כיצד להשיג אזרחות כפולה בקנדה?

תוכל להגיש בקשה לתעודת אזרחות
אם אתה זקוק להוכחת אזרחות זו, תוכל להגיש בקשה לתעודת אזרחות.

אין בקשה מיוחדת להשלמה לקבלת אזרחות כפולה. אם אתה אזרח קנדי, אתה יכול להיות אזרח במדינה אחרת גם מבלי לאבד את האזרחות הקנדית שלך. גם אם נולדת מחוץ לקנדה, ייתכן שאתה כבר אזרח קנדי. השגת הוכחת אזרחות מאפשרת לך להגיש בקשה לדרכון קנדי. אם אתה עדיין לא אזרח, אתה יכול להגיש בקשה להיות אזרח טבעי, בתנאי שאתה עומד בכישורים.

שיטה 1 מתוך 3: הגשת בקשה להוכחת אזרחות

 1. 1
  וודא שאתה כבר אזרח קנדי. אם נולדת בקנדה, או שנולדת מחוץ לקנדה לאזרחים קנדיים, אתה כבר אזרח מלידה. אם אתה זקוק להוכחת אזרחות זו, תוכל להגיש בקשה לתעודת אזרחות. אתה יכול לשמור על כל אזרחות שיש לך כרגע, ובכך להפוך אותך לאזרח כפול.
  • אם אינך בטוח, תוכל להשתמש בסימן "האם אני קנדי?" כלי, זמין באופן מקוון בכתובת https://na1se.voxco.com/SE/56/amicanadiansuisjecanadien/?lang=en&tui=auto. גם אם הכלי אומר שאתה ככל הנראה קנדי, תוצאות אלו אינן מובטחות. עדיין תצטרך להגיש בקשה לתעודה.
 2. 2
  הורד חבילת יישום. אם ברצונך לקבל תעודת אזרחות קנדית, עליך להגיש מועמדות לפליטי הגירה ואזרחות קנדה (IRCC). חבילת הבקשה כוללת את טופס הבקשה עצמו, כמו גם מדריך הוראות ורשימת מסמכים.
 3. 3
  מלא את טופס הבקשה שלך. טופס הבקשה דורש מידע על עצמך, הוריך, והסבים שלך. עבור ההורים והסבים הכלולים בבקשתך, תצטרך לדעת את תאריכי הלידה שלהם, את ארצות או שטחי לידותיהם ואת פרטי האזרחות.
  • אם אינך בטוח לגבי כל המידע הזה, כדאי לך לערוך מחקר נוסף לפני שתשלים את הבקשה. קרא את מדריך ההוראות הדרכים בהן תוכל לגלות מידע שאינך מכיר.
 4. 4
  אסוף את המסמכים הנדרשים המופיעים ברשימה. כל המבקשים לקבל תעודת אזרחות חייבים לספק שני עותקים של תעודת זהות שהונפקה על ידי הממשלה, כגון רישיון נהיגה או דרכון. יתכן שתצטרך לספק מסמכים נוספים בהתאם למצבך. מצבים אלה והמסמכים הנדרשים הם קווי מתאר ברשימת הבדיקה.
  • לדוגמה, אם נולדת מחוץ לקנדה להורים קנדים, תצטרך לספק עותקים של תעודת הלידה שלך וכן עותקים של תעודות הלידה של הוריך או ניירות ההתאזרחות.
  אם אתה אזרח קנדי, תקבל בדואר את תעודת האזרחות שלך
  אם אתה אזרח קנדי, תקבל בדואר את תעודת האזרחות שלך.
 5. 5
  שלם את דמי העיבוד שלך באופן מקוון. החל משנת 2019 דמי העיבוד של תעודת אזרחות הם 56 אירו. לא ניתן להחזר עמלה זו. תשלום מקוון הוא אמצעי התשלום היחיד המקובל. כדי לשלם באופן מקוון, עליך להיות בעל כתובת דוא"ל תקפה, כרטיס אשראי או כרטיס חיוב קנדי, וגישה למדפסת.
  • עבור אל http://cic.gc.ca/english/information/fees/pay.asp כדי לשלם את שכר הטרחה שלך. הדפיסו 2 עותקים מהקבלה. האחד נועד לתיעוד שלך, ואת השני יש להגיש עם בקשתך.
  • אם אתה גר מחוץ לארה"ב או לקנדה ואין לך גישה לאינטרנט, אתה יכול לשלם ישירות לשגרירות קנדה או לקונסוליה שבה אתה מגיש את הבקשה שלך.
 6. 6
  בקש עיבוד דחוף אם אתה זקוק לאישור שלך במהירות. בדרך כלל לוקח 5 חודשים לעבד בקשות לתעודת אזרחות. עם זאת, בנסיבות מיוחדות, אתה יכול לבקש מהגירת פליטים ואזרחות קנדה (IRCC) לטפל בבקשתך במהירות רבה יותר. כתוב "דחוף - תעודת אזרחות (הוכחה)" באותיות גדולות ושחורות בצד החיצוני של המעטפה שלך כאשר אתה שולח בדואר היישום שלך.
  • על אף שאין עמלות נוספות עבור עיבוד דחוף, אין כל ערובה שתקבל את האישור שלך עד שתזדקק לו. בנוסף, יהיה עליכם להוכיח את הסיבה שאתם זקוקים לעיבוד דחוף.
  • כלול מכתב שמסביר את הסיבה, יחד עם כל תיעוד לגיבוי ההצהרות במכתב שלך. לדוגמא, אם אתה זקוק להוכחת אזרחות קנדית בכדי לקבל עבודה, ייתכן שתכלול עותק של הצעת העבודה הכתובה שקיבלת ואת התאריך בו אתה אמור להתחיל לעבוד.
 7. 7
  הגש את הבקשה והמסמכים שלך. שלחו את בקשתכם, הקבלה והמסמכים התומכים אליכם אל CPC-Sydney, PO Box 10000, Sydney, NS, B1P 7C1. וודא שכללת מספיק דמי משלוח כדי להבטיח משלוח.
  • אם אתה שולח את בקשתך באמצעות שליח, שלח אותה למרכז לעיבוד תיקים, סידני, הוכחת אזרחות, רחוב דורצ'סטר 49, סידני, NS B1P5Z2.
 8. 8
  המתן לקבלת תעודת האזרחות שלך. IRCC יתחיל לעבד את בקשתך ברגע שהיא תתקבל במרכז לעיבוד תיקים בנובה סקוטיה. נכון לשנת 2019 זמן העיבוד הוא סביב 5 חודשים. אם אתה אזרח קנדי, תקבל בדואר את תעודת האזרחות שלך.
  • אם אינך אזרח קנדי, IRCC ישלח לך הודעה בצירוף הסיבה שאתה נחוש לא להיות אזרח קנדי.
  • תוכל לבדוק את סטטוס הבקשה שלך באופן מקוון בכתובת https://services3.cic.gc.ca/ecas/security.do?lang=en.

  טיפ: אם המקרה שלך מורכב יותר, IRCC עשוי ליצור איתך קשר לבקשת מידע נוסף או תיעוד. שלח כל מבוקש בהקדם האפשרי כדי למנוע עיכוב נוסף בעיבוד בקשתך.

שיטה 2 מתוך 3: זכאות להתאזרחות

 1. 1
  גר בקנדה כתושב קבע לפחות 5 שנים. עליך להיות תושב קבע לפחות 5 שנים לפני שתוכל להגיש בקשה להתאזרחות. עם זאת, אינך צריך להישאר בארץ במשך חמש השנים האלה. טיולים קצרים מחוץ לקנדה לא יהרסו את זכאותכם, בתנאי שהייתם פיזית בקנדה לפחות 1095 יום במהלך חמש השנים שקדמו לבקשתכם.

  יוצא מן הכלל: אם התגוררת מחוץ לקנדה מכיוון שאתה, בן / בת זוגך, בן / בת הזוג, או הורה שירת / ת בשירותי החימוש הקנדיים או בממשל הציבורי הפדרלי, תוכל לספור את הזמן ההוא לדרישת התושבות.

 2. 2
  הגש מס הכנסה במשך לפחות 3 מתוך 5 השנים שקדמו לבקשתך. בעת הגשת בקשה להתאזרחות, תצטרך לספק את דוחות המס שלך למשך 3 שנים לפחות, אלא אם כן לא היית מחויב להגישם כחוק. באופן כללי, אם עבדת במהלך חמש השנים האלה היית נדרש להגיש החזר מס.
  • אם היית עצמאי או בעל עסק קטן, ככל הנראה היית מחויב להגיש מס הכנסה אישי באופן חוקי.
  • אם יש לך שאלות לגבי חבות המס שלך, שוחח עם יועץ מס או עו"ד קנדי.
 3. 3
  ציית לחוק בזמן שאתה חי בקנדה. אישומים או הרשעות פליליות עלולים לגרום לך להיות לא כשיר להיות אזרח קנדי. זה כולל לא רק הפרות של החוק הקנדי אלא גם הפרות של חוקי מדינה אחרת בזמן שאתה מחוץ לקנדה.
  • אם אתה מואשם בעבירה או בהליך משפטי בגין פשע, לא תהיה זכאי להגיש בקשה לאזרחות עד לסיום העניין ונמצאת לא אשמה.
  • עליך להמתין 4 שנים לאחר שהרשעתך בעבירה, גם אם קיבלת חנינה או קיבלת חנינה ביחס לעבירה.
  אתה יכול להיות אזרח במדינה אחרת גם מבלי לאבד את האזרחות הקנדית שלך
  אם אתה אזרח קנדי, אתה יכול להיות אזרח במדינה אחרת גם מבלי לאבד את האזרחות הקנדית שלך.
 4. 4
  למד לתקשר באנגלית ובצרפתית. אם אתה בגיל 18 עד 54, עליך להיות מסוגל להוכיח שאתה יכול לתקשר ברמה בסיסית באנגלית ובצרפתית. מסמכים מקובלים להוכחת כישורי השפה שלך כוללים את הדברים הבאים:
  • תוצאות מבחן שפה משירות בדיקות פרטי
  • תעודה, תעודה או תמלילים מתוכנית לימודים תיכונית או על-תיכונית המציגים לימודי אנגלית או צרפתית
  • אישור המראה שהגעת לרמת מדד השפה הקנדית (CLB) ברמה 4 ומעלה באמצעות תוכנית שפות במימון ממשלתי

  טיפ: מידע נוסף על אופן העמידה בדרישת השפה נמצא במדריך הבקשה לאזרחות המצורף לבקשתך להתאזרח.

 5. 5
  לימוד למבחן האזרחות. לפני שתוכל להיות אזרח קנדי, עליך להיות מסוגל להוכיח שיש לך ידע בסיסי בממשלה ובהיסטוריה של קנדה, כמו גם באחריות להיות אזרח קנדה. ניתן לעבור את מבחן האזרחות באנגלית או בצרפתית.

שיטה 3 מתוך 3: להיות אזרח טבעי

 1. 1
  הורד את חבילת היישומים ואת מדריך ההוראות. בתנאי שסיימת את כל דרישות הזכאות, תוכל להוריד את הבקשה שלך באופן מקוון. עבור אל https://canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/application/application-forms-guides/application-canadian-citizenship-adults.html כדי לגשת ליישום שלך ומסמכים קשורים.
  • חבילת היישום כוללת רשימת ביקורת למסמכים שתוכל לעזור לך לאסוף את המסמכים הספציפיים שתזדקק להם ליישום שלך.

  טיפ: אם היו מציבים תנאים ותנאים על מעמד תושב הקבע שלך שטרם מילאת, כגון בדיקה רפואית, יתכן שלא תהיה זכאי לאזרחות עד למילוי תנאים אלה.

 2. 2
  מלא את טפסי הבקשה שלך. טופסי הבקשה לאזרחות דורש ממך לספק מידע על עצמך, שלך מצב ההגירה, והאזרחות הנוכחית שלך. אינך צריך לוותר על אזרחותך הנוכחית כדי להיות אזרח קנדי אלא אם מדינת מולדתך דורשת זאת.
  • יהיה עליך לספק מידע על ההשכלה וההיסטוריה שלך בעבודה והרקע הפלילי שלך.
  • אם יש לך בני משפחה שהם אזרחים קנדיים, או שרוצים להיות אזרחים קנדיים, תצטרך לספק מידע גם עליהם.
 3. 3
  אסוף מסמכים התומכים בבקשתך. המסמכים הספציפיים שחייבים ללוות את בקשת האזרחות שלך תלויים בנסיבותיך האישיות ובמידע שמסרת בבקשתך. עם זאת, בדרך כלל תצטרך את הדברים הבאים:
  • חישוב הנוכחות הפיזית שלך.
  • העתקי עמודים ביוגרפיים של הדרכון או מסמך נסיעות אחר.
  • העתק מההוכחה שלך לידיעה מספקת באנגלית ובצרפתית.
  • העתק של מסמך הזיהוי האישי שלך, כגון רישיון הנהיגה שלך. שים לב שאתה לא יכול להשתמש בכרטיס תושב הקבע שלך כמסמך הזיהוי האישי שלך.
  • 2 תמונות אזרחות בגודל דרכון.
  • קבלה לתשלום שכר הטרחה שלך.

  טיפ: כל מסמכים שאינם באנגלית או בצרפתית חייבים להיות מתורגמים עם תצהיר חתום מהמתרגם.

 4. 4
  שלם את העיבוד והזכות של דמי אזרחות. עליך לשלם את עיבודך ואת זכות דמי האזרחות שלך באופן מקוון. כדי לשלם באופן מקוון תזדקק לכתובת דוא"ל תקפה, כרטיס אשראי או חיוב וגישה למדפסת כדי שתוכל להדפיס את הקבלה שלך. עותק של הקבלה שלך חייב להיות מלווה בבקשתך. עבור אל http://cic.gc.ca/english/information/fees/pay.asp כדי להתחיל בתהליך התשלום.
  • נכון לשנת 2019 דמי העיבוד הם 400 אירו וזכות האזרחות היא 75 אירו למבוגרים מגיל 18 ומעלה, סך של 470 אירו קטינים צריכים רק לשלם דמי עיבוד של 75 אירו.

  טיפ: אם לא תתאזרח, דמי האזרחות שלך יוחזרו. דמי העיבוד לא יוחזרו.

 5. 5
  שלח את הבקשה שהושלמה בדואר. צור עותק של מסמכי הבקשה שלך לרישומיך, ולאחר מכן שלח את הבקשה שהושלמה למרכז לעיבוד תיקים - סידני, תיבת דואר 7000, סידני, נ.ס., B1P 6V6. אולי תרצה לשקול את החבילה בסניף הדואר כדי לוודא שכללת מספיק דמי משלוח.
  • אם אתה שולח את בקשתך באמצעות שירות שליחויות, הכתובת היא מרכז לעיבוד תיקים - סידני, רחוב דורצ'סטר 49, סידני, NS, B1P 5Z2.
  אם ברצונך לקבל תעודת אזרחות קנדית
  אם ברצונך לקבל תעודת אזרחות קנדית, עליך להגיש מועמדות לפליטי הגירה ואזרחות קנדה (IRCC).
 6. 6
  עבור לראיון שלך ובחן במשרד אזרחות מקומי. לאחר שקליטת ההגירה והאזרחות בקנדה (IRCC) אישרה כי בקשתך עומדת בדרישות הזכאות המינימליות וכל מסמכיך תקינים, הם ישלחו לך הודעה עם תאריך הראיון והבדיקה שלך. קח יחד עם בקשתך את כל המסמכים המקוריים שהגשת עותקים, כמו גם את כל הדרכונים ומסמכי הנסיעה שהיו ברשותך בחמש השנים האחרונות. אלה ייבדקו במהלך הראיון שלך.
  • אלא אם כן ביקשתם התאמות לצרכים מיוחדים, יהיו לכם 30 דקות לסיים את הבדיקה. המבחן מורכב מ -20 שאלות שהן אמת / שקר או רב ברירה. עליך לקבל לפחות 15 מתוך 20 השאלות כדי לעבור את המבחן.
 7. 7
  המתן להחלטה בבקשתך. בתנאי שעברת את המבחן, חבילת הבקשה שלך תעבור לפקיד אזרחות שיקבל את ההחלטה הסופית בבקשתך. אם עמדת בכל הדרישות לאזרחות, תקבל הודעה עם תאריך, שעה ומיקום טקס האזרחות שלך.
  • נכון לשנת 2019, ייתכן שיעברו עד 12 חודשים לעבד את בקשת האזרחות שלך.
  • אם לא תעמוד בכל הדרישות, תקבל החלטה בכתב שתסביר את הסיבות לדחיית בקשתך. אינך יכול לערער על החלטה זו, אך תוכל להגיש בקשה שוב לאחר שהתייחס לסיבת ההכחשה. לדוגמא, אם לא עמדת בדרישת הנוכחות הפיזית, תוכל להגיש מועמדות שוב לאחר שהיית.
 8. 8
  תישבע את שבועת האזרחות ותהיה אזרח קנדי. ההודעה שלך להופיע תיתן לך את התאריך, השעה והמיקום שבו תוכל להישבע בשבועת האזרחות שלך. אתה תישבע בשבועה בפני שופט בטקס קצר. לאחר מכן, תקבל את תעודת האזרחות הקנדית שלך.
  • אתה יכול להשתמש בתעודת האזרחות הקנדית שלך כדי להגיש בקשה לדרכון קנדי. אינך צריך לוותר על דרכונים למדינות אחרות לפני שתוכל לקבל את הדרכון הקנדי שלך.

אזהרות

 • לא כל המדינות מאפשרות אזרחות כפולה. התייעץ עם שגרירות מדינת מולדת כדי לברר אם אתה נדרש לוותר על אזרחותך כדי להתאזרח בקנדה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail