איך לזהות מישהו שמתחזה לשוטר?

אם אתה חושב שמישהו עשוי להתחזות לשוטר, יש כמה דברים שאתה יכול לחפש שיעניקו לו. אם אתה בבית, שאל את האדם מה הסיבה שלו להיות שם. שוטר אמיתי יכריז על עצמו כקצין ויגיד לך מדוע הם שם. בקש מהם לראות את התג שלהם כדי שתוכל לראות אם הוא עשוי מתכת אמיתית ונראה רשמי. אם הם לא יצהירו את העסק שלהם או יראו לך את התג שלהם, אל תפתח את הדלת. בתחנת תנועה, הסתכלו על הרכב ועל האורות כדי לראות אם הם מותקנים כראוי למכונית. אם המכונית נראית כמו דגם מיושן ללא מדבקות מחזירות אור, היא עלולה להיות מזויפת. אם אתה מרגיש אי פעם מודאג או לא בטוח, התקשר למשטרה המקומית שלך. לקבלת טיפים כיצד לזהות מתחזים של המשטרה באינטרנט, המשך לקרוא.

שוטר אמיתי יכריז על עצמו כקצין ויגיד לך מדוע הם שם
שוטר אמיתי יכריז על עצמו כקצין ויגיד לך מדוע הם שם.

לשוטרים ניתן כוח עצום והם ממלאים תפקיד בלתי נפרד בשמירה על ביטחון הציבור. בשל כוח זה, אנשים רבים מנסים להתחזות לשוטרים. מתחזים של המשטרה מסוכנים ולעתים קרובות מנסים לבצע פשעים אלימים. ישנן נסיבות רבות בחיי היומיום בהן יהיה לך אפשרות לקיים אינטראקציה עם המשטרה, ובכל הנסיבות האלה מתחזים מתחזים. בין אם אתה בבית שלך, ברכב שלך או באינטרנט, אתה יכול לזהות מתחזים של המשטרה אם אתה יודע מה לחפש.

שיטה 1 מתוך 4: הבנת התחזות משטרתית

 1. 1
  להבין מדוע אנשים מתחזים לשוטרים. לשוטרים מוענק כוח רב על מנת לאכוף את חוקים של מדינה מסוימת. עם הכוח הזה מגיעה היכולת ללבוש מדים, לשאת נשק חם ולעצור אנשים אם המצב יתעורר. עבריינים, שיכולים לנצל את הכוח הנתפס הזה כדי לגרום נזק, מחפשים תמיד דרך לבצע פשעים מבלי להיתפס. מתחזים במשטרה לעיתים קרובות עושים את מה שהם עושים על מנת לבצע פשעים אלימים, כולל רצח, אונס ופריצה.
 2. 2
  דע כיצד אנשים מתחזים לשוטרים. התחזות לשוטר היא למעשה הרבה יותר קלה ממה שזה נראה. עם כניסת האינטרנט, כל מה שאפשר למכור יהיה. ניתן למצוא הרבה ציוד משטרתי אותנטי למראה באתרי מכירות פומביות, שלעתים קרובות מאפשרים מכירה של מזהי משטרה כל עוד יש רווח. מחקר אחד מצא כי חיפוש פשוט באינטרנט ייצר תגי משטרה למכירה כמעט מכל מדינה, עיר ומחוז באירופה.
  • מתחזים קונים לעתים קרובות מדים, תגים, חגורות חשמל ואביזרי רכב (למשל, אורות ומדבקות).
  • אנשים יכולים אפילו להתחזות לקצינים פשוט על ידי הצגת עצמם כמי שיש להם סמכות משטרתית.
 3. 3
  זהה מי בסיכון לקורבן. מתחזים של המשטרה מחפשים לעיתים קרובות כל מי שנראה חשוף ונטוי בקלות. המשמעות היא שאנשים צעירים יותר כמו קשישים נמצאים בסיכון הגבוה ביותר להיות קורבנות על ידי מתחזים של המשטרה. עם זאת, פושעים מבצעים לרוב פשעי הזדמנויות, כלומר הם עשויים להתחזות לשוטר על מנת לבצע פשע אחר כנגד מי שמציג יעד קל כרגע.
 4. 4
  הכירו בחוסר החוקיות של התחזות משטרתית. התחזות לשוטר היא פשע כשלעצמו. מרבית החוקים אוסרים על אדם להזדהות כקצין, לייצר תג סמכות, ללבוש מדים במטרה להתחזות לקצין וליצור רכב שנראה כמו רכב משטרתי.
  • עם זאת, התחפשות לתלבושת משטרתית בכיף, למשל במהלך ליל כל הקדושים, אינה אסורה על פי חוק.
איך אוכל לדעת אם אדם הוא קצין אמיתי
איך אוכל לדעת אם אדם הוא קצין אמיתי?

שיטה 2 מתוך 4: לאתר התחזות משטרתית בביתך

 1. 1
  הקשיבו לדפיקה של האדם והודיעו. כאשר שוטר מגיע לדלתך, הם נדרשים בדרך כלל לדפוק ולהודיע על נוכחותם. בנוסף לדפיקה, המשטרה אמורה להצהיר על מטרתם להיות שם ולהודיע כי הם קצינים בחוק.
  • מתחזים עשויים לדעת על כללים אלה או לא, ולכן מתחזה אינו רשאי לדפוק ולהכריז על עצמם כקצין. אם מישהו במדי משטרה דופק על דלתך ולא מצהיר את מטרתו להיות שם, אל תפתח את הדלת.
 2. 2
  התנגד לדחף לפתוח את הדלת. גם אם מישהו במדים דופק ומודיע על נוכחותו, אל תפתח מיד את הדלת. בקש מהאדם שבחוץ לתאר את מטרת ביקורו, ולהתחיל דיאלוג מבלי לפתוח את הדלת. אם מדובר בקצין אמיתי, לא תהיה להם שום בעיה להסביר את ביקורם ולנהל שיחה דרך הדלת עד שתוכלו לאמת את זהותם.
  • אם האדם בדלתך הוא חקיין, ברגע שאתה פותח את הדלת, המחסום בינך לבין המתחזה ייעלם. ברגע שזה קורה, המתחזה יכול להיכנס למקום בו הם עשויים לרצות לבצע פשע.
 3. 3
  תסתכל על מדי האדם. בזמן שאתה מדבר עם האדם דרך הדלת, בחן את המדים שהם לובשים.
  • הבגדים עצמם צריכים להיות נקיים ולא מקומטים. מדים עם כתמים ומדים שאינם מתאימים כראוי הם אינדיקציות טובות לזיוף. כמו כן, חפש כובע, שהוא דרישה לשוטרים באזורים רבים, אך לא בכולם.
  • המדים יכללו תמיד תג, תג שם ותגי שירות. התג עשוי מתכת ולעולם לא יהיה פלסטי או דקיק. תגי שירות מציינים את שנות השירות שהיה לקצין בכוח.
  • חפש חגורת שירות עם כל כלי המסחר. כלים אלה כוללים פנס, כלי נשק, אזיקים, טייזר, מגזינים לכדורים וריסוס פלפל. חגורת השירות עצמו עשוי בדרך כלל עור ארוגים.
  • כל הקצינים יישאו רדיו, אז ודא שלאדם שאתה רואה יש כזה.
  • נסה לזהות את משטח הציטוט של הקצין.
 4. 4
  בקש מהאדם להציג את התג שלו וזיהוי אחר. לאחר שבדקת מה האדם לובש, או בזמן שאתה עושה זאת, בקש לראות את זיהוי הקצין. קצין מיומן צריך להיענות לבקשה זו באופן מיידי ומקצועי. על הקצין להיות בעל תג, תעודת זהות ואפילו תעודה מזהה עם תמונה.
  • בעוד שמתחזה יכול אולי לזייף תג, קשה הרבה יותר לזייף תעודת זהות עם תמונה ותעודת זהות משטרתית. אם האדם לא יכול להראות לך את הדברים האלה, ייתכן שהוא מתחזה לקצין.
 5. 5
  התקשר למשטרה אם יש לך ספקות. אם יש לך ספק לאחר בחינת הדיבור עם הקצין, התקשר למשטרה. שולחים יידעו אם קצין נשלח לביתכם ואם הוא נמצא שם כרגע. השולח ישלח קצין אמיתי אם יש ספק במה שמתרחש.
  • שוטרים אמיתיים לעולם לא צריכים להיות מוטרדים אם תבחר להתקשר למשטרה כדי לאמת את זהותם. תהליך אימות זה קל וללא כאב עבור הקצין, ולכן עליהם לשמח לתת לך להתקשר לטלפון. אם מישהו מבקש שלא תתקשר למשטרה, יתכן שהוא מתחזה לקצין.
אם האדם לא יכול להראות לך את הדברים האלה
אם האדם לא יכול להראות לך את הדברים האלה, ייתכן שהוא מתחזה לקצין.

שיטה 3 מתוך 4: זיהוי מתחזים משטרתיים בזמן עצירות תנועה

 1. 1
  דע היכן אתה נמצא בכל עת. בזמן שאתה נוהג, הבן היכן אתה נמצא. זה כולל באיזו עיר אתה נמצא, באיזה כביש אתה נוסע ובאיזה כיוון אתה הולך. אם אתה נמשך על ידי רכב שנראה כמו רכב משטרתי, אתה יכול להשתמש במידע על המיקום שלך לאורך כל שאר האינטראקציה שלך.
  • אם אתה צריך להתקשר למשטרה, הידיעה היכן אתה נמצא תעזור לך להסביר את המצב לשולח.
  • אם אתה מסתכל על הרכב של האדם, הידיעה היכן אתה נמצא תעזור לך לזהות את הסימונים ברכב על מנת להבטיח שהם תואמים את מיקומך. לדוגמא, אם תיסגר בלוס אנג'לס, תרצה לוודא שאתה לא נגרר על ידי ניידת משטרה בניו יורק.
 2. 2
  הקשיבו לצפירת הרכב. כאשר קצין מתחיל בתהליך משיכתך, מחלקות רבות, אך לא כולן, דורשות להפעיל צפירה נשמעת. הקשיבו לצפירה וקבעו אם זה נשמע לגיטימי. בעוד שכוחות משטרה שונים עשויים להשתמש בצלילים שונים, נסה להכיר את הצלילים האלה כדי שתוכל לזהות צלילים לא תקינים.
  • מכוניות משטרה, כבאיות ואמבולנסים משתמשים בסירנות שונות. חקיינים אולי לא יודעים זאת ועשויים להתקין בטעות את הצפירה הלא נכונה.
 3. 3
  תסתכל על הרכב של האדם. אחת הדרכים הקלות ביותר לאתר חקיין משטרתי היא לבדוק את רכבם.
  • אם הוא נראה מבוגר יותר או שאינו פועל במצב טוב, ייתכן שלא מדובר במכונית משטרה אמיתית.
  • חפש את המדבקות המשקפות בצדדים ומכסה המנוע של המכונית. מדבקות אלו צריכות לזהות את הרכב בבירור כרכב משטרתי והן צריכות לכלול מספרי רכב, מגן משטרתי ומזהים של מחלקת המשטרה.
  • זהה את נורות האזהרה על ניידת המשטרה. מרבית מכוניות המשטרה מצוידות במספר אורות המהבהבים בצבעים כדי להזהיר אנשים מפני נוכחותם. אורות המשטרה לרוב אדומים וכחולים. היזהרו מאורות לבנים בודדים או מאורות ירוקים וצהובים מאחורי הגריל.
  • קרא את לוחית הרישוי של הקצין. יחידות משטרה אמיתיות משתמשות בלוחות רישוי מיוחדים המזהים את הרכב ככלי משטרה.
 4. 4
  הדליקו את נורות המפגע. לפני שאתה עובר, במיוחד אם אתה נמצא באזור חשוך, הדלק את נורות המפגע שלך כדי להודיע לרכב שמנסה למשוך אותך שאתה רואה אותם. קצינים מאומנים יודעים שזה אומר שאתה מכיר בנוכחותם ושאינך מנסה לברוח מהם.
 5. 5
  משכו באזור מואר ומאוכלס היטב. עם נורות המפגן שלך עדיין דולקות, סע עד שתגיע לאזור מאוכלס ורצון. משיכת מקום למקום בו אנשים נמצאים בקרבת מקום יכולה לסייע במניעת התחזות של מתחזה משטרתי מביצוע פשע נגדך. כמו כן, אם אתם נמצאים באזור מואר היטב, תוכלו לבחון את האדם ומעשיו בצורה טובה יותר.
  • אם תעשה זאת, חקיין משטרתי ינהג לעתים קרובות ממש על ידך מכיוון שהם לא ירצו להסתכן להיתפס.
 6. 6
  שמור על דלתותיך נעולות ורק גלגל את חלוןך מספיק בכדי לתקשר. ברגע שאתה מתקרב, אל תפתח את הדלת שלך או תצא מהרכב. הישאר ברכב כשהדלתות שלך נעולות. רק גלגל את החלון למטה כדי לדבר עם האדם שמחוץ לרכב שלך.
  • אם האדם שמקלף אותך הוא מתחזה, אתה לא רוצה לתת לו גישה אליך או לרכב שלך, ולכן אתה לא צריך לפתוח את הדלת או לגלגל את החלון לאורך כל הדרך.
 7. 7
  תסתכל על מדי האדם. בזמן שאתה מדבר עם האדם דרך החלון, בחן את המדים שהם לובשים.
  • הבגדים עצמם צריכים להיות נקיים ולא מקומטים. מדים עם כתמים ומדים שאינם מתאימים כראוי הם אינדיקציות טובות לזיוף. כמו כן, חפש כובע, שהוא דרישה לשוטרים.
  • המדים יכללו תמיד תג, תג שם ותגי שירות. התג עשוי מתכת ולעולם לא יהיה פלסטי או דקיק. תגי שירות מציינים את שנות השירות שלקצין בכוח.
  • חפש חגורת שירות עם כל כלי המסחר. כלים אלה כוללים פנס, כלי נשק, אזיקים, טייזר, מגזינים לכדורים וריסוס פלפל. חגורת השירות עצמה עשויה בדרך כלל מעור ארוג.
  • כל הקצינים יישאו רדיו, אז ודא שלאדם שאתה רואה יש כזה.
  • נסה לזהות את משטח הציטוט של הקצין.
 8. 8
  בקש את מספר התג והזיהוי האחר של האדם. לאחר שבדקת מה האדם לובש, או בזמן שאתה עושה זאת, בקש לראות את זיהוי הקצין. קצין מיומן צריך להיענות לבקשה זו באופן מיידי ומקצועי. על הקצין להיות בעל תג, תעודת זהות ואפילו תעודה מזהה עם תמונה.
  • בעוד שמתחזה יכול אולי לזייף תג, קשה הרבה יותר לזייף תעודת זהות עם תמונה ותעודת זהות משטרתית. אם האדם לא יכול להראות לך את הדברים האלה, ייתכן שהוא מתחזה לקצין.
 9. 9
  תתקשר למשטרה. אם יש לך ספק לאחר בחינת הדיבור עם הקצין, התקשר למשטרה. שולחים יידעו אם קצין נשלח לאזור שלך ואם הם באמת משכו מישהו. השולח ישלח קצין אמיתי אם יש ספק במה שמתרחש.
  • שוטרים אמיתיים לעולם לא צריכים להיות מוטרדים אם תבחר להתקשר למשטרה כדי לאמת את זהותם. תהליך אימות זה קל וללא כאב עבור הקצין, ולכן עליהם לשמח לתת לך להתקשר לטלפון. אם מישהו מבקש שלא תתקשר למשטרה, יתכן שהוא מתחזה לקצין.
אם אתה חושב שמישהו עשוי להתחזות לשוטר
אם אתה חושב שמישהו עשוי להתחזות לשוטר, יש כמה דברים שאתה יכול לחפש שיעניקו לו.

שיטה 4 מתוך 4: הכרה של מתחזים למשטרה ברשת

 1. 1
  להבין מתי המשטרה משתמשת באינטרנט. שוטרים משתמשים כעת באינטרנט בכדי לסייע בתפקידם. המשטרה משתמשת בכלי רשתות חברתיות כדי להודיע לאזרחים על פשעים בעיצומם, כדי ליידע אזרחים על אירועים, ולפרסם תמונות של חשודים ופושעים מבוקשים.
 2. 2
  התייחסות לא ברורה למעסיק האדם. אם מישהו פונה אליך באופן מקוון בטענה שהוא שוטר, אתה צריך להיות מודאג מיד. בעוד שהמשטרה מרבה להשתמש ברשתות החברתיות, בדרך כלל היא משתמשת בה כדי להגיע להמונים ולא לאדם בודד. כשמישהו פונה אליך, הסתכל בפרופיל שלו ונתח את המידע האישי שלו. לשוטר אמיתי לא תהיה שום בעיה לציין אצל מי הם עובדים והיכן הוא עובד. מצד שני, מתחזה ינסה לעיתים קרובות להסתיר את זהותם האמיתית. לכן, מתחזה עשוי להסתיר את תעודות ההעסקה שלהם, שאמורות להיות דגל אדום עבורך.
 3. 3
  חפש תצלומים לא במקום בדף המדיה החברתית של האדם. דף אינטרנט רשמי של משטרה או שוטר יכלול לעיתים קרובות את ראשו של הפקיד או את הסמלים הרשמיים של כוח המשטרה. תמונות פרופיל המתארות נשרים, דגלים או סמלים אחרים במקום התצלום של האדם צריכים להעלות אזעקות. אם אלבומי תמונות אינם מכילים תמונות אמיתיות, ייתכן שזהו הפרופיל של מתחזה.
 4. 4
  בקש אישורים. כשאתה מתחיל לשוחח באופן מקוון עם מישהו שטוען שהוא שוטר, בקש את תעודותיו. לקצין אמיתי לא תהיה שום בעיה לספק לך מספר תג, שם, מספר זיהוי ומידע על המתחם בו הם עובדים. לאחר שתקבל מידע זה, התקשר לתחנת המשטרה ובקש לאמת את מה שנאמר לך.
  • אם האדם שאיתו אתה משוחח אינו מסוגל לספק לך את תעודותיו, עליך להפסיק לדבר עמו ולפנות למשטרה.

אזהרות

 • תיירים יכולים להיות פשע קורבנות באמצעות אנשים שמתחזים לשוטרים.
 • אנשים קשישים ופגיעים יכולים להטעות על ידי אנשים חסרי מצפון שמתחזים לשוטרים.

שאלות ותשובות

 • איך אוכל לדעת אם אדם הוא קצין אמיתי?
  בקש את מספר התג שלהם ופנה למחלקת המשטרה. מחלקת המשטרה תוכל לומר לך אם הקצין אמיתי או לא. אם לא, יינקטו פעולות מתאימות כנגד החקיין.
 • איך אוכל לברר אם מישהו באמת שוטר סמוי אם יש לי רק את מספר לוחית הרישוי שלו?
  בקש תעודת זהות או שתוכל להתקשר לרשויות הקרובות ולשאול אותם. על השולח ליידע אותך אם השוטר הסמוי הוא שוטר אמיתי או מתחזה. כמו כן, אם אתם גרים בארה"ב שוטרים סמויים צריכים להיות בעלי זרקור ויחידת מכ"ם ומכשירי רדיו על הדש.
 • האם אישה עם תג, אבל ללא מדים או מכונית חולייתית, היא התחזות?
  זה תלוי; כמה שוטרים במסתערבים אינם לובשים מדים כדי להתמזג. עם זאת, אם אין להם מכונית, זה יכול להניף כמה דגלים אדומים. הקפד לבקש את מספר התג שלהם והתקשר למחלקת המשטרה המקומית שלך. השולח יודיע לך אם יש שוטרים סמויים שתגיהם תואמים למספר שלה.
 • כיצד אוכל לברר אם קצין סמוי הוא אמיתי?
  בקש את שם הקצין ואת התג, והתקשר גם ל 911 אמת את פרטי הקצין אם אתה חשוד.
 • מה עלי לעשות אם מישהו שאני מאמין שהוא מתחזה ואומר לי לצאת מהרכב?
  לפני שתעשה זאת, בקש מהם מספר התג שלהם והתקשר למחלקת המשטרה המקומית שלך כדי לאשר את זהותם כשוטר אמיתי. כפי שנאמר במאמר, לכל קצין סביר לא תהיה בעיה לאפשר לך לעשות זאת מכיוון שזה מהיר וללא טרחה לחלוטין עבורם.
 • איך אוכל לדעת אם קצין אמיתי כשהוא מתקשר אליי?
  בקש מהם מספר התג שלהם והתקשר אחר כך למחלקת המשטרה המקומית שלך כדי לברר אם הקצין היה אמיתי או לא. הימנע ממסירת מידע אישי לפני שתוכל לאשר אם הקצין הוא לגיטימי או לא.
 • בדיוק צפיתי בתוכנית פשע ישנה שבה התחזה הכניס את הקורבן שלו למכוניתו באומרו שהוא צריך שהיא תבוא למפקדה לחקירה. אנשים חשים צורך ללכת עם המשטרה במקרה כזה. אך האם מותר לנו לנהוג בעצמנו, או להסכים ללכת בשעה אחרת?
  אם מצב זה היה מתקיים, אל תמלא זאת. המשטרה לא יכולה לאלץ אותך להיכנס לרכב אלא אם כן אתה נעצר. אם מדובר בשוטר אמיתי, התקשרו למחלקת המשטרה ושאלו אם התבקשתם לחקירה. הם יגידו לך. אתה יכול גם לבקש לראות את התג של האדם ולוודא את מספר התג מול מחלקת המשטרה לפני שאתה הולך לשום מקום עם האדם.
 • מה עלי לעשות אם אני חושב שמישהו מתחזה לשוטר? האם עלי להתקשר למספר 911?
  זה תלוי בסיטואציה. אם הם מאיימים עליך, התקשר לטלפון 911. אך אם אין סכנה ממשית, התקשר למספר שאינו חירום.
 • היה לי קצין שהתקשר אלי 6 פעמים ואמר שהמשטרה תגיע לדלת שלי מחר. האם הוא קצין אמיתי?
  לא. באופן כללי, המשטרה לא מתקשרת אליך כדי לאיים עליך. אם ביצעת פשע, הם עשויים באמת להגיע לדלתך, אך הם לא מתכוונים להתקשר אליך קודם ולהזהיר אותך. אם יש לך מזהה מתקשר, התקשר למחלקת המשטרה האמיתית ודווח על המספר ממנו הם מתקשרים. זה לא חוקי להתחזות לשוטר.
 • מדוע המשטרה נוהגת על ידי?
  הם כנראה רק בסיור, או אולי הם עוצרים מישהו ברחוב. זה לא יוצא דופן לראות משטרה. הם מסתובבים כדי לוודא שהכל בטוח ואף אחד לא עוסק בהתנהגות פלילית.
שאלות ללא מענה
 • האם קצין סמוי יכול להראות תג אמיתי במהירות ולהגיד שיש לו מידע חסוי?

תגובות (3)

 • edna68
  פשוט הסתכלתי מסביב ושמתי לב שאני יכול לקנות טלאים הדומים או שהם טלאי משטרה בפועל באינטרנט.
 • sally46
  מה שהכי עזר לי היה מה יש למשטרה אמיתית ואיך המכונית שלה אמורה להראות.
 • bethany99
  אני פשוט אסיר תודה שיש מקום עם כל כך הרבה מידע שימושי בזיהוי האנשים שלעתים קרובות הם היחידים שאנחנו יכולים לסמוך עליהם.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail