איך לזהות שוטרים סמויים?

לאתר שוטר סמוי לא קשה כמו שאתה יכול לחשוב אם אתה יודע מה לחפש. לזיהוי ניידת משטרה לא מסומנת, חפש לוחיות חסרות תיאור בגב הרכב. בדרך כלל, הלוחות האלה יכללו מחרוזת מספרים קצרה בלבד או שהם עשויים להיות מוטבעים באותיות "MU". כמו כן, בדוק אם יש אנטנות רבות בגג או בתא המטען. כשאתה מזהה שוטר סמוי, חפש אנשים שגילחו להם ראשים, חלקי צד נקיים, קוקו מסודר או לחמניות נמוכות, שכן למשטרת המשטרה יש תקני טיפוח מחמירים. ז'קטים גדולים ומכנסי מטען הם מצרך נוסף של שוטרים סמויים שכן הם יצטרכו מקום לסחוב אזיקים, ספריי פלפל, טאסרים ותג. כדי ללמוד כיצד לזהות שוטר סמוי על ידי התנהגותו, המשך לקרוא!

זו תפיסה מוטעית שכיחה כי שוטרים סמויים צריכים להזדהות כשוטרים אם תשאלו אותם
זו תפיסה מוטעית שכיחה כי שוטרים סמויים צריכים להזדהות כשוטרים אם תשאלו אותם.

לאתר שוטר סמוי זה לא קשה כמו שאתה חושב, בתנאי שאתה יודע מה אתה מחפש. לעתים קרובות ניתן לזהות רכבי משטרה לא מסומנים על ידי תכונות כמו לוחות עירוניים, אשכולות אנטנות וחלונות כהים. כשאתה בוחן שוטר יכול להיות באופן אישי, היזהר מתסרוקות צבאיות קצרות ומסודרות, מגפיים כבדים או בגדים רחבים עם הרבה כיסים. שוטר סמוי עשוי גם לנסות לזכות באמונך או לשאוב אותך למידע על מנת להתקדם בתיק.

שיטה 1 מתוך 3: זיהוי ניידת משטרה לא מסומנת

 1. 1
  חפש לוחות ללא תיאור בגב הרכב. מכוניות משטרה לא מסומנות לרוב מצוידות בלוחות עירוניים מיוחדים. שלא כמו לוחיות רישוי רגילות, הכוללות שילוב של אותיות ומספרים, בדרך כלל לוחיות עירוניות כוללות מחרוזת קצרה של מספרים. זה יכול להספיק בכדי לגרום להם להתבלט במבט חטוף.
  • בחלק מהמקרים ניתן להחתים את הלוחות העירוניים עם האותיות "MU" בסוף.
  • כמה מכוניות שוטר לא מסומנות אפילו נדרשות לתגים הנושאים את שם מחלקת המשטרה המקומית.

  טיפ: פורד קראון ויקטוריה, דודג מטען המרדף, שברולט אימפלה, והאמר H3 הם בין רוב כלי הרכב הנפוצים בשימוש על ידי משטרות ברחבי צפון אירופה.

 2. 2
  בדוק אם יש מספר חשוד של אנטנות רדיו בגג או בתא המטען. שוטרים צריכים להישאר בתקשורת מתמדת עם המטה, כמו גם קצינים אחרים. לרוע מזלם, אין דרך טובה להסתיר את שפע האנטנות הדרושות בכדי לאפשר זאת. במכונית שוטר יכולות להיות עד 4-5 אנטנות נפרדות, ואילו ברוב כלי הצריכה יש רק 1 או 2.
  • זכור כי אנטנות חשמל נשלפות עשויות להיות לא גלויות בכל עת.
  • בימינו, יותר ויותר מכוניות שוטרים מאובזרות באנטנות פאק, שהן קצרות ועגולות ועשויות להשתלב בעבודת הצבע של המכונית. אלה יכולים להיות קשים יותר לתפיסה, אך עדיין יש להם מראה די ברור.
 3. 3
  הצביעו על אורות מחוץ למקום על הגריל או על מראות הצד. בחן את החלק הקדמי של הרכב ובדוק אם אתה מצליח להבחין בשורת הבזקים הממוקמת בין הפנסים הקדמיים. אורות חירום עשויים להיות מלווים באורות זרקורים במראות הצד. שתי התכונות הללו הן מסירה מתה של מכונית שוטר בתחפושת.
  • אם אינכם רואים מוט קליל על הגריל, הציצו בתחתית השמשה האחורית, ממש מעל שורת המושבים האחורית. זה יכול להיות במקום אחד ולא במקום השני.
  • זה לא חוקי שאזרחים נוהגים במכוניות המצוידות באורות חירום, כך שאם אתה רואה אותם, אתה יכול להיות בטוח שיש קצין מאחורי ההגה.
  שוטרים מחוץ לשירות במדים או שוטרים בבגדים פשוטים אינם רשאים לשתות באופן חוקי
  עם זאת, שוטרים מחוץ לשירות במדים או שוטרים בבגדים פשוטים אינם רשאים לשתות באופן חוקי.
 4. 4
  בדוק אם ברכב יש פגוש דחיפה. פגוש דחיפה (המכונה גם "מוט מוטות", "מוט תקלות" או "מוט פגוש") הוא מכשיר דמוי כלוב שעובר מעל הפגוש הקדמי של הרכב כדי למנוע נזק במקרה של התנגשות ולהקל על לאלץ רכבים אחרים לצאת מהכביש. הם מצרך מרכב של כלי רכב שהונפקו על ידי המשטרה, וניתן למצוא אותם בכל יצרן, דגם או סגנון של מכונית.
  • רוב הרכבים האזרחיים עם פגושים דחפים הם דגמים גדולים יותר, כמו האמר, ג'יפונים וטנדרים. לעומת זאת, ידוע כי מחלקות המשטרה מתקינות אותן על מכוניות, בגלל מהירותן ויכולת התמרון המעולה שלהן.
 5. 5
  צפו למצוא גוון חלונות כהה. זה לא נדיר לעבור מכונית עם חלונות כהים - רכבים יוקרתיים רבים אפילו כוללים אותה כתכונה סטנדרטית. אולם, חלונותיה של ניידת משטרה יהיו כהים בהרבה, במיוחד כלפי החלק הקדמי. העניין הוא להקשות על ראיית הנהגים האחרים מבפנים, אך יש לו את האפקט הבלתי רצוי להפוך את המכונית עצמה למורגשת יותר.
  • נוכחות של חלונות כהים לבדה אינה מספיקה כדי להיות בטוחים כי רכב מסוים מונע על ידי שוטר, אך זה יכול להיות סיפור מרכזי כאשר נלקח עם רמזים אחרים.

שיטה 2 מתוך 3: ניתוח בגדי קצין חשוד

 1. 1
  חפש תסרוקות מסודרות או מטופחות באופן מחשיד. אתה יכול לקבל את הרמז הראשון שלך אם מישהו שוטר סמוי או לא במבט מהיר. ראשים מגולחים, חלקי צד נקיים ותקלות צבאיות או תספורות "גבוהות וצמודות" נפוצים כולם אצל קצינים גברים. באופן דומה, קצינות משרות לעתים קרובות קוקו, לחמניות נמוכות או בובס קצוצים במטרה להרחיק את השיער מפניהן.
  • מרבית מחלקות המשטרה מתעקשות כי שוטריהם יעמדו בסטנדרטים גבוהים של טיפוח - גבוהים יותר מהאדם הממוצע ברחוב.
  • תסרוקת לבדה לא מספיקה כדי להמשיך. זה לא יוצא דופן ששוטרים במשימות כיסוי עמוק מצמיחים את הראש ואת שיער הפנים כדי לגרום לעצמם להיות פחות מזוהים.
 2. 2
  שימו לב אם האדם לובש מעיל גדול מדי. לבוש עליון ארוך או מגושם מקל על השוטרים לשאת את כל הכלים והציוד שהם זקוקים לו מבלי למשוך תשומת לב. אם האדם לובש מעיל עבודה מחוספס, מעיל באורך 0,75 או מעיל רוח קטיפה, יש סיכוי שיש זוג אזיקים באחד הכיסים.
  • שמירה על יד אחת או שתיהן דחוסות בכיסי הז'קט שלה יכולה להיות גם אינדיקציה לכך שיש שם משהו שהם רוצים להיות מסוגלים לתפוס בחיפזון.
 3. 3
  הקפידו על קפוצ'ונים חדשים לגמרי או בגדים אקטיביים אחרים. שוטרים סמויים מחפשים לעיתים קרובות סווטשירטים עם ברדס, מעילי חימום ובגדי ספורט אחרים במאמץ להשתלב עם הקהל. אף על פי שאף אחד מהפריטים הללו אינו חשוד בפני עצמו, הם יכולים להיראות לא במקום כאשר הם משויכים לאביזרים אחרים ופחות מזדמנים.
  • קפוצ'ונים פופולריים במיוחד, מכיוון שהם מאפשרים לקצינים לכסות את ראשיהם ולהישאר בלתי בולטים.
  • הכנת שם או לוגו של מותג חנויות גנריות במאמר בגדים (כגון מוסימו, מירונה או אנד 1), צריך רק לחזק את חשדך.

  טיפ: שוטרים סמויים קונים לפעמים בגדים זולים מהמתלה כדי ללבוש בעבודה במקום להסתכן שנראים בעצמם. כתוצאה מכך, הלבוש ה"יומיומי "שלהם עשוי להיות בעל מראה מביך ולא בלוי.

  שוטרים סמויים שנמצאים במשימה רשאים לשתות עד 2 משקאות על מנת לשמור על כיסוים
  כן, שוטרים סמויים שנמצאים במשימה רשאים לשתות עד 2 משקאות על מנת לשמור על כיסוים.
 4. 4
  בדוק אם האדם לובש מכנסי מטען או מכנסיים קצרים. כמו מעילים מגושמים, גם תחתונים עם כיסים מרובים ומרווחים הם חלק ממלתחות השוטרים הרבים בגלל כמות האחסון המעשי שהם מציעים. ניתן להשתמש בכיסים אלה לאחסון פריטים כמו תג, פנס, טייזר, ספריי פלפל, אזיקי גיבוי או קשרי רוכסן.
  • כיסי המטען של קצין סמוי אינם רק שם לקישוט - לעתים קרובות יותר הם יהיו מלאים.
  • לעומת זאת, שוטר רשלני עלול לטעות גם בלבישת מכנסי ג'ינס יקרים עם בגדי "שואו" מפוארים פחות.
 5. 5
  בדוק אם קיימים מגפיים צבאיים או טיולים רגליים. אם למדתם את התלבושת של האדם ועדיין לא בטוחים מה לעשות מהם, הביטו מטה. שוטרים נוטים להיסחף לעבר הנעלה מסוגים עמידים וכבדים בגלל כמה זמן הם מבלים ברגל. הם עשויים גם ללבוש נעלי ספורט עבותות או משהו דומה.
  • לשוטרים העדפה לצבעים ניטרליים כמו שחור, חום ואפור, מכיוון שהם הרבה יותר נמוכים מאשר צבעים עזים ועיצובים נוצצים.
  • זה לא כל כך עניין של הנעליים עצמן כמו הדרך שבה הם מתאימים לבגדים ואביזרים אחרים. כמה אנשים אתה מכיר שמנענע מגפיים טקטיים עם קפוצ'ון צ'ארגרס ומכנסי מטען חאקי?
 6. 6
  צפו במתאר של אקדח מתחת למכנסיים או לחולצה. דרך אחת מדאיגה אך בטוחה לדעת אם מישהו שמתנהג קצת מצחיק אכן עובד סמוי הוא להציץ בכוח הנשק מתחת לבגדיהם. הכי קל לזהות את צורת האקדח של האקדח כאשר הם מתכופפים, נשענים או מרימים את זרועותיהם.
  • אם אתה מגלה שהאדם שאיתו אתה מדבר מסתיר נשק חם, זה חכם לא להגיד להם כלום בעניין, בין אם הוא שוטר ובין אם לאו.

שיטה 3 מתוך 3: לאסוף התנהגות חריגה

 1. 1
  היזהר ממישהו שאינך מכיר שמנסה להרוויח את אמונך. אם יש לך ריצה עם זר שנראה ידידותי או סקרן באופן מוזר והמעיים שלך אומרים לך שיש משהו לא ממש בסיטואציה, הקשב לזה. כל תפקידו של שוטר סמוי הוא לרחרח בסתר מידע מאזרחים על ידי העמדת פנים שהוא אחד מהם.
  • יש הבדל בין מישהו שרק מנסה לעשות שיחות חולין לבין מישהו שנראה כאילו הוא רודף אחרי משהו.
  • אם אתה מתחיל לקבל שאלות מחודדות, כגון, "בן כמה אתה?" או "האם אתה מכיר את האדם שעורך את המסיבה הזו?", ראה בזה דגל אדום.
 2. 2
  שימו לב לאנשים שלא ממש משתלבים בסביבה מסוימת. סרוק את החדר וכוון לכל מי שבולט, ואז נסה לשים את האצבע על מה ששונה בהם. בחור בגיל העמידה, חסר קעקועים, עם זמזום במופע פאנק רוק יכול פשוט ליהנות ממוסיקה רועשת. אבל יש סיכוי שהוא שם כדי לפרוץ סוחר סמים, במיוחד אם אתה מבחין בחוסר סיבוב ראש קורה.
  • שאל את עצמך מה זה האדם שמבדיל אותם מכל האחרים סביבם: האם זה איך שהם נראים, איך שהם מתלבשים או איך שהם מתנהגים?

  אזהרה: אין כללים לאילו סוגים של בגדים, פעילויות או אירועים אנשים יכולים ליהנות. וודא שיש לך סיבה תקפה לייחד מישהו מחוץ אחרת, אתה פשוט סטריאוטיפי.

  ז'קטים ומכנסי מטען מגושמים הם מצרך נוסף של שוטרים סמויים שכן הם יצטרכו מקום לסחוב אזיקים
  ז'קטים ומכנסי מטען מגושמים הם מצרך נוסף של שוטרים סמויים שכן הם יצטרכו מקום לסחוב אזיקים, ספריי פלפל, טאסרים ותג.
 3. 3
  אפס זוגות לא תואמים במקומות ציבוריים. במקרים מסוימים, לקצין סמוי יהיה שותף יחד איתם למשימות מסוכנות או גבוהות. מכיוון ששוטרים לא תמיד מקבלים את דעתם עם מי הם, שניהם עשויים להיראות כמו זוג זוגי מוזר. קרוב לוודאי שהם יתקרבו זה לזה, אך אולי לא יעשו הרבה שיחות, או אפילו יכירו זה בזה בכלל.
  • שני אנשים עם הבדלי גיל או תרבות משמעותיים המסתובבים לבד בפינת רחוב, למשל, עשויים להיות שם מסיבות משטרה ולא מסיבות אישיות.
 4. 4
  שאלה לגבי הרגלים או תחומי עניין שאינם מסתכמים. הפנה עין סקפטית לעבר סתירות בולטות שמתעוררות בזמן שאתה מתבונן או מתקשר עם האדם. הם יכולים להיות סדק בחזית. לשמוע תלמיד קולג 'רענן שמזמין ברנדי יקר או להיות עד לאיכות הסביבה שמכריז על עצמו מטפס מאחורי ההגה של גזיז גז, אני מקווה להזהיר אותך שמשהו לא פעיל.
  • אנשים מורכבים. אל תהיה כל כך בטוח שמישהו שוטר רק בגלל שהוא דוחה משקה או אומר לך שתוכנית הטלוויזיה האהובה עליהם היא החוט.
 5. 5
  הימנע מהפניית תשומת לב מיותרת לאדם או לעצמך. אם אתה חושב שזיהית נכון שוטר סמוי, חשוב שלא תגיד או תעשה שום דבר כדי להפריע לתפקידיו. ביצוע סצנה עלול להעמיד אותם בסכנה מיידית או אפילו להכות אותך עם שיבוש מהאשמה. זכרו, הם שם כדי לאכוף את החוק ולהגן עליכם ועל האזרחים האחרים איתם הם מתערבבים.
  • יש אנשים שמאמינים שאם אתה שואל קצין סמוי אם הוא שוטר, הם מחויבים על פי החוק לומר לך את האמת. זה לא באמת עובד בחיים האמיתיים, ואתה יכול לגרום לצרות על ידי הצגת השאלה בזמן או במקום הלא נכונים.

טיפים

 • קעקועים לפי משטרה וצבא הם גם סימן פוטנציאלי, אם כי בדרך כלל השוטרים יתאמצו מאוד על מנת לכסות אותם.
 • זכור, אין שום דרך לדעת בוודאות אם האדם שאתה מתמודד איתו הוא שוטר סמוי, גם אם הוא מסמן את כל התיבות הרגילות מבחינת לבוש והתנהגות.

שאלות ותשובות

 • האם שוטרים סמויים צריכים להזדהות?
  זו תפיסה מוטעית שכיחה כי שוטרים סמויים צריכים להזדהות כשוטרים אם תשאלו אותם. שוטרים בבגדים פשוטים חייבים להזדהות אם הם פועלים בתפקיד רשמי של המשטרה כמו למשל לעצור אותך או לבקש זיהוי. עם זאת, אם שוטר מסתערב ומבצע, אז לא, הוא לא צריך לזהות את עצמו ומותר לשקר לך על זהותו.
 • איך תוכלו לדעת אם מישהו שוטר?
  שוטרים סמויים לא צריכים לזהות את עצמם, אז תצטרכו להשתמש ברמזים אחרים כדי להבין אם מישהו שוטר. אתה יכול לבדוק את הרכב שלהם אם יש לו לוחות ללא תיאור או גוון חלון כהה שנראה כמו מכונית שוטר. אתה יכול גם לבדוק את המראה שלהם אם יש רמזים. אם יש להם תספורות קצרות ומסודרות ולובשים מכנסי מטען או מכנסיים קצרים, זה יכול להיות שהם שוטר. הם עשויים גם לנסות להרוויח את אמונך במהירות, למרות שאינך יודע מי הם, אז היזהר מזרים ידידותיים מדי.
 • האם שוטרים סמויים יכולים לשתות?
  כן, שוטרים סמויים שנמצאים במשימה רשאים לשתות עד 2 משקאות על מנת לשמור על כיסוים. עם זאת, שוטרים מחוץ לשירות במדים או שוטרים בבגדים פשוטים אינם רשאים לשתות באופן חוקי. אם אתה חושד ששוטר שותה כשלא אמור להיות, פנה למחלקת המשטרה המקומית שלך כדי לדווח על כך.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail