כיצד להגיש בקשה לשהייה אוטומטית?

כדי לבקש מבית המשפט להטיל שהייה אוטומטית
כדי לבקש מבית המשפט להטיל שהייה אוטומטית, עליך לנסח ולהגיש בקשה.

ברוב תיקי פשיטת הרגל, מוטלת שהייה אוטומטית ברגע שתגיש את עתירתך. שהייה אוטומטית היא צו בית משפט המחייב את הנושים שלך להפסיק את פעילות הגבייה שלהם נגדך עד לפתרון תיק פשיטת הרגל שלך. עם זאת, בית המשפט לא יטיל שהייה אוטומטית בכוחות עצמו אם הגשת שני תביעות פשיטת רגל או יותר, בנוסף לעתירתך הנוכחית, שנדחו בשנה האחרונה. לכן, אם תרצה שבית המשפט יטיל שהייה אוטומטית, תצטרך לבקש מבית המשפט לעשות זאת. כדי לבקש מבית המשפט להטיל שהייה אוטומטית, עליך לנסח ולהגיש בקשה.

חלק 1 מתוך 4: חקר התנועה שלך

 1. 1
  שכר עורך דין. אם לא יוטל שהייה אוטומטית במקרה של פשיטת רגל, הנושים יהיו רשאים להמשיך בחובותיך לאורך כל תהליך פשיטת הרגל. זה יכול להוביל למתח מוגבר ובלבול בזמן שאתה עובד עם בית המשפט. כדי להימנע מכך, שכרו עורך דין מוסמך שיוכל לעזור לכם בתהליך פשיטת הרגל. כל עורך דין שתעסיק צריך לדעת לנהל לקוחות שהגישו תביעות פשיטת רגל מרובות בפרק זמן קצר.
  • אם אינכם מכירים עורכי דין באזורכם, פנו לשירות הפניות לעורכי הדין של לשכת עורכי הדין. לאחר שתענה על כמה שאלות כלליות אודות הצרות המשפטיות שלך, תצורף קשר עם עורכי דין שונים באזורך.
 2. 2
  השג עותק מכללי הפרוצדורה שלך בתחום השיפוט. כל תיקי פשיטת הרגל מטופלים בבית המשפט הפדרלי. משמעות הדבר היא כי הכללים הפדרליים של סדר הדין האזרחי, כמו גם כללי בית המשפט המקומיים, יחולו. כללים אלה יעזרו לך לקבוע מי, מה, מתי, היכן ומדוע הגשת בקשה להטלת שהייה אוטומטית. לדוגמא, הכללים הרלוונטיים יגידו לך כיצד לעצב את התנועה שלך ומתי יש להגיש אותה.
  • אם יש לך עורך דין, הם יכירו את כללי הפרוצדורליות ולא תצטרך לחפש אותם.
  • כדי למצוא עותק של הכללים הרלוונטיים, בקר בבית המשפט בו הגשת את תיק פשיטת הרגל שלך. שאל את דלפק העזרה אם יש להם עותקים של כללים אלה. אם הם לא עושים זאת, שאל היכן תוכל למצוא אותם.
  • ברוב המקרים, אם הכללים הרלוונטיים אינם נמצאים בבית המשפט, תוכל לגשת אליהם בספריית המשפט המקומית שלך. כאשר אתה מבקר בספריית המשפט המקומית שלך, שוחח עם ספרן על צרכיך. ספרני משפט הם בעלי ידע מדהים ויכולים לעזור לכם למצוא בדיוק את מה שאתם צריכים.
 3. 3
  שקול את ההיגיון שלך לבקש שהייה. כאשר אתה מגיש את הצעתך להטלת שהייה אוטומטית, עליך להיות מסוגל להסביר מדוע אתה מבקש. מכיוון שהגשת מספר פשיטות רגל שהודחו בשנה האחרונה, ההנמקה שלך תצטרך להיות מאוד משכנעת אם אתה רוצה שבית המשפט יפסוק לטובתך. באופן כללי, יהיה עליכם להראות כי הגשתכם לפשיטת הרגל הנוכחית נעשית בתום לב ועליכם לתאר את הנסיבות שהובילו לדחיית התיקים האחרים שלכם. על מנת להצליח בתנועה שלך, עליך להתגבר על חזקת חוסר תום לב. הגורמים הבאים, אם קיימים במקרה שלך, יסייעו לך להתגבר על ההנחה הזו:
  • המקרים הקודמים שלך לא נדחו מכיוון שלא הגשת מסמכים חשובים במועד (כלומר בקשות, גילוי כספי, תוכניות פירעון)
  • המקרים הקודמים שלך לא נדחו בזמן שנושה ביקש סעד מעיכוב אוטומטי
  • המצב הכלכלי שלך השתנה מאז פיטורי המקרה האחרון שלך (כלומר, איבדת עבודה, התגרשת, קיבלת חובות נוספים)
  אם השופט יאשר את בקשתך, יוטל על שהייה אוטומטית
  אם השופט יאשר את בקשתך, יוטל על שהייה אוטומטית.
 4. 4
  אסוף מסמכים תומכים. לבקשתך ילוו מסמכים שונים המסייעים להעמיד תיק שכנוע בפני השופט. לדוגמא, תגיש הצהרות, תצהירים ומזכרים אשר ישלימו את ההצעה להטלת שהייה אוטומטית. מסמכים אלה יצטרכו לכלול עובדות המסייעות לגבות את הנימוק שלך לבקשת השהייה. כמה מסמכים תומכים נפוצים שתרצה לאסוף כוללים:
  • מכתבים, דואר קולי והתכתבויות אחרות מצד הנושים. מסמכים אלה יסייעו להראות לבית המשפט כי הנושים ממשיכים בפעילות הגבייה למרות הגשת תיק פשיטת הרגל.
  • תזכיר חוק, המציג את כל התקדימים המשפטיים בדבר מתי מתקבלות בדרך כלל בקשות להטלת שהייה אוטומטית. התזכיר ישווה ויעמיד בין עובדות המקרה שלך לבין עובדות מקרי העבר. תהליך זה יעזור לבית המשפט לקבל החלטה העולה בקנה אחד עם החוקים בסמכותך. אם צריך לערוך תזכיר חוק, עורך הדין שלך יעשה זאת בשבילך.
 5. 5
  משא ומתן עם יועץ מנוגד. לפני שאתה חושב על ניסוח והגשת בקשה להטלת שהייה אוטומטית, שוחח עם יועץ שכנגד (כלומר עורכי דין המייצגים נושים). בחלק מהשיפוטים הפדרליים, אם לא בכולם, זה נדרש. לרוב בתי המשפט הפדרליים יהיה מועד אחרון כאשר יש להגיש את הבקשה עד. לדוגמא, בבית המשפט לפשיטת רגל במחוז אורגון, יש להגיש בקשות להטלת שהייה אוטומטית תוך 30 יום מרגע הגשת עתירתך. במקרים בהם יש מועד להגשת בקשתך, עליך לדבר עם היועץ המתנגד לפחות חמישה ימים לפני הגשת בקשתך. כשאתה מדבר עם יועץ מנוגד, נסה למצוא פיתרון כדי שלא תצטרך להגיש את ההצעה.
  • לדוגמא, אולי תוכל להסכים לשהייה מוגבלת בזמן, כלומר לאחר סיום תקופת השהייה, הנושה יהיה רשאי להמשיך בהליכי הגבייה שלהם.
  • ייתכן שתסכים לאפשר לנושים מסוימים את הזכות להמשיך לגבות בעוד שאחרים יהיו כפופים לשהייה
  • אתה יכול גם לשאול אם היועץ המתנגד פשוט יסכים להשהות האוטומטית (כלומר, לא להתנגד לכך בבית המשפט).

חלק 2 מתוך 4: ניסוח התנועה שלך

 1. 1
  מצא טופסי בית משפט הניתנים למילוי. לבית המשפט הפדרלי שאליו הגשת את עתירתך, יהיו טופסי הצעה לשימושך. טפסים שימושיים כאשר אתה מייצג את עצמך. אם יש לך עורך דין, הם בדרך כלל ישתמשו בטפסים משלהם או יצרו הצעה בכוחות עצמם. כדי למצוא טפסים לבית משפט, בקרו בבית המשפט, או באתר שלהם, וחפשו טפסי תנועה.
  • לדוגמא, לבית המשפט לפשיטת רגל באירופה במחוז דרום אינדיאנה יש טופס שתוכלו להשתמש בו המיועד במיוחד לתנועות להטלת שהייה אוטומטית.
 2. 2
  צור כיתוב. אם אתה יוצר תנועה משלך (כלומר, אתה לא יכול למצוא טופס לשימוש), עמוד השער יכיל כיתוב המתאר את המסמך שאתה מגיש. הכיתוב צריך להכיל את שם בית המשפט, את שם הצדדים ואת מספר התיק שלך. את הפורמט הספציפי שתשתמשו בו תוכלו למצוא בהלכות בית המשפט.
 3. 3
  כותרת התנועה שלך. כל מסמך שתגיש לבית המשפט צריך להיות בעל כותרת. הכותרת מספרת לשופט מה הם עומדים לקרוא. במקרה זה, התנועה שלך צריכה להיות שכותרתה משהו כמו: "תנועה להטלת השהייה האוטומטית."
  יוטל על שהייה אוטומטית ונושים יוכלו להמשיך בניסיונות הגבייה
  אם בקשתך נדחית, יוטל על שהייה אוטומטית ונושים יוכלו להמשיך בניסיונות הגבייה.
 4. 4
  שרטט את גוף התנועה שלך. המשפט המהותי הראשון של הצעתך אמור לזהות אותך ולציין בבירור את ההקלה שאתה מבקש. הקפידו על כך שהשופט יוכל לזהות בקלות את מבוקשכם. לדוגמה, המשפט עשוי לקרוא: "אני, סאלי סו, התובעת בתובענה זו, מבקשת בכבוד שבית משפט זה יטיל שהייה אוטומטית." המשפטים הבאים, ואולי גם הפסקאות, צריכים לכסות לפחות את הדברים הבאים:
  • מספרי התיקים, תאריכי הגשתם, תאריכי ההפטר והסיבות שבגללן נדחו התיקים הקודמים שלך
  • סיבות ספציפיות לכך שהגשת את התיק הנוכחי בתום לב (למשל, הנסיבות השתנו, שמרת את עזרתו של עורך דין מוסמך)
  • ההנחה הרעה שתצטרך להתגבר עליה והסיבות מדוע אתה חושב שאתה צריך להתגבר עליה
 5. 5
  ספק הודעה. בקשתך חייבת לספק מידע על מועד הדיון, שחשוב לכלול אותו כך שצדדים מנוגדים יוכלו להגן מפני ההצעה. ברוב המקרים לא תדעו מתי תאריך השימוע עד שתגישו את בקשתכם. לכן כדאי לנסח את החלק הזה עם סדרת ריקים שתוכלו למלא אחר כך. אתה צריך להשאיר מקום כדי שתוכל לכתוב בזמן השימוע, בתאריך, בשופט ובאולם.
 6. 6
  אוסף קבצים מצורפים. בנוסף לבקשתך, בית המשפט ידרוש ממך גם להגיש מסמכים תומכים, בהם ישתמש השופט בכדי לעזור להם לקבל החלטה. ככל שההתקשרות שלך חזקה יותר, כך הסיכוי שלך לקבל פסק דין לטובתך טוב יותר. בעוד שלכל בית משפט יהיו דרישות שונות, בדרך כלל תשלים את בקשתך במסמכים הבאים:
  • תזכיר חוק, הכולל ציטוטים משפטיים וטיעונים התומכים בבקשתך להטיל את השהייה האוטומטית.
  • הצהרה / תצהיר, שהיא הצהרה מושבעת שאתה מגיש הכוללת את עובדות המקרה שלך התומכות בהצעתך.
  • צו מוצע, עליו יחתום השופט אם הוא יעתר לבקשתך. אל תחתום על קובץ זה, אך הקפד להשאיר מקום לשופט לעשות זאת.
 7. 7
  חתום על התנועה שלך. כל אחד מהמסמכים שלך, למעט ההזמנה המוצעת, צריך להיות חתום על ידך לפני שתגיש. אם יש לך עורך דין, הם יחתמו על מסמכים אלה.

חלק 3 מתוך 4: הגשת התנועה שלך

 1. 1
  קבע כיצד עליך להגיש את התנועה שלך. התקשר לבית המשפט שאליו הגשת את בקשת פשיטת הרגל ובקש מהליכי הגשה. יש בתי משפט שרוצים שתגיש בקשות באופן אישי, בעוד שאחרים עשויים לאפשר לך להגיש את זה באופן מקוון. בנוסף, ישנם בתי משפט שרוצים שתשרת צדדים מנוגדים לפני שתגיש את בקשתך. בתי משפט אחרים מבקשים שתגיש לפני הגשת התפקיד. הקפד לפעול לפי כללי בית המשפט שלך כדי להבטיח את התוצאה הטובה ביותר האפשרית עבור הצעתך.
  תצהירים ומזכרים אשר ישלימו את ההצעה להטלת שהייה אוטומטית
  לדוגמא, תגיש הצהרות, תצהירים ומזכרים אשר ישלימו את ההצעה להטלת שהייה אוטומטית.
 2. 2
  הגישו את התנועה שלכם. ברוב המקרים, בקשתך צריכה להיות מוגשת באופן אישי לבית המשפט. בקשתך תיחשב כמוגשת כאשר תביא את המקור, כמו גם העתקים, לפקיד בית המשפט והפקיד מקבל אותם. כאשר הפקיד יקבל את הצעתך, הם יטביעו את המסמכים והעתקים כ"הוגשו ". הבקשה המקורית תישאר בבית המשפט והעתקים יוחזרו אליך. אתה תשמור עותק אחד לתיעוד שלך ואת העותקים האחרים תעביר ליועץ שכנגד.
 3. 3
  קבעו מועד שימוע. במקביל שתגיש את בקשתך, תבקש מהפקיד גם לקבוע מועד דיון. תאריך השימוע שלך חייב להיות מספר מסוים של ימים לאחר הגשת בקשתך ומשרת יועץ שכנגד. לדוגמא, במחוז המרכז בקליפורניה, תאריך השימוע שלך חייב להיות לפחות 31 יום לאחר התאריך שבו אתה מגיש את בקשתך ומשרת יועץ שכנגד.
  • לאחר שהוגדר תאריך דיון, הקפד להכניס מידע זה לתנועה שלך.
 4. 4
  לשרת את כל המתעניינים. כאשר אתה מבקש מבית המשפט להטיל שהייה אוטומטית בתיק פשיטת הרגל שלך, יש ליידע את כל הנושים שעלולים להיות כפופים לשהייה. בנוסף, עליך להודיע לנאמן אירופה. מספר האנשים שאתה צריך להודיע יהיה תלוי בגודל ובמורכבות של תיק פשיטת הרגל שלך. במקרים גדולים אתה יכול בסופו של דבר לשרת עשרות או אפילו מאה נושים.
  • כדי לשרת בעל עניין, שכר מישהו מעל גיל 18 שאינו קשור לתיק למסור עותקים של הצעתך ומסמכים תומכים לכל נושה ונאמן אירופה. אם השרת שלך לא יכול לשרת צד באופן אישי (כלומר למשלוח ידני), השרת עשוי להיות מסוגל לשלוח דואר או להשאיר עותקים במקום העסקי הרגיל של הנושה.
 5. 5
  מגישים אישורי שירות. השרת שלך ימלא אישור שירות בכל פעם שהוא משרת צד מעוניין. האישור יציין מתי הוגש כל צד ואופן השלמת השירות. השרת יחתום וייתן לך אישורים אלה עם השלמתם. עליך להגיש אישורים אלה לבית המשפט בהקדם האפשרי.
 6. 6
  לנתח תנועות מנוגדות. לכל בעל עניין תהיה הזדמנות להגיב להצעתך. אם בעל עניין אכן מגיב, זה בדרך כלל יהיה לבקש מהשופט להכחיש את בקשתך. כל תגובה תצטרך לפרט את הסיבות מדוע לדעתם יש לדחות את ההצעה. יש להגיש בקשות אלה באופוזיציה לבית המשפט לפחות 21 יום לפני הדיון. אם בית המשפט סבור שנושה משתמש בהליך זה כדי לעצור את ההליכים, בית המשפט יכול להעיר על אותו צד.
  • אם נושים אחד או יותר מגישים בקשה בהתנגדות, תהיה לך הזדמנות להגיש תשובה, אשר אמורה להפריך את כל הטיעונים שהנושים מעלים בהתנגדותם. יש להגיש כל תשובה לבית המשפט לפחות 14 יום לפני הדיון.
מוטלת שהייה אוטומטית ברגע שתגיש את עתירתך
ברוב תיקי פשיטת הרגל, מוטלת שהייה אוטומטית ברגע שתגיש את עתירתך.

חלק 4 מתוך 4: השתתפות בשימוע שלך

 1. 1
  להגיע מוקדם. לאחר שבית המשפט יקבל את בקשתך, כל בקשה בהתנגדות ותשובתך, השופט יסתכל על המסמכים. אם השופט יכול לקבל החלטה על סמך המסמכים הכתובים בלבד, הם יבטלו את הדיון כליל. אם השימוע שלך לא בוטל, הקפד להופיע מוקדם. תן לעצמך מספיק זמן לחנות, לעבור אבטחה ולמצוא את אולם המשפט שלך. לאחר שתמצא את האולם הנכון, היכנס ושב בשקט בזמן שאתה ממתין שהתיק שלך ייקרא.
 2. 2
  טען טיעונים מוצקים לתמיכה בהצעתך. כאשר נקרא לעניינך, צעד אל חזית אולם המשפט והציג את עצמך. אם יש לך עורך דין, הם ידברו. השופט יתחיל את הדיון בשאלתך) או עורך הדין שלך) שאלות בנוגע לבקשתך. שאלות אלו יעסקו בשאלה מדוע אתה מבקש להטיל שהייה אוטומטית, איזה חוק עומד לצידך ומדוע ביטלת את ההנחה של חוסר תום לב.
  • הסבירו את עמדתכם בצורה ברורה ותמציתית. לדוגמא, אם השופט שואל אותך מה תקדים משפטי קיים למתן התנועה, המגיבים שלך עם ציטוט משפטי ואת רמת המשפטיים המפורטות החוצה בתחום סמכותו בפרט. אל תוסיף שום דבר נוסף ואל תמתח את האמת.
  • דאג שתביא כל מסמך שקשור לתנועה. במקרים מסוימים, השופט עשוי לבקש לראות משהו ותצטרך לוודא שאתה יכול לספק להם את זה.
 3. 3
  הקשיבו והגיבו לוויכוחים מנוגדים. אם צד שכנגד נמצא בדיון, השופט יבקש להשיב לטענותיך. הקשיבו היטב למה שהם אומרים וחשבו איך תגיבו. הטיעונים של הצדדים המתנגדים בדיון יהיו דומים למה שהעלו בהצעת האופוזיציה שלהם. לכן עליכם להיות מוכנים להגיב. כאשר השופט מאפשר, הגיב לטיעונים מנוגדים באופן תמציתי וברור. הקל על השופט להבין את טענותיך ולוקח את הצד שלך.
  • לדוגמא, נניח שנושה טוען שהחוב שאתה חייב להם מסווג כמזונות, שלא ניתן לפטרם במהלך פשיטת רגל. בתגובה, אתה עשוי לומר לבית המשפט כי אין צווי בית משפט המחייבים אותך בתשלום מזונות, ועל כן אין לסווג את התשלומים ככאלה.
 4. 4
  המתן לפסיקת השופט. לאחר סיום הדיון, השופט ישקול את אשר שמעו ויחליט. בדרך כלל הדבר ייעשה בבית משפט פתוח לפני שתעזוב. אם השופט יאשר את בקשתך, יוטל על שהייה אוטומטית. אתה תתן לשופט את הצעתך להחתים עליו. לאחר חתימת ההזמנה, הוא יהיה רשמי. קח את ההזמנה החתומה והגיש אותה לפקיד.
  • אם בקשתך נדחית, יוטל על שהייה אוטומטית ונושים יוכלו להמשיך בניסיונות הגבייה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail