איך להיות צלף?

אם אתה צלף שפוגע בקו הקדמי ולא לוקח את תפקיד הצלף האופייני
אם אתה צלף שפוגע בקו הקדמי ולא לוקח את תפקיד הצלף האופייני, מוסין נגנט.

למרות שסרטים נוטים להתמקד בפעולה, הרוב המכריע של מה שצריך כדי להיות צלף הוא נפשי. היכולת לפעול ביעילות במצבי לחץ גבוהים, לנהל את הרגשות שלך ולהשיג את המשימה מעל לכל דבר אחר הם חלק בלתי נפרד מהצלחת הצלף כמו בקיאותו בכלי נשק. להיות צלף לוקח שנים של אימונים, נפשיים ופיזיים, וכתוצאה מכך הכישורים שלהם מבוקשים מאוד בצבא ובאכיפת החוק. אם יש לך עניין רציני להיות צלף, כדאי לשקול לשרת בכוחות המזוינים או להמשיך בקריירה כקצין משטרה.

שיטה 1 מתוך 3: שיפור הדיוק למרחקים ארוכים

 1. 1
  הכירו את הנשק שלכם. הכל הופך להיות קשה תחת לחץ, ובדיוק לכן צלף חייב להכיר מקרוב את נשקו. ניקוי ותחזוקת הרובה שבחרתם הם רק חלק מההיכרות עם זה. יהיה עליך גם להתאמן איתו מספיק בכדי ללמוד לאילו סוגים של כשלים אתה עשוי לצפות וכיצד לטפל בהם במצב שטח. ניתן לעשות זאת רק על ידי ירי הנשק באופן קבוע ולמידה כיצד הוא מטפל במצבים שונים.
  • צלפים צבאיים רבים ישנים עם כלי הנשק שלהם בסביבות שדה. הרובה צריך להרגיש כמו הרחבה של עצמך על מנת למקסם את האפקטיביות שלך עם הנשק.
  • טיפול בנשק שלך לעיתים קרובות יהפוך את פילוס הרובה ותפיסת תמונת ראייה טובה לעניין של זיכרון שרירים, מה שמאפשר לך להתמקד בסביבתך במקום בפעולותיך.
  • ישנם סוגים רבים של רובים בהם צלף יכול להשתמש הכוללים מנגנוני ירי ותחמושת שונים, בהתבסס על המצב ועל העדפת הצלף.
 2. 2
  קבל התאמה נוחה לרוחב, לגובה ולפרלקסה. כשמשתמשים בהיקף רובה ישנם שלוש התאמות שתוכלו לבצע כדי להבטיח שהסיבובים שלכם משפיעים על המטרה. הרוח מתאימה את נקודת ההשפעה של המטרה שלך על הציר האופקי ואילו הגובה יתאים אותה על אנכי. הפרלקסה מתאימה את הרשת לעומק היקף שלך ביחס למטרה ואינה התאמה נפוצה בצורות ספורט אחרות או ירי תחרותי.
  • בעת הירי, תרגול לבצע התאמות לפרלקסה, לרוחב ולגובה כדי להבין טוב יותר כיצד כל התאמה משפיעה על נקודת ההשפעה של הסיבוב שלך.
  • ישנן וריאציות רבות ושונות של טווחי רובה המאפשרים לך לבצע התאמות בדרכים שונות ובתוספות שונות. השתמש בהיקף אחד כאופטיקה העיקרית שלך עד שתרגיש עם זה כמו שאתה עם הנשק שלך.
 3. 3
  תרגל בקרת טריגר טובה. מרחוק, לחיצה על ההדק עלולה לזרוק את מסלול מסלולך ולהביא להחמצת המטרה שלך. במקום זאת, לחץ על ההדק בלחץ יציב איטי עד שהוא משחרר סיבוב. ברגע שהנשק יורה, אל תשחרר מיד את ההדק. במקום זאת, החזק אותו לספירה אחת לפני שתשחרר.
  • נסה לספור לאחור מחמש לאט תוך כדי לחיצה על ההדק כדי להבטיח שאתה לא לוחץ על ההדק ומעביר את הנשק.
  • העברת שבריר של סנטימטר בנקודת הנשק עלולה לגרום להחמצה של סנטימטרים ואף רגליים במטרה.
  להיות צלף באזור לחימה
  להיות צלף באזור לחימה, פירושו ככל הנראה שיהיה עליך לקבל את ההחלטה לסיים חיים.
 4. 4
  השתמש בשליטה נשימה נכונה. לנשימה שלך יכולה להיות השפעה דרמטית גם על דיוק הסיבובים שלך במרחק. על מנת לירות במדויק למרחקים ארוכים, תצטרך ללמוד לירות את הנשק בזמן ההפסקה הטבעית בין נשיפה לנשימה לשאיפה חדשה. תרגול זה מכונה "בקרת נשימה".
  • נשום לאט ולחץ את ההדק בין נשימה לנשימה.
  • ירי במהלך שאיפה או נשיפה עלול להזיז את הנשק מעט ולשלוח אותו מהמסלול.
 5. 5
  קח בחשבון תנועת רוח סביב היעד שלך. הגדרת הרוח בהיקף הרובה שלך מאפשרת לך לפצות על רוחות צולבות שנוסעות משמאל לימין או להיפך. עם זאת, צלפים לעיתים יורים למרחקים שיכולים להפוך את הרוח לנושא גדול יותר לדאגה. אם הרוח נושבת מעט במקום בו אתה נמצא, אך חזקה בהרבה בנקודת המטרה, היא עלולה לזרוק מהסיבוב. השתמש במשקפת כדי לחפש סימני רוח חזקה סביב היעד שלך, והתאם את רוחבך שמאלה או ימינה כדי לפצות.
  • אם הרוח נושבת סביבך והמטרה לאותו כיוון, יתכן שתצטרך לכוונן את הרוח יותר מהרגיל כדי לפצות על הרוח שהסיבוב יעבור בדרך אל היעד.
  • רוח שנוסעת בכיוון מנוגד עשויה לדרוש צמצום בכוונון שלך, מכיוון שהרוח הנוסעת משמאל לימין אל המטרה עשויה לשלול חלק מההשפעה של רוח שנוסעת מימין לשמאל סביבך.
 6. 6
  התאמן בתדירות ובאותה מידה עם נשק הצד שלך כמו מערכת הנשק העיקרית שלך. צלפים מאומנים להשתמש בכיסוי כדי להסתיר את מיקומם בפני האויב ברגע שהם בעמדה, אך להגיע לעמדה וממנה יכולה להיות מסוכנת ביותר. אופי רובי הצלפים הופך אותם ליעילים פחות בקרב קרוב לטווח בינוני, בגלל חביות ארוכות, מנגנוני ירי שונים ואופטיקה גדולה בדרך קו הראייה שלך. צלפים נושאים נשק, או אקדח, לשימוש במקומות קרובים כאשר הרובים שלהם יהיו פחות יעילים.
  • אתה צריך להיות מוכר ויעיל עם נשק הצד שלך כמו שאתה עם הנשק העיקרי שלך, מכיוון שזה יהיה קו ההגנה הראשון שלך בלחימה קרובה.
  • יסודות קליעה נכונים משפיעים על דיוק האקדח, כמו גם על הרובה, אך יתכן שנדרש יותר תרגול כדי להתרגל לירות באקדח במתח בגלל חוסר יציבות וחבית קצרה יותר.
 7. 7
  למדו להשתמש נכון בכיסוי ובהסתרה. כיסוי והסתרה הן שתי שיטות שונות להגן על עצמך מפני האויב שהכי טוב להשתמש בהם יחד. כיסוי מציב חפצים ממשיים בינך לבין האויב כדי למנוע מירי האויב להגיע אליך. ההסתרה מסתירה את נוכחותך מפני האויב. כשאתם עוברים, הישארו מודעים לדברים סביבכם שעשויים לספק כיסוי במקרה של אירוסין של האויב. לבש בגדים כהים או מוסווים כדי לסייע בהסתרתך מפני האויב.
  • צורות הסתרה נפוצות המשמשות צלפים כוללות צבע פנים, הסוואה ואף שילוב של בעלי החיים והצומח באזור על ידי הנחתו או הצמדתו לבגדיהם.
  • הסתרה נכונה אמורה להפסיק את ירי הנכנסות. סלעים גדולים, בניינים ועצים עבים יכולים לשמש כיסוי. עם זאת, דלתות רכב, קיר גבס או דיקט לא יעצרו סיבובים ואין להשתמש בהם כחיפוי.

שיטה 2 מתוך 3: התבוננות בסביבה שלך

 1. 1
  קבע קו בסיס סביבתי. להיות צלף זה לא הכל על ירי לעבר מטרות למרחקים ארוכים; צלפים אחראים לעיתים קרובות לאיסוף סיורים ופעולות כלליות מעבר לקווי החזית המבוצרים. בגלל הסכנה להיות לבד או בקבוצות קטנות עם מעט מאוד תמיכה, חובה כי צלף ילמד לקבוע במהירות נורמות סביבתיות למצבם. להיות מודע לסביבה שלך ולמראות, לצלילים ולפעילויות שצריכים להיות נורמליים כדי שתוכל לזהות ביתר קלות דברים שאינם.
  • בעיר, סביר להניח שקו הבסיס הסביבתי יכלול קולות תנועה, הרבה אנשים משוחחים ורחובות צפופים.
  • באזור מיוער, קולות חרקים, רוח בעצים ורחוק מהכבישים המהירים עשויים ליצור את קו הבסיס.
  • שימו לב לסביבתכם והשתמשו בחוויות קודמות כדי ליידע אתכם למה לצפות.
  הרוב המכריע של מה שצריך כדי להיות צלף הוא נפשי
  למרות שסרטים נוטים להתמקד בפעולה, הרוב המכריע של מה שצריך כדי להיות צלף הוא נפשי.
 2. 2
  שימו לב להתנהגות חריגה. לאחר שקבעת מהו בסיס הבסיס הסביבתי, תוכל להתחיל להעריך כל התנהגות או נסיבות חריגות באזור סביבך. אם החרקים ביער פתאום מפסיקים להרעיש, או שהתנועה בעיר נקטעת פתאום זה כנראה אומר שמשהו יוצא דופן קורה. בחיי היום יום, זה נורמלי לומר לעצמך שהצליל ששמעת לא היה מה לדאוג, אבל כצלף קדימה של קווי האויב, אתה לא יכול להרשות לעצמו להניח הנחות כאלה.
  • הנטייה לחשוב שדברים חריגים קורים יסתדרו מכונה "הטיה נורמליות" והיא יכולה למנוע ממך להגיב למצבים מסוכנים די מהר.
  • אם אתה מבחין במשהו חריג, שים לב אליו אך אל תמקד את כל תשומת לבך אליו.
 3. 3
  הימנע מנעילת ההתמקדות שלך בדברים ספציפיים. כדי להילחם בהטיות הנורמליות נדרש התמקדות אינטנסיבית בסביבתך, אך חשוב לא לאפשר למיקוד זה להתעכב יותר מדי על דבר אחד. אם אתה מקדיש את מלוא תשומת הלב לדבר אחד בתחום הראייה שלך, יתכן שלא תבחין בסיכונים אחרים המתפתחים סביבך. שים לב לדברים שאתה מבחין בהם, אך המשך לסקור את סביבתיך על איומים אחרים. התמקדות בדבר אחד לרעת הבחנת הזולת מכונה "נעילת פוקוס".
  • כאשר תשומת לבך מוחזקת על ידי מטרה אפשרית לפניך, ייתכן שלא תבחין באיומים אחרים הנוצרים מאחוריך.
  • כמו לנסוע ברכב, אתה לא בוהה במעקה השמירה בתקווה שלא לפגוע בו, אלא שומר על המודעות שלך אליו תוך התבוננות בכביש שלפניך.
 4. 4
  נסו לחזות אירועים קרובים סביבכם. השתמש במומחיות שאתה מפתח מגיבוש קווי בסיס סביבתיים, מאבק בהטיות הנורמליות והימנע מנעילת מיקוד כדי לחזות את ההתנהגויות של אנשים סביבך. כאשר אתה מתבונן באחרים, תגלה שהתנהגות מתאימה לרוב לדפוסים. על ידי זיהוי דפוסים אלה (כגון מוניות שעוצרות בתדירות גבוהה יותר ממכוניות אחרות, אנשים רצים בזמן שחוצים רחובות סואנים במקום ללכת וכו ') אתה יכול להתחיל לחזות אירועים סביבך. ברגע שתצליחו ליצור חיזוי משכיל לגבי מה שצריך להתרחש בעתיד הקרוב, תהיו מוכנים יותר לזהות סיכונים אם הדברים ישתנו.
  • על ידי חיזוי פעולותיהם של אלה בשדה הראייה שלך, תבחין בהתנהגות חריגה של אנשים מוקדם יותר מאשר על ידי התבוננות קפדנית בהם.
  • ככל שתצפה ותנבא יותר, כך תוכל להשתפר בבחירת נסיבות חריגות.
 5. 5
  תבטח בתחושת הבטן שלך. כצלף, לעתים קרובות תעבוד בזוגות או בקבוצות קטנות עם מעט מאוד תמיכה מבחוץ. לפעמים, אתה או מישהו שאיתך עלולים לפתח "הרגשה רעה" לגבי מצב שעלול להיות קשה לבטא. אל פשוט להתעלם מרגשות אלה, מכיוון שגופך עשוי לפרש מידע שעדיין לא שקלת במודע. אם יש לך או לבן / בת הזוג שלך תחושה רעה לגבי המיקום או המצב שלך, לרוב עדיף לפעול על פי תחושה זו.
  • אולי שמת לב באופן לא מודע למשהו שמגדיל את גורם הסיכון של המצב הנוכחי שלך, אך לא הצלחת לשקול אותו במודע.
  • למצוא נקודת תצפית חדשה זה תמיד טוב יותר מאשר להתפשר על המשימה או לאבד את חייך כיוון שהתעלמת מתחושת הבטן שלך.

שיטה 3 מתוך 3: פיתוח קשיחות נפשית ופיזית

 1. 1
  הישאר רגוע. הרוב המכריע של יום בחיי הצלף בשטח מחכה. זמן זה, שבילה לעתים קרובות לבד או עם אדם אחד אחר, שותק לעיתים קרובות ובמקרים מסוימים אפילו מעבר יכול לפגוע בעמדתך ולסכן אותך ואת הצוות שלך. חיוני להישאר רגוע כצלף, בין אם הוא נמצא בתנועה למטרה או ממנה, בזמן ההמתנה לביצוע סיור, או מול האויב.
  • שמירה על ראש קריר תאפשר לך לנצל כראוי את ההכשרה והמומחיות שלך בכדי להתמודד עם המצב העומד על הפרק.
  • ישנם סיפורים רבים על צלפים המוקפים באויבים במצבי לחימה ששרדו בגלל יכולתם להישאר רגועים ונסתרים עם חלוף האויב.
  ובדיוק לכן צלף חייב להכיר מקרוב את נשקו
  הכל הופך להיות קשה תחת לחץ, ובדיוק לכן צלף חייב להכיר מקרוב את נשקו.
 2. 2
  שמור על התמקדות במטרה העומדת על הפרק. עם כל ההמתנה מסביב אחד מתאים לעשות כצלף, זה יכול להיות קל לאבד את מה שאתה שם לעשות. אחרי שלושה ימים שלא ראית דבר, המוח שלך עלול להתחיל לנדוד במקום להישאר ממוקד במטרה שלך. נלחם באובדן המיקוד הזה על ידי תזכורת לעצמך לעיתים קרובות ליעדים שלך וכמה חשוב לבטיחות הצוות שלך שתישאר קשובים.
  • להיות יותר מדי נוח ולאפשר למוחך להיסחף הוא סוג של שאננות. שאננות הורגת באזור לחימה, מכיוון שאתה תמיד צריך להיות מודע לסביבתך.
  • הגשמת המשימה היא, ותמיד צריכה להיות, בראש סדר העדיפויות של צלף.
 3. 3
  אימן את גופך לקשיי הלחימה. אמנם יכולות להיות שעות של המתנה מסביב, אבל להיות צלף פירושו גם רגעים של לחץ פיזי קיצוני. בגלל זה, כושר גופני הוא בעל חשיבות עליונה עבור צלף. כיסוי קרקע במהירות כדי להציב אותך ואת הצוות שלך במצב טוב יותר להשגת היעדים שלך, או להגיע לנקודת מיצוי פירושו להיות בעל הכוח הלב וכלי הדם לרוץ במהירות לפרקי זמן ממושכים. נשיאת כל הציוד הדרוש למשימתכם תדרוש גם כוח פיזי. פיתוח גוף חזק יעזור לך להסתגל למצבי לחימה מלחיצים, להחלים מפציעות ולעזור לחברי צוות אם הם נפצעים.
  • צלפים חייבים להיות בין הלוחמים הכי בכושר גופני בשדה הקרב.
  • שלבו ריצה טובה ואימוני משקולות במשטר האימונים שלכם כצלפים.
 4. 4
  הרחיקו את עצמכם רגשית. להיות צלף באזור לחימה, פירושו ככל הנראה שיהיה עליך לקבל את ההחלטה לסיים חיים. אין אסטרטגיה אוניברסאלית להתמודדות עם בחירה זו, או לתחושות שעלולות להתעורר כתוצאה מכך. עם זאת, התרחקות מהיעד שלך רגשית יכולה לעזור להפחית את ההשלכות הרגשיות של הריגת אדם אחר להגנה על מדינתך.
  • כריס קייל, צלף חיל הים המעוטר ביותר, לימד אנשים לעתים קרובות להתמקד בחיים שהם הצילו על ידי מעורבות האויב, ולא בחיי האויב שהם לוקחים.
  • למרות שאתה עשוי להשקיע זמן משמעותי בהתבוננות ביעד שלך, חשוב לא לאפשר לעצמך להיקשר אליהם.
 5. 5
  התאמן לעיתים קרובות ובעוצמה. להיות צלף פירושו תקופות ארוכות של חוסר מעש שלאחריו רגעי פעולה נדירים ואינטנסיביים ביותר. זה יכול להיות קשה לחזות כיצד אדם יכול להגיב בכיבוי אש, אך אתה יכול למזער את הסיכויים שתעשה טעות על ידי תרגול כל אלמנט של כלי השיט שלך בתדירות גבוהה ובאותה עוצמה שאתה עשוי לבצע בכיבוי אש בפועל. זה כולל ירי בנשק שלך, פעילות גופנית ולמידה של מיומנויות חדשות. על ידי תרגול כאילו אתה נמצא במצב קרבי, אתה תהיה מוכן יותר לטפל במצב כזה כאשר הוא מתעורר.
  • בדיוק כמו ספורט, תרגול תכוף יכול לעזור לך לעשות את הדברים שאתה צריך לעשות גם כשהמצב סביבך קדחתני.
  • על ידי אימון כיצד היית מבצע בתרחיש אמיתי, אתה יכול לעזור לגופך להסתגל למתח הלחימה מבעוד מועד.

שאלות ותשובות

 • האם היו מקבלים אדם שאינו יכול לשחות באימון צלפים?
  סביר להניח שלא. בעוד שבכל ענף של הצבא יש יחידות צלפים עם דרישות שונות, כשירות שחייה בסיסית היא דרישה לכל חברי השירות. צלפים צפויים להיות מסוגלים להופיע ברמה הגבוהה ביותר בכל סביבה, הכוללת את המים.
 • מה הרובה הטוב ביותר לצלף?
  אם אתה צלף נייח, ה- BFG 50. אם אתה צלף מחדש, הייתי בוחר ברמינגטון 700. אם אתה צלף שפוגע בקו הקדמי ולא לוקח את תפקיד הצלף האופייני, מוסין נגנט.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail