כיצד ניתן לראות אם שם הוא סימן מסחרי?

האם סימן מסחרי של Wall-E
יש גם עסק הפועל בשם Greco Fresh Grille בכמה מיקומים בצפון קרוליינה. האם סימן מסחרי של Wall-E?

הגעת לשם נהדר לעסק, מוצר או שירות. אם מישהו אחר כבר משתמש בשם זה, ייתכן שלא תוכל להשתמש בו בעצמך. לפני שתשתמש בשם, עליך לבדוק אם שם זה מסומן בסימן מסחרי. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא באמצעות משרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני (USPTO). אם אתה מודאג משימוש בשם שאינו סימן מסחרי, אך נראה שהוא כבר נמצא בשימוש, ישנן דרכים אחרות לבדוק. בעל שם ייחודי באמת הוא בסיס טוב לקמפיין שיווקי מוצלח.

שיטה 1 מתוך 2: לבדוק עם ה- uspto

 1. 1
  עיין במאגר המקוון של משאבי משרד הפטנטים והסימנים המסחריים בארה"ב. Trademark מערכת חיפוש אלקטרוני (טס) הנו ללא תשלום. קל לנווט אל TESS מהדף הראשי של USPTO. תחת הכותרת 'למד על התהליך', לחץ על 'חיפוש מסד נתונים של סימנים מסחריים'. בעמוד הבא לחץ על כפתור TESS שיועבר למנוע החיפוש.
  • אם החיפוש שלך כולל אלמנט עיצובי, יהיה עליך להתייעץ במדריך לקוד חיפוש העיצוב לקבלת הקוד הנכון לפיו ניתן לחפש את האלמנט הזה.
 2. 2
  בקר במתקן החיפוש הציבורי של uspto. אם אין לך גישה לאינטרנט, אתה יכול לבקר במתקן החיפוש הציבורי של USPTO בחינם בין השעות 8: 00-20: 00. הוא ממוקם במדיסון מזרח, קומה 1, רחוב Dulany 600, אלכסנדריה, וירג'יניה. אם ברצונכם לבצע את הנסיעה, ישנו חניון בו תוכלו להשאיר את מכוניתכם.
 3. 3
  חפש בספריית פיקדונות וסימני מסחר קרובים. USPTO שומרת במקומות סניף של מתקן חיפוש ציבורי שלה עם מסדי נתונים CD-ROM של סימנים מסחריים רשומים וסימני ממתינים רישום. עם זאת, הם אינם כוללים אלמנטים עיצוביים. חייגו 800-786-9199 כדי לברר את המיקום הקרוב ביותר.
  עליך לבדוק אם שם זה מסומן בסימן מסחרי
  לפני שתשתמש בשם, עליך לבדוק אם שם זה מסומן בסימן מסחרי.
 4. 4
  בדוק את המצב של כל סימן שנמצא בסטטוס הסימן המסחרי ובמאגר אחזור המסמכים. במאגר TSDR יהיה מידע האם הסימן רשום כעת או שרישום שלו חלף. תזדקק לרישום או למספר הסידורי של הסימן המדובר כדי לחפש ב- TARR. זה שימושי יותר אם ידוע לך כבר על שם שעובר את תהליך הגשת הבקשה. תוכל לעקוב אחר אם הוא מתקבל או נדחה.

שיטה 2 מתוך 2: התייעצות עם מאגרי מידע של צד שלישי

 1. 1
  השתמש במנוע חיפוש מקוון. הקלד את שמות העסקים שאתה שוקל במנועי החיפוש המועדפים עליך. זה יגיד לך אם מישהו משתמש בשם שאתה רוצה להשתמש בו לצורך שאתה מתכוון להשתמש בו. שלב ראשון טוב בחיפוש אחר כותרות מדויקות הוא לשים מרכאות כפולות סביב הביטוי כולו. אם החיפוש שלך אינו מניב שום דבר רלוונטי, הסר את המרכאות לחיפוש רחב יותר.
  • לדוגמה, הכניס את המנוע למנוע חיפוש אחרי המעי הגס למחצה: "מכבסת הלבנה"
  • החיפוש שלך עשוי להעלות את הביטוי הזה בתוך גוש טקסט בנוסף לכל שמות של עסקים, מוצרים או שירותים. לדוגמא, היא יכולה לאתר אותה בתוך המשפט, "... והעובדה שהצייר המשפחתי המשיך ללבוש קירות מכבסות הייתה עדות למסירותו." לראות? הביטוי שהזנת עלה בחיפוש, אך הוא לא נקשר לשם העסק, המוצר או השירות. אם זו הפעם היחידה שאתה מוצא את השם שאתה רוצה להשתמש בו, אתה כנראה ברור.
 2. 2
  התייעץ עם מאגר שמות פיקטיבי. יש מדינות שמנה מסד נתונים יחיד לכל המדינה; אחרים מנהלים מאגרי מידע נפרדים לכל מחוז. משרד פקיד המחוז שלך יכול לייעץ לך מה המצב במדינתך. זה גם המקום שבו תוכל לרשום את שמך במדינה. המדיניות משתנה בהתאם למדינה. זה מגיע לעתים קרובות עם הגנות מוגבלות יותר, אבל כנראה קל ומהיר יותר מאשר עם USPTO.
 3. 3
  חפש את השם במאגר שמות עסק. אם השם שאתה מעוניין בסימן מסחרי הוא עבור תאגיד, שותפות מוגבלת או אחריות מוגבלת, חפש את השם במאגר שמות התאגידים של מדינתך. משרד התיקים של מדינתכם יכול לומר לכם כיצד לגשת למאגר שמות התאגידים שלהם. זה כמו מאגר שמות, אך מוגבל לתאגידים ועסקים.
  • לדוגמה, ייתכן שתרצה להשתמש בשם כללי למדי כמו השקעות בחזרה למרפסת עבור העסק שלך. ברור שהביטוי 'מרפסת אחורית' עשוי להיות בשימוש על ידי גורמים רבים ושונים. עם זאת, אם המטרה שלך היא רק לוודא שאין חברה אחרת במדינתך עם השם הזה, מסד נתונים של שמות הוא הדרך ללכת.
  אם אתה מודאג משימוש בשם שאינו סימן מסחרי
  אם אתה מודאג משימוש בשם שאינו סימן מסחרי, אך נראה שהוא כבר נמצא בשימוש, ישנן דרכים אחרות לבדוק.
 4. 4
  חפש במרשם תומאס. רישום תומאס מפרט מספר שמות עסקיים, סימני מסחר ושירות רשומים ולא רשומים. עותקים מודפסים זמינים בספריות מקומיות, ותוכלו לגשת אליו באופן מקוון בכתובת www.thomasnet.com. זה קל לשימוש. הזן את שאילתת החיפוש שלך ישירות לסרגל החיפוש הראשי בדף הבית. בצע את אותו ההיגיון עם שימוש במרכאות כפולות כמו במנוע חיפוש באינטרנט.
 5. 5
  התייעץ עם רישומי סימנים מסחריים מקוונים של צד שלישי. באתרים כגון trademark.com ו- nameprotect.com יש רשימות של סימני מסחר הרשומים בכל 50 המדינות. תלוי באיזה אתר תבחר, ייתכן שיהיה עליך להירשם וליצור חשבון. ישנם משאבים שימושיים רבים, כגון ייעוץ מיתוגי, עם חברות אלה. זוהי גם דרך לעשות בטוחות חברות אחרות לא להשתמש בשם שלך.
  • בדוק מידע צולב שנמצא כאן כנגד מאגרי המידע TESS ו- TARR של USPTO כדי לקבל את הסטטוס הנוכחי של כל סימן מסחרי המופיע באחד מהאתרים הללו.
 6. 6
  סמן את שמך המקורי. כדי לרשום את השם ב- USPTO, השתמש במערכת היישום האלקטרוני של סימנים מסחריים (TEAS). ייתכן שתרצה לחזור ולרשום אותו במדינתך, כמו גם לחלק מאתרי הרישום של צד שלישי אלה. לקבלת מדריך לרישום שם, עיין במדריך זה.

טיפים

 • אם אתה מוצא שמישהו אחר משתמש בשם שהגעת אליו, ייתכן שתוכל עדיין להשתמש בו, בתנאי שהשם משמש למוצר או שירות אחר. לדוגמה, אתה יכול לפתוח חברת הנדל"ן נקרא סימפסון האחים גם אם יש מסעדת מזון מהיר עם שם זהה.
  USPTO שומר על מיקומי סניפים של מתקן החיפוש הציבורי שלו עם מאגרי CD-ROM של סימנים מסחריים רשומים וממתינים
  USPTO שומר על מיקומי סניפים של מתקן החיפוש הציבורי שלו עם מאגרי CD-ROM של סימנים מסחריים רשומים וממתינים לרישום.
 • ייתכן שתוכל להשתמש בשם גם אם העסק שלך וגם העסק האחר מתחרים בשווקים מקומיים שונים. זה נכון במיוחד אם זה שם נפוץ מאוד כמו האחים סימפסון. אם החברה נקראה, למשל, אמפוריום הקומיקס של המעופף זנדר, יתכן שלא תצליח לברוח משימוש בשם זה עבור פחחות הרכב שלך גם אם אינך באותה עיר. התייעץ עם חוקי המדינה והתייעץ עם עורך דין לפטנטים וסימנים מסחריים אם אינך בטוח.

אזהרות

 • אם השם שאתה שוקל משלב חלק מסימן מסחר ידוע או משווק, בחר אחר, במיוחד אם סימן זה רשום ב- USPTO. ההרשמה מעניקה לבעל סימן המסחר את הזכות להשתמש בסימן זה בכל מקום בארץ ולמנף לתבוע מפרים בגין "הפרה מכוונת" של סימניהם. אי הבדיקה האם הסימן רשום תחילה אינו מספק הגנה מפני תביעה כזו.

שאלות ותשובות

 • האם גרקו טרי גריל הוא סימן מסחרי?
  כרגע אין זה סימן מסחרי רשום או תלוי ועומד במשרד הפטנטים והסימנים המסחרי בארה"ב. זה יכול להיות רשום במדינות אחרות או במדינה אחת או יותר בארה"ב, או פשוט להשתמש בו (וניתן לאכיפה) כסימן מסחרי שאינו רשום. תאגיד גרקו טרי הוא בהחלט תאגיד עסקי רשום בצפון קרוליינה. יש גם עסק הפועל בשם Greco Fresh Grille בכמה מיקומים בצפון קרוליינה.
 • האם סימן מסחרי של Wall-E?
  כן, זהו סימן מסחרי לא רשום לשורה של צעצועים וסחורות אחרות.

תגובות (1)

 • abbieward
  המאמר היה כתוב היטב ומדויק. הצלחתי לגשת למאגר הנתונים של טס במהירות ללא אירוע. היו לי את כל השלבים המלאים לבצע, לא הייתי צריך לקרוא את הוראות דף החיפוש USPTO. זה הפך את החוויה שלי ליעילה מאוד. כבוד!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail