איך להתגונן בבית המשפט?

ההגנה על עצמך בבית המשפט יכולה להיות קשה, אך אם תלמד כיצד מערכת בתי המשפט פועלת ומתכננת את הגנתך, יתכן שיהיה לך סיכוי. לפני שאתה הולך למשפט, נסה להיפגש עם הצד שכנגד מחוץ לאולם בית המשפט כדי לנהל משא ומתן על הסדר, כך שלא תצטרך ללמוד את העניינים והמערכות של המערכת המשפטית. אם אינך מצליח להגיע להסדר, תצטרך ללמוד את כל המינוחים והתהליכים המשמשים במקרה. יהיה עליך גם לחקור את ההלכות הפדרליות או הממלכתיות, שתוכל לקבל על ידי התקשרות לבית המשפט שלך. לאחר מכן תצטרך לאבטח ראיות או עדים להגנה על תיקך. ייתכן שיש לך אפשרות למנות עורך דין אם אינך יכול להרשות לעצמך כזה. לחלופין, פנה לחברות סיוע משפטי מקומיות, שיכולות להציע לך תמיכה משפטית בעלות נמוכה או בחינם. לקבלת טיפים נוספים ממחברנו המשפטי, כולל מה לעשות בתכניתך, המשך לקרוא.

כמה אני צריך לשלם כדי להגן על עצמי בבית משפט אזרחי
כמה אני צריך לשלם כדי להגן על עצמי בבית משפט אזרחי?

אלא אם כן אתה מעורב בסכסוך תביעות קטנות או מתנהל נגד אדם אחר שאינו מיוצג, הגנה על עצמך בבית המשפט היא החלטה מאוד קשה ומסוכנת. רוב האנשים המייצגים את עצמם בבית המשפט, במיוחד כאשר הם פונים נגד עורך דין, אינם זוכים בתיק שלהם. אם אין לך ברירה אלא לייצג את עצמך, עליך להכין את תיקך, להכיר את הליכי בית המשפט, להציג ראיות ולהעיד במשפט ולהגיש בקשות לבית המשפט. אמנם קשה לייצג את עצמך, אך ישנם דברים רבים שתוכל לעשות בכדי לתת לעצמך את ההזדמנות הטובה ביותר לזכות בתיק שלך.

חלק 1 מתוך 3: ניווט בתהליך המשפטי כנאשם פרוזוקלי

 1. 1
  הבן את השמות החוקיים לצדדים המעורבים בתיק. עליכם ללמוד את כל השמות החוקיים של המשתתפים במשפט. השופט או עורך הדין שכנגד יתייחס לאנשים בשמות אלה. המשתתפים כוללים את הדברים הבאים:
  • בעלי דין Pro Se הם אנשים שהם צד בשם בתביעה האזרחית או בתיק הפלילי אך אינם מיוצגים על ידי עורך דין. אם אתה מכין את ההגנה שלך בתיק, אתה יוכר כנאשם הוגן.
  • התובע הוא אדם שמגיש תביעה אזרחית (תיק בגין נזקי כסף) כנגד אדם אחר או עסק אחר. אם אתה מעורב באזרח בניגוד למקרה פלילי (נדון בהמשך) התובע הוא האדם / ים התובעים / ת אותך. התובע עשוי להיות מיוצג על ידי עורך דין או לא.
  • התובע הוא עורך הדין המייצג את המדינה בתיק פלילי.
  • בתביעה אזרחית תובע תובע אדם שלדעתם פגע בו בדרך כלשהי וכי נזק גרם לנזקים. קיימות מגוון תביעות אזרחיות שניתן להגיש כגון תביעה בגין נזקי גוף, הליך גירושין, תיק אפליה או תיק הפרת חוזה.
  • במקרה פלילי, תובע מציג ראיות בפני המושבעים לנסות ולהוכיח כי אדם שהואשם בביצוע פשע אכן ביצע את הפשע. חבר מושבעים או שופט שומע את כל הראיות וההגנה ומחליט אם התובע הציג מספיק ראיות כדי להוכיח כי הנאשם ביצע פשע.
 2. 2
  הכירו את פסקי הדין. לכל בית משפט ממלכתי ובתי משפט פדרליים יש כללים פרוצדוראליים שעל כל הצדדים לנהוג עליהם בעת הבאת משפט לבית המשפט. להלן רשימה של כללי פרוצדורליות שעשויים להיות רלוונטיים והיכן לאתר אותם.
  • אם עניינך בבית משפט פדרלי תצטרך את הכללים הפדרליים של סדר הדין האזרחי או את הכללים הפדרליים של סדר הדין הפלילי ואת כללי הראיות הפדרליים. תוכל למצוא כללים אלה בכתובת http://uscourts.gov/rules-policies/current-rules-practice-procedure.
  • בתי משפט פדרליים גם דורשים שתבדוק ועקוב אחר כללי ההליך של בית המשפט המחוזי הפדרלי הספציפי בו נדון עניינך. כללים אלה נמצאים באתרי בית המשפט המחוזי. תוכל לאתר את אתר בית המשפט המחוזי הרלוונטי כאן: http://uscourts.gov/court-locator. פעם באתר הרלוונטי חפש "כללי נוהג" או "כללי סדר הדין האזרחי" ואתה אמור להיות מסוגל לאתר את הכללים.
  • אם עניינך בבית משפט ממלכתי, תוכל לאתר את הכללים הרלוונטיים על ידי חיפוש באינטרנט עם שם המדינה שלך ו"כללי סדר הדין האזרחי "או" כללי ההליך הפלילי "ו"כללי הראיות".
  • תוכל לאתר את הלכות בית המשפט המקומיות על ידי התקשרות לפקיד בית המשפט במקום בו נדון עניינך. בתיק אזרחי תוכלו למצוא את שם בית המשפט בעמוד הראשון של התלונה שקיבלתם מהתובע. כמו כן, תוכלו לערוך חיפוש באינטרנט אחר שם בית המשפט ו"כללי סדר הדין האזרחי "או" כללי ההליך הפלילי "ו"כללי הראיות". רוב בתי המשפט מספקים מידע זה באתר האינטרנט שלהם.
 3. 3
  בקש עורך דין אם אתה בבית משפט פלילי. התיקון השישי מזכה נאשם פלילי שיהיה עורך דין שהוקצה להם אם הם לא יכולים להרשות לעצמם עורך דין בכוחות עצמם. אם במקרה הפלילי שלך יש עונש מאסר פוטנציאלי של שישה חודשים או יותר, אתה זכאי למנות לך עורך דין. אם יש לך אפשרות למנות לך עו"ד במקום להגן על עצמך, עליך לבקש עו"ד.
 4. 4
  קבע אם אתה יכול להרשות לעצמך להחזיק עורך דין בתיק אזרחי. אחת הסיבות שאנשים בוחרים להתגונן בבית המשפט היא משום שהם אינם יכולים להרשות לעצמם להזמין עורך דין. אם זו הסיבה שאתה מתכנן להגן על עצמך, עליך לקבוע אם יש דרכים להחזיק עורך דין בעלות נמוכה או בחינם כדי לסייע לך בהכנת ההגנה שלך או לטפל בתיק כולו בעצמם. להלן כמה דרכים לאיתור עורכי דין פוטנציאליים:
  • פנה לאגודת עורכי הדין הממלכתית שלך ושאל כיצד לאתר ולשלם עבור עורך דין כאשר אינך יכול להרשות לעצמך עורך דין. לשכת עורכי הדין אירופי יש רשימה של משאבי מדינה על ידי המדינה כי יכול להפנות אותך לאתרי פנייה לעו"ד, כגון פרטי קשר עבור לשכות עורכי מדינה. ABA מספק מידע זה בכתובת http://apps.europeanbar.org/legalservices/findlegalhelp/home.cfm
  • פנה לסיוע משפטי באזור בו הוגש תיקך. חברות סיוע משפטי מספקות לעיתים קרובות ייצוג נמוך או ללא עלות לאנשים שאינם יכולים להרשות לעצמם להחזיק עורך דין בכוחות עצמם. אתה יכול לאתר חברות לסיוע משפטי על ידי ביצוע חיפוש באינטרנט אחר שם המדינה בה התיק תלוי ועומד והמילים "סיוע משפטי".
  • אתה יכול גם ליצור קשר עם בתי ספר למשפטים מקומיים ולבדוק אם יש להם מרפאה שתייצג אותך בחינם.
תוכל לאתר את הלכות בית המשפט המקומיות על ידי התקשרות לפקיד בית המשפט במקום בו נדון עניינך
תוכל לאתר את הלכות בית המשפט המקומיות על ידי התקשרות לפקיד בית המשפט במקום בו נדון עניינך.

חלק 2 מתוך 3: התגוננות בבית משפט אזרחי

 1. 1
  ספק תשובה לתלונה. תביעה אזרחית מתחילה כשמישהו מגיש תלונה ומגיש לך עותק. אם הוגשה לך תלונה אזרחית, תצטרך לקבוע במהירות אם וכיצד אתה מתכוון להגיב. ברגע שתקבל עותק של התלונה, עיין בה. הוא יפרט את הטענות המוגשות נגדך. בנוסף לתלונה, תקבל גם זימון, שהוא מסמך המסביר לך שנתבעת והוא נותן לך מידע כיצד ומתי להגיב.
  • באופן כללי, יהיו לך 30 יום להגיב לתביעה, החל מהיום שקיבלת את התלונה.
  • על מנת להגיב, תצטרך להגיש תשובה. אם אינך מגיש תשובה במועד, אתה מסתכן בכך שבית המשפט יפסוק לטובת התובע במה שמכונה פסק דין ברירת מחדל.
  • כדי להגיש תשובה, פנה לבית המשפט בו נתבעת ובקש טופס תשובה. בדרך כלל אתה יכול למצוא אותם באופן מקוון, אך אם לא, אתה יכול גם לבקר בבית המשפט באופן אישי ולקבל אחד כזה.
  • התשובה תכיל תגובות פשוטות לטענות התובע. על כל פיסקה בתלונה אתה מכחיש את הטענות שהוגשו, אתה יכול להסכים עם הטענות שהוגשו, או שאתה יכול לציין שאין לך מספיק מידע כדי לספק תשובה.
  • לאחר שתשלים את התשובה, תשלם דמי הגשה ותשרת את הצד השני עם תשובתך. בקליפורניה, אגרת ההגשה בגין סכסוך חוזה בהיקף של 18700 € או פחות, האגרות ינועו בין 130 € ל -220 € כדי לשרת את הצד השני, יהיה לך מישהו שאינו צד לתביעה שייתן עותק מהתשובה שלך. לצד השני.
 2. 2
  שקול להגיש תלונה נגדית. בנוסף להגשת תשובה, כדאי להגיש גם תלונה נגדית, שהיא כמו הגשת תביעה נגד האדם שרק תבע אותך. ניתן להגיש תלונה נגדית רק אם התביעה שאתה מגיש קשורה לתביעה שהוגשה נגדך. עליך להגיש את התלונה הנגדית שלך בעת הגשת תשובתך. אם לא תעשה זאת, תוותר על יכולתך להעלות את טענתך בהמשך.
  • להגשת תלונה נגדית, מצא את הטופס המתאים באותו אופן שמצאת את טופס התשובה שלך. טופס תלונה נגדית בדרך כלל יבקש ממך לציין את עילת התביעה ומדוע אתה חושב שמגיע לך שפסק בית משפט לטובתך.
  • לדוגמא, אם נתבעתם בגין פגיעות שלטענתם נגרמתם בתאונת דרכים, אך קיבלתם גם פגיעות שלדעתכם היו באשמת הצד השני, תוכלו להגיש תלונה נגדית בטענה כי עליהם להיות אחראים גם לנזקים.
 3. 3
  חקרו את החוק הרלוונטי. על מנת להגן על עצמך בבית המשפט, עליך להבין את התביעות המשפטיות או את האישומים נגדך ולהכין את הגנתך המשפטית. זה מחייב שתחקור את החוק הקשור למקרה שלך ותקבע אסטרטגיות כיצד להגן על עצמך בצורה הטובה ביותר על סמך התביעות המשפטיות נגדך. תוכל לקבל גישה למשאבים משפטיים במקומות הבאים:
  • אתה יכול להשתמש בספריות חוק מקומיות הפתוחות לציבור. כדי לאתר ספרייה מקומית, ערוך חיפוש באינטרנט אחר שם עירך או עירך וספריית המשפטים ו"פתוח לקהל הרחב ". אתה יכול לבקש מהספרן למשפטים להפנות אותך למשאבים המשפטיים שאתה זקוק להם.
  • תוכל לחפש חוקים וחוקים מקומיים מקוונים בכתובת: http://findlaw.com/11stategov/indexcode.html.
  • אתה יכול גם להשתמש באתרי מחקר חוקיים מקוונים בחינם כדי לאתר מידע משפטי שיסייע להגנתך.
 4. 4
  גילוי התנהלות. ברגע שתגיש את התשובה שלך, יתחיל הליך משפטי שנקרא גילוי. במהלך הגילוי לכל צד תהיה אפשרות לבקש מידע מהצד השני על מנת ללמוד על נקודות החוזק והחולשה של המקרה. במהלך הגילוי תוכלו לאסוף עובדות, לקבל הצהרות עד, לגלות מה הצד השני יגיד, ולראות כמה טוב המקרה שלכם וכמה טוב המקרה שלהם.
  • אתה יכול לאסוף תגליות בלתי פורמליות על ידי עריכת ראיונות משלך, איסוף מסמכים מסוכנויות ציבוריות ועל ידי צילום תמונות.
  • אתה יכול גם לגלות גילוי רשמי יותר על ידי השתתפות ב:
   • חקירות, שהן שאלות בכתב המופנות לצד השני עליהן לענות.
   • תצהירים, שהם ראיונות רשמיים בינך לבין מישהו אחר שחשוב לתיק.
   • בקשות להפקת מסמכים, שהן בקשות רשמיות למסמכים מסוימים.
   • בקשות לקבלה, אשר פשוט מבקשות מהצד השני להודות או להכחיש הצהרה ספציפית.
   • זימונים, שהם צווי בית משפט המחייבים את הצד השני למסור לך מידע מסוים.
 5. 5
  השתתף בכל הופעות בית המשפט הנדרשות. לפני המשפט שלך בפועל, תידרש להשתתף בכנס אחד לפחות לפני משפט. במדינות מסוימות (קרי בקליפורניה) נקראת הופעה בבית משפט כנס ניהול תיקים (CMC). ב- CMC שלך, אתה והצד השני ייפגשו עם השופט וידונו כיצד מתנהל התיק. ב- CMC עליכם להיות מוכנים לדון:
  • אפשרות להסדר;
  • נכונותכם לקבוע מועד ניסיון;
  • איך מתגלה או עבר גילוי; ו
  • נכונותך לוותר על סוגיות מסוימות שאינן שנויות במחלוקת.
 6. 6
  התנגד לכל בקשה לפסק דין מקוצר. ברוב המקרים יגיש הצד שכנגד בקשה לפסק דין מקוצר, הטוען כי עובדות המקרה הבלתי מעורערות מחייבות את השופט לפסוק לטובתן ללא צורך במשפט. יהיה עליך להשיב לתנועה זו במהירות. לדוגמא, בנבאדה, יהיו לך עשרה ימים להגיב לבקשה לפסק דין מקוצר.
  • על מנת להגיב, תצטרך להגיש בקשה משלך להסביר לבית המשפט מדוע אין לקבל את הבקשה. עליכם להיות מסוגלים להראות ששאלות עובדות קיימות ונמצאות במחלוקת, וכי על שופט או חבר מושבעים להכריע בסוגיות אלה במשפט. בקשתך צריכה להכיל מספיק מידע בכדי לשכנע את בית המשפט ששופט או חבר מושבעים יכולים לפסוק לטובתך במשפט. לשם כך, עליך להציג ראיות התומכות בסיפורך ממידע שאספת במהלך הגילוי.
  • בדרך כלל תוכל למצוא טופס בקשה להתנגדות באתר בית המשפט שלך. מלא את הטופס באופן מלא ומדויק וצירף את כל המסמכים הדרושים.
 7. 7
  נסו להסדיר את התיק מחוץ לאולם. לפני תאריך המשפט שלך, היפגש עם הצד שכנגד ונסה להגיע לפיתרון נעים כדי שלא תצטרך ללכת למשפט. בקליפורניה, למשל, יכולים להתקיים כנסי הסדר חובה שמטרתם לפתור את הסכסוך. ועידות התיישבות יכולות להיות גם בהתנדבות.
  • במהלך ועידת פשרה, אתה והצד השני ייפגשו עם צד שלישי ניטראלי. במהלך הפגישה שלך, תדון עם כולם על הסדר אפשרי. הצד השלישי הנייטרלי לא יקבל החלטה אך הם יסייעו להעריך את נקודות החוזק והחולשה של המקרה שלך.
  • יישוב תיק יכול לחסוך לך זמן מכיוון שלא תצטרך ללכת למשפט. כמו כן, להגיע להסכם יחסוך לך כסף מכיוון שלא תצטרך לשלם אגרות משפט, דמי ראיה, ולא תצטרך לקחת זמן רב כל כך מהעבודה. לבסוף, הסדר לפני המשפט ייתן לך שליטה רבה יותר על התוצאה מכיוון שלא תשאיר את ההחלטה בידי שופט או חבר מושבעים.
 8. 8
  התכונן למשפט. אם כל השאר נכשל יתכן שתצטרך ללכת למשפט. לפני תאריך הניסיון שלך, הקפד להתכונן בצורה מספקת ובטוח בתכנית המשחק שלך. להכין:
  • ודא שהכנת את הראיות שלך, שיהיו בצורה של עדות או תערוכות. בעת הכנת הראיות שלך, הקפד לארגן אותן בצורה שתקל עליך להציג אותן בבית המשפט. הכן את הכל לפי הצו שאתה הולך להביא לידיעת בית המשפט. כמו כן, וודא כי הכנת את העדים שלך כדי שיידעו מה אתה עומד לשאול אותם ומה הצד השני יכול להיות צפוי לשאול.
  • כמו כן, ודא שאתה מכיר את כללי הראיות. אף על פי שאף אחד, כולל עורכי דין, לא מכיר את כל הכללים האפשריים הקיימים שם, עליך לנסות ולהבין את היסודות כדי שיהיה מוכן לבית המשפט. כללי הראיות מכתיבים כיצד, מדוע ומתי ניתן להציג ראיות בבית המשפט. הם שם כדי לוודא שבית המשפט יקבל רק מידע אמין, רלוונטי ומדויק.
 9. 9
  לך למשפט. כשיום משפטך יגיע, הגיע מוקדם לבית המשפט והתמקם. כאשר נקרא לעניינך, צעד אל חזית אולם המשפט והיה מוכן לצאת לדרך. באופן כללי, תידרש לבצע את הפעולות הבאות:
  • הצהרת פתיחה, שזו ההזדמנות שלך לפרוש את עובדות המקרה שלך ולומר לשופט או חבר המושבעים מה תוכיח במהלך המשפט. עליך לתכנן ולכתוב את הצהרת הפתיחה שלך כחלק מהכנתך למשפט. בנוסף, התווה את הראיות שהם יראו ואת עדות העד שהם ישמעו.
  • חקירה נגדית של עדים. על התובע לספק לך רשימת עדים לפני המשפט ועליך להתכונן לחקירה נגדית במהלך המשפט. במהלך חקירה נגדית אתה רוצה לגרום למושבעים להטיל ספק באמינותם של עדים. בעת חקירה נגדית של עד, חשוב לזכור את הדברים הבאים:
   • שאלו שאלות ישירות ומובילות, כך שלעד יהיה אפשרות מעט להסביר את תשובותיו.
   • אל תיראה כ"גירית "את העד, אחרת זה עשוי להפוך את חבר המושבעים לאוהד יותר לצד המתנגד.
   • אם עד משנה את עדותו, השתמש בעדות התצהיר שלו כדי להראות שהוא מספק עדות לא עקבית. זה עשוי לגרום לחבר המושבעים להוזיל את כלל העדות כלא אמינה.
   • אם העד עוין את עניינך, עליך להדגיש את משוא פנים כך שהמושבעים יבינו כי יתכן שעדותם אינה מהימנה לחלוטין.
  • מצגת להגנתך. לאחר שהתובע יסיים להעמיד לדין את המשפט, תהיה לך הזדמנות להתקשר לעדים ולהציג ראיות התומכות בעמדתך. על התובע להוכיח את עניינו על מנת לזכות ולכן, הנטל הוא על התובע להציג מספיק ראיות בכדי לעמוד בדרישות החוק ולשכנע חבר מושבעים.
  • התנגדויות. במהלך משפטים, עורך הדין שכנגד רשאי לנסות להציג ראיות או לחקור עד באופן שאינו מותר על פי פסיקת בית המשפט. עליך להתנגד לסוג זה של ראיות. אתה עושה זאת באמירה "אני מתנגד" ואז נותן את הבסיס החוקי להתנגדויות שלך.
  • תן טיעון סיום. לאחר שתסיים את ההגנה שלך, תהיה לך הזדמנות לומר דברי סיום למושבעים. מכיוון שהתובע חייב להוכיח את עניינם כדי לנצח, עליכם לחדש את סיפורכם על מה שקרה ולהתייחס לראיות התומכות בסיפורכם. טיעון הסיום שלך צריך להיות קצר וישיר באופן נקודתי כדי שחבר המושבעים יוכל לעקוב בקלות אחר טיעונך. בסוף, בקש מחבר המושבעים למצוא אותך לא אחראי.
אחת הסיבות שאנשים בוחרים להתגונן בבית המשפט היא משום שהם אינם יכולים להרשות לעצמם להזמין עורך דין
אחת הסיבות שאנשים בוחרים להתגונן בבית המשפט היא משום שהם אינם יכולים להרשות לעצמם להזמין עורך דין.

חלק 3 מתוך 3: ייצוג עצמך בבית משפט פלילי

 1. 1
  קח חלק באופן פעיל בביצועך. הפעם הראשונה שתצטרך לייצג את עצמך בבית משפט פלילי תהיה בקביעות שלך. בעת קביעת בית המשפט שלך בית המשפט יגיד לך מה האישומים נגדך, מהן זכויותיך החוקתיות וכי יש לך את הזכות לעורך דין. לאחר שהשופט אמר את דברם, תהיה לך הזדמנות להשיב לאישומים על ידי כניסה לתביעה. יהיה עליך להגיב באומרו לא אשם, אשם או לא מתמודד. לרוב תרצו להודות באשמה ולאלץ את התביעה ללכת למשפט ולהוכיח את עניינם. עם זאת, במצבים מסוימים, במיוחד אם ניהלת משא ומתן להסכם טיעון חיובי, אתה עלול להודות באשמה או ללא תחרות.
  • אם שהית בכלא בהמתנה לתפקידך, תהיה לך גם אפשרות לדון באופציות בערבות. לשופט בדרך כלל תהיה היכולת לשחרר אותך על פי ההכרה בעצמך, להפקיד בערבות ולהחזיר אותך לכלא עד שתפרסם את הסכום הנדרש, או לסרב להפקיד בערבות ולהחזיר אותך לכלא ללא אפשרות להשתחרר.
 2. 2
  בקש ראיות מהתובע. לאחר בקשתך, תחליף מידע עם התביעה. תהליך זה נקרא גילוי. התביעה נדרשת בדרך כלל לספק לך מידע מסוים בכדי להבטיח משפט הוגן ולאזן את הכף כי בהכרח יהיה לך קשה יותר למצוא מידע שהתביעה עשויה להחזיק. באופן כללי, אתה כנאשם תצטרך לבקש את המידע. עליכם להיות בטוחים לבקש כל הצהרות בעל פה או בכתב שביצעתם, את הרישום הפלילי שלכם, כל דיווחים, שמות של עדים מומחים ופרטי קשר, ועליכם לבקש לבדוק כל אובייקט או מסמך שיש לתביעה.
  • עם זאת, מכיוון שאתה מייצג את עצמך, ייתכן שאתה מוגבל בכמות המידע שאתה יכול לראות. התובעים מחויבים על פי החוק להגן על זהותם של עדים בזמן שהם מכינים את תיקם כדי שהעדים לא יהיו בסכנה. זו אחת הסיבות שאתה צריך לשקול ברצינות לקבל עורך דין. אם יש לך עו"ד, התובע יידרש למסור להם מידע שייתכן שלא יצטרכו לשחרר לך.
 3. 3
  תבדוק את המקרה שלך. לאחר שקיבלת את כל המסמכים שביקשת, עליך להתחיל בתהליך חקירת המקרה שלך. אם אתה לא בכלא, אתה יכול להתקשר, לשלוח דוא"ל או לדבר עם אנשים באופן אישי כדי לנסות לאסוף מידע נוסף על המקרה שלך. אם אתה בכלא, תזדקק לסיוע של מישהו אחר. אמנם ייתכן שתוכל לשלוח מכתבים ולבצע שיחות טלפון, אך חקירת מקרה בזמן שאתה נעול עלולה להיות קשה.
  • כנאשם פלילי, עליכם להיזהר ולא להיראות כעדים או קורבנות מאיימים או מאיימים. למעשה, אם אתה מתכוון לנסות לראיין עדים או קורבנות, עליך לשכור איש מקצוע שיעשה זאת.
 4. 4
  חקרו את החוק הרלוונטי. על מנת להגן על עצמך בבית המשפט, עליך להבין את התביעות המשפטיות או את האישומים נגדך ולהכין את הגנתך המשפטית. זה מחייב שתחקור את החוק הקשור למקרה שלך ותקבע אסטרטגיות כיצד להגן על עצמך בצורה הטובה ביותר על סמך התביעות המשפטיות נגדך. תוכל לקבל גישה למשאבים משפטיים במקומות הבאים:
  • אתה יכול להשתמש בספריות חוק מקומיות הפתוחות לציבור. כדי לאתר ספרייה מקומית, ערוך חיפוש באינטרנט אחר שם עירך או עיירתך וספריית המשפט ו"פתוח לציבור ". אתה יכול לבקש מהספרן למשפטים להפנות אותך למשאבים המשפטיים שאתה זקוק להם.
  • תוכל לחפש חוקים וחוקים מקומיים מקוונים בכתובת: http://findlaw.com/11stategov/indexcode.html.
  • אתה יכול גם להשתמש באתרי מחקר חוקיים מקוונים בחינם כדי לאתר מידע משפטי שיסייע להגנתך.
  • אם אתה בכלא, אתה יכול לבקש לגשת לספרייה המשפטית של הכלא, אם יש להם כזה. אם אין להם ספרים משפטיים בכלא, ייתכן שתצטרך לבקש עזרה ממישהו שאינו בכלא.
 5. 5
  השתתף בכל הדיונים המקדמיים הנדרשים. ברוב המקרים של עבירות יש מעט מאוד דיונים מקדמיים, אם בכלל. לרוב ייקבע מועד משפט ותעבור ישר למשפט אלא אם תנהל משא ומתן על הסדר טיעון. ברוב המקרים הפשעים, תשתתף בשימוע מקדים אחד לפחות לפני שתלך למשפט. בדיון מקדים זה השופט יחליט אם יש מספיק ראיות נגדך כדי לגרום לך להופיע בבית המשפט למשפט. אם השופט יחליט שאין מספיק ראיות, עניינך יידחה ותשתחרר. אם השופט יחליט שיש מספיק ראיות כדי לגרום לך לעמוד לדין, ייתכן שתוגדר שוב ויוגדר מועד משפט.
 6. 6
  הגש בקשות להחריג ראיות. לפני מועד המשפט שלך, יהיה לך זמן מוגבל לבחון את הראיות נגדיך ולהגיש בקשות לבית המשפט כדי לא לכלול כל ראיות שנאספו שלא כדין. לשם כך עליכם לכתוב ולהגיש בקשה להדחקה לבית המשפט. השופט יקרא את בקשתך ויחליט אם להעניק או לשלול אותה.
  • באופן כללי, ניתן לדכא ראיות אם הן נאספו באופן שמפר את זכויותיך החוקתיות. לדוגמא, לא ניתן להציג נשק רצח בבית המשפט אם הוא נמצא במהלך חיפוש או תפיסה בלתי חוקיים (כלומר, למשטרה לא היה צו). עם זאת, ישנם כלל חריגים לכלל זה ואם התביעה יכולה לשכנע את השופט כי קיים חריג, הראיות עדיין עשויות להיכנס.
 7. 7
  משא ומתן על הסדר טיעון. כמאמץ אחרון להימנע ממשפט, ייתכן שתרצה לנהל משא ומתן עם התביעה על הסדר טיעון אפשרי. עסקת טיעון נעשית כאשר אתה והתביעה מסכימים לתנאים מסוימים שתגיש לבית המשפט.
  • לדוגמא, ייתכן שתסכים להודות באשמה אחת ובתמורה התביעה תבטל כל האשמה אחרת שיש לה כלפיך.
   • לחלופין, אתה עשוי להסכים להודות באשמה פחותה על מנת להימנע מלהלך למשפט באשמה חמורה יותר.
   • כמו כן, אתה עשוי להסכים להודות באשמה יחידה ובתמורה התביעה תבטל כל האשמה אחרת שיש לה כלפיך.
   • בדוגמה אחרונה, ייתכן שתסכים להודות באשמה פחותה על מנת להימנע מלמשפט באשמה חמורה יותר.
  • על ידי הפצרה, תוכלו להימנע מזמן ועלות ההגנה על עצמכם במשפט, מהסיכון לעונש קשה ומהפרסום שעשוי לנבוע ממשפט.
  • עם זאת, אם אתה חף מפשע באמת ואתה מרגיש שאתה יכול להוכיח זאת, אתה לא צריך להסכים להסדר טיעון.
 8. 8
  לך למשפט. השלב האחרון בהליך הפלילי שלך יהיה המשפט. אתה ייחשב לחף מפשע עד שהתביעה תוכיח אחרת, מה שהם יצטרכו לעשות במשפטך. כמו כן, במהלך משפטך תהיה לך הזכות לשתוק ולא להעיד נגד עצמך. אם תבחר לשתוק, התביעה לא תוכל להשתמש בזה נגדך.
  • בתחילת תהליך זה, תהיה לך אפשרות לבקש משפט מושבעים או לוותר על זכות זו ולדון בשופט להכריע בעניינך. לאחר תחילת המשפט, תתנהל ותעבור את אותן המשימות כאילו היית בבית משפט אזרחי. המשמעות היא שתוכלו לספק הצהרת פתיחה, לחקור עדים נגדית, להציג את הגנתכם, להתנגד בעת הצורך ולהצהיר הצהרת סיכום.
לכל בית משפט ממלכתי ובתי משפט פדרליים יש כללים פרוצדורליים שעל כל הצדדים לנהוג עליהם בעת הבאת משפט לבית
לכל בית משפט ממלכתי ובתי משפט פדרליים יש כללים פרוצדורליים שעל כל הצדדים לנהוג עליהם בעת הבאת משפט לבית המשפט.

טיפים

 • היו מנומסים ובאים לכל אורך ההליכים. לעולם אל תאבד את העשתונות עם התביעה או עדיהם, לא משנה כמה אתה מתוסכל. היה מקצועי בכל פעם שיש עיניים בך.
 • אל תדון עם איש בפרטי המקרה שלך.
 • הגדר תמיד את מועדיך. הקדימו להופיע בבית המשפט וקבלו את הניירת שלכם מוגשת בזמן.
 • אם אתה מתקשה להבין שפה משפטית צפופה, אתה יכול לשלם לעורך דין עבור התייעצות כדי לעזור לך להבין את מצבך, גם אם אינך שוכר אותם עבור המקרה שלך.
שתוכל לקבל על ידי התקשרות לבית המשפט שלך
יהיה עליך גם לחקור את ההלכות הפדרליות או הממלכתיות, שתוכל לקבל על ידי התקשרות לבית המשפט שלך.

אזהרות

 • ייצוג עצמך בבית המשפט הוא החלטה מאוד מסוכנת שלעתים רחוקות מאוד עובדת לטובת הנאשם. וודא שאתה מבין את חומרת האישומים שלך לפני שתקבל את החלטתך. אם העונש הפוטנציאלי הוא חמור, כדאי תמיד להזמין ייעוץ משפטי.
 • אם המערכת המשפטית נוטה להטיל את אותו העונש על כל מי שהואשם בעבירה (למשל כרטיסים במהירות מופרזת), זה עשוי להיות בזבוז כסף להעסיק עורך דין. עם זאת, אם קיימת מידה רבה של שינויי גזר דין באשמתך, שקול בחום להעסיק עורך דין שיהיה מוכן יותר להגן עליך.

שאלות ותשובות

 • האם אני זכאי למשהו אם לא ניתנו לי זכויות מירנדה כשנעצרתי בגין עבירה?
  זכויות מירנדה שלך יוקראו לך רק אם המשטרה תחליט לחקור אותך. אם יש להם מספיק ראיות למעצר / תיק מבלי שהתראיינתם, לא קראו אותם.
 • באיזה שלב בתהליך זה אוכל לבקש כל סוג של הסטה או תוכנית עבריינים ראשונים?
  בדרך כלל יש תקן בהתאם לנסיבות. פעמים רבות התובע יציע זאת או שההגנה תבקש זאת במהלך הדיונים הראשוניים.
 • אילו שאלות עלי לשאול את התובע?
  כמגן, עליכם לשאול מדוע דווקא הם תובעים אתכם ולנסות להגן מפני הנקודות הללו.
 • האם זה חוקי להגיש תיק גם אם הפשע אירע לפני שלוש שנים?
  סביר להניח שכן, אבל זה תלוי בפשע. בחלק מהפשעים יש התיישנות שיכולה למנוע ממך אפשרות להגיש תביעה נגד מישהו. הייתי פונה לעורך דין לקבלת ייעוץ מותאם אישית.
 • איך אוכל להגן על עצמי אם מכרתי משקה חריף לקטינה שלא בכוונה?
  אם נתנו לך תעודת זהות מזויפת, השתמש בזה כראיה, אחרת, פשוט הסביר כיצד קרתה הטעות. אם יש לך עורך דין, קח את עצתו. היו מגניבים, כנים, ונסו לעשות רושם טוב על השופט. היו מכבדים, התלבשו טוב, ונסו לא לנהוג בעצבנות.
 • אני התובע ומייצג את עצמי בתיק אזרחי. הנאשם הוא בנק גדול. המקרה נמצא בשלב הגילוי. האם אוכל לחקור את עצמי במהלך תצהיר הנאשם?
  כן אתה יכול. הסיבה לכך היא שתובעים רשאים לחקור נגדית את רשימת העדים במהלך המשפט.
 • מואשמים בי בגרימת נזקי גוף, אך אין הוכחות פיזיות או רפואיות כלל. האם אוכל לזכות בתיק זה?
  כן, מכיוון שאין ראיות יש סיכוי טוב להימצא אשם.
 • מה אם המקרה הוא בגניבה והפריט שנמצא נבע מטעות בשכחת תשלום?
  ואז זה טיעון תקף לחלוטין מכיוון שהוא לא היה מכוון. עם זאת, זה עשוי להיות תלוי בגורמים אחרים, כמו אם האדם אזל מהחנות או לא וכו '.
 • האם אוכל להגן על בני בבית משפט בגין אישום פלילי?
  אתה יכול, כן, אבל לדעת פרוטוקולים של בתי משפט זה חיוני. ניתן להגיש דוגמאות לפסיקה כראיה ולשמש כהגנה. החוכמה היא לדעת באילו דוגמאות לפסיקה להשתמש, שכן במקרים מסוימים דוגמאות מסוימות יכולות להחזיר אש כיוון ששימשו כדוגמאות ערעור. בעת שימוש בדוגמאות הפסיקה להרכבת הגנה, העתק את הקטעים הרלוונטיים ומסר אותם לשופט. אז הוא / היא יוכל לקרוא מהטקסט את בסיס הטיעון שלך. זכור שרוב התובעים בבתי המשפט הנמוכים הם שוטרים מיוחדים רק אם אתה מדבר על חוק בריטי, בדין האמריקני הם עורכי דין, ADA וכדומה.
 • כמה אני צריך לשלם כדי להגן על עצמי בבית משפט אזרחי?
  לעורכי דין יהיה מידע זה, גם אם לא תזדקק לעורך דין.
שאלות ללא מענה
 • מה ניתן לעשות אם הואשמתי שהשתמשתי בטלפון הנייד שלי ברכב על ידי המשטרה אם רק השתמשתי בטלפון במעמד טלפון?
 • אם הוגש תצהיר כספי מזויף למדינה, האם אוכל לבקש מהשופט להפנותו לבית משפט פלילי?
 • האם זה חוקי שהורי יתבע אותי בבית משפט?
 • כיצד אוכל להגיב לבקשת גילוי מצד תובעים בבית המשפט?
 • ארוסתי מואשמת באופן כוזב בהתעללות מינית. הוא ישב בכלא 11 חודשים למרות שאין שום ראיות. המשפט בקרוב. האם יש סיכוי שהוא ישוחרר מכיוון שאין הוכחה?

תגובות (5)

 • barrett89
  הכל היה מועיל. אני לומד על כך בבית הספר והמאמר ממש עזר לי!
 • berta04
  כל המידע הדרוש להתגוננות בבית המשפט נמצא כאן. השאלות שלי נענו לגמרי. תודה.
 • wymanmarquardt
  מלא במידע ומובן.
 • willie12
  זה נותן לנו דחיפה לביטחון שלנו לתוצאה חיובית בבית המשפט. יש לנו את המסמכים הנדרשים להוכחת המקרה, וכולם יודעים על קיומם של המסמכים. תודה.
 • pjohnson
  אני שמח עם העצות שמצאתי בדף זה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail