים. אם זו לא אפשרות, להילחם בשבילך על החיים.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail