איך להוכיח סחטנות?

מדינות מסוימות כמו קנזס מתייחסות לסחיטה כאל פשע נגד האדם
לדוגמא, מדינות מסוימות כמו קנזס מתייחסות לסחיטה כאל פשע נגד האדם, בדומה לתקיפה, ואילו במדינות אחרות כמו סחיטה בקליפורניה היא סוג של גניבה.

אם מישהו מאיים לחשוף מידע סודי לציבור, לבוס שלך, או לחבריך ויקירייך, אלא אם כן אתה מוותר על משהו בעל ערך עבורך או עושה משהו למענם, הוא סוחט אותך. בדרך כלל המידע הוא משהו מביך או מביש. מכיוון שסחטנות היא עבירה, אם עברת או סוחטת אותך, תחילה עליך לדווח עליה לרשויות החוק. הם יחקרו את העניין ויגישו כתבי אישום במידת הצורך. רק מדינות מעטות מאפשרות עילת תביעה אזרחית בגין סחיטה, ותביעות נדירות.

חלק 1 מתוך 2: איסוף ראיות

 1. 1
  בדוק את חוק המדינה שלך. בעוד שהמרכיבים הבסיסיים של סחיטה הם בדרך כלל זהים בפריסה ארצית, כל מדינה שונה באשר לסווג הפשע ובעונש על הרשעה.
  • לדוגמא, מדינות מסוימות כמו קנזס מתייחסות לסחיטה כאל פשע נגד האדם, בדומה לתקיפה, ואילו במדינות אחרות כמו סחיטה בקליפורניה היא סוג של גניבה.
  • באופן כללי, סוחט מנסה להכריח אותך לשלם לו כסף או לעשות דבר שבדרך כלל לא היית עושה בכך שהוא איים לחשוף מידע מזיק או מזיק ששמרת בסוד אלא אם כן אתה מציית לדרישותיו.
  • סוחט גם עלול לאיים לפגוע בך או במישהו שאתה אוהב אלא אם כן תשלם לה כסף או תעשה משהו בשבילה. עם זאת, הוכחת סחיטה מחייבת הוכחה שכוונתו של הסוחט לאיים עליך הייתה להשיג כסף או משהו יקר ערך שאחרת לא היית נותן לו בחופשיות.
  • יש מדינות שמכירות באיום עצמו כפשע עצמאי, כזה שניתן לסחוט את הסוחט על איומים עליך, גם אם אין לך שום הוכחה שמטרת האיום הייתה להרוויח ממך כסף או פריט ערך אחר.
  • קורבנות סחיטה משלמים את הכסף כדי להימנע מהפעולה המאוימת. עם זאת, זכור כי תשלום סוחט אינו מהווה ערובה לכך שהוא לא יעשה את מה שהוא איים לעשות בכל מקרה. בנוסף, הסחטן עשוי לחזור בעתיד ולבקש יותר כסף כדי להמשיך לשמור את המידע שיש לו בסוד.
  • בחלק מהמדינות הפשע נקרא סחיטה באיומים אם מדובר במעשים של פקיד ציבורי, בעוד שסחטנות עוסקת באנשים פרטיים. לדוגמה, אם ראש עיריית עיר באחת מהמדינות הללו אמר לך שהוא יחסום את רישיון העסק שלך אלא אם כן אתה מסכים לשלם כסף כדי לתת חסות לקבוצת הבייסבול בעיר, זה יהיה סחיטה ולא סחיטה.
 2. 2
  אסוף את המידע שלך. לפני שתגיש דו"ח משטרתי, קח רגע לרכז את עובדות המקרה שלך וצור העתקים של כל התכתבות או הקלטות אחרות העשויות לשמש כראיה לפשע.
  • אתה יכול לשקול לכתוב חשבון קצר על האירועים שהתרחשו או על העובדות הכרוכות בסחיטה. אתה יכול לספק את ההצהרה הזו למשטרה. הצהרה יחידה עשויה להיות שימושית במיוחד אם אתה פונה ליותר מסוכנות אכיפת חוק אחת, מכיוון שאתה יכול להבטיח שלכל סוכנות יהיה אותו מידע בדיוק.
  • יש לזכור כי התובע יצטרך להוכיח את יסודות הפשע שזה עתה חקרתם. כל מידע המתייחס לאחד מאותם גורמים מהווה עדות שיכולה לשמש כנגד האדם שמסחט אותך.
  אתה יכול לשקול לכתוב חשבון קצר על האירועים שהתרחשו או על העובדות הכרוכות בסחיטה
  אתה יכול לשקול לכתוב חשבון קצר על האירועים שהתרחשו או על העובדות הכרוכות בסחיטה.
 3. 3
  שקול להעסיק עורך דין. במיוחד אם המידע היה מזיק לך מאוד אם הוא נחשף, ייתכן שתזדקק לייצוג משפטי כדי להגן על זכויותיך ואינטרסים שלך.
  • לדוגמא, אם מישהו מאיים להפוך אותך למשטרה בגין פשע שלא ביצעת, עליך לשקול להעסיק עו"ד הרבה לפני שהאדם מממש את האיום שלה.
  • סנגור פלילי מנוסה תוכל להעריך במקרה שלך לייעץ לך על הדרך הטובה ביותר להתקדם בנסיבות. הוא או היא יכולים גם לנתח את הראיות שיש לך ולהגיד לך אם הם קבילים בבית משפט וכן את ההסתברות למעצר או להרשעה.

חלק 2 מתוך 2: הגשת הדוח שלך

 1. 1
  צרו קשר עם רשויות החוק. למרות שאתה יכול פשוט ללכת למשטרה או למחלקת השריף הקרובה אליך, אתה יכול לבחור מיקום אחר תלוי היכן מתגורר האדם שסוחט אותך.
  • אם סחר בין מדינות מעורב בפשע, ייתכן שהוא יואשם כעבירה פדרלית. במקרה כזה, תרצה ליצור קשר עם ה- FBI. לדוגמא, כאשר האקרים פרסמו רשימה של המשתמשים הרשומים באתר לעניינים מחוץ לנישואין, סוחטים שלחו להם דוא"ל בטענה שהם ישלחו הודעות למשפחת המשתמש ולחברים המתריעים עליהם על חשבון המשתמש אלא אם כן המשתמש ישלם להם סכום מסוים ב ביטקוין.
  • אם מישהו סוחט אותך באינטרנט, אתה יכול להגיש תלונה על פשע באינטרנט בכתובת http://ic3.gov/complaint/default.aspx. התלונה על פשעי אינטרנט המרכז תסקור את תלונתך שלך ותעביר את המידע המתאימה אכיפת חוק הסוכנויות.
  האם מדובר בסחטנות אם אני מתיימר להיות לי ראיות מפלילות שאין לי כדי להשיג את הסדר הגירושין שלי
  האם מדובר בסחטנות אם אני מתיימר להיות לי ראיות מפלילות שאין לי כדי להשיג את הסדר הגירושין שלי?
 2. 2
  ספק מידע על האירוע ועל האדם שסוחט אותך. ספק כמה שיותר פרטים יחד עם עותקים של כל התכתבות שקיבלת.
  • כדי להגיש כתב אישום פלילי, תחילה על המשטרה לקבל מידע מספיק בכדי לספק עילה אפשרית לעצור את האדם שסוחט אותך. מסיבה זו, חשוב לכלול כמה שיותר פרטים.
  • בדרך כלל, תצטרך לספק מידע אודות עצמך, כולל שמך וכתובתך, וכן כל מידע דומה שאתה יודע על הסחטן שלך. כמו כן, עליך להתייחס לכל הפרטים שאתה יכול לגבי האירוע, כולל הצהרותיו או פעולותיו של הסחטן ותגובתך.
  • לאחר שהקצין סיים לקבל את הצהרתך והשלים את דו"ח המשטרה, ודא שאתה מקבל עותק לרישומיך. רשום את הדוח או את מספר ההתייחסות למקרה שתצטרך להוסיף או לעדכן מידע.
 3. 3
  שתף פעולה עם כל חקירה מתמשכת. קצין החקירות או עו"ד התביעה רשאים ליצור איתך קשר אם יש לך שאלות נוספות, או אם בוצע מעצר.
  • במקרים מסוימים, חוקרי פלילים עשויים לבקש ממך להמשיך בתקשורת עם האדם שסוחט אותך או להעמיד פנים שהם עושים מה שהוא רוצה כדי שתהיה להם הזדמנות לעצור את האדם.
  • יש לזכור כי גם אם האדם נעצר, עדיין יש לתובע שיקול דעת רחב יחסית להחליט אם להגיש אישומים פליליים. בדרך כלל תובעים מגישים אישומים רק אם הם מאמינים שהם יכולים להוכיח שהחשוד אשם מעבר לכל ספק סביר.
  תחילה עליך לדווח על כך לרשויות החוק
  מכיוון שסחטנות היא פשע, אם עברת או סוחטת אותך, תחילה עליך לדווח על כך לרשויות החוק.
 4. 4
  שקול לקבל צו איסור פרסום. אם האדם שסוחט אותך פגע בך פיזית או מאיים על ביטחונך, צו איסור פרסום יכול להרחיק אותו ממך.
  • לבתי המשפט יש טפסים זמינים במשרד הפקידה אותם תוכלו למלא כדי לבקש צו מניעה. עליך לכלול את שם האדם ומיקומו וכן פרטים על האיומים שהוא או היא.
  • במדינות רבות אינך יכול לקבל צו הרחקה אלא אם כן ידוע לך או קיימת מערכת יחסים עם האדם. עם זאת, לכמה מדינות יש צו שונה, המכונה בדרך כלל צו הטרדה אזרחית, שתוכל לבקש ללא קשר ליחסיך עם האדם.
  • כאשר אתה הולך לבית המשפט למלא את הטפסים לקבלת צו איסור פרסום, בדרך כלל יונפק לך צו איסור פרסום זמני. צו זה ירחיק את האדם ממך ומקומות שאתה מרבה לפקוד בהם כמו ביתך או מקום עבודך עד שניתן יהיה לקיים שימוע לצו מניעה קבוע.
  • יש למסור לאדם שברצונך לרסן את הטפסים שמילאת ולהגיש לבית המשפט. ואז יתקיים שימוע, כאשר גם לך וגם לאדם האחר תהיה הזדמנות להציג את התיקים שלך. שופט יקשיב לשני הצדדים, ישקול את הראיות ויחליט אם להפוך את צו המניעה שלך לקבוע.

שאלות ותשובות

 • האם זה ייחשב לסחטנות אם בעל הבית של בעלי יגיד שאם הוא יחזור איתי יפונו אותנו?
  לא, זה לא מהווה סחטנות, אבל אם שמך הוא בחוזה השכירות יש לך את כל הזכות לגור שם, לפחות עד שתפנה אותך.
 • האם מדובר בסחטנות אם אני מתיימר להיות לי ראיות מפלילות שאין לי כדי להשיג את הסדר הגירושין שלי?
  לא. זה נקרא שקר. סחיטה היא אם יש לך ראיות מפלילות בפועל.
 • אני בדרום אפריקה. פגשתי מישהו בפייסבוק והחלפנו תמונות פרטיות. כשאני רוצה לצאת הוא מאיים לשלוח אותם ויראליים. הוא בכלא ווסטוויל. מה עלי לעשות בכדי לעצור אותו?
  אתה צריך להגיד לו להפסיק, להגיד למישהו שאתה סומך עליו, או פשוט להתעלם ממנו. אם הוא לא מקשיב, אתה צריך להתקשר ברצינות למשטרה. ולעולם לא לשתף תמונות פרטיות עם מישהו דרך האינטרנט.

תגובות (1)

 • xernser
  המאמר היה מועיל, אך עדיין יש לי כמה שאלות שלא נענו. אז אמשיך לחפש ובסופו של דבר כנראה שאזמין עורך דין לעזרה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail