כיצד למצוא הודעות על מוות?

ככל הנראה תוכל למצוא הודעות על מוות ומידע נוסף על ידי מחקר בארכיון המדינה
אם האדם נפטר באירופה, ככל הנראה תוכל למצוא הודעות על מוות ומידע נוסף על ידי מחקר בארכיון המדינה.

בנסיבות מסוימות, למשל אם אתה חוקר את יוחסין היוחסין של משפחתך, ייתכן שתצטרך למצוא הודעת פטירה רשמית. חיפוש זה יכול להיות קשה יותר אם אינך יודע היכן או בדיוק מתי האדם נפטר. עם זאת, ישנם מאגרי מידע מקוונים רבים ומשאבים ציבוריים אחרים אליהם אתה יכול לגשת - רבים מהם בחינם, אם כי חלקם עשויים לגבות תשלום קטן או לדרוש מנוי - כדי למצוא הודעת פטירה.

שיטה 1 מתוך 3: חיפוש מקוון

 1. 1
  בדוק את מדד המוות המקוון של הביטוח הלאומי. ה- SSDI כולל את התיעוד של כל מי שיש לו מספר ביטוח לאומי אמריקני שמותו דווח למנהל הביטוח הלאומי.
  • אתרים כגון genealogybank.com ו- ancestry.com מאפשרים לך לגשת לחלקים של ה- SSDI ללא תשלום.
  • ניתן לחפש ב- SSDI לפי שם פרטי ושם משפחה של האדם, תאריך לידתו, תאריך פטירתו, מקום מגוריו הידוע האחרון, מספר הביטוח הלאומי או כל צירוף שביניהם.
  • אם יש לך מידע מוגבל לגבי האדם שעבורו אתה זקוק להודעת פטירה, תוכל להשתמש במידע ב- SSDI כדי למלא את החסר. לדוגמא, אם אתה מחפש את הודעת המוות לסבתא רבתא שלך ואתה יודע את שם הפרטי ושם המשפחה שלה, אך לא בדיוק מתי או איפה היא מתה, ייתכן שתוכל למצוא רישום ב- SSDI שיספק לך עם המידע הזה. ברגע שאתה יודע מתי ואיפה היא מתה, יש לך מושג טוב יותר איפה עוד לחפש כדי למצוא את הודעת המוות שלה.
 2. 2
  חפש מסדי נתונים של רשומות מוות בעיר או במדינה. בערים גדולות רבות ובמדינות מסוימות יש מאגרי מידע מקוונים לשימוש הציבור הרחב.
  • מדדי מוות ממדינה בדרך כלל חוזרים אחורה בזמן מאשר ה- SSDI, כך שאם אתה מחפש הודעת מוות של מישהו שמת בשנות ה -1700, למשל, סביר יותר שתמצא את המידע ברמת המדינה.
  • למרות שחלק מהאינדקסים הללו זמינים באינטרנט בחינם, מאגרי מידע אלה מכסים בדרך כלל רק מקרי מוות בתחילת המאה העשרים. אם אתה מחפש פטירה מבוגרת יותר, ייתכן שתצטרך לשלם אגרה חד פעמית או להצטרף לאתר מנוי כדי לקבל גישה לרשומות.
 3. 3
  חפש הספדים בעיתונים. תלוי במטרה שלך, הספד בעיתון עשוי להיות כל מה שאתה צריך כדי לקבל פרטים על מותו של אדם.
  • זכור כי עבור רוב האנשים, הכתיבה בעיתון היא הודעת המוות הרשמית. הודעת המוות בדרך כלל מציגה סיפור קצר על חייו של האדם ומפרטת את בני משפחתם ששרדו ואת הסדרים שנעשו. כותבי צוות העיתונים יוצרים בדרך כלל מודעות אבל רק לאנשים מפורסמים או משמעותיים.
  • בשנת עיירות קטנות, העיתון עשוי לכלול הספדים יותר שנכתב הצוות. ייתכן שתמצא הספדים או הדפסים חוזרים של הודעת הפטירה בעלוני הכנסייה או בקהילה.
  • אם מישהו חי את מרבית חייו במקום אחד, אך מת במקום אחר, לעתים קרובות עיר הולדתם תדפיס מחדש את הודעת המוות. אז אם אינך בטוח בדיוק היכן האדם נפטר, אך אתה יודע היכן הם נולדו וגדל, נסה לבדוק בעיתונים שם.
  • יש עיתונים שמפרסמים את הארכיונים שלהם באופן מקוון, בעוד שאחרים מנגישים את הספדים שלהם באתרים כמו legacy.com.
  • כמה אתרים כגון obitsforlife.com מציעים מאגר חיפוש של הודעות על מוות בבית הלוויות, שעבור רוב האנשים יהיה ההודעה שפורסמה בעיתון המקומי.
  • חלק מאתרי האינטרנט הללו מאפשרים לך לחפש בחינם, אך דורשים ממך לשלם אגרה או להירשם לשירות מנוי לפני שהם מעניקים לך גישה לרשומות.
ייתכן שתוכל לקבל את תעודת הפטירה באותו יום
אם הגשת את בקשתך באופן אישי, ייתכן שתוכל לקבל את תעודת הפטירה באותו יום.

שיטה 2 מתוך 3: שימוש בארכיונים ציבוריים

 1. 1
  עבור לספרייה הציבורית. ספריות מקומיות בדרך כלל מעבירות חומרים כגון עיתונים מקומיים שאולי לא תוכלו למצוא בשום מקום אחר.
  • בסניף הראשי של הספרייה המקומית שלך יש בדרך כלל את כל הארכיונים של העיתון המקומי מיום הגיליון הראשון, בדרך כלל במיקרופילם או במיקרופיל.
  • לדוגמא, בספרייה הציבורית בניו יורק יש עותקי מיקרו-פורמט של הניו יורק טיימס החל מהגיליונות משנת 1857.
  • למרבה הצער, רבים מאוספי מיקרופורמים אלה אינם ניתנים לחיפוש כפי שמסד נתונים מקוון יהיה, אך אם ידוע לך על תאריך מותו המשוער של האדם, תוכל לסרוק בעיתונים עד שתמצא את ההודעה שפורסמה.
  • ספריות מקומיות רבות מספקות גם גישה חופשית למאגרי מידע כמו NewsBank, המאפשרות לך לחפש מודעות אבל בעיתונים והודעות על מוות בפריסה ארצית. מאגרי מידע אלה בדרך כלל זמינים רק עם מנוי בתשלום, אך מנויים לספרייה מאפשרים לפטרונים ליהנות מגישה חופשית.
 2. 2
  חפש רישומי בית עלמין או קבורה. אם אתה יודע היכן נקבר האדם, ייתכן שתוכל למצוא רישום ברשומות בית העלמין המספק מידע נוסף על מותו של האדם.
  • רישומי בית העלמין בדרך כלל מקטלגים את כל מי שקבור שם, מכיוון שמצבות עלולות להיות בליות ולא קריאות לאורך זמן. רשומות קבורה יכולות להיות מועילות במיוחד אם אתה יודע היכן האדם קבור אך אינו מוצא את קברו.
  • למרות שבדרך כלל עליכם לבקר בבית הקברות עצמו בכדי להציג רשומות אלה, הרי שכמה מחוזות זמינים כעת ברשומותיהם ברשת. לדוגמא, תוכלו להשתמש במאגר החיפוש של מחוז בתי הקברות של מחוז אורנג 'כדי למצוא קברים בבית העלמין באנהיים, בפארק הזיכרון אל טורו ובבית העלמין סנטה אנה.
 3. 3
  בקר במתקן הארכיון הממלכתי שלך. אם האדם נפטר באירופה, ככל הנראה תוכל למצוא הודעות על מוות ומידע נוסף על ידי מחקר בארכיון המדינה.
  • זכור כי מתקנים אלה נמצאים בדרך כלל בבירת המדינה. עם זאת, אם אינך יכול לנסוע לעיר זו כדי לבדוק את המסמכים באופן אישי, ייתכן שתוכל לבקש אותם דרך הספרייה של אוניברסיטה מקומית או חברה היסטורית.
  • בארכיוני המדינה נוטים להיות רשומות ישנות יותר מאשר ביטוח לאומי או רשומות לאומיות אחרות, והרשומות עצמן עשויות להיכנס לפרטים נוספים.
 4. 4
  מחקר במרכז רשומות ארכיון ארצי. בארכיון הלאומי יש רשת מתקני מחקר ברחבי הארץ שיש בהם רשומות פדרליות ומשאבים אחרים.
  • לדוגמה, ancestry.com ושירותים כאלה זמינים ללא תשלום במחשבים במתקני הארכיון. יתכן שתוכל למצוא רשומות בשירותים האלה שאם לא כן לא תוכל לגשת אליהם מבלי לשלם עבור מנוי.
  • תוכל למצוא את המיקום הדרוש לך באתר הארכיון הלאומי בכתובת http://archives.gov/locations/. המדריך מפרט את הכתובת של כל מתקן יחד עם השירותים המסוימים המוצעים שם.
  • אם אתה מחפש הודעת פטירה של אדם שהיה בצבא, או שמת בחו"ל, סביר להניח שתמצא משהו בארכיון הלאומי.
לרישומי מוות קודמים יהיה עליכם ליצור קשר עם המשרד במחוז בו אירע המוות
לרישומי מוות קודמים יהיה עליכם ליצור קשר עם המשרד במחוז בו אירע המוות.

שיטה 3 מתוך 3: בקשת תעודת פטירה

 1. 1
  קבע אם אתה זקוק לעותק מוסמך או מידע. למרות שרוב המדינות מעמידות עותקי מידע של תעודות פטירה לרשות כל מי שישאל, עותקים מאושרים מוגבלים בדרך כלל לבני משפחה קרובים של הנפטר.
  • את תעודת הפטירה מכינים בדרך כלל בית ההלוויות או אדם אחר או ארגון האחראי על שרידי האדם. בנוסף לתאריך, שעה, מקום וסיבת המוות, תעודת הפטירה כוללת מידע כגון שמו המלא של האדם וכתובתו, תאריך לידתו ומקום הולדתו, ושם ומקום הולדתם של אם האדם ואביו.
  • תעודת הפטירה עשויה לכלול גם מידע אודות השכלתו של האדם, ניסיונו הצבאי, מצבו המשפחתי ושם בן הזוג שנותר בחיים.
  • בגלל הרגישות של מידע רב בתעודת הפטירה, מדינות רבות מגבילות את הגישה אליהן. אם אינך קשור לאדם שעבורו אתה מבקש תעודת פטירה, יתכן שתוכל לקבל תעודת מידע משופרת - במיוחד אם המוות היה לאחרונה למדי.
  • עותקים מאושרים מוטבעים רשמית ומכילים מידע מלא. עותקים אלה נדרשים בדרך כלל לתפקידים הקשורים לעיזבונו של האדם, כגון העברת רכוש או תביעת הטבות מוות. עם זאת, אם אינך זקוק לתעודה לצורכי צוואה, עותק מידע אמור להספיק.
 2. 2
  פנה למחלקת הרשומות החיוניות המתאימה למדינה או למחוז. תעודות פטירה נשמרות בדרך כלל במדינה או במחוז שבו נפטר האדם.
  • אם המוות התרחש לאחרונה, יתכן שהרשומה עדיין לא נמצאת במחלקת הרשומות החיוניות של המדינה, כך שתצטרך ללכת למחוז. עם זאת, אם עברה שנה או יותר, ככל הנראה תוכל למצוא את האישור שהוגש למדינה.
  • לעומת זאת, רישומי מוות בני מאות שנים נשמרים בדרך כלל במשרדי רישום חיוניים מקומיים או מחוזיים ולא ברמת המדינה. לדוגמה, מינסוטה החלה לנהל רישומי מוות ברמת המדינה בשנת 1908. לרישומי מוות קודמים יהיה עליכם ליצור קשר עם המשרד במחוז בו אירע המוות.
  • ל- CDC יש מדריך מקוון של משרדי התקליטים החיוניים בכל מדינה בכתובת http://cdc.gov/nchs/w2w.htm.
 3. 3
  מלא טופס בקשה. לרוב המדינות יש טופס מסוים שעליך למלא כדי לבקש עותק מאושר או מידע של תעודת הפטירה.
  • אם אתה מבקש עותק מאושר, אתה בדרך כלל חייב להיות קשור לאדם כהגדרתו בחוק המדינה. ברוב המדינות ניתן לקבל עותקים מאושרים להורים, ילדים ואחים של הנפטרים.
  • יש תחומי שיפוט המחייבים להחתים טופסי בקשה לרישום מוות מול נוטריון. הצוות במשרד הרשומות החיוני יגיד לך אם זה נדרש, או שאתה יכול פשוט להסתכל בטופס כדי לראות אם יש מקום לאישור הטופס.
  • אם יש לאשר את טופס הבקשה שלך, אתה יכול למלא את המידע הנדרש, אך אל תחתום עליו עד שאתה נמצא בנוכחות נוטריון.
  • יתכן שתידרש להגיש תיעוד של מערכת היחסים שלך למנוח או לעניינך המוצהר בעיזבון.
 4. 4
  הגש את טופס הבקשה שלך. לאחר שתמלא את טופס הבקשה שלך, עליך להגיש אותו למשרד הרשומות החיוניות של המדינה או המחוז שבו אתה מאמין שתעודת הפטירה ממוקמת.
  • עליך לשלם אגרה עבור כל עותק של תעודת הפטירה. האגרה משתנה בין תחומי השיפוט, אך בדרך כלל נע בין 7,50 € ל- 11 €
  • זכור כי העמלה אינה ניתנת להחזר, כלומר לא תקבל שום חלק ממנה אם המשרד לא ימצא את הרשומה שביקשת.
  המאפשרות לך לחפש הספדים בעיתונים והודעות מוות בפריסה ארצית
  ספריות מקומיות רבות מספקות גם גישה חופשית למאגרי מידע כמו NewsBank, המאפשרות לך לחפש הספדים בעיתונים והודעות מוות בפריסה ארצית.
 5. 5
  קבל את תעודת הפטירה שביקשת. אם הגשת את בקשתך באופן אישי, ייתכן שתוכל לקבל את תעודת הפטירה באותו יום. אם שלחת את בקשתך בדואר או הגשת אותה באופן מקוון, צפה לזמן עיבוד של מספר שבועות לפני העברת העותק שלך.
  • כמה משרדי רשומות חיוניים עשויים לזרז את העיבוד בתשלום נוסף. אתה יכול לשאול במשרד הרשומות החיוניות אם שירות זה זמין, או לבדוק באתר הרשומות החיוניות של המדינה.

טיפים

 • למרות שהארכיון הלאומי אינו מכיל רשומות מוות רשמיות, מכיוון שאלו מתוחזקים על ידי משרדי רשומות חיוניים של המדינה והמחוז, באתר ישנם כלי מחקר מקוונים שיכולים לספק סיוע לאנליאולוגים, היסטוריונים וחוקרים מזדמנים.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail