כיצד ניתן לקבל פיצויים עונשיים ללא תביעה?

אם אתה סבור שיש לך מקרה שבו קיימים פיצויים עונשיים ואתה מאמין שאתה יכול להוכיח את כל המרכיבים הדרושים כדי
אם אתה סבור שיש לך מקרה שבו קיימים פיצויים עונשיים ואתה מאמין שאתה יכול להוכיח את כל המרכיבים הדרושים כדי לפסוק פיצויים עונשיים, תצטרך להגיש תביעה אזרחית נגד הנאשם בקרוב.

קודם כל. אינך יכול לקבל פיצוי עונשי מאיש מבלי לתבוע אותם. תביעה היא תנאי הכרחי לקבלת פיצויים עונשיים, מכיוון שקיימים פיצויים עונשיים כדי להעניש עוצר עוול חמור במיוחד, וקביעה זו יכולה להיעשות רק בבית המשפט. אמנם ניתן יהיה להשיג פשרה לפני סיום המשפט, אך כמעט תמיד תוצע הצעה להסדר מכיוון שהוחלה תביעה. גם אם מוצעת לך פשרה בגין הסכמה שלא לתבוע, אתה לא צריך לקבל אותה בשום פנים ואופן ללא ייעוץ של עורך דין.

חלק 1 מתוך 4: הבנת נזקים

 1. 1
  שקול את מטרת התביעה. על מנת להבין נזקים, ראשית עליך להבין את מטרת המערכת המשפטית האזרחית. המערכת המשפטית האזרחית, בניגוד למערכת המשפט הפלילי, היא מקום בו אדם שמרגיש כי נגרם לו עוול לא-פלילי יכול לבקש פיצוי.
 2. 2
  להבין כיצד נזקים משתלבים בתביעה. אותו פיצוי שהתובע מבקש בתביעה מגיע בצורת נזקים, או לעתים רחוקות יותר, בצווים. לפיכך, הנזקים הם סכומים כספיים המשולמים בכדי להחזיר את התובע למצב בו היה לפני שנפגעו.
  • הנזקים הנומינליים הם סכומי כסף קטנים (בדרך כלל 0,70 אירו) המשולמים לצד בתביעה שתביעתה נכונה מבחינה טכנית, אך למעשה לא נגרם לה כל פגיעה כלכלית.
  • נזק פיצוי משולם לפיצוי הצד שנפגע - להחזירם לעמדתם המקורית לפני שנפגעו. אלה כוללים נזקים בגין כאב וסבל וכן נזקים כלכליים גרידא.
  • פיצוי עונשי נפסק רק לעיתים רחוקות מאוד. פיצוי עונשי נגבה כנגד נאשם שהתנהלותו הייתה כה קשה עד כי חבר המושבעים רוצה להעניש אותם על התנהלותם, כדי להרתיע שחקנים רעים פוטנציאליים עתידיים להתנהג באופן דומה.
 3. 3
  שקול את אופי הנזקים. נזקים הם התוצאה הרצויה של תביעה. לפיכך, הם שם נרדף ל"פרס "בהקשר זה, כמו למשל," חבר המושבעים העניק למשפחת בראון 0,70 מיליון יורו בתביעת המוות הפסולה שלהם. " מכיוון שנזק הוא דבר שמושבעים פוסקים כתוצאה מתביעה, אז אדם אינו יכול "לקבל פיצויים" מבלי לתבוע. יתר על כן, פיצויים עונשיים נפסקים בפחות מ -10% מכלל המקרים. אם אינך יכול לקבל פיצויים מבלי לתבוע, זה כפול בגין פיצויים עונשיים. גם אם תזכה בתיק שלך, מאוד לא סביר שתקבל פיצויים עונשיים.
זה כפול בגין פיצויים עונשיים
אם אינך יכול לקבל פיצויים מבלי לתבוע, זה כפול בגין פיצויים עונשיים.

חלק 2 מתוך 4: להשיג את מה שאתה רוצה בלי לתבוע

 1. 1
  פשוט תשאל באופן אישי. אם אתה קורא את זה, אתה בטח מרגיש שנעשה לך עוול כלשהו, ומאמין שכתוצאה מעוולה זו, נגרם לך נזק ומגיע לך פיצוי על כך. יכול להיות שאתה צודק. אולי אפילו אתה צודק כל כך שאם אתה רק מסביר את המצב שלך לאדם שאתה חושב שעשה לך עוול, הם עשויים להסכים. לאמיתו של דבר, הם עשויים להסכים איתך בלב שלם כל כך, כי לאחר ששמעו את סיפור האבל שלך ויסכימו איתך לגבי העסקה הגולמית שלך, שהם פשוט נותנים לך את מה שאתה מבקש.
  • זו אסטרטגיה שעובדת באופן מפתיע לעתים קרובות, אז אל תנמיך אותה לחלוטין. זכור עם זאת, אחת הסיבות שזה עובד לעתים קרובות כל כך היא מכיוון שלעתים קרובות אנשים סובלים מבעיות קטנות יותר מבעיות גדולות. פעמים רבות קל יותר לפתור בעיה קטנה מבעיה גדולה יותר, וכדאי לא לצפות כאן אחרת. אם החליפה שלך נהרסה בגלל שעובד במכולת הפיל לרגלך רגליים שתיים עשרה חפיסת קולה והפחיות התפוצצו, יש לך סיכוי הרבה יותר טוב לקבל פיצוי ללא קרב אם היית מחליק על הקולה והרס. הברך שלך.
 2. 2
  שוחח עם מישהו גבוה יותר בשרשרת הפיקוד. זה יכול להיות הרבה מאוד דברים בהתאם להקשר שלך. במצב אחד זה עשוי להיות שאתה מתקשר לקו שירות הלקוחות הארגוני של זכיין גדול. במצב אחר זה יכול להיות שאתה מכניס שיחה או דוא"ל לבעל חנות או מנהל מחוז.
  • אנשים ברמות ניהול גבוהות יותר לעיתים קרובות הם בעלי דאגות אחרות מאשר מנהלים בדרגים נמוכים יותר. למשל, מנהל חנות צריך להיות אחראי על הרווחים וההפסדים של חנות בודדת, ואילו שירות לקוחות ארגוני עשוי להתעניין יותר בדאגות מוניטין.
 3. 3
  קחו את זה לרחובות - הרחובות המטפוריים. וברחובות, כמובן שאנחנו מתכוונים למדיה חברתית. פייסבוק, טוויטר ואינסטגרם (ופלטפורמות כאלה) יכולות להיות משאב שלא יסולא בפז עבור הצרכן הממורמר.
  • הסבירו את בעייתכם לעולם המדיה החברתית במונחים מדויקים אך קליטים. הבעיה שלך צריכה לחתוך את הרעש של העולם המקוון.
  • פרסם אותו בדפי העסק שאתה מרגיש שעשה לך עוול. פרסם את זה כמשוגע - לחברים, לארגונים בולטים, לתקשורת וכו '. עם כל מזל, הסיכוי לחשיפה ציבורית מכוערת רבה יגרום לעסק שעשה לך עוול לשקול מחדש את החלטתם שלא לפצות אותך. הרעיון הוא שאובדן המוניטין יעלה להם הרבה יותר מאשר לפצות את זה. לכן, כמיטב יכולתו לפצות אתכם ולמזער את הנזק.
אז אדם אינו יכול "לקבל פיצויים" מבלי לתבוע
מכיוון שנזק הוא דבר שמושבעים פוסקים כתוצאה מתביעה, אז אדם אינו יכול "לקבל פיצויים" מבלי לתבוע.

חלק 3 מתוך 4: החלטה לתבוע

 1. 1
  שקול את העלויות לעצמך. אם אינך מתקדם בתלונה, אך עדיין מרגיש שיש לתקן את תלונתך, הגיע הזמן לשקול תביעה. קחו בחשבון את הפציעה, את עלות החליפה עצמה ואת עלות הזמן והחמרה.
 2. 2
  שקול את העלויות לאחרים. זכור זאת אם סבלת מפציעה קשה, ובמיוחד אם סבל מפציעה גופנית. אם ספגת פגיעה כזו כתוצאה מרשלנות של הצד השני, עליך לשקול בחריפות תביעה.
  • זכרו, חלק מהסיבות למערכת בתי המשפט היא הקמת רשומות רשמיות. אם עסק היה רשלני באופן כרוני, וכתוצאה מכך לא רק פגיעות בעצמך, אלא פגיעות באחרים, צריך להיות רישום על כך. עסק שהתרשל פעם אחת כנראה לא יצטרך לשלם פיצויים עונשיים כלשהם. אבל עסק אשר נפצע כמה אנשים בהזדמנויות שונות עשוי להיות הורה לשלם פיצויים עונשיים, ואם כי הוא כל כך לא ירתיע אותם מתוך רשלנות בעתיד, הם צריכים לשלם פיצויים עונשיים. אז גם אם הנטייה הראשונה שלך היא לא לערב את מערכת בתי המשפט, זכור כי זה עשוי להשפיע על אחרים בעתיד.
 3. 3
  מצא עורך דין טוב. פנה לשירות הפניות של עורכי הדין של המדינה שלך והתיישב להתייעצות עם עורך דין. הם יכולים להקשיב לבעיה שלך ולתת לך דעה מקצועית משלהם לגבי היתרונות של המקרה שלך. לקבלת פרטים נוספים על בחירת עורך דין, ראה שכירת עורך דין לדין או החלט אם שכרת את עורך הדין הטוב ביותר לנושא שלך לקבלת פרטים נוספים.
תביעה היא תנאי הכרחי לקבלת פיצויים עונשיים
תביעה היא תנאי הכרחי לקבלת פיצויים עונשיים, מכיוון שקיימים פיצויים עונשיים כדי להעניש עוצר עוול חמור במיוחד, וקביעה זו יכולה להיעשות רק בבית המשפט.

חלק 4 מתוך 4: פיצוי עונש

 1. 1
  דע את סוגי התיקים המאפשרים פיצויים עונשיים. באופן כללי, פסקי נזק עונשיים נמצאים לרוב במקרי נזיקין ותביעות נזקי גוף. מדובר בעניינים אזרחיים (בניגוד לעניינים פליליים) הכרוכים בהתנהגות חמורה במיוחד של הנאשם. לדוגמא, נזקים עונשיים עשויים להיות זמינים בתביעת מוות שלא כדין או במקרה של רשלנות חמורה.
  • בדרך כלל אין נזקים עונשיים בתיקים בחוזים.
 2. 2
  בדקו מה עליכם להוכיח על מנת לקבל פיצויים עונשיים. על מנת לקבל פיצויים עונשיים, רוב בתי המשפט ידרשו ממך לספק מספר גורמים משפטיים. אלמנטים אלה כוללים:
  • יש לפסוק לתובע סוג אחר של נזקים בפועל, שיכללו נזקים פיצויים, סמלי או השבתיים. פיצוי עונשי לעולם אינו ניתן לבד.
  • הנאשם בוודאי פעל באופן שעולה מעל רשלנות פשוטה. ברוב המקרים, הנאשם יצטרך לפעול בתכלית או בזדון.
  • נזקים עונשיים בדרך כלל זמינים רק כאשר התובע נפגע ישירות.
  • נזק עונשי חייב להיות "ביחס יחסית" לנזקים בפועל.
 3. 3
  הגשת תביעה. אם אתה סבור שיש לך מקרה שבו קיימים פיצויים עונשיים ואתה מאמין שאתה יכול להוכיח את כל המרכיבים הדרושים כדי לפסוק פיצויים עונשיים, תצטרך להגיש תביעה אזרחית נגד הנאשם בקרוב. כדי להגיש תביעה, יהיה עליך לנסח ולהגיש תלונה לבית משפט עם סמכות משפטית בתיק. אם אינך בטוח כיצד למלא תלונה או היכן להגיש אותה, פנה לאתר בית המשפט המקומי שלך או בקר בבית המשפט. אישית.
  • כשתמלא את תלונתך, יהיה עליך להודיע לבית המשפט כי אתה מבקש פיצויים עונשיים. אי שם בתלונה שלך, ציין את סכום הנזק שאתה מבקש ואת הרציונל שמאחורי המספר שלך.
 4. 4
  קח את התיק שלך למשפט. לאחר הגשת התביעה תצטרך להעביר את התיק עד למשפט. אם אתה רוצה פיצויים עונשיים, אינך יכול להסדיר את עניינך לפני המשפט. על מנת לעשות זאת, יהיה עליכם לקחת חלק בגילוי, בדיונים שקדמו למשפט ובהליכי משפט אחרים שהשופט עשוי לדרוש.
 5. 5
  לשכנע שופט או חבר מושבעים לפיצוי עונשי. לאחר תחילת משפטך, יהיה עליך לשכנע שופט או חבר מושבעים מדוע יש להעניש את הנאשם עם פיצויים עונשיים. אם אתה יכול לשכנע את השופט או המושבעים שאתה עומד בכל הדרישות, הם עשויים לפסוק פיצויים אלה. לעיתים קרובות קשה לבית המשפט לקבוע את סכום הנזק העונשי שיש לפסוק. אתה יכול לעזור לשופט או חבר המושבעים על ידי ביצוע ההנחיות של מדינתך ועל ידי קריאת תיקים בבית משפט בעבר הנוגעים לפסקי עונש.

שאלות ותשובות

שאלות ללא מענה
 • האם ניתן לתבוע תאגיד בגין חוסר יכולת משפיעה?

תגובות (1)

 • siennaparker
  אני נלחם על חיי כדי להוכיח את חפותי ויש לי עו"ד ציבורי. אני זקוק לעזרה בכדי להשיג עורך דין שיעזור לי להוכיח את חפותי. המדריך הראה לי אסטרטגיות עומק נהדרות שיעזרו לי בתהליך. תודה לך, מדריך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לצאת מחוזה שכירות?
 2. כיצד לייצג את עצמך בבית המשפט (ארה"ב)?
 3. איך להימנע מתו חניה?
 4. איך להיות עורך דין משלך בבית המשפט?
 5. כיצד לערער על כרטיס מצלמת תנועה?
 6. איך להילחם בכרטיס סלולרי?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail