כיצד לבטל חסימה של הפרת זכויות יוצרים ב- YouTube?

זו תביעה לתוכן מזהה ומטופלת אחרת מאשר התראה בגין הפרת זכויות יוצרים
אם אתה רואה הודעה "תוכן צד שלישי תואם" או "סרטון חסום" לצד סרטון, זו תביעה לתוכן מזהה ומטופלת אחרת מאשר התראה בגין הפרת זכויות יוצרים.

ביוטיוב יש כמה מערכות כדי למנוע הפרת זכויות יוצרים, אך כלים אוטומטיים אלה מסמנים לרוב סרטונים חוקיים לחלוטין יחד עם הגרועים. אם הווידאו שלך הושמע בתביעת Content ID, ישנם מספר דברים שאתה יכול לנסות להסיר את התביעה. אם יש לך פסילה בגין הפרת זכויות יוצרים באחד מהסרטונים שלך, תוכל להגיש הודעה נגדית אם אתה סבור שהסרטון שלך נופל תחת שימוש הוגן.

חלק 1 מתוך 2: ערעור על תביעת זיהוי תוכן

 1. 1
  הבן מדוע ייתכן שקיבלת תביעת זיהוי תוכן. Content ID היא מערכת המזהה תוכן פוטנציאלי המוגן בזכויות יוצרים בסרטונים על ידי סריקת סרטונים שהועלו אחר תוכן שהועלה בעבר. המערכת תסרוק אחר אודיו, וידאו ותמונות. אם מתרחשת התאמה, הבעלים המקורי מקבל הודעה ומוגשת תביעת Content ID.
  • הבעלים המקורי יכול לבחור לעשות דבר, להשתיק את האודיו שלו בסרטון שלך, לחסום את הצפייה בסרטון, לייצר רווחים מהסרטון או לעקוב אחר צפייה בסרטון.
 2. 2
  החליטו אם אתם רוצים לעשות משהו. תביעות Content ID אינן בהכרח דבר שלילי עבור חשבונך. אם אתה בסדר שחלק מהאודיו נחסם או שההכנסות ממודעות עוברות לבעלים המקורי, אתה יכול להחליט שלא לעשות כלום.
  • הפעם היחידה שתביעת Content ID יכולה להיות שלילית היא כאשר הבעלים חוסם את הסרטון שלך ברחבי העולם. זה יכול לשים את חשבונך במצב רע.
 3. 3
  השתמש בכלים של YouTube כדי לנסות להסיר או להחליף את המוסיקה. אם התביעה שלך הייתה בגלל שיר ששימש בסרטון שלך, אתה יכול לנסות את כלי ההסרה האוטומטיים של Youtube כדי להוציא את השיר מבלי שתצטרך להעלות את הסרטון מחדש:
  • פתח את דף מנהל הווידיאו ומצא את הסרטון שממנו ברצונך להסיר או להחליף את השיר.
  • לחץ על כפתור ▼ לצד "ערוך" ובחר "שמע".
  • לחץ על "הסר שיר זה" ליד השיר ש- Content ID שברצונך להסיר. יתכן שזה לא אפשרי בכל הסרטונים.
  • בחר מסלול חלופי אם תרצה מספריית האודיו של YouTube. רבים מהשירים האלה חופשיים לשימוש ומוניזציה.
 4. 4
  אפשר מונטיזציה משותפת אם אתה שותף ל- YouTube והסרטון כשיר. זה מיועד בעיקר למעלים שמייצרים שירי כיסוי, ומאפשרים לך לחלוק הכנסות עם הבעלים המקורי:
  • מצא את הסרטון במנהל הסרטונים שלך. תוכל לראות אילו סרטונים חלים על כך בקטע מונטיזציה בחשבונך.
  • לחץ על הלחצן האפור "$" לצד הסרטון. זה יופיע רק אם בעל התוכן הפעיל את תכונת חלוקת ההכנסות בסופו.
  • המתן לבדיקה ולאישור הבקשה. תקבל הודעה אם הבעלים יאשר הכנסות משותפות.
 5. 5
  מחלוקת טענה שקרית או שגויה. אם אתה סבור שתביעת Content ID אינה תקפה, תוכל להגיש סכסוך. לתובע יעמדו 30 יום להגיב לסכסוך. עליך לערער רק אם אתה סבור שזיהוי שגוי של הסרטון שלך מכיוון שבבעלותך או שיש לך זכויות לכל התוכן. אם אתה מחלוקת ללא סיבה תקפה, תוכל לקבל שביתה בגין הפרת זכויות יוצרים.
  האם לאחר שהסרתי את השיר שגרם להפרת זכויות יוצרים
  האם לאחר שהסרתי את השיר שגרם להפרת זכויות יוצרים, האם אוכל לייצר רווחים מהסרטון שלי שוב?
 6. 6
  פתח את הדף "הודעות על זכויות יוצרים". אתה יכול לפתוח אותו ישירות בכתובת youtube.com/my_videos_copyright.
 7. 7
  לחץ על הקישור שליד הסרטון שלך כדי לערער על התביעה. פעולה זו תציג איזה תוכן סומן על ידי Content ID.
 8. 8
  בדוק איזה תוכן זוהה על ידי מזהה תוכן. אם אתה עדיין סבור שהתביעה לא הייתה תקפה, המשך.
 9. 9
  בחר את הסיבה שאתה סבור שהתביעה אינה תקפה. תוכל להמשיך רק אם תבחר בארבע האפשרויות האחרונות ברשימה. בחר רק סיבה שנכונה בפועל, אחרת תקבל שביתה בגין הפרת זכויות יוצרים. אלו כוללים:
  • הסרטון הוא התוכן המקורי שלי ואני הבעלים של כל הזכויות עליו.
  • יש לי רישיון או אישור בכתב מבעל הזכויות המתאים להשתמש בחומר זה.
  • השימוש שלי בתוכן עומד בדרישות החוק לשימוש הוגן או להתנהלות הוגנת על פי חוקי זכויות היוצרים הרלוונטיים.
  • התוכן נחלת הכלל או אינו זכאי להגנת זכויות יוצרים.
 10. 10
  אשר שאתה בטוח שהתביעה הייתה טעות. תתבקש לבדוק את בחירתך ולסמן תיבה כדי לאשר שאתה בטוח שהתביעה שגויה.
 11. 11
  הזן סיבה לסכסוך שלך. תתבקש להקליד סיכום קצר מדוע אתה מגיש סכסוך. הקפד להסביר בבירור מדוע אתה סבור שהסרטון שלך מתאים לתיאור שבחרת לעיל. שמור על המסר קצר ולעניין.
  • אל תדאג להשתמש כאן בשפה חוקית, פשוט כתוב משפטים טבעיים המסבירים מדוע אתה סבור שלא תוגש נגדו תביעת Content ID.
 12. 12
  סמן את התיבה והקלד את שמך. זה יעבור את התביעה למסד, והיא תישלח ל- YouTube לבדיקה. הגשת סכסוכים במרמה עלולה להוביל להשבית חשבונך.

חלק 2 מתוך 2: ערעור על שביתה בגין הפרת זכויות יוצרים

 1. 1
  ודא שהסרטון שלך נופל תחת "שימוש הוגן". אם קיבלתם פסילה בגין הפרת זכויות יוצרים בסרטון שלכם, זה בגלל שהיוצר או הבעלים המקורי החליטו שהסרטון שלכם לא נופל תחת "שימוש הוגן". שימוש הוגן מאפשר לך להשתמש בתוכן שאחרים יצרו, אך רק בנסיבות ספציפיות אשר נקבעות על בסיס כל מקרה לגופו. שימוש הוגן הוא נושא די מסובך, אך בדרך כלל הסרטון שלך יימדד על פי ארבעת הגורמים הבאים (בארה"ב):
  • מטרת השימוש בתוכן המוגן בזכויות יוצרים. הסרטון צריך להוסיף ביטוי או משמעות חדשים לתוכן המקורי המוגן בזכויות יוצרים. שימושים ללא כוונת רווח וחינוך מקבלים מרחב פעולה רב יותר, אך אינם פטורים. אם הסרטון שלך נוצר רווחים, הסיכוי שלך לתבוע שימוש הוגן פוחת.
  • אופי התוכן המוגן בזכויות יוצרים. שימוש בתוכן עובדתי המוגן בזכויות יוצרים (למשל דיווחי חדשות) נחשב בדרך כלל הוגן יותר מתוכן בדיוני (למשל סרטים).
  • היחס בין תוכן המוגן בזכויות יוצרים לתוכן שלך. יהיה לך סיכוי טוב יותר לטעון לשימוש הוגן אם תשתמש רק בכמה חתיכות של תוכן המוגן בזכויות יוצרים, והרוב המכריע של הסרטון הוא עבודתך.
  • פגיעה ברווחים הפוטנציאליים של בעל זכויות היוצרים. אם ניתן לראות בסרטון שלך השפעה שלילית על רווחי הבעלים, יש פחות סיכוי שאתה זכאי לשימוש הוגן. פרודיה היא החריג העיקרי לכך.
  זו דרך הפעולה היחידה שלך אם תביעת זכויות היוצרים הייתה לגיטימית ולמעשה הפרת זכויות יוצרים בעת פרסום הסרטון
  זו דרך הפעולה היחידה שלך אם תביעת זכויות היוצרים הייתה לגיטימית ולמעשה הפרת זכויות יוצרים בעת פרסום הסרטון.
 2. 2
  שקול להמתין לשביתה. שביתה בגין הפרת זכויות יוצרים תישאר בתוקף למשך שישה חודשים בחשבונך. במהלך תקופה זו תאבד את הגישה לתכונות מסוימות של YouTube, כגון העלאת סרטונים שאורכם יותר מ -15 דקות. זו דרך הפעולה היחידה שלך אם תביעת זכויות היוצרים הייתה לגיטימית ולמעשה הפרת זכויות יוצרים בעת פרסום הסרטון.
  • במהלך ההמתנה תצטרך להשלים את בית הספר לזכויות יוצרים של YouTube על ידי צפייה בסרטון ומענה על כמה שאלות באתר youtube.com/copyright_school.
  • אם תקבל שביתה נוספת בגין הפרת זכויות יוצרים במהלך תקופת המתנה זו, תקופת ההמתנה לשישה חודשים תתחיל מחדש.
  • אם תקבל שלוש התראות, חשבונך יבוטל.
 3. 3
  פנה לבעל זכויות היוצרים ובקש ביטול. אם ניתן, יצירת קשר עם התובע עשויה להיות מהירה יותר מאשר לערער על שביתתך. אם לתובע יש חשבון YouTube, השתמש בפונקציית ההודעה הפרטית כדי לשלוח לו הודעה. אם תאגיד או גורם אחר הגישו את התביעה, יהיה עליכם למצוא ולפנות למחלקת זכויות היוצרים שלהם.
  • היה מנומס בבקשה לביטול, והסבר בבירור מדוע אתה סבור שהשביתה הייתה טעות. אל תגיד רק "שימוש הוגן;" תן ראיות מדוע אתה סבור שהטענה שגויה.
  • התובע אינו מחויב לחזור בו מתביעת השביתה בגין הפרת זכויות יוצרים.
 4. 4
  הגש הודעה נגדית אם אתה סבור שזיהוי שגוי של הסרטון שלך או כשיר לשימוש הוגן. אם אתה סבור שהסרטון שלך אינו מפר שימוש הוגן, או שאתה חושב שההתראה בגין הפרת זכויות יוצרים הייתה טעות ואינך משתמש בחומר המוגן בזכויות יוצרים בפועל, אתה יכול להגיש הודעה נגדית.
  • זו תביעה משפטית. על ידי הגשת הודעה נגדית, התובע יוכל לראות את המידע האישי שלך, ואתה פותח את עצמך לתביעות.
  • העיבוד של ההודעה הנגדית לוקח עשרה ימים. התובע רשאי להגיש צו בית משפט במהלך פרק זמן זה בכדי להשאיר את הסרטון שלך במצב לא מקוון.
 5. 5
  פתח את החלק של הודעות זכויות יוצרים בחשבון YouTube שלך. אם תחליט שברצונך להגיש הודעה נגדית, תוכל לעשות זאת במקטע הודעות על זכויות יוצרים בחשבונך (youtube.com/my_videos_copyright). כל הסרטונים שקיבלתם התראות בגינם יופיעו כאן.
  • אם אתה רואה הודעה "תוכן צד שלישי תואם" או "סרטון חסום" לצד סרטון, זו תביעה לתוכן מזהה ומטופלת אחרת מאשר התראה בגין הפרת זכויות יוצרים. לפרטים עיין בסעיף הבא.
 6. 6
  לחץ על הקישור "הגש הודעה נגדית" לצד הסרטון שהוסר. זה יתחיל בתהליך ההגשה.
 7. 7
  אשר שברצונך להגיש את ההודעה הנגדית. יזהירו אותך שלא צריך להמשיך אלא אם כן אתה מוכן לפנות לבית המשפט שלך. עליך להמשיך רק אם אתה בטוח שהסרטון שלך לא היה אמור לקבל את השביתה.
  • סמן את התיבה "קראתי את ההצהרה לעיל" כדי לחשוף את הטופס.
 8. 8
  הזן את המידע האישי שלך. יהיה עליך להזין את שמך, כתובתך ומספר הטלפון האמיתי שלך. מידע זה יועמד לרשות התובע.
  • אם יש לך עורך דין, תוכל להזין במקום זאת את פרטי הקשר של עורך הדין שלך.
 9. 9
  ציין את הסיבה שאתה מגיש את ההודעה הנגדית. הזן את הנימוק שלך מדוע הסרטון שלך נמצא בשימוש הוגן, או מדוע הוא זוהה בטעות. אין לך הרבה מקום בתחום הזה, אז היה ברור ונקודה. זה לא יישלח לתובע.
  שלא לדבר על תביעה שעלולה להפר את זכויות היוצרים
  באופן כללי, זה שוב ייחסם אוטומטית וייתכן שתוענק לך שביתה, שלא לדבר על תביעה שעלולה להפר את זכויות היוצרים.
 10. 10
  שלח הודעה לתובע (אופציונלי). אתה יכול לכלול הודעה גם לתובע. יתכן שתרצה לחזור ולדוע מדוע אתה מגיש את התביעה, כדי שיוכלו לחזור בה מהתביעה במידת הצורך. הימנע מהתקפות בהודעה זו.
 11. 11
  סמן את התיבות המסמנות שאתה מסכים, ואז חתום על שמך. זה יהפוך את הטופס למחייב מבחינה משפטית. יהיה עליך להסכים לכל ההצהרות כדי להמשיך.
 12. 12
  לחץ על שלח והמתן להחלטה. התהליך נמשך כעשרה ימים. אם נמצא כי הסרטון שלך מכוסה בשימוש הוגן או שזוהה בטעות, הוא ישוחזר וההתראה תוסר מחשבונך. אם התביעה תידחה, הסרטון יישאר במצב לא מקוון והשביתה תישאר. במקרים נדירים מאוד, יתבע התובע על ידי שמירה על הווידאו במצב לא מקוון.
  • אם אינך יכול להגיש הודעה נגדית מקוונת מכיוון שחשבונך הושבת, תוכל לשלוח הודעה בדוא"ל, בהודעה או בפקס. כלול את שמך, כתובתך, מספר הטלפון, כתובת האתר של הסרטון וחתימתך. הקפד לכלול גם את שתי ההצהרות הנדרשות על הדף הזה, שבו אתה גם יכול למצוא את כתובת הדואר ואת מספר הפקס.

אזהרות

 • שימוש לרעה בכל אחד מהתהליכים הללו עלול לגרום לסיום חשבונך, ולמנוע ממך גישה לתכונות הערוץ הרגילות שלך, לסרטונים שלך (כולל סרטונים פרטיים) וליצור או לתחזק ערוצים עתידיים כלשהם. הם עשויים גם להוביל את המקרה שלך לבית המשפט.

שאלות ותשובות

 • האם לאחר שהסרתי את השיר שגרם להפרת זכויות יוצרים, האם אוכל לייצר רווחים מהסרטון שלי שוב?
  כן, מכיוון שאם תסיר את השיר המוגן בזכויות יוצרים, התביעה מהטוען תוסר גם כן, ובכך תוכל לייצר רווח מהסרטון שוב.
 • מה יקרה אם פשוט אעלה שוב את הסרטון החסום שלי?
  באופן כללי, זה שוב ייחסם אוטומטית וייתכן שתוענק לך שביתה, שלא לדבר על תביעה שעלולה להפר את זכויות היוצרים. אם אתה מרוויח מכך אתה יכול להתמודד גם עם אישומים פליליים. אתה עדיין צריך להתמודד מדוע מישהו אחר טוען שהוא הבעלים של זכויות היוצרים על היצירות שלך.
 • איך YouTube מגיב?
  בדרך כלל הוא מגיב בדוא"ל. ניתן לבקש תגובה טלפונית.
 • האם אוכל להשתמש בשיר של 30 שניות מבלי להפר זכויות יוצרים?
  לא, אין כלל כזה. באירופה, למשל, ניתן לתבוע אותך על שימוש באקורד יחיד משיר מפורסם אם ניתן לזהות אותו, למשל, אקורד 3 הגיטרות הפותח של "Night of the Night", על ידי הביטלס.
שאלות ללא מענה
 • נוצר לי סרטון אחד באמצעות תמונות ושיר של אותו שחקן סדרתי ושחקנית, אך YouTube חסם את הסרטון שלי ברחבי העולם. האם יש אפשרות לטעון?
 • מדוע תוויות מוזיקה מסוימות חוסמות את כל הסרטונים המוגנים בזכויות יוצרים ברחבי העולם?
 • מה עלי לעשות אם הסרטון שלי חסום ברחבי העולם? האם יש דרך לבטל את החסימה?

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail