כיצד לארגן ניקוי חוף?

כדי לארגן ניקוי חופים, בחר תחילה תאריך ממש לפני או אחרי עונת השיא. לאחר מכן, פנה לשלטון המקומי שלך כדי למלא את כל האישורים הדרושים בחוף הים שברצונך לנקות. גייסו מתנדבים מהרשת שלכם ופרסמו בפרסומים מקומיים, ואז קנו ציוד כמו כפפות ושקיות אשפה הניתנות למחזור לשימוש המתנדבים שלכם. באירוע, חלק את הקבוצה שלך לשניים, ואז תתחיל בקצוות מנוגדים של החוף ונפגש באמצע. לקבלת טיפים נוספים על אירוח ניקוי חוף נהדר, כמו התמודדות עם חפצים מסוכנים, המשך לקרוא!

לקבלת טיפים נוספים על אירוח ניקוי חוף נהדר
לקבלת טיפים נוספים על אירוח ניקוי חוף נהדר, כמו התמודדות עם חפצים מסוכנים, המשך לקרוא!

אשפה על החוף יכולה להיות מכוערת, אך כאשר היא נשטפת לאוקיאנוס, היא הופכת לסכנת חיים עבור חיות הבר הימיות ומזיקה גם לבני אדם. אם אתם מחפשים לחולל שינוי, אירוח ניקוי חופים הוא דרך נהדרת להפוך את האוקיאנוס לבטוח ונעים גם לבעלי חיים וגם לאנשים. יהיה עליכם לתכנן היטב ולגייס מתנדבים נלהבים בדיוק כמוכם, אך החוף הנקי שתראו אחר כך יהיה שווה הכל.

חלק 1 מתוך 4: בחירת תאריך וגיוס מתנדבים

 1. 1
  בחר חוף נוח וזקוק לניקוי. היכנס לאינטרנט או בדוק עם הפארקים ומחלקת הבילוי המקומית שלך כדי לראות אילו חופים זקוקים ביותר לעזרה. כדאי גם לנסות לבחור מקום שיהיה קל למתנדבים להגיע אליו, עם שירותים וחניה נוחה.
 2. 2
  בחר תאריך בתחילת האביב או בסוף הסתיו. הזמן הטוב ביותר לתכנן את ניקיון החוף שלך הוא ממש לפני עונת החוף בקיץ, או ממש לאחר מכן, אז כוון לזמן מסביב אם אפשר. נסה לבחור יום שבו המתנדבים שלך יהיו חופשיים, כמו בסוף שבוע, ובזמן שבו החוף יהיה ריק, כמו מוקדם בבוקר.
  • התייעץ גם בתרשים גאות; אתה יכול לתכנן את הניקוי שלך עם כניסת הגאות, ולתת לך יותר קרקע לכיסוי ואשפה להסרה.
 3. 3
  קבל אישור מגורמים מקומיים להחזיק את ניקיון החוף שלך. אם ברצונך לנקות את הניקיון בחוף ציבורי, ייתכן שתצטרך להתייעץ עם פארקים מקומיים ומשרדי בילוי בנוגע לקבלת האישורים הנדרשים. הם יכולים גם להודיע לך האם האזור ייסגר מסיבה כלשהי בתאריך המתוכנן שלך.
  • אם אינך בטוח למי לפנות בנוגע להיתרים והיתרים, התקשר לתחנת המשטרה המקומית שלך.
 4. 4
  השג מתנדבים על ידי שאל את רשת החברים והמשפחה שלך. שאל את כל החברים והמשפחה באזור אם הם מוכנים להשתתף, ופרסם מידע גם ברשתות החברתיות שלך. בקש מחבריך ומשפחתך להפיץ את הבשורה לחבריהם, עמיתיהם וחבריהם לכיתה כדי לקבל עוד יותר השתתפות.
  • בדוק את האישורים שלך כדי לראות כמה מומלצים מומלצים והאם יש מגבלה. נסו לכוון לפחות ל -10 משתתפים.
  • ערכו אירוע בפייסבוק כדי שהמתנדבים שלכם יוכלו לראות בקלות את פרטי האירוע ומי עוד הולך.
 5. 5
  פרסם באמצעות פליירים ועיתונים מקומיים. אם אתה רוצה להרחיב את אסטרטגיית ההסברה שלך לקהל גדול עוד יותר, העלה עלונים על לוחות מודעות בבתי ספר, עסקים מקומיים ופארקים. אתה יכול גם לשלוח הודעה לעיתונות לפרסומים מקומיים כדי להוציא את המילה עוד יותר.
  • כמה ארגונים לשימור האוקיאנוס מציעים תבניות עלון ניקוי שתוכלו להשתמש בהם ולערוך כך שיתאימו לצרכים שלכם.
  • כדי לחסוך נייר, אתה יכול לשלוח את העלון שלך בדוא"ל כקובץ מצורף לעסקים ומוסדות מקומיים.
 6. 6
  רשום את האירוע שלך בארגון כדי להגדיל את ההסברה. היכנס לאינטרנט כדי למצוא ארגונים לשימור האוקיאנוס שאיתם תוכל לרשום את ניקוי החוף שלך. הם יכולים להציע משאבים שיעזרו לך לאסוף מתנדבים נוספים ולהקים ניקוי מוצלח ביום ה.
קבל אישור מגורמים מקומיים להחזיק את ניקיון החוף שלך
קבל אישור מגורמים מקומיים להחזיק את ניקיון החוף שלך.

חלק 2 מתוך 4: ארגון אספקה ולוגיסטיקה

 1. 1
  חיפו אחר האזור כמה ימים לפני כן. עבור אל אזור הניקיון שלך 1-2 ימים מראש כדי לתכנן היכן תפגוש את המתנדבים שלך ואילו אזורים תנקה. עליכם גם להבין היכן תשאירו את תיקי האשפה המלאים שלכם ואת המיחזור, היכן יחנו המתנדבים שלכם, ואם תצטרכו לפרסם שלטים שיעזרו להם למצוא אתכם.
  • ייתכן שתוכל לזרוק את שקיות האשפה שלך לאשפה קרובה, או שהסוכנות הממשלתית המקומית שלך עשויה להסכים להגיע לאסוף עבורך.
 2. 2
  קבעו אזורי חניה עבור המתנדבים שלכם. גלה את דפוסי התנועה באזור על ידי בדיקת אתרי תנועה מקוונים בסביבות הזמן שאתה מתכנן לבצע ניקוי. האם יהיו הרבה מכוניות סתומות בצמתים? כמה קל יהיה למתנדבים שלך להיכנס ולצאת?
  • אם ממשלת העירייה המקומית שלך מפוקחת על החוף, שאל אם יש להם מגבלות חניה או המלצות.
  • אם אתה חושב שמתנדביך יתקשו לחנות, מצא פתרונות חלופיים. הסתובב בשכונות סמוכות וחפש חניות ברחובות זמינות, או בקש מהמתנדבים שלך לעשות מכונית נסיעה או לקחת תחבורה ציבורית.
  • לא משנה מה, התקשורת עם המתנדבים שלך היא המפתח כדי שהם יידעו למה לצפות.
 3. 3
  טען חומרי ניקוי למתנדבים שלך. אתה יכול לבקש מהמתנדבים שלך להביא אספקה משלהם, אבל אתה יכול להניח שלא יהיו להם הרבה מהפריטים הדרושים. הזמינו באינטרנט או גשו לחנות חומרה מקומית או לחנות כללית כדי להשיג את האספקה שלכם, וודאו לקנות מספיק כך שלכל אחד מהמתנדבים שלכם יהיה הפריט. הקפד לקנות דברים כמו:
  • שקיות אשפה למחזור, קנבס או יוטה
  • כפפות מגן מתכלות
  • מסננים או מגרפות
  • מקלות אשפה
  • קרם הגנה
 4. 4
  קנו מים וחטיפים דלי פסולת כדי לשמור על האנרגיה של המתנדבים. אנשים יהיו הרבה יותר נרגשים להגיע לאירוע שלך אם הם יודעים שיסופקו חטיפים. הביאו מקרר מים מלא ובקשו מהם להביא בקבוקי מים רב פעמיים למילוי, כדרך להפחית בזבוז.
  • חפש חטיפים בריאים שלא ייצרו הרבה פסולת, כמו פירות או שקיות גדולות של גרנולה, קרקרים או פופקורן במקום חבילות עטופות בנפרד.
  • אם אין ברשותך הכספים למזון, ציין כי על מתנדבים להביא חטיפים משלהם.
  • דאג להביא שקיות נוספות למתנדבים לזרוק את פסולת המזון שלהם.
 5. 5
  ארגן תוכנית חירום, לכל מקרה. רשמו רשימה של מספרי טלפון משטרתיים ובתי חולים והוראות הגעה, וודאו שאתם יכולים לתקשר בקלות עם כל הקבוצה שלכם באמצעות טלפון סלולרי או מכשיר קשר. הביאו גם ערכת עזרה ראשונה בסיסית, כך שתוכלו לטפל בכל חתכים או חבורות שמתנדבים עלולים לקבל.
  • אמור למתנדבים לא להיכנס למים, אבל נסה שיהיה מישהו בהישג יד שהוכשר במיומנויות EMT והצלת חיים לכל מקרה. אתה יכול גם לבדוק מה עליך לעשות במקרה חירום בריאותי, כמו מכת חום או עצם שבורה.
  • אתה צריך גם לחפש באתר שלך סכנות בטיחות כמו סלעים, גאות ושפל, כבישים וקווי חשמל.
 6. 6
  בקש מהמתנדבים שלך ללבוש בגדי מגן מתאימים. בקש מהמתנדבים שלך לנעול נעליים סגורות אטומות למים, אם אפשר, וכן שכבות נוספות כמו מעילים למקרה שיתקרר. ממליץ להם להביא הגנה מפני השמש, כמו קרם הגנה, כובעים ומשקפי שמש, מכיוון שהשמש שמשקפת מהמים יכולה להעצים את השפעות ה- UV.
  • הם יכולים גם להביא כפפות מגן משלהם, אם כי כדאי שיהיו לך גם כמה מהידיים. אפשר להניח שלרבים מהמתנדבים שלך לא יהיה זוג משלהם.
 7. 7
  שלח דוא"ל תזכורת 1-2 ימים לפני האירוע. צור קשר עם כל המתנדבים שלך כמה ימים לפני האירוע כדי להזכיר להם את התאריך, השעה והמיקום. זהו גם זמן נהדר להעביר מידע חשוב, כמו תחזית מזג האוויר ליום הניקיון, הוראות חניה והמלצות לבוש.
  • ספרו למתנדבים בדיוק היכן תפגשו אותם ביום הניקיון. אם זה לא קל למצוא, תוכל אפילו לספק מפה או כתובת מדויקת.
אתה יכול לארגן את הניקיון שלך על גדות אגם מקומי או נהר
אם אתה לא גר ליד חוף, אתה יכול לארגן את הניקיון שלך על גדות אגם מקומי או נהר.

חלק 3 מתוך 4: הפעלת הניקוי בצורה חלקה

 1. 1
  היכנס לאתר מוקדם. הגע לפחות 30 דקות לפני המתנדבים שלך כדי שתוכל להכין את האתר שלך. הגדר תחנת צ'ק-אין, פרסם שלטים או פוסטרים ובדוק את מזג האוויר כדי לשלוח עדכונים של הרגע האחרון. זה ייתן לך הרבה זמן להתכונן כך שאתה רגוע ומוכן ללכת עד שהמתנדבים שלך מגיעים.
 2. 2
  פרסם שלטים שיעזרו למתנדבים למצוא אותך. הצב שלטים עם שם האירוע שלך באזור החניה והאזור בו תפגוש את המתנדבים שלך. וודאו שהם גדולים, קריאים וקובעים היטב לשולחנות או גדרות.
  • אם יש לך כמה מאחרים ואתה צריך לעבור למיקום אחר, כתוב הערה על שלט כדי לומר להם לאן אתה הולך, או צייר חץ כדי להראות להם היכן הם יכולים למצוא אותך.
 3. 3
  בדוק את המתנדבים כשהם מגיעים. הגדר שולחן עם נייר ועטים למתנדבים שלך כדי לבצע צ'ק-אין, או פשוט העבר את הלוח עם הגעתם. בקש מהם לרשום את שמם המלא, דוא"ל ומספר טלפון. אם אתה עובד באמצעות ממשלה או ארגון שימור, ייתכן שתזדקק להם כדי לחתום על ויתורי בריאות.
  • תרצה את מספרי הטלפון שלהם למקרה שתצטרך ליצור קשר בזמן הניקיון. טוב שיש גם את הודעות הדוא"ל שלהם כדי שתוכל לשלוח הודעות מעקב לאחר סיום הניקוי.
 4. 4
  תן להם הוראות היכן לנקות ומה להרים. לפני שמתנדביך מתחילים, תן להם הוראות היכן עליהם לאסוף אשפה, כמו כל אזורים שעלולים להימנע מהם, וכן מה הם יכולים לצפות לאסוף וטיפים כיצד לעשות זאת בבטחה. וודא שכולם לובשים כפפות מגן ויש להם מקלות אשפה ושקיות אשפה לשימוש. המתנדבים שלך יכולים לצפות לאסוף חומרים כמו:
  • שקיות פלסטיק
  • בקבוקים ופחיות
  • ציוד דיג
  • סיגריות
  • בלוני הליום
 5. 5
  היזהר מפריטים שעלולים להיות מסוכנים. בקש מהמתנדבים שלך להניח חומרים מסוכנים במיכלים עם מכסים הדוקים ומברגים ולא שקיות אשפה. זה ימנע מהם לחטט בחומר של שקית אשפה או לדלוף נוזלים שעלולים להיות מסוכנים על פריטים אחרים. כמה חומרים שצריך להיזהר כוללים:
  • מזרקים, מחטים או בקבוקונים רפואיים
  • חתיכות זכוכית שבורה
  • מכשירי חשמל
  • סוללות
  • צמיגים
  • צבע
 6. 6
  חלק את הקבוצה שלך לשניים ותתחיל בקצוות מנוגדים של החוף. תנו לכל קבוצה מספר שקיות אשפה, לפחות 1 לכל 3-4 אנשים והקדישו את הקצוות האחרים של האזור אותו אתם מנקים. הם ילכו זה לזה תוך כדי ניקיון, וידאגו שכל החוף יהיה מכוסה ושהקבוצה תסתיים יחד בסוף.
  • לקבלת תמריץ נוסף, תוכלו להעמיד בנקודת המפגש שולחן חטיפים וכיבוד בו יוכלו המתנדבים ליהנות בסיום.
 7. 7
  בקשו מתנדבים למיין מיחזור מפח בזמן שהם מנקים. בקש מהמתנדבים שלך למיין פריטים הניתנים למחזור באזורך, כמו פלסטיק, מחומרים שצריכים לעבור להטמנה. ודא שלכל קבוצה יש שקית מיחזור ייעודית אחת כדי להקל עליה.
  • ניתן לסמן את שקיות המיחזור בתווית, או לקבל אותן בצבע אחר.

חלק 4 מתוך 4: סיום האירוע

 1. 1
  שקול את האשפה בסולם וו, אם אתה יכול. זה יכול להיות משתלם לך ולמתנדבים שלך לראות כמה אשפה אספת. אם יש לכם משקל עם וו, השתמשו בו כדי לשקלל את שקיות האשפה. אם לא, תוכלו להשתמש בהמרה סטנדרטית של 7 ק"ג (6,8 ק"ג) לכל שקית אשפה בכדי לאמוד את משקל האשפה.
 2. 2
  זרוק אשפה לאשפה או מיכל שצוינו. לאחר שהקבוצה שלך התאספה מחדש, אסוף את האשפה של כולם בכמה שקיות שאתה יכול. קח אותו לאזור הסילוק הייעודי שלך, בין אם זה אשפה או אזור בו ניתן לאסוף אותו ולקבל אותו למזבלה.
 3. 3
  נקה את החומרים וכל אשפה שנשארה מאחור. אתה יכול להזמין את המתנדבים שלך להישאר זמן מה לדבר ולהנות מכיבוד, אך אל תשכח לנקות את החומרים שלך ואת כל פיסות האשפה האחרונות לפני שאתה הולך. בקש מהמתנדבים שלך לעזור כך שזה ילך מהר יותר.
  • זכור לתפוס את כל הכרזות שאתה מעלה גם באזורים אחרים.
 4. 4
  צלם תמונה של כל הקבוצה כדי לפרסם ולשתף. לפני שמתנדביכם עוזבים, זכרו לקבל תמונה קבוצתית שתוכלו לשתף ברשתות החברתיות או בעיתונות. זו דרך נהדרת לומר תודה למתנדבים שלך תוך השראה לאחרים במאמצי הניקוי שלך!
  • החלט על hashtag ייעודי לאירוע שלך, כמו # PacificBeachCleanUp2018. הזמן את צוות הניקיון שלך לפרסם תמונות משלהם עם ההאשטאג כדי שתוכל למצוא אותן בקלות.
 5. 5
  שלח הודעת טקסט או דוא"ל. יום בערך לאחר האירוע שלך, שלח דוא"ל קצר או טקסט ותודה למתנדבים שלך שהופיעו ועזרו. זוהי דרך נהדרת להראות להם את הכרת התודה ולהזכיר להם את ההשפעה הרבה שהם השפיעו.
  • אתה יכול גם לכלול כמה פרטים מניקוי החוף שלך, כמו כמה אשפה שבחרת או פיסת האשפה המוזרה ביותר שמישהו מצא.
פנה לשלטון המקומי שלך כדי למלא את כל האישורים הדרושים בחוף הים שברצונך לנקות
לאחר מכן, פנה לשלטון המקומי שלך כדי למלא את כל האישורים הדרושים בחוף הים שברצונך לנקות.

טיפים

 • אם אתה לא גר ליד חוף, אתה יכול לארגן את הניקיון שלך על גדות אגם מקומי או נהר.

דברים שתזדקק להם

 • שקיות אשפה למחזור, קנבס או יוטה
 • כפפות מגן מתכלות
 • מסננים או מגרפות
 • מקלות אשפה
 • מיכלים סגורים לחפצים מסוכנים
 • קרם הגנה
 • מצנן מים
 • חטיפים דלי פסולת
 • ערכת עזרה ראשונה
 • מכשירי קשר (אופציונלי)
 • כרזות
 • סרט הדבקה
 • גיליונות צ'ק-אין
 • עטים
 • שולחן או לוח
 • סולם וו (אופציונלי)

שאלות ותשובות

 • מה יהיה הזמן המוצע בבוקר להתחיל לנקות את החוף?
  עדיף לא להתחיל לנקות את החוף מוקדם מדי; ייתכן שהשמש לא זורחת, ומתנדבים מעדיפים לישון. הייתי ממליץ בסביבות השעה 9:00 לנקודת ההתחלה.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail