כיצד לארגן את החשבונות שלך?

כיצד אוכל לארגן חשבונות כשמשלמים לי פעמיים בחודש
כיצד אוכל לארגן חשבונות כשמשלמים לי פעמיים בחודש?

ברגע שאתה יוצא מבית הספר ועולם העבודה, אתה עלול לגלות שחלק גדול מחייך סובב סביב כסף. להישאר בראש העניינים יכול להיות מסובך, ואיבוד המעקב אחר חשבונות שיש לשלם עלול לגרום ללחץ רציני ולבעיות כלכליות. כדי לשמור על החשבונות והכספים שלך מסודרים, ערוך לוח שנה ותקציב ובדוק אותם באופן קבוע. שמור את החיוב שלך ודוחות כספיים אחרים במקום אחד וקטלג אותם כראוי. כשלא תצטרך לדאוג כל הזמן לכסף, יהיה לך יותר זמן ואנרגיה ליהנות קצת ולהנות ממה שיש לחיים להציע.

שיטה 1 מתוך 3: שימוש ביומן פיננסי

 1. 1
  ערוך רשימה של כל החשבונות שאתה משלם מדי חודש. התחל על ידי משיכת דוח הבנק החודשי שלך כדי לזהות את החשבונות החוזרים על עצמם בכל חודש. רשום את שם השטר, הסכום והתאריך לתאריך (לא תאריך אישור התשלום של חשבון הבנק שלך, שעשוי להיות שונה). ייתכן שתכלול גם עמודה כדי לרשום את אופן החיוב בתשלום (טיוטה אוטומטית או תשלום ידני).
  • גיליון אלקטרוני יכול לעזור לך לשמור את המידע הזה מאורגן, אבל אתה יכול גם לכתוב את זה ביד אם אתה רוצה.
  • אם סכום השטר משתנה מחודש לחודש, רשמו סכום מתוקצב. לדוגמא, אם חשבון החשמל שלך נע בין 52 € ל 90 € בחודש, ייתכן שתקצב 90 € כך שתדע שלעולם לא יהיה לך קצר, וייתכן שיישאר לך קצת שאריות.
 2. 2
  שים את תאריכי הפירעון של כל אחד מהשטרות שלך בלוח השנה. אתה יכול לקנות לוח שנה שאתה אוהב או ליצור לוח שנה חודשי ריק במחשב. ברוב היישומים לעיבוד תמלילים או לגיליונות אלקטרוניים יש תבנית לוח שנה בה תוכלו להשתמש. לאחר מכן הקלד או כתוב את השם ואת סכום השטר ביום התשלום.
  • אתה יכול להשתמש בדיו בצבעים שונים כדי לסמן את אופן תשלום החשבון. לדוגמה, ייתכן שתשתמש בדיו כחול לשטרות שנוסחו אוטומטית ובדיו אדום לשטרות שעליך לשלם באופן ידני בתאריך היעד.
  • אם אתה יוצר את לוח השנה שלך במחשב, אתה יכול להשתמש בעיצוב טקסט כדי לציין אם סכום השטר הוא סכום מדויק או אומדן מתוקצב. לדוגמה, ייתכן שתשתמש בגופן רגיל עבור סכומים מדויקים ובגופן נטוי עבור אומדן מתוקצב.

  טיפ: אם אתה צריך לשלוח את התשלום שלך, שים את החשבון ביומן שלך עבור התאריך שבו יש לשלוח אותו בדואר. בדרך כלל זה יעבור כמה ימים לפני המועד הסופי.

 3. 3
  כלול את ההכנסה שלך בלוח השנה שלך. לאחר שהכנסת את כל החשבונות שלך ליומן שלך, הוסף את הכנסותיך בימים שאתה מקבל תשלום. אם השכר שלך משתנה משכר למשכורת, השתמש באומדן מתוקצב בקצה התחתון של הטווח.
  • לדוגמה, אם אתה מקבל תשלום שבועי והתשלום שלך נע בין 370 € ל -520 € בשבוע, אתה יכול לכלול את סכום 370 € ביומן שלך.
  • אם החלטת להשתמש בדיו בצבעים שונים, ירוק הוא בדרך כלל הצבע הטוב ביותר לשימוש להכנסה. זהו הצבע המשמש לרוב באפליקציות בנקאיות ותקצוב להכנסות ומעיד על הפקדת כסף.
  ייתכן שתצטרך לעשות זאת רק פעם או פעמיים בחודש
  טיפ: אם אין לך הרבה מאוד חשבונות, ייתכן שתצטרך לעשות זאת רק פעם או פעמיים בחודש.
 4. 4
  הוסף תרומות השקעה או יעדי חיסכון. אם אתה תורם לחשבון השקעה או חוסך מסיבה מסוימת, הוסף סכום זה ליומן שלך יחד עם החשבונות שלך. התייחסות לחיסכון או להשקעה שלך כאילו מדובר בחשבון רגיל תביא לך את הרגל לחסוך באופן קבוע.
  • זה יכול להיות קשה להרגיל לחסוך, אז אל תפחד להתחיל בקטן. אפילו תרומות קטנות מצטברות לאורך זמן. לדוגמא, גם אם אתה יכול להבטיח רק 7,50 € לשבוע לקראת יעד החיסכון שלך, עד סוף השנה, תחסוך 390 €
 5. 5
  השתמש ביומן שלך כדי ליצור תקציב חודשי. הוסף את החשבונות שלך עבור כל משכורת וקבע כמה כסף נשאר לך לאחר ששילמת את החשבונות שלך. לאחר מכן תוכל לחלק את הכסף הזה להוצאות אחרות, כגון מצרכים, טיפוח חיות מחמד או בילוי לילי בעיר.
  • אתה לא בהכרח צריך לכלול הוצאות שיקול דעת בלוח השנה שלך. עם זאת, תקצוב הוצאות אלה יכול לעזור לך לעקוב אחר לאן הכסף שלך הולך וכמה כסף בטוח עבורך להוציא, ובכל זאת להבטיח שכל החשבונות שלך משולמים.

שיטה 2 מתוך 3: מעקב אחר החשבונות שלך

 1. 1
  בדוק היטב את דוחות החיוב שלך. כשאתה מקבל חשבון בכל חודש, בדוק את הסכום הכולל לחייב ותאריך התשלום האחרון. עברו על החיובים וודאו שלא יחויבו עליכם יותר ממה שאתם חייבים בפועל. אם אתה מבחין באי התאמה בין ההצהרה לבין הרשומות שלך, נקה אותה מייד.
  • זה חשוב גם אם אתה מקבל שטר נייר כאשר אתה בדרך כלל מקבל את החשבון שלך באופן אלקטרוני או מגדיר תשלום אוטומטי. אם אתה מקבל חשבון בלתי צפוי, פנה לחברת החיוב או בדוק את חשבונך באופן מקוון.
 2. 2
  קבעו זמן קבוע בכל שבוע כדי לעבור על הכספים שלכם. הקדישו 10 או 15 דקות בשבוע לעשות "דברים כסף". יום לאחר יום המשכורת הוא בדרך כלל יום טוב לכך. הקצה כסף לתשלום החשבונות הקרובים שלך, ואז קבע כמה כסף נותר לך להוצאות שיקול דעת.
  • אם אתם נשואים או גרים עם בן / בת זוג ושניכם משלמים חשבונות, פגישות אלו הן חיוניות בכדי להבטיח שתשלום החשבונות שלכם מתואם ואתם יודעים בדיוק מי משלם עבור מה.

  טיפ: אם אין לך הרבה מאוד חשבונות, ייתכן שתצטרך לעשות זאת רק פעם או פעמיים בחודש.

 3. 3
  הגדר תזכורות במחשב או בסמארטפון. תזכורות יכולות להבטיח שהשטר לא יחליק דרך הסדקים, במיוחד אם מדובר בסכום קטן יחסית שאתה שוכח לעתים קרובות. תשלום חשבונות באיחור יכול לפגוע באשראי שלכם, במיוחד תשלומי כרטיסי אשראי המדווחים ללשכות האשראי. הגדירו את התזכורת שלכם יום-יומיים לפני פירעון החשבון ושלמו את החשבון ברגע שתקבלו את התזכורת.
  • לדוגמא, אם יש לך מנוי להזרמת מוזיקה בסך 6,70 אירו לחודש, אתה עלול לגלות שאתה שוכח לשלם אותו עד שתקבל תזכורת משירות הסטרימינג או שתגלה שאתה כבר לא יכול לגשת למוזיקה שלך. הגדרת תזכורת תסייע להבטיח שלא תשכח מזה.
  • אם אתה משתמש ביומן דיגיטלי בטלפון החכם או בטאבלט שלך, אתה יכול פשוט להפעיל תזכורות עבור כל אחת מהשטרות שתוסיף ליומן שלך.

  טיפ: ודא שהתזכורת שלך מוגדרת לזמן שבו תוכל באמת לקרוא אותה ולפעול על פיה. תזכורות לא יעזרו אם הן יעלו באמצע הלילה כשאתה ישן.

  הוסף את החשבונות שלך עבור כל משכורת וקבע כמה כסף נשאר לך לאחר ששילמת את החשבונות שלך
  הוסף את החשבונות שלך עבור כל משכורת וקבע כמה כסף נשאר לך לאחר ששילמת את החשבונות שלך.
 4. 4
  נסה להקים אדם יחיד שיהיה אחראי על חשבונות. אם אתה נשוי או גר עם בן זוגך, לעתים קרובות קל יותר לייעד אדם אחד שיטפל בחשבונות. בדרך זו, אינך צריך לדאוג לשלם חשבון מאוחר מכיוון שכל אחד מכם חשב שהשני שילם אותו, או שילם חשבון כפול.
  • אם ברצונך לוודא ששניכם מודעים באותה מידה לשטרות ולאופן התשלום שלהם, תוכלו להחליף. לדוגמה, יכול להיות שאחראי ממך יהיה אחראי לתשלום החשבונות מינואר עד יוני והשני מיולי עד ספטמבר.
  • גם אם רק אדם אחד אחראי על החשבונות, עדיין עליך לקיים פגישה לפחות פעם בחודש כדי לעבור על הכספים והתקציב הביתי שלך.

  טיפ: אם יש לך חשבון משותף, שקול לפתוח חשבון נפרד להוצאות שיקול דעת, במיוחד אם רק אחד מכם אחראי על תשלום חשבונות. כך תמיד תדעו שיש רבים בחשבונכם לכיסוי החשבון ששילמתם.

שיטה 3 מתוך 3: ניהול הרשומות הכספיות שלך

 1. 1
  שמור את כל ההצהרות והודעות החיוב שלך במקום אחד. בין אם אתה שומר קובץ נייר מיושן יותר או קובץ דיגיטלי, פנה מקום אחד לכל הרשומות הכספיות שלך. צור קטגוריות משנה המזהות את סוג החיוב או ההוצאה.
  • אם אתה שומר רשומות דיגיטליות, ייתכן שתוכל להשתמש בחשבון הדוא"ל שלך כדי לסייע בארגון הרשומות שלך. השתמש באותה כתובת דוא"ל עבור כל החשבונות שלך וצור תגים או פילטרים כדי להציב את דוחות החיוב בקטגוריות. כדי להפחית את העומס בתיבת הדואר הנכנס שלך, פתח חשבון נפרד לחשבונות ואל תשתמש בכתובת דוא"ל זו לצורך דוא"ל אישי.
  • אתה יכול גם לסרוק את החשבונות שלך ולהפוך את Pdfs לשמירה על המחשב שלך כעותק דיגיטלי.

  טיפ: לא כל המסמכים הפיננסיים ניתנים לדיגיטציה. גם אם רוב הרשומות שלך הן דיגיטליות, עדיין תצטרך תיבת קבצים קטנה כדי לשמור מסמכים כגון כותרות רכב או מעשי נדל"ן.

 2. 2
  כלול דוחות הכנסה ותקבולים בגין הוצאות עצמיות. שמירת דוחות הכנסות וקבלות במקום אחד תביא לפחות זמן כאב ראש. אם אתה שומר קבצי נייר, צור תיקיה נפרדת במיוחד להוצאות השתתפות עצמית.
  • בתוך התיק שלך להוצאות השתתפות עצמית כלולים קבצים עם קטגוריות, כגון הוצאות בית ומשרד, הוצאות קילומטראז ורכב, הוצאות טיפול בילדים והוצאות רפואיות.
  • עברו על קבצי ההוצאות שלכם לפחות פעם בחודש. אם שילמתם שטר שלדעתכם ניתן להשתתפות עצמית, העבירו אותו לקובץ ההשתתפות העצמית (או הכינו העתק ממנו ושמרו אותו בשני המקומות).
 3. 3
  קנו מגרסה לשימוש בעת סילוק מסמכים פיננסיים. יש לגרוס כל מסמך שיש בו חתימה, מספר חשבון, מידע רפואי, משפטי או זיהוי אחר ולא פשוט לזרוק אותו לפח. בכך שאתה משאיר מידע זה שלם אתה מסכן את עצמך בגניבת זהות.
  • אם אינך הבעלים של מגרסה, אתה יכול לקנות בסיסי באינטרנט או בחנויות ציוד משרדי במחיר של כ- 15 € או 22 €. יש גרסאות יקרות יותר שעשויות לגרוס מהר יותר, או לגרוס מסמכים נוספים בבת אחת, או גם לגרוס תקליטורים או כרטיסי אשראי. זה תלוי בך אם מגרסה מהודרת שווה את ההשקעה עבורך.
  • אתה יכול גם להירשם כמנוי לשירות גריסה אם אינך רוצה לעשות את כל העבודה בעצמך. לדוגמה, בארה"ב, חנויות ציוד משרדי כגון Staples או Office Depot יגרוסו את המסמכים שלך עבורך בשיעור של כ- 0,70 € לפאונד.
 4. 4
  טיהור רשומות שאתה כבר לא צריך פעם בשנה. בדיוק כמו שאתה יכול לעשות ניקוי קפיץ של שטח המגורים שלך, הרישומים הכספיים שלך יכולים להשתמש גם בניקוי עמוק שנתי. בסוף השנה הקלנדרית, עברו על הקבצים שלכם וגרסו או מחקו רשומות שכבר אינכם צריכים לשמור. באופן כללי, תוכלו לעקוב אחר לוח הזמנים הזה:
  • שמור למשך שנה אחת: חשבונות שירות חודשי, תלושי שכר, הצהרות על כרטיסי אשראי, דוחות השקעה, דוחות בנק וכדומה. שמור דוחות סיכום סוף השנה למשך 3 שנים.
  • שמור למשך 7 שנים: קבלות בגין רכישות גדולות, רשומות מס הכנסה, חוזי הלוואה, חוזי משכנתא ורישומי תשלום, רשומות רכישת השקעות, סיכומי השקעות בסוף השנה, מסמכי תשלום סופיים אחרים.
  • שמור ללא הגבלה: רשומות רפואיות, מעשי נדל"ן ותארים לרכב (כל עוד אתה הבעלים של הרכב). למרות שהם אינם בהכרח רשומות פיננסיות, גם תעודות לידה, תעודות נישואין, גזירות גירושין ותארים או תעודות נכללות בקטגוריה זו.
ייתכן שתשתמש בדיו כחול לשטרות שנוסחו אוטומטית ובדיו אדום לשטרות שעליך לשלם באופן ידני בתאריך היעד
לדוגמה, ייתכן שתשתמש בדיו כחול לשטרות שנוסחו אוטומטית ובדיו אדום לשטרות שעליך לשלם באופן ידני בתאריך היעד.

טיפים

 • אם אינך רוצה לעשות זאת בעצמך, תוכל לנסות אפליקציית תקצוב או מימון אישי, כגון מנטה או פריזמה. חלקם בחינם, בעוד שאחרים כוללים שכבת מנוי.

אזהרות

 • אל תגדיר תשלום אוטומטי אלא אם כן אתה בטוח שיהיה לך כסף לשלם את החשבון. אחרת, אתה עלול בסופו של דבר לקבל עמלות משיכת יתר (או עמלות מאוחרות אם הבנק שלך מסרב לתשלום).

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל לארגן חשבונות כשמשלמים לי פעמיים בחודש?
  רוב הספקים יכולים לחכות שבוע-שבועיים אם תשאלו אותם. אם באופן שיטתי אין לך מספיק כסף, עליך להגדיל את ההכנסה שלך או להפחית את ההוצאות שלך, או את שניהם. תכנן יומיים חודשיים כאשר אתה מבצע את התשלומים שלך.

תגובות (4)

 • olivermarshall
  עכשיו אני יודע מאיפה להתחיל.
 • gboehm
  כיצד לארגן חשבונות הועיל.
 • cristian00
  # 2-3 עזר. תודה.
 • taylorelliot
  יודע שאני יודע לארגן את החשבונות שלי, תודה!!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail