כיצד להגיש סימן מסחרי?

כדי לרשום סימן מסחרי, התחל בחיפוש במערכת החיפוש האלקטרוני של סימנים מסחריים באתר משרד הפטנטים והסימנים המסחרי של ארה"ב, אחר סימנים מסחריים קיימים דומים לסימן שאתה רוצה לרשום. אם אתה מוצא כאלה, שנה את הסימן המסחרי שלך כך שהוא ייחודי וככל הנראה לא יחשוב על ידי מישהו אחר. לאחר מכן, אתר את מערכת היישומים האלקטרוניים של סימני מסחר באותו אתר, ומלא יישום עם כל המידע אודות הסימן המסחרי שלך. לקבלת טיפים ממחברנו המשפטי, כמו כיצד לבחור סימן מסחרי טוב, המשך לקרוא!

עלול הבעלים לאבד את זכויות הסימן המסחרי שלו על פי מה שמכונה בחוק סימני המסחר "נטישה"
אם לא משתמשים בסימן, עלול הבעלים לאבד את זכויות הסימן המסחרי שלו על פי מה שמכונה בחוק סימני המסחר "נטישה".

סימן מסחרי מגן על שימוש במילה, ביטוי, סמל או עיצוב המשויכים לשירות העסקי שלך או לשם המוצר שלך מפני שמישהו אחר משתמש בו. זה לא מגן על רעיון, כפי שעושה פטנט, או על ביטוי של רעיון, כמו שעושים זכויות יוצרים. סימן מסחר רשום מעניק לבעלים זכויות טובות יותר מזו שאינה רשומה. על מנת לרשום סימן מסחרי, יהיה עליכם לבחור בסימן ייחודי שמעולם לא נעשה בו שימוש בתחומכם לפני כן ולהגישו למשרד הפטנטים והסימנים המסחריים של אירופה. לאחר שהסימן שלך התקבל, תוכל לנקוט בהליכים משפטיים ביתר קלות אם מישהו אחר ינסה להעבירו כבעליו.

חלק 1 מתוך 4: החלטה על סימן מסחרי

 1. 1
  שרטטו רעיונות לסימן מסחרי. סימן מסחרי הוא מילה ייחודית, ביטוי, לוגו, סמל גרפי או מכשיר אחר המשמש לזיהוי מקור המוצר או השירות ולהבחנה בינו לבין המתחרים. זה יכול לכלול גם "לבוש סחר": היבטים מובחנים אחרים של מוצר או שירות הנוטים להבחין בין המוצר או השירות, כגון צורות, אותיות, מספרים, צלילים, ריחות או צבעים. סיעור מוחות רעיונות לסימן מסחרי עבור המוצר שלך.
  • כמה דוגמאות לסימנים מסחריים הם הונדה (למכוניות), דוריטוס (לצ'יפס) ומקדונלדס (למזון מהיר).
  • "שמלת סחר" כוללת צבעים ייחודיים על מעטפת FedEx או על המעגלים הצבעוניים של הוועד האולימפי.
 2. 2
  הימנע ממזלזל במונחים. תנאים פוגעניים אינם רשומים כסימנים מסחריים. גם מילים בשפה זרה, אם הן פוגעניות, אינן ניתנות לרישום כסימנים מסחריים.
  • למשל, להקת רוק בצ'יינה טאון בשם "The Slants" נשללה מסימן מסחרי בשמה.
  • אולם מאוחר יותר, בית המשפט העליון של ארה"ב קבע כי החוק המסרב לרישום סימני זלזול הוא פגיעה בלתי חוקתית ב"חופש הביטוי ".
 3. 3
  הימנע מסימנים כלליים. הסימן המסחרי שלך לא צריך להיות כללי. מונח כללי מתאר קבוצה שלמה או סוג של מוצרים או שירותים. לדוגמא, "מחשב" הוא מונח כללי מכיוון שהציבור משייך מונח כללי לסוג של טובין או שירותים, ולא מותג מסוים.
  • בנסיבות מסוימות, סימן מסחר יצליח כל כך עד שלבסוף הוא יהפוך ל"גנרי "; כלומר, הציבור הרחב סבור כי הסימן המסחרי הוא למעשה שמו של סוג טובין. דוגמאות קלאסיות כוללות "Kleenex" לרקמות ו"דרגנוע "להעברת מדרגות. עם זאת, זו בעיה שלא תתמודד איתה רק בהמשך הדרך, כאשר המוצר שלך כל כך מצליח שהוא שולט בשוק.
 4. 4
  הימנע מסימנים חלשים. סימנים חלשים כוללים סימני תיאור, סימנים גיאוגרפיים וסימנים שהם שמות משפחה. אינך יכול לרשום סימן חלש אלא אם כן אתה יכול להוכיח כי הצרכנים מודעים לסימן ולשייך אותו למוצר או לשירות שלך, ולהעניק לו "משמעות משנית".
  • במילים אחרות, כדי לרשום סימן חלש, היה צריך להשתמש בו די הרבה זמן כדי שתהיה הוכחה שהוא הפך למותג ייחודי.
 5. 5
  הימנע מסימנים פונקציונליים. "מאפיין פונקציונלי" הוא בדרך כלל דבר חיוני למוצר או לשירות ולכן קיים בכל הסחורות או השירותים מסוג זה. ייתכן שלא ניתן לרשום תכונה פונקציונלית כסימן מסחרי.
  • לדוגמא, ניתן לראות צורת מוצר או אריזת מוצר כתכונה פונקציונאלית. אף על פי שצורת מוצר עשויה להיות סימן מסחרי, אסור שהיא תהיה תועלתנית.
  • דוגמה לכך שיש גלגלים על מכונית. לא ניתן להגן על תכונה זו כסימן מסחרי, מכיוון שהיא חיונית לאופן פעולתו של המוצר.
  • אם יש פטנט על התכונה, הרי שזו עדות חזקה לכך שהיא פונקציונלית.
  • ל- Apple הוענק רישום לצורת הסימן המסחרי של ה- iPod. אפל הצליחה לשכנע את ה- USPTO כי הצרכנים משייכים את צורת ה- iPod לאפל.
 6. 6
  למד אי הכללות אחרות. ישנן אי הכללות רבות אחרות. לדוגמא, סימן מסחרי אינו יכול להיות שמו המלא של האדם או דמיונו אם האדם אינו משויך למוצר. אי הכללות אחרות כוללות:
  • הסימן הוא תיאור גיאוגרפי של מקור הסחורה או השירותים, ואינך יכול להוכיח שהמיקום משויך במיוחד לטובתך או לשירותך.
  • הסימן הוא תרגום של מילה זרה שהיא כללית או מתארת את הסחורה שעליה אתה משתמש בה.
  • הסימן כבר משמש לסדרת ספרים או כותרת סדרת סרטים.
  • הסימן מוקדם על ידי חוקים ממלכתיים או פדרליים, כגון "דוב סמוקי" או דגל ארה"ב.
 7. 7
  שקול להזמין עורך דין לסימנים מסחריים. עורך דין מנוסה בנושא סימני מסחר יכול לעזור לך לבחור ציון מוצלח. הוא או היא בקיאים במה שמתאים לסימן חזק או חלש ויוכלו לסייע לך בחיפוש כדי לברר אם הסימן כבר בשימוש.
  • עורך דין לסימנים מסחריים יכול גם לעזור לך לנווט בהיבטים המסובכים יותר של תהליך הבקשה ולתת לך את הזריקה הטובה ביותר להרשמת סימן.
  • אם תחליט להזמין עורך דין, הקפד למצוא מישהו שיש לו ניסיון רב בעבודה עם ה- USPTO. עורכי דין של סימני מסחר צריכים לרשום את ניסיונם באתר האינטרנט שלהם.
סימן מסחרי אינו יכול להיות שמו המלא של האדם או דמיונו אם האדם אינו משויך למוצר
לדוגמא, סימן מסחרי אינו יכול להיות שמו המלא של האדם או דמיונו אם האדם אינו משויך למוצר.

חלק 2 מתוך 4: שינוי הסימן המסחרי

 1. 1
  חפש סימנים דומים. ברגע שיש לך מושג גס לגבי מה שאתה רוצה שיהיה הסימן המסחרי שלך, תוכל לבצע חיפוש מקוון אחר הסימן שבחרת. השתמש במערכת החיפוש האלקטרוני (TESS) באתר USPTO.
  • חיפושים מקוונים במסד הנתונים של מערכת החיפוש האלקטרונית (TESS) הם בחינם. יהיה עליך להתייעץ במדריך לחיפוש קוד העיצוב לקבלת הקוד הנכון לחיפוש אם הסימן כולל אלמנט עיצובי.
  • Trademark העיקרי ספריית חיפוש הציבורית הוא באלכסנדריה, VA, וזה חול פתוח, 8:00 am כדי 5:30 pm חברים של הציבור רשאי להשתמש בספרייה בחינם.
  • ניתן לחפש במידע מסוים בספריית הפטנטים והסימנים המסחריים האזורית. בספריות אלה יש מאגרי CD-ROM של סימנים רשומים וממתינים, אך למאגרים אלה חסרות תמונות סימני עיצוב.
  • בנוסף, זכור שלא כל הסימנים המסחריים נמצאים במערכת TESS. עליכם לערוך חיפוש בסימני מסחר ממלכתיים (במדינות בהן אתם מתכננים למכור את המוצר שלכם) ואפילו בסימני מסחר זרים (אם אתם מתכננים למכור את המוצר בחו"ל). כדי לראות אם המדינה שלך רושמת סימנים מסחריים, בקר בקישור של USPTO על ידי לחיצה כאן.
  • באירופה, בקנדה ובמספר מדינות אחרות, ניתן לאכוף גם סימן מסחרי קיים שאינו רשום כדי למנוע ממך להשתמש או לרשום את המותג שלך, אם הוא דומה מדי. עליך לחפש חומרים רלוונטיים בתחומך ובתחומים קשורים כדי לאתר את השימוש במותגים שאינם רשומים העשויים להיות דומים לשלך.
 2. 2
  הערך את הסימנים המסחריים הקיימים לצורך התנגשות אפשרית. אם סימן מסחרי קיים נראה דומה לזה שאתה שוקל, השתמש במסד הנתונים TESS או במאגר הסימן המסחרי ואחזור המסמכים (TSDR) כדי לבדוק את מצבו. יהיה עליך לדעת את מספר הסידור או הרישום של הסימן כדי לחפש ב- TSDR.
  • רק בגלל שישנו מותג דומה או זהה או אפילו רשום, אין זה אומר שהוא אינו מוגבל אוטומטית. עם זאת, זה יערער את הערך הייחודי של המותג שלך, אם לא ייצור תפיסה שלילית "העתקה" שלילית בשוק שלך.
  • אין זה יוצא דופן לראות מותגים "זהים" המשמשים או אפילו רשומים בו זמנית על ידי עסקים שונים בשווקים או במיקומים שאינם קשורים זה לזה.
 3. 3
  שנה את הסימן. אם אתה מוצא סימן שדומה לשלך בתחום קשור, ייתכן שיהיה עליך לשנות את הסימן שלך כדי להפוך אותו לבולט יותר או פשוט לבחור סימן אחר. סימן ש"דומה באופן מבלבל "לסימן רשום קיים לא יירשם.
  • סימן דומה למבלבל הוא סימן שייצור "סיכוי לבלבול" בקרב הצרכנים. כדי לקבוע אם הסימן שלך דומה באופן מבלבל, שקול את הדמיון בין הסימנים, כמו גם את הדמיון של הסחורה או השירותים המוצעים וגורמים אחרים.
  • הדמיון בין הסימנים עצמם נשפט על פי המראה, הצליל והמשמעות. השמע את הסימנים ובדוק אם הם נשמעים אותו הדבר. הראה לאנשים גם את הסימנים בהפרש של כמה דקות ושאל אם האדם אם לדעתם הסימנים הם מאותה חברה.
  • אם סימן אחד משתמש בסמל שמשמעותו זהה למילים של סימן אחר, הן עשויות להיחשב "זהות". לדוגמא, המילים "כוכב זהב", בתמונה של כוכב זהב, והמילים "סטלה ד'אורו" ("כוכב זהב, באיטלקית), הן מבחינה טכנית זהה לסימן.
  • שקול גם אם משתמשים בסימנים על מוצרים דומים אשר עשויים להימכר באותה חנות או בשווקים סמוכים. החליטו אם אתם מתחרים על אותם לקוחות כמו המחזיק בסימן המסחר הרשום.
  • ישנם גורמים רבים אחרים שבוחנים (ובתי משפט) משתמשים בהם כדי לקבוע את "הסבירות לבלבול", כולל חוזקו היחסי של הסימן, כמה סימנים דומים אחרים ישנם, עד כמה הצרכנים מתוחכמים עבור אותם מוצרים או שירותים, בין אם ישנם בין היתר הוכח "בלבול ממשי".
 4. 4
  הפוך את הסימן לבולט יותר. אם אפשר, הפוך את הסימן ל"ייחודי מטבעו ". סימן ייחודי מטבעו הוא ייחודי מספיק, כך שסביר להניח כי בעל עסק אחר לא יחשוב עליו באופן עצמאי. הסיכויים הטובים ביותר לזכות בהגנה על סימנים מסחריים הם סימנים ייחודיים מטבעם.
  • הסימנים החזקים ביותר הם "דמיוניים ושרירותיים". מונחים אלה מתייחסים לסימנים שאינם מילים אמיתיות, או שיש ביניהם קשר בלתי צפוי למוצר או לעסק, מה שמאוד לא סביר שמישהו אחר יחשוב על אותו סימן. לדוגמה, השמות קודאק ואקסון נוצרו במיוחד כדי להיות מותגים ייחודיים. באופן דומה, אפשר להשתמש בשם יוצא הדופן "וינגרה" עבור מוצר בגדים או "אוכמניות" עבור חברת כסאות.
  • סימני ההצעה פחות חזקים. הם מציעים את המהות של מוצר או חברה מבלי לתאר זאת בגלוי, מה שהופך אותם להימור השני הכי טוב שלך. לדוגמא, בעל "ירוק מבריק" כסיסמת החברה שמוכרת צמחי קיסוס.
  • סימני תיאור נחשבים חלשים מכיוון שהם אינטואיטיביים ועלולים להתבלבל בקלות בסימן המסחרי של מישהו אחר. לדוגמא, שימוש בתמונה של עוגיית שיבולת שועל לחברת עוגיות, או לקרוא לחברת משחקי וידאו "משחקים לנצח". סימני התיאור יכולים להתחזק באמצעות שימוש ופרסום.
  • לא ניתן לאכוף או לרשום סימן כללי כסימן מסחרי. כל אחד יכול לחשוב על מילים כלליות ולהשתמש בהם לתיאור מוצר, כך שאין שום דרך לאכוף הגנה. לדוגמא, שימוש בשם "שפתון לשפתיים" עבור חברת שפתון לא יוצר עניין קנייני בשם זה כסימן מסחרי.
כי העובדות בבקשה לסימן המסחר נכונות
אתה נדרש לספק "הצהרה", או הצהרה מושבעת, כי העובדות בבקשה לסימן המסחר נכונות.

חלק 3 מתוך 4: הגשת רישום סימני מסחר

 1. 1
  שקול להשתמש בסימן שלך לפני ההרשמה. אם הסימן שלך חזק ומעולם לא נעשה בו שימוש במוצרים או בשירותים קשורים, אתה יכול ליצור עבורו זכויות מסחרי מסחרי פשוט על ידי שימוש בו על המוצרים או השירותים שלך במסחר. אתה יכול לכתוב TM אחרי המילה, הביטוי או העיצוב מבלי לרשום אותו בפדרלית.
  • יש מגבלות אם אתה משתמש בה ללא רישום פדרלי. לדוגמא, רישום פדרלי נותן לך תמיכה רחבה יותר בהגשת תביעה משפטית לבית משפט פדרלי, ואתה רשאי לרשום את סימןך במכס המכס והגנת הגבול בארה"ב.
  • ייתכן שיהיה קשה יותר להגיש בקשה לסימן מסחרי זר, אם תזדקק לו. רישום פדרלי עשוי להכשיר את המותג שלך להארכה פשוטה באמצעות חוזים בינלאומיים.
  • עם זאת, אם יש לך סימן ש"חלש "מדי מכדי להירשם כסימן מסחרי, אתה יכול להשתמש בסימן ולנסות לחזק אותו באמצעות מאמצי הפרסום והשיווק שלך.
  • יתכן שאתה מרוצה מרישום במדינה אחת או יותר ממדינות ארה"ב, ולא מבחינה פדרלית.
 2. 2
  צפו בסרטונים במערכת היישומים האלקטרוניים של הסימנים המסחריים. השיטה המועדפת להכנת יישום הסימנים המסחריים הפדרליים היא שימוש במערכת היישומים האלקטרונית של סימני מסחר מקוונים (TEAS) הנמצאת באתר USPTO כאן. מערכת TEAS מנחה את מי שמבקש את הסימן.
  • מערכת TEAS כוללת סדרת סרטוני עזרה עצמית שיעזרו לאנשים להגיש סימנים מסחריים.
  • ה- USPTO ממליץ לכל מי שמגיש בקשה לסימן מסחרי לצפות בסרטונים כדי להכיר את התהליך.
  • את סרטי העזרה העצמית תוכלו למצוא כאן, כאן, וכאן.
 3. 3
  בחר צורת בקשה. ישנן שלוש גרסאות של תהליך בקשת הסימנים המסחריים במערכת TEAS. הם נבדלים בהתאם לעלות ולרמת המורכבות. כדי לקבוע איזו אפליקציה מתאימה לך לחץ כאן.
  • TEAS Plus: גרסה זו של אפליקציית TEAS מקוונת לחלוטין ויש לה את הדרישות המחמירות ביותר להגשה. על מנת להגיש מערכת TEAS Plus, עליך לבחור תיאור מאושר של המוצרים והשירותים שלך, לשלם את כל דמי הבקשה מראש, להגיש בקשה ראשונית שהושלמה ועליך להסכים לנהל את כל ההתכתבויות עם USPTO באופן אלקטרוני. התשלום הוא 170 אירו לחוג אליו נרשמים.
  • TEAS RF (עמלה מופחתת): תהליך זה מאפשר דמי הגשת בקשה מופחתים באופן מתון ומחייב לטפל בכל ההתכתבויות באופן מקוון. עם זאת, אינך צריך להגיש בקשה ראשונית שהושלמה במלואה. התשלום עבור הגשת בקשה למערכת ה- RF של TEAS הוא 210 € לכל כיתה שנרשמה אליה.
  • TEAS רגיל: תהליך זה אינו מצריך כל תקשורת אלקטרונית ואינו דורש עמידה בדרישות המחמירות של יישומי TEAS Plus (ו- TEAS RF). התשלום עבור בקשה רגילה של TEAS הוא 240 € לכיתה.
 4. 4
  זהה את הבסיס ליישום. ביישום הסימן המסחרי עליך לציין את "הבסיס לבקשתך". ישנם ארבעה בסיסים עיקריים לתיקים ראשונים בארה"ב: (1) כבר השתמשת בסימן בקשר למכירת סחורות במסחר, (2) בכוונתך להשתמש בו במסחר, (3) החלת לרישום בשוק זר, או (4) כבר יש לך רישום זר של הסימן. מבין 4, 2 הראשונים הם הנפוצים ביותר.
  • אם כבר השתמשת בסימן בקשר למכירת סחורות, עליך לבדוק "כן" תחת "שימוש במסחר." תתבקש להזין את התאריך בו התחלת להשתמש בסימן. הניחוש הטוב ביותר שלך בסדר כאן.
  • עליך גם לספק ל- USPTO את התאריך שבו מכרת או הצעת את המוצרים שלך מחוץ למדינתך (למשל מאתר אינטרנט) באמצעות הסימן המסחרי שלך.
  • אם עדיין לא השתמשת בסימן אך יש לך "כוונה בתום לב" להשתמש בו בעתיד, סמן "כן" תחת "כוונת שימוש". אינך רשאי לרשום מותג באירופה עד שהגשת הוכחה לשימושו בפועל במסחר, אלא אם כן תביע את היתרונות המוקדמים של בקשה או רישום זרים.
 5. 5
  זהה את סוג הסחורה והשירותים. יהיה עליך לזהות את סוג הסחורה או השירותים שאתה מספק.
  • USPTO משתמש בלוח הזמנים הבינלאומי לסוגי טובין ושירותים כדי לקבץ סחורות קשורות.
  • כדי לזהות איזה סוג טובין יש לך בלוח הזמנים, חפש את לוח הזמנים באופן מקוון על ידי לחיצה כאן.
  • מספר הכיתה מצוין אחרי האות "G" עבור טובין או "S" עבור שירותים.
 6. 6
  ספק תיאור של הסחורה או השירותים. תיאור אינו אותו הדבר כמו "המעמד" של הסחורה. התיאור צריך להיות מדויק מאוד. אם הוא רחב מדי, עורך הדין הבוחן של USPTO ידרוש ממך לחזור ולהצר אותו, תוך עיכוב בקשתך.
  • לדוגמא, "תוכנת מחשב" תהיה רחבה מדי, אך "תוכנת מחשב לעיבוד תצלומים דיגיטליים " עשויה להיות מקובלת, אם היא מדויקת.
 7. 7
  זהה את הסימן. כאן עליך לזהות את הסימן המסחרי המוצע שלך. ישנן דרכים שונות לזהות את הסימן המסחרי שלך על סמך סוג הסימן.
  • סימן תו רגיל: אם הסימן הוא מילה או קבוצת מילים, פשוט רשום את המילים כפי שהיית רוצה שיירשמו. לדוגמא, ניתן לזהות סימן כ"עולם השיער של בקי ".
  • פורמט מסוגנן / עיצוב - סימן טופס מיוחד: אם הסימן הוא סוג כלשהו של סמל, לוגו או עיצוב, יש לצרף את הסימן ליישום כקובץ JPEG.
  • סימן סאונד: למרות שנדיר מאוד, "סימן צליל" הוא סימן מסחרי של צליל מסוים. כדי "לזהות" סימן צליל, צרף MP3 של הצליל ליישום שלך. לדוגמא, צליל של מנוע אופנוע הארלי-דוידסון הוא סימן מסחרי רשום.
  • הערה: אינך יכול לשלב את שני הפורמטים הכתובים המובהקים - פורמט סטנדרטי או סגנון - באותו סימן מסחרי. איות ייחודי של שם חברה ולוגו עם עיבוד ייחודי של שם חברה זה הם שני סימני מסחר נפרדים.
  • אתה יכול לרשום סימן "שילוב" המורכב מלוגו ומילים. עליכם להבין כי כל שינוי עתידי שתערכו בלוגו או במילים יבטל את האכיפה של כל הרישום שלכם. חברות רבות רושמות את השם והלוגו בנפרד.
 8. 8
  ספק מידע על המועמד. זה יהיה המידע של מי שמבקש את הסימן. לדוגמה, אם אתה מגיש בקשה לציון בעצמך, אתה תהיה המועמד. למידע נוסף על איזה מידע עליך לספק, צפה בסרטון כאן.
  • אתה יכול גם להגיש בקשה מטעם העסק שלך (גם אם אתה היחיד שמעורב בעסק). לדוגמא, אם העסק שלך הוא הבעלים של הסימן, אז תרשום את שם העסק הרשמי שלך כמבקש. אם התאגיד העסקי שלך או LLC מחזיקים בסימן ואתה מגיש בקשה בשמך האישי, כנושא משרה בחברה, זה יכול לבטל את הבקשה מכיוון ש"בעל הסימן לא הגיש את הבקשה " כמה טעויות כאלה עשויות להיות מתוקנות באמצעות הגשות משלימות.
  • אזרחותך נדרשת ועליך גם להגיש כתובת למשלוח דואר.
  • זכור כי המידע המוגש בבקשתך הוא ציבורי, כך שאם אינך מעוניין להשתמש בכתובת דואר אישית ליישום, תוכל להשתמש בתיבת דואר או בכתובת העסק שלך או עורך הדין שלך.
  • בנוסף, אם אתה משתמש ב- TEAS Plus או ביישום ה- RF של TEAS, עליך לספק כתובת דוא"ל בה תוכל לקבל התכתבות מה- USPTO.
 9. 9
  ספק הצהרה. אתה נדרש לספק "הצהרה", או הצהרה מושבעת, כי העובדות בבקשה לסימן המסחר נכונות. עליכם לחתום על ההצהרה.
  • אפליקציית TEAS מספקת הצהרה אם תעדיף להשתמש באחת שנכתבה מראש.
 10. 10
  הוסף את כתב הוויתור הדרוש. סימנים מסחריים רבים מכילים מילים בתוך הביטוי שלא ניתן היה לרשום לבד כסימני מסחר. לדוגמא, מעצב שיער לא יכול היה לסמן את המילים "מספרה" אם זה כל מה שהיה בסימן. אם הסימן שלך מכיל מילים כאלה, ייתכן שתידרש לספק הצהרת "כתב ויתור".
  • הצהרה זו מכירה בכך שאינך מנסה לתבוע זכויות סימן מסחרי במילים כלליות אלה - רק בסימן כולו כאשר משתמשים בו יחד.
 11. 11
  ספק דגימה. אם היישום שלך מבוסס על סימן שכבר נמצא בשימוש, יהיה עליך לכלול דוגמא לאופן שבו אתה משתמש בפועל בסימן. זה מכונה "דגימת שימוש".
  • אם עדיין לא השתמשת בסימן שלך, תספק דגימה במועד מאוחר יותר כאשר התחלת להשתמש בו על המוצרים או השירותים שלך.
  • כדי לספק את הדגימה באופן מקוון, יהיה עליך לצרף תצלום דיגיטלי של הסימן המשמש למוצרים או לשירותים הנקראים ביישום.
 12. 12
  השלם את הבקשה. תוכלו להשלים את הבקשה באמצעות תשלום האגרות, חתימה על הבקשה באופן אלקטרוני ולחיצה על "הגש".
  • אתה אמור לקבל אישור בדוא"ל לאחר ההגשה, עם מספר סידורי קבוע להתייחסות עתידית.
  • הקפד לשמור את האישור הזה ברשומות שלך.
כל אחד יכול להתנגד להגשת הסימן המסחרי שלך או לבקש הארכת זמן להגשת התנגדות
במהלך 30 הימים הבאים, כל אחד יכול להתנגד להגשת הסימן המסחרי שלך או לבקש הארכת זמן להגשת התנגדות.

חלק 4 מתוך 4: ממתין לתוצאות הבדיקה

 1. 1
  להיות סבלני. לאחר ההגשה, אל תצפו לשמוע דבר על בקשתכם במשך כשלושה חודשים. בדרך כלל, USPTO מגיע להחלטה בנוגע לבקשתך תוך 3 עד 6 חודשים.
  • זמן קצר לאחר ההגשה, עליך להשתמש ב- TESS כדי לאשר שהבקשה שלך התקבלה כהלכה.
  • לאחר אישור הסימן שלך או הכחשתו, תקבל הודעה.
 2. 2
  לענות על כל שאלה. אם ל- USPTO יש שאלות כלשהן או זקוק לבירור כלשהו בנוגע לבקשתך, הם יצור איתך קשר באמצעות שליחת "מכתב פעולה" המסביר את הבעיה או העמימות ביישום.
  • אם אתה מקבל מכתב פעולה, פשוט התקשר לבודק שרשום על המכתב כדי לדון מה הבעיה. שים לב שמה שאתה אומר לבוחן עשוי להפוך לחלק מהקובץ וניתן להשתמש בו נגדך בהמשך.
  • אם אינך מסכים עם הבודק לגבי הבקשה, התקשר לבודק לפני ביצוע השינוי כדי לדון בה.
  • תוכל גם לקבל הוראות מהבוחן כיצד לשנות את היישום.
  • אם בקשתך נדחית מטעמים משפטיים, תוכל להגיש תשובה המכילה טענה מדוע ממצאי הבודק מוטעים.
 3. 3
  המתן לפרסום. לאחר אישור הסימן שלך, תקבל בדואר "הודעת פרסום". ציוןך יפורסם בעיתון הרשמי.
  • במהלך 30 הימים הבאים, כל אחד יכול להתנגד להגשת הסימן המסחרי שלך או לבקש הארכת זמן להגשת התנגדות. עם זאת, זה קורה לעתים רחוקות מאוד.
  • אם אין התנגדות לסימן שהוגש על בסיס סימן "בשימוש", או אם אתה גובר בפעולת האופוזיציה (שעלולה להימשך חודשים של התדיינות משפטית) תונפק תעודת רישום.
 4. 4
  בדיקה נוספת לאחר הודעה על קצבה. אם בסיס הגשתך היה "כוונה להשתמש" וטרם הגשת תיקון לטענת השימוש, יחד עם דגימה, תישלח אליך "הודעת קצבה", אם לא הייתה התנגדות לאחר הפרסום. יהיו לך 6 חודשים להגיש "הצהרת שימוש" (SOU) מקובלת, או בקשה להארכה של שישה חודשים. אחרת היישום הופך ל"נטוש ".
  • ה- SOU ייבחן ועלול לגרום לבסיס חדש לדחיית בקשתך. אם אינך מצליח לעמוד בזמן בדרישות המדויקות ל- SOU, וכל התנגדות של הבוחנים, הבקשה עשויה להיות "נטושה". לדוגמא, ביישום רב-מחלקתי על ה- SOU לכלול דגימת שימוש על סחורות בכל מחלקה שנתבעה, וכן הצהרה מאומתת מהבעלים בפועל לפיה הסימן נמצא בשימוש במסחר על אותם סחורות, תאריך הראשון השימוש, והתשלום הנדרש עבור כל כיתה.
  • בסך הכל ניתן לבקש בכתב חמש הארכות של 6 חודשים, עם תשלום אגרות עבור כל כיתה, לאחר הצגת "מטרה טובה" לאחר ההארכה הראשונה (כלומר הצהרה על מאמציו המתמשכים של הבעלים להשתמש בסימן על סחורות ב מסחר).
  • יתכן ויהיה ניתן להגיש SOU ותשלומים עבור כמה שיעורים שהסימן "נמצא בשימוש במסחר" ולא עבור אחרים, ולהגיש בקשה "לחלק" את היישום, עם תשלום דמי יישום חדשים להמשך הטיפול השיעורים הנותרים.
 5. 5
  קבל את "תעודת ההרשמה " שלך. לאחר 30 יום של מילוי כל דרישות הרישום, תקבל אישור.
  • עם זאת, בגלל הנפח הגבוה שעליו עוסק ה- USTPO, ייתכן שיידרשו שנה ומעלה לעיבוד היישום.
אף על פי שצורת מוצר עשויה להיות סימן מסחרי
אף על פי שצורת מוצר עשויה להיות סימן מסחרי, אסור שהיא תהיה תועלתנית.

טיפים

 • לאחר שהסימן שלך נרשם, עליך להשתמש בו. אם לא משתמשים בסימן, עלול הבעלים לאבד את זכויות הסימן המסחרי שלו על פי מה שמכונה בחוק סימני המסחר "נטישה". אם לא נעשה שימוש בסימן במשך 3 שנים ויותר, הוא נחשב לנטישתו.
 • קיימת פעולה פדרלית כנגד מישהו ש"מסיר "את הסחורה שלהם תחת מותג מטעה מכיוון שהוא דומה באופן מבלבל לשלך, על פי 15 USC § 1125 (א) לחוק לנהאם. זהו סוג של "תחרות בלתי הוגנת", לעומת 15 USC § 1114, האוסר על שימוש בלתי מורשה בסימנים רשומים על סחורות או שירותים במסחר.

שאלות ותשובות

 • סימנתי לוגו מילה מעוצב מסוגנן. מה עלי לעשות כדי להגיש בקשה לסימון מילים סטנדרטי עבור אותו שם? האם מערכת USPTO תאפשר לי להגיש בקשה לציון מילים באותו שם?
  אם אתה מספק מידע ביישום שלך שמראה שאתה הבעלים של סימנים מסחריים שנרשמו בעבר, הם יאפשרו לך לרשום סימנים חדשים "הקשורים" לשלך, בהנחה שהאפליקציה אינה כשירה אחרת.
 • האם ניתן לסמן את הפנים שלי?
  כן, אפשר להשתמש בפנים שלך כסימן מסחרי מובהק במוצרים או בשירותים שלך. חברות רבות משתמשות בפרצופים, כולל מלינדה לו "וונדי" מורס במסעדות של וונדי, פול ניומן על מוצרי "ניומן'ס עצמו", וכן הלאה. ייתכן שיש לך גם זכויות קנייניות של "פרסום" באמצעות התמונה שלך או הדמיון שלך, בהתאם לחוקים המקומיים.
 • מהו דגימה תקפה? האם אוכל להשתמש בצילום מסך, או שמא זו חייבת להיות תמונה דיגיטלית של אובייקט פיזי?
  תלוי מהו המוצר או השירות שלך ואיך הוא משווק. אם אתה מוכר תוכנה להורדה דרך פורטל אתרים, צילום מסך יהיה דרך טבעית להדגים את "השימוש בו במסחר" כמופיע במקור הרגיל.
 • האם עלינו למכור סחורות, או שמועדון יכול להשתמש בסימן מסחרי?
  מועדון רשאי להשתמש בסימן מסחרי "חברות" ולרשום אותו, שיכול לשמש רק חברים מורשים כדי לסמן את ההתאחדות שלהם.
 • האם אוכל להשתמש בשם של להקה בסרט המצויר שלי?
  חוקי סימני המסחר אינם אוסרים עליכם להשתמש בסימנים מסחריים קיימים של אחרים בדרכים מוגבלות, כמו אזכור שמם. למשל, "שכרנו כמה מהנדסים של מיקרוסופט אחרי שהיו אצלנו כמה המבורגרים מקדונלדס וקולה." לא שימוש בלתי חוקי במותגים אלה.

תגובות (4)

 • saunderstheo
  זה נתן מידע שגרם לי להרגיש בנוח למלא אותו בעצמי.
 • belldavid
  לא ידעתי שום דבר על סימנים מסחריים זה נתן לי צעד ראשון טוב בתהליך.
 • xchapman
  סקירה טובה ונקודת כניסה טובה למידע עתידי. קל לקריאה, ואין צורך בכניסה לתגובה! תודה.
 • nleffler
  מאוד אינפורמטיבי, למדתי משהו, ובאמת שאתה לא עושה את זה כל יום.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail