כיצד להגן על זכויות היוצרים של תוכנית טלוויזיה או סרט?

אם יצרת את הסרט או תוכנית הטלוויזיה שלך באופן עצמאי
אם יצרת את הסרט או תוכנית הטלוויזיה שלך באופן עצמאי, יש לך זכויות יוצרים בה.

אם עשית סרט או תוכנית טלוויזיה באופן עצמאי, רכשת זכויות יוצרים על היצירה המקורית שלך ברגע שהפקת אותה בצורה מוחשית. זכויות יוצרים אלה מעניקות לך את הזכויות הבלעדיות, בין היתר, להעתיק, למכור ולהפיץ את היצירה שלך, או להעניק רישיון לאנשים אחרים לעשות את הדברים בשבילך. חשיבות בזכויות יוצרים חשובה, אך הגנה על זכויות יוצרים היא עניין אחר לחלוטין. להלן מספר רעיונות שיעזרו לך בתהליך זכויות היוצרים באירופה.

חלק 1 מתוך 4: רישום זכויות היוצרים שלך

 1. 1
  אשר שאתה הבעלים החוקי של זכויות היוצרים. בדרך כלל יש לך את הזכות לתבוע זכויות יוצרים על היצירה שלך אם יצרת אותה - אלא אם כן מדובר ביצירה להשכרה. אם שילמתם ליצירת משהו עבור מישהו אחר, אינכם יכולים לתבוע את זכויות היוצרים.
  • אם יצרת את הסרט או תוכנית הטלוויזיה שלך באופן עצמאי, יש לך זכויות יוצרים בה. אם קיבלת מימון ממישהו אחר או התרת למישהו אחר להפיק את עבודתך, על חוזה ההפקה שלך לציין מי הבעלים של זכויות היוצרים על היצירה.
 2. 2
  מלא בקשה לרישום זכויות יוצרים. למרות שאינך צריך לרשום את זכויות היוצרים שלך בכדי ליהנות מהזכויות הבלעדיות שלך, אתה צריך לרשום זאת אם ברצונך להגיש תביעת הפרה לבית המשפט הפדרלי.
  • זכויות יוצרים רשומות מהווה גורם מרתיע מאוד עבור מי שיעתיק את עבודתך ללא אישור.
  • תוכל למצוא יישום באתר משרד זכויות היוצרים של ארה"ב. תוכל למלא אותו באופן מקוון או להדפיס ולשלוח אותו בדואר. אם תירשם באופן מקוון, תשלם דמי רישום נמוכים יותר ותוכל לבדוק את מצב הבקשה שלך בכל עת.
 3. 3
  שלמו את דמי ההרשמה. משרד זכויות היוצרים האמריקני לא יעבד את בקשתך עד שתשלם את העמלות הנדרשות לרישום זכויות היוצרים שלך.
  • אם אתה רושם זכויות יוצרים ביצירה אחת באופן מקוון ואתה התובע היחיד, תשלם רק 26 € אם אתה רושם זכויות יוצרים בתוכנית טלוויזיה, עם זאת, ייתכן שיהיה עליך להשתמש ברישום סדרתי עבור כל פרק בתוכנית. דמי הרישום שלך יהיו 41 €. תוכל להשתמש בכרטיס אשראי או כרטיס חיוב כדי לשלם דמי רישום באופן מקוון.
  • אם תשלח בקשה לנייר בדואר, תצטרך לכלול צ'ק או הזמנת כסף בסך 63 אירו
 4. 4
  כלול עותקי פיקדון. בקשה מלאה לרישום זכויות יוצרים חייבת לכלול עותק מלא של עבודתך שיופקד אצל ספריית הקונגרס.
  • אם אתה מגיש באופן מקוון, אתה יכול להגיש עותק של הסרטון שלך באמצעות כל אחד מסוגי הקבצים המקובלים:.avi,.mov,.mpg ו-.wmv.
  • אם אתה שולח עותק מודפס של הבקשה שלך, אתה יכול להגיש איתה עותק דיגיטלי של הסרט או תוכנית הטלוויזיה שלך בדיסק, או שאתה יכול להגיש קלטת או סרט. בנוסף לעותק השלם היחיד של הסרטון שלך, עליך לכלול תיאור כתוב נפרד של תוכנו כגון הודעה לעיתונות או תקציר.
זכויות יוצרים רשומות מהווה גורם מרתיע מאוד עבור מי שיעתיק את עבודתך ללא אישור
זכויות יוצרים רשומות מהווה גורם מרתיע מאוד עבור מי שיעתיק את עבודתך ללא אישור.

חלק 2 מתוך 4: מעקב אחר השימוש בעבודה שלך

 1. 1
  הבן את אחריותך כבעל זכויות יוצרים. גם אם רשמת את זכויות היוצרים שלך, אתה נשאר אחראי לוודא שלא הופרות זכויותיך. המשמעות היא שאם מישהו משתמש בעבודה שלך ללא רשותך ומפר את אחת מהזכויות הבלעדיות שלך, זה תלוי בך לגרום להם להפסיק.
  • מכיוון שניתן להעתיק ולהפיץ דברים באינטרנט יחסית יחסית, עליכם לפקוח מקרוב על אופן השימוש בתוכן שלכם על ידי אחרים באינטרנט - במיוחד אם פרסמתם אותו באתר סטרימינג בווידיאו או הפכתם אותו לזמין. להורדה דיגיטלית.
 2. 2
  כלול הודעות על זכויות יוצרים בכל עבודותיך. בדומה להדבקת מדבקת אזעקה לרכב על חלון מכוניתך כדי להרחיק גנבים, כך גם הודעת זכויות יוצרים תגרום לגנבי הקניין הרוחני לחשוב פעמיים על העתקת עבודתך.
  • הודעה כבר לא נדרשת כדי לשמור על הגנת זכויות יוצרים, אך הודעה מנוסחת בחוזקה עשויה להיות בעלת השפעה מרתיעה.
  • אם יש לך אתר משלך, הורד תג או סמל מאתר בדיקת תוכן כפול כדי להזהיר מבקרים מפני גניבה ממך.
  • התקן קוד שמשבית קליקים ימניים בבלוג שלך או משחית את התוכן אם הוא מועתק כך שלא ניתן יהיה להפעיל אותו עוד.
 3. 3
  השתמש בכלים העוקבים אחר האינטרנט ומזהים תכנים כפולים. מספר כלים ושירותים חינמיים ברשת יכולים לעבוד יחד כדי למצוא אתרים אליהם מועתקת עבודתך.
  • הפעל חיפוש אחר הסרט או תוכנית הטלוויזיה שלך בכל מנועי החיפוש הגדולים, והגדר התראה כך שתקבל דוא"ל כאשר עבודה חדשה תופיע באופן מקוון שתואם לחיפושים אלה. זה יכול לחסוך לך הרבה זמן ומאמץ.
  • הוסף שירות בחינם כגון Copygator כדי לחפש תוכן באינטרנט שמשכפל תוכן בבלוג שלך. שימו לב, עם זאת, ששירות זה עשוי להעלות הרבה תוצאות חיוביות שגויות ולא יהיה שווה את המאמץ אם יש לכם בלוג בפלטפורמה, כמו Tumblr או WordPress, שמאפשר למשתמשים אחרים לבצע מחדש את העבודה שלכם עם ייחוס מלא.
 4. 4
  שקול להירשם לשירות למעקב אחר הפרות. אם השקעתם הרבה זמן וכסף ביצירות שלכם, תוכלו לשקול להירשם לשירות כמו Copyrighthandler.com שיעקוב אחר עבודתכם באופן מקוון וישלח אוטומטית מכתבי דרישה להתיישבות למפרים.
משרד זכויות היוצרים האמריקני לא יעבד את בקשתך עד שתשלם את העמלות הנדרשות לרישום זכויות היוצרים שלך
משרד זכויות היוצרים האמריקני לא יעבד את בקשתך עד שתשלם את העמלות הנדרשות לרישום זכויות היוצרים שלך.

חלק 3 מתוך 4: משא ומתן עם מפרים

 1. 1
  בדקו את זהות המפר. אם אתה מוצא מישהו שמשתמש בעבודה שלך ללא רשותך, הקדש זמן לברר מי הם לפני שאתה מנסה ליצור איתו קשר.
  • לדוגמא, אם המשתמש מתגלה כילד, יתכן ולא שווה את הזמן או המאמץ לעסוק בהם.
  • בדוק במידע ה- Whois של האתר כדי לגלות מי רשם את הדומיין. ואז בררו את ספק שירותי האינטרנט של המפר ומי מארח את אתר האינטרנט של המפר.
 2. 2
  הציעו לרישיון העבודה. לאחר שזיהית את הבעלים של האתר המשתמש בעבודה שלך ללא אישור, שלח לו מכתב שהציג את עצמך והציע לתת לו אישור.
  • היו אדיבים ומקצועיים. אל תזכיר אפילו הפרה של זכויות יוצרים. פשוט תגיד שציינת שהם פרסמו את עבודתך באינטרנט, שהתחנפת להם שהם נהנו מזה, וציין מה תרצה בתמורה. אולי אתה מעוניין לייחס אותך רק ככותב, או שאתה רוצה שיקשרו לאתר שלך.
  • אפשרות פופולרית נוספת, ללא רישיון, היא לספק להם קישור קמעונאי כדי שמבקרי האתר יוכלו לרכוש את העבודה שלך באופן חוקי. אם האתר מקבל תנועה רבה, הדבר עלול לגרום למכירות עבורך שעולות על כל כסף שהיית מקבל מרשיון.
  • אם אתה רוצה להציע רישיון קפדני לעבודה, הסביר את התעריפים שלך ואת האפשרויות הקיימות ותן להם את האפשרות לחזור אליך.
  • תן להם מועד אחרון להגיב, אך אל תאיים עליהם.
 3. 3
  שלח מכתב להפסקת התפטרות. אם המועד האחרון שלך חלף, לא שמעת מהפרה, והתוכן שלך לא הוסר, קח את הדברים צעד קדימה על ידי שליחת מכתב רשמי להפסקת סיום.
  • בדוק שוב באתר שלהם לפני שתשלח את המכתב. לפעמים בעל אתר נבהל או נבוך ממכתב כמו הראשון ששלחת, גם אם כתבת אותו בנימה מנומסת וידידותית. במקרה כזה הוא רשאי פשוט להסיר את התוכן שלך מהאתר מבלי לומר דבר.
  • בדקו את האתר ביסודיות. ייתכן שהבעלים העביר אותה לכתובת חדשה, או שהוא התאריך אותה בניסיון לרצות אותך.
  • שקול לקבל עורך דין קניין רוחני לנסח את מכתב הפסקת-ההפסקה שלך. מכיוון שאתה מאשים אותם בהפרת זכויותיך, ואתה מאיים בהליכים משפטיים אם העניין לא יפתר, אתה רוצה לוודא שהנוסח נכון.
 4. 4
  נצל את הוראות ההסרה של DMCA. חוק Digital Millennium Copyright Copyright מחייב מארחי אתרים להעסיק סוכן DMCA ולהסיר תוכן שהם מארחים המפר זכויות יוצרים של מישהו. מילוי דרישה זו מאפשר למארחי אתרים לטעון שהם פטורים מאחריות בגין ההפרה.
  • אם האתר הוא בלוג או דף אחר שמתארח על ידי שירות בלוגים כגון WordPress או Tumblr, ייתכן שתמצא בו טופס למילוי המודיע לסוכן כי מישהו מפר את זכויותיך. באתר המפר אמורים להיות קישורים ל"חוקי "או" זכויות יוצרים "בחלק העליון או התחתון של הדף.
  • באפשרותך להשתמש באפשרות זו רק אם פרסמת את העבודה באופן מקוון לפני שהמפר עשה זאת. אחרת אתה לא יכול להוכיח שהם העתיקו את זה ממך ולא להפך.
  • כלול עותק של מכתביך למפר, או הציע לספק אותם על פי בקשה, מכיוון שחלק משירותי הבלוגים רוצים שתנסה ליצור קשר עם בעל הבלוג בעצמך לפחות פעם אחת לפני שתשתמש בהגשת בקשת הסרה של DMCA.
  • לאחר שתשלח את הטופס, המארח יבדוק את תביעתך ויסיר את הפוסט אם הוא מוצא לטובתך, בדרך כלל תוך 24 שעות.
בקשה מלאה לרישום זכויות יוצרים חייבת לכלול עותק מלא של עבודתך שיופקד אצל ספריית הקונגרס
בקשה מלאה לרישום זכויות יוצרים חייבת לכלול עותק מלא של עבודתך שיופקד אצל ספריית הקונגרס.

חלק 4 מתוך 4: הגשת תביעות בגין הפרה

 1. 1
  התייעץ עם עורך דין זכויות יוצרים. אם כל המאמצים האחרים להגן על זכויות היוצרים נכשלו, ואתה מעוניין להגיש תביעת הפרה, זה טובתך לדבר עם עורך דין.
  • חוק זכויות יוצרים הוא מורכב מאוד, ונהלים של בתי משפט פדרליים יכולים להיות קשים לניווט. אם תגיש תביעת הפרה בכוחות עצמך, אתה צפוי להכיר את החוק והחוקים הרלוונטיים באותה מידה כמו שעורך דין עושה.
 2. 2
  שוחח עם עורך הדין בעלויות תביעת הפרה. העלויות כוללות יותר משכר טרחת עו"ד ורווחים שאיבדת כתוצאה מההפרה.
  • עורכי דין לקניין רוחני בדרך כלל לא נוקטים בהסדר דמי מגירה, ועורך הדין שלך לבדו יעלה לך כמה מאות דולרים לשעה, לא כולל דמי הגשה.
  • זכור כי התדיינות בתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים עשויה להימשך שנים. אם אינך עומד לזכות מאוד בנזקים כספיים, ייתכן שלא תרצה שהעניין יתלה מעל לראשך ויגרום לך ללחץ כל כך הרבה זמן.
 3. 3
  שקול גישור. תביעות רבות מוסדרות לפני שהן הולכות למשפט. יתכן ששווה לך זמן וכסף לשכור מתווך ולנסות לפתור את הסכסוך בצורה כזו.
  • מגשר הוא צד שלישי מקצועי וניטרלי שמפגיש אתכם ואת המפר ומאפשר תקשורת כדי שתוכלו להגיע להחלטה נעימה.
  • גישור יכול להיות בעל ערך במקרי זכויות יוצרים, מכיוון שהחוק עשוי להיות מעורפל יחסית, והסיכויים להחלמה משמעותית עשויים להיות נמוכים.
 4. 4
  הגש תלונה לבית המשפט הפדרלי. אם אתה נשאר מחויב לשימוש בתביעת הפרה כדי להגן על זכויות היוצרים בתכנית הטלוויזיה או בסרט שלך, עליך להגיש תלונה לבית המשפט המחוזי הפדרלי המתאים יחד עם אגרת הגשה בסך 300 אירו לפתיחת תביעה אזרחית.
  • ערכאות משפטיות מסוימות דורשות ממך להגיש טופס למשרד זכויות היוצרים האמריקני כדי להודיע על הגשת תביעת הפרה. באחרים ממלא פקיד בתי המשפט טופס זה ויגיש עבורך.
  • אם שום דבר אחר, המפר עשוי להיות מוכן יותר להתיישב כאשר מוגשת לו תלונה פדרלית.

שאלות ותשובות

 • איך מדפיסים את היישום במצב לא מקוון?
  עליך לגשת למשרד זכויות היוצרים האמריקני. אתה יכול להגיש זכויות יוצרים בשטח בפועל.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail