איך להשיג ייפוי כוח עמיד?

ייפוי כוח בר קיימא (POA) נשאר בתוקף גם לאחר שהמנהל שלך הופך להיות חסר יכולת או אינו מסוגל לקבל החלטות לבדו
שלא כמו ייפוי כוח רגיל, ייפוי כוח בר קיימא (POA) נשאר בתוקף גם לאחר שהמנהל שלך הופך להיות חסר יכולת או אינו מסוגל לקבל החלטות לבדו.

מאמר זה נכתב לאנשים החיים באירופה. סמכויות ייפוי בתחומי שיפוט אחרים עושים דברים שונים ויש להם חוקים ודרישות שונות. אנא וודא שאתה מתייעץ עם החוקים בסמכות השיפוט שלך אם אינך גר באירופה.

האם סוכן חדש צריך להיות נוכח בעת חתימת ייפוי כוח עמיד
האם סוכן חדש צריך להיות נוכח בעת חתימת ייפוי כוח עמיד?

אם אתה עורך דין, פירוש הדבר שיש לך את הכוח לפעול בשם מישהו אחר. לעתים קרובות תשמע עורכי דין המכונים עורכי דין, או פשוט כעורכי דין, מכיוון שיש להם את הכוח לפעול למען לקוחותיהם במצבים משפטיים מסוימים. כמו כן, כשמישהו, כמנהל, מעניק לך ייפוי כוח עמיד, אתה הופך לסוכנו. נקרא גם עורך דין למעשה, אתה יכול לפעול בשם אותו אדם לקבל החלטות בתחום הבריאות והכלכלה. שלא כמו ייפוי כוח רגיל, ייפוי כוח בר קיימא (POA) נשאר בתוקף גם לאחר שהמנהל שלך הופך להיות חסר יכולת או אינו מסוגל לקבל החלטות לבדו.

חלק 1 מתוך 3: נבחר כסוכן

 1. 1
  להבין את המשמעות של ייפוי כוח עמיד. כאשר מישהו מעניק לך ייפוי כוח עמיד, הוא נותן לך אישור לקבל מספר החלטות רפואיות וכלכליות חשובות בשמו.
  • לרוב משתמשים ברכישת רשות עמידה במהלך תכנון האחוזה, כאשר מישהו יודע שבקרוב הם לא יוכלו לקבל החלטות בכוחות עצמם בגלל גיל, מחלה או מוגבלות.
  • החלטות בתחום הבריאות עשויות לכלול סירוב לטיפול רפואי, הליכים או טיפול. באמצעות POA עמיד, אתה יכול גם להסכים לטיפול מטעם המנהל שלך, או למשוך את הסכמתך מראש שהמנהל שלך עשה לפני שאיבדת את ההכרה.
  • החלטות פיננסיות כוללות את היכולת לגשת לכל חשבונות הבנקים, הפנסיה והאשראי, לחתום על החזרי מס הכנסה, לגבות ביטוח לאומי או הטבות ממשלתיות אחרות, למכור מניות ולבצע השקעות ולנהל את הנדל"ן של המנהל.
 2. 2
  חשוב היטב לפני שאתה מסכים להיות סוכן של מישהו. תהיה לך היכולת לקבל החלטות שעלולות לשנות את החיים מטעם המנהל שלך, כך שזה לא דבר שיש להקל בו ראש.
  • בדרך כלל אנשים בוחרים את בן / בת הזוג כסוכנם. עם זאת, יכול להיות שיש לך חבר או בן משפחה לא נשוי או אלמן שרוצים שתהפוך לסוכן שלהם. במצב כזה, שאל אותם הרבה שאלות וודא שהערכים והאמונות שלך תואמים את שלהם, ושלא תתפתה לצאת נגד רצונם.
  • לדוגמא, אם דודתך רוצה שתהיה סוכנת שלה, אך אתה לומד שהיא מתנגדת מאוד להישאר בתמיכת חיים למשך זמן כלשהו, אתה עלול לדחות את בקשתה אם אתה יודע שאתה לא מסכים לתת לרופאים. משוך את התקע.
  • אתה גם רוצה לוודא שיש לך זמן, הבנה ויכולת להתמודד עם כספי האדם. אם יש להם חשבונות השקעה או רכוש אחר שאינך מושג לגביו, תוכל לשקול לשאול אם מישהו יכול לסייע לך בהחלטות פיננסיות שיש לו ניסיון רב יותר בסוגים אלה של מוצרי השקעה.
 3. 3
  שוחח עם המנהל שלך על הפיכתה לעורך הדין האמיתי שלה. במקרים מסוימים, המנהל שלך כבר יכול להיות עם בעיות בריאותיות או ניידות ולא יכול לעשות הרבה דברים לבד.
  • אם בן / בת הזוג שלך או חבר קרוב אחר או בן משפחה מתקשים בניהול ענייניהם היומיומיים ואתה מוכן לעזור להם, דבר איתה בהקדם האפשרי.
  • היו מוכנים ומוכנים לענות על כל שאלה שיש לה, הן לגבי התהליך והן לגבי מה שהיא צפויה לעשות.
  • וודא שהיא מבינה את האחריות שתקבל על עצמך כסוכנת שלה, במיוחד כאשר או אם היא תהיה חסרת יכולת.
  • אם היא מסכימה לאפשר לך להפוך לסוכן שלך, ודא שיש לך מספרי חשבון או מידע אחר שתצטרך כדי לגשת לחשבונות הכספיים והרפואיים שלה.
 4. 4
  זהה סוכן יורש אפשרי. בהתאם לגילך ובריאותך, ייתכן שתרצה לעזור למנהל שלך לבחור סוכן יורש שישתלט עליו אם אתה לא זמין או חסר יכולת.
מעניק לך ייפוי כוח עמיד
כמו כן, כשמישהו, כמנהל, מעניק לך ייפוי כוח עמיד, אתה הופך לסוכנו.

חלק 2 מתוך 3: יצירת ייפוי כוח עמיד

 1. 1
  מצא טפסי ייפוי כוח עמידים. המנהלת שלך לא תוכל לחפש טפסים אלה, למלא אותם או להקליד אותם לבד. טפסים מודפסים מראש זמינים בארגונים ללא כוונת רווח, במוסדות פיננסיים או רפואיים ובחנויות ציוד משרדי. כל שעליך לעשות הוא למלא את החסר בטופס עם פרטיו האישיים של המנהל שלך.
  • טפסים הזמינים בחנויות ציוד משרדי ובחלק מהספקים המקוונים יעלו לך כסף. טפסים אלה עשויים לבוא כחלק מספרי או ערכות לתכנון עזבון.
  • מגוון ארגונים ללא כוונת רווח, במיוחד ארגונים לטיפול בקשישים, מציעים טפסים אלה ללא עלות. אם אתה עובר מסלול זה, ודא שהטופס ספציפי למדינה ולמחוז שלך.
  • אם למנהל שלך כבר יש עורך דין לתכנון עיזבון, בקש ממנה ליצור קשר עם משרדו. מכיוון שהוא מכיר את האחוזה שלה, הוא יכול לערוך הסכם שעובד בצורה חלקה ועולה בקנה אחד עם תוכניות העיזבון האחרות שלה.
  • גם אם אתה פועל גם כמחלקת רפואה בתחום הבריאות וגם כממ"ד פיננסי, ייתכן שמנהלך יחתום על מסמכים נפרדים, מכיוון שתצטרך להציג מסמכים אלה לאחרים שאולי לא יצטרכו לדעת את כל פרטיך האישיים. לדוגמא, הבנקאי של המנהל שלך אולי יצטרך לראות את ההסמכה הרשמית כדי לתת לך גישה לחשבונות הבנק שלה, אך הוא לא צריך לדעת את המידע הרפואי האישי שלה.
 2. 2
  מלא את הטופס, או שרטט את המסמך שלך. אם יש לך טופס מילוי-ריק, ספק את המידע הדרוש להשלמת הטופס, אך אל תחתום עליו עדיין.
  • למרות טופס המילוי הריק של טפסים, ייפוי כוח עמיד אינו תמיד מתאים לכל אחד. ודא שגם אתה וגם המנהל שלך קוראים את המסמך בעיון ומבינים מה המשמעות של כל סעיף. אם המנהלת שלך לא מסכימה עם משהו ולא רוצה לכלול אותו, היא יכולה לחצות אותו בטופס ולהתחיל את השינוי, או שתקליד מחדש את הטופס ללא סעיף זה.
  • אם טופס מודפס מראש כולל יותר מדי סעיפים בעייתיים, גם בשבילך וגם עבור המנהל שלך, אתה תמיד יכול להקליד את ה- POA העמיד שלך מאפס. במדינות מסוימות כמו קליפורניה יש שפה שנכתבה בקוד הצוואה שלה שתספיק ליצירת ייפוי כוח עמיד.
 3. 3
  חתמו על המסמך מול נוטריון. כל מדינה דורשת מכם וממנהלתכם לחתום על ההרשמה העמידה בנוכחות נוטריון. אם אתה לא בטוח איפה למצוא נוטריון, אתה יכול להשתמש Locator נוטריון שמספקת אגודת הנוטריונים האירופי.
  • כמה מדינות, כמו אריזונה, דורשות כי עד נוסף בנוסף לנוטריון יהיה נוכח בזמן שאתה והמנהל שלך חותמים על הרשות. ודא שבדקת את חוק המדינה שלך וידע אם אתה זקוק לעד. אם יש לך ספק, הביא עד נוסף לכל מקרה. על העד גם לחתום על המסמך.
  • ה- POA העמיד נכנס לתוקף ברגע שנחתם.
 4. 4
  הפץ עותקים של מסמך ייפוי הכוח שלך לפי הצורך. גם אתה וגם המנהל שלך צריכים להחזיק עותקים אישיים של ההרשמה העמידה, ועליהם לשמור את העותקים במקום בטוח. בדרך כלל אין צורך להגיש את המסמך לבית משפט או לסוכנות ממשלתית אחרת.
  • תזדקק למספר עותקים של כל POA כדי להפיץ לכל מי שדורש הוכחה שאתה מורשה לפעול בשם המנהל שלך. לדוגמה, יתכן שתצטרך להגיש את הרשות הרפואית לכל רופאי המומחים שלך. יתכן שתצטרך להציג את ה- POA הפיננסי שלך לבנקים או מוסדות פיננסיים כלשהם כדי לגשת לחשבונות המנהל שלך.
  • מדינות מסוימות, כמו אריזונה, דורשות להקליט רישומי POA במשרדו של מקליט המחוז, אם כסוכן הוענקה לך הסמכות להעביר את הנכס האמיתי שלך.
האם הם יכולים למנות ייפוי כוח בר קיימא
אם המנהל כבר הוכרז כבלתי כשיר נפשית, האם הם יכולים למנות ייפוי כוח בר קיימא?

חלק 3 מתוך 3: התפטרות כסוכן

 1. 1
  הבן שהמנהל שלך יכול לבטל את סמכותך בכל עת. אם מצבה של המנהלת שלך ישתפר, או אם היא תחליט שהיא כבר לא רוצה POA, היא יכולה לבטל את זה מתי שהיא רוצה כל עוד היא מוכשרת נפשית.
  • אין צורך בטופס ארוך לעשות זאת, אלא רק משפט שכתב המנהל שלך ובו נאמר שהיא מבטלת את ייפוי הכוח שלך, ואחריו חתימתה.
  • למרות שזה לא הכרחי בהחלט, מכיוון ש- POA המקורי נחתם בנוכחות נוטריון, לביטול יש תוקף גדול יותר אם הוא נחתם גם מול נוטריון.
  • המנהל שלך יהיה אחראי לקחת עותק של הביטול לכל מי שהיה ברשותו עותק של ה- POA המקורי. עד שהיא תעשה זאת, כל מי שיש לו את ההסכם רשאי להמשיך להשתמש בו.
 2. 2
  בדוק את הסכם הרשות שלך ובדוק אם הוא כולל הליך להתפטרות. חלק מההסכמים כוללים סעיף המתאר כיצד עליכם להתפטר. אם להסכם שלך יש סעיף כזה, עליך לבצע את ההליך.
 3. 3
  הודע למנהל שלך שאתה רוצה להתפטר מתפקידיך. אם המנהל שלך נותר כשיר והחלטת שאין לך זמן או עניין להמשיך בתפקידך כסוכן, תודיע לה שאתה כבר לא רוצה לעשות את זה.
  • אלא אם כן יש לך מצב חירום, שקול לתת לה לפחות שבועיים למצוא סוכן חדש אם היא זקוקה לו, וקבע לסייע לה במציאת סוכן חדש או בעריכת הסכם רשות עורכי דין חדשה.
 4. 4
  תן הודעה לאפוטרופוס לסוכן היורש שלך. אם המנהל שלך אינו כשיר או חסר יכולת, הודיע לאפוטרופוס שלה וכן לכל מי שהיא ציינה כסוכן יורש שאתה כבר לא רוצה למלא את חובותיך כסוכן שלה.
  • שים לב שאם אתה מתפטר והמנהל שלך חסר יכולת, אף אחד אחר לא יכול להתמנות כסוכן אם היא לא שמה סוכנת יורשת ברשות.

שאלות ותשובות

 • אם יש לי POA עמיד והגישו לי ביטול של POA, האם ה- קיימא שלי עדיין תקפה?
  כן, זה עדיין תקף עד שהמנהל מסר את הטפסים לכל מי שהיה לו DPOA.
שאלות ללא מענה
 • אם המנהל כבר הוכרז כבלתי כשיר נפשית, האם הם יכולים למנות ייפוי כוח בר קיימא?
 • האם סוכן חדש צריך להיות נוכח בעת חתימת ייפוי כוח עמיד?
 • האם נדרשת שמירה במדינת טקסס לפני אתחול ייפוי כוח עמיד?

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail