כיצד להתכונן לשימוע נכות בביטוח לאומי?

כדי להתכונן כראוי לשימוע עם מוגבלות בביטוח לאומי
כדי להתכונן כראוי לשימוע עם מוגבלות בביטוח לאומי, עליך לאסוף את כל התיקים הרפואיים שלך עם מוגבלות ולאסוף ראיות תומכות נוספות מספקי שירותי הבריאות שלך כדי לתמוך בערעור שלך.

אם בקשתך הראשונית לקבל קצבאות נכות בביטוח לאומי נדחתה, תוכל לערער על ההחלטה. לאחר שתגיש ערעור, המינהל לביטוח לאומי יקבע דיון להחלטה בערעורך. כדי להתכונן כראוי לשימוע עם מוגבלות בביטוח לאומי, עליך לאסוף את כל התיקים הרפואיים שלך עם מוגבלות ולאסוף ראיות תומכות נוספות מספקי שירותי הבריאות שלך כדי לתמוך בערעור שלך. למרות שזה לא חובה, ייתכן שתרצה להעסיק עורך דין המתמחה בחוקי מוגבלות בביטוח לאומי ויכול לייצג אותך כראוי בדיון.

חלק 1 מתוך 3: איסוף רשומות של מוגבלותך

 1. 1
  הכן עותקים של המסמכים שלך. אלה כוללים את כל מה שהגשת למשרד לביטוח לאומי, כולל דוחות רופאים, רשומות רפואיות ותוצאות הבדיקה. אלה אותם מסמכים שמסרת למשרד SSA כאשר הגשת בקשה להטבות SSI.
  • אם אין ברשותך עותק של רשומות אלה, פנה למשרד ה- SSA המקומי לקבלת עותק. ניתן להגיע אל ה- SSA בטלפון 1-800-772-1213 (1-800-325-0778 לקבלת סיוע במכונות טלטפית), או לבקר באתר SSA בכתובת https://ssa.gov/disabilityssi/.
 2. 2
  טפל בפערים בזמן בהיסטוריה הרפואית שלך. אמנם עשויה להיות לך סיבה טובה לפער של חודשיים או שלושה בין ביקור רופא (כמו אובדן ביטוח), אך השופט ירצה לדעת זאת. עברו על התיקים הרפואיים שלכם, זיהו פערים וכתבו כמה פסקאות המתייחסות לסיבות העומדות מאחורי אותם פערים.
  • בקש ניירת מספקי שירותי הבריאות שלך כדי להסביר פערים בזמן. לדוגמא, אם עברת ניתוח והתאוששת בבית למשך 6 חודשים, בקש תיעוד שמוכיח שהיית מושבת בתקופת זמן זו.
  • פנה לספקי שירותי הבריאות שלך לקבלת רשומות בריאותיות ורפואיות עדכניות בנוסף לכל תיעוד חסר מפערי הזמן שמצאת.
 3. 3
  השג הצהרות בכתב המעידות על מצבך מהרופא שלך. הרופאים שלך מבינים את מצבך טוב יותר מכולם פרט לעצמך, ודעותיהם ביחס למצבך וחומרתו הן מהצורות המשכנעות ביותר שיש לך.
  • בקש מכתבים מפורטים בכתב המתארים את מוגבלותך וכיצד היא משפיעה על יכולתך לפרנס את עצמך כלכלית. לכל הפחות, עליו להכיל אבחנה, הסבר מדוע מדובר במצב כרוני, הפרוגנוזה וחומרתה.
  חפש עורכי דין או נציגי ביטוח לאומי בסביבתך
  חפש עורכי דין או נציגי ביטוח לאומי בסביבתך.
 4. 4
  ערוך תיעוד רפואי לטיפול שוטף. אסוף כל תיעוד לפגישות בהווה ובעתיד שתזמנת עם הרופא שלך. הצגת ניירת מסוג זה בשמיעתך מסייעת להוכיח שהנכות שלך נמשכת.
  • לדוגמא, אם יש לך פגישה עם הפיזיותרפיסט שלך בשבוע הבא, הדפיס עותק של אישור הפגישה שלך והביא אותו איתך לשמיעתך.
 5. 5
  צור עותקים נוספים של כל המסמכים הרפואיים שלך. זה כולל את היסטוריית הטיפול בעבר שהגשת לראשונה ל- SSA, את חשבונותיך בכתב על הפערים בהיסטוריה הרפואית שלך, והמכתבים מרופאיך המאמתים את מצבך.
  • אתה צריך לקבל עותקים לעצמך, לעורך הדין שלך ולשופט שמנהל את הדיון שלך.

חלק 2 מתוך 3: העסקת עורך דין או נציג המתמחה במוגבלות בביטוח לאומי

 1. 1
  חפש עורכי דין או נציגי ביטוח לאומי בסביבתך. נציגך בדיון אינו חייב להיות עו"ד, אך צריך להיות מי שמכיר את תהליך השימוע ואת הדרישות להעניק הטבות לאדם.
  • בצע חיפוש באינטרנט אחר עורכי דין ונציגים שיכולים לעזור. כמדד ראשוני, עיין בביקורות שלהם ועשב את מי שלא נוח לך.
  • אתה יכול גם לקבל הפניה מאיגוד עורכי הדין המקומי שלך. עם זאת, הפניות אלה בעצם מצמצמות מאגר עורכי דין על סמך המומחיות שלהם ובוחרות אחת באופן אקראי.
 2. 2
  שאל את עורכי הדין והנציגים את השאלות הנכונות. רק לשאול אותם אם הם יזכו בתיקים שלהם לא יקצץ את זה. עליכם לשאול אותם שאלות ספציפיות בנוגע למקרה שלכם ואיך הם יתנהלו לייצג אתכם. לדוגמה:
  • ל- SSA יש דרישות מאוד מיוחדות להכרה בתנאי השבתה וכיצד התנאים הללו חייבים להתבטא כדי להפוך את התובע לזכאי. נציג שטיפל בתיק ללקוח עם מוגבלות מסוימת שלך, סביר יותר שיהיה יעיל בהגשת ערעורך. זה יהיה סימן טוב מאוד אם הנציג יוכל לשקשק את הדרישות שה- SSA לוקח בחשבון למצבך הספציפי.
   • לדוגמא, "אתה יכול להגיד לי מהם הקריטריונים לקביעת האם דלקת מפרקים שגרונית היא מצב משבית?"
  • SSA טוענת כי נציגים בדרך כלל לוקחים 25% מתשלומי הגב של הלקוח בתמורה, והם מוגבלים בסכום של לא יותר מ 4480 אירו ללקוח. עם זאת, כמה נציגים יגבו מכם תשלום נוסף עבור מחקר ושחזור מסמכים. מכיוון ששפע לא יגבה תשלום עבור אותם שירותים, אל תיכנס למערכת יחסים עם נציג אלא אם כן אתה מרגיש בנוח עם מבנה העמלות.
   • לדוגמה, "האם אתה גובה תשלום עבור נסיעות והוצאות נלוות אחרות, או שאתה פשוט לוקח אחוז קבוע?"
  העסקת עורך דין או נציג המתמחה במוגבלות בביטוח לאומי
  חלק 2 מתוך 3: העסקת עורך דין או נציג המתמחה במוגבלות בביטוח לאומי.
 3. 3
  ספק לעורך הדין פרטים בנוגע למקרה שלך. עליכם לספר להם על מצבכם, קשייכם להשיג עבודה עם המצב, ובעיקר - מכתב הדחייה שלכם. זה יעזור להם לגבש את הערעור שלך.
  • ייתכן שתרצה גם להמשיך ולתת להם עותקים של כל התיקים הרפואיים הנוכחיים והמעודכנים שאספת.

חלק 3 מתוך 3: הכנה לשאלות בשימוע

 1. 1
  בדוק את תאריכי היסטוריית התעסוקה שלך מאז היותך נכה. השופט עומד לבדוק את היסטוריית התעסוקה שלך בחמש עשרה השנים האחרונות לפני כן להגשת הנכות שלך, קבע מה היו הכישורים הנדרשים לתפקידים אלה, והצלב את ההיסטוריה שלך מאז היותך מושבת. אם אינך יכול לבצע אף אחד מסוגי העבודות שביצעת בעשור וחצי האחרונים, השופט מעריך אם אתה יכול לעבור הסבה מקצועית או לא לאור נכותך, גילך ורמת ההשכלה שלך. # * יהיה עליכם להסביר לשופט כמה זמן נתקלתם בקשיים עם מוגבלותכם, וכיצד הופעת מצבכם שינתה את מערכת היחסים שלכם לעבודה. ספק דוגמאות קונקרטיות. לדוגמא, אם הנכות שלך דרשה ממך להיאבק עם קופסאות הרמה בעבודה שלך במשך 5 שנים, ציין זאת בשמיעתך.
 2. 2
  היכונו לדון בכל הסימפטומים הפיזיים והפסיכולוגיים שלך. כאשר הסימפטומים שלך אינם נראים, כמו כאבים כרוניים או מחלות נפש, יש חשיבות מיוחדת לדון בסימפטומים שלך באופן ספציפי ככל האפשר.
  • לדוגמא, אם מצב ההשבתה שלך הוא הפרעה טורדנית כפייתית, אתה יכול לנסות לומר, "ההפרעה שלי יכולה להיות בלתי צפויה. היו לי בעיות בעבודות אחרות כאשר ה- OCD שלי מנע ממני לסיים את תפקידי במועד."
  • דבר ספציפית על הסימפטומים המונעים ממך לעבוד בעבודה כלשהי בצורה יעילה, מכיוון שהשופט גם מעריך אם אתה יכול לעבור הסבה לעבודה מסוגים אחרים.
 3. 3
  הסבר כיצד התרופות שאתה נוטל משפיעות על יכולתך לעבוד. לפעמים זה לא המצב הבסיסי שגורם לנכות, אלא מהלך הטיפול שאתה נמצא בו. אם זה נכון במקרה שלך, עליך לציין את השפעות התרופה ומדוע תופעות לוואי אלה עשויות להימשך.
  • לדוגמא, אם התרופות שלך פוגעות בדיבור שלך או גורמות לך לנמנום יתר על המידה, ציין תופעות לוואי אלו במהלך עדותך.
  • ודא שהרופא שלך מוודא שאין דרכי טיפול אלטרנטיביות היעילות עליך.
  אם הנכות שלך דרשה ממך להיאבק עם קופסאות הרמה בעבודה שלך במשך 5 שנים
  לדוגמא, אם הנכות שלך דרשה ממך להיאבק עם קופסאות הרמה בעבודה שלך במשך 5 שנים, ציין זאת בשמיעתך.
 4. 4
  היכונו לדבר על יום טיפוסי בחייכם בהתמודדות עם המוגבלות שלכם. לבסוף, גרום לשופט להזדהות איתך. עליהם להבין עד כמה התמודדות עם המוגבלות שלך היא מאבק מתמיד. ביצוע התאמות סביב נכותך מציף את חייך, מעכב את שגרת יומך ומונע ממך אפשרות לבצע משימות רגילות, והשופט צריך להבין זאת..
  • לדוגמא, אם מצבך מקשה על ההליכה, אמור לשופט כמה זמן לוקח לך להגיע מדלת הכניסה לרכב שלך, באיזו תדירות אתה צריך לשבת ולהפסיק, וכמה קשה לעמוד.

טיפים

 • התלבש כראוי לשמיעתך בלבוש עסקי מזדמן. אם הנכות שלך מונעת ממך אפשרות לשמור כראוי על המראה הגופני שלך, זה עשוי לעבוד לטובתך לערעור.

שאלות ותשובות

 • הבעיות הבריאותיות שלי התחילו הרבה לפני שהגשתי בקשה לנכות, כמה רחוק הן יחזרו?
  הם יחזרו ככל שהמידע רלוונטי. שוחח עם האדם שמגיש את התביעה שלך, והם יוכלו לדבר איתך דרכה. הם נוטים לעזור מאוד ויעבדו איתך, וכן ישלחו בעצמך את הבקשות לרישומים הרפואיים שלך.

תגובות (1)

 • gcox
  הטיפים עזרו ללמוד את הדברים שאני צריך לעשות כדי להיות מוכנים לשמיעת המוגבלות שלי.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail