כיצד להגן על המותג שלך לצמיחה עתידית?

כשאתה שם את העסק שלך או את המותג שלך
כשאתה שם את העסק שלך או את המותג שלך, ייתכן שלא תחשוב על הרחבה מעבר לים.

כשאתה שם את העסק שלך או את המותג שלך, ייתכן שלא תחשוב על הרחבה מעבר לים. עם זאת, כדאי לשקול מה קורה אם המותג שלך ממריא והופך להצלחה בחו"ל מכיוון שתזדקק לשם מותג ייחודי או שתוכל להיות מאותגר על ידי חברה בתחום שיפוט אחר עם שם זהה או דומה. מאמר זה דן בדברים שיש לקחת בחשבון לפני שמות למותג שלך.

צעדים

 1. 1
  להבין את המינוח המשפטי הכרוך בכך. המונח החוקי לשם מותג הוא "סימן מסחרי". הסימן המסחרי (המכונה לעתים קרובות ™) הוא הבטחה ללקוחות באיכותו, ערךו ואמינותו של מוצר או שירות.
 2. 2
  בחר סימן מסחרי זמין. זה המקום שבו עסקים ממוקדים מקומית טועים לעתים קרובות. בעת חיפוש אחר סימנים מסחריים קיימים במדינתך (בדרך כלל באמצעות ארגון קניין רוחני המשויך לממשלה), ייתכן שתגלה שהסימן המסחרי שלך זמין. עם זאת, שקול חיפוש רחב יותר כדי להקיף את השווקים במדינות אחרות. אם אתה חברה בבריטניה, למשל, זה הגיוני לבדוק בשוק האמריקני סימנים מסחריים קיימים אם אתה חושב שיש סיכוי כלשהו למסחר בחו"ל בעתיד.
 3. 3
  השתמש בייעוץ מקצועי. ישנם אנשי מקצוע אשר הוכשרו בחיפוש ופרשנות של מידע על סימני מסחר. סמכו על המומחיות שלהם להנחות את הבחירות שלכם. שאל אותם שאלות כגון:
  • האם הסימן המסחרי שלי זמין גם בבית וגם בחו"ל?
  • האם הסימן המסחרי שלי דומה לכל דבר אחר ואם כן, מהן ההצעות שלך?
  • האם הסימן המסחרי שלי הוא שאנשים יזהו בבירור עם המוצר או השירות שלי או שהוא מעורפל מדי?
  המונח החוקי לשם מותג הוא "סימן מסחרי"
  המונח החוקי לשם מותג הוא "סימן מסחרי".
 4. 4
  הגן על הסימן המסחרי שלך בבית. יש לרשום סימני מסחר כדי לקבל הגנה. בקש את תהליך ההרשמה המדויק בארגון הקניין הרוחני שלך או במחלקת הממשלה הרלוונטית. יהיו טפסים זמינים באופן מקוון או דרך מקום הרישום.
  • אם יש לך שאלות בעת מילוי הטפסים, בקש סיוע ממקום ההרשמה.
  • בדרך כלל יהיה תשלום המשויך לרישום, לכן שלם אותו כנדרש.
 5. 5
  הגן על סימן המסחר שלך מעבר לים. לאחר שרשמתם את הסימן המסחרי שלכם במדינתכם, יהיה עליכם להמשיך להכיר באופן פעיל בחו"ל מכיוון שהרישום המקומי שלכם אינו מספק רישום בינלאומי אוטומטי. הגש בקשה במדינות מעבר לים בהן אתה חושב שתוכל לסחור יום אחד על מנת לקבל את ההגנה על סימן מסחרי במקום אחר. השתמש ביועץ המקצועי שלך לכך כראוי, מכיוון שטעויות קטנות עלולות לפסול את הרישום שלך.
 6. 6
  לפקוח. אל תזניחו לרשום את הסימן המסחרי שלכם בבית או בחו"ל. הרבה יותר קשה ויקר יותר להגן על טענה של הפרת זכויות סימן מסחר אם לא נרשמת. ההרשמה מביאה את היתרונות של ראיות לפעולה שננקטה על ידי החברה שלך בכדי להניח תביעה על שם המותג ומעידה על סוחרים אחרים מכיוון שיש רשומות רשמיות שניתן לחפש בהן. לטווח הארוך הרבה יותר זול לזהות, לחפש, לרשום ולהגן על סימן מסחרי מאשר להגן על שם מותג לא רשום ובתוך כך, אתה מסתכן באובדן מוניטין, בשווי של שנים, ואפילו בשם המותג שלך אם אתה לא מגן על זה בהצלחה.

דברים שתזדקק להם

 • איש מקצוע מסחרי מסחרי לעזרה
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לשלב עסק?
 2. כיצד למנוע גניבת זהות?
 3. איך לעזור לחבר שנעצר באמצע הלילה?
 4. כיצד למצוא רישום פלילי?
 5. איך להילחם בכרטיס חניה?
 6. איך להיקשר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail