כיצד לבחור סניגור פלילי?

סניגורים פליליים רבים מטפלים לא רק בתיקי הגנה פליליים שגרתיים אלא שחלקם מתרכזים בתחום הגנה מסוים
סניגורים פליליים רבים מטפלים לא רק בתיקי הגנה פליליים שגרתיים אלא שחלקם מתרכזים בתחום הגנה מסוים.

בחירת הסניגור הפלילי המתאים לעצמך או לאדם אהוב יכולה להיות אחד החלקים הקשים ביותר בכל ריצה עם החוק. זה גם אחד החשובים ביותר. קריטי שתמצא עורך דין מכובד שאתה יכול לסמוך עליו. יש לקחת בחשבון כמה דברים כשמחפשים עורך דין.

חלק 1 מתוך 3: קביעת צרכיך החוקיים

 1. 1
  בדוק אם אתה זקוק לסניגור. אם אתה עומד בפני אישום פלילי, לא משנה כמה מינורי, עליך לפנות לייעוץ משפטי. גם אם תחליט לא להעסיק עורך דין שייצג אותך בבית המשפט, התייעצות יכולה לעזור לך להבין את האישומים נגדך. על עורך הדין שלך להסביר את ההגנות העומדות לרשותך, כל אפשרות להסדר טיעון, ומה יהיו צעדיך הבאים אם תורשע.
  • אם אתה עומד בפני אישום רציני, מומלץ מאוד שיהיה לך סנגור שייצג אותך בבית המשפט.
  • בגין אישום קל, תוכלו לשקול פשוט להתייעץ עם עורך דין לפני משפטכם.
  • כדי לקבוע עד כמה החיוב הוא חמור, למד איזה סוג חיוב אתה מתמודד. פשע הוא סוג הפשע החמור ביותר. רצח ושוד מזוין הם דוגמאות לפשעים.
  • עבירה היא אישום פחות חמור. גניבת חנויות היא דוגמה נפוצה.
  • הפרות הן האישום הכי פחות רציני. דוגמאות כוללות הפרות תנועה.
 2. 2
  חקר את תפקיד סניגור. סנגורים פליליים הם עורכי הדין המייצגים אנשים המואשמים בהתנהגות פלילית או שהוגשה נגדם תביעה. מרבית עורכי הדין מתמחים במשפט הפלילי או במשפט אזרחי. תיקים אזרחיים מוגשים בדרך כלל על ידי יחיד או חברה, ואילו אישומים פליליים מוגשים על ידי הממשלה המקומית, הממלכתית או הפדרלית.
  • סנגורים יעזרו לך בכל הנושאים המשפטיים הקשורים לעניינך. לדוגמה, הוא יזהה נושאים מרכזיים לפני משפט.
  • הסנגור שלך יגיש בקשות שיכולות לשפר את מצבך או אולי לדחות את התיק שלך.
  • אם התיק שלך עומד למשפט, הסנגור שלך אחראי לייצג אותך בבית המשפט. מטרתו צריכה להיות לראות שתקבל משפט הוגן עם תוצאה חיובית עבורך.
 3. 3
  החליטו איזה סוג סניגור אתם זקוקים. יהיה עליך לקבוע אם אתה זקוק לעורך דין ממלכתי או פדרלי. אם עברת על חוק מדינה, שכר עורך דין המתמחה בדיני מדינה. תיקים בחוקי המדינה כוללים הפרות תעבורה, הפרות חוזים, שוד וסכסוכי משפחה, בין היתר. תיקים פדרליים כוללים, אך אינם מוגבלים, תיקים הכוללים הפרה של החוקה האמריקאית, מקרים בהם אירופה היא צד, תיקים בפשיטת רגל, תיקים בנושא זכויות יוצרים, ותיקים בנושא פטנטים.
  • אם מואשמים בהפרת חוק פדרלי, תרצה להעסיק סניגור מנוסה יותר אשר יוכל להקדיש זמן רב לעניינך. הסיבה לכך היא שמקרים הכוללים חוק פדרלי הם לעתים קרובות מורכבים יותר.
  • ההבדל העיקרי בין הפרת חוקים מדינתיים ופדרליים הוא שכאשר אתה עובר על חוק פדרלי, אתה מועמד לדין על ידי פרקליטות אירופה. לתובע ממשרד זה יש יותר זמן ומשאבים להקדיש לדין בתיק.
  האם עלי לשכור סניגור פלילי מהעיר בה ביצעתי את פשעי
  האם עלי לשכור סניגור פלילי מהעיר בה ביצעתי את פשעי?
 4. 4
  שוחח עם הסניגוריה הציבורית. כדאי להבין את ההבדל בין סניגור לסניגוריה ציבורית. הסנגורים הציבוריים שמורים בדרך כלל לאנשים שאינם יכולים להרשות לעצמם עורכי דין פרטיים. לסנגורים ציבוריים רבים יש זמן ומשאבים מוגבלים לעבודה בעניינך.
  • אם יש לך משאבים מוגבלים והאשמתך אינה רצינית, כדאי להתייעץ עם הסנגור הציבורי שהוקצה לעניינך. בקש ממנו הערכה כנה של המקרה שלך.
  • שאל את הסניגוריה הציבורית איזה מידע הוא זקוק כדי לעזור לך לצאת בערבות. יתכן שתצטרך לעזור לו ליצור קשר עם בן משפחה שיכול לגשת למידע הכספי שלך.
 5. 5
  חפש סניגור פלילי מיוחד. אתה יכול לחפש עורך דין שמרכז את העיסוק שלו בתחום ההגנה הספציפי שאתה זקוק לו. סניגורים פליליים רבים מטפלים לא רק בתיקי הגנה פליליים שגרתיים אלא שחלקם מתרכזים בתחום הגנה מסוים. למשל, חלקם עובדים אך ורק על פשעים פיננסיים.
  • חלקם מתמקדים בהגנת אונס, בהגנה על פשע אלים או בתחומי התמחות אחרים. חפש עורך דין שמוכן להשקיע מספיק זמן כדי ללמוד על המקרה שלך והגנתך.
  • לשכת עורכי הדין במדינות רבות מציעה התמחות בחוק והיא הסמכות האולטימטיבית באמינות. בדוק את הכינויים המוצעים כדי לראות אם התמחות תואמת את המקרה שלך. לשכת עורכי הדין במדינתך צריכה שיהיה אתר אינפורמטיבי.
 6. 6
  בחר בתכונות החשובות לך. תכונות טובות שיש לחפש אצל סניגור כוללות יכולות תקשורת מצוינות, שיעזרו לו לטעון טוב יותר את המקרה שלך. יכול להיות גם חשוב לך להזמין עורך דין עם רקורד טוב. אל תשכח לקחת בחשבון את הניסיון שלו עם סוג הפשע הספציפי שלך.
  • אולי אתיקה היא בראש סדר העדיפויות שלך. שאל חבר או בן משפחה אם הם עבדו עם עורך דין שהם מכבדים וחשים שהם כנים.
  • שקול לבקש מעורך הדין לתת לך דוגמה למשא ומתן מוצלח. האם עורך הדין קיבל את התוצאה הטובה ביותר האפשרית עבור הלקוח שלו / שלה?

חלק 2 מתוך 3: בחירת סניגור

 1. 1
  השתמש במקורות מכובדים כדי למצוא עורכי דין פוטנציאליים. אם אתה מואשם בעבירה שעלולה לגרום לך לרישום פלילי, אתה זקוק למישהו שהוא מומחה משפטי מנוסה. ישנן מספר דרכים בהן אתה יכול להתחיל בחיפוש אחר עורך הדין שיענה בצורה הטובה ביותר על צרכיך. השתמש באינטרנט או בקר בספרייה המקומית שלך כדי לבחון מגוון משאבים.
  • עורכי דין הם לעתים קרובות חברים בארגונים מקצועיים. במדינות ובכמה ערים גדולות יש ארגוני עורכי דין פליליים. התקשרו לארגון הקרוב אליכם. בחלק מהארגונים יש ספריות מקוונות או מספקים שירותי הפניה.
  • בקש הפניה. אם אתה עובד באופן קבוע עם עורך דין או משרד עורכי דין דרך עבודתך, ייתכן שעורך דין זה יוכל להמליץ על סניגור. אם יש לך חבר או בן משפחה שנאלץ להזמין סניגור, יתכן שהוא יוכל להמליץ (או להזהיר מפני) עורך דין מסוים.
  • אתה יכול גם לעבור ישירות לאתר עורכי הדין ולחפש תחת מומחה מוסמך למשפט פלילי במחוז שלך.
 2. 2
  היה זהיר. אל תימשך באמצעות תוכניות שיווק מרהיבות או הצהרות גורפות שמבטיחות הצלחה. היו חשודים בכל עורך דין שמבטיח לכם תוצאה ספציפית בתיק פלילי לפני שהוא מתייצב לבית המשפט ולפני שתבדוק את כל המסמכים והראיות. אף עורך דין לא צריך להבטיח הבטחות לפני שהתיק באמת מתחיל.
  • בקש לבדוק חוזה לדוגמא לפני חתימה עם עורך דין.
  • היזהר מעורכי דין שרוצים סכום כסף גדול מראש כדי לטפל בתיק רק באמצעות הליכים ראשוניים ולא באמצעות משפט מושבעים. על עורך הדין להיות כנה לגבי התוצאות הסבירות של המקרה שלך ולעולם לא יבטיח הבטחות לגבי תוצאות מובטחות.
  האם יש לי זכות לפטר סנגור ולבקש סניגור ציבורי אם משפחתי שכרה את הסניגור
  האם יש לי זכות לפטר סנגור ולבקש סניגור ציבורי אם משפחתי שכרה את הסניגור?
 3. 3
  חישוב עלות שכירת עורך דין. עלות עורך דין מבוססת בדרך כלל על כמה מורכב התיק. עורכי הדין יבקשו בדרך כלל שומר (תשלום) כאשר ככל הנראה ההגנה תדרוש הבאת עדים מומחים או אם יוגשו בקשות נרחבות. לעורכי הדין יש מספר דרכים לגבות תשלום עבור עבודתם. אלה כוללים שכר טרחה אחיד, תעריפים לפי שעה ושכר טרחה עבור חלקים ספציפיים בתיק.
  • תעריפים לפי שעה יכולים להיות המשתלמים ביותר, אך הם גם הכי פחות צפויים. קשה לחזות בדיוק כמה זמן יקח המקרה שלך.
  • שכר טרחה אחיד הוא הצפוי ביותר אך יכול לפגוע בלקוח במקרים סבוכים. עורכי דין רבים יציעו הסכם שכר טרחה המציע שומר מינימלי להחזר, אך לאחר מכן עולה ככל שהתיק עובר את הסכום.
  • תיקים בגין עבירות עשויים לעלות כמה אלפי דולרים בהוצאות משפט. מקרי פשע מתחילים בדרך כלל ב 3730 € ויכולים לרוץ הרבה יותר גבוה אם הפשע הוא חמור מאוד, כגון אלה הכוללים תקיפה מינית או רצח.
 4. 4
  ארגנו התייעצות. עדיף לקיים ועידה פנים מול פנים כדי לקבוע אם אתה מרגיש בנוח עם עורך הדין. פגוש את עורך הדין והחליט אם יש לך אמון בכישוריו ואתה מרגיש בטוח בניתוח המקרה שלך. זכרו כי התייעצות אינה הסכם מחייב. עליך לתאם התייעצויות עם יותר מעורך דין אחד כדי לוודא שאתה בוחר את הטוב ביותר עבורך.
  • אם אתה מרגיש שיש משהו לא נעים בעורך הדין, אינך צריך להמשיך עם אותו עורך דין ספציפי. אין שום דבר רע בלהתייעץ עם עורך דין ואז לבחור שלא להעסיק אותו שייצג אותך.
  • שים קדימה את הרגל הטובה ביותר שלך. אתה רוצה להרשים את עורך הדין, באותה מידה שאתה רוצה שהוא ירשים אותך. שניכם צריכים לרצות לעבוד יחד.
  • אם הזמן מאפשר, נפגש עם 3-4 עורכי דין. זה ייתן לך אפשרות לבחור, אך הוא גם בריכה קטנה מספיק כדי למנוע ממך להיות המומים.
 5. 5
  הכן רשימת שאלות שיש לשאול במהלך הייעוץ. זה יעזור לך לוודא לקבל את כל המידע הדרוש לך. זה יכול להיות מאיים להיפגש עם עורך דין. על ידי הכנת שאלות מבעוד מועד, תרגיש מוכן יותר ופחות סביר שתשכח לשאול שאלות חשובות.
  • שאל על עמלות ולוחות זמנים לתשלומים. אתה יכול גם לבקש רשימה של מקרים דומים עליהם עבד.
  • עליכם לשאול את עורך הדין איזו אסטרטגיית משפט הוא ימליץ עליו. אתה יכול גם לשאול על הסדרי טיעון ומשא ומתן.
  • שאל על החלופות שלך. אתה רוצה לקבל את כל האפשרויות שלך באופן ברור.
  • אתה יכול לשאול: "מדוע אתה עורך הדין הנכון לטפל בתיק זה?" התשובה אמורה לתת לך מושג טוב על התוכנית והניסיון שלו.
  • אתה יכול גם לומר, "כמה מהר היית מתחיל לעבוד? איזה מידע אתה צריך כדי להתחיל?"
 6. 6
  קבע את החברים האחרים בצוות המשפטי שלך. במהלך הייעוץ, שאל את עורך הדין על צוותו. עליך לברר מי יעבוד בעניינך אם תזמין עורך דין זה ומה רמת הניסיון שלהם כאשר אתה נפגש עם עורך הדין. לעורכי הדין יש בדרך כלל עוזרים המסייעים להם למלא את החסר בתיק.
  • עליך לשאול שאלות ספציפיות לגבי עוזרים ועורכי דין. לדוגמה, שאלו באילו שיעורים הם מחייבים.
  • בדוק כמה עבודה יעשה עורך הדין הראשי. איזה אחוז עבודה אנשים אחרים אלה יבצעו וכמה אחוז זמן יקדיש עורך הדין לעניינך?
  • עכשיו זה גם זמן טוב לברר מה היה קורה במקרה שלך אם עורך הדין שלך יחלה או באופן בלתי צפוי יהיה זמין.
 7. 7
  שוחח עם עורך הדין על עובדות המקרה שלך. גלה עד כמה עורך דין ספציפי זה מכיר תיקים דומים לשלך. שאל את עורך הדין כיצד הוא יתקרב לעניינך. בשלב זה, עורך הדין אמור להיות מסוגל לדון כיצד הוא יתנהל. עליכם לדון בתקשורת של משרד עורכי דין ובאילו שירותים נלווים לדעתו תזדקקו, כמו עדים מומחים או חוקרים פרטיים.
  • ככל שתוכל להציע מידע רב יותר לעורך דין פלילי בהתייעצות הראשונית שלך, כך עורך הדין יכול להציע באופן מדויק יותר לייצג אותך בתשלום ריאלי.
  • קח את הניירת שלך להתייעצות איתך. זה כולל ניירת ערבות וכל מסמך שהונפק על ידי בית המשפט, כגון האישומים שהוגשו נגדך, או צווי מעצר.
בחירת הסניגור הפלילי המתאים לעצמך או לאדם אהוב יכולה להיות אחד החלקים הקשים ביותר בכל ריצה עם החוק
בחירת הסניגור הפלילי המתאים לעצמך או לאדם אהוב יכולה להיות אחד החלקים הקשים ביותר בכל ריצה עם החוק.

חלק 3 מתוך 3: עבודה עם עורך הדין שלך

 1. 1
  אפשר לעורך הדין שלך להוביל את הגנתך. אנשים רבים מרגישים שהם מבינים את החוק. אולי אתה מרגיש מכיוון שהמקרה כרוך בעתיד שלך, אתה צריך לקבל הרבה תשומות לגבי המקרה שלך. עם זאת, חשוב לזכור כי מערכת המשפט מורכבת ומורכבת. עורך הדין שלך מבין את החוק טוב יותר ממך.
  • אתה צריך להרגיש בנוח עם אסטרטגיית ההגנה. אך עליך להימנע מלספר לעורך הדין שלך כיצד לבצע את עבודתו.
  • זכור שבדקת היטב את כישוריו לפני ששכרת אותו. סביר להניח שבחרת מישהו מוסמך לתפקיד.
 2. 2
  לתקשר בגלוי. אמנם חשוב שתכבד את שיטות עורך הדין שלך, אך חשוב גם ששניכם יקימו קו תקשורת טוב. אתה צריך לשאול שאלות על כל מה שאתה לא מבין. אתה צריך גם לוודא שאתה מרגיש בנוח עם האסטרטגיות והשיטות שלו.
  • כנות היא גם המפתח ליחסי עבודה טובים. אל תשקר לעולם לעורך הדין שלך.
  • על מנת להציג את ההגנה הטובה ביותר האפשרית, על עורך הדין שלך לקבל את כל העובדות. זכור, הוא מחויב בסודיות, כך שאתה לא צריך לדאוג למה שאתה אומר לו.
 3. 3
  קבל מערכת תמיכה. נאשם בעבירה זו חוויה רגשית מאוד. סביר להניח שתרגיש פחד, מתוסכל וכועס. זכרו שזה נורמלי להרגיש רגשות כאלה ואחרים.
  • הסבירו את מצבכם לחברים ולמשפחה. אמור להם שתצטרך תמיכה נוספת במהלך התהליך הזה.
  • בקש ממישהו שאתה סומך עליו לבקר את עורך הדין שלך איתך. זה עשוי לספק קצת נוחות נוספת עבורך.

טיפים

 • נסו לא למהר בבחירת עורך דין. תן לעצמך זמן להרהר בבחירות שלך.
 • חפש עורך דין שאתה סומך עליו. אינסטינקט המעיים שלך אמור לעזור לך להחליט.

שאלות ותשובות

 • לאיזה סוג של עורך דין אני צריך אם הואשמתי כוזב בפשע?
  תרצה סניגור הנוהג באופן קבוע בהגנה על אנשים מפני העמדה לדין על סוג הפשע שלך בסוג בית המשפט בו אתה מועמד לדין. אם אם אתה מועמד לדין בבית משפט מחוזי בגין עבירות DUI, אתה זקוק לעורך דין הנוהג. חוק DUI במדינתך. היית רוצה למצוא עורך דין עם רקורד טוב שלא עוסק הרבה באזור המקומי שלך - ככה הם לא יכולים להחליף עסקה בתיק גדול יותר באזור שלך.
 • עורך הדין שלי הגיע שיכור לבית המשפט. מה עליי לעשות? האם עלי לסמוך עליו או להעסיק מישהו אחר?
  אתה לא צריך לסמוך עליו. ברור שהוא לא לוקח את המקרה שלך ברצינות, אז אתה צריך לשכור מישהו אחר.
 • האם עלי לשכור סניגור פלילי מהעיר בה ביצעתי את פשעי?
  אתה יכול, שכן לפעמים זה עוזר במקרה שלך אם עורך הדין שלך מכיר את השופט.
 • כיצד מעסיקים עו"ד בכלא בהמתנה למשפט, מכיוון שאינם יכולים למשוך כסף מהבנק או לבצע מחקר ראוי על עורכי דין שונים בזמן שהותם שם?
  מישהו צריך לשכור אחד בשמך. האסירים אולי יוכלו לספק לך הפניות, אך מישהו שאתה סומך עליו שאינו כלוא חייב להחזיק את עורך הדין עבורך.
 • כמה זמן עלי לחכות לפני מועד המשפט שלי כדי למצוא עורך דין?
  נסה להשיג אחד בהקדם האפשרי. ככל שתקבל מוקדם יותר, כך יהיה לך יותר זמן להכין את התיק שלך.
 • מהי צורת החנינה הגבוהה ביותר?
  חנינת הנשיא היא מהסמכות הגבוהה ביותר לחנינה כלשהי. באופן מציאותי, מושל יכול לפרגן לאדם למטרות פוליטיות, או אם הוא מרגיש שאסיר מסוים אינו ראוי להיענש.
 • בני הואשם בצער בעלי חיים. עכשיו יש לו אישום פלילי. איזה סוג של עורך דין הוא צריך?
  הוא יזדקק לעורך דין פלילי שכן הואשם בפשע.
שאלות ללא מענה
 • האם יש לי זכות לפטר סנגור ולבקש סניגור ציבורי אם משפחתי שכרה את הסניגור?
 • לאיזה סוג עורך דין אני זקוק אם אני עומד בפני אישומי תקיפה באורגון?
 • מה עלי לעשות אם הילד שלי נעצר בגין גניבה בעבודה ויש לו אישומי עבירה מרובים בגניבה?

תגובות (3)

 • keeblerima
  המאמר היה אינפורמטיבי מאוד.
 • ubell
  לא הייתי בטוח אילו שאלות לשאול, המאמר שלך נתן לי כמה רעיונות טובים.
 • morganjoanne
  זה היה מאוד אינפורמטיבי ומפורט.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לדווח על ונדליזם?
 2. כיצד לדווח על הפרות מעונות יום?
 3. כיצד לדווח על הלבנת הון?
 4. איך להוכיח רצח?
 5. כיצד להוכיח אונס סטטוטורי?
 6. איך מזהים הימורים לא חוקיים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail