איך קונים ברקוד?

האם עלי להמשיך ולשלם את שכר הטרחה השנתי שלהם אם אינני זקוק להם יותר
ברגע שאני קונה ברקודים ומצטרף ל- GS1, האם עלי להמשיך ולשלם את שכר הטרחה השנתי שלהם אם אינני זקוק להם יותר?

ברקודים, אותם רצועות של פסים אנכיים לבנים ושחורים לסירוגין ברוחב משתנה המופיעים כמעט על כל מה שאתה קונה, הפכו לשיטה סטנדרטית לעקוב אחר מוצרים למלאי ולמכירה. בניגוד למספרים סידוריים, המזהים פריט ייחודי אחד (בדומה לאופן שבו מספר VIN מזהה מכונית בודדת), ברקודים מסווגים קטגוריות של פריטים לפי קריטריונים כמו יצרן, סוג, גודל, סגנון ומחיר (למשל, כל המותגים X, דגם Y ארבע דלתות מכוניות באדום). אם בכוונתך למכור מוצר במסגרת קמעונאית, סביר להניח שתצטרך להחזיק ברקוד לגיטימי על האריזה. למרבה המזל, בין אם אתה זקוק לברקוד אחד או לאלפים, או אם תרצה אותם ישירות מהארגון המפקח או שלא אכפת לך לקנות אותם מיד שנייה, תהליך רכישת הברקודים הוא פשוט יחסית.

שיטה 1 מתוך 2: רכישת ברקודים ייחודיים לחברה שלך

 1. 1
  קבע אם יש צורך בברקוד ייחודי. אם אתה מייצר מוצרים למכירה קמעונאית, במיוחד בחנויות הגדולות, כמעט בוודאות תצטרך שיהיו ברקודים מזהים על האריזה. צור קשר עם הקמעונאים המיועדים שלך, כולל אלה ברשת, לקבלת מידע.
  • אם בכוונתך להשתמש ברקודים רק כדי לעקוב אחר תהליך הייצור ו / או לנהל מלאי (כלומר, הם ישמשו רק באופן פנימי), אתה כיצרן יכול להגדיר ברקודים משלך. עם זאת, נדרש על ידי הגוף השולט בברקוד הבינלאומי (GS1) שברקודים אלה לא יעזבו את מתחם הייצור שלך ולא יוצעו למכירה.
  • אם אתה משתמש בברקוד בכל דרך אחרת מאשר למעקב פנימי, אתה זקוק לכזה מורשה על ידי GS1 (אם לא בהכרח נרכש ישירות).
 2. 2
  צור קשר עם gs1. ארגון ללא כוונת רווח המכונה GS1 קובע את הסטנדרטים למסחר גלובלי באמצעות ברקודים. GS1 פעיל בלמעלה מ- 100 מדינות, כך שאתה יכול להניח לפנות תחילה למשרד במדינה או שלך באזור.
  • כדי למצוא את משרד GS1 הקרוב ביותר אליך, בקר באתר GS1 ולחץ על "אני צריך ברקוד." לאחר מכן לחץ על "צור קשר עם משרד GS1 מקומי" ומצא את המשרד הקרוב ביותר שלך בתפריט הנפתח.
 3. 3
  הצטרף ל- gs1. רכישת ברקודים ישירות מ- GS1 מחייבת חברות ותשלום עמלה שנתית, ולכן אנשים מעדיפים לקנות את הברקודים שלהם ממשווקים תמורת תשלום חד פעמי. חברות GS1, לעומת זאת, היא הדרך הטובה ביותר להבטיח את הלגיטימיות של הברקודים שלך.
  • כדי להצטרף לפרק האמריקני של GS1 (GS1 US, שהוקם בשנת 2005 על ידי מיזוג של GS1 ו- UCC, היזם של ברקוד UPC), עבור לדף הבית של GS1 US; לחץ על "אני צריך ברקוד", ואז "אני חדש ב- GS1 US."
  • אם אתה כבר חבר ואתה צריך לקנות ברקודים נוספים, לחץ על "יש לי קידומת חברת GS1" בעמוד השני.
  בקר באתר GS1 ולחץ על "אני צריך ברקוד."
  כדי למצוא את משרד GS1 הקרוב ביותר אליך, בקר באתר GS1 ולחץ על "אני צריך ברקוד."
 4. 4
  העריך את צרכי הברקוד שלך. השלב הראשון בהצטרפות ל- GS1 US הוא רכישת קידומת חברה GS1, ואורך הקידומת (6-12 ספרות) קובע כמה ברקודים אתה יכול ליצור.
  • קידומת בת שש ספרות מאפשרת לך ליצור 100000 ברקודים, ואילו קידומת בת עשר ספרות נותנת לך רק עשר.
 5. 5
  בחר את רמת החברות שלך, בהתאם לצרכי הברקוד. שלא במפתיע, ככל שאתה קונה יותר גושי ברקודים, כך אתה משלם מחיר לכל ברקוד נמוך יותר.
  • נכון לעכשיו, למשל, תשלם עמלה ראשונית של 190 € ודמי חידוש שנתיים של 37 € עבור עד 10 ברקודים ייחודיים, ו- 7840 € / 1570 € עבור 100000 מהם.
 6. 6
  מלא את הבקשה ושלם באינטרנט. GS1 US טוען כי בתוך יום עסקים אחד מהרכישה תקבל "דוא"ל קבלת פנים" עם כל המידע הדרוש לך בכדי להתחיל ליצור ברקודים ייחודיים עבור קו / ים המוצרים שלך.
 7. 7
  צור את הברקודים שלך. במקום לקנות ברקודים שכבר נוצרו כפי שאתה עושה ברכישת יד שנייה, עם חברות GS1 תיצור למעשה את הברקודים עבור המוצר / ים שלך.
  • GS1 US מציעה ממשק "מנהל התקן נתונים" המאפשר לך ליצור את הברקודים בעצמך, או שאתה יכול להשתמש (תמורת תשלום) מספק פתרונות מורשה של GS1 US שיעשה את העבודה בשבילך.
  • צור קשר עם GS1 US אם אתה צריך לשנות או להוסיף לסדרת הברקודים שאתה יוצר.
כל שילוב של גודל וצבע דורש ברקוד ייחודי
כל שילוב של גודל וצבע דורש ברקוד ייחודי, כלומר תצטרך לקנות שש.

שיטה 2 מתוך 2: קניית ברקודים א-לה-קארט

 1. 1
  קבע אם אתה זקוק לברקוד קמעונאי ייחודי. זה כמעט תמיד המקרה אם יש לך מוצר קמעונאי, מכיוון שרובם המכריע של הקמעונאים דורשים שמוצרים שנכנסים לחנויות שלהם יהיו ברקודים על האריזה.
  • אם אתה מוכר את הנרות הביתיים שלך בשוק האיכרים, כנראה שלא תזדקק לברקוד; בחנות הקטנה שבפינה, אולי כך; ובקמעונאי קופסאות גדולות, בוודאי שכן. חלק מהקמעונאים המקוונים עשויים לדרוש ברקודים למטרות לוגיסטיות. פנה לקמעונאים המיועדים שלך לפני שתמשיך עם או בלי ברקודים.
  • שים לב ששיטה זו מתארת קניית ברקודים ממשווקים שקנו אותם בכמויות גדולות מהארגון המקור (המכונה GS1). ייתכן שקמעונאים מסוימים, כגון Target ו- Walmart, אינם מקבלים ברקודים משומשים כאלה (למרות שהם ייחודיים ולגיטימיים) מכיוון שהם דורשים ממך, המפיק, לקבל תעודה מ- GS1. בדוק עם הקמעונאי / ים המיועדים שלך לפני רכישת ברקודים.
 2. 2
  קבע אם אתה צריך upc-a או ברקוד ean-13. באופן כללי, ברקודים של UPC-A משמשים באירופה וברקודים של EAN-13 משמשים בעיקר בכל מקום אחר. פירוש הדבר שאם אתה מוכר בעיקר באירופה, עליך לקבל ברקוד UPC-A; אם אתה מוכר בעיקר מחוץ לאירופה, אתה צריך לקבל EAN-13.
 1. 1
  • האמת, עם זאת, הברקודים של UPC-A ו- EAN-13 הם כמעט זהים וכמעט תמיד ניתנים להחלפה; לאחרון יש ספרה אחת נוספת (13 במקום 12) כקוד מדינה.
 2. 2
  מצא משווק ברקודים המספק את הברקוד הדרוש לך. משווקים מספקים ברקודים חוקיים וחוקיים בעלות חד פעמית. רבים מהם מספקים ברקודים UPC-A ו- EAN-13.
  • ישנם מספר מקומות מכובדים לקנות קודי UPC-A ו- EAN-13. הקפד לבצע מחקר מכיוון שיש הרבה מוכרים שלא מוכרים קודי GS1 ובמקום זאת מוכרים 'קודי אוויר' שאינם מאמתים ב- GS1.
  מצא משווק ברקודים המספק את הברקוד הדרוש לך
  מצא משווק ברקודים המספק את הברקוד הדרוש לך.
 3. 3
  קבע כמה ברקודים אתה צריך. רכישת ברקודים יד שנייה א-לה-קארט מעניקה לכם יותר גמישות לקנות רק את הסכום הדרוש לכם, אם כי קנייה בכמויות גדולות אכן חוסכת כסף לכל ברקוד. תזדקק לברקוד אחד לכל מוצר ייחודי שאתה מוכר.
  • כדוגמה לכמה ברקודים אתה עשוי להזדקק, נניח שאתה מוכר חולצת טריקו עם הלוגו שלך בחזית, בשני צבעים (לבן וכחול) ושלושה גדלים (S, M, L). כל שילוב של גודל וצבע דורש ברקוד ייחודי, כלומר תצטרך לקנות שש. עם מגוון מוגבר ומורכבות בקו המוצרים שלך, כמות הברקודים הייחודיים שאתה צריך יכולה לגדול משמעותית.
  • כדוגמה אחת ממשווק ברקודים, ברקוד אחד עולה 3,70 € (עמלה חד פעמית); 10 עלות 11 €; ו 100 עלות 34 €
 4. 4
  קנו את הברקוד שלכם מהמשווק. רוב המשווקים ישלחו אליך מייד תמונה של הברקוד, יחד עם מספר UPC / EAN שלך, מה שמאפשר לך לשלב אותו במהירות באריזת המוצר שלך. לאחר מכן תוכל להתחיל להשתמש ברקוד שלך.
  • וודא שתמונת הברקוד שנשלחה אליך ברורה ושהעותקים שאתה מעניק לאריזת המוצר שלך הם מאותה האיכות.
  • ברקודים לא בהכרח חייבים להיות בשחור לבן, אך ניגודיות גבוהה בין הסורגים המתחלפים חיונית לקריאה קלה.
  • במקרים מסוימים אריזות מוצרים (למשל קופסת גפרורים) עשויות להיות קטנות מכדי לשלב תמונת ברקוד EAN ו- UPC רגילה המסופקת על ידי משווקים (37,29 מ"מ x 25,93). הסיבה לכך היא ש- GS1 ממליץ על הפחתה של 80% מינימום מגודלו המקורי של הברקוד. אם אריזת המוצרים שלך קטנה מאוד, אתה יכול לבקש מהמשווק שלך להקטין את הברקודים שלך כך שיתאים, או שתוכל להשיג ישירות מ- GS1 ישירות עם שמונה ספרות EAN 8.

אזהרות

 • קנו ברקודים ממשווק משומש בזהירות. אמנם מדובר בפרקטיקה חוקית לחלוטין והברקודים שהם מוכרים מתקבלים על ידי הרוב המכריע של הקמעונאים, אך GS1 אינה מתרפקת על מכירת הברקודים באופן זה. לכן, מבחינת GS1, ברקודי המשווק הללו שייכים לרוכש המקורי שקיבל את מספר הזיהוי של החברה ולא לכל חברה שרכשה את המספר.

שאלות ותשובות

 • איזה מידע נחוץ לזיהוי הברקוד של המוצר?
  אף אחד. הקוד (שנרכש או הושכר מ- GS1) הוא שלך להקצות לכל מוצר שתבחר. אתה אחראי לשמור על מיפוי "קוד אחד, מוצר אחד".
 • האם אוכל לעשות שימוש חוזר בברקוד על מוצר אחר?
  לא, אלא אם כן אתה בטוח לחלוטין שאין מקרה אחד של המוצר המקורי בעולם. זכור, אנשים רושמים גם מוצרים משומשים. כללי GS1 מונעים שימוש חוזר (חפש "GTIN אין שימוש חוזר").
 • האם קודי המשווק יעמדו בדרישות אמזון?
  על פי כמה ממשווקי קוד ה- EAN העיקריים, כ -5% מקודי ה- EAN המשווקים שלהם נתקלו בבעיות באמזון. הבעיה היא שמידע החברה ב- GS1 עבור קוד זה שונה ממה שאתה משתמש בו. הדרך היחידה לקבל את המידע הנכון ב- GS1 עבור קוד EAN היא להירשם ב- GS1.
 • היכן אוכל למצוא משווק ברקודים מכובד והכי פחות יקר באירופה?
  יש כמה שמציעים תמחור דומה: LegalBarcode.com, SpeedyBarcodes.com, SnapUPC.com וכו 'בצע חיפוש מקוון והשווה את המחירים (אשר ימשיכו להשתנות בכל מקרה). כולם מציעים מחירים דומים החל מ- 3,70 € לקוד אחד וכשאתה קונה בכמויות גדולות זה נהיה זול יותר.
שאלות ללא מענה
 • ברגע שאני קונה ברקודים ומצטרף ל- GS1, האם עלי להמשיך ולשלם את שכר הטרחה השנתי שלהם אם אינני זקוק להם יותר?
 • מוצרים מסוימים נמכרים לפי משקל ומשתנים מפריט לפריט, כגון בשר טרי. איך מקדדים מוצרים כאלה?

תגובות (8)

 • cummingsmaegan
  אני בעל עסק קטן שהתקשה לנווט בתוכנות הרכישה של ברקודים למוצרים שלי. המאמר פרש זאת בשפה פשוטה ובהוראות.
 • philip20
  אני קנייתי שעובד על קו מוצרים חדש ורציתי לדעת דרכים להשתמש בברקוד. תודה.
 • bgreenfelder
  זה עזר לי בכך שיידע אותי את ההבדל בין ברקודים, איך הם עובדים, כמו גם הודע לי שקיימות חברות הונאה. תודה!
 • lola11
  מספק תיאור מושלם של המקור והמשווקים, מה שמבסס אמון לקורא.
 • carmen95
  קל להבנה. תודה שהבהרת לי ברקודים.
 • rdamore
  עוזר מאוד. כבעל עסק קטן התבקשתי על ידי אחד הספקים שלנו להתחיל להשתמש בברקודים. יש לי אפס ידע על ברקודים, אז זה היה מועיל. תודה רבה לך!
 • jerry77
  גיליתי שברקודים יקרים מדי לשימוש.
 • urielkshlerin
  המאמר עזר לי לקבל החלטה באיזו דרך ללכת ברכישת ברקודים. אני מעדיף שלעסק שלי יהיו קודים משלו, כך שלא יהיו התנגשויות או צווארי בקבוק בהמשך הדרך. זה באמת יכול לחסוך לי כסף בטווח הארוך. תודה!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail