איך להימנע מפוליטיקה עם קרובי משפחה עקשניים?

כאשר במפגשים משפחתיים אתה יכול להימנע מלדון בפוליטיקה עם קרובי משפחה עקשנים על ידי מניעה מוחלטת של הדיונים
כאשר במפגשים משפחתיים אתה יכול להימנע מלדון בפוליטיקה עם קרובי משפחה עקשנים על ידי מניעה מוחלטת של הדיונים או הפנייתם מחדש, אם יתקיימו.

פוליטיקה ודת הם נושאים שלעיתים קרובות נמנעים מהם במסגרות ציבוריות וזה יכול להיות נכון במיוחד כאשר הוא נמצא עם המשפחה. דיון בנושא שנוי במחלוקת כמו פוליטיקה מחייב משתתפים מוכנים, ראש פתוח והתנהגות רגועה. זה יכול להיות קל יותר כאשר הדיון מתקיים ללא משפחה, אך כאשר הם נמצאים עם המשפחה, אנשים מרגישים לעתים קרובות יותר בנוח ופחות נשלטים, מה שהופך אותם ליותר פוגעניים או פגיעים. כאשר במפגשים משפחתיים אתה יכול להימנע מלדון בפוליטיקה עם קרובי משפחה עקשניים על ידי מניעה מוחלטת של הדיונים או הפנייתם מחדש, אם יתקיימו.

שיטה 1 מתוך 3: מניעת דיונים פוליטיים

 1. 1
  שקול את רמת הנוחות שלך עם פוליטיקה לפני אירוע. לפני שאתם משתתפים באירוע משפחתי, הציבו לעצמכם גבולות. החליטו מה אתם ולא נוח לכם לדבר עם המשפחה שלכם. זה בסדר אם פריטים מסוימים פשוט אינם מוגבלים לדיון, וכדאי לבחור את הקרבות שלך בכל הנוגע לפוליטיקה ומשפחה. שרטט קווים בכל הנוגע לנושאי דיון, ואז עקוב אחר שורות אלה כדי למנוע מעצמך להישאב לויכוח.
  • זה המקום שבו אתה צריך לחשוב על בחירת הקרבות שלך. יש דעות שלא ישתנו, ויש נושאים שפשוט לא כדאי יותר להתווכח עליהם. אולי אתה יודע שאתה וסבתא האטי שלך לעולם לא תסכימו על הפלה. אתה גם יודע שאתה ובן דודך מייקל פשוט לא הולכים לראות עין-עין בנישואי הומואים. אלה צריכים להיכנס לרשימה הנפשית שלך של נושאים מחוץ לתחום.
  • אם מישהו מנסה לשאול אותך על משהו שלא נוח לך לדון בו, אמור זאת. לדוגמא, "סליחה, דודה לואיז, אבל אני באמת מעדיפה לא לשתף את דעתי לגבי הפלות. אני מרגישה שזה נושא מאוד פרטי עבורי, ואני אישית רוצה לשמור לעצמי את דעותיי בנושא."
 2. 2
  הימנע מגורמים פוליטיים. במהלך השנים היית צריך לצבור קצת ידע בנושאים שנויים במחלוקת שנוטים לעורר ויכוחים באירועים משפחתיים. בין אם מדובר במריחואנה רפואית, רווחה, אמצעי מניעה, דת, מלחמה או עסקים, דעו מאילו נושאים עליכם להימנע.
  • שאלות תמימות יכולות לעורר ויכוח. בת דודה ממוקדת בקריירה שלך, למשל, עשויה לשאול כל הזמן מדוע היא לא נשואה, ולהוביל לוויכוחים על פמיניזם. הימנע מלשאול שאלות שעשויות להיות טעונות באירועים, גם אם אתה מתכוון אליהם בצורה תמימה.
  • פוליטיקה עשויה לעלות בשיחה באופן טבעי. מכיוון שפוליטיקה היא חלק כה גדול מהעולם, דיונים שפירים רבים יכולים להפוך במהירות לפוליטיים. אמנם אינך יכול לשלוט בכל משפחתך, אך תמיד תוכל לצנזר את עצמך. לדוגמא, האם אתה באמת רוצה לדבר עם משפחתך על ידידתך אלי שאבדה את עבודתה בגלל פיטורים בחברה שלה? זה אולי נראה לך עובדה תמימה מספיק, אבל זה יכול לעורר דיון בקלות על הכלכלה הנוכחית.
 3. 3
  אפשר לאדם להביע תסכולים אישיים מבלי להעריך את הפוליטיקה שלו. השתוללות פוליטית עשויה להיות רק הערה צדדית בסיפור על צרותיו האחרונות של קרוב משפחה לעומת תחילת הדיון הפוליטי. אם זה המקרה, הקשיב לבן משפחתך והודיע לו שאתה תומך בהם. הימנע מלהגיב על השקפותיהם הפוליטיות.
  • לדוגמה, נניח שיש לך דעות חזקות בנוגע לבריאות. אתה מאוד בעד הרפורמות האחרונות במערכת הבריאות. דודך עבר לאחרונה ניתוח רציני, והתקשה בביטוח שלו. בזמן שהוא מספר את הסיפור, הוא מתחיל להתאוורר עד כמה הרפורמה בבריאות היא מזיקה.
  • זה בסדר אם אתה לא מסכים. עם זאת, זכור שדודך מספר סיפור אישי. הוא מתוסכל מבעיות אישיות ומרגיש שהוא צריך לפרוק. אתה לא בהכרח צריך להתווכח איתו על הרפורמה בבריאות כרגע. אמור לו שאתה מקווה שהוא ירגיש טוב יותר בקרוב, מבלי להסכים במפורש או לא להסכים עם הערכתו את מערכת הבריאות.
  כעס על פוליטיקה עשוי להרגיז את קרובי משפחתך ויכול לשבש אירוע משפחתי מהנה
  כעס על פוליטיקה עשוי להרגיז את קרובי משפחתך ויכול לשבש אירוע משפחתי מהנה.
 4. 4
  יש דרך לצאת מדיונים לא רצויים מבעוד מועד. בחלק מהמשפחות טיעונים פוליטיים מרגישים בלתי נמנעים. לא משנה כמה קשה אתה עובד כדי למנוע טריגרים, אתה עלול להיגרר בטעות לוויכוח. לפני השתתפות באירוע, חשוב על כמה מילים לומר כדי לעצור את הוויכוח לפני שהוא מתחיל.
  • חשבו על אמצעי פשוט ומכבד לפסילת שיחה. אם בן דודך מדבר את אוזנך על הפלה ואתה לא מסכים עם דעותיו, אמור משהו כמו "תודה ששיתפת את נקודת המבט שלך, אבל אני מניח שנצטרך להסכים לא להסכים." אם אתה מתמודד עם אדם ויכוחי במיוחד ואינך רוצה לחלוק על כך באופן גלוי, אתה יכול לנסות משהו כמו, "נקודת מבט מעניינת. אצטרך לחשוב על זה."
  • עמדו איתנים. אם מישהו ממשיך להעלות נושא, המשך לחזור על עצמך. לדוגמא, אמור שאתה אומר לבן דודך שעליך "להסכים לא להסכים" לגבי הפלות, והוא אומר, "למה זה? איך אתה מרגיש?" אמור משהו כמו: "בואו פשוט לא ניכנס לזה. זה בסדר שאנחנו לא מרגישים אותו דבר."
 5. 5
  קבע כלל יסוד כדי להימנע מפוליטיקה. אם למשפחתך היו יותר מדי מפגשים פוליטיים מרגיזים, ייתכן שתרצה פשוט להסכים מבעוד מועד כדי להימנע מדיונים. אם יש בן משפחה אחד שאתה מאוד לא מסכים איתו, כדאי לך להקפיד להימנע מדיון עם אותו אדם.
  • לדוגמא, אתה ואמך הפכים קוטביים. אתה שמרן מאוד, בזמן שהיא ליברלית מאוד. נסה להסכים, לפני שאירוע משפחתי יתגלגל, פשוט לא להעלות שום דבר פוליטי לשמור על השלום.

שיטה 2 מתוך 3: הפניית דיונים פוליטיים להפניה מחדש

 1. 1
  מכיר בכך שנדרש לשני אנשים לנהל דיון פוליטי. אם קרוב משפחתך לא שאל אותך שאלה פוליטית ישירה, אולי עדיף להתעלם מהנושא ולא להוסיף לדיון. השתתף רק בשיחות שאתה מכיר יישאר רגוע ומכבד.
  • אינך צריך לחלוק את דעתך, גם אם מישהו אחר כן. אתה יכול לשמור את זה לעצמך כדי למנוע סכסוכים, במיוחד אם אתה יודע מה הבעיות של הכפתור החם במשפחה שלך. האם באמת כדאי להגיב אם דודך טורח אותך בנוגע למועמד פוליטי שתמכת בו בפייסבוק בבחירות האלה?
  • לפעמים, עדיף פשוט לנשוך את הלשון. נסה להזכיר לעצמך שלא סביר שתשנה את דעתו של מישהו בוויכוח קצר במהלך החגים. נסה לצחוק את זה אם מישהו אומר משהו שמטריד אותך. אתה תמיד יכול להתפרע לחברים בהמשך.
 2. 2
  שנה את הנושא עם עובדה או פוליטיקה א-פוליטית. אם מתחיל דיון פוליטי, מצא דרך להוריד אותו מהפסיקה במהירות. אתה יכול לשנות את הנושא בקלות בשיחה לא נוחה על ידי העלאת משהו שקשור באופן משיק ופחות טעון. בדוק אם אתה יכול לזכור עובדות מעניינות או אנקדוטות הקשורות לדיון פוליטי.
  • תגיד שדודתך לסלי דנה בקול רם בדעותיה על מערכת הכלא באירופה. נסו לחשוב על משהו פחות טעון שתוכלו להכניס לדיון.
  • למשל, "אם כבר מדברים על כלא, ראיתם שאורנג 'היא התוכנית החדשה של שחור? מעניין איך נטפליקס עושה דברים מקוריים משלה עכשיו. מוזר איך הטלוויזיה משתנה."
  • זה מסיר את השיחה מהכלא לחלוטין. בזמן שאתה מעלה תוכנית הקשורה לכלא, שיש לה כמה נימוסים פוליטיים, אתה מפנה את השיחה לעבר צורות מדיה משתנות ולא התוכנית עצמה.
  דיונים שפירים רבים יכולים להפוך במהירות לפוליטיים
  מכיוון שפוליטיקה היא חלק כה גדול מהעולם, דיונים שפירים רבים יכולים להפוך במהירות לפוליטיים.
 3. 3
  חפש דרך משותפת. אם שואלים אותך שאלה ישירה ואתה פשוט לא מסכים עם מישהו, נסה למצוא משותף. ייתכן שתוכל למנוע משיחה להפוך לוויכוח על ידי ניסיון למצוא משהו שאתה יכול להסכים עליו.
  • לדוגמה, נניח שאתה מתלבט בשינויי אקלים. אתה יכול לומר משהו כמו, "תראה, לכל הפחות, אני חושב ששנינו יכולים להסכים שעלינו להגן על כדור הארץ, בין אם ההתחממות הגלובלית היא ממשית לא. מדוע שלא פשוט נשאיר את זה?" לאחר מכן, נסה לשנות את הנושא.
  • שוב, להיות עקשן. חלק מהקרובים עשויים להתווכח במיוחד, לכן השתדל לסגור זאת. פשוט תמשיך לחזור על עצמך, בדרכים שונות. לדוגמא, "כן, אני יודע שאתה לא חושב שההתחממות הגלובלית היא מעשה ידי אדם, אבל שנינו יודעים שכוכב הלכת שלנו חשוב. אנחנו יכולים להסכים על זה."
 4. 4
  הפנה את השיחה על ידי העלאת דבר שמעניין את האדם האחר. אם אתה נתקע בוויכוח פוליטי ולא מצליח לצאת, נסה למצוא משהו שהאדם האחר ירצה לדון בו יותר. אתה יכול לנסות להחזיר נושא קודם, או לשאול שאלה אישית. אנשים אוהבים לדבר על עצמם, ולכן פעמים רבות שאילת שאלות אישיות יכולה לגרום לשינוי בנושא.
  • אולי אתה יודע שבן דודך סופי עוברת פרידה קשה. היא אוהבת להתלונן על האקס שלה, אבל השיחה הפכה לדת. אתה יכול לומר משהו כמו, "לאיזו כנסייה כריס הלך שוב?" היא עלולה להתחיל להתעסק בקשר לשעבר ולנטוש את הפוליטיקה.
  • אתה יכול גם למצוא שאלה אישית לשאול כדי לשבש את השיחה. לדוגמא, דודך טד התלונן על הסכנות שבמריחואנה רפואית, נושא שבדרך כלל מעורר דיונים. הוא עשוי לומר משהו כמו: "מעולם לא בזבזתי את זמני בסמים כשהייתי צעיר." נסה לומר משהו כמו: "איזה דברים עשית בשביל הכיף בקולג '?"

שיטה 3 מתוך 3: שמירת שיחות אזרחיות

 1. 1
  נסה לראות את נקודת המבט של הצד השני. למרות מאמציך, אתה עלול למצוא את עצמך נשאב לוויכוח פוליטי. אם זה קורה, לכל הפחות נסה לשמור על דברים מכובדים. אל תתנו לדיון להפוך לוויכוח.
  • זכרו, אנשים באים לעולם עם חוויות שונות. אמנם ייתכן שלא תסכים עם דודך טד, אך האם יש לו רקע ייחודי שעשוי לגרום לו להרגיש כמו שהוא עושה בנושא? האם אתה יכול להתאמץ להבין אותו טוב יותר, גם אם אינך מכבד את נקודת המבט שלו?
  • לשאול שאלות. במקום לראות בדיון זה סיכוי לנצח או להפסיד, ראו בו סיכוי לקבל תובנה לנקודת מבט זרה לכם. שאל דברים כמו: "למה אתה מרגיש ככה?" ו"יש סיבה שאתה חושב את זה? "
 2. 2
  תרום את דעתך מבלי להיות ויכוחי. דיון פוליטי יכול להיות בריא. אולי אתה לא משנה את דעתך, אבל אתה בהחלט יכול ללמוד משהו על אדם אחר. אתה יכול גם לתת לאותו אדם אפשרות ללמוד משהו עליך. כשאתה לא מסכים, נסה לחלוק את דעתך כהצעה ולא כטיעון.
  • לדוגמה, נניח שאתה מתווכח על הורות מתוכננת עם בן דודך השמרני מאוד. אמור משהו כמו, "אתה יודע, אני מניח שאני רואה את זה אחרת, מכיוון שאני חברות עם הרבה נשים שלא מרוויחות הרבה כסף. הורות מתוכננת תמיד סיפקה שירותים כשהחברים שלי היו במצוקה, אז אני באופן אישי חושב שחשוב לשמור על המימון. "
  • נסה להזדהות עם בן דודך. הבהיר שאתה מרתק, מבלי לרצות להתווכח. אתה יכול לעקוב אחר משהו כמו, "אבל אני מבין, בהתחשב בדעותיך לגבי הפלות, למה אתה רואה את זה אחרת." אתה יכול גם לומר משהו כמו, "אבל תודה ששיתפת את דעתך."
  ביקשתי במיוחד מכולם לא לדבר פוליטיקה ובכל זאת אמי מתחילה בכל סיכוי שהיא תוכל
  ביקשתי במיוחד מכולם לא לדבר פוליטיקה ובכל זאת אמי מתחילה בכל סיכוי שהיא תוכל.
 3. 3
  אל תפריע כשמישהו אחר מדבר. ייתכן שתרצה לשנות את הנושא במהירות; עם זאת, הדבר יכול להיראות גס רוח ולעורר רוח רוח. הקפד לחכות עד שמישהו יסיים להביע את דעתו או ישאל אותך שאלה לפני שאתה מגיב או משנה את הנושא.
  • אם אתה דן בפוליטיקה וחולק דעות שונות, חשוב במיוחד לא להפריע. זה יכול לבוא כוויכוח.
 4. 4
  הישאר רגוע. לא משנה איך בני המשפחה שלך מגיבים במהלך דיון פוליטי, הקפד לצפות בכעס שלך. לעתים קרובות אנשים אינם מודעים כאשר הם מרימים את קולם או אומרים משהו פוגע במהלך דיון שנוי במחלוקת עם בני המשפחה. כעס על פוליטיקה עשוי להרגיז את קרובי משפחתך ויכול לשבש אירוע משפחתי מהנה.
  • זכרו, מישהו בעל נקודת מבט מנוגדת אינו מתקפה אישית עליכם. זכור זאת כאשר אתה מתווכח. אל תנקוט באמירת דברים כמו "אז אתה חושב שאני טיפש?"
  • היה מודע לעוצמת הקול שלך. אם אתה מרגיש נלהב, ייתכן שאתה מרים את קולך מבלי להתכוון לכך. זה יכול לבוא כוויכוח, גם אם אתה מנסה להיות מכבד.

שאלות ותשובות

 • אני שונא לדבר פוליטיקה עם המשפחה שלי! השנה הייתה הגרועה ביותר. ביקשתי במיוחד מכולם לא לדבר פוליטיקה ובכל זאת אמי מתחילה בכל סיכוי שהיא תוכל. איך אוכל לעצור את זה?
  נסה לשנות את הנושא, או פשוט להסכים עם כל מה שהיא אומרת, ללא קשר למה שאתה באמת מרגיש. אם אנשים אחרים ממשיכים בוויכוח, צא מהחדר. לאחר שעשית זאת מספר פעמים, אנשים כנראה יתחילו לקבל את המסר שזה ממש מרגיז אותך.

תגובות (1)

 • vconnelly
  אני אדם חיובי שלעתים קרובות יכול לקחת כל שליליות באופן אישי. תזכורת נהדרת שכל אחד בא מהחוויות שלו - אין שום סיכוי שהוא זהה לשלי - וחשוב לא לקחת מחלוקת כמתקפה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לשנות את שמך?
 2. איך להצביע לנשיא?
 3. איך נרשמים להצבעה בדואר?
 4. כיצד להחליט למי להצביע לנשיא ארה"ב?
 5. איך להחליט למי להצביע?
 6. איך להצביע ברשת?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail