כיצד לסווג מוצרים או שירותים לסימנים מסחריים?

אתר USPTO מציע כמויות אינסופיות של מידע שתוכלו להשתמש בו כדי לעזור לכם בתהליך הגשת בקשת הסימנים המסחריים
אתר USPTO מציע כמויות אינסופיות של מידע שתוכלו להשתמש בו כדי לעזור לכם בתהליך הגשת בקשת הסימנים המסחריים.

בדרך כלל סימני מסחר מגנים על שמות מותגים ולוגואים (למשל, הלוגו של Nike Swoosh או שם המותג Kleenex) שבו אתה משתמש בשיתוף עם שירות (למשל, שירות ניקוי שטיחים). כדי לרשום סימן מסחרי באירופה, עליך לעבור הליך משפטי מול משרד הפטנטים והסימנים המסחריים של אירופה (USPTO). כחלק מתהליך הגשת הבקשה, יהיה עליכם לבחור סחורה או מחלקת שירות מתאימה המזהה במדויק את מה שהסימן ישויך אליו. בחירה זו תשמש את ה- USPTO כדי לקבוע האם ניתן להגן על סימן באופן חוקי.

חלק 1 מתוך 2: שכירת עזרה מקצועית

 1. 1
  חפש דרך אתר USPTO למידע כללי. אתר USPTO מציע כמויות אינסופיות של מידע אתה יכול להשתמש בו כדי לעזור לך בתהליך הגשת בקשת הסימן המסחרי. לפני שתתחיל את בקשתך, USPTO ממליץ לך לשכור יועץ משפטי. עליכם לעשות זאת מכיוון שהגשת ההגנה על סימנים מסחריים כוללת ניווט בסדרה של הליכים משפטיים. לאחר שתבקר באתר USPTO, הסתכל סביב כדי לקבל מושג למה אתה מכניס את עצמך. עשו כמיטב יכולתכם לקבוע כמה עזרה תזדקקו, ואיזה סוג עזרה יעבוד.
  • באתר USPTO יש עמוד שלם המוקדש לעזור לכם למצוא יועצים משפטיים.
 2. 2
  בקש הפניות משפטיות. כאשר אתה מתחיל לחפש עורך דין, עליך לוודא שאתה מחפש אחד המתמחה בדיני קניין רוחני. דיני הקניין הרוחני הם ייחודיים ויכולים להיות קשים לעורכי דין כלליים יותר להעניק לכם את העזרה הנחוצה לכם. התחל בבקשה מבני משפחה וחברים להמלצות עורכי דין. אם אתה בעל עסק, רוב הסיכויים שאתה מכיר בעלי עסקים אחרים שעברו את תהליך הסימן המסחרי בעבר.
  • אם אינך מכיר מישהו שיכול לעזור לך לאתר עורך דין, פנה לשירות הפניות לעורכי הדין של לשכת עורכי הדין שלך. לאחר שתענה על מספר שאלות אודות העזרה לה אתה זקוק, תיצור קשר עם עורכי דין שונים באזורך.
  אם אינך מזהה כראוי את מחלקת שירות הסימנים המסחריים שלך
  אם אינך מזהה כראוי את מחלקת שירות הסימנים המסחריים שלך, ייתכן שהבקשה שלך תתעכב או אפילו תידחה.
 3. 3
  חקר את עורכי הדין שאתה מוצא. השתמש באינטרנט כדי לברר על עורכי הדין שאתה מעוניין בהם. התחל על ידי חיפוש באתר האינטרנט של כל עורך דין, אשר אמור לספר לך על רקע עורך הדין, גודל המשרד שלהם וסוג העבודה שהם מבצעים. אם המידע לא נמצא, או שאינו ברור, שקול לעבור למועמד אחר לעורך דין.
  • לאחר מכן, השתמש באתר USPTO כדי לחקור האם לעורך הדין יש היסטוריה של משמעת. על ידי הקלדת שמו של עורך הדין תוכל לדעת האם הם היו אי פעם בצרות.
  • לבסוף, עיין בביקורות מקוונות מאתרים כמו Google ו- Yelp. ביקורות אלו יכולות לעזור לך לקבוע אם עורך הדין הוא מישהו שאיתו תרצה לעבוד.
 4. 4
  ערכו התייעצויות ראשוניות. ברגע שאתה מצמצם את הרשימה ויש לך כשניים-שלושה עורכי דין שאתה רוצה לדבר איתם, התקשר אליהם וקבע פגישה כדי לדבר על בקשת הסימן המסחרי שלך. יש עורכי דין שיציעו פגישה זו בחינם בעוד שאחרים יגבו מכם שכר טרחה נמוך. במהלך פגישות אלה, שאל כל עורך דין על ניסיונו בהגשת בקשות לסימנים מסחריים. בפרט, שאלו על נכונותם ויכולתם לבחור במדויק בכיתת שירות סימני מסחר.
  • במהלך ההתייעצויות הראשוניות שלך, עליך לשאול גם לגבי שכר טרחת עורך הדין. באופן כללי, נסה להבין האם עורך הדין גובה לפי שעות, שכר טרחה אחיד, או שמא ניתן לעבוד על הסדר אחר. בנוסף, שאל כיצד יבוצע חיוב וכיצד תוכל לשלם.
 5. 5
  שכר עורך דין. לאחר סיום הפגישות שלך בחר את עורך הדין שהרגשת איתו הכי נוח. באופן כללי, זה יהיה עורך הדין שיכול לעזור לך לבחור סיווג שירותים מסחריים במחיר סביר. התקשר לעורך הדין שברצונך להעסיק וקבע זמן לסיים את ההסכם. דאג שתקבל הכל בכתב.
זה יהיה עורך הדין שיכול לעזור לך לבחור סיווג שירותים מסחריים במחיר סביר
באופן כללי, זה יהיה עורך הדין שיכול לעזור לך לבחור סיווג שירותים מסחריים במחיר סביר.

חלק 2 מתוך 2: זיהוי מחלקת השירות הנכונה

 1. 1
  שוחח עם עורך הדין שלך על תהליך בקשת הסימן המסחרי. במהלך הפגישה הראשונה שלך עם עורך הדין שלך, תדון כיצד פועלת בקשת הסימן המסחרי, למה אתה יכול לצפות ולמה אתה זקוק בכדי להצליח. באופן כללי, לפני שתוכל אפילו למלא יישום, יהיה עליך לבחור סימן, פורמט סימן וסיווג שירותים מסחריים. לאחר מכן עורך הדין שלך יחפש בסימני המסחר הקיימים כדי לוודא שאתה לא מפר את הקניין הרוחני של מישהו אחר.
  • לאחר שכל עבודת הרגליים הזו תסתיים, אתה ועורך הדין שלך יכולים להרכיב ולהגיש בקשה לסימן מסחרי.
 2. 2
  למד את תהליך סיווג השירות. בעוד שעורך הדין שלך אמור להיות מסוגל לזהות במהירות ובמדויק את סיווג שירותי הסימנים המסחריים הנכון, אתר USPTO יכול לעזור לך גם בתהליך. באתר USPTO יש סרטון שמסביר כיצד לזהות את סיווג השירות הנכון.
  • באופן כללי, ה- USPTO משתמש ברשימה ספציפית של מחלקות סימני מסחר שהסימן שלך חייב להתאים אליהן. בסך הכל יש 45 שיעורים, ורק 11 מאותם שיעורים מיועדים לשירותים. באמצעות קבוצה ספציפית של מידע וכלים, תצטרך למצוא את המחלקה (מתוך 11 הכיתות האפשריות) המתאימה ביותר לשירות הסימנים המסחריים שלך.
  • אם אינך מזהה כראוי את מחלקת שירות הסימנים המסחריים שלך, ייתכן שהבקשה שלך תתעכב או אפילו תידחה.
 3. 3
  החלט אם הסימן המסחרי שלך חל על מוצר או שירות. למרות שסביר להניח שכבר יודעים שהסימן שלך חל על שירות (בניגוד לטוב), הקו לא תמיד ברור. כדי לוודא שאתה מזהה נכון את הכיתה המתאימה, עליך לבצע הבחנה זו. טוב הוא משהו פיזי שמישהו קונה ממך. שירות, לעומת זאת, הוא פעילות שאתה מבצע עבור אנשים אחרים.
  • לדוגמה, אם יש לך סווטשירטים ואתה מוכר אותם, אתה מספק טוב. עם זאת, אם אנשים מביאים אליך סווטשירטים ומדפיסים עליהם דברים, אתה נותן שירות. אם שניכם מדפיסים סווטשירטים ומוכרים אותם, יתכן שיהיה לכם שירות ושירות.
  בעוד שעורך הדין שלך אמור להיות מסוגל לזהות במהירות ובמדויק את סיווג שירותי הסימנים המסחריים הנכון
  בעוד שעורך הדין שלך אמור להיות מסוגל לזהות במהירות ובמדויק את סיווג שירותי הסימנים המסחריים הנכון, אתר USPTO יכול לעזור לך גם בתהליך.
 4. 4
  קבע על מה יחול הסימן המסחרי שלך. סימני מסחר יכולים לחול על דברים רבים בתוך עסק אחד. על מנת לסווג במדויק את השירות שלך, עליך לדעת על מה אתה מחיל את הסימן שלך. לדוגמא, אם אתה מנהל עסק לניקוי שטיחים, ייתכן שיהיה לך לוגו חברה המתייחס לעסק שלך בכללותו, אך ייתכן שיהיה לך גם לוגו למוצר ניקיון ספציפי שאתה יוצר ומשתמש בו. לכל אחד מהלוגואים הללו יכול להיות סיווג שונה על סמך מה שהסימן חל עליו.
 5. 5
  עיין ברשימת השיעורים המיועדת. כדי לקבל מושג טוב יותר על 11 שיעורי השירות שנמצאים שם, עליכם לקרוא את כל אחד מהסיווגים, אותם ניתן למצוא באתר USPTO. הכיתות הללו ממוספרות ומספרי הכיתות 035-045 הם הכיתות המשויכות לשירותים. בתוך כל כיתה, ה- USPTO יגדיר את הכיתה ויסביר מה צריך לכלול בתוכה. כמו כן, לכל שיעור תהיה סדרת דוגמאות שיעזרו לך לקבוע היכן השירות שלך מתאים.
  • לדוגמה, מחלקה 038 נקראת "טלקומוניקציה". שיעור זה חל על שירותים המאפשרים לאדם אחד לדבר עם אחר באמצעים שונים. זה עשוי לכלול דיפוזיה של תוכניות רדיו או טלוויזיה. עם זאת, שיעור זה אינו כולל שירותי פרסום ברדיו או שירותי טלמרקטינג.
 6. 6
  השתמש במדריך לזיהוי סימנים מסחריים. אם קראת את כל 11 סיווגי השירות ואתה עדיין מתקשה לקבוע היכן השירות שלך משתלב, נסה להשתמש במדריך זיהוי הסימנים המסחריים של USPTO, אשר ניתן למצוא באינטרנט. כאשר אתה משתמש במשאב זה, אתה יכול להקליד את סוג השירות שיש לך ותראה את כל הסיווגים האפשריים עבור אותו שירות מסוים.
  • לדוגמה, אם אתה מתקן תכשיטים לאחרים, ייתכן שתקליד "תכשיטים" בתור החיפוש. לאחר עיון בכל הסיווגים האפשריים, תבחין כי מחלקה 037 כוללת את השירות המסוים שלך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail