כיצד זכויות יוצרים בקנדה?

כדי להגיש בקשה לזכויות יוצרים בקנדה, התחל בביקור באתר משרד הקניין הרוחני הקנדי ולחץ על "זכויות יוצרים" בראש העמוד. לאחר מכן בחר "רשום את זכויות היוצרים שלך" כדי להקים חשבון ולשלם את דמי היישום. ברגע שיש לך חשבון, היכנס למילוי יישום התיוק האלקטרוני וודא שאתה בוחר את הקטגוריה המתאימה לזכויות היוצרים שלך, כגון מוסיקה או יצירה ספרותית. לאחר שבדקת פעמיים את בקשתך כדי לוודא שהיא נכונה, הגש אותה באופן מקוון וצפה להמתין עד שבוע לקבלת אישור הרישום. לקבלת ייעוץ ממבקר המשפטי שלנו כיצד להגן על זכויות היוצרים שלך אם מישהו משתמש בו ללא רשות, המשך לקרוא.

זכויות יוצרים יפוגו 50 שנה לאחר מותו של יוצר היצירה המוגנת בזכויות יוצרים
על פי חוק זכויות היוצרים הקנדי, זכויות יוצרים יפוגו 50 שנה לאחר מותו של יוצר היצירה המוגנת בזכויות יוצרים.

לזכויות יוצרים משהו פירושו לטעון שאתה הבעלים של אותה יצירה אינטלקטואלית, כגון ציור או שיר, סיסמה מסחרית, ציון מוזיקלי או תוכנית מחשב. כדי שיחול על זכויות יוצרים, היצירה חייבת להיות כבר נוצרת; אינך יכול לזכות בזכויות יוצרים על הרעיון ליצירה יצירתית. על פי החוק הקנדי, זכויות יוצרים מרומזות קיימות אוטומטית כאשר היצירה המקורית נוצרת, אך רישום זכויות היוצרים מגן על אותה יצירה ומוודא שאתה היוצר והבעלים. חשוב ללמוד כיצד זכויות יוצרים בקנדה, במקרה שתצטרך להראות לבית משפט בבעלותך יצירה המוגנת בזכויות יוצרים.

חלק 1 מתוך 2: הגשת בקשה לרישום זכויות היוצרים שלך

 1. 1
  וודא שאתה זקוק לזכויות יוצרים. כל שלושת אלה מספקים הגנה משפטית, אך מכסים צורות שונות של חומר. אם יצרתם מיתוג מסחרי או המצאה חדשה, ולא יצירה יצירתית, יתכן שתצטרכו לבקש סימן מסחרי או פטנט, ולא זכויות יוצרים.
  • זכויות יוצרים מכסות יצירה אמנותית מקורית (מוזיקלית, אמנותית, ספרותית או דרמטית) ומעניקה ליוצר היצירה את הזכות החוקית הבלעדית להעתיק ולבצע את היצירה.
  • סימני מסחר נועדו להגן על מותגים מסחריים; הם מגבילים את השימוש במילים ועיצובים ספציפיים המתארים מותג ספציפי.
  • פטנטים מגנים על פיתוח טכנולוגיה חדשה, או שיפורים שבוצעו בטכנולוגיות הקיימות כבר. פטנט מגביל את הייצור והמכירה של המצאה.
 2. 2
  בקר באתר משרד הקניין הרוחני הקנדי (CIPO). כמעט כל תהליך רישום זכויות היוצרים הקנדי מתבצע באופן מקוון, דרך אתר CIPO. אתר זה מכיל את כל המידע הרלוונטי להגשת זכויות יוצרים בקנדה.
 3. 3
  לחץ על "זכויות יוצרים" בראש הדף. האתר ממליץ למבקרים לקרוא את "המדריך לזכויות יוצרים" לפני שמתחילים בהליך הגשת הבקשה לזכויות יוצרים.
  • לחץ על הקישור "מדריך לזכויות יוצרים" ולמד את המידע בדף זה. זה יספק מידע על מהי זכויות יוצרים, על מה היא מגנה, כמה זמן זכויות היוצרים בקנדה, ויספק נקודות מפורטות נוספות לגבי הכנה והגשת בקשתך לרישום זכויות יוצרים.
  כדי שיחול על זכויות יוצרים
  כדי שיחול על זכויות יוצרים, היצירה חייבת להיות כבר נוצרת; אינך יכול לזכות בזכויות יוצרים על הרעיון ליצירה יצירתית.
 4. 4
  חזור לדף הראשי של "זכויות יוצרים" ולחץ על "רשום את זכויות היוצרים שלך. " קישור זה יעזור לך להתחיל ברישום זכויות היוצרים שלך בקניין רוחני.
 5. 5
  קרא את הדף ולחץ על הקישור "חשבון קנדה בתעשייה שלי". לפני שתלחץ על קישור טופס הבקשה להגשת דואר אלקטרוני בנושא זכויות יוצרים, יהיה עליך להגדיר חשבון תעשיה קנדה. זה יאפשר לך לשלם עבור דמי הבקשה.
  • עליך ליצור את שם המשתמש והסיסמה שלך כבר מכיוון שהטופס נמצא בשרת מאובטח.
 6. 6
  לחץ על "התחבר ליישום התיוק האלקטרוני בזכויות יוצרים" ומלא את הבקשה. תוכלו למלא ולהגיש את כל הבקשה מקישור זה. כדי לרשום את זכויות היוצרים שלך, יהיה עליך לתאר את היצירה שלך ולמקם אותה בקטגוריה: צילום, מוסיקה, יצירה אמנותית, יצירה ספרותית או יצירה דרמטית.
  • אם העבודה שלך משתלבת במספר קטגוריות, עדיין תצטרך לבחור אחת מהקטגוריות. בחר את אחד המתאים ביותר לעבודה שלך.
  • קרא את הבקשה שלך כדי לוודא שהיא נכונה ומלאה.
  • לרשומות הפרטיות שלך, הדפס את היישום שהושלם או שמור אותו בכונן הבזק.
 7. 7
  שלם עבור בקשת זכויות היוצרים. CIPO מקבלת צורות תשלום שונות, כולל כרטיסי אשראי וחיוב, צ'קים, העברות בנקאיות וחשבונות פיקדון.
  • מעמוד זכויות היוצרים הראשי, לחץ על "הצג עמלות" במרכז המסך שלך כדי לראות את העמלות החלות.
  • בצע תשלום באינטרנט באמצעות אחת משיטות התשלום המקובלות. תשלום עבור רישום זכויות יוצרים עולה 37 €
  • אם אין לך כרטיס אשראי או מעדיף שלא להשתמש בכזה, הגדר חשבון הפקדה של CIPO. שלח דוא"ל למשרד הכספים, התכנון והניהול המשולב של CIPO כדי להגדיר את חשבונך. אתה יכול גם לפתוח חשבון על ידי דיוור מידע למשרד CIPO ב Place du Portage 1, קומה 3, חדר 304 C, גטיניו, קוויבק, K1A 0C9.
  • יהיה עליך לשלם 49 € אם תפתח חשבון הפקדה של CIPO כדי לשלם עבור בקשת זכויות היוצרים שלך.
 8. 8
  קבל את תעודת ההרשמה שלך. לאחר הגשת טופס ההרשמה, באופן מקוון או בדואר או בפקס, תקבל תעודת רישום תוך חמישה עד שבעה ימי עסקים.
  • אם יש בעיה בבקשתך שהגישה, CIPO תודיע לך תוך שבוע מיום הגשתך.
כל יצירה המוגנת בזכויות יוצרים צריכה להיות מסומנת בסמל זכויות היוצרים - ושמו של בעל זכויות היוצרים
כל יצירה המוגנת בזכויות יוצרים צריכה להיות מסומנת בסמל זכויות היוצרים - ושמו של בעל זכויות היוצרים, ואחריה השנה שבה פורסמה היצירה.

חלק 2 מתוך 2: הגנה על זכויות היוצרים שלך

 1. 1
  הוסף הודעת זכויות יוצרים ליצירה שלך ולכל ההעתקים המורשים. כל יצירה המוגנת בזכויות יוצרים צריכה להיות מסומנת בסמל זכויות היוצרים - ושמו של בעל זכויות היוצרים, ואחריה השנה שבה פורסמה היצירה. זה יאפשר לאחרים לדעת שהיצירה היא יצירה יצירתית מקורית, וכי הם לא יכולים לשחזר את העבודה באופן חוקי או למכור רפרודוקציה.
  • זכור כי היצירה היצירתית שלך עדיין מוגנת בזכויות יוצרים, גם אם לא מופיע עליה סמל "©". סמל מודפס משמש בעיקר כדי להזכיר לאחרים כי העבודה שלך כבר זכויות יוצרים, והוא לא שלהם להתרבות.
 2. 2
  עצור הפרות של זכויות היוצרים שלך. אם אתה נוכח שאדם או חברה משחזרים או מוכרים את היצירה המוגנת בזכויות יוצרים שלך ללא רשותך, הצעד המשפטי הנכון הוא לשלוח להם מכתב "הפרת זכויות יוצרים" להפסיק ולהפסיק.
  • המכתב Cease and Desist מודיע על הבעלות שלך על היצירה המוגנת בזכויות יוצרים, ומבקש כי המפר יפסיק להשתמש ביצירת היצירה המוגנת בזכויות יוצרים.
  • עורך דין (או לעיתים קרובות אתר של משרד עורכי דין) יכול לספק לך מכתב טופס; יהיה עליך למלא פרטים ספציפיים.
 3. 3
  פנה לבית המשפט את המפר זכויות יוצרים. אם העבריין ממשיך להפר את זכויות היוצרים שלך, אתה יכול לפנות אותם לבית המשפט כדי לתבוע פיצויים. השופט רשאי גם להוציא צו הפסקת הפסקה, האוסר על המפר להשתמש בחומר המוגן בזכויות יוצרים שלך.

טיפים

 • על פי חוק זכויות היוצרים הקנדי, זכויות יוצרים יפוגו 50 שנה לאחר מותו של יוצר היצירה המוגנת בזכויות יוצרים. משמעות הדבר היא כי במשך 50 שנה לאחר מותך, אין אנשים או חברות בלתי מורשים שיכולים לשחזר את היצירה המוגנת בזכויות יוצרים שלך. לאחר פקיעת זכויות היוצרים, לא ניתן לחדש אותה.
 • בעלות זכויות היוצרים על יצירה מעניקה לך את הזכות הבלעדית להעתיק חלק או את היצירה כולה לפי בחירתך.
 • לאחר שרשמת קניין רוחני, יש לך את הזכות לשנות את הצורה החומרית של היצירה האינטלקטואלית. לדוגמה, אתה יכול להמיר רומן לתסריט או מחזה לרומן. יש לך גם את הזכות למנוע מאחרים ליצור עותקים של עבודתך.
  כמה זמן זכויות יוצרים בקנדה
  זה יספק מידע על מהי זכויות יוצרים, על מה הוא מגן, כמה זמן זכויות יוצרים בקנדה, ויספק נקודות מפורטות נוספות לגבי הכנה והגשת בקשתך לרישום זכויות יוצרים.
 • גם אם מכרת או הקצבת את זכויות היוצרים לאדם או לתאגיד אחר, זה נמשך עד 50 שנה לאחר מותך.

אזהרות

 • אל תגיש עותק של עבודתך בעת רישום זכויות היוצרים. קנדי הקניין הרוחני המשרד חוזר כול עבודות שנשלחו למשרד שלה.

דברים שתזדקק להם

 • מחשב עם גישה לאינטרנט
 • מדפסת
 • כונן פלאש
 • כרטיס אשראי או חשבון פיקדון CIPO

שאלות ותשובות

 • האם זכויות יוצרים על יצירה יצירתית פירושו שבן משפחה אינו יכול ליהנות ממנה לאחר מותי? אם אני רוצה שזה יקרה, האם עלי להכניס זאת לצוואתי?
  זכויות יוצרים פירושו בדרך כלל ש"אחוזתך "תמשיך לקבל הטבות ממנה לאחר מותך, כאשר ההכנסות בדרך כלל יועברו לבני משפחתך. עם זאת, אחוזות אמנים מסוימות מנוהלות לא נכון על ידי סוכנים ועורכי דין, כך שאם אתה רוצה להיות בטוח שמשפחתך תרוויח, עדיף להכניס זאת לצוואתך. שוחח עם עורך הדין שלך על הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.
 • מה אם מישהו אחר אומר שהוא הבעלים של הקניין הרוחני שלי?
  שב עם עורך דין ודון באפשרויות לאחזור נכס זה. הנכס המדובר הוא רכושך, ולכן עם כמה נימוקים משפטיים בכיס שלך, אתה יכול להגן על התדמית שלך ולהשיב את זכויות הרכוש האבוד שלך.
 • האם אוכל לעשות זכויות יוצרים על אתר שיצרתי?
  כן, אם תוכן האתר שלך מקורי, ניתן להגן עליו בזכויות יוצרים. אם זה עותק של משהו אחר, אזי לא ניתן להגן עליו בזכויות יוצרים.
 • האם אוכל זכויות יוצרים על ביטוי או ביטוי?
  זה יהיה סימן מסחרי, ולא זכויות יוצרים. גם אם היית מצליח לרשום ביטוי או ביטוי, כשהוא קצר כל כך, כל אחד יכול להשתמש בו תחת "שימוש הוגן".
 • אני רוצה להתחיל לשים ביטוי על המוצרים שלי ולהפוך אותו למותג שלי. האם אוכל לסמן אותו?
  זה בהחלט אפשרי. זה תלוי כמה ייחודי הביטוי והאם הוא כבר בשימוש. ככל הנראה לא הצלחתם לסמן את המסחר "אני אוהב את זה" או "אני אוהב את זה", למשל, מכיוון שהראשון הוא כללי מדי, ושניהם דומים מדי לסיסמת מקדונלד'ס.
 • האם אוכל זכויות יוצרים על שמי
  אינך יכול לזכות בזכויות יוצרים על שמך, אך ניתן לסמן אותו. ברנדון סנדרון רשם את שמו שלו כסימן מסחרי בבעלות החברה שלו, למשל.
 • האם אוכל לקבל זכויות יוצרים על מתכון (מתכון אוכל)?
  לא. אתה יכול לסמן את שם המתכון שלך, וניתן לרשום פטנט על המתכון עצמו, אם כי מרבית הניסיונות לפטנט על מתכונים נכשלים (מסיבות משפטיות מגוונות שיפורטו להיכנס לכאן).
 • האם מישהו יכול לזכות בזכויות יוצרים על מושג כמו "אדם בטוקסידו על בקבוק" או "פרחים שמסתובבים סביב החלק העליון של כלי המשקה"? ואם מישהו מסוגל, אז איך זה מתקיים באופן חוקי?
  דברים מסוג זה יכולים להיות מוגנים בסימן מסחרי, ולא בזכויות יוצרים. הטענה היא שמדובר במאפיין ייחודי של מותג וכי עותקים שלו יבלבלו את הצרכנים. שתי הדוגמאות שלך ככל הנראה כלליות כל כך עד כי ניסיון לסמן אותן ייכשל. לדוגמא, לקדברי סימנים מסחריים על סמלי הלוגו שלהם ועל הגוון הסגול המדויק המשמש את מוצריהם.
 • האם אוכל לזכות בזכויות יוצרים על קרם גוף או רק על הלוגו שלי כדי לזהות את המוצר שלי?
  הלוגו שלך יכול להיות בסימן מסחרי ולא בזכויות יוצרים. ניתן גם לסמן את שם קרם הגוף שלך. יתכן שתוכל לרשום פטנט על התכשיר (מתכון) לקרם הגוף שלך, אך ניסיונות לפטנט על מוצרי קוסמטיקה, בשמים, אוכל ומשקאות בדרך כלל נכשלים.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail